BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)

Ići dole 
+102
sonne
Lolita
đubretarac
Dmitar
MORNAR
Friz
Dragan S
ILoveRoses
Bookmaker
stock
Dragan11
RobinHood
Yudejavu
Guinness
l.morlang
Bopel
Limited011
pakodazna
Atomski mrav
Dexiv
nepet
pepsiman
Dibesto
V029
Pekoilic
Teletrader
vajabaja
Admin
Zoranecc
JelenaS
Astana
rovadc
HUACHUMA
Greta
MYSTIC021
Bidza
Drag65
Dusan
Mezi
Zeljko
Boby
Drasko
Magi2
Miladin
Steve McQueen
Aca123
Ilija
gogloee
JMBR
Maca
C R A Z Y
Sneki
real_finanza
Dixi
Vladimirmitr
Mr. Price
Ars Vivendi
GAGILILI
Aleks
SabanNonda
Aritmeticar
Sasa965
Fenix
Racunarko
Vladulns
Igita
Josip
BoS
DelBoy
bellel
Momir
Dejansss
Fast
Strbac
EVE
BBrroo
Banaćanin
BojanNS
Dosije
Folio
Vlada BG
KRUSKA
Pera Božić
Big Mile
Dax
Drag_Mlad
Enron
Novosadjanin007
Djepeto83
Fmember
Taliano
Milos86
Sofke
Ivan2211
geogsi
Mitar
Sutra
Slovenac1
Tic
Boranija
Spejs
Bond
106 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 25 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Gost
Gost




aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Icon_minitime9/13/2011, 17:11

Znaci, ovi drugari, Finasta, izlaze u kontinuitetu, a imaju bar jos 70.000 akcija (pod uslovom da su u cetvrtak i petak oni prodali 20.000 + 7.000)? Pa, to je divno! confused

Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Icon_minitime9/13/2011, 18:32

Pinto ::
Znaci, ovi drugari, Finasta, izlaze u kontinuitetu, a imaju bar jos 70.000 akcija (pod uslovom da su u cetvrtak i petak oni prodali 20.000 + 7.000)? Pa, to je divno! confused


Dok ima kupaca nikakvog problema nema, zato postoji berza da se suprostave kupci i prodavaoci
Nazad na vrh Ići dole
Ilija
Member
Member
Ilija


Broj poruka : 480
Points : 1261
Datum upisa : 30.09.2009

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Icon_minitime9/14/2011, 07:34

Šta je tu divno?
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Icon_minitime9/14/2011, 14:22

Ilija ::
Šta je tu divno?

Razgovarao sam pre neki dan sa nekim slovenackim fond menadzerima.
Pitam ih ja sta misle o AIKB na 2.100 RSD, a oni mene pitaju sta mislim o AIKB na 1.100 RSD!?
Cudan razgovor. Po njima, ovde uopste ne cvetaju ruze...
Nazad na vrh Ići dole
Bookmaker
Still learning
Still learning
Bookmaker


Broj poruka : 149
Points : 398
Datum upisa : 23.09.2009

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Icon_minitime9/14/2011, 14:28

Pinto ::

Po njima, ovde uopste ne cvetaju ruze...

Ovde ?!
Na AIKB ili u Srbiji uopšte ?!
Verovatno je i jedno i drugo
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Icon_minitime9/14/2011, 15:13

Bookmaker ::
Pinto ::

Po njima, ovde uopste ne cvetaju ruze...

Ovde ?!
Na AIKB ili u Srbiji uopšte ?!
Verovatno je i jedno i drugo

Otprilike ovako ide rezonovanje:
Glavni akcionar (ATE) je na ivici strasnog defaulta.
Drugi glavni akcionar (Kostic) ima visemesecno iskustvo u bankarstvu i jos veruje da banka treba da mu posluzi da dodje do poljoprivrednog zemljista u Vojvodini.
Pola kreditnog portfelja je u zatvoru ili u defaultu.
Risk u tumacenju AIKB znaci dacemo novac uz zelenasku kamatu (zaboravljajuci da banka nema placene ubice i slicne uterivace dugova).
Bile su neke procene banke na 17 ili 19 EUR po akciji... zaboravio sam.
Nema nikog zainteresovanog da brani cenu.

p.s. Sad ce me Admin optuziti da namerno mracim, ali iz dana u dan gledamo samo pad.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5397
Localisation : Centar grada
Points : 6880
Datum upisa : 21.05.2007

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Icon_minitime9/14/2011, 15:19

E, moj Pinto... a kada sam ja pre 7-8 meseci pisala šta traži Kostić (zemlju) i da su im plasmani očajni (uz zelenaške kamate i Peconija) više forumaša me je napalo!!
Sada me ništa više ne čudi.
Mada postoji još jedna "komponenta" - država može i da plati svoje dugove, ali sa popustom od 20-30% (odatle lude kamate) ako taj % završi na računu jedne od stranaka na vlasti!!

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Josip
Just looking
Just looking



Broj poruka : 21
Points : 73
Datum upisa : 27.12.2007

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Icon_minitime9/14/2011, 15:26

ok, Sneki & Pinto - koji je zaključak?
1. banka će propasti - bježite
2. banka će se koprcati - ali izvući će se - cijena dionice je realna
3. dionica će još padati - ne kupujte
4. rizik je sada sigurno manji nego na 4000 i više - počnite lagano kupovati
5. Grci će prodavati slijedeće godine - zaintereirani za banku ( uz pretpostavku da ih ima) žele kupiti što jeftinije .....
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5397
Localisation : Centar grada
Points : 6880
Datum upisa : 21.05.2007

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Icon_minitime9/14/2011, 15:33

Teško da neko zna šta je najbolje.
Bankrot definitivno neće biti, država to ne sme da dozvoli...
Ne cvetaju im ruže i nema opstanka ako se ne pripoje nekome, bilo kome... to sam pisala i pre 3-4 godine.
Ja sam se ove bede odavno rešila i nemam nameru da skoro kupujem ovu akciju.
Koliko nisko može da padne? Videćemo... čekamo da čika Peconi odradi završni udarac!

Kao i koliko uticaja Kole ima na DS?



_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13777
Localisation : Novi Sad
Points : 51599
Datum upisa : 03.06.2009

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Icon_minitime9/14/2011, 16:59

Promene: 13.09. - 14.09.2011. (T-3) ili 08.09. - 09.09.2011.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Icon_minitime9/14/2011, 17:25

Sve to što mračite na ovoj temi o AIKu inače važi za ceo svet. Zato če i AIK pratiti sudbinu celog sveta, ako če krenuti oporavak u svetu onda je i AIK ovde dobra kupovaina, a ako svet ide u pm onda če i AIK u pm.
Nazad na vrh Ići dole
Ilija
Member
Member
Ilija


Broj poruka : 480
Points : 1261
Datum upisa : 30.09.2009

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Icon_minitime9/14/2011, 17:52

Svet ide jedan dan dole, a drugi gore. A mi samo dole. Nema iz ovog tunela izlaza. Ko je ušao tu će i ostati. Za par meseci sve će otići u pola sadašnje cene, a posle i dalje - važi generalno za celu našu berzu. I to nema nikakve veze ni sa rezultatima (bilo koje firme - pa npr ni NIS-a), ni sa rezervisanjima, a ni sa grcima. To što važi u svetu, nas će dvostruko pogoditi, a svima nam kuca na vrata novi finansijski slom. I svaka priča o oporavku je najobičnija bajka - a ko veruje u bajke? Ovo sam mogao da napišem na bilo kojoj temi, jer se odnosi podjednako na sve akcije.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Icon_minitime9/14/2011, 18:32

Vrednost banke direktno zavisi od vrednosti kreditnog portfolia. Sta mislite, kako ce ozbiljni investitori reagovati kad im objasnite da je Djuraskovic u zatvoru, Nini u zatvoru, Nicovic u defaultu u svim bankama koje posluju na trzistu Srbije, da od nekih klijenata u restrukturiranju ne mozete da naplatite nista (posto zavisi od drzave), da privredna aktivnost na jugu Srbije tezi nuli?

Slazem se da kretanja na trzistu zavise od zapadnih trzista, ali kod AIKB su posebno izrazene neke stvari koje su samo nase...
Nazad na vrh Ići dole
GAGILILI
Still learning
Still learning
GAGILILI


Broj poruka : 54
Points : 54
Datum upisa : 04.05.2010

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Icon_minitime9/14/2011, 19:01

Josip ::
ok, Sneki & Pinto - koji je zaključak?
1. banka će propasti - bježite
2. banka će se koprcati - ali izvući će se - cijena dionice je realna
3. dionica će još padati - ne kupujte
4. rizik je sada sigurno manji nego na 4000 i više - počnite lagano kupovati
5. Grci će prodavati slijedeće godine - zaintereirani za banku ( uz pretpostavku da ih ima) žele kupiti što jeftinije .....

Moj tip:

3. dionica će još padati - ne kupujte
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Icon_minitime9/14/2011, 19:43

Pinto ::
Vrednost banke direktno zavisi od vrednosti kreditnog portfolia. Sta mislite, kako ce ozbiljni investitori reagovati kad im objasnite da je Djuraskovic u zatvoru, Nini u zatvoru, Nicovic u defaultu u svim bankama koje posluju na trzistu Srbije, da od nekih klijenata u restrukturiranju ne mozete da naplatite nista (posto zavisi od drzave), da privredna aktivnost na jugu Srbije tezi nuli?

Slazem se da kretanja na trzistu zavise od zapadnih trzista, ali kod AIKB su posebno izrazene neke stvari koje su samo nase...

A šta da kažemo za europske banke koje su krcate grčkim obveznicama ili možda američke sa nenaplativim hipotekama? I sve to ništa nije rešeno od 2008?
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Icon_minitime9/14/2011, 20:00

Inače ovakvo mračenje na forumima nije ništa posebno od 2008 na dalje, svugda na svetu je isto. Neki vide čak kraj sveta. Moje osobno mišlenje je da je noč najcrnija pred jutro.
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Icon_minitime9/14/2011, 20:45

Mogući su kraći pikovi cene akcija na gore, ali ja trenutno ne vidim previše optimizma na ovoj hartiji, više stagnacija i manja korekcija u skladu sa trendom tržišta. Ne verujem da će baš ići na nivoe od 1100-1200 dinara, ali ako "pukne" još neki dužnik i to procuri u javnost eto nove korekcije. Likvidnost je dosta slaba i to dosta utiče na volatilnost, često i zbog nervoze koja se prenosi sa svetskih tržišta. Nije loše ni pogledati šta rade insajderi. Odavno nisam video M&V da ovde nešto pazari. Već skoro mesec dana stranci više prodaju nego kupuju. Stekao sam utisak da malo kupuju NIIS i AERO, a da ostalo povlače jer su kod njih akcije užas jeftine, naročito banke. Razmišljajte pragmatično - zašto bi neko u Srbiji ovakvoj kakva je kupovao AIKB, kad na svom tržištu ima akcije banaka koje su na istorijskom minimumu, a neke od njih se trguju i na manjem PE od AIKB? AIKB nema suverene obaveznice u portfelju, ali zato ima gomilu dobro ukamaćenih nenaplativih kredita + sistematski rizik + nesistematski rizik. Bez stranih fondova ovo neće na gore, a njih ne vidim na vidiku. Videćemo Q3, ali u ovoj situaciji i to mi ništa ne znači jer ako privreda nastavi da usporava, biće uvek nekih dužnika koji mogu u blokadu i onda idu rezervisanja, smanjenje ND ... Na kraći rok na ovoj akciji, po mom mišljenju, nije investiranje nego kockanje. Ko može da čeka neka kupuje. Ja nisam taj profil
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Icon_minitime9/14/2011, 21:53

Ako neko hoce da kupi akcije banaka na 20 eura...ima i boljih solucija od aika...dok se svet ne oporavi a mislim da jos nismo ni blizu dna...pa se nesto ne prelije kod nas,nema skoka...a ono za 1100din...ne bih tu varijantu eliminisao...ne tako davno probijen je prag od 4000rsd...nego bojim se dace ovo biti gore od onog 2008...
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Icon_minitime9/14/2011, 22:17

Boby ::
Ako neko hoce da kupi akcije banaka na 20 eura...ima i boljih solucija od aika...dok se svet ne oporavi a mislim da jos nismo ni blizu dna...pa se nesto ne prelije kod nas,nema skoka...a ono za 1100din...ne bih tu varijantu eliminisao...ne tako davno probijen je prag od 4000rsd...nego bojim se dace ovo biti gore od onog 2008...

A ja kažem da je noč najcrnija pred izlazkom sunca.... Smešno mi je da je kriza u 2008 došla tad kad je skoro niko nije predvideo, a sada svi mediji govore o propadu sveta. Hoče li biti zbog toga baš obrnuto? Inače poznato berzansko pravilo je kupuj tada kad su svi pesmisti i praktično niko više ne vidi izlaza iz tunela.
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Icon_minitime9/14/2011, 23:13

Slovenac1 ::
Boby ::
Ako neko hoce da kupi akcije banaka na 20 eura...ima i boljih solucija od aika...dok se svet ne oporavi a mislim da jos nismo ni blizu dna...pa se nesto ne prelije kod nas,nema skoka...a ono za 1100din...ne bih tu varijantu eliminisao...ne tako davno probijen je prag od 4000rsd...nego bojim se dace ovo biti gore od onog 2008...

A ja kažem da je noč najcrnija pred izlazkom sunca.... Smešno mi je da je kriza u 2008 došla tad kad je skoro niko nije predvideo, a sada svi mediji govore o propadu sveta. Hoče li biti zbog toga baš obrnuto? Inače poznato berzansko pravilo je kupuj tada kad su svi pesmisti i praktično niko više ne vidi izlaza iz tunela.

Ništa onda. Raspali sutra po tabli samuraj . Siguran sam da će biti onih raspoloženih za prodaju
Nazad na vrh Ići dole
ILoveRoses
VIP
VIP
ILoveRoses


Broj poruka : 178
Points : 377
Datum upisa : 08.02.2010

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Icon_minitime9/15/2011, 08:24

Pinto ::
Ilija ::
Šta je tu divno?

Razgovarao sam pre neki dan sa nekim slovenackim fond menadzerima.
Pitam ih ja sta misle o AIKB na 2.100 RSD, a oni mene pitaju sta mislim o AIKB na 1.100 RSD!?
Cudan razgovor. Po njima, ovde uopste ne cvetaju ruze...

Ne znam kome cvetaju ruže, ali mislim da ti slovenački menadžeri nisu jedini kojima zdrav razum govori da će AIKB vrlo brzo ići ispod 2000 RSD.
Nazad na vrh Ići dole
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Icon_minitime9/15/2011, 10:47

Kao i uvek, mrače oni koji je nemaju a optimistički pišu oni koji je imaju. Medjutim, već odavno niko ništa pametno da napiše, a pogotovo da da neki info.
Ovo, "javlja mi se" pisanje i pametovanje je čist gubitak vremena za čitaoca.
Na licitiranje cene zaista je suvišno i reagovati.
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Icon_minitime9/15/2011, 10:58

Steve McQueen ::
Kao i uvek, mrače oni koji je nemaju a optimistički pišu oni koji je imaju. Medjutim, već odavno niko ništa pametno da napiše, a pogotovo da da neki info.
Ovo, "javlja mi se" pisanje i pametovanje je čist gubitak vremena za čitaoca.
Na licitiranje cene zaista je suvišno i reagovati.

Hajde ti prozbori koju sesir
Nazad na vrh Ići dole
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Icon_minitime9/15/2011, 11:14

Fast ::

Hajde ti prozbori koju sesir

Čim budem imao šta pametno da kažem povodom AIKB, podeliću to sa svima. sesir
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Icon_minitime9/15/2011, 11:22

Steve McQueen ::
Kao i uvek, mrače oni koji je nemaju a optimistički pišu oni koji je imaju. Medjutim, već odavno niko ništa pametno da napiše, a pogotovo da da neki info.
Ovo, "javlja mi se" pisanje i pametovanje je čist gubitak vremena za čitaoca.
Na licitiranje cene zaista je suvišno i reagovati.

Pa ni ovo nije neka mudrost sesir

Ne znam šta ti smeta. Pusti svakog da "muči svoju muku". Meni je uvek lepo da čitam tuđa mišljenja, iako se razlikuju od mojih jer tako često preispitujem svoje stavove. Ako te smaraju gore data pisanja jednostavno ih preskoči. Ne treba biti maliciozan.
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Icon_minitime9/15/2011, 15:19

Ja mislim da je Mekkraljica u pravu.

Dajte neke informacije o q3 kako se krece, uskoro se zavrsava kvartal. Lako cemo mi sami da procenimo onda da li je jeftina ili skupa.
Nazad na vrh Ići dole
GAGILILI
Still learning
Still learning
GAGILILI


Broj poruka : 54
Points : 54
Datum upisa : 04.05.2010

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Icon_minitime9/15/2011, 18:23

12.03.2009 cena je bila 1158 din.na obim preko 5000 akcija.Analizirajuci tadasnje poslovanje po bilo kom parametru banka je mnoooogo bolje stajala nego danas... prema tome, ne dokupljujem iznad 15 evra po akciji! kafa
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Icon_minitime9/15/2011, 20:22

Recimo da q3 bude fascinantan...sto ja licno i ne verujem...ali to je licni osecaj koji cesto treba poslusati...mislite li da ce se cena vratiti na 4000,pri ovim uslovima u svetu,odgovor NECE...sto se tice opaske slovenca...da treba kupovati kada svi prodaju..podrzavam ,ali skroz...jedino mislim da taj mrak koji je naj crnji pred zoru,nije ovaj mrak sada...i mislim da smo mi daleko od zore...LICNI STAV...a insajd informacija se treba cuvati...ume to da izrodi svasta...pogledajte nis
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Icon_minitime9/15/2011, 22:18

Polako Bobiška-nemoj se žestiti.Evo ti Amerika ponovo zelena-četvrti dan! evropa isto.Tozla ispod 1.800! Sve će to da se smiri i da krene nagore!!Lično svu ovu zajebanciju shvatam kao borbu špekulanata protiv centralnih banaka i državnih aparata! Možeš navijati i za jedne i za druge,argumenti postoje za obe odluke.Ipak,ja navijam za ove druge-favoriti su u ovoj utakmici...imaju mašine za štampanje para!!A što se AIKa tiče-kupujem pomalo odavno(i uvek se zeznem od )!Moje opredeljenje su firme sa jakim fundamentima-koje dele dividende!!!Zato i kupujem AIK po malo od

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2053
Points : 5698
Datum upisa : 06.12.2008

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Icon_minitime9/16/2011, 13:30

Citat :
...iako ima mali broj ekspozitura, AIK ne liči na ozbiljnu banku. “AIK banka nije ničiji, pa ni državni ili politički eksponent, već banka koja na zakonit i uspešan način vodi računa o interesima svojih akcionara. Možda tu leži objašnjenje kontroverzi koje su nas pratile, poput da smo mi zelenaši, te da nismo banka, već investicioni fond”, tvrdi Ljubiša Jovanović. 350 hiljada običnih akcija AIK banke sa pravom glasa, je svega oko 5% ukupnog broja. Niko nije utvrdio kako je došlo do tolikog broja (7 miliona) akcija sa pravom glasa (ne računajući one bez prava glasa), naime ako je vrednost akcije bila 11.000 dinara, ispada da je banka imala kapital preko milijardu evra – što nije.
Posle napisa da bi mogao biti doveden u pitanje šesti mandat direktoru niške “AIK banke” Ljubiši Jovanoviću, ukoliko guverner NBJ Mlađan Dinkić ne da saglasnost na njegov izbor, u pismu advokatskoj kancelariji stavlja se do znanja da Ljubiša Jovanović “nikada nije bio ni u kakvom ugovornom ili radnom odnosu sa “BC Bank kredit” i nije mu nikada isplaćivana nikakva naknada”. Po članu 13. izmena i dopuna Zakona o bankama, za direktora banke ne mogu biti imovna lica “koja su bila članovi upravnog odbora, nadzornog odbora ili drugog organa banke kojoj je oduzeta dozvola za rad, ili nad kojom je pokrenut stečajni postupak”. A direktor Jovanović je, prema podacima NBJ, bio predsednik Upravnog odbora “BC Bank kredit” ad, Beograd, koja je u postupku likvidacije. “Nikada nisam bio član UO te banke, a poznato je da se član takvog odbora postaje uz ličnu izjavu, saglasnost, autobiografske podatke, i dokaz da niste krivično gonjeni. Po članu 41. Zakona o bankama ja kao direktor u “AIK banci” nisam mogao biti ozvaničen za člana UO neke druge banke. Mene je neko mogao da imenuje, a da ja to ne znam”, rekao je direktor Jovanović. Preko advokatske kancelarije Đorđa Sibinovića iz Beograda, koja zastupa “AIK banku”, list “Glas” je dobio pismo, sa potpisom predsednika “BC Bank kredit” dr Branka Crnogorca, koji navodi da je vlasnik 82,6% akcija te banke koja je u likvidacionom postupku. On navodi da je ova banka svojevremeno izabrala Ljubišu Jovanovića za člana Upravnog odbora, “u duhu zakona koji je u to vreme važio”, ali “bez njegovog znanja i saglasnosti”. Pošto nije pozivan, niti učestvovao u radu UO, juna 2001, kada nismo bili u likvidacionom postupku, Jovanovića smo razrešili mesta člana UO i o tome obavestili NBJ, naveo je dr Crnogorac.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Icon_minitime9/16/2011, 15:32

taliano ::
Polako Bobiška-nemoj se žestiti.Evo ti Amerika ponovo zelena-četvrti dan! evropa isto.Tozla ispod 1.800! Sve će to da se smiri i da krene nagore!!Lično svu ovu zajebanciju shvatam kao borbu špekulanata protiv centralnih banaka i državnih aparata! Možeš navijati i za jedne i za druge,argumenti postoje za obe odluke.Ipak,ja navijam za ove druge-favoriti su u ovoj utakmici...imaju mašine za štampanje para!!A što se AIKa tiče-kupujem pomalo odavno(i uvek se zeznem od )!Moje opredeljenje su firme sa jakim fundamentima-koje dele dividende!!!Zato i kupujem AIK po malo od
UFF Talijano niko ne zeli da se sve sredi vise od Bobiska...na porfoliju mi svuda stoji minus...a pozicije sam zauzeo i zauzimacu...ali ja ne vidim da je niti jedan problem resen od onih koji su doveli do pada pocetkom augusta i sada pre nedelju dana...vole bih da delim tvoj optimizam...ali zato mislim da ce biti bankrota itekako,ali se ceka bolji momenat...bice lepih dokupljivanja jos...to se bojim...ali prosperitet bankarskog sektora ne vidim jos izvesno vreme...nek da gospod bog da ne budem u pravu...
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13777
Localisation : Novi Sad
Points : 51599
Datum upisa : 03.06.2009

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Icon_minitime9/16/2011, 17:56

Promene: 14.09. - 16.09.2011. (T-3) ili 09.09. - 13.09.2011.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Icon_minitime9/16/2011, 19:23

Boby ::
taliano ::
Polako Bobiška-nemoj se žestiti.Evo ti Amerika ponovo zelena-četvrti dan! evropa isto.Tozla ispod 1.800! Sve će to da se smiri i da krene nagore!!Lično svu ovu zajebanciju shvatam kao borbu špekulanata protiv centralnih banaka i državnih aparata! Možeš navijati i za jedne i za druge,argumenti postoje za obe odluke.Ipak,ja navijam za ove druge-favoriti su u ovoj utakmici...imaju mašine za štampanje para!!A što se AIKa tiče-kupujem pomalo odavno(i uvek se zeznem od )!Moje opredeljenje su firme sa jakim fundamentima-koje dele dividende!!!Zato i kupujem AIK po malo od
UFF Talijano niko ne zeli da se sve sredi vise od Bobiska...na porfoliju mi svuda stoji minus...a pozicije sam zauzeo i zauzimacu...ali ja ne vidim da je niti jedan problem resen od onih koji su doveli do pada pocetkom augusta i sada pre nedelju dana...vole bih da delim tvoj optimizam...ali zato mislim da ce biti bankrota itekako,ali se ceka bolji momenat...bice lepih dokupljivanja jos...to se bojim...ali prosperitet bankarskog sektora ne vidim jos izvesno vreme...nek da gospod bog da ne budem u pravu...

Šta da ti kažem!! ja sam realno na nuli-i to zahvaljujući NIISu.Ostalo 89 Ovde na AIK(mom najvećem promašaju)se nadam da će q3 biti dobar,ali ni to neće biti dovoljno ako bankarski sektor u svetu ne krene gore!a za to su sad realno slabi izgledi!!No,bliži se i nova g.pa dividendice itd-nije sve tako loše kao što izgleda!! love3
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Icon_minitime9/16/2011, 21:13

Kupis kredi agrikola i platis 4,9e a dividenda 45 centi...prodas kad hoces nemas plitko trziste...i ne brines oce ti dinar biti 100 ili 107 za situaciju u svetu ,pre svega u bankarskom sektoru...aik je skup...moze se to svideti nekom ili ne..na zalost....ovo su cene za hrabre...kada je na dnu..ako aik ode na 3000 pa 4000 ih eto jeda...a ako ode na 1500 ili jos nize...BUDI TI SAD MOJ TALIANO PAMETAN
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 22 Icon_minitime9/16/2011, 21:39

Boby ::
Kupis kredi agrikola i platis 4,9e a dividenda 45 centi...prodas kad hoces nemas plitko trziste...i ne brines oce ti dinar biti 100 ili 107 za situaciju u svetu ,pre svega u bankarskom sektoru...aik je skup...moze se to svideti nekom ili ne..na zalost....ovo su cene za hrabre...kada je na dnu..ako aik ode na 3000 pa 4000 ih eto jeda...a ako ode na 1500 ili jos nize...BUDI TI SAD MOJ TALIANO PAMETAN

post2
Nazad na vrh Ići dole
 
AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)
Nazad na vrh 
Strana 22 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 25 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Banke fun club-
Skoči na: