BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)

Ići dole 
+102
sonne
Lolita
đubretarac
Dmitar
MORNAR
Friz
Dragan S
ILoveRoses
Bookmaker
stock
Dragan11
RobinHood
Yudejavu
Guinness
l.morlang
Bopel
Limited011
pakodazna
Atomski mrav
Dexiv
nepet
pepsiman
Dibesto
V029
Pekoilic
Teletrader
vajabaja
Admin
Zoranecc
JelenaS
Astana
rovadc
HUACHUMA
Greta
MYSTIC021
Bidza
Drag65
Dusan
Mezi
Zeljko
Boby
Drasko
Magi2
Miladin
Steve McQueen
Aca123
Ilija
gogloee
JMBR
Maca
C R A Z Y
Sneki
real_finanza
Dixi
Vladimirmitr
Mr. Price
Ars Vivendi
GAGILILI
Aleks
SabanNonda
Aritmeticar
Sasa965
Fenix
Racunarko
Vladulns
Igita
Josip
BoS
DelBoy
bellel
Momir
Dejansss
Fast
Strbac
EVE
BBrroo
Banaćanin
BojanNS
Dosije
Folio
Vlada BG
KRUSKA
Pera Božić
Big Mile
Dax
Drag_Mlad
Enron
Novosadjanin007
Djepeto83
Fmember
Taliano
Milos86
Sofke
Ivan2211
geogsi
Mitar
Sutra
Slovenac1
Tic
Boranija
Spejs
Bond
106 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13768
Localisation : Novi Sad
Points : 51554
Datum upisa : 03.06.2009

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Icon_minitime6/9/2011, 16:55

Promene: 08.06. - 09.06.2011. (T-3) ili 03.06. - 06.06.2011.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
BBrroo
VIP
VIP



Broj poruka : 585
Points : 1870
Datum upisa : 09.03.2010

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Icon_minitime6/9/2011, 22:14

Slovenac1 ::
Pinto ::
Folio ::


A jos da im je to osnovna delatnost...Gubitak sa Nibensom je neminovan, samo je pitanje da li ce biti veci ili manji.

Stvarno, Slovenac, sta AIK Banka zna o izgradnji i odrzavanju puteva, osim sto imaju deal sa nekim iz Puteva Srbije, pa sklapaju ugovore o cesiji?

Uvek se može nekog dobiti koji nešto zna da radi po tom pitanju. Ako je potrebno Kole če nači takvog.

Mozda je ovde stvar slozenija. Zasto je Nibens izabran za
treniranje i demonstriranje odlucnosti borbe drzave
sa nezakonitosti. Mozda se blize izbori, pa marketinski,
ili da nova ekipa zameni stari.
Mozda je cilj preuzeti poslove i zauzeti poziciju pred
gradnju koridora. Tako da sam skeptican
o reorganizovanje Nibensa, ne bi se nacinjao.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13768
Localisation : Novi Sad
Points : 51554
Datum upisa : 03.06.2009

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Icon_minitime6/10/2011, 17:26

Promene: 09.06. - 10.06.2011. (T-3) ili 06.06. - 07.06.2011.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13768
Localisation : Novi Sad
Points : 51554
Datum upisa : 03.06.2009

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Icon_minitime6/13/2011, 17:16

Promene: 10.06. - 13.06.2011. (T-3) ili 07.06. - 08.06.2011.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
EVE
Just looking
Just looking



Broj poruka : 32
Points : 77
Datum upisa : 02.04.2011

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Icon_minitime6/13/2011, 23:57

Da prijavim da je AIKB probio moja TA ocekivanja, smatrala sam kanal 3200din bezbednim. Kako je probijen, krece se ka 2800din.
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Icon_minitime6/14/2011, 00:04

Videcemo...ipak su to mali prometi,mada sam ocekivao bolji otpor!!!

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Icon_minitime6/14/2011, 01:41

Mislim da je i informacija o kreditu doprinela ovom brzem padu,...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Icon_minitime6/14/2011, 08:53

EVE ::
Da prijavim da je AIKB probio moja TA ocekivanja, smatrala sam kanal 3200din bezbednim. Kako je probijen, krece se ka 2800din.

Koliko uopšte vredi TA kod ovako nizkog prometa?????
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Icon_minitime6/14/2011, 10:11

Lepa šansa za male akcionare da se dopune.Veliki igraci bukvalno ćute na obe strane.Kada se oni aktivnije ukljuce u trgovanje,videcemo sta je prava priča i koliko zaista vredi ovaj papir.Moze gore,a moze i dole.Licno sam pobornik prvonavedene opcije!

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Icon_minitime6/14/2011, 11:09

taliano ::
Lepa šansa za male akcionare da se dopune.Veliki igraci bukvalno ćute na obe strane.Kada se oni aktivnije ukljuce u trgovanje,videcemo sta je prava priča i koliko zaista vredi ovaj papir.Moze gore,a moze i dole.Licno sam pobornik prvonavedene opcije!

I meni se čini da smo tu negde dotakli lokalno dno i da ju tu dobra prilika za kupovinu. Osim ako če biti neko sranje u polugodišnjim rezultatima.
Nazad na vrh Ići dole
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Icon_minitime6/14/2011, 11:17

Mnogo Vas je nesto brzo tabla ispostovala. Hurry up and buy... :)
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Icon_minitime6/14/2011, 11:19

BojanNS ::
Mnogo Vas je nesto brzo tabla ispostovala. Hurry up and buy... :)

Pa naravno ljudi čitaju ovaj forum bom
Nazad na vrh Ići dole
Strbac
VIP
VIP



Broj poruka : 130
Points : 314
Datum upisa : 14.11.2007

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Icon_minitime6/14/2011, 12:31

Slovenac1 ::
EVE ::
Da prijavim da je AIKB probio moja TA ocekivanja, smatrala sam kanal 3200din bezbednim. Kako je probijen, krece se ka 2800din.

Koliko uopšte vredi TA kod ovako nizkog prometa?????

Otpor 3200 nije jos probijen kod AIK-a. Jucerasnji obim je zanemarljiv i sveca ce izgledati drugacije ako dodje do toga.

Inace, TA je jako dobro primenljiva kod AIK-a. TA je dala signal za izlaz iz AIK-a jos pre dva meseca (na ceni 4000), znatno pre zvanicne objave losih rezultata poslovanja. Sto se tice prometa, normalno je da promet opada u odredjenim fazama, narocito kada se akcija koriguje kao sto je to slucaj kod AIK-a.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Icon_minitime6/14/2011, 15:12

Strbac ::
Slovenac1 ::
EVE ::
Da prijavim da je AIKB probio moja TA ocekivanja, smatrala sam kanal 3200din bezbednim. Kako je probijen, krece se ka 2800din.

Koliko uopšte vredi TA kod ovako nizkog prometa?????

Otpor 3200 nije jos probijen kod AIK-a. Jucerasnji obim je zanemarljiv i sveca ce izgledati drugacije ako dodje do toga.

Inace, TA je jako dobro primenljiva kod AIK-a. TA je dala signal za izlaz iz AIK-a jos pre dva meseca (na ceni 4000), znatno pre zvanicne objave losih rezultata poslovanja. Sto se tice prometa, normalno je da promet opada u odredjenim fazama, narocito kada se akcija koriguje kao sto je to slucaj kod AIK-a.

Ne verujem u TA na slabo likvidnim tržištima. A cena AIKa je pala ispod 4000 zbog kvartalnih rezultata, ako bi rezultati bili kao prošle godine cena uopšte ne bi pala ispod 4000.
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Icon_minitime6/14/2011, 15:19

Slovenac1 ::
Strbac ::
Slovenac1 ::


Koliko uopšte vredi TA kod ovako nizkog prometa?????

Otpor 3200 nije jos probijen kod AIK-a. Jucerasnji obim je zanemarljiv i sveca ce izgledati drugacije ako dodje do toga.

Inace, TA je jako dobro primenljiva kod AIK-a. TA je dala signal za izlaz iz AIK-a jos pre dva meseca (na ceni 4000), znatno pre zvanicne objave losih rezultata poslovanja. Sto se tice prometa, normalno je da promet opada u odredjenim fazama, narocito kada se akcija koriguje kao sto je to slucaj kod AIK-a.

Ne verujem u TA na slabo likvidnim tržištima. A cena AIKa je pala ispod 4000 zbog kvartalnih rezultata, ako bi rezultati bili kao prošle godine cena uopšte ne bi pala ispod 4000.

Pa da je tako bilo, verovatno bi i TA bila drugačija. ;)
pre će biti da su i fondovi znali kakvi će biti q1 rezultati pa su stali sa kupovinom i pustili da cena padne ispod 4000 a TA-om je to detektovano.
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Icon_minitime6/14/2011, 16:02

Tako je.Veliki se nisu ni trudili da brane cenu,kad bude pravo vreme dici ce je.Realno na nivoima ispod 4.000 i nije isprometovano puno!Po mom misljenju i na ceni od 4.000 je to sve debelo podcenjeno-posto glavni potencijal lezi u tome da dobro radi i nema vecinskog.E sad,q1 je bio los-mada mislim da to neznaci puno. Plitka trzista reaguju bombasticno na ovakve vesti+NIIS totalno dobar i u modi-bilo je puno prepakivanja+dividenda u akcijama=pad cene!!! Ali ko ih ima neka nebrine-ide to gore sesir

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13768
Localisation : Novi Sad
Points : 51554
Datum upisa : 03.06.2009

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Icon_minitime6/14/2011, 17:15

Promene: 13.06. - 14.06.2011. (T-3) ili 08.06. - 09.06.2011.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Icon_minitime6/14/2011, 22:32

Obratite malo pažnju ko prodaje. Nije uvek značajan indikator, ali se meni čini da je ovde "vruć" teren. Mislim da može još dole
Nazad na vrh Ići dole
Dejansss
Moderator
Dejansss


Broj poruka : 632
Points : 835
Datum upisa : 21.05.2007

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Icon_minitime6/14/2011, 23:00

Zanimljiv tekst, pogotovo zadnji pasus:

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.239.html:334342-Padaju-ugovori-Nibens-grupe

_________________
Nije tesko biti fin...
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Icon_minitime6/14/2011, 23:05

fast ::
Obratite malo pažnju ko prodaje. Nije uvek značajan indikator, ali se meni čini da je ovde "vruć" teren. Mislim da može još dole

Vreme ja da pogledaš malo postove i bondove tabele za godinu ili dve unazad. Ne znači to ama ništa, čak posle presipavanja iz SEE Capital na Unicredit obično je sledila rast.
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Icon_minitime6/14/2011, 23:58

Dejansss ::
Zanimljiv tekst, pogotovo zadnji pasus:

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.239.html:334342-Padaju-ugovori-Nibens-grupe
Realno je da se dogovore! I realno je da AIKB ima najbolje pozicije za pregovore:Em je najveci poverioc,Em je domaca banka(mislim da se ovo nesme smetnuti sa uma).I realno je da je cela prica sa Nibensom veeelika sansa za menadzment AIKB.Međutim stvari znaju cesto da krenu po zlu...tako da scratch
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2051
Points : 5696
Datum upisa : 06.12.2008

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Icon_minitime6/15/2011, 00:11

Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Icon_minitime6/15/2011, 00:26

Momir ::
Nema ništa od toga, posvadjali su se.

http://www.aikb.net/t903p45-privatizacija-na-srpski-naein#78858
Koji je taj mračni"izvor"??I sve tako expresno.A nigde rezona!!!??Ko dobija? Radnici na ulici,banke bez naplate.....E,moj Momire kad bi to moglo tako preko kolena"posvađali se"-pa agencija za privatizaciju seče kolač.Kakav je interes:da uđe novi igrač na koridor 10,11-šta li????...a svi stoje skrštenih ruku!!??.Sad se tek zauzimaju pozicije za pregovore....pa ide razrada....pa realizacija.Ocekujem da ce AIKB dobro proci!!
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Icon_minitime6/15/2011, 07:09

Slovenac1 ::
fast ::
Obratite malo pažnju ko prodaje. Nije uvek značajan indikator, ali se meni čini da je ovde "vruć" teren. Mislim da može još dole

Vreme ja da pogledaš malo postove i bondove tabele za godinu ili dve unazad. Ne znači to ama ništa, čak posle presipavanja iz SEE Capital na Unicredit obično je sledila rast.

Sam pratim promene u CRHOV-u. Na ovoj hartiji ne postoji trenutno nijedan faktor koji može da opravda da cena ide na gore. Subjetivan osećaj - uhvatili smo dno - je subjektivan osećaj i veoma je diskutabilan. Ako se tome doda i činjenica da izlaze firme povezane sa Koletom stvar je jasna. Trenutno mi je važnije ko izlazi nego ko ulazi. Ovo su moja razmišljanja i ne obavezuju nikog. Mislim da ne treba "pumpati" ovu hartiju sada jer realno nije za pumpanje. Lepo sam ove godine zaradio na AIKB i čekam priliku da to ponovo uradim.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Icon_minitime6/15/2011, 08:57

fast ::
Slovenac1 ::
fast ::
Obratite malo pažnju ko prodaje. Nije uvek značajan indikator, ali se meni čini da je ovde "vruć" teren. Mislim da može još dole

Vreme ja da pogledaš malo postove i bondove tabele za godinu ili dve unazad. Ne znači to ama ništa, čak posle presipavanja iz SEE Capital na Unicredit obično je sledila rast.

Sam pratim promene u CRHOV-u. Na ovoj hartiji ne postoji trenutno nijedan faktor koji može da opravda da cena ide na gore. Subjetivan osećaj - uhvatili smo dno - je subjektivan osećaj i veoma je diskutabilan. Ako se tome doda i činjenica da izlaze firme povezane sa Koletom stvar je jasna. Trenutno mi je važnije ko izlazi nego ko ulazi. Ovo su moja razmišljanja i ne obavezuju nikog. Mislim da ne treba "pumpati" ovu hartiju sada jer realno nije za pumpanje. Lepo sam ove godine zaradio na AIKB i čekam priliku da to ponovo uradim.

Pa to ti i kažem da to što radi SEE capital nema nikakve veze jer je uvek samo presipavao na Unicredit, malo pogledaj šta je SEE capital radio u prošle dve godine. A ko kaže da na kastodiju Unicredita isto nije Kole? Isto tako kao što ne treba pumpati ne treba ni ispumpavati ovu hartiju.
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Icon_minitime6/15/2011, 09:58

Tako je.Deluje isuviše naivno.Kole bezi glavom bez obzira iz AIKB,pa ajmo svi za njim!!??

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Icon_minitime6/15/2011, 10:16

Ja vrlo jednostavno razmišljam: može li se ovo kupiti jeftinije ili ne? Moje mišljenje je da može. Vreme će pokazati.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2162
Points : 6016
Datum upisa : 25.07.2010

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Icon_minitime6/15/2011, 10:30

Momir ::
Nema ništa od toga, posvadjali su se.

http://www.aikb.net/t903p45-privatizacija-na-srpski-naein#78858

Talijano, najbolje da ignorišemo vesti koje nam se ne dopadaju?
Možda se banke i dogovore, ali za sada... se slažem sa fastom.
Naravno da se ne radi o "bežanijiji" ali nema ni nekog otimanja za ovom akcijom.
Vidimo se u septembru suny
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Icon_minitime6/15/2011, 10:38

fast ::
Ja vrlo jednostavno razmišljam: može li se ovo kupiti jeftinije ili ne? Moje mišljenje je da može. Vreme će pokazati.

Odgovor če dati polugodišnji rezultati.
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Icon_minitime6/15/2011, 10:52

Slovenac1, potpuno se slažem, tu je rešenje ove dileme, sa Nibensom ce biti šta bude ali ako drugi kvartal bude kao i prvi nece je spsti nikakva odbrana kao juce i danas, ima da zvekne na 2500 i to munjevito. veshtica
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Icon_minitime6/15/2011, 11:05

Big Mile ::
Slovenac1, potpuno se slažem, tu je rešenje ove dileme, sa Nibensom ce biti šta bude ali ako drugi kvartal bude kao i prvi nece je spsti nikakva odbrana kao juce i danas, ima da zvekne na 2500 i to munjevito. veshtica
a ako pak drugi kvartal bude bio duplo bolji nego prosle godine ni 5000 neće biti skupo.

e sad, ko može da nam kaže kakav će biti drugi kvartal scratch
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Icon_minitime6/15/2011, 11:09

Fmember ::
Big Mile ::
Slovenac1, potpuno se slažem, tu je rešenje ove dileme, sa Nibensom ce biti šta bude ali ako drugi kvartal bude kao i prvi nece je spsti nikakva odbrana kao juce i danas, ima da zvekne na 2500 i to munjevito. veshtica
a ako pak drugi kvartal bude bio duplo bolji nego prosle godine ni 5000 neće biti skupo.

e sad, ko može da nam kaže kakav će biti drugi kvartal scratch

Pa kakav je bio prvi kvartal ako dostignu plan bilo bi to sasvim ok.
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2051
Points : 5696
Datum upisa : 06.12.2008

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Icon_minitime6/15/2011, 11:43

Citat :
...ukoliko se banke kojima preduzeća "Nibens grupe" duguju oko 110 miliona evra, uskoro ne dogovore i ne postave menadžment za ukupno 12 preduzeća u većinskom Đuraškovićem vlasništvu. A, spor je, kako nezvanično saznajemo, nastao između dve struje banaka, najvećih poverilaca, pošto jedna insistira na domaćim menadžerima, a druga zahteva strane konsultante.

Firme članice ove grupe najviše kredita su, kako saznajemo, podigle u AIK banci AD Niš. Za "petama" su im Unikredit banka, pa Sosiete ženeral. Na naplatu dugova čekaju i EFG banka, Inteza, Rajfajzen, Univerzal, Hipo alpe adrija, Komercijalna, Folks banka. Zatim Kredi agrikol, NLB banka, Srpska banka i Razvojna banka Vojvodine, što je ukupno njih 14.

Ako se ne dogovore

AKO se bankari ne dogovore i uskoro ne postave menadžment za firme članice "Nibens grupe", Agencija za privatizaciju će raskinuti svih šest privatizacionih ugovora (što osim FAM, uključuje i PZP Beograd, "Vojvodinaput-Bačkaput" Novi Sad, "Budućnost" Preševo, "Partizanski put" Beograd i ZGOP Novi Sad).

Ove firme će Agencija, potom, uvesti u restrukturiranje, što znači da od prinudne naplate dugova - nema ništa. Bar ne dok se ceo proces ne okonča, što može da traje godinama... Za preostalih šest firmi kupljenih kroz privatizaciju, istekli su svi rokovi kontrole, pa Agencija nad njima više nema nadležnost.

Ma 2-3 kvartal, može da bude kakav poželite.
Aikb ovde gubi pare kako god da gledate...
Završni će biti zabavan!
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Icon_minitime6/15/2011, 12:04

Mene zanima kako je to zakonski rešeno u slučaju raskida ugovora.

Citat :
Ove firme će Agencija, potom, uvesti u restrukturiranje, što znači da od prinudne naplate dugova - nema ništa.

Ako je nibens grupa svu svoju imovinu stavila pod hipiteku, da li banke mogu da aktiviraju tu hipoteku ako dođe do poništenja privatizacije?


_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2051
Points : 5696
Datum upisa : 06.12.2008

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 3 Icon_minitime6/15/2011, 12:09

Ima tu svega.
I davanja kredita po osnovu zaključenog ugovora sa državom o izgradnji puteva, mašina na lizing i ko zna čega... ah, da - ima i umetničkih slika u vlasništvu gazde!!

Kada se sve završi, jednog dana, za par godina, ono što ostane se deli na poverioce....

Poseban specijalitet je davanje pod zalog mašina koje su uzete na lizing...
Nazad na vrh Ići dole
 
AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)
Nazad na vrh 
Strana 3 od 29Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Banke fun club-
Skoči na: