BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)

Ići dole 
+102
sonne
Lolita
đubretarac
Dmitar
MORNAR
Friz
Dragan S
ILoveRoses
Bookmaker
stock
Dragan11
RobinHood
Yudejavu
Guinness
l.morlang
Bopel
Limited011
pakodazna
Atomski mrav
Dexiv
nepet
pepsiman
Dibesto
V029
Pekoilic
Teletrader
vajabaja
Admin
Zoranecc
JelenaS
Astana
rovadc
HUACHUMA
Greta
MYSTIC021
Bidza
Drag65
Dusan
Mezi
Zeljko
Boby
Drasko
Magi2
Miladin
Steve McQueen
Aca123
Ilija
gogloee
JMBR
Maca
C R A Z Y
Sneki
real_finanza
Dixi
Vladimirmitr
Mr. Price
Ars Vivendi
GAGILILI
Aleks
SabanNonda
Aritmeticar
Sasa965
Fenix
Racunarko
Vladulns
Igita
Josip
BoS
DelBoy
bellel
Momir
Dejansss
Fast
Strbac
EVE
BBrroo
Banaćanin
BojanNS
Dosije
Folio
Vlada BG
KRUSKA
Pera Božić
Big Mile
Dax
Drag_Mlad
Enron
Novosadjanin007
Djepeto83
Fmember
Taliano
Milos86
Sofke
Ivan2211
geogsi
Mitar
Sutra
Slovenac1
Tic
Boranija
Spejs
Bond
106 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 21 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13756
Localisation : Novi Sad
Points : 51502
Datum upisa : 03.06.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Icon_minitime8/2/2011, 18:48

Promene: 01.08. - 02.08.2011. (T-3) ili 27.07. - 28.07.2011.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Strbac
VIP
VIP



Broj poruka : 130
Points : 314
Datum upisa : 14.11.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Icon_minitime8/2/2011, 21:33

Nova formacija na AIK-u (poslednja 4 trgovanja) je bearish box sa rasponom 2600 - 2650 .
Ako AIK probije donji limit 2600, eto ga sledeci stepenik na dole.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
HUACHUMA
VIP
VIP
HUACHUMA


Broj poruka : 523
Localisation : valjevo
Points : 1619
Datum upisa : 25.05.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Icon_minitime8/2/2011, 22:09

Meni se cini da je naj veci krivac drzava. Mislim da bi oni trebali da odmah isplate novac koji duguju putarima (koji su po dogovoru duzni da plate za 16 meseci).

Nemaju pare, neko ce reci.
Pa drzava bi mogla da uzme kratkorocni kredit sa kamatom od recimo 10%. Odmah da plati putarima ali sa diskontom od 10%. I tako bi svi bili srecni osim, mozda,putara koji bi dobili 10% manje od ocekivane, svote ali odmah.
Drzava bi pocela da otplacuje rate i imala bi manje strajkova i stabilnije banke a na koridoru bi cvetale ruze. Za 16 meseci drzava bi isplatila dug poveriocima. Iznos isplacenog duga bi bio isti. Iznos bi bio distribuiran u anuitetima u toku 16 meseci umesto da bude lump sum tj. odjednom.



_________________
Bolje je imati akcije na grani nego nekretnine u ruci!
Nazad na vrh Ići dole
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Icon_minitime8/2/2011, 22:29

Pošto kao što neko reče ne moramo svi da imamo isto mišljenje, ja ću ukratko izneti moje.
Kao prvo mislim da su kod AIKB padom vrednosti 0d 40% u poslednja tri meseca u
trenutnu cenu već ukalkulisani svi problemi koji su je snašli. I više od toga, ali to je već stvar digitrona i bilansa a ne pukog nagadjanja. Mislim i da su je mali paničari dodatno pogurali dole bar za desetak posto, a duže vreme su mali bili i jedini prodavci. To bi po meni dalje značilo i da su u cenu već ukalkulisana najlošija rešenja kad je u pitanju NIBENS. Sve što se dalje bude dešavalo, apsolutno svaki dogovor (pošto će kakav god da bude biti rešenje za ovaj status quo, i samim tim olakšanje za sve), malo relaksirati ovu akciju. Čini mi se i da se AIK (kao i slučaju Agroživa), opet osigurao znatno bolje od ostalih banaka. Čak i dok traje ova blokada, svo ovo vreme, AIKB skida sve prilive na račun Nibensa, a to su npr. mesečne uplate iz budžeta namenjene održavanju 1/3 putne mreže u Srbiji. Kolika je to tačno cifra nisam proveravao ali sigurno nije beznačajna. Mlatili su svojevremeno njome u "Insajderu". Treba biti oprezan, motriti šta se dogadja i reagovati u slučaju ako sve krene u pravom smeru. Čini mi se da smo lupili o nekakvo dno. Naravno, ako se ne pojavi još stranih kupaca sem ovog Unikredit kastodija, biće kilavljenja.
Za Grke se slažem da nemaju nikakvog uticaja na cenu. Iz više razloga. Možemo o njima ako neko baš misli da ima potrebe.


Greta ::
@bellel
Koliko shvatam ti se zalažeš da, banka gaji piliće, popravlja puteve po Srbije, pravi vino, cedi ulje, da preuzme NIS i NARAVNO...
PRAVI DŽEM OD MALINA! kapa

e pa kume mnogo je! Ne znam kako to zamišljaš? udrimile

Ovde bi zbog prinudnog preuzimanja dužnika zbog nemogućnosti otplate kredita, banka bila samo PRIVREMENI vlasnik kompanije uz profesionalno vodjstvo uzeto iz struke, a odredjeno od strane banaka. U zavisnosti od stanja u kojoj se nalazi preuzeta kompanija to uopšte ne mora biti ništa loše. Naprotiv. Pa recimo mnogo puta spomionjana ATE banka najveći profit ubire od none-core businessa (šećerane /Hellenicsugar je u 90% vlasništvu ATE banke/, a pogotovo CRFS i SJKS, i neka fabrika metanola u Rumuniji). Eh da su ATEu svi poslovi doneli 15-20 puta uloženo! Nadam se da se onda slažemo da ne mora to nužno da bude ništa loše.



Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Icon_minitime8/2/2011, 22:52

@Stivmekvin

U poptpunosti se slazem. Ipak slazem se i sa onima koji kazu da Aik vise nece biti perjanica belexa, ali ce biti solidna, sigurna i likvidna akcija bez vecinskog vlasnika, koja usput u prioritetnom obliku isplacuje i solidnu dividendu. Tako i meni vise nije na prvom mestu u portfoliu nego izmedju 3-5 mesta. A obrnuo sam krug, izasao posle q1, usao posle q2.

Da li mozda neko zna koliko je tacno para izgubio Aik na pilicima. Mozda je bolje pitanje koliko su izgubile sve banke zajedno, posto Aik tamo nije bio vodeca banka kao sad.
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1750
Localisation : novi sad
Points : 6154
Datum upisa : 02.09.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Icon_minitime8/3/2011, 07:40

Kamate AIK banke Nibensu i od 30 %

Beograd -- Najveći poverilac Nibens grupe, niška AIK banka, papreno je naplaćivala poslovanje sa tim preduzećem, saznaje Press.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=08&dd=03&nav_id=529497
Nazad na vrh Ići dole
real_finanza
VIP
VIP
real_finanza


Broj poruka : 157
Points : 358
Datum upisa : 12.07.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Icon_minitime8/3/2011, 09:15

izgleda stvarno ne može proći bez senzacionalističkih novinara + tehničke analize za koju smo videli da je pointless...

no dobro...ajmo na digitron - čak i sa shave-off KOMPLETNOG plasamana u nibens, banka se trguje na negde oko .68 book ... hvala, steve mcqueen, za 'malo' duži post od jedne rečenice
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Price
Still learning
Still learning



Broj poruka : 137
Points : 224
Datum upisa : 22.09.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Icon_minitime8/3/2011, 11:11

Strong buy!

Hoce neko da se kladi? Ako nista drugo po formsko pivo. od
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Icon_minitime8/3/2011, 11:51

Mr. Price ::
Strong buy!

Hoce neko da se kladi? Ako nista drugo po formsko pivo. od

Da, neko danas dobro kupuje, videčemo ko
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Icon_minitime8/3/2011, 11:58

Slovenac1 ::

Da, neko danas dobro kupuje, videčemo ko

Koliko kupuju, toliko i prodaju. videcemo i ko prodaje.
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Icon_minitime8/3/2011, 12:05

Fmember ::
Slovenac1 ::

Da, neko danas dobro kupuje, videčemo ko

Koliko kupuju, toliko i prodaju. videcemo i ko prodaje.

Do pre para dana kupaca skoro nije ni bilo, a prodavaoca koliko hočeš. Zato je mnogo bitnije ko kupuje
Nazad na vrh Ići dole
rovadc
Just looking
Just looking



Broj poruka : 22
Points : 22
Datum upisa : 21.04.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Icon_minitime8/3/2011, 12:34

Ovo je dobra kupnja, no zabrinjavaju visoke kamate na talijanske obveznice koje si talijani u ovom trenutku ne mogu da priušte.
Pa ću se ja, iz vama susedne države, suzdržati trenutno.

lep pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
real_finanza
VIP
VIP
real_finanza


Broj poruka : 157
Points : 358
Datum upisa : 12.07.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Icon_minitime8/3/2011, 12:42

rovadc ::
Ovo je dobra kupnja, no zabrinjavaju visoke kamate na talijanske obveznice koje si talijani u ovom trenutku ne mogu da priušte.
Pa ću se ja, iz vama susedne države, suzdržati trenutno.

lep pozdrav

ma mi se vracamo ka shopingu u Trstu, tako da nema zime za njihove obveznice... viva ponte rosso!
Nazad na vrh Ići dole
Ilija
Member
Member
Ilija


Broj poruka : 480
Points : 1261
Datum upisa : 30.09.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Icon_minitime8/3/2011, 17:39

Mr. Price ::
Strong buy!
AIKB je na ovom nivou prevazišao krizu poverenja i staje na noge, pa sad idemo dalje.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13756
Localisation : Novi Sad
Points : 51502
Datum upisa : 03.06.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Icon_minitime8/3/2011, 17:51

Promene: 02.08. - 03.08.2011. (T-3) ili 28.07. - 29.07.2011.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astana
Still learning
Still learning



Broj poruka : 134
Points : 623
Datum upisa : 17.07.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Icon_minitime8/4/2011, 10:18

Mislim da je cena bila extra i na 3000rsd ali situacija u svetu nije bas bajna, mislim da se ntreba srljati sa kupovinom, evenualno sa jednim delom novca i cekatidalji tok kretanja.
Nazad na vrh Ići dole
real_finanza
VIP
VIP
real_finanza


Broj poruka : 157
Points : 358
Datum upisa : 12.07.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Icon_minitime8/4/2011, 12:12

Mrkonjich: Nadam se dogovoru banaka i drzzave o Nibensu

BEOGRAD, 4. avgusta 2011. (Beta) - Ministar za infrastrukturu Milutin Mrkonjich izrazio je occekivanje da che danas biti postignut dogovor banaka i drzzave o poccetku restrukturiranja Nibens grupe.

"Drzzava neche dozvoliti da 5.500 struccnih radnika ostane bez posla", kazao je Mrkonjich novinarima nakon obilaska radova na rekonstrukciji autoputa i petlje Gazela u Beogradu.

Mrkonjich je rekao da, ukoliko se postigne dogovor, radnici Nibensa vech sutra mogu da nastave radove na Koridoru 10 i odrzzavanju puteva.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Icon_minitime8/4/2011, 12:48

Gde su sad vrli TA stručnjaci da nam objasne šta sad kad se cena akcije odbila od granice kod 2600 RSD?
Nazad na vrh Ići dole
Dax
VIP
VIP
Dax


Broj poruka : 414
Points : 1325
Datum upisa : 25.11.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Icon_minitime8/4/2011, 13:01

Slovenac1 ::
Gde su sad vrli TA stručnjaci da nam objasne šta sad kad se cena akcije odbila od granice kod 2600 RSD?

TA nema nikakvu naučnu osnovu, a vole da banuju comp
Nazad na vrh Ići dole
Strbac
VIP
VIP



Broj poruka : 130
Points : 314
Datum upisa : 14.11.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Icon_minitime8/4/2011, 13:35

Slovenac1 ::
Gde su sad vrli TA stručnjaci da nam objasne šta sad kad se cena akcije odbila od granice kod 2600 RSD?

Slovenac, izvolite moje vidjenje desavanja na AIK-u:

Akcija je jos uvek u padajucem trendu, odnosno AIK nije jos izasao iz downtrend kanala. Ovo sto se sada desava, moze biti samo kratka normalna oscilacija cene. Dobro je sto je juce akcija izasla iz formiranog boxa, probijajuci gornju granicu (2650) uz veci obim. Ovo je prvi znak da se akcija budi, ali ne i dovoljan. Za definitivnu promenu u kretanju cene, AIK mora da izadje iz downtrend kanala, nakon cega ce uslediti rast ili prvo horizontalno kretanje pa onda rast, u svakom slucaju promena trenda cene.

Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Icon_minitime8/4/2011, 14:03

real_finanza ::


totalno se ne slazem. pa zar ne vidite gospodine Strbac da je uvod u Vase vidjenje bila jedna ironija ka TA... dakle, mislim da je spominjanje Downtrend kanala i slicno potpuno iracionalno jer SVI OVDE JAKO DOBRO ZNAMO zasto je pala cena akcije AIK Banke... toliko pisemo o tome da Milo štuca u zatvoru... elem, moja prognoza je izuzetno brz oporavak sene, na najmanju naznaku bilo kakvog rešenja gorućeg pitanja o KOME SVI ZNAMO, a taj oporavak neće moći ni Einstein da objasni, a kamoli TA...
JMHO

Jel to ima nekih naznaka na neko resenje pa cena raste poslednjih par dana?
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Icon_minitime8/4/2011, 14:36

Fmember ::
real_finanza ::


totalno se ne slazem. pa zar ne vidite gospodine Strbac da je uvod u Vase vidjenje bila jedna ironija ka TA... dakle, mislim da je spominjanje Downtrend kanala i slicno potpuno iracionalno jer SVI OVDE JAKO DOBRO ZNAMO zasto je pala cena akcije AIK Banke... toliko pisemo o tome da Milo štuca u zatvoru... elem, moja prognoza je izuzetno brz oporavak sene, na najmanju naznaku bilo kakvog rešenja gorućeg pitanja o KOME SVI ZNAMO, a taj oporavak neće moći ni Einstein da objasni, a kamoli TA...
JMHO

Jel to ima nekih naznaka na neko resenje pa cena raste poslednjih par dana?

Pa pogledaj gornji post šta misli Mrkonjic o rešavanju problema Nibens. Ja inače mislim da treba sačekati objavu q3 pa da vidimo gde ide ova banka.
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Icon_minitime8/4/2011, 15:03

Slovenac1 ::

Pa pogledaj gornji post šta misli Mrkonjic o rešavanju problema Nibens.

Mrkonjic izrazio misljenje ...

Zato sad AIK raste "3 dana pre roka"
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
real_finanza
VIP
VIP
real_finanza


Broj poruka : 157
Points : 358
Datum upisa : 12.07.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Icon_minitime8/4/2011, 16:29

Strbac ::
real_finanza ::


totalno se ne slazem. pa zar ne vidite gospodine Strbac da je uvod u Vase vidjenje bila jedna ironija ka TA... dakle, mislim da je spominjanje Downtrend kanala i slicno potpuno iracionalno jer SVI OVDE JAKO DOBRO ZNAMO zasto je pala cena akcije AIK Banke... toliko pisemo o tome da Milo štuca u zatvoru... elem, moja prognoza je izuzetno brz oporavak sene, na najmanju naznaku bilo kakvog rešenja gorućeg pitanja o KOME SVI ZNAMO, a taj oporavak neće moći ni Einstein da objasni, a kamoli TA...
JMHO

TA ne treba da govori zasto je akcija porasla ili pala i ne moze biti razlog za bilo koji potez akcije. Ona daje pomoc i signal kada moze najvise da se zaradi na nekoj akciji. To je sve. Nema potrebe za objasnjenjima tipa ZASTO , vec bolje je preusmeriti se na KADA. ZASTO uvek dolazi kasnije.

U tome je lepota TA, ide ruku pod ruku sa fundamentima, ali daje signale pre nego sto se fundamenti saznaju. U stvari, kupujete/prodajete kao upuceni insajder, a da to niste. Ima li bolje ? sesir

ima, ima -> TA na razvijenim tržištima, gde je volumen konzistentan, i gde postoji nešto što se zove 'liquidity ratio', a ne kad sa 50 evra možeš pomeriti index za 1%... no dobro, uzdaj se u se i u svoje kljuse
Nazad na vrh Ići dole
Sofke
Our family
Our  family
Sofke


Broj poruka : 330
Points : 1228
Datum upisa : 13.11.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Icon_minitime8/4/2011, 17:32

real_finanza
celu stranu zauzimas i nista ne kazes,ajd saberi se ,osmislui sta oces i kazi nam,batalio tabele i algoritme samo tebi znane,oooo magu berzi,daj bre skini se i pusti normalne da komentarisu,takvih kao ti bilo je u pokusaju podosta,ako nemas sta da kazes nisi u OBAVEZI NISTA da pises! slik
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13756
Localisation : Novi Sad
Points : 51502
Datum upisa : 03.06.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Icon_minitime8/4/2011, 18:58

Promene: 03.08. - 04.08.2011. (T-3) ili 29.07. - 01.08.2011.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Edit:
Nastavak druženja i diskusije oko Finanze & Dosijea, na temi:
https://www.aikb.net/t1306-dosije-finanza-to-su-druga-dva

Tamo su prebačeni i svi vaši postovi s tim u vezi!
Nazad na vrh Ići dole
JelenaS
Our family
Our  family
JelenaS


Broj poruka : 159
Points : 701
Datum upisa : 05.06.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Icon_minitime8/5/2011, 12:31

Vidi li neko dokle ovo ide dole?
Nazad na vrh Ići dole
JelenaS
Our family
Our  family
JelenaS


Broj poruka : 159
Points : 701
Datum upisa : 05.06.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Icon_minitime8/5/2011, 12:55

Izgleda da će 2400,00rsd u ponedeljak biti dobra prodaja...
Nazad na vrh Ići dole
Ivan2211
VIP
VIP
Ivan2211


Broj poruka : 419
Points : 885
Datum upisa : 31.05.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Icon_minitime8/5/2011, 14:07

Postignut dogovor o restrukturiranju Nibensa

http://www.beta.rs/?tip=article&kategorija=ekonomija&ida=2550264&id=&ime=


"Programi će biti odmah prihvataćeni, preduzeća će nastaviti da rade normalno, bez blokade računa, a programom je predvidjeno tačno kada se vraćaju dugovanja", kazao je on dodajući da su banke, najveći poverioci Nibensa, predložile menadžment koji će rukovoditi svim preduzećima.
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2782
Points : 7935
Datum upisa : 21.01.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Icon_minitime8/5/2011, 14:38

Bojim se da ni to sada više neće mnogo pomoći!?
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Icon_minitime8/5/2011, 14:52

Ars Vivendi ::
Bojim se da ni to sada više neće mnogo pomoći!?

Ako danas dodje do odboja u USA (a izgleda da hoče), onda če pomoči
Nazad na vrh Ići dole
real_finanza
VIP
VIP
real_finanza


Broj poruka : 157
Points : 358
Datum upisa : 12.07.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Icon_minitime8/5/2011, 14:54

hoće hoće!

U.S. Stock Futures
Data as of 8:35am ET
S&P +12.80 / +1.07%
Level 1,211.50
Fair Value 1,196.69
Difference 14.81
Nasdaq +26.75 / +1.21%
Level 2,236.25
Fair Value 2,204.59
Difference 31.66
Dow +73.00 / +0.64%
Level 11,444.00
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Icon_minitime8/5/2011, 15:41

JelenaS ::
Izgleda da će 2400,00rsd u ponedeljak biti dobra prodaja...

Moze da bude al ne mora da znači kafa
posle ovih vesti moze biti i da 2700 bude dobra kupovina....


Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
JelenaS
Our family
Our  family
JelenaS


Broj poruka : 159
Points : 701
Datum upisa : 05.06.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Icon_minitime8/5/2011, 15:53

real_finanza ::
hoće hoće!

U.S. Stock Futures
Data as of 8:35am ET
S&P +12.80 / +1.07%
Level 1,211.50
Fair Value 1,196.69
Difference 14.81
Nasdaq +26.75 / +1.21%
Level 2,236.25
Fair Value 2,204.59
Difference 31.66
Dow +73.00 / +0.64%
Level 11,444.00
petak u ponedeljak ide crveno,crveno,crveno,crveno je boja ... [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Ilija
Member
Member
Ilija


Broj poruka : 480
Points : 1261
Datum upisa : 30.09.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 15 Icon_minitime8/5/2011, 17:23

JelenaS ::
petak u ponedeljak ide crveno,crveno,crveno,crveno je boja ... [You must be registered and logged in to see this image.]
Šta je sa tobom ženo, znaš li čemu se raduješ?
Nazad na vrh Ići dole
 
AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)
Nazad na vrh 
Strana 14 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 21 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Banke fun club-
Skoči na: