BELEX Club
BELEX Club

Ekonomski Forum

PrijemPortalliFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
Share | 

AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 14 ... 23  Sledeći
AutorPoruka
Dixi
VIP
VIP

Broj poruka : 17
Godina : 38
Datum upisa : 01.12.2007

PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   Uto 12 Jul 2011 - 0:34

Gde mogu naci starije postove, konkretno AIKB VI deo?

edit:
U podforumu Arhiva Belex Cluba!
Ili koristi opciju SEARCH na vrhi stranice!
http://www.aikb.net/search?mode=searchbox&search_keywords=aikb&show_results=topics
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Price
Still learning
Still learning

Broj poruka : 137
Datum upisa : 21.09.2009

PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   Uto 12 Jul 2011 - 20:46

Danas ce da raste... samuraj
Nazad na vrh Ići dole
real_finanza
VIP
VIP

Broj poruka : 118
Datum upisa : 12.07.2011

PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   Uto 12 Jul 2011 - 23:07

cena ima samo jedan drajver trenutno - razresenje situacije oko nibens-a ...dakle cetvrtak vece, ili petak po danu...

nekako pretpostavljam da je današnji 'support' na 3000+ odraz anticipacije 'razresnja', makar i kratkorocnog...
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP

Broj poruka : 2523
Datum upisa : 03.01.2008

PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   Uto 12 Jul 2011 - 23:17

@real_finanza ::
cena ima samo jedan drajver trenutno - razresenje situacije oko nibens-a ...dakle cetvrtak vece, ili petak po danu...

nekako pretpostavljam da je današnji 'support' na 3000+ odraz anticipacije 'razresnja', makar i kratkorocnog...

Mnogo bitniji su rezultati za prvo polugodište, inače mislim da je na 3000 bilo lokalno dno negativnog trenda
Nazad na vrh Ići dole
real_finanza
VIP
VIP

PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   Uto 12 Jul 2011 - 23:19

@Slovenac1 ::

Mnogo bitniji su rezultati za prvo polugodište, inače mislim da je na 3000 bilo lokalno dno negativnog trenda

pa od toga ti i zavise rezultati za 2Q11 ...provisions... hm...nadam se da pratis tu situaciju i exposure banke tamo... ili si ti samo od onih koji racunaju PE i PB?
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA

Broj poruka : 1094
Datum upisa : 10.12.2010

PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   Uto 12 Jul 2011 - 23:21

da, nazalost bas su preterali u kreditiranju te nesrecne grupe
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP

PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   Uto 12 Jul 2011 - 23:27

pa od toga ti i zavise rezultati za 2Q11 ...provisions... hm...nadam se da pratis tu situaciju i exposure banke tamo... ili si ti samo od onih koji racunaju PE i PB?

pratim,pratim
Nazad na vrh Ići dole
geogsi
VIP
VIP

Broj poruka : 335
Datum upisa : 14.12.2007

PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   Sre 13 Jul 2011 - 1:09

Ja ne znam šta vi tu pratite? Svako odgovorno knjigovodstvo će otpisati 100% te plasmane, znači 4.000 mil. RSD gubitka. Jedino ukoliko se narednih godina nešto naplati od Nibensa, a pričamo o GODINAMA, moguće je pričati o nekom povratku datog kredita. U ovom trenutku, čak i to je nerealno.
Ja se samo nadam da je u prethodnim kvartalima neki ili veći deo gubitka već ukalkulisan u Bilansu uspeha, ali vreme će to tek pokazati.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag

Broj poruka : 5218
Datum upisa : 21.05.2007

PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   Sre 13 Jul 2011 - 3:20

A kada sam počela da vam govorim da plasmani nisu baš smešteni na pravo mestio, napali ste me... ovi putari su samo šlag na torti! Čeka se na Peconija i ostale...

Naslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO) 2011-04-15, 2:41 pm
http://www.aikb.net/t1217p680-aik-banka-ad-nis-aikb-vi-deo

Pogledajte malo šta ste tada pisali! cekic

Moderator

Broj poruka : 10879
Datum upisa : 03.06.2009

PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   Sre 13 Jul 2011 - 4:03

Promene: 11.07. - 13.07.2011. (T-3) ili 06.07. - 08.07.2011.

Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member

Broj poruka : 1389
Datum upisa : 06.12.2008

PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   Sre 13 Jul 2011 - 5:18

AIKB u velikim problemima, cena bi se na normalnoj berzi strunila...
Hajde da vidimo šta može da se smisli u vezi sa Nibensom??
Vrlo sam pesimista.
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP

Broj poruka : 611
Godina : 37
Datum upisa : 22.06.2010

PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   Sre 13 Jul 2011 - 7:57

Meni se ovde nikako ne svidja kolicina akcija koju imaju prodavci na ovim poslednjim promenama. Ako odluce (ne daj boze) da izadju naglo bice lose. comp
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP

PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   Sre 13 Jul 2011 - 9:51

@Racunarko ::
Meni se ovde nikako ne svidja kolicina akcija koju imaju prodavci na ovim poslednjim promenama. Ako odluce (ne daj boze) da izadju naglo bice lose. comp

A kupac se ti ne svidja?
Nazad na vrh Ići dole
Tic
Just looking
Just looking

Broj poruka : 19
Datum upisa : 28.05.2009

PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   Sre 13 Jul 2011 - 20:16

@geogsi ::

Ja ne znam šta vi tu pratite? Svako odgovorno knjigovodstvo će otpisati 100% te plasmane, znači 4.000 mil. RSD gubitka. Jedino ukoliko se narednih godina nešto naplati od Nibensa, a pričamo o GODINAMA, moguće je pričati o nekom povratku datog kredita. U ovom trenutku, čak i to je nerealno.
Ja se samo nadam da je u prethodnim kvartalima neki ili veći deo gubitka već ukalkulisan u Bilansu uspeha, ali vreme će to tek pokazati.

Nema otpisa, ima ISPRAVKI. I naravno da su ispravke već ukalkulisane zaključno sa šestomesečnim BU. I to 100%. Jer su svi plasmani prema Nibensu sada u D kategoriji. Prema internom modelu o klasifikaciji bilansne aktive i vanbilansih stavki, svaki plasman se inicijalno klasifikuje u neku kategoriju (u zavisnosti od ponuđenih instrumenata obezbeđenja). Kasnije se gledaju dani docnje u izmirivanju obaveza prema banci (npr. ako dužnik obaveze prema banci izmiruje sa docnjom od 90 do 180 dana, klasifikuje se u G2 kategoriju i tu su rezervacije 50%). Dalje, ako je docnja preko 180 dana, svi plasmani u okviru grupe povezanih lica se klasifikuju u najnepovoljniju kategoriju - D i tu su rezervacije 100%. Znači, zaključno sa 30.06. svi plasmani prema Nibensu su u kategoriji D.
Nazad na vrh Ići dole
real_finanza
VIP
VIP

PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   Sre 13 Jul 2011 - 21:18

@Sneki ::
A kada sam počela da vam govorim da plasmani nisu baš smešteni na pravo mestio, napali ste me... ovi putari su samo šlag na torti! Čeka se na Peconija i ostale...

Naslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO) 2011-04-15, 2:41 pm
http://www.aikb.net/t1217p680-aik-banka-ad-nis-aikb-vi-deo

Pogledajte malo šta ste tada pisali! cekic

nemam dovoljno postova za kvalifikaciju za private messaging, pa da nastancam 2, 3
i tako...
Nazad na vrh Ići dole
C R A Z Y
VIP
VIP

Broj poruka : 352
Datum upisa : 18.03.2010

PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   Sre 13 Jul 2011 - 21:31

Izgleda da je 3000 svojevrsni psihološki nivo otpora cene... Sad će biti zanimljivo :) Po prethodnom trendu, čini se da će kad tad probiti ovu psihološku granicu, ALI sobzirom da se bliže 6mesečni rezultati mislim da će cena da se vrti na ovom nivou sve dok neko ne sazna ili bar dobije naznaku rezultata. Tada ćemo možda i pre nego što rezultati javno procure znati kakvi su kafa

Naravno, očekujemo Tica da se uskoro javi i razreši dileme sesir

Još samo da dodam, da mi je drago da vidim da finanza piše na ovom forumu. Rado čitam njegove postove. Veliki pozdrav i dobrodošao sesir
Nazad na vrh Ići dole
real_finanza
VIP
VIP

PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   Sre 13 Jul 2011 - 21:39

@C R A Z Y ::
Izgleda da je 3000 svojevrsni psihološki nivo otpora cene... Sad će biti zanimljivo :) Po prethodnom trendu, čini se da će kad tad probiti ovu psihološku granicu, ALI sobzirom da se bliže 6mesečni rezultati mislim da će cena da se vrti na ovom nivou sve dok neko ne sazna ili bar dobije naznaku rezultata. Tada ćemo možda i pre nego što rezultati javno procure znati kakvi su kafa

Naravno, očekujemo Tica da se uskoro javi i razreši dileme sesir

Još samo da dodam, da mi je drago da vidim da finanza piše na ovom forumu. Rado čitam njegove postove. Veliki pozdrav i dobrodošao sesir
hvala, bolje vas nasao...
verujem da cete se sloziti sa mnom da kod nas nedostaje taj 'fenomen' da je menadzmentu stalo koliko kosta njihova akcija... u ovom ovde slucaju, 14. jul je vec dovoljno vremena od 30. juna da se izbace nerevidirani izvestaji na maticni sajt (ako imaju cime da se pohvale) ...a sto se tice nibens-a, verujem da ce se to zavrsiti 'srecno' za sve, pada mi na pamet floskula 'too big to fail' ali mi se vise cini da se vlasti nece zezati sa stranim bankama u ovom slucaju...ajde videcemo sta ce danasnji sastanak doneti...
Nazad na vrh Ići dole
C R A Z Y
VIP
VIP

Broj poruka : 352
Datum upisa : 18.03.2010

PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   Sre 13 Jul 2011 - 22:10

...a sto se tice nibens-a, verujem da ce se to zavrsiti 'srecno' za sve, pada mi na pamet floskula 'too big to fail' ali mi se vise cini da se vlasti nece zezati sa stranim bankama u ovom slucaju...ajde videcemo sta ce danasnji sastanak doneti...

I meni se čini isto. Opasno je da se zezaju, čini mi se i iz još jednog razloga pored stranih banaka. Zbog velikog broja ljudi koji su povezani sa ovom grupom. A izbori se bliže pa treba čuvati socijalni mir. Ćini mi se da će i to igrati važnu ulogu. Ne treba im još ljudi da se bune ispred vlade ili blokiraju puteve. Naravno videćemo uskoro.
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP

Broj poruka : 1547
Godina : 39
Datum upisa : 27.05.2007

PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   Sre 13 Jul 2011 - 23:07

Ma mogu da rade šta im je volja, da se dogovora šta im je volja - pare su nestale i sve jedno je da li se radi o domaćim ili stranim bankama, nije ih država terala da dele kredite kome stignu. Pohlepa je čudo!
Nazad na vrh Ići dole
Aleks
Old member
Old member

Broj poruka : 1275
Datum upisa : 15.05.2009

PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   Sre 13 Jul 2011 - 23:49

@Maca ::
Ma mogu da rade šta im je volja, da se dogovora šta im je volja - pare su nestale i sve jedno je da li se radi o domaćim ili stranim bankama, nije ih država terala da dele kredite kome stignu. Pohlepa je čudo!

post2
roshtilj
Nazad na vrh Ići dole
http://www.slobodnajugoslavija.com/drugTito.html
Slovenac1
VIP
VIP

PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   Sre 13 Jul 2011 - 23:57

@Maca ::

I to važi za sve banke na svetu zar ne
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator

PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   Čet 14 Jul 2011 - 4:31

Promene: 13.07. - 14.07.2011. (T-3) ili 08.07. - 11.07.2011.

Nazad na vrh Ići dole
real_finanza
VIP
VIP

PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   Čet 14 Jul 2011 - 18:01

@BBrroo ::

hvala, bolje vas nasao...

Veliki pozdrav starom i cenjenom prijatelju Finanzi !

hvala, hvala! ...samo da vas sve pohvatam ko je ko iz proslosti :) :) :)

u svakom slucaju prijatno je citati ovakve reci, hvala jos jednom i otpozdravljam...

...btw - opet su odlozili nibens...jos negativnog publiciteta za akciju, to bas i nije dobro...moje skromno misljenje je da ce cep da drzi vodu na 3 hiljade :)
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator

PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   Pet 15 Jul 2011 - 5:11

Promene: 14.07. - 15.07.2011. (T-3) ili 11.07. - 12.07.2011.

Nazad na vrh Ići dole
KRUSKA
VIP
VIP

Broj poruka : 789
Datum upisa : 25.08.2009

PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   Pet 15 Jul 2011 - 10:45

ATEBank nije prosla stres test, danas je pala citavih 15% i nalazi se na godisnjem minimumu.

Hoce li vise prodavati svojih 20% u AIK-u
Nazad na vrh Ići dole
http://www.youtube.com/watch?v=K1TUlNZd10s&feature=player_de
Taliano
Forum queen
Forum queen

Broj poruka : 1469
Datum upisa : 23.02.2011

PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   Ned 17 Jul 2011 - 4:15

@KRUSKA ::
ATEBank nije prosla stres test, danas je pala citavih 15% i nalazi se na godisnjem minimumu.

Hoce li vise prodavati svojih 20% u AIK-u
koja je druga Grčka banka?
Nazad na vrh Ići dole
Dejansss
Moderator

Broj poruka : 564
Godina : 48
Datum upisa : 20.05.2007

PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   Ned 17 Jul 2011 - 7:03

@taliano ::

koja je druga Grčka banka?

EFG banka.

Nije tesko biti fin...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.kombi011.com
JMBR
VIP
VIP

Broj poruka : 134
Datum upisa : 24.11.2007

PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   Ned 17 Jul 2011 - 7:20

Nazad na vrh Ići dole
gogloee
VIP
VIP

Broj poruka : 926
Datum upisa : 10.01.2008

PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   Ned 17 Jul 2011 - 22:07

Jos jedna banka nije prosla test i odmah...

Austrijska banka Oesterreichische Volksbanken (OeVAG) objavila je da je u četvrtak potpisala načelni sporazum s ruskom Sberbankom o prodaji poslovanja u istočnoj Europi. Sberbank će postati vlasnik Volksbanken Internationala
...
http://www.novilist.hr/hr/Vijesti/Gospodarstvo/Volksbank-Hrvatska-Za-sada-ne-ocekujemo-promjenu-strategije
Nazad na vrh Ići dole
real_finanza
VIP
VIP

PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   Pon 18 Jul 2011 - 2:55

sada će ponovo dobiti preporuku od ECB da prodaju srpske, bugarske i rumunske operacije... da li će i ovog puta izbeći write-off? ATE-u je 20% u AIKB izgleda najprofitabilniji sektor koga se jako teško odreći :) ...pogotovo na ovim cenama...

videćemo, neću da prejudiciram...
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA

Broj poruka : 1094
Datum upisa : 10.12.2010

PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   Pon 18 Jul 2011 - 3:40

Po meni bi najbolje bilo kada bi NBS dozvolila AIKu da kupi sama tih 20% akcija po 3.000. To se naravno nece desiti, a i AIK je u frci ocigledno trenutno.

Ne bi se bunio ni da neko preuzme ceo AIK uskoro. Realno bi po PB 1 - 1.2 svi prodali a i ja s njima. Verovatno niko ne sme da ulozi u jugoistocnu evropu u ovom trenutku. Mozda bi Volks banka u Srbiji kada je preuzmu Rusi mogla da se siri malo, kod nas su prilicno beznacajni.

Who dares wins :)
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member

Broj poruka : 1408
Datum upisa : 24.07.2010

PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   Pon 18 Jul 2011 - 3:50

Citat :
ATE banka je ušla na domaće tržište u vlasništvo AIK banke krajem 2006. godine na nivoima od oko 5.200 dinara po akciji, kupivši 20,3 odsto običnih akcija ove banke. Takođe, u istom periodu, grčka banka je kupila i 24,9 odsto prioritetnih akcija ove bankarske ustanove. Na trenutnim cenama, ATE-ov udeo u običnim i prioritetnim akcijama AIK banke vredi oko 56 miliona evra. Obične akcije AIK banke proteklu sedmicu su završile na 3.048 dinara, uz rast na nedeljnom nivou od 1,6 odsto. AIK je najviši nivo u tekućoj godini dostigao sredinom februara na koti od 4.310 dinara, da bi lošiji rezultat za I kvartal te problemi sa Nibens grupacijom uslovili nagli pad cene ove hartije.

Nazad na vrh Ići dole
Ilija
Member
Member

Broj poruka : 480
Datum upisa : 29.09.2009

PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   Pon 18 Jul 2011 - 4:29

ovde su svi sludjeni, ne znam ko sta citira, ko sta ocekuje, a ko sta pretpostavlja. nekada je aik bio aik i sajt je po njemu dobio ime. sad je nesrecna grupa nibens problem, pa ate banka, pa rezultati, pa prepakivanje na nis / pa ne znam sta jos. sve su to trikovi, GREBAROSI su glavni problem - ocekuju jeftine akcije, pa ko je lud neka im prodaje. sve ispod 8.000 je bagatela!
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator

PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   Pon 18 Jul 2011 - 5:15

Promene: 15.07. - 18.07.2011. (T-3) ili 12.07. - 13.07.2011.

Nazad na vrh Ići dole
real_finanza
VIP
VIP

PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   Pon 18 Jul 2011 - 9:27

@Ilija ::
ovde su svi sludjeni, ne znam ko sta citira, ko sta ocekuje, a ko sta pretpostavlja. nekada je aik bio aik i sajt je po njemu dobio ime. sad je nesrecna grupa nibens problem, pa ate banka, pa rezultati, pa prepakivanje na nis / pa ne znam sta jos. sve su to trikovi, GREBAROSI su glavni problem - ocekuju jeftine akcije, pa ko je lud neka im prodaje. sve ispod 8.000 je bagatela!

isto kao i na www.xxxxxmx.rs/diskusije... covek lupi, pljune po ostalim 'neznalicama', etiketira ih raznim imenima i onda opet lupi glupost, i to brojem, bez ikakvog argumenta, logike ili racionalnosti i - ostane ziv... koje sranje - ubije ti zelju da diskutujes normalno...

btw, nisam video 'banovanje' ovde... jel to postoji? banujte ovog korisnika!
Nazad na vrh Ići dole
real_finanza
VIP
VIP

PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   Pon 18 Jul 2011 - 9:29

@Ilija ::

isto kao i na www.xxxxxmx.rs/diskusije... covek lupi, pljune po ostalim 'neznalicama', etiketira ih raznim imenima i onda opet lupi glupost, i to brojem, bez ikakvog argumenta, logike ili racionalnosti i - ostane ziv... koje sranje - ubije ti zelju da diskutujes normalno...

btw, nisam video 'banovanje' ovde... jel to postoji? banujte ovog korisnika!

vidi, sad ovaj blokirao i linkove na f*i*a*s*k*o*n*o*m*y.ba ... sta je ovo? neka porodicna manufaktura? nikad se mi iz govana iskobeljati necemo...
Edit: Jel tamo možeš da ostaviš link na ovaj forum?
Za banovanje ne brini...
Link editovan.
Admin
Nazad na vrh Ići dole
BBrroo
VIP
VIP

Broj poruka : 325
Datum upisa : 09.03.2010

PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   Pon 18 Jul 2011 - 10:00

..
vidi, sad ovaj blokirao i linkove na f*i*j*a*s*c*o*n*o*m*y.ba ... sta je ovo? neka porodicna manufaktura? nikad se mi iz govana iskobeljati necemo...

Ma mani to prijaprijatelju, verovatno imaju
razlog za "žešći" odnos prema EF, zato su i napravili
ovaj forum. To je izgleda pod obavezno,
tako da te ne iznenađuje.

Nego vidi u Americi indeksi crveni,
pa nam kazi nesto sta mislis u kom ce ovo
smeru, ako iko to živ zna.
Teletrader i Dosije već rekose par stvari sto ima smisla,
a ja na onoj temi oko nove krize sve gledam
oce li nam koji pravi strteg reci jos ponesto.

Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag

Broj poruka : 5218
Datum upisa : 21.05.2007

PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   Pon 18 Jul 2011 - 13:29

Trend:
Akcije Deutschen Bank su pale za 3,5 Prozent,
Commerzbanke čak za 4,6 Prozent
Holandske ING Groep za više od 7%
Banka Intesa i UniCredit su pale za više od 6% !!
Index STXE je pao za više od 3%, najniža cena u poslednjih 2 godine.
Ne znam šta se dešava sa Erste Bank????

Banke nisu u trendu!!

Moderator

PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   Uto 19 Jul 2011 - 4:00

Promene: 18.07. - 19.07.2011. (T-3) ili 13.07. - 14.07.2011.

Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP

Broj poruka : 1298
Datum upisa : 18.02.2011

PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   Uto 19 Jul 2011 - 5:29

Poštovani kolege forumaši, cemu ova nepotrebna polemika? Svako može da piše šta hoce stim da se drži pravila foruma. Treba poci od cinjenice da nismo svi istog nivoa i smera obrazovanja, da neshvatamo svi isto nacin trgovanja na berzi i na kraju da nemamo svi ni isto iskustvo na berzi. Ima tu mnogo korisnih informacija , dezinformacija i na kraju i gluposti i elementarnog neznanja i nashvatanja berze. Ali ko hoce i zna ponešto može iz tog svega dosta toga da sazna. Ja licno izuzetno cenim postove pojedinih clanova i to na svim hartijama jer iz njih mnogo toga saznam i naucim.
Dakle samo opušteno! Like a Star @ heaven

Edit: Pobrisano nekoliko postova...
Nazad na vrh Ići dole
BBrroo
VIP
VIP

PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   Uto 19 Jul 2011 - 7:49

@Big Mile ::
...
Edit: Pobrisano nekoliko postova...

Prvo sta je pobrisano,
a onda zasto.

I ne vidim razloga da se brisu.
Neka se vidi kako su Ilija i Limited prokomentarisali
Finanzinine postove, i da sam im ja ukazao
da je njegov stil beskomrpomisan i lucidan,
i da je takav jos od Forex Serbia foruma
od kada ga virtuelno znam.

Inace oduvek je najvise bio u polemici sa
usko interesno orijentisanim brokerima.
Naravno ne mislim da su takvi Ilija i Limited,
ali ocigledno da su nesto pogresno perceptirali.
I ne mislim da je neslaganje oko nekih stvari
razlog za brisanje.

Nisam video obrisane postove, ali pretpostavljam da su bili vezani za @real_finanza. Ovde je tema AIKB, a ne real_finanza. Moze da se tolerise par poruka, ali ne moze se to zloupotrebljavati. Postoje teme predvidjene za to, a mozete i kafanu da mu otvorite u Bar street-u.

DEJANSSS
Nazad na vrh Ići dole
real_finanza
VIP
VIP

PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   Uto 19 Jul 2011 - 19:42

@Sneki ::
Trend:
Akcije Deutschen Bank su pale za 3,5 Prozent,
Commerzbanke čak za 4,6 Prozent
Holandske ING Groep za više od 7%
Banka Intesa i UniCredit su pale za više od 6% !!
Index STXE je pao za više od 3%, najniža cena u poslednjih 2 godine.
Ne znam šta se dešava sa Erste Bank????

Banke nisu u trendu!!

najvažnije je ipak da:
Goldman Sachs Reports Disappointing Profit of $1.05 Billion Goldman Sachs on Tuesday reported profit of $1.05 billion, more than double what it made last year but significantly lower than analysts' expectations.
Wells Fargo Exceeds Expectations With $3.9 Billion Profit
At Bank of America, an $8.8 Billion Loss

svejedno, ne slažem se s tvojim zaključkom...
Nazad na vrh Ići dole
BBrroo
VIP
VIP

PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   Sre 20 Jul 2011 - 2:46

Ne znam koliko najava/pojava nove krize u finasisjkom
sektoru moze da utice na trziste kapitala,
ali verujem da su na nju prvesnstveno osetljive banke.
A AIK je dodatno opterecen Grckim ucescem u
vlasnistvu koji nije prosao sters test.

Inace AIk banka je imala veliku volatilnost,
sto dodatno ukazuje na rizik.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator

PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   Sre 20 Jul 2011 - 4:18

Promene: 19.07. - 20.07.2011. (T-3) ili 14.07. - 15.07.2011.

Nazad na vrh Ići dole

AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 6 od 23Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 14 ... 23  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Banke fun club-
Skoči na: