BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)

Ići dole 
+102
sonne
Lolita
đubretarac
Dmitar
MORNAR
Friz
Dragan S
ILoveRoses
Bookmaker
stock
Dragan11
RobinHood
Yudejavu
Guinness
l.morlang
Bopel
Limited011
pakodazna
Atomski mrav
Dexiv
nepet
pepsiman
Dibesto
V029
Pekoilic
Teletrader
vajabaja
Admin
Zoranecc
JelenaS
Astana
rovadc
HUACHUMA
Greta
MYSTIC021
Bidza
Drag65
Dusan
Mezi
Zeljko
Boby
Drasko
Magi2
Miladin
Steve McQueen
Aca123
Ilija
gogloee
JMBR
Maca
C R A Z Y
Sneki
real_finanza
Dixi
Vladimirmitr
Mr. Price
Ars Vivendi
GAGILILI
Aleks
SabanNonda
Aritmeticar
Sasa965
Fenix
Racunarko
Vladulns
Igita
Josip
BoS
DelBoy
bellel
Momir
Dejansss
Fast
Strbac
EVE
BBrroo
Banaćanin
BojanNS
Dosije
Folio
Vlada BG
KRUSKA
Pera Božić
Big Mile
Dax
Drag_Mlad
Enron
Novosadjanin007
Djepeto83
Fmember
Taliano
Milos86
Sofke
Ivan2211
geogsi
Mitar
Sutra
Slovenac1
Tic
Boranija
Spejs
Bond
106 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Djepeto83
VIP
VIP
Djepeto83


Broj poruka : 186
Points : 860
Datum upisa : 26.12.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Icon_minitimePet 24 Jun - 12:17

Dosije ::

Nemaju Grci nista od rasta svetske ekonomije, moraju oni da rastu, i to prilicno, a to se nece dogoditi, ne sa ovakvim austerity aranzmanom sa EU. U svakom slucaju, EU rizikuje da napravi credit event, tacnije CDS event - a rejting agencije ce to jedva docekati. Drugo, ma koliko grubo zvucalo - investitori koji su kupili CDS-ove ocajnicki zele credit event, inace je kupovina CDS-ova potpuno bezrazlozna.

Moze li danasnja Grcka rasti a da pada svetska ekonomija? A da je situacija Grcke spoznata 2006/07. godine kakva bi tada bila reakcija EU sa stanjem tadasnje svetske ekonomije (dal bi se radije no sada dopustio haircut ili iskljucenje Grcke iz Eurozone)? Ne mislim da Grcka moze rasti u sadasnjim uslovima. Austerity measures su samo posledica stanja. Koje su jos opcije a da Grcka ostane u zoni Eura? Nije pitanje u ovom trenu kako rasti vec kako preziveti ovaj tren.
EU rizikuje da napravi credit event no pitanje je sta ima od opcija (a svaki potez je rizik - sto je losija situacija to je veci rizik). Naravno da oni koji su kupovali CDS-ove zele CDS event. No, postoji (nadam se) i EU (a i mislim i citav svet) koji takvo nesto ne zele u ovom trenu. Uzgred, zna li se ko su investitori/spekulanti koji su kupili CDS-ove i kakva je uopste njihova regulativa?
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Icon_minitimePet 24 Jun - 12:41

Slovenac1 ::
Da li je AIK trenutačno za kupovinu dosta zavisi od polugodišnjih rezultata.

A šta je falilo bilansima kad je cena bila 1150 din?
Nazad na vrh Ići dole
Dosije
Zuti karton
Zuti karton



Broj poruka : 184
Points : 500
Datum upisa : 22.01.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Icon_minitimePet 24 Jun - 13:15

djepeto83 ::


Moze li danasnja Grcka rasti a da pada svetska ekonomija? A da je situacija Grcke spoznata 2006/07. godine kakva bi tada bila reakcija EU sa stanjem tadasnje svetske ekonomije (dal bi se radije no sada dopustio haircut ili iskljucenje Grcke iz Eurozone)? Ne mislim da Grcka moze rasti u sadasnjim uslovima. Austerity measures su samo posledica stanja. Koje su jos opcije a da Grcka ostane u zoni Eura? Nije pitanje u ovom trenu kako rasti vec kako preziveti ovaj tren.
EU rizikuje da napravi credit event no pitanje je sta ima od opcija (a svaki potez je rizik - sto je losija situacija to je veci rizik). Naravno da oni koji su kupovali CDS-ove zele CDS event. No, postoji (nadam se) i EU (a i mislim i citav svet) koji takvo nesto ne zele u ovom trenu. Uzgred, zna li se ko su investitori/spekulanti koji su kupili CDS-ove i kakva je uopste njihova regulativa?

Odgovor na prvo pitanje - ne moze. Evo, svetska ekonomija dve godine raste, a Grcka je i dalje u recesiji, i to sve jacoj. Sto se tice CDS-ova - njih su kupovali svi oni koji su kupovali obveznice grckog duga, problem je samo u tome sto su oni u medjuvremenu narasli do neba (skyrocket), jer je svima jasno da se default Grcke pomalja iza horizonta. Iznenadio bi se koliko hedge fondova zapravo prizeljkuje credit event. Default nije samo haircut za poverioce, vec prvo oljusti duznika, kome onda drze glavu iznad vode taman koliko da se ne udavi.
Nazad na vrh Ići dole
Djepeto83
VIP
VIP
Djepeto83


Broj poruka : 186
Points : 860
Datum upisa : 26.12.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Icon_minitimePet 24 Jun - 13:33

Dosije ::

Odgovor na prvo pitanje - ne moze. Evo, svetska ekonomija dve godine raste, a Grcka je i dalje u recesiji, i to sve jacoj. Sto se tice CDS-ova - njih su kupovali svi oni koji su kupovali obveznice grckog duga, problem je samo u tome sto su oni u medjuvremenu narasli do neba (skyrocket), jer je svima jasno da se default Grcke pomalja iza horizonta. Iznenadio bi se koliko hedge fondova zapravo prizeljkuje credit event. Default nije samo haircut za poverioce, vec prvo oljusti duznika, kome onda drze glavu iznad vode taman koliko da se ne udavi.

Mozda se nismo razumeli. I ja mislim da credit event (ili neka forma njegova) neminovan. No, takodje mislim da ce se taj dogadjaj odloziti po bezmalo svaku cenu usled njegovih posledica i to dok stanje world economy ne bude bolje da moze podneti jedan takav event (zato spominjah npr 2013. koja nije daleko). Ideja je, po meni, da se sada GR skloni iz 'izloga' pa da se vidi sta dalje (sklanjanje znaci usvajanje austerity measures u parlamentu Grcke, regulisanje ovogodisnjih obaveza Grcke od strane EU kroz dalju pomoc, prodaja grckih asset-a cim pre i eto nama proleca 2012. godine pa cemo se tada iznova gledati gde smo tada). A i tako eto nama uskoro nove mnogo vece teme tj sada je vreme da US malo bude u zizi (najava je da ce i njima downgrade ako ne isplacuju od avgusta kamate na bonds). Zato mislim da je vreme da se malo pogura inflacija nagore (hajdemo za pocetak na bar >5%) i da sve to postane lakse od
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Icon_minitimePet 24 Jun - 13:38

fast ::
Slovenac1 ::
Da li je AIK trenutačno za kupovinu dosta zavisi od polugodišnjih rezultata.

A šta je falilo bilansima kad je cena bila 1150 din?

Bilo je to drugo vreme kad se nisu gledali bilansi nego da li če svet da propadne.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Icon_minitimePet 24 Jun - 13:41

djepeto83 ::
Dosije ::

Odgovor na prvo pitanje - ne moze. Evo, svetska ekonomija dve godine raste, a Grcka je i dalje u recesiji, i to sve jacoj. Sto se tice CDS-ova - njih su kupovali svi oni koji su kupovali obveznice grckog duga, problem je samo u tome sto su oni u medjuvremenu narasli do neba (skyrocket), jer je svima jasno da se default Grcke pomalja iza horizonta. Iznenadio bi se koliko hedge fondova zapravo prizeljkuje credit event. Default nije samo haircut za poverioce, vec prvo oljusti duznika, kome onda drze glavu iznad vode taman koliko da se ne udavi.

Mozda se nismo razumeli. I ja mislim da credit event (ili neka forma njegova) neminovan. No, takodje mislim da ce se taj dogadjaj odloziti po bezmalo svaku cenu usled njegovih posledica i to dok stanje world economy ne bude bolje da moze podneti jedan takav event (zato spominjah npr 2013. koja nije daleko). Ideja je, po meni, da se sada GR skloni iz 'izloga' pa da se vidi sta dalje (sklanjanje znaci usvajanje austerity measures u parlamentu Grcke, regulisanje ovogodisnjih obaveza Grcke od strane EU kroz dalju pomoc, prodaja grckih asset-a cim pre i eto nama proleca 2012. godine pa cemo se tada iznova gledati gde smo tada). A i tako eto nama uskoro nove mnogo vece teme tj sada je vreme da US malo bude u zizi (najava je da ce i njima downgrade ako ne isplacuju od avgusta kamate na bonds). Zato mislim da je vreme da se malo pogura inflacija nagore (hajdemo za pocetak na bar >5%) i da sve to postane lakse od

To zadnje što si napisao je neminovno, pre ili kasnije ide velika inflacija i time če nominalni dug izgledati lakši.
Nazad na vrh Ići dole
Djepeto83
VIP
VIP
Djepeto83


Broj poruka : 186
Points : 860
Datum upisa : 26.12.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Icon_minitimePet 24 Jun - 13:57

Dosije ::

Najbolji plan EU za Grcku ukljucuje voluntary rollover grckih obveznica, na to ce pristati samo velike evropske banke, a i tad ce kreditne agencije proglasiti default Grcke.

Evo nove opcije :
'An EU statement spoke of the need for “informal and voluntary rollovers of existing Greek debt at maturity,” avoiding a coercive exchange that would lead credit-rating companies to declare Greece in default'

Dakle : 'informal' od

'To make the rollover voluntary, talks with Greek bondholders must be held on a country-by-country basis, not organized from Brussels, an EU official told reporters yesterday. The EU wants national central banks and finance ministries to speak to financial institutions in their countries, the official said. '
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Icon_minitimePet 24 Jun - 14:06

Slovenac1 ::
fast ::
Slovenac1 ::
Da li je AIK trenutačno za kupovinu dosta zavisi od polugodišnjih rezultata.

A šta je falilo bilansima kad je cena bila 1150 din?

Bilo je to drugo vreme kad se nisu gledali bilansi nego da li če svet da propadne.

Situacija je skoro ista, hteli to priznamo ili ne. Razlika je samo što se iz rasta ušlo u veliku recesiju, a sada se iz stagnacije pravi situacija potencijalne recesije.
Nazad na vrh Ići dole
Dosije
Zuti karton
Zuti karton



Broj poruka : 184
Points : 500
Datum upisa : 22.01.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Icon_minitimePet 24 Jun - 14:52

djepeto83 ::

Evo nove opcije :
'An EU statement spoke of the need for “informal and voluntary rollovers of existing Greek debt at maturity,” avoiding a coercive exchange that would lead credit-rating companies to declare Greece in default'

Dakle : 'informal' od



Pa sta oni misle, da ce ih ta verbalna ekvilibristika spasti od presude rejting agencija?

Boze, svasta.
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1144
Points : 4391
Datum upisa : 11.12.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Icon_minitimePet 24 Jun - 17:29

@Slovenac1

sto puta si vec napisao da zavisimo od sestomesecnih rezultata i tu se svi slazemo. Nisi napisao svoje misljenje koja bi to brojka mogla da bude.

Moje misljenje je da ce ispunuti sestomesecni plan u svim stavkama sem valorizacije zbog kursa, te da ce neto dobit biti 1.200-1.300 tj. duplo i vise manja nego prosle godine.

Nazalost nisam prodao sve akcije po povoljnoj ceni i sad mislim da necu ni kupovati pre sestomesecnog koji ce panicari verovatno pogresno shvatiti. Mislim da ce treci kvartal biti pomak nabolje ali to je tek pocetkom novembra objavljivanje rezultata.

Dotle ce biti sasvim dovoljno vremena za kupovinu zato sto smatram da ce AIK banka ispraviti svoje greske u narednom periodu. Svako ima pravo da gresi, a mislim da ce AIK banka biti i previse kaznjena na berzi za svoje greske. I posle gresaka je bolji ROE od ostalih banaka, a PB je samo malo iznad proseka banaka i jurnuce ka cifri 1 cim se poprave rezultati.

Ipak zbog stresova koje je izazvala najmanje par godina mi vise nece biti vodeca hartija u portfoliu.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Icon_minitimePet 24 Jun - 19:32

fast ::
Slovenac1 ::
fast ::


A šta je falilo bilansima kad je cena bila 1150 din?

Bilo je to drugo vreme kad se nisu gledali bilansi nego da li če svet da propadne.

Situacija je skoro ista, hteli to priznamo ili ne. Razlika je samo što se iz rasta ušlo u veliku recesiju, a sada se iz stagnacije pravi situacija potencijalne recesije.

Nije ista situacija kao u 2009. Videli smo kako je NIS odreagovao na kvartalni rezultat.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Icon_minitimePet 24 Jun - 19:35

sutra ::
@Slovenac1

sto puta si vec napisao da zavisimo od sestomesecnih rezultata i tu se svi slazemo. Nisi napisao svoje misljenje koja bi to brojka mogla da bude.

Moje misljenje je da ce ispunuti sestomesecni plan u svim stavkama sem valorizacije zbog kursa, te da ce neto dobit biti 1.200-1.300 tj. duplo i vise manja nego prosle godine.

Nazalost nisam prodao sve akcije po povoljnoj ceni i sad mislim da necu ni kupovati pre sestomesecnog koji ce panicari verovatno pogresno shvatiti. Mislim da ce treci kvartal biti pomak nabolje ali to je tek pocetkom novembra objavljivanje rezultata.

Dotle ce biti sasvim dovoljno vremena za kupovinu zato sto smatram da ce AIK banka ispraviti svoje greske u narednom periodu. Svako ima pravo da gresi, a mislim da ce AIK banka biti i previse kaznjena na berzi za svoje greske. I posle gresaka je bolji ROE od ostalih banaka, a PB je samo malo iznad proseka banaka i jurnuce ka cifri 1 cim se poprave rezultati.

Ipak zbog stresova koje je izazvala najmanje par godina mi vise nece biti vodeca hartija u portfoliu.

Pa plan jim je 1,8 milijarde RSD ako se ne varam za 6 meseci, videčemo šta če objaviti. Lično za mene če biti svaka brojka ispod plana nedovoljna za neku rast cene akcije. Osim ako se situacija u svetu opet nekim čudom okrene na bolje još ove godine.
Nazad na vrh Ići dole
Dosije
Zuti karton
Zuti karton



Broj poruka : 184
Points : 500
Datum upisa : 22.01.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Icon_minitimePet 24 Jun - 19:48

Slovenac1 ::


Nije ista situacija kao u 2009. Videli smo kako je NIS odreagovao na kvartalni rezultat.

od

Mislis, kako je Zagrebacka banka odreagovala na kvartalni rezultat NIIS-a? Kada krene da pada, ona ce ga rusiti kao sto je rusila ENHL u martu 2009. godine.
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Icon_minitimePet 24 Jun - 19:50

Dosije ::
Slovenac1 ::


Nije ista situacija kao u 2009. Videli smo kako je NIS odreagovao na kvartalni rezultat.

od

Mislis, kako je Zagrebacka banka odreagovala na kvartalni rezultat NIIS-a? Kada krene da pada, ona ce ga rusiti kao sto je rusila ENHL u martu 2009. godine.

Iako je isti investitor, mislim da izmedju ENHL i NIIS nema nikakve slicnosti. comp
Nazad na vrh Ići dole
Dosije
Zuti karton
Zuti karton



Broj poruka : 184
Points : 500
Datum upisa : 22.01.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Icon_minitimePet 24 Jun - 20:00

Racunarko ::


Iako je isti investitor, mislim da izmedju ENHL i NIIS nema nikakve slicnosti. comp

Ima, u smislu da su velike kompanije, vodece u zemlji u svojim oblastima (naravno, NIIS je znatno veci po trzisnoj kapitalizaciji). Govorio sam o ponasanju ZB Investa u trenucima panike.
Nazad na vrh Ići dole
Fenix
Just looking
Just looking
Fenix


Broj poruka : 1
Points : 2
Datum upisa : 06.06.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Icon_minitimeSub 25 Jun - 3:40

" ... Glavnu reč o sastavu tog tela imaće banke, jer ukupni dugovi putara
bankama su više od 100 miliona evra, a toliko i dobavljačima.
Ukupno su zaduženi oko 200 miliona evra.
Ovo koordinaciono telo brinuće i o vraćanju dugova dobavljačima...."
http://www.sinteza.net/vesti/na_pomolu_resenje_za_nibens_grupu.html
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13693
Localisation : Novi Sad
Points : 51199
Datum upisa : 03.06.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Icon_minitimeNed 26 Jun - 19:38

Promene: 17.06. - 24.06.2011. (T-3) ili 14.06. - 21.06.2011.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Icon_minitimeNed 26 Jun - 23:30

Meni ovo lici na strong sell ! Naorcito zbog utorka i haosa koji moze nastati.
Nazad na vrh Ići dole
Sasa965
VIP
VIP
Sasa965


Broj poruka : 192
Points : 407
Datum upisa : 08.05.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Icon_minitimeNed 26 Jun - 23:33

utorak?
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Icon_minitimeNed 26 Jun - 23:34

Šta je u utorak? I zašto ti promene u tabeli kažu strong sell?
Nazad na vrh Ići dole
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Icon_minitimeNed 26 Jun - 23:46

@Slovenac1
Ne govorim na osnovu promena u tabeli nego zbog Grcke i glasanja.
Cini mi se da je odnos dobijeno-izgubljeno potpuno na stani izgubljenog! Ukoliko Grci glasanjem naprave haos na berzama odozmo dole, ukoliko ne naprave odozmo verovatno nesto manje dole. Ukrcavanje je moguce ponovo bez problema ukoliko glasaju po planu, te je rizik za mene potpuno ne prihvatljiv posto sam jos u plusu.
Ovo je moje misljenje i nemam nameru da sirim paniku...
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Icon_minitimePon 27 Jun - 0:03

BojanNS ::
@Slovenac1
Ne govorim na osnovu promena u tabeli nego zbog Grcke i glasanja.
Cini mi se da je odnos dobijeno-izgubljeno potpuno na stani izgubljenog! Ukoliko Grci glasanjem naprave haos na berzama odozmo dole, ukoliko ne naprave odozmo verovatno nesto manje dole. Ukrcavanje je moguce ponovo bez problema ukoliko glasaju po planu, te je rizik za mene potpuno ne prihvatljiv posto sam jos u plusu.
Ovo je moje misljenje i nemam nameru da sirim paniku...

Pa zasad svetske berze stoje na mestu i kad bi večina mislila kao ti, več bi bila panika. A možda ti znaš neki insajd kojeg investitori po svetu ne znaju....
Nazad na vrh Ići dole
Sasa965
VIP
VIP
Sasa965


Broj poruka : 192
Points : 407
Datum upisa : 08.05.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Icon_minitimePon 27 Jun - 12:28

Sta ovo bi
Nazad na vrh Ići dole
Aritmeticar
Moderator
Aritmeticar


Broj poruka : 725
Points : 2414
Datum upisa : 01.12.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Icon_minitimePon 27 Jun - 12:47

Nisam pratio, ali mi liči na, ako ponudite dovoljno mnogo zainteresovaćemo se. Na početku dana do 3700 din. ima skoro uvek manje od 1000 akcija u ponudi. Scena je nameštena za pad cene na malim obimima zbog nezainteresovanosti svih strana. Međutim, ako želite da prodate više od 2000 komada... E, to ćemo da ugrabimo.
Nazad na vrh Ići dole
Sasa965
VIP
VIP
Sasa965


Broj poruka : 192
Points : 407
Datum upisa : 08.05.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Icon_minitimePon 27 Jun - 13:01

Mali neka panice i obaraju cenu a veliki da pojedu deblje komade.Toliko o poverenju u akciju.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13693
Localisation : Novi Sad
Points : 51199
Datum upisa : 03.06.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Icon_minitimePon 27 Jun - 17:21

Promene: 24.06. - 27.06.2011. (T-3) ili 21.06. - 22.06.2011.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
SabanNonda
Still learning
Still learning



Broj poruka : 49
Points : 297
Datum upisa : 21.09.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Icon_minitimeUto 28 Jun - 10:52

Berza: Analiza akcija AIK banke

Grčka ATE banka je odučila da proda svoj udeo u AIK banci koji iznos oko 20% do kraja 2012. godine.
Berza-Analiza-akcija-AIK-banke


Na dnevnom grafikonu kretanja cene akcija AIK banke vidi se primarni uzlazni trend,
korekcija i treće približavanje trend liniji koje može predstavljati signal za
kupovinu.

Cena na zatvaranju u ponedeljak 27. Juna iznosi 3.147 dinara. Na
indikatoru MACD vidimo presek pokretnih proseka duboko ispod linije ekvilbrijuma kao potvrdu signala za kupovinu. Ući ću u kupovinu sa 30% sredstava, ukoliko cena nastavi rastući trend prvi potencijalni nivo otpora očekujem na 3.550 dinara.



Ukoliko cena probije trend liniju (padne ispod 3.000 dinara) prvi sledeći nivo
podrške se nalazi na 2.600 dinara gde ću postaviti svoje preostale kupovne naloge
(70% sredstava).



Obračunska vrednost akcije po bilansima na dan 31.12.2010. godine iznosi 4.404,70
dinara. „



Grčka ATE banka



„Grčka ATE banka je odučila da proda svoj udeo u AIK banci koji iznos oko 20% do kraja 2012. godine. U vlasničku strukturu su ušli 2006. godine i akcije su plaćali
po cenama višim od 5.000 dinara. Razlozi izlaska iz pozicije nisu vezani za AIK
banku i njeno poslovanje već direktno za krizu u kojoj se Grčka nalazi. Takođe je
najavljeno povlačenje i prodaja banke u Rumuniji gde imaju 74,1% vlasništva.

Reakciju tržišta na ovaj potez grčke banke ćemo imati sigurno a kakva će ona biti u
mnogome zavisi od same strategije izlaska kao i od drugih elemenata, vezanim
direktno za srpsko tržište, koje smatram i važnijim od izlaska ATE-a. AIK banka je,
podsetiću, najveća banka na Beogradskoj Berzi i ako uporedimo fundamentalne
pokazatelje sa ostalim bankama u regionu je trenutno podcenjena.“

http://www.smedia.rs/biznis/vest/26274/Beogradska-berza-AIK-banka-ATE-banka-Berza-Analiza-akcija-AIK-banke.html
Nazad na vrh Ići dole
Aleks
Old member
Old member
Aleks


Broj poruka : 1305
Godina : 70
Localisation : Bezanijska kosa
Points : 3867
Datum upisa : 15.05.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Icon_minitimeUto 28 Jun - 11:34

http://www.smedia.rs/biznis/vest/26274/
Nazad na vrh Ići dole
http://www.slobodnajugoslavija.com/drugTito.html
Strbac
VIP
VIP



Broj poruka : 130
Points : 314
Datum upisa : 14.11.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Icon_minitimeUto 28 Jun - 12:07

SabanNonda ::
Berza: Analiza akcija AIK banke

Grčka ATE banka je odučila da proda svoj udeo u AIK banci koji iznos oko 20% do kraja 2012. godine.
Berza-Analiza-akcija-AIK-banke

Na dnevnom grafikonu kretanja cene akcija AIK banke vidi se primarni uzlazni trend,
korekcija i treće približavanje trend liniji koje može predstavljati signal za
kupovinu.

Cena na zatvaranju u ponedeljak 27. Juna iznosi 3.147 dinara. Na
indikatoru MACD vidimo presek pokretnih proseka duboko ispod linije ekvilbrijuma kao potvrdu signala za kupovinu. Ući ću u kupovinu sa 30% sredstava, ukoliko cena nastavi rastući trend prvi potencijalni nivo otpora očekujem na 3.550 dinara.

Ukoliko cena probije trend liniju (padne ispod 3.000 dinara) prvi sledeći nivo
podrške se nalazi na 2.600 dinara gde ću postaviti svoje preostale kupovne naloge
(70% sredstava).

Razni investitori imaju svoje strategije u zavisnosti od vremenskog okvira i to je ok, ali ovde treba napomenuti neke bitne stvari:

-Posmatranje dnevnog trenda kretanja akcije zna da navede na pogresne odluke u kupovini ili prodaji. Dnevni primarni trend cene nam ne govori puno. Ovo je ok za Forex parove ali akcije traze malo drugaciju analizu

- To sto su MACD linije duboko ispod ekvilibrijuma, ne predstavlja BUY signal na ovoj akciji. Cak i jasan i normalan MACD BUY signal ne moze biti garancija za rast akcije, vec ga treba koristiti samo za proveru.

- Analiza je bazirana na tome da ova akcija ne moze vise da padne, pa je treba bas sad kupovati uz pretpostavku da ce ispostovati dugorocnu trend liniju. Predlozena je kupovina ovde sa 30% kapitala. A ako akcija ipak padne ispod ove podrske (i mi vidimo da smo napravili gresku) predlog je dokupiti sa 70% preostalog kapitala i nadati se opet da nece dalje da padne. Obicno akcija koja pada, moze jos da padne.

- Jedno od bitnih pravila jeste da akciju ne treba kupovati dok je u padu i dokupljivati dok akcija pada kako bi se "popravljao prosek" nadajuci se da ne moze jos dole. Ovo znaci da, iako smo napravili gresku i imamo gubitak, nastavljamo sa kupovinom. Ne bas najbolja logika. Ukoliko akcija probije neku uspostavljenu podrsku, ovo je signal za obavezan SELL a nikako dokupljivanje ili cuvanje uz nadu. Isto vazi i kada akcija probije uspostavljenu trend liniju rasta - obavezan SELL bez razmisljanja o kasnijem dokupljivanju.

-Smanjivanje proseka kupovine akcije (averaging down) je veoma opasno. Sta da kazu oni koji su kupovali AGBN na 50 000, pa na 42 000, pa na 25 000 misleci da je tu dno, a akcija je otisla mnogo dalje - cak na 2500. Napravljeni gubitak je ogroman. Znaci nikako averaging down nego averaging up. Akcija se kupuje dok raste, a ne dok pada. Veoma bitna stvar.

- AIK banka trenutno izgleda slabo i preporuka je ne posedovati je sada. Akcija je u jasnom silaznom trend kanalu. Bolje je sacekati je da se izkonsoliduje i da zavrsi svoj "funny business" i kupiti je kada ocvrsne i pokaze dobre signale jacanja. To znaci, izlazak iz padajuceg trend kanala, uspostavljanje pocetka uptrenda i formiranje prve baze iz koje ce akcija nastaviti rast.

Nadam se da autor nece imati zamerku na ove komentare.
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Icon_minitimeUto 28 Jun - 12:40

Strbac, post2 ko hoce da razume razumece a ko nece neka sad kupuje sa 30% , iako ni tih 30% netreba olako utrošiti!
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Icon_minitimeUto 28 Jun - 14:57

Strbac ::
SabanNonda ::
Berza: Analiza akcija AIK banke

Grčka ATE banka je odučila da proda svoj udeo u AIK banci koji iznos oko 20% do kraja 2012. godine.
Berza-Analiza-akcija-AIK-banke

Na dnevnom grafikonu kretanja cene akcija AIK banke vidi se primarni uzlazni trend,
korekcija i treće približavanje trend liniji koje može predstavljati signal za
kupovinu.

Cena na zatvaranju u ponedeljak 27. Juna iznosi 3.147 dinara. Na
indikatoru MACD vidimo presek pokretnih proseka duboko ispod linije ekvilbrijuma kao potvrdu signala za kupovinu. Ući ću u kupovinu sa 30% sredstava, ukoliko cena nastavi rastući trend prvi potencijalni nivo otpora očekujem na 3.550 dinara.

Ukoliko cena probije trend liniju (padne ispod 3.000 dinara) prvi sledeći nivo
podrške se nalazi na 2.600 dinara gde ću postaviti svoje preostale kupovne naloge
(70% sredstava).

Razni investitori imaju svoje strategije u zavisnosti od vremenskog okvira i to je ok, ali ovde treba napomenuti neke bitne stvari:

-Posmatranje dnevnog trenda kretanja akcije zna da navede na pogresne odluke u kupovini ili prodaji. Dnevni primarni trend cene nam ne govori puno. Ovo je ok za Forex parove ali akcije traze malo drugaciju analizu

- To sto su MACD linije duboko ispod ekvilibrijuma, ne predstavlja BUY signal na ovoj akciji. Cak i jasan i normalan MACD BUY signal ne moze biti garancija za rast akcije, vec ga treba koristiti samo za proveru.

- Analiza je bazirana na tome da ova akcija ne moze vise da padne, pa je treba bas sad kupovati uz pretpostavku da ce ispostovati dugorocnu trend liniju. Predlozena je kupovina ovde sa 30% kapitala. A ako akcija ipak padne ispod ove podrske (i mi vidimo da smo napravili gresku) predlog je dokupiti sa 70% preostalog kapitala i nadati se opet da nece dalje da padne. Obicno akcija koja pada, moze jos da padne.

- Jedno od bitnih pravila jeste da akciju ne treba kupovati dok je u padu i dokupljivati dok akcija pada kako bi se "popravljao prosek" nadajuci se da ne moze jos dole. Ovo znaci da, iako smo napravili gresku i imamo gubitak, nastavljamo sa kupovinom. Ne bas najbolja logika. Ukoliko akcija probije neku uspostavljenu podrsku, ovo je signal za obavezan SELL a nikako dokupljivanje ili cuvanje uz nadu. Isto vazi i kada akcija probije uspostavljenu trend liniju rasta - obavezan SELL bez razmisljanja o kasnijem dokupljivanju.

-Smanjivanje proseka kupovine akcije (averaging down) je veoma opasno. Sta da kazu oni koji su kupovali AGBN na 50 000, pa na 42 000, pa na 25 000 misleci da je tu dno, a akcija je otisla mnogo dalje - cak na 2500. Napravljeni gubitak je ogroman. Znaci nikako averaging down nego averaging up. Akcija se kupuje dok raste, a ne dok pada. Veoma bitna stvar.

- AIK banka trenutno izgleda slabo i preporuka je ne posedovati je sada. Akcija je u jasnom silaznom trend kanalu. Bolje je sacekati je da se izkonsoliduje i da zavrsi svoj "funny business" i kupiti je kada ocvrsne i pokaze dobre signale jacanja. To znaci, izlazak iz padajuceg trend kanala, uspostavljanje pocetka uptrenda i formiranje prve baze iz koje ce akcija nastaviti rast.

Nadam se da autor nece imati zamerku na ove komentare.

Sve je to lepo i ok, ali na nekoj točki se uvek okrene trend, treba gledati i okolo sebe, pre svega grčku krizu. Ako tamo dodje do rešenja, onda je na ovim cenama odličan ulazak, ako još Kole objavi dobre polugodišnje rezultate (skladno sa planom) ide ovo opet prema 4000. I sva teorija o trend kanalima (što je za mene na tako nelikvidnom tržištu kakav je belex smešno) onda tu ništa ne pomaže mnogo. I pad sa 4000 se dogodio kontra trendu jer je od 3000 do 4000 bio jasan trend uz velike obime (tada se akcija očvrsnula i pokazala dobre signale jačanja), pa se sve okrenulo naopako.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13693
Localisation : Novi Sad
Points : 51199
Datum upisa : 03.06.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Icon_minitimeUto 28 Jun - 18:24

Promene: 27.06. - 28.06.2011. (T-3) ili 22.06. - 23.06.2011.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Strbac
VIP
VIP



Broj poruka : 130
Points : 314
Datum upisa : 14.11.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Icon_minitimeUto 28 Jun - 19:30

Slovenac1 ::


Sve je to lepo i ok, ali na nekoj točki se uvek okrene trend, treba gledati i okolo sebe, pre svega grčku krizu. Ako tamo dodje do rešenja, onda je na ovim cenama odličan ulazak, ako još Kole objavi dobre polugodišnje rezultate (skladno sa planom) ide ovo opet prema 4000. I sva teorija o trend kanalima (što je za mene na tako nelikvidnom tržištu kakav je belex smešno) onda tu ništa ne pomaže mnogo. I pad sa 4000 se dogodio kontra trendu jer je od 3000 do 4000 bio jasan trend uz velike obime (tada se akcija očvrsnula i pokazala dobre signale jačanja), pa se sve okrenulo naopako.

Tacno je, postojao je rastuci trend koji se okrenuo i sada je akcija u downtrendu. Akcija je izgledala dobro, sve do onog trenutka kada je dala jak SELL signal probijajuci podrsku na 4000 din i od tada akcija je u slobodnom padu. Sada je prva podrska na oko 3000, ako probije i to, ode jos nize.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Icon_minitimeUto 28 Jun - 19:48

Strbac ::
Slovenac1 ::


Sve je to lepo i ok, ali na nekoj točki se uvek okrene trend, treba gledati i okolo sebe, pre svega grčku krizu. Ako tamo dodje do rešenja, onda je na ovim cenama odličan ulazak, ako još Kole objavi dobre polugodišnje rezultate (skladno sa planom) ide ovo opet prema 4000. I sva teorija o trend kanalima (što je za mene na tako nelikvidnom tržištu kakav je belex smešno) onda tu ništa ne pomaže mnogo. I pad sa 4000 se dogodio kontra trendu jer je od 3000 do 4000 bio jasan trend uz velike obime (tada se akcija očvrsnula i pokazala dobre signale jačanja), pa se sve okrenulo naopako.

Tacno je, postojao je rastuci trend koji se okrenuo i sada je akcija u downtrendu. Akcija je izgledala dobro, sve do onog trenutka kada je dala jak SELL signal probijajuci podrsku na 4000 din i od tada akcija je u slobodnom padu. Sada je prva podrska na oko 3000, ako probije i to, ode jos nize.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ali ti si napisao da je baš tada treba kupovati kad je rastuči trend i kad akcija očvrstne. To je bilo na 4000. A dogodilo se baš suprotno. Iz logike bi čovek rekao da se kupuje kad je sranje na tržištu i prodaje kad je trend najbolji. Inače kao što sam napisao ja ne dajem ništa na tehničku analizu na nelikvidnim tržištima, pad na AIKu se dogodio zbog nikakvih rezultata u prvom kvartalu a ne zbog tehničkog okreta trenda. I ako če se cena nekad okrenuti na gore to če biti zbog rezultata i ekonomskih dogadjanja u svetu a ne zbog tehnike.
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 5 Icon_minitimeUto 28 Jun - 20:56

Slovenac1 ::
Strbac ::
Slovenac1 ::


Sve je to lepo i ok, ali na nekoj točki se uvek okrene trend, treba gledati i okolo sebe, pre svega grčku krizu. Ako tamo dodje do rešenja, onda je na ovim cenama odličan ulazak, ako još Kole objavi dobre polugodišnje rezultate (skladno sa planom) ide ovo opet prema 4000. I sva teorija o trend kanalima (što je za mene na tako nelikvidnom tržištu kakav je belex smešno) onda tu ništa ne pomaže mnogo. I pad sa 4000 se dogodio kontra trendu jer je od 3000 do 4000 bio jasan trend uz velike obime (tada se akcija očvrsnula i pokazala dobre signale jačanja), pa se sve okrenulo naopako.

Tacno je, postojao je rastuci trend koji se okrenuo i sada je akcija u downtrendu. Akcija je izgledala dobro, sve do onog trenutka kada je dala jak SELL signal probijajuci podrsku na 4000 din i od tada akcija je u slobodnom padu. Sada je prva podrska na oko 3000, ako probije i to, ode jos nize.

Ali ti si napisao da je baš tada treba kupovati kad je rastuči trend i kad akcija očvrstne. To je bilo na 4000. A dogodilo se baš suprotno. Iz logike bi čovek rekao da se kupuje kad je sranje na tržištu i prodaje kad je trend najbolji. Inače kao što sam napisao ja ne dajem ništa na tehničku analizu na nelikvidnim tržištima, pad na AIKu se dogodio zbog nikakvih rezultata u prvom kvartalu a ne zbog tehničkog okreta trenda. I ako če se cena nekad okrenuti na gore to če biti zbog rezultata i ekonomskih dogadjanja u svetu a ne zbog tehnike.
link-kvaka22

Ukoliko akcija probije podrsku na 4000 sa ozbiljnijim obimima, mozemo je uskoro ocekivati na nivoima 3400-3600. Dakle, oprez
Sećam se, kao da je juče bilo kad je Štrbac objavio svoju analizu i nisam ga poslušao jer sam u ovu akciju ušao dugoročno računajući da će kad tad opet zablistati makar približno kao nekad. A ubrzo smo saznali i za loše q1 rezultate.

Ali sada mi je jasno da ko ga je tada poslušao mogao je po ovim cenama, sa istim kapitalom, umesto svake 3 akcije da ima po 4 akcija AIK banke. lale

Naravno pod uslovom da je taj novac strpljivo čuvao ili uložio u neku drugu dobitnu akciju, kao što su NIS ili SJPT ( a ne kao što smo neki dokupljivali na 3600) .

Ali ta prilika je sada prošlost, ostaje nam da se nadamo nekoj drugoj uskoro sesir
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
 
AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)
Nazad na vrh 
Strana 5 od 29Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Banke fun club-
Skoči na: