BELEX Club
BELEX Club

Ekonomski Forum

PrijemPortalliFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
Share | 

Komercijalna banka - KMBN

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 13 ... 21, 22, 23
AutorPoruka
Friz
VIP
VIP

Broj poruka : 1651
Godina : 46
Datum upisa : 16.12.2007

PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   4/30/2015, 23:35

Da, biće nekih rezultat.
Policija (izvor veoma pouzdan) žustro radi na tome da sve koji su bilo na koji način povezani sa Dinkićem sasluša i pronadje nekoga ko će da "propoeva". Istraga je sve obimnija.
Vrlo je moguće da Dinkić (ipak) završi u bukagijama...

VIP
VIP

Broj poruka : 705
Datum upisa : 12.09.2007

PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   5/1/2015, 15:40

Daj Boze da i to docekamo.  Lopurde u  zatvor
Nazad na vrh Ići dole
Tenerife
VIP
VIP

Broj poruka : 487
Datum upisa : 02.10.2013

PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   5/3/2015, 12:52

Godišnji izveštaj konsolidovani za 2014

http://www.belex.rs/data/2015/04/00092896.pdf

Turbo folk je gorenje naroda, svako pospešivanje tog sagorevanja
je turbo folk, razbuktavanje najnižih strasti kod homo sapiensa

Glasački listić koji omogućuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk
Nazad na vrh Ići dole
C R A Z Y
VIP
VIP

Broj poruka : 350
Datum upisa : 19.03.2010

PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   5/4/2015, 15:50

Poziv za skupštinu

http://www.belex.rs/data/2015/04/00092893.pdf

Tačka 3. 
Osluka o raspodeli dobitka za 2014 i neraspoređenog dobitka iz prethodnih godina

Da vidimo kako će to izgledati  kafa

Partner
Partner

Broj poruka : 1296
Datum upisa : 09.08.2007

PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   5/10/2015, 08:57

@Matthew Greenburgh ::
Pretkvalifikovane banke u izboru za savetnika: BNP Paribas, Citibank, Deutsche Bank, JP Morgan, Morgan Stanley, Nomura, Rothschild, Societe Generale i UBS.
kafa

Ponude su u petak dostavili: BNP Paribas, Citibank, Deutsche Bank, Nomura i Societe Generale. Ovaj poslednji izgleda ima problem tipa nepotpuna dokumentacija, pa ga mozda i diskvalifikuju.

Verujem da se posao namesta za BNP Paribas, ali da sacekamo jos koji dan pa cemo znati.

kafa

VIP
VIP

Broj poruka : 497
Datum upisa : 19.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   5/15/2015, 17:28

Matthew, ima li komentara za prvi kvartal, je li to ciscenje pozicija pred udaju ili je nesto drugo u pitanju
Nazad na vrh Ići dole
gogloee
VIP
VIP

Broj poruka : 926
Datum upisa : 10.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   5/17/2015, 10:36

15.05.2015.
Kvartalni izveštaj za I kvartal 2015. godine - Komercijalna banka a.d. , Beograd

http://www.belex.rs/data/2015/05/00093546.pdf

Still learning
Still learning

Broj poruka : 92
Datum upisa : 29.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   5/18/2015, 00:37

"...Usled rasta rashoda po osnovu obezvredjenja finansijiskih sredstava i kreditno rizičnih vanbilansnih stavki u prvom kvartalu 2015 Banka je ostvarila dobitak pre oporezivanja od 207,9 miliona dinara što predstavlja 17,5% planirane vrednosti za preriod od 01.januara do 31. marta 2015 godine ..."

wtf?  scratch  Farmakom MB Šabac?

Nazad na vrh Ići dole
gogloee
VIP
VIP

Broj poruka : 926
Datum upisa : 10.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   5/20/2015, 11:59

http://www.sinteza.net/vesti/belex/22546-potonuo-dobitak-komercijalne-banke-u-prvom-kvartalu.html?ref=aikb.net

Potonuo dobitak Komercijalne banke u prvom kvartalu   

Komercijalna banka iz Beograda objavila je rezultate poslovanja za prvi kvartal tekuće godine. Dobitak po osnovu kamata iznosi 3,4 milijarde dinara što u odnosu na isti period prošle godine predstavlja povećanje od 2,8 odsto. U odnosu na prošlu godinu, prihodi od kamata su manji za 396,7 miliona dinara ili za 7,2 odsto, dok su rashodi po osnovu kamata smanjeni za 492,3 miliona dinara ili 23,2 odsto.

U odnosu na prošlu godinu, prihodi od naknada i provizija za bankarske usluge veći su za 95,5 miliona dinara ili za 7,3 odsto, dok su rashodi po naknadama i provizijama veći za 41 miliona dinara ili za 18,7 odsto. Dobitak po osnovu naknada i provizija za prva tri meseca 2015. godine iznosi 1,1 milijardu dinara, i za 5 odsto je veći nego u istom periodu prošle godine.

Međutim, globalna finansijska kriza, neefikasnost i nelikvidnost domaćih privrednih subjekata i pogoršanje kreditnog portfolija, uticali su da banka u prva tri meseca ove godine, u odnosu na isti vremenski period prethodne godine, ostvari manji iznos profita za 82,8 odsto. Ostvareni dobitak banke iznosi 208 miliona dinara, i manji je za gotovo milijardu dinara u odnosu na isti period prošle godine.

Na pomenuti rezultat najviše je uticao porast neto rashoda indirektnih otpisa plasmana i rezervisanja u iznosu od 797,7 miliona dinara i porast ostalih rashoda u iznosu od 489,5 miliona dinara.

Banka je u posmatranom periodu uspela da poveća devizne štedne uloge za 29,6 miliona evra ili 1,9 odsto, pa devizna štednja sada iznosi više od 1,55 milijardi dinara.

VIP
VIP

Broj poruka : 187
Datum upisa : 17.02.2014

PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   5/21/2015, 19:55

@Zeljko321 ::
Matthew, ima li komentara za prvi kvartal, je li to ciscenje pozicija pred udaju ili je nesto drugo u pitanju

Cini se da jeste tako,videcemo sta nam donosi Q2
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA

Broj poruka : 1094
Datum upisa : 11.12.2010

PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   5/22/2015, 14:53

@Matthew Greenburgh  

Ne verujem da cu ikada vise uloziti novac u vlasnistvno bilo koje banke.
Ali hipoteticki mi se cini da je moguce zaraditi na akcijama KMBN

Evo kako ja to vidim. Mislim da ce prodaja biti negde tokom 2017 godine.
Da kazemo otprilike 2 godine od sada za lakse racunanje.

Prodajnu cenu bih prognozirao kao rezultat prognoziranog PB i prognozirane BV.
PB pri prodaji bih procenio na 0.75. Ovo je totalno odokativno, s tim sto sam siguran da
niko pri cistoj svesti i zdravoj pameti nece platiti preko PB 1.
BV bi procenio na 4.500 zato sto mislim da ce ciscenjem bilansa biti manji rast nego pre.

Rezultat je 3375 dinara, tj 70% vise nego danas ili 30% godisnje zarade u dinarima.
Sta ti mislis o ovoj racunici, koliko sam daleko od istine i koji delovi prognoze su najranjiviji.
Belex15 SIGURNO nece porasti 70% za dve godine.

Ono sto me najvise plasi je poredjenje sa Slovenijom koje se radi na vecini drugih akcija.
E pa u Sloveniji su akcionari dve najvece banke dobili cistu 0, a ni vlasnici obveznica nisu
mnogo bolje prosli. Jedino su stedise ostali netaknuti.
Nazad na vrh Ići dole
Joca
Still learning
Still learning

PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   5/22/2015, 20:27

@Sutra ::
s tim sto sam siguran da niko pri cistoj svesti i zdravoj pameti nece platiti preko PB 1.

Ja bi te pitao zašto bi neko pri čistoj svesti i zdravoj pameti uopšte prodao na PB = 1. Drugim rečima što bi neko npr. svoj novčanik sa 1000 rsd u njemu prodao nekom za 1000 rsd ili manje?!

Drugo - nikad ne reci nikad -  IMLK si mogao nakupovati pre dve godine koliko si hteo za 2900-3000 rsd, AERO po 400 rsd, ALFA za 7500-8500 rsd, ENHL za 600 rsd itd. 

Takođe nekada je AIKB bio oko 13.000 rsd sad ga ne možeš ni za 1.700 prodati a KMBN svojevremeno je vredela preko 15.000 rsd (kad se uzme u obzir split 1:10) a KMBNPB preko 9.000 rsd. 

Zbog svega navedenog ja bih na berzi izbegavao reči SIGURNO i NIKAD  kafa
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner

PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   5/23/2015, 06:47

@Joca ::
Citat :
Ja bi te pitao zašto bi neko pri čistoj svesti i zdravoj pameti uopšte prodao na PB = 1. Drugim rečima što bi neko npr. svoj novčanik sa 1000 rsd u njemu prodao nekom za 1000 rsd ili manje?!

Ovo je prosto...zato sto 1000 din. u mom novcaniku zaradjuje 30% godisnje (kada ja rukovodim), a tih drugih 1000 din. od tog drugog sto prodaje zaradjuje 5% godisnje (kada on rukovodi).

Moras prvo da razumes zbog cega je neko uopste spreman da plati multiplikator na BV (to jest > 1), pa onda da izvodis zakljucke.

To sto spominjes IMLK, ima puno razloga zbog kojih je BV multiplikator toliki: prvi je krajnje prost => IMLK nema regulisan kapital, to jest ne postoji regulatorno propisana minimalna adekvatnost koju mora da odrzava (kao sto je slucaj u bankama). Da ne pricamo o profitabilnosti i generisanju gotovine, itd.

AIK je specificna prica koju je generisao kvazi privrednik Kole, pre svega iz sopstvenog nenznanja. Nikada nije ni postojao razlog da banka koja ima 40% adekvanost trguje na 3x BV, ali ga je ovaj nesretnik pumpao do besvesti pa se sada pegla. Ali mu ni to nece biti od velike pomoci...

kafa

VIP
VIP

Broj poruka : 221
Datum upisa : 25.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   5/23/2015, 12:51

@Joca
Citat :
Ja bi te pitao zašto bi neko pri čistoj svesti i zdravoj pameti uopšte prodao na PB = 1. Drugim rečima što bi neko npr. svoj novčanik sa 1000 rsd u njemu prodao nekom za 1000 rsd ili manje?

Iz istog razloga zbog cega se u ovom trenutku na berzi prodaje po ~0.5 PB.
Dakle, cena odrazava negativna ocekivanja vezana za poslovanje, rezultat...
Nazad na vrh Ići dole
Joca
Still learning
Still learning

PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   5/23/2015, 14:00

@Matthew Greenburgh ::

Ovo je prosto...zato sto 1000 din. u mom novcaniku zaradjuje 30% godisnje (kada ja rukovodim), a tih drugih 1000 din. od tog drugog sto prodaje zaradjuje 5% godisnje (kada on rukovodi).

Onda je zdrav rezon da ti prodam bar za 1000 din + 5% koje ja trenutno zarađujem. Ispod te cene ja nemam zdravu računicu a ti ćeš to platiti moža i +15% jer ćeš praviti zaradu od 30% godišnje na tih 1000 din. Tvoja izjava je zapravo argument mojoj tvrdnji, jer ja sam rekao da nema rezona prodati ispod 1 BV kao komentar na tvrdnju @Sutra da "niko pri cistoj svesti i zdravoj pameti nece platiti preko PB 1"

@Gocili ::
Iz istog razloga zbog cega se u ovom trenutku na berzi prodaje po ~0.5 PB.
Dakle, cena odrazava negativna ocekivanja vezana za poslovanje, rezultat...

Nije isto kupovati dnevno par stotina/hiljada ili desetina hiljada komada akcija ili kupovati većinski paket akcija banke/kompanije prilikom preuzimanja to je notorna stvar tako da ne bih polemisao oko ovoga. 

Ukoliko se vratite par meseci unazad na temi KMBNPB lepo sam 'crtao' da se uzme na 800 rsd i tvrdio da je sve do 1.400 rsd jeftino. Vreme je potvrdilo moje pisanje a videćemo i za ovo što sad pišem. 

No vidim svi imaju dovoljno pameti pa se neću više javljati na ovoj temi. Out and over sa KMBN teme za @Joca do njene prodaje. kafa
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner

PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   5/23/2015, 15:05

@Joca ::
Citat :
Onda je zdrav rezon da ti prodam bar za 1000 din + 5% koje ja trenutno zarađujem. Ispod te cene ja nemam zdravu računicu a ti ćeš to platiti moža i +15% jer ćeš praviti zaradu od 30% godišnje na tih 1000 din. Tvoja izjava je zapravo argument mojoj tvrdnji, jer ja sam rekao da nema rezona prodati ispod 1 BV kao komentar na tvrdnju @Sutra da "niko pri cistoj svesti i zdravoj pameti nece platiti preko PB 1"

Nisi ti onda razumeo sta ti ja govorim.

Kapital se prodaje ispod njegove knjigovodstvene vrednosti upravo zato sto je prinos na taj knjigovodstveni kapital ispod prinosa zahtevanog od strane investitora koji ga kupuju. Komercijalna ima prinos na kapital kapitaj manji od 10% (u nekom normalnom stanju), dok investitori u ovom trenutku diskontuju vlasnistvo u srpskoj privredi sa najmanje 18%, a ne retko i sa preko 20%.

I na primeru: tvojih 1000 koji zaradjuju 5% ja bih platio 808, ako je moja zahtevana stopa prinosa 30% (1050/1.3).

To sto si ti pisao za prioritetne akcije Komercijalne nema opet nikakve veze sa nekim fundamentima, vec iskljucivo sa ocekivanjima spekulanata da ce cena prioritetnih konvergirati ka obicnim ako u nekom trenutku dodje do konverzije prioritetnih u obicne (kao sto se na primer dogodilo u privatizaciji Vojvodjanske banke).

kafa

VIP
VIP

Broj poruka : 705
Datum upisa : 12.09.2007

PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   5/23/2015, 15:49

Primer Vojvodjanske banke nema bas puno veze sa KMBN.  Tamo je drzava preuzela vlasnistvo nad bankom od ostalih akcionara i ceo paket prodala grcima.  Mogli su da konvertuju i tamo i nazad i kako im se hoce, kada je sve bilo njihovo.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner

PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   5/23/2015, 16:07

@Popaj ::
Primer Vojvodjanske banke nema bas puno veze sa KMBN.  Tamo je drzava preuzela vlasnistvo nad bankom od ostalih akcionara i ceo paket prodala grcima.  Mogli su da konvertuju i tamo i nazad i kako im se hoce, kada je sve bilo njihovo.

Nece biti da je bilo bas tako. Pogledaj jos jednom, pa nam javi sta si saznao !!

Bila su i neka misljenja KzHOV s tim u vezi !

Ima i jedan dobar primer iz centralne Azije...haha

kafa

VIP
VIP

PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   5/23/2015, 21:44

@Joca
Pogledaj sta se desilo sa Aik-om, Kostic je ponudio ~25% visu cenu od trenutne trzisne ili tro-mesecnog proseka i bez problema otkupio paket od 20% akcija, a onda i u ponudi za preuzimanje oko 10%.
Ocekivanja za bankarski sektor su generalno losa, tako da 1.5-2 PB je po meni plafon u ovom trenutku za Komercijalnu.
Nazad na vrh Ići dole
Aria
VIP
VIP

Broj poruka : 77
Datum upisa : 07.09.2010

PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   5/23/2015, 23:06

A pored svega, potpuno je neizvesno da li će mali akcionari uopšte imati priliku da prodaju svoje akcije po ceni po kojoj  budu prodali država, EBRD i IFC.
Nazad na vrh Ići dole
Gocili
VIP
VIP

PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   5/24/2015, 15:19

@Aria
Ukoliko drzava ne odustane od prodaje svog dela( videli smo kako su u slucaju Telekoma odustali), imace sasvim sigurno priliku, sto ce vec biti regulisano ugovorom.
Nazad na vrh Ići dole
Aria
VIP
VIP

Broj poruka : 77
Datum upisa : 07.09.2010

PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   5/24/2015, 16:28

@Gocili ::
@Aria
Ukoliko drzava ne odustane od prodaje svog dela( videli smo kako su u slucaju Telekoma odustali), imace sasvim sigurno priliku, sto ce vec biti regulisano ugovorom.

Kakvim ugovorom, između koga ? Sve zavisi od toga za koji model i metod prodaje će se država odlučiti a to je još uvek nepoznato ili meni barem nije poznato. Ako država ne pozove ostale akcionare da pridruže svoje akcije prodajnom paketu, a na nekim drugim primerima smo videli da nije sklona to da učini, nastaje veliki problem za ostale akcionare jer onaj ko bude kupovao, neće biti u obavezi da uputi obaveznu ponudu za preuzimanje. 

Ima nekoliko različitih scenarija i ne mora da znači da će mali akcionari izvisiti ali je vrlo zabrinjavajuće dosadašnje ponašanje države u nekim sličnim situacijama.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner

PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   5/24/2015, 18:23

@Aria ::
Citat :
Ako država ne pozove ostale akcionare da pridruže svoje akcije prodajnom paketu, a na nekim drugim primerima smo videli da nije sklona to da učini, nastaje veliki problem za ostale akcionare jer onaj ko bude kupovao, neće biti u obavezi da uputi obaveznu ponudu za preuzimanje.

Ima nade zbog onog stava clana zakona koji pocinje sa "Ako aktom Vlade nije drukčije odredjeno,...".

U svakom slucaju se radi o neustavnoj odredbi zakona o preuzimanju.

kafa

-------

http://www.aikb.net/viewtopic.forum?t=1814

Komercijalna banka - KMBN
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 23 od 23Idi na stranu : Prethodni  1 ... 13 ... 21, 22, 23

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Banke fun club-
Skoči na: