BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Komercijalna banka - KMBN

Ići dole 
+127
Tomislav
Nikollla
Aca kurbla
MYSTIC021
FatCat
Dalaj Lama
Kengur
Gashi
dunjica
boban75
Joca
boxxi
Tenerife
Bezimena
Al Kapone
Bond
sniper74
philips1
Zexx
Sir Oliver 69
Zeljko321
Matans
Maxx
Dragan
mili61
Dax
Facts&Figures
Gocili
Beli
geogsi
VorenBafet
BuffetSon
Dragan S
ivan45
Nenadnenad67
Big Mile
JMBR
ILoveRoses
Bojjan
Drag65
sexy jea
Vlada BG
Dragan11
Boza Belex
Drag_Mlad
Bombica
Taliban
C R A Z Y
Cucla
Nikolaj3
Ceras
oec.Lukic
Pera Zdera
Fast
DelBoy
Zmark
Lolita
Boby
Bookmaker
EVE
Fmember
Prokuplje
Frenky
Novosadjanin007
Mistery 011
Rogy
Boranija
Mali akcionar
HUACHUMA
Sahbaz
Jegulja
Lord Stem
Limited011
bez motike
NEBOJSAe
Momir
Dragot
Sutra
GogaAna
StariHrast
Miladin
SabanNonda
pakodazna
Steve McQueen
Ris
Ars Vivendi
Dnenad85
Igor-NS
JelenaS
Jovana2009
LJUBICHITZA
Nemesis
Greta
Berza011
Aritmeticar
iki
MarkoJTD
Vladulns
Aleks
KRUSKA
Non-ProfitOrganization
Admin
Kurajber
Maynard
gogloee
Mitar
bonum.mm
Milica1
pepsiman
Kupi akcije
MilanLaki
vatreni
StefanMR
Kobe Bryant
Teletrader
Maca
Dexiv
Friz
Slovenac1
Dusan
Sare
genijeurazvoju
Milos86
cromodora
Sneki
Matthew Greenburgh
Dr Zuk
131 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 19 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
JelenaS
Our family
Our  family
JelenaS


Broj poruka : 159
Points : 701
Datum upisa : 05.06.2010

Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Icon_minitime1/9/2011, 22:02

sutra ::
0.3 moze da se dobije u mnogim kucama, ali u pravu si da imaju i oni, medjutim raspitaj se malo koliki su fiksni troskovi za pravna lica godisnje za trgovanje akcijama.

Nisam rekao da su najgori, nego da nije nikakva korist za drzavu, drustvo, klijente to sto je u drzavnom vlasnistvu. Kada bi se privatizovala verovatno se ne bi nista promenilo, samo bi mozda bila malo profitabilnija.

Ja se nadam visokoj ceni pri prodaju pre svega sto bi ona podigla i cene ostalih banaka, a i ostalih belex kompanija. Licno nikad ne posedujem firme sa tako malim ROE.
Nijedna brokerska kuća sem njih ne nudi takvu proviziju.Uglavnom su provizije oko 1%.Zanima me ko to nudi sličnu proviziju i kolika je.Lako je reći mnogi.Treba stati iza toga(dajte broj telefona da se onaj ko pročita ovo uveri jednim pozivom).Nemesis ovde sukobljavamo ekonomske,a ne političke stavove.Jako je ružno ono što si napisao.Što se tiče same banke bilo bi ODLIČNO kada bi država za nju dobila dosta novca(što se očekuje) i tim novcem osnovala veliku razvojnu banku(sem ako se ne podeli penzionerima,zdravstvenim i prosvetnim radnicima)to bi bio veliki dobitak Srbije.Samo više Srbija ne bi imala Komrcijanu već neku drugu banku (koja bi možda pružila više).Na veliku žalost ovde se ljudi i dalje srčano vezuju za mnogo šta i ne vide da smo možda mogli i bolje da prodjemo,možda čak i da dobro zaradimo....
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Icon_minitime1/9/2011, 23:52

OF TOPIC:
Kod InterCapitala: https://www.aikb.net/t730p29-quotestation-etrading
Brokerska: 0,5% - 0,4 % za članove Belex Cluba,
banka: 0,3%
Chrov i Berza (isto kod svakog brokera = 0,2%)
Sve ostalo je besplatno,

a kod Komercijalne imaš dodatni trošak (bar ja tako znam) još za USB koji je 1950 din. + 500 otvaranje racuna.
Kombanka je ipak skuplja (koliko se secam) gde je kad kupujes ukupno 1,5%, a kad prodajes ukupno 1,64%

UKUPAN TROŠAK za prodaju ili kupovinu kod IC Brokera:
0,9% - 1% bar ja toliko placam i zadovoljan sam. Otvaranje računa i ostalo je BESPLATNO!!

Razlika u proviziji od recimo 0,1% mislim da nikom ništa ne znači!
Možda su forumaši kod Komercijalne zadovoljni i ne kritikujem Komrcijalnu, ali je fer da se zna da ima i drugih brokera pored IC i Komercijalne koji su OK!!
---------------------------------------------------------------------------------

A KMBN meni nije trenutno zanimljiva možada u budućnosti ali još je rano.
Možda i grešim ali pre kraja ove godine mene ne interesuje.
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Icon_minitime1/10/2011, 10:24

Banka je 0,15% kod IC, ako se trguje preko Vojvođanske.

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2222
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1308
Datum upisa : 20.05.2007

Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Icon_minitime1/10/2011, 10:43

IC broker je Zakon!
Nazad na vrh Ići dole
Kurajber
Member
Member
Kurajber


Broj poruka : 414
Points : 1092
Datum upisa : 18.12.2007

Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Icon_minitime1/10/2011, 11:34

gde je ovde trgovanje?
Nazad na vrh Ići dole
Kurajber
Member
Member
Kurajber


Broj poruka : 414
Points : 1092
Datum upisa : 18.12.2007

Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Icon_minitime1/11/2011, 15:25

sta ovo bi? presip 4500 komada!
Nazad na vrh Ići dole
NEBOJSAe
Member
Member
NEBOJSAe


Broj poruka : 583
Godina : 43
Localisation : NOVA PAZOVA
Points : 971
Datum upisa : 20.08.2009

Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Icon_minitime1/12/2011, 12:19

nisam ni ovo odavno video KMBN 2151 KOM OBIM PO 26000 ,STA JE SAD OVO? :non: armo
Nazad na vrh Ići dole
bez motike
Still learning
Still learning



Broj poruka : 60
Points : 217
Datum upisa : 26.06.2009

Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Icon_minitime1/12/2011, 12:26

Dunav izlazi, al ima kupca ne brinite se sve je pod kontrolom....
Nazad na vrh Ići dole
JelenaS
Our family
Our  family
JelenaS


Broj poruka : 159
Points : 701
Datum upisa : 05.06.2010

Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Icon_minitime1/12/2011, 12:55

bez motike ::
Dunav izlazi, al ima kupca ne brinite se sve je pod kontrolom....
Nešto su stali na 26000,00.Bojim se da nemaju kupce ni za onih 18 koliko je u ponudi na toj ceni.Dunav ima skoro 30000 akcija.Biće čupavo...
Nazad na vrh Ići dole
Kurajber
Member
Member
Kurajber


Broj poruka : 414
Points : 1092
Datum upisa : 18.12.2007

Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Icon_minitime1/12/2011, 13:31

cena je bljak
Nazad na vrh Ići dole
JelenaS
Our family
Our  family
JelenaS


Broj poruka : 159
Points : 701
Datum upisa : 05.06.2010

Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Icon_minitime1/12/2011, 13:40

Kurajber ::
cena je bljak
Šta podrazumevaš pod tim?Cena je jaka ili niska?
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Icon_minitime1/13/2011, 16:19

Dokapitalizacija Komercijalne čeka rebalans budžeta

13/01/2011 EMG, Sinteza


Ako ni zbog čega drugog, rebalansa ovogodišnjeg budžeta najverovatnije će biti zbog toga što Vlada Srbije u državnoj kasi nije predvidela oko 11 milijardi dinara ili 100 miliona evra za dokapitalizaciju Komercijalne banke, potvrdili su za novi broj Ekonom:easta dobro obavešteni izvori bliski Vladi.

Isti izvori navode da je rukovodstvu Komercijalne iz Nemanjine 11 potvrđeno da prilikom projekcija i pravljenja poslovnog plana za ovu godinu može da računa na to da će država naknadno, ipak, kroz rebalans budžeta obezbediti sredstva za dokapitalizaciju.

“Mi smo dobili signal države da bi dokapitalizaciju od 100 miliona evra, koja bi trebalo da bude okončana do kraja 2012, trebalo da stavimo u poslovni plan za 2011. To smo i učinili. Komercijalna banka kalkuliše s povećanjem kapitala za oko 11 milijardi dinara u ovoj godini, a za nas je manje bitno da li će pare za to biti obezbeđene originalnim budžetom ili njegovim rebalansom”, potvrdio je za Ekonom:east predsednik Izvršnog odbora Komercijalne banke Ivica Smolić. Plan Vlade je da se za tu operaciju upotrebi 100 miliona evra od prodaje Telekoma Srbija, ali u Ministarstvu finansija preciziraju da država ne može deo para od Telekoma automatski da iskoristi za kupovinu 356.056 preferencijalnih akcija Komercijalne banke. Prethodno taj novac mora da „prođe“ kroz budžet, što znači da dokapitalizaciji mora da prethodi rebalans.

Dokapitalizacija je ujedno i jedini način da država zadrži pojedinačno najveći udeo u Komercijalnoj banci. U suprotnom, većinsko vlasništvo steći će EBRD, Međunarodna finansijska korporacija iz Vašingtona, nemački investicioni fond DEG i švedski fond za investicije u zemlje u razvoju Swedfund International AB. Pre godinu dana te četiri finansijske institucije su za 120 miliona evra postale vlasnici 479.819 preferencijalnih akcija bez prava glasa, s tim što 1. januara 2013. mogu da ih pretvore u obične, upravljačke akcije. Ako bi se to desilo, udeo države u Komercijalnoj banci bi pao sa sadašnjih 42,6 na 27,46 odsto, s tim što posredno, preko Dunav osiguranja i dve kompanije u stečaju, Jugobanka i Evropa osiguranje, država sad „kontroliše“ 52,61 odsto upravljačkih akcija. Smolić kaže da bi “bilo izuzetno racionalno za državu da iskoristi priliku i dokapitalizuje najveću domaću banku, kad joj već ugovor sa stranim strateškim partnerima to omogućava. “Za državu je važno da zadrži dosadašnji procenat vlasništva. Uostalom, ako se strani institucionalni investitori bore da uđu u vlasničku strukturu i povećaju udeo u Komercijalnoj banci, bilo bi apsolutno iracionalno da država u naredne dve godine ne dokapitalizuje Komercijalnu banku“, kaže Smolić.

Akcije Komercijalne banke u novoj godini predstavljaju najprometniju hartiju na Beogradskoj berzi s obzirom da su u nekoliko navrata realizovani veliki paketi akcija ove bankarske ustanove. Na ceni od 26.000 dinara, u svega tri dana, realizovano je 0,94 odsto akcija Komercijalne, a na ovom nivou tržišna kapitalizacija ove banke iznosi 22,64 milijarde dinara (oko 215 miliona evra). Kada država izvrši dokapitalizaciju, i istekne rok za konverziju priroritetnih hartija u obične, Komercijlna će imati 2,1 puta više običnih akcija te će samim tim i tržišna kapitalizacija ove banke biti toliko veća.

_________________
Samo hrabri pobedjuju
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2018
Points : 5439
Datum upisa : 07.05.2009

Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Icon_minitime1/13/2011, 18:11

Рок из уговора који је остављен држави за докапитализацију власничког удела у Комерцијалној банци је 31. децембар 2012. године, односно то је крајњи датум за упис до 356.056 конвертибилних преференцијалних акција за плаћање у готовини цене уписа за Републику Србију. Минимална цена по којој је држава у могућности да изврши докапитализацију, односно упис је 23.759 динара за сваку конвертибилну преференцијалну акцију. Свако одлагање докапитализације за Републику Србију, увећава наведену цену и то по стопи од 15 одсто процената годишње (члан 4. „обавезе“, одељак 4.06 „Упис Републике Србије за конвертибилне преференцијалне акције“).

http://www.pistaljka.rs/home/read/68
Nazad na vrh Ići dole
Dragot
VIP
VIP
Dragot


Broj poruka : 655
Points : 2873
Datum upisa : 16.10.2010

Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Icon_minitime1/13/2011, 20:35

Mislim da rebalansa neće ni biti. Svaki budžet, a i rebalans plaća narod. U ovom jadnom stanju u kome se nalazimo sto miliona eura je, kao prst u oko narodu, da ne kažem poreskim obveznicima. Jednostavnije je prodati banku. O diletantizmu vladinih činovnika, koji tako jednostavno omanu u projektovanju budžeta za narednu godinu, ne treba trošiti reči. Nestručnosti, neozbiljnosti, skoro javašluka, napretek. Neki dan mi kolega u poverenju reče:"Najbolje bi bilo kada bi država prodala samu sebe!!!"
Nazad na vrh Ići dole
Kurajber
Member
Member
Kurajber


Broj poruka : 414
Points : 1092
Datum upisa : 18.12.2007

Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Icon_minitime1/13/2011, 23:15

JelenaS ::
Kurajber ::
cena je bljak
Šta podrazumevaš pod tim?Cena je jaka ili niska?
pa kako jaka kad je dokap radjen po ceni takoreci vecoj od ove (u evrima) i kako jaka kad je do pre par godina cena bila aman 1500eur, a sad je? 250?
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Icon_minitime1/14/2011, 02:20

KMBN 14/1-31/12 0%
Belex 15 3.5%

Drugari komercijalci obavestavacu vas svakog meseca da vidimo kako ce moja prognoza da ce KMBN proci losije od indexa da se razvija. Zamolio bih vlasnike KMBN da me ne vredjaju bez potrebe, na takve postove sigurno necu odgovarati. Ako vas zanima tacnija prognoza za 31.12.2011 ona je KMBN +20%, belex 15 +60%.
Nazad na vrh Ići dole
Lord Stem
Still learning
Still learning
Lord Stem


Broj poruka : 87
Points : 452
Datum upisa : 11.12.2010

Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Icon_minitime1/14/2011, 08:07

Kurajber ::
[... kako jaka kad je do pre par godina cena bila aman 1500eur, a sad je? 250?

Da, 18 aprila 2007 akcija KMBN vredela je neverovatnih 155 000 dinara ili 1900 eura !
Ko je tada davao toliki novac za jednu akciju i koji su njegovi motivi bili da tako nešto uradi, voleo bih da znam.
Ali, napomenuo bih da je MCAP 18. aprila 2007 iznosio neverovatnih 1,654,768,900 eura !
MCAP 13. janura 2011 iznosi 211,500,000 eura !
Voleo bih da da neko od investitora iz 2007 koji su plaćali maksimalnu cenu prokomentariše svoj motiv za tako nešto.
Verujem, da ima njih dosta koji sada piju velike količine antidepresiva.
Nazad na vrh Ići dole
Jegulja
VIP
VIP



Broj poruka : 538
Points : 1137
Datum upisa : 18.12.2007

Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Icon_minitime1/14/2011, 11:39

Bonde, mozes li da bacis poslednje promene ovde da vidimo ko je kupovao poslednjih dana?
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13740
Localisation : Novi Sad
Points : 51426
Datum upisa : 03.06.2009

Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Icon_minitime1/14/2011, 16:49

Promene: 31.12.2010. - 14.01.2011. (T-3) ili 28.12.2010. - 11.01.2011.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sahbaz
VIP
VIP



Broj poruka : 333
Points : 1288
Datum upisa : 30.06.2008

Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Icon_minitime1/14/2011, 17:24

Lord Stem ::
Voleo bih da da neko od investitora iz 2007 koji su plaćali maksimalnu cenu prokomentariše svoj motiv za tako nešto.
Nisam medju njima, ali mogu da ih razumem. Pretpostavljam da su se rukovodili ocekivanim iznosima buducih dobiti i prihoda. Tako meni ovih dana nije bilo tesko da platim 5800 za JESV, iako ih verovatno ocekuje privremeno pogorsanje pokazatelja. A mislim da JESV vec sada nekima izgleda skuplje od mnogih drugih akcija.
Kod KMBN mi je zestoko zasmetala pljacka malih akcionara koja je sprovedena zatvorenom dokapitalizacijom. Da to nije uradjeno i da su stranci morali na berzi da kupe te akcije, verujem da cena ne bi isla ispod 30000. Od tog trenutka, KMBN vise ni ne razmatram pri kupovini (mada mislim da imam zaostalih par komada), osim informativno- kao jedan od pokazatelja stanja cele berze (da budem malo bezobrazan, ali iskren, kad joj cena skoci ja dodam + na stavku "naivnost trenutnih kupaca").

_________________
Ne veruj menadzmentu koji te laze.  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kurajber
Member
Member
Kurajber


Broj poruka : 414
Points : 1092
Datum upisa : 18.12.2007

Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Icon_minitime1/14/2011, 17:25

Lord Stem ::
Kurajber ::
[... kako jaka kad je do pre par godina cena bila aman 1500eur, a sad je? 250?

Da, 18 aprila 2007 akcija KMBN vredela je neverovatnih 155 000 dinara ili 1900 eura !
Ko je tada davao toliki novac za jednu akciju i koji su njegovi motivi bili da tako nešto uradi, voleo bih da znam.
Ali, napomenuo bih da je MCAP 18. aprila 2007 iznosio neverovatnih 1,654,768,900 eura !
MCAP 13. janura 2011 iznosi 211,500,000 eura !
Voleo bih da da neko od investitora iz 2007 koji su plaćali maksimalnu cenu prokomentariše svoj motiv za tako nešto.
Verujem, da ima njih dosta koji sada piju velike količine antidepresiva.

pa jednom prilikom je i sam EBRD radio dokap po 100 ili 120 hiljada rsd. a najsmesnije je sto je poslednji dokap bio 120mil eur, a sada je mcap samo 90 mil preko toga. te pare od dokapa kao da isparavaju?
Nazad na vrh Ići dole
JelenaS
Our family
Our  family
JelenaS


Broj poruka : 159
Points : 701
Datum upisa : 05.06.2010

Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Icon_minitime1/14/2011, 17:30

EBRD je učestvovao u dokapitalizaciji na 112000,00rsd.MCAP je trenuto na AIKB daleko veći nego na KMBN.Tek to je smešno.
Nazad na vrh Ići dole
Aritmeticar
Moderator
Aritmeticar


Broj poruka : 725
Points : 2414
Datum upisa : 01.12.2009

Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Icon_minitime1/14/2011, 17:42

Greše i veliki. Morgan Stanley je 27. VII prodao Imlek na 1350 din. udrimile
Posle je kupovao Komercijalnu i po 28.500.
Nazad na vrh Ići dole
Sahbaz
VIP
VIP



Broj poruka : 333
Points : 1288
Datum upisa : 30.06.2008

Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Icon_minitime1/14/2011, 17:44

JelenaS ::
MCAP je trenuto na AIKB daleko veći nego na KMBN.Tek to je smešno.
Na cenu ne utice samo kapital. Sta meni garantuje da mi investiciju u KMBN sutra nece razvodniti nova zatvorena (i bespotrebna, jer nije bila ugrozena likvidnost) dokapitalizacija po ceni koju odredi onaj kome je u interesu da ista bude sto niza? Ocigledno nista. Sta mi garantuje pristojnu dividendu u uslovima dobrog poslovanja? Ocigledno nista. Sta mi garantuje da cu prilikom privatizacije moci da prodam svoje akcije po dobroj ceni (stagod to bilo)? Ocigledno nista. Zasto onda kupovati ove akcije? Onako, da ih imas? Molim vas da mi ukazete na realan, a po male akcionare povoljan scenario. Mnogo cete me obradovati. Meni je ova akcija donela samo ovo udrimile , a vi izvol'te ako vam se svidja.

_________________
Ne veruj menadzmentu koji te laze.  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kurajber
Member
Member
Kurajber


Broj poruka : 414
Points : 1092
Datum upisa : 18.12.2007

Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Icon_minitime1/14/2011, 21:32

dividendu ti garantuju prioritetne akcije kmbnpb
Nazad na vrh Ići dole
Sahbaz
VIP
VIP



Broj poruka : 333
Points : 1288
Datum upisa : 30.06.2008

Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Icon_minitime1/14/2011, 23:31

Kurajber ::
dividendu ti garantuju prioritetne akcije kmbnpb
OK, pre cu orociti novac nego kupiti KMBNPB, sve i da je cena 8000 (a nije). Ne mislim na takvu vrstu garancije. Ono sto ocekujem je posten odnos prema malim akcionarima. Ako firma dobro posluje i nalazi se u poodmakloj fazi razvoja- podeli dividendu. Ako vrsis dokap, vrsi ga posteno, a ne na stetu malih akcionara i objasni konkretno sta ce ti novac, a ne filozofski "radi odrzavanja postojece dinamike razvoja" i sta ti ja znam. Svaka dobra firma ima svoj razvojni ciklus i prirodno je da iz brzo rastuce predje u stabilnu, zrelu firmu relativno visoke kapitalizacije, ali za takve firme su uobicajene pristojne dividende, a ne lopovske dokapitalizacije "radi odrzavanja postojece dinamike razvoja" ... To postenje na ovoj akciji ne primecujem i sto je jos gore ne vidim realan scenario po kome ce se to promeniti i po kome mi se kao malom akcionaru isplati da ulazem u ovu akciju. Sta konkretno ocekujete kad ulazete u KMBN? Da ce EBRD da je plati vise nego sto mora (a videli smo koliko mora da je plati)?

_________________
Ne veruj menadzmentu koji te laze.  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
HUACHUMA
VIP
VIP
HUACHUMA


Broj poruka : 523
Localisation : valjevo
Points : 1619
Datum upisa : 25.05.2009

Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Icon_minitime1/15/2011, 00:07

[You must be registered and logged in to see this image.]



P.S. Mi se u Srbiji ne plasimo konkurencije na trzistu, recesije itd. Mi najveci strah imamo od sopstvene kompanije to jest od naseg managementa.

_________________
Bolje je imati akcije na grani nego nekretnine u ruci!
Nazad na vrh Ići dole
Mali akcionar
Still learning
Still learning
Mali akcionar


Broj poruka : 58
Points : 221
Datum upisa : 14.06.2009

Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Icon_minitime1/15/2011, 04:43

Sahbaz ::
Ako firma dobro posluje i nalazi se u poodmakloj fazi razvoja- podeli dividendu.
Opet o dividendi. Isplata dividende u novcu je najgori način prebacivanja profita u džepove akcionara, a otkup i poništavanje sopstvenih akcija najbolji. O tome sam detaljno pisao na SJPT. Mislim da bi bilo spamovanje da treći put obrazlažem, pogledajte search na moje poruke, pa se informišite.
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Icon_minitime1/15/2011, 11:17

Najbolji način je ulaganje dobiti u profitabile investicije - recimo u akviziciju firme sa potencijalom. Ili u proširenje delatnosti.
Za to je potreban pametan menadžment sa vizijom.
Meni se dopala odluka Dunav osiguranja kada su rešili da kupe banku!
Nazad na vrh Ići dole
Sahbaz
VIP
VIP



Broj poruka : 333
Points : 1288
Datum upisa : 30.06.2008

Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Icon_minitime1/15/2011, 14:23

Mali akcionar ::

Opet o dividendi. Isplata dividende u novcu je najgori način prebacivanja profita u džepove akcionara, a otkup i poništavanje sopstvenih akcija najbolji. O tome sam detaljno pisao na SJPT. Mislim da bi bilo spamovanje da treći put obrazlažem, pogledajte search na moje poruke, pa se informišite.
Ne moras tako osiono da komentarises, nisi ti to o cemu pises izmislio. Primeni to na KMBN pa ces videti da si omasio poentu.

_________________
Ne veruj menadzmentu koji te laze.  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sahbaz
VIP
VIP



Broj poruka : 333
Points : 1288
Datum upisa : 30.06.2008

Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Icon_minitime1/15/2011, 14:36

Maca ::
Najbolji način je ulaganje dobiti u profitabile investicije - recimo u akviziciju firme sa potencijalom. Ili u proširenje delatnosti.
Stvar je malo komplikovanija, ali da, slazem se da je vazno gledati sta menadzment radi sa viskom novca. Verovali ili ne, postoje i situacije kada prosirenje delatnosti ne obecava adekvatan visak dobiti i kada su firme sa potencijalom preskupe (ukljucujuci i akcije firme o kojoj pricamo) i tada je verovatno najbolje za male akcionare da se podeli dividenda. Nema tu univerzalnog pravila. Medjutim mi se ovde ne bavimo supljim teoretisanjem. Mi diskutujemo o KMBN. Pa izvol'te, da li KMBN ponistava svoje akcije, da li vrsi akvizicije dobrih preduzeca, da li deli dobru dividendu? Jos me interesuje kako komentarisete cinjenicu da se vise isplati dati novac na stednju nego kupiti njihove preferencijalne akcije na istorijskom minimumu? Da li i to nesto govori o njihovom stavu prema tim akcionarima?

_________________
Ne veruj menadzmentu koji te laze.  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Icon_minitime1/15/2011, 15:06

Rade ::
Da li je to isto ako je dividenda u novcu ili u akcijama?

Ja
mislim da nije, jer kad je dividenda u akcijama novac ostaje u firmi i
on onda može da se ulaže u dalji razvoj firme. Akcije se tada izdaju na
osnovu uvećanja vrednosti kapitala koji biva uvećan ulaganjem tog novca.
Ukoliko se dijele trezorske akcije, onda je to klasična dividenda, i nema bitne
razlike u odnosu na dividendu u novcu. Kapital (novac) ne ostaje u
firmi, nego se smanjuje.

Ukoliko se izdaje nova emisija akcija,
a kapital ostaje isti, onda to u stvari nije nikakva dividenda, nego
običan split (ma kako oni to zvali).

U
slučaju VZAS-a kapital je ostao isti jer je samo preliven iz
neraspoređene dobiti u osnovni kapital, što je već jednom uračunato u
kkv, pa se može reći da je nova emisija akcija u stvari samo split.

Iskreno, najviše volim firme koje ne daju dividendu uopšte, a dobit reinvestiraju i/ili pretvore u osnovni kapital.

Dividenda
ili reinvestiranje, pitanje je staro koliko i tržište kapitala. Buffet
na to daje vrlo jednostavan odgovor. Ukoliko je menadžment u stanju
reinvestirati dobit tako da na tu investiciju ostvari natprosječan
povrat kapitala (ROE), onda dividenda nije potrebna. U suprotnom,
ukoliko menadžment ne vidi načina za investiranje uz zadovoljavajući
povrat kapitala, morao bi barem dio dobiti podijeliti dioničarima. U
skladu s time, i Buffet (kao i moja malenkost) najviše voli firme koje
se dobro razvijaju, a daju malu ili nikakvu dividendu.

Najgori
je pak slučaj kada menadžment nije u stanju dobro reinvestirati dobit,
a firma ne dijeli dividendu. Cash se tada gomila, profitne marže
padaju, s vremenom pada i cijena dionice, pa firma postaje potencijlna
meta za neprijateljsko preuzimanje. Menadžment postaje nervozan i često
se (kako bi potrošio nagomilani cash) olako upušta u loše akvizicije,
pa se stvar još više pogoršava.

Što se tiče VZAS-a, njegov
trenutni ROE nije naročito visok. Međutim, s obzirom na brojne
investicije, te na fokusiranje na najprofitabilnije grane poslovanja
(pet food i cjepiva), možemo očekivati sasvim zadovoljavajuću
profitabilnost u bliskoj budućnosti. Zbog toga, kao i zbog najavljene
dokapitalizacije, smatram u najmanju ruku čudnom mogućnost da se u ovom
trenutku smanjuje kapital firme podijelom dividende.

Shvaćam
da većina investitora dividendu doživljava kao nešto vrlo pozitivno,
kao nekakvu nagradu. Međutim, istina je da će nakon podijele dividende
firma vrijediti točno toliko manje.

Pored svega, nije mi baš
najjasnije na koji će se način (iz čega) isplatiti dividenda. Kada bi
se isplata vršila iz trezorskih dionica, onda bismo doista mogli
govoriti o dividendi (isplati dobiti iz postojećeg kapitala). Koliko ja
vidim, VZAS ne posjeduje trezorske dionice i ne vidim kako bi mogao
skupiti 77000 komada (ukoliko će se dijeliti 6 na 100). Zbog toga
pretpostavljam da će biti izdana nova emisija dionica. No u tom
slučaju, teško da uopće možemo govoriti o dividendi (dionice se ne
isplaćuju iz akumulirane dobiti). To nije ništa drugo nego nekakva
vrsta splita. ADRS je nedavno radio split 1:10 (na svaku dionicu
dobijete još 9), pa što? Cijena mu je taj dan pala za 90%. To je čisto
administrativno pitanje koje ne utječe na vrijednost firme, niti na
njeno poslovanje.


Stara tema
https://www.aikb.net/t1099-sta-znaei-dividenda-u-akcijama
Nazad na vrh Ići dole
Sahbaz
VIP
VIP



Broj poruka : 333
Points : 1288
Datum upisa : 30.06.2008

Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Icon_minitime1/15/2011, 16:07

A ja se izvinjavam, mislio sam da se nadovezujete na moj post, da je tema KMBN... a ovo je izgleda skup teoreticara, bez ikakvog konkretnog osvrta na KMBN i cinjenicu da se % uvecanje ucesca usled ponistavanja na ovoj akciji moze svakog trenutka razblaziti lopovskim dokapom, akvizicije mogu posluziti za izvlacenje dobiti, a dodeljena dividenda ne moze tako lako da se otme. Ja se jos jednom izvinjavam, promasio sam salu... mogu li molim vas da pratim ovu interesantnu diskusiju o onome sto se moze procitati u teoretskim knjigama, evo bicu vrlo tih? Izvinite jos jednom, oprostite, pardon...

_________________
Ne veruj menadzmentu koji te laze.  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
JelenaS
Our family
Our  family
JelenaS


Broj poruka : 159
Points : 701
Datum upisa : 05.06.2010

Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Icon_minitime1/15/2011, 16:24

Trenutno verovatno naj pocenjenija hartija na berzi je KMBN (doprinos Dunav osiguranja).Što se tiče dividende, pa nju daju i naj jače kompanije u svetu pa ih nije preuzela konkurencija.Komšije Hrvati znaju da svake godine dobiju dividende od Telekoma(nije svestan blesavi Nemac da će da propadne ako podeli dividendu).
Nazad na vrh Ići dole
Sahbaz
VIP
VIP



Broj poruka : 333
Points : 1288
Datum upisa : 30.06.2008

Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   Komercijalna banka - KMBN - Page 9 Icon_minitime1/15/2011, 16:42

JelenaS ::
Trenutno verovatno naj pocenjenija hartija na berzi je KMBN...
Psssst! :)
To sam i ja pomislio cak poredeci kretanje cena banaka, razmotrio kupovinu, ali sam se brzo zapitao: cemu stremim, cemu li se nadam?

_________________
Ne veruj menadzmentu koji te laze.  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
 
Komercijalna banka - KMBN
Nazad na vrh 
Strana 9 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 19 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Komercijalna banka - KMBN 2. DEO
» Komercijalna banka - KMBN 3. deo
» Komercijalna banka - KMBN 3. deo
» Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB
» Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Banke fun club-
Skoči na: