BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Gašenje d.o.o. - Birokratija, Majka!!!

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Duke
Just looking
Just looking



Broj poruka : 6
Points : 18
Datum upisa : 22.03.2011

Gašenje d.o.o. - Birokratija, Majka!!! Empty
PočaljiNaslov: Gašenje d.o.o. - Birokratija, Majka!!!   Gašenje d.o.o. - Birokratija, Majka!!! Icon_minitime6/1/2011, 19:14

Evo fine zabave o jadu!!! Kako zatvoriti doo u Srbiji?

Zbog fine ekonomske krize i ostalog, dosao sam u situaciju da posle 17. god. rada zatvorim svoj brlog od firme koja je bila d.o.o. , a supruga da zakatanci svoju "preduzetnicku" agenciju posle 3 i po godine rada.

Nakon baktanja sa APR-om, bankom i NSZ (nacionalna sluzba za zaposljavanje), da bi se ostvarilo pravo na novcanu nadoknadu za nezaposlene (za mene 9 meseci, a za suprugu 3), pored gomiletine papira, treba, sto je normalno resenje od poreske uprave da su obaveze izmirene, da bi se regulisao PIO i staz upisao u radnu knjizicu.
To sve treba predati u roku od 30 dana od datuma resenja o zatvaranju izdatog od APR-a.
Tu krece party sa pevanjem pucanjem i grubim sexom. Majstori iz poreske uprave Vozdovac su, kako su mi u PIO rekli neprikosnoveni majstori problema oko izdavanja resenja.

Naime, glavni genije u PU vozdovac je inspektor Dragan Milosavljevic, koji niti zna, niti hoce, a ne vole ga ni druge kolege inspektori i nece da mu pomognu da nauci.
Recimo, nije nikad rekao da postoji mogucnost stavljanja preduzetnika u stanje mirovanja, da se to radi pismenim zahtevom APR-u i da taksa kosta 1.000,00 dinara, a da se stavljanje u aktivan status radi isto tako uz dodatnih 1.000,00, s tim da to moze da se uradi neogranicen broj puta (ako imas para za takse!) i da se za to vreme storniraju potrazivanja poreza i doprinosa. TUCA

Supruga je resenje dobila 6. Maja ove godine, tj. do 6. juna mora da preda sve u NSZ, a firma je bila neaktivna, u periodu od 01. marta do polovine aprila, kada smo konacno nahvatali posao, uplatili zaostale dugove i kamate za poreze i podneli zahtev za zatvaranje APR-u, koji je doneo resenje 6.maja.
Tada od G. inspektora saznajemo da oni ne mogu NIKAKO da nam izdaju resenje, jer nisu dobili PROGRAM koji radi obracun!!! a i ako ga dobiju na resenje se ceka 15-20 dana cak i kad bi ga on uradio, zbog potpisa Nacelnika.
Na pomen da je firma bila neaktivna i da treba da umanji iznos zaduzenja za poreze, odgovara da to tek ne moze da uradi i da je najbolje da se i to plati, pa kasnije da se dobije povracaj novca ( aaaaaaaa, narocito od drzave Srbije!).
Kad mu je receno, da ako ne moze to da uradi, nek uradi rucno kao i drugi inspektori ili nek da pismenu izjavu da ne moze, rekao je da to tek nedolazi u obzir i da on nece da ispadne nesposoban, da bude kriv i da izgubi posao. 89

Upravo dok ovo pisem, supruga me moli da ovde ne pišem jer je strah da "NESTO" ne bude. E, je.. ga, a ja mislio da je bar ona normalna, kad ono stari komunisticki zent, klija li klija. titanik

Uglavnom, na kraju balade, mojoj supruzi Nacelnik, G. Jermic rekao da moze da se problem resi tako, sto se na pisarnici podnese ZAHTEV za izdavanje POTVRDE i RESENJA o izmirenim porezima, plati taksa od 440,00 dinara i to prilozi NSZ, a kasnije dostavi RESENJE, kad ga oni urade.

Posto sam se mnoooogo rasprdeo, nastavicu se uskoro da ne bi podavio sve na forumu, ali ovu špansku seriju tek treba da raspišem mukama oko mog preduzeca.

pozdrav svima........
Nazad na vrh Ići dole
vajabaja
Still learning
Still learning



Broj poruka : 128
Localisation : Na putu za jug
Points : 489
Datum upisa : 08.02.2011

Gašenje d.o.o. - Birokratija, Majka!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Gašenje d.o.o. - Birokratija, Majka!!!   Gašenje d.o.o. - Birokratija, Majka!!! Icon_minitime6/1/2011, 20:28

Tužno je sve to.
Inače supruga ti je samo praktična, svako promišljanje i revolt u ovoj napaćenoj zemlji su samo lajanje na zvezde.
Naročito kad je u pitanju najjača mafija u državi - PU

_________________
Sve će ovo krenuti na bolje, čim izgubimo i poslednju nadu    titanik
Nazad na vrh Ići dole
Duke
Just looking
Just looking



Broj poruka : 6
Points : 18
Datum upisa : 22.03.2011

Gašenje d.o.o. - Birokratija, Majka!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Gašenje d.o.o. - Birokratija, Majka!!!   Gašenje d.o.o. - Birokratija, Majka!!! Icon_minitime6/2/2011, 08:47

Evo mene jope...

Sidje moja zena na pisarnicu, a tamo joj gospodja da formular da popuni i da ga
odnese kod insp. Milosavljevica, koji treba da popuni drugu stranu i da parafira zahtev. Cekala sat vremena, pojavio se konacno inspektor sa nekim covekom, usao sa njim u kancelariju i (ocigledno prijateljski i privatno) potrosio jos pola cuke. Onda je osorno pitao moju zenu sta joj treba kad joj je sve vec objasnio, a kad mu je ona dala zahtev da popuni i parafira, majstor parafirao prvu stranu, a drugu koju treba da popuni rekao da to ne moze i da oni na pisarnici nemaju pojma. Sidje ona opet na pisarnicu, gospodja kaze da je on poznata neznalica i da je to njegov posao da popuni drugu stranu zahteva. Ode ona ponovo gore, a majstor se lepo izvice na nju, te on gubi sa njom ceo radni dan, te sta ona misli te ne radi program te uplati pa se zali..... Vrati se ona nazad na pisarnicu, a gospodja vidno uvredjena i iznervirana kaze: Ja sutra ujutro moram kod nacelnika po neke papire, dajte mi taj zahtev, pa posto je nacelnik rekao da to moze, ja cu njemu da kazem i da mu kazem da je g. inspektor rekao da smo neznalice, pa ce on njega da naguzi da to popuni i parafira.
Ja sam popodne pronasao, po starom srpskom obicaju "Vezu", porazgovarao sa nacelnikom, a zena ode jutros ponovo u poresku Vozdovac.
Sad sedim kuci, drndam po netu i drzim palceve da 200 g kafe odradi poso.

U sledecoj epizodi; Zatvarenje i likvidacija D.O.O. jo,jo,jooooooooooooo udrimile
Nazad na vrh Ići dole
vajabaja
Still learning
Still learning



Broj poruka : 128
Localisation : Na putu za jug
Points : 489
Datum upisa : 08.02.2011

Gašenje d.o.o. - Birokratija, Majka!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Gašenje d.o.o. - Birokratija, Majka!!!   Gašenje d.o.o. - Birokratija, Majka!!! Icon_minitime6/2/2011, 09:42

A Asteriks i Obeliks su morali da odrade brez kafu, pa ti sad vidi koliko je bio težak zadatak... svadja

_________________
Sve će ovo krenuti na bolje, čim izgubimo i poslednju nadu    titanik
Nazad na vrh Ići dole
Duke
Just looking
Just looking



Broj poruka : 6
Points : 18
Datum upisa : 22.03.2011

Gašenje d.o.o. - Birokratija, Majka!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Gašenje d.o.o. - Birokratija, Majka!!!   Gašenje d.o.o. - Birokratija, Majka!!! Icon_minitime6/2/2011, 13:30

Ko zivi u nadi umire u bedi.....
NIsta od aperacije 200 g....
Dosla zena uplakana, kaze ni nacelnik nije mogo da natera kretina da uradi obracun za 6 dana maja u Junu, makar i rucno. Plati za mesec i po sto radnja nije radila 29.000,00 dindzi plus aproksimativno za 6 dana, dacemo ti potvrdu oma, a kad bude obracun i dobijes resenje, tamo, nekad, onda doplati ili trazi da ti vrnemo lovu, pa ce vidimo! E, da.... u januaru sledece godine se uskladjuju kvote poreza, pa ako bude trebalo dobices do maja sledece da doplatis razliku!!! Pa, oni mene i zatvorenog ubise od K..ca. Za nadoknadu za nezaposlenost, videcemo, ali verovatno nece moci da se realizuje, jer nemas potvrdu od poreske uprave. Gospodinu Jeremicu svaka cast, covek je jos zvao NSZ i razgovarao sa pravnikom tamo, da uvaze mojoj zeni sto nema resenje, dostavice ga kasnije! By the way, cuo sam da je 40 inspektora iz drugih filijala doslo u Vozdovacku da iskontrolise delatnost tamosnjih pregalaca.
[b] A, sad glavno!!!!!!!!!!!!!!!!!! udrimile
Danas sam dobio resenje outvrdjivanju poreza na imovinu fizickih lica od iste te filijale Vozdovac, za LOKAL OD 22m2 i stan od 24m2 u Beli Potoci da pljunem 5008,00 dinara!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! cekic Nisam ni znao da posedujem doticne nekretnine!!!!!!!! Ako mi majstori pokazu kupoprodajni ugovor sa mojim JMBG PLACAM POREZ OMA + JAGNJE!!!
Volim bre da popijem u drustvu, al se nikad nisam tolko ukrmacio da kupim lokal i stan, a da sutradan neznam da sam ponosni vlasnik, i to jos u centru Belih Potoca, Sunce ti.... cyclops
Mislim da je jasno sta treba.... kalas bicevanje police
Nazad na vrh Ići dole
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

Gašenje d.o.o. - Birokratija, Majka!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Gašenje d.o.o. - Birokratija, Majka!!!   Gašenje d.o.o. - Birokratija, Majka!!! Icon_minitime4/7/2013, 11:08

Upravo sam odustao od otvaranja firme :)
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2008
Points : 5417
Datum upisa : 07.05.2009

Gašenje d.o.o. - Birokratija, Majka!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Gašenje d.o.o. - Birokratija, Majka!!!   Gašenje d.o.o. - Birokratija, Majka!!! Icon_minitime4/10/2014, 12:26

VRANJE - I to je moguće!
Otkako je otišao u invalidsku penziju, Vranjanac Mile Aleksić (60), bivši portir „Jedinstva“ iz Vranja, ne može mirno da spava zbog, kako kaže, „prevaranata i hohštaplera“. Ističe da je pre izvesnog vremena maltene doživeo nervni slom pošto mu je na kućnu adresu stigao nalog za naplatu skoro dva miliona dinara na ime neplaćene robe građevinskog preduzeća u Beogradu!

Sudski poziv

Zbog sumnje da mu je neko ukrao identitet, otvorio firmu i napravio astronomske račune, Mile je slučaj prijavio policiji i Tužilaštvu i tom prilikom nadležnima objasnio da je pre četiri godine sa sinom kupovao automobil. Tada je priložio ličnu kartu i misli da ju je neko zloupotrebio jer je prošle godine dobio dopis da je na njegovo ime u Beogradu otvorena firma „Inženjering produkt“, koja je sa Opštinom Kovačica pogodila veliki posao, vredan 1,7 miliona dinara. Tada je novac podignut, ali posao nije urađen, pa je iz Pančeva na Miletovu adresu stigao sudski poziv.

Odmah sam se žalio sudu i Agenciji za privredne registre (APR) da nemam nikakve veze s tim preduzećem, ali u APR su mi samo dali formular za gašenje firme - priča Mile, uz napomenu da novca za gašenje preduzeća nije imao, a da su se dugovi i problemi nagomilali.

Pod terapijom

Zbog duga od blizu dva miliona dinara Aleksić se, kako navodi, razboleo i stalno je pod terapijom. On savetuje ljudima da nikome ne veruju kada predaju dokumenta, da otvore četvore oči kad ih daju na uvid.

Šef odeljenja kriminalističke policije u Vranju Zoran Krstić za Kurir kaže da je vranjska policija upoznata sa ovim slučajem.
- Reagovali smo čim smo dobili prijavu. Predmet smo prosledili Tužilaštvu i sada čekamo zahtev za sprovođenje istrage i saslušanje aktera svih ovih dešavanja. Inače, do sada u Vranju nismo imali ovakve slučajeve, osim kad su na tuđe ime naručivani manje-više sitni proizvodi preko interneta.

Mile je preko advokata podneo krivičnu prijavu protiv N. N. lica za krađu identiteta. Živi u strahu jer ne zna gde je sve zloupotrebljena njegova lična karta. Muči ga i to što je iz „Jedinstva“ otišao u invalidsku penziju, a s tim statusom, po zakonu, ne može biti vlasnik preduzeća i primati invalidsku penziju.

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
 
Gašenje d.o.o. - Birokratija, Majka!!!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: