BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN

Ići dole 
+68
Odžačar
Jevrem
Grof Mamutovac
CTX
truba
Aleks
bebex46
Kobe Bryant
Friz
Rogy
ortak
Srebrni_Zmaj
Ars Vivendi
Guinness
Mikan
Miladin
ajoV
Vova82
Lunja
Gogisa
BojanNS
Dadax71
ribica
Fmember
Igi-bg
Greta
sale2011
Inspektor Molder
Matador
Mdbrankovic
MiraZr
sljaker
Dusan
Kmez
poli
nomak
seraphim023
Momir
Miloradpaun
Limited011
Dr.Scully
Smile
Sneki
pepsiman
krtica
Dejansss
Dnenad85
Maca
Trojan
Šerif
bjankaden
Djura
profesionallac
Dona
Joksim
Zex983
MilaNost
TITO
Florida
Milojka
Ronin
Aki
baba_milojka
Pampur
Bans
Posmatrac023
AAA
MASTER
72 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 22 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Icon_minitime6/11/2011, 23:01

Hej, hej, hej... polako!!!! cekic

Ima JGRM svoju istoriju!
JGRM kada je Deurić zaseo za "presto" je imala Medelu i Luxol... a onda :

Citat :

20. 10. 2007.| 10:11
Zrenjaninska "Jugoremedija" je, prodajom svog paketa od 37% akcija u vrbaskoj Fabrici keksa "Medela" za 6 mil EUR, došla do svežeg kapitala kojim će biti omogućena rekonstrukcija odeljenja tableta, čija će proizvodnja biti udvostručena, izjavio je predsednik Upravnog odbora te fabrike lekova Zdravko Deurić.

On je najavio da će rekonstrukcija odeljenja za izradu tableta početinajkasnije u martu 2008. godine i da će biti završena u roku od četiri meseca.
Posle realizacije planiranih investicija, biće stvoreni uslovi da dividenda u "Jugoremediji" bude onolika koliko danas pojedine firme nude za kupovinu njenih akcija van berze - rekao je Deurić
http://www.ekapija.com/website/sr/page/132878

I gde je završilo tih 6 milona evra?
Ekipa je imala fabriku i 6 miliona evra od Medele i uspela je da sroza firmu... na najniže grane!
Ko je kriv? Pa valjda menadžemt ili ti kao akcionar?
Jel trebalo da ideš i zidaš njihovu fabriku i čistiš fabrički krug, ili da valjaš tablete po zrenjaninskim apotekama??
Ma daj molim te.... heng

A i šta su uradili sa fabrikom Luxol??
Gde je ona sad? Šta će biti s radnicima? Ko je uzeo hišpoteku na nj. fabriku?
Da nisi ti možda uzela te pare?
Dakle: GDE SU PARE ??

Biću jako nesrećna ako ovaj menadžment s Deurićem ne završi na robiji...
Njima je bolje da ćute i pokriju se ušima, da nekako pobegnu (zajedno s N. Popovim) i isele se iz Zrenjanina...

zatvor
Nazad na vrh Ići dole
Dejansss
Moderator
Dejansss


Broj poruka : 631
Points : 834
Datum upisa : 21.05.2007

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Icon_minitime6/11/2011, 23:12

MASTER ::

Konkretno gospodin Deurić i njegovi bliski šoljičari govore akcionarima koji se bune što je cena 333 dinara, da je za to "kriv" sin te i te osobe, jer je podneo inicijativu Berzi, iako su oni objašnjavali kako je 333 dinara malo, te da je sin te i te osobe kriv što smo mi na Berzi i što nam je cena 333 dinara. To govore svakome ko ih pita zašto je cena tolika, znači zato što je on prosledio zahtev Berzi za izlazak udrimile

Treba radnicima objasniti kako se doslo do cene od 333din. Ako treba otstampati letak sa vasim prospektom, i deliti ga radnicima. Tu sve pise, a prospekt je sastavljalo rukovodstvo JGRM a ne taj momak.

_________________
Nije tesko biti fin...
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Icon_minitime6/11/2011, 23:15

Postavlja se i pitanje KAKO je donesena ta odluka da se proda udeo u Medeli?
Ko je za to glasao?
Zašto radnici Luxola ne dobijaju platu?
Jel to ok da radnici (Deuric) vladaju JGRM a da radnici Luxola gladuju?
Ko je doneo odluku da u Panpharm JGRM ima samo 29% udel, a da ostatak pripada "šoljičarima"?
I ono najvažnije: GDE SU PARE??
Šta je menadžment radio svih ovih godina?
Banda je to - mogu da budu srećni što već nisu u zatvoru!!
police

https://www.aikb.net/t1278p135-jugoremedija-jgrm-ii-deo#78740

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1858
Godina : 46
Localisation : Sombor
Points : 5138
Datum upisa : 28.05.2007

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Icon_minitime6/12/2011, 00:27

Citat :

20. 10. 2007.| 10:11
Posle realizacije planiranih investicija, biće stvoreni uslovi da dividenda u "Jugoremediji" bude onolika koliko danas pojedine firme nude za kupovinu njenih akcija van berze - rekao je Deurić
http://www.ekapija.com/website/sr/page/132878

Ako sam dobro razumela, Deurić je 20.10.2007. obećao da će za 2008. ispalatiti dividendu od 5-20 eura po akciji??
Šta se desilo?
Znaći predsedik UO je obmanuo radnike i akcionare, ili sam ja glupa plavuša?
Možda je to dovoljan razlog da završi na sudu?


Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Icon_minitime6/12/2011, 00:48

Neka cena je morala biti indikativna.
Ako akcionari ne zele da prodaju po ovoj ceni, ona moze veoma brzo porasti. Dovoljno je da se pojavi jedan investitor koji misli da je ok platiti 5 ili 10 EUR po akciji...

Razume se, moguc je i drugi scenario, da sad kad se akcije mogu prodavati na berzi, svi pozele da prodaju, pa cena padne na 1 EUR.
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Icon_minitime6/12/2011, 09:16

@Sneki
3 miliona evra (minimum ) od Medele je 100 % podeljeno štrajkačima, i to na osnovu spora koji su imali sa JGRM, jer su štrajkovali , pa dobili otkaze i sl. E sada, JGRM je potpisala krivicu i bez pravosnažne sudske presude im je isplatila te nadoknade , jer su u tom momentu štrajkači bili u UO JGRM, tj. već su bili vlast ! Pitanje je da li bi sud presudio u korist štrajkača, jer su oni u međuvremenu radili i druge poslove ( 3-4 godine su bili van JGRM ), te nisu imali pravo na nadoknadu štete. međutim, Deurić je potpisao tu isplatu, zato je prodata Medela. Oni su dobijali u proseku oko 20000 evra, ej, malo li je, a radili su i zarađivali dok su bili otpušteni ! Pa nisu valjda živeli od vazduha 4 godine ?
Nazad na vrh Ići dole
Joksim
Still learning
Still learning



Broj poruka : 58
Points : 67
Datum upisa : 09.02.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Icon_minitime6/12/2011, 10:00

Jesteli culi izjavu Deurica "MENE BOG VODI IJA CU OVU FIRMU DOBRO PRODATI" confused
Nazad na vrh Ići dole
Šerif
Just looking
Just looking
Šerif


Broj poruka : 25
Points : 27
Datum upisa : 11.02.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Icon_minitime6/12/2011, 16:23

Ovde stvarno pise sta kome padne na pamet.
Jeste dobili smo novac .U proseku 10 000eura.j U Jugoremediji sam tada
imao preko 20 godina .I sve sto sam radio u drugim firmama mi je odbijeno od zaostalih plata za te tri godine.
Molim Vas u buduce nemojte iznositi informacije koje nisu proverene .Da se zna da na lekovima danas pise Jugoremedija Zrenjanin i ne Nis kao sto je bilo .I dokle cete da pljujete a niste u stanju nista da uradite.Ja nisam u soljici i dosta mi je i jednih i drugih.Treba da gledamo sta ce sutra biti .
Ja se nadam da ce to sve biti ok i da ce ta firma raditi nebitno pod cijom palicom ali ce opstati sto je i najbitnije za sve radnike u Jugoremediji.
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Icon_minitime6/12/2011, 21:37

@Šerif
Svi štrajkači su dobili pare BEZ pravosnažne sudske presude, a pitanje je kako bi sud postupio. Koliko znam, vas je i JGRM ( Nini ) tužila za velike pare zbog toga što ste štetili ugledu fabrike i sl. , te ste mogli i kuće da izgubite, napišite nam nešto i o tome. Npr. tvrdili ste kako smo mi pravili neispravne lekove i slično, pričali sve najgore o našoj proizvodnji, kvalitetu lekova itd. No, gle čuda, dolaskom štrajkača u upravu, OBUSTAVILI su se svi sudski postupci protiv vas koje je vodila JGRM, i isplaćene vam zarade bez sudske presude. ZBOG VAŠE ISPLATE JE MEDELA PRODATA ! Medela, koju vam je Nini kupio, tj. stekao dok je bio vlasnik JGRM. Ispostavilo se da je on bio DOMAĆIN. Ako smatrate da je nešto u mojim navodima netačno, slobodno me ispravite. sesir
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Icon_minitime6/12/2011, 22:03

@Master
Zaboga, pa taj domacin ce provesti narednih deset godina u zatvoru!
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Icon_minitime6/12/2011, 22:08

@Pinto
Jeste, potpuno ste u pravu, ali proverite vlasništvo JGRM pre i posle Ninija. Prema JGRM se ponašao domaćinski, naročito u poređenju sa sadašnjim menadžmentom koji je rasprodao sve što je Nini kupovao. Nikada nisam verovala da ću to reći, ali Nini = DOMAĆIN ČOVEK.
Nazad na vrh Ići dole
Dejansss
Moderator
Dejansss


Broj poruka : 631
Points : 834
Datum upisa : 21.05.2007

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Icon_minitime6/13/2011, 07:37

http://www.akter.co.rs/ekonomijaprint/3728-rusenje-cene-po-nalogu-odozgo.html

_________________
Nije tesko biti fin...
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Icon_minitime6/13/2011, 07:55

@Dejansss
Hvala za link, dobro jutro
sesir
Nazad na vrh Ići dole
Pampur
Member
Member
Pampur


Broj poruka : 365
Points : 581
Datum upisa : 21.05.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Icon_minitime6/13/2011, 09:54

MASTER ::
@Šerif
Svi štrajkači su dobili pare BEZ pravosnažne sudske presude, a pitanje je kako bi sud postupio. Koliko znam, vas je i JGRM ( Nini ) tužila za velike pare zbog toga što ste štetili ugledu fabrike i sl. , te ste mogli i kuće da izgubite, napišite nam nešto i o tome. Npr. tvrdili ste kako smo mi pravili neispravne lekove i slično, pričali sve najgore o našoj proizvodnji, kvalitetu lekova itd. No, gle čuda, dolaskom štrajkača u upravu, OBUSTAVILI su se svi sudski postupci protiv vas koje je vodila JGRM, i isplaćene vam zarade bez sudske presude. ZBOG VAŠE ISPLATE JE MEDELA PRODATA ! Medela, koju vam je Nini kupio, tj. stekao dok je bio vlasnik JGRM. Ispostavilo se da je on bio DOMAĆIN. Ako smatrate da je nešto u mojim navodima netačno, slobodno me ispravite. sesir
Skoro sve je potpuno tačno, većina njih je već bila prvostepeno osuđena, međutim pošto je tužilac bila JR, kada su inaugurisali novi UO, povukli su, praktično, sami tužbe protiv sebe. Da ih je tužilo neko treće lice, to ne bi mogli da urade (na pr neka Ninijeva firma),

PS: Nije samo Medela bila u igri, Nini je bio maher tzv. "povezanih" firmi.... Ne zaboravite gotove proizvode u magacinu, prostore u BG, plac i zgrade u Nišu (ceo kompleks na Aerodromu)...
Nazad na vrh Ići dole
Pampur
Member
Member
Pampur


Broj poruka : 365
Points : 581
Datum upisa : 21.05.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Icon_minitime6/13/2011, 10:19

Brokeri su već polako nervozni od silnih poziva akc. JR od jutros od .
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2045
Points : 5685
Datum upisa : 06.12.2008

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Icon_minitime6/13/2011, 10:30

Dejansss ::
http://www.akter.co.rs/ekonomijaprint/3728-rusenje-cene-po-nalogu-odozgo.html

Nova fabrika?
A ne kaze da su vlasnici te fabrike on i njegova ekipa!!
JGRM je tu samo ikebana. Pare od Medele su otisle u njihove dzepove...
6 miliona evra od Medele je isparilo, to je 50% danasnje vrednosti JGRM ???
Mislite o tome...
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Icon_minitime6/13/2011, 10:43

@Momir
Sve znam, potpuno ste u pravu.
Trudim se da ne mislim o tome, jer onda poludim slik
Nazad na vrh Ići dole
Pampur
Member
Member
Pampur


Broj poruka : 365
Points : 581
Datum upisa : 21.05.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Icon_minitime6/13/2011, 16:07

Ostavi komentar, ako želite od !

http://funkcioneri.kukulele.com/funkcioner/Zdravko_Deuric

Nazad na vrh Ići dole
Lunja
Just looking
Just looking



Broj poruka : 14
Points : 27
Datum upisa : 06.06.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Icon_minitime6/13/2011, 17:17

danas sam dobila informaciju kako deurić hoće da kupi naše akcije po ceni od 336 dinara.to se priča u firmi.nadam se da niko neće pristati na to
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1858
Godina : 46
Localisation : Sombor
Points : 5138
Datum upisa : 28.05.2007

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Icon_minitime6/13/2011, 17:54

A šta smo mi? VEVERICE??? od
Pa i mi ćemo da se nakupujemo po toj ceni, jer uvek ima nestrpljivih i gladnih!
Gomila radnika će da pojuri na prodaju: daj-šta-daš!
Gistro: i to sam dobio za dž, pa je svaka lova ok!

E, tu ih treba saćekati... sve izmedju 333-500 je ok za kupovanje!!

https://www.aikb.net/t1278p135-jugoremedija-jgrm-ii-deo#78806


Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 F805349568


Poslednji izmenio Maca dana 6/13/2011, 18:00, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Icon_minitime6/13/2011, 18:00

@Maca
post2
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Icon_minitime6/13/2011, 21:16

@Maca
Maco, da li moramo prethodno da zatvorimo nalog kod I2R-a ? Traže 10000 a NIŠTA ne rade i ne pomažu nam. Ja isto mislim da je taj IC Broker super, pomagali su nam oko JGRM, iako nismo njihovi članovi. I M&V Investment je super, bar po meni, dosta su nam i oni pomogli. Za I2R mogu da kažem da su nam samo odmogli.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: ...   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Icon_minitime6/13/2011, 21:26

Ne, ne moraš da gasiš račun.
Imaš pravo da otvoriš više računa kod raznih brokera...

Racunarko ::
Ne moraju da se proknjize akcije, osim ako ne zelis i da ih prodas preko IC brokera.
Bolja varijanta je da pocnes trgovanje preko IC brokera, a da kad pozelis da prodas to
uradis preko starog brokera. Jedino ne smes da stavljas nalog za kupovinu preko starog
brokera da ne bi doslo do dupliranja naloga. comp

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
profesionallac
Voli da LAŽE !!



Broj poruka : 168
Points : 251
Datum upisa : 02.04.2010

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Icon_minitime6/14/2011, 10:12

Borba za Jugoremediju se ipak zavrsila na stetu malih akcionara i to od strane onih akcionara koji su se za nju i borili.Dok jedna firma tone i vrednost njenih akcija opada druga firma se naveliko gradi i to "u interesu gradjana i gradjanki Zrenjanina".Gde je sada Verica Barac da je malo cujem kako hvali Zdravka Deurica i njegovu ekipu?Nema je ili nema sada interesa da prica kako nije za prodaju Jugoremedije.Nemoj niko da mi kaze da Savet za borbu protiv korpucije nije znao sta se desava u Jugoremediji jer je znao!Licno sam im slao mejl i obavestio ih sta se desava u Jugoremediji i kako su se miljenici gospodje Verice Barac "iskvarili" svih ovih godina!Koga boli uvo za to.

Novac,slava,moc i kontrola nad masom je odrzavalo svih ovih godina ovo rukovodstvo u zivotu i nemojte da mislite kako je njima sada stalo za Jugoremediju.Njima je stalo za njihov posao koji vec merkaju u Luxol farmaciji odnosno Penpharm-u a sta ce biti sa Jugoremedijom to nek Berza odluci njihov posao je u Jugoremediji obavljen.


_________________
"Ne moze da se sedi za trpezom i jede od pomoci akcionara a onda da se ustane i ne plati racun"
Nazad na vrh Ići dole
profesionallac
Voli da LAŽE !!



Broj poruka : 168
Points : 251
Datum upisa : 02.04.2010

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Icon_minitime6/14/2011, 13:56

Dobio sam sada informaciju od kolege da ce ovlacsena lica iz brokerske kuce I2R od nedelje navratiti u Zrenjanin kako bi akcionari dali nalog za prodaju svojih akcija i da tu uslugu nece naplatiti.

Ne zelim nista da prejudiciram ali ocekujem uspesnu prodaju Jugoremedije na Berzi i nadam se da ce prvog dana trgovanja vrednost akcije skociti i do +300% koliko dozvoljava zona fluktuacije za prvo trgovanje hartijama od vrednosti.

Sa srecom svim akcionarima na Berzi.

_________________
"Ne moze da se sedi za trpezom i jede od pomoci akcionara a onda da se ustane i ne plati racun"
Nazad na vrh Ići dole
Miladin
Zuti karton
Zuti karton
Miladin


Broj poruka : 137
Godina : 54
Points : 530
Datum upisa : 09.12.2010

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Icon_minitime6/14/2011, 15:04

Šta znači "od nedelje" ako prodaja počinje u ponedeljak i kako onda ocekivati +300% što je moguće postići samo prvi dan?
Nazad na vrh Ići dole
Pampur
Member
Member
Pampur


Broj poruka : 365
Points : 581
Datum upisa : 21.05.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Icon_minitime6/14/2011, 15:25

Miladin ::
Šta znači "od nedelje" ako prodaja počinje u ponedeljak i kako onda ocekivati +300% što je moguće postići samo prvi dan?

Vrednost može da raste "neograničeno", ali samo +300% prvi dan, evo primera Luxola, počele su sa 290 (10.05.'04) do max 2158din (09.11.'07), a na kraju su pale na 1100 (poslednji dan trgovanja 09.11.'07).

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Image-BD61_4DF75FD8
Nazad na vrh Ići dole
profesionallac
Voli da LAŽE !!



Broj poruka : 168
Points : 251
Datum upisa : 02.04.2010

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Icon_minitime6/14/2011, 16:13

Miladin ::
Šta znači "od nedelje" ako prodaja počinje u ponedeljak i kako onda ocekivati +300% što je moguće postići samo prvi dan?

Zato Miladine prosetajte malo do NS i sredite sve to vec u petak posle 1 kako bi od ponedeljka mogli da trgujete akcijama Jugoremedije.

Nadam se da sam vam pomogao.


_________________
"Ne moze da se sedi za trpezom i jede od pomoci akcionara a onda da se ustane i ne plati racun"
Nazad na vrh Ići dole
Pampur
Member
Member
Pampur


Broj poruka : 365
Points : 581
Datum upisa : 21.05.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Icon_minitime6/14/2011, 16:49

Citiram:

"1. Moraju da se sklope novi Ugovori sa Brokerom tzv. BROKERSKI UGOVOR (za razliku od onog za tender). Treba LIČNO da se ide i potpiše, ili kod nekog drugog Brokera, po izboru. Poneti LK, ako je isti, stari Broker. Ako je nov Broker, onda poneti i potvrde o akcijama i karticu sa namenskim računom. Za Ugovor se ne plaća ništa.

2. Nalog za prodaju:
- može se dati tek (najranije) u petak od 13-15h, kad prestane promet na Berzi i da se spremi za ponedeljak. To može faxom i e-mailom.
- tehnika: pozoveš tvog brokera telefonom, predstaviš se, i kažeš koliko akcija hoćeš da prodaš, minimalnu vrednost u din. i dokle prodaješ. Daš tvoj br. faxa ili e-mail adresu i on ti pošalje popunjen obrazac. Odštampaš, potpišeš (prvo skeniraš i vratiš najbolje pdf formatu) i vratiš na istu adresu (na onu od koje dobijemo nalog od brokera) ili br. telefona faxa.
Na isti način se obavlja opoziv.

Plaća se samo prvi nalog i opoziv (ako treba) po 300din.
Količina- možemo da damo nalog da se proda sve što imamo ili deo naših akcija.

Rok - se definiše kao 1 dan, nedelju dana, 2, 3 ...nedelje, mesec dana...do maksimum 90dana.
Bolje na kraće (npr 2 nedelje) da ne bi morali da opozivamo već je lakše obnoviti nalog (i ne plaća se).

Opoziv se vrši onda kada nisi zadovoljan cenom (ili da smanjiš ili da digneš), količinom ili rokom. Opoziv se vrši isto kao i nalog, telefonom pa faxom ili e-mailom. Opet treba da se potpisuje i platiti 300din, zato treba optimalno proceniti rok prodaje da ne bi morali da opozivamo...."


Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2045
Points : 5685
Datum upisa : 06.12.2008

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Icon_minitime6/14/2011, 18:22

Nemojte da vas opet varaju.
Niko ne može da vas natera da potpišete ugovor sa nekim brokerom.
Sami birate brokersku kuću!
Nikako ne idite kod tog i2r brokera jer on uzima velike provizije i naplačuje davanje naloga za prodaju,
pa čak i povlačenje naloga!!
Ja vam kao i Maca savetujem da kontaktirate ICBrokera.

Kod njih možete i sami da dajete naloge prodaje/kupovine preko svog kompjutera (on/line) a naravno i telefonom, bez papirologije!
Pošto se svaki nalog dat telefonom smina i služi kao dokaz!
Provizija je 0,5%.

Ne morate da dolazite u Beograd sve će vam poslati kurirskom službom!

Master je već s njima stupala u kontakt, tamo je provizija najmanja!!
Telefoni:
+381 (11) 3809 985
+381 (11) 3809 984
+381 (11) 3809 983
intercapital@intercapital.rs
Nazad na vrh Ići dole
profesionallac
Voli da LAŽE !!



Broj poruka : 168
Points : 251
Datum upisa : 02.04.2010

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Icon_minitime6/14/2011, 20:46

Momir ::
Nikako ne idite kod tog i2r brokera jer on uzima velike provizije i naplačuje davanje naloga za prodaju,pa čak i povlačenje naloga!!

Kolegi rekose Momire iz I2R-a da ce za Jugoremediju uzimati proviziju 1% i da nece naplacivati davanje naloga za prodaju akcija.Nadam se da ce to ugovorom i potvrditi.

Momir ::
Niko ne može da vas natera da potpišete ugovor sa nekim brokerom.Sami birate brokersku kuću!

U potpunosti se slazem sa vama ali je jako bitno da taj ugovor postoji izmedju BDD-a i njegovih klijenata pogotovo ako je to propisano zakonom i pravilnikom BDD-a.Nadam se da mi admin nece zameriti sto opterecujem ljude clanovima pravilnika ali dole navedeni clanovi su po meni od esencijalnog znacaja kada je u pitanju sklapanje ugovora izmedju Brokerskog-dilerskog drustva “I2R” i njegovih klijenata.

P R A V I L A P O S L O V A N J A BROKERSKO-DILERSKOG DRUŠTVA "I 2 R BROKER" A.D. Novi Sad

Član 16.
Društvo pruža usluge klijentima na osnovu zaključenog ugovora u pisanom obliku kojim se regulišu njihova međusobna prava i obaveze u obavljanju pojedinih usluga iz delatnosti Društva (u daljem tekstu: ugovor sa klijentom).Ugovorom sa klijentom utvrđuje se iznos provizije, odnosno naknada koju klijent plaća za usluge koje su predmet ugovora do maksimalnog iznosa utvrđenog Pravilnikom o tarifi Društva, kao i način na koji se u slučaju promene Pravilnika o tarifi u odnosu na Pravilnik koji je važio u vreme zaključenja ugovora može primeniti važeći Pravilnik…

Član 55.
Klijent je dužan da Društvu plati brokersku proviziju ili drugu naknadu po osnovu zaključenih poslova kupoprodaje hartija od vrednosti za račun klijenta, kao i drugih izvršenih usluga za klijenta.Visina brokerske provizije ili druge naknade koju klijent plaća Društvu utvrđuje se za određenu uslugu Društva do maksimalnih stopa odnosno iznosa utvrđenih Pravilnikom o tarifi Društva…

P R A V I L N I K O TARIFI BROKERSKO-DILERSKOG DRUŠTVA I2R BROKER AD NOVI SAD

Član 1.
Ovim Pravilnikom utvrđuje se iznos tarifa za pružanje usluga, odnosno provizije i naknade koje Brokersko-dilerskog društvo ''I2R BROKER'' a.d. Novi Sad (u daljem tekstu: Brokersko-dilersko društvo) naplaćuje za svoje usluge klijentima na organizovanom berzanskom i vanberzanskom tržištu, kao i van berze u slučajevima predviđenim Zakonom.Imajuci u vidu Interese društva i klijenata, kao i kretanja na tržištu, Društvo i klijent sporazumno u svakom konkretnom slučaju utvrđuju visinu provizije, do maksimalnih stopa iz ovog Pravilnika, odnosno utvrđuju naknadu za obavljene usluge.

Član 2.
Visina naknada i provizije za brokerske poslove utvrđuje se ugovorom, nalogom, potvrdom o prijemu naloga između Brokersko-dilerkog društva i klijenta za određenu vrstu usluge, do maksimalnih iznosa navedenih u tarifniku.

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Tarifa

Bas me zanima koji je minimalni iznos naknade...


EDIT:
Nadam se da ovo nije svesno reklamiranje brokerske kuće?
Ako nastaviš da hvališ samo jednu BDD bićeš banovan!!
Postoje i druge BDD i to sa mnogo boljim uslovima od pomenute!!
Na tu količinu broker bi trebalo da vam da 0,5% proviziju!!
I bez naknade za davanje naloga.
Admin

_________________
"Ne moze da se sedi za trpezom i jede od pomoci akcionara a onda da se ustane i ne plati racun"
Nazad na vrh Ići dole
profesionallac
Voli da LAŽE !!



Broj poruka : 168
Points : 251
Datum upisa : 02.04.2010

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Icon_minitime6/15/2011, 08:53

Admine bicu sasvim jasan.Nemam interesa da reklamiram ni jednu brokersku kucu i ne dobijam nikakvu novcanu nadoknadu za ovo sto radim.Na ovaj potez sam se opredelio samo zato sto vecina akcionara ima otvoren vlasnicki racun u Brokerskom dilerskom drustvu "I2R BROKER" A.D.Novi Sad.Vecina njih u zivotu nije trgovalo akcijama to vam mogu garantovati i za mog klijenta a o predznanju koje poseduje u ovoj materiji da vam i ne pricam.

Ovom prilikom bih se zahvalio i ostalim Brokersko dilerskim drustvima kao sto su: MV investments,IC broker i drugi kao i nadleznim institucijama u ovoj zemlji koji su izasli u susret malim akcionarima i ubrzali proces da Jugoremedija izadje na Berzu.

_________________
"Ne moze da se sedi za trpezom i jede od pomoci akcionara a onda da se ustane i ne plati racun"
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Icon_minitime6/15/2011, 09:21

Ja ću se samo ponoviti, izvinjavam se ako sam dosadna.

Dakle, I2R nije ništa uradila kako bi nam pomogla, naprotiv ODMAGALA nam je ! Oni moj dinar neće videti ! Kakva bre pravila, pa oni menjaju pravila koliko će nas odrati češće nego čarape ! 10000 dinara za odlazak od njih udrimile

Ljudi iz IC su nas savetovali iako nismo njihovi akcionari, te svaka čast na tome ljubav Red bi bio da pređemo kod njih, te im se bar malo odužimo :)

M&V nam je isto pomagala, a šta nisu znali u Ns-u, pitali su kolege u Bg-u pa nam javljali . Naročito bih izdvojila Gorana iz novosadske kancelarije kao jednog fino vaspitanog, pametnog i predusretljivog brokera.

Napomonjem, ovo je moj lični stav, ali bar sam se po desetak pula čula sa sve 3 brokerske kuće, te sam mogla da steknem odgovarajuću sliku. sesir
A sada kafa
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Icon_minitime6/15/2011, 10:18

Evo jedne proste računice, pod uslovom da dobijemo 10 evra po akciji. Svako ko ima od 400 akcija pa na više, bi trebalo da pređe kod IC Brokera, a evo i zašto. Po ugovoru za nas koji smo davno, pre par godina otvorili vlasnički račun u I2R-u, plaćamo 2000 dinara za odlazak, a 10000 se naplaćuje od kraja 2009.-te.
Dakle, svako ko je pre kraja 2009.-te potpisao ugovor sa I2R-om plaća 2000 dinara za prenos akcija kod drugog brokera.
Ako se 400 akcija proda po ceni od 10 evra, procenat koji I2R uzima je 1 %, znači 40 evra.
Ako se 400 akcija proda po ceni od 10 evra, procenat koji IC uzima je 0.5 %, znači 20 evra, plus 20 evra za prelazak kod IC Brokera i na nuli ste , ništa ne gubite. piju
Svi koji imaju preko 400 akcija imaju interes da pređu kod IC brokera zbog manje provizije, DUPLO MANJE PROVIZIJE ! Mislite o tome sesir
Nazad na vrh Ići dole
profesionallac
Voli da LAŽE !!



Broj poruka : 168
Points : 251
Datum upisa : 02.04.2010

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 16 Icon_minitime6/15/2011, 14:34

Danas se kolega raspitivao koje pogodnosti nude druge brokerske kuce.

1.MV INVESTMENTS za Jugoremediju trazi fiksno 1% provizije i naplacuje 300 dinara za davanje prvog naloga.Svaki sledeci nalog je besplatan.

2.IC BROKER za Jugoremediju trazi 0.5% provizije pod uslovom da aktivno trgujete akcijama(kupujete/prodajete) ili da nudite puno akcija na prodaju i 0.8% provizije ako ste novi clan koji ima nameru samo da proda akcije Jugoremedije.
Davanje naloga ne naplacuju.

Standardna provizija je 1% a maksimalna 2% u ovoj brokerskoj kuci.

3.I2R za Jugoremediju trazi 1% provizije i naplacuje davanje naloga.

NAPOMENA za akcionare koji su u brokerskoj kuci I2R

Na osnovu clana 3 stav 1 Ugovora o obavljanju brokerskih poslova obavezujete se da cete naknadu za prijem i opoziv naloga placati u sedistu BDD-a onoliko koliko je precizirano u vasem ugovoru.

Na osnovu clana 3 stav 7 Ugovora o obavljanju brokerskih poslova obavezujete se da cete izmiriti sve obaveze po osnovu provizije BDD-a,Berze,Centralnog registra i poslovne banke u roku od tri dana od dana trgovanja.

Na osnovu clana 3 stav 5 Ugovora o otvaranju i vodjenju vlasnickog racuna hartija od vrednosti klijent se obavezuje da ce nalog za promenu depozitara Klirinski clan naplatiti onoliko koliko je precizirano u ugovoru.

MASTER,bio bih vam zahvalan u koliko bi ste ljudima rekli koliki % uzima Berza,Centralni registar,poslovne banke i drugi.

_________________
"Ne moze da se sedi za trpezom i jede od pomoci akcionara a onda da se ustane i ne plati racun"
Nazad na vrh Ići dole
 
Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN
Nazad na vrh 
Strana 16 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 22 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO)
» Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (3. DEO)
» Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO)
» Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (5. DEO)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: