BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Najmoćniji u Srbiji

Ići dole 
+3
Boranija
Smile
Novosadjanin007
7 posters
AutorPoruka
Novosadjanin007
Member
Member
Novosadjanin007


Broj poruka : 690
Godina : 47
Localisation : Novi Sad
Points : 3232
Datum upisa : 06.12.2010

Najmoćniji u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Najmoćniji u Srbiji   Najmoćniji u Srbiji Icon_minitimeSub 19 Feb - 11:09

Predsednik Srbije Boris Tadić najmoćniji je čovek u Srbiji, rezultat je velike studije „Blica“. Desetine novinara, stručnjaka i analitičara nedeljama su analizirali tokove moći i uticaja i došli do liste koju objavljujemo danas.

Malo da pokrenemo diskusije o moći, vlasti i bogatstvu...i načine na koje su stečene, godinama iz ništavila.

Ja ću postaviti neku listu iz članka Blic, na koji sam juče naleteo, pa sam se malo iznenadio njihovim promenama kao i nekim ličnostima koje sam zatekao na listi...

_________________
Tiha voda, breg roni.
Nazad na vrh Ići dole
Novosadjanin007
Member
Member
Novosadjanin007


Broj poruka : 690
Godina : 47
Localisation : Novi Sad
Points : 3232
Datum upisa : 06.12.2010

Najmoćniji u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Najmoćniji u Srbiji   Najmoćniji u Srbiji Icon_minitimeSub 19 Feb - 11:12

Ovo je tekst.

link: http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/176763/300-Najmocnijih-u-Srbiji

1. Boris Tadić (1)
Predsednik Srbije proteklu je godinu iskoristio za četiri cilja - jačanje lične pozicije u državi, konsolidovanje koalicije, borbu u međunarodnoj areni i slabljenje SNS. U nekim stvarima je uspeo, u nekima nije zabeležio očekivane rezultate, ali jedna stvar je jasna - predsednik Srbije odlučuje o najvažnijim državnim stvarima, čak i u oblastima koje nisu njegova direktna nadležnost.




2. Miroslav Mišković (2)
Vlasnik najveće kompanije u regionu “Delta holdinga”, drugorangirane po prihodu od prometa u Srbiji. Osim u Srbiji, kompanija je aktivna u regionu - posebno u Bosni, Crnoj Gori, Sloveniji i Bugarskoj, gde su otvoreni moderni šoping centri. Mnogi su predviđali da će “Delta” pasti na kolena tokom ekonomske krize, ali je Mišković pokazao da zna kako da prevaziđe probleme.




3. Snežana Malović (106)
Ministarka pravde biće upamćena po dvema stvarima - najmlađi ministar i prva trudnica u Vladi. Ali kada se bude povlačila crta, pre svega će biti prepoznata kao žestoki reformator koji ne priznaje prepreke. Maksimalno se zalagala da se usvoji obiman set zakona neophodnih za približavanje Uniji. Kriminalne grupe planirale su da je ubiju prilikom odlaska u porodilište. Nije poklekla.




4. Kiril Kravčenko (-)
Generalni direktor Naftne industrije Srbije. Ovaj mladi biznismen (rođen 1976.) bio je jedan od najboljih studenata Univerziteta “Lomonosov”. Po dolasku u Srbiju kazao je da je NIS dijamant kome treba obrada. Za 2010. najavio investicije od 330 miliona dolara. Među glavne zadatke za 2010. svrstao i završetak reorganizacije i smanjenje broja zaposlenih.




5. Milan Beko (5)
Zvanično nikada nije posedovao firmu, iako na sajtu Poslovnog kluba “Privrednik” ispod njegovog imena stoji ime kompanije “Laderna”. Učestvovao je kao konsultant u brojnim privatizacijama i za njega važi da je sposoban i čovek od poverenja. Blizak je Miroslavu Miškoviću. Među prvima je stekao epitet čoveka iz senke koji se nerado pojavljuje u medijima.




6. Vojin Lazarević (7)
Predsednik Upravnog odbora “Rudnapa”. Bavi se energetikom, nekretninama, proizvodnjom energetske opreme i brodogradnjom. Jedan je od vodećih trgovaca strujom u regionu. Kao i većina onih koji su u prvih deset na našoj listi, nerado se pojavljuje u javnosti, ali iz toga ne treba izvlačiti zaključak da nema uticaj na poslovnu i političku scenu Srbije. Naprotiv.




7. Miodrag Kostić (8)
Nazivaju ga kraljem šećera jer u okviru svoje kompanije “MK grup” poseduje najveće sećerane u kojima je manjinski vlasnik od kada se udružio sa nemačkim “Nordcukerom”. Poseduje još nekoliko preduzeća i vlasnik je hiljada hektara oranica u Vojvodini. Medijsku pažnju, osim zbog bogatstva i poslovnog uspeha, privlači i zbog žena - što bivših, što sadašnjih.




8. Draginja Đurić (26)
Predsednica Izvršnog odbora “Banke Inteze” šesti put zaredom proglašena je za bankara godine u izboru britanskog finansijskog magazina “Finance Central Europe”. Na čelu banke je od 2001. i pod njenim vođstvom “Inteza” je postala vodeći igrač na finansijskom tržištu. Pored obaveza u banci, obavlja i funkciju predsednika UO Udruženja banaka Srbije.




9. Patrijarh Irinej (-)
Prvi dani na tronu pokazali su da će novi patrijarh Srpske pravoslavne crkve uvesti neke novine - održao je prvu, vrlo posećenu konferenciju za štampu, izvinio se muslimanskim vernicima zbog nespretno date izjave, kazao da je krajnje vreme za susret sa papom. Pokretanje postupka protiv vladike Artemija još jedan je korak u korist tvrdnji da je na čelo Crkve došao čestit i pošten vladika.




10.Radovan Jelašić (9)
Guverner Narodne banke Srbije tokom protekle godine doživeo je dve krajnosti - da bude predstavljen kao stub stabilnosti dinara, a krajem godine kao jedan od glavnih krivaca za pad domaće valute. Ne ustručava se da kritikuje Vladu zbog loše ekonomske politike. Svojim kritičarima poručuje da zna šta radi i da bismo svi više trebalo da verujemo u dinar.



11.Nata Mesarović (112)
Nalazi se na čelu Vrhovnog kasacionog suda i Visokog saveta sudstva koji je odlučivao o izboru sudija. Kao predsednica Vrhovnog kasacionog suda sa mandatom od pet godina imaće zaduženje da bira i razrešava sudije. Za ime sudije Mesarović čuli su svi nakon što je pred kraj suđenja za ubistvo premijera Zorana Đinđića postavljena na mesto predsednika Veća.
12.Zoran Drakulić (6)
Predsednik kompanije “Ist point”. U regionu se učvrstio kao lider u rečnom brodarstvu. Odustao od kupovine RTB “Bor”.
13.Vuk Hamović (14)
Vlasnik kompanije EFT iz Londona, svetskog lidera u oblasti trgovine električnom energijom. Njegova kompanija raspolaže sa više energije od mnogih elektroprivreda u regionu, a pokriva značajan deo uvoza električne energije u Grčku, Makedoniju, Albaniju, Crnu Goru i Sloveniju.
14.Dragan Đilas (23)
Gradonačelnik Beograda i bliski saradnik predsednika Srbije Borisa Tadića, sproveo brojne reforme gradskih službi.
15.Tomislav Nikolić (17)
Lider opozicione Srpske napredne stranke, koja sve više ugrožava primat DS.
16.Slobodan Vučićević (16)
Predsednik kompanija “Droga-Kolinska”, Predsednik Upravnog odbora Sportskog društva Crvena zvezda i donedavno predsednik Košarkaškog kluba Crvena zvezda, ujedno je i direktor Srpske asocijacije menadžera.
17.Nenad Popović (15)
Predsednik međunarodne grupacije “ABS holding” koja u svojim fabrikama u Rusiji i Srbiji zapošljava nekoliko hiljada radnika, a posluje na tri najveća svetska tržišta - u Rusiji, SAD i Kini. Blizak predsedniku DSS Vojislavu Koštunici.
18.Miodrag Babić (18)
Predsednik farmaceutskog koncerna “Hemofarm” iz Vršca i skupštine istoimenog košarkaškog kluba. Jedan od najuglednijih privrednika, uticajan u našem trofejnom sportu.
19.Filip Cepter (21)
Nalazi se na 36. mestu najbogatijih ljudi u istočnoj Evropi sa procenjenim bogatstvom od 2,6 milijardi dolara, prema istraživanju poljskog nedeljnika “Vprost”. Ekonomska kriza ostavila je trag na njegovom poslovanju, ali i dalje se može reći da je Cepter najbogatiji Srbin u inostranstvu.
20.Mlađan Dinkić (3)
Potpredsednik Vlade Srbije, ministar ekonomije i regionalnog razvoja, lider G17. Najviše zamerki građana dobio je zbog podele besplatnih akcija - čini se da neće biti ništa od obećanih 1.000 evra.
21.Ćel Morten Jonsen (-)
Direktor “Telenora”. U Srbiju došao sa mesta direktora u Rusiji, a pre toga iskustvo sticao u brojnim međunarodnim kompanijama. Kompanija se pozicionirala kao drugi po veličini mobilni operator u Srbiji, sa mrežom vrhunskog kvaliteta i brojnim uslugama.
22.Srđan Šaper (35)
Osnivač i generalni direktor “McCann group”, vodeće kompanije za pružanje usluga u oblasti komunikacija u Srbiji i regionu. Jedan je od savetnika predsednika Srbije Borisa Tadića. Bivši frontmen “Idola” bio je na čelu predsedničke kampanje Borisa Tadića i kampanje “Za evropsku Srbiju”.
23.Predrag Ranković Peconi (25)
Vlasnik preduzeća “Invej”, kupio brojna preduzeća u Srbiji, i većina njih posluje s uspehom. Ne pojavljuje se u javnosti.
24.Aleksander Šperl (59)
Predsednik UO “Vip mobajla”, proglašen je za najboljeg mladog austrijskog menadžera u istočnoj i jugoistočnoj Evropi. Nagradu u iznosu od 5.000 evra poklonio je Domu za decu i omladinu ometenu u razvoju u Sremčici. Pod njegovim vođstvom kompanija je zabeležila veliki rast i postala jedan od vodećih operatora mobilne telefonije.
25.Meri Vorlik (-)
Nova ambasadorka SAD u Beogradu. Njen prethodnik Kameron Manter uveo je odnose Srbije i SAD u mirnije vode, i sva je prilika da će se tako i nastaviti. Njeni saradnici kažu da će posebno polje njenog interesovanja biti razvoj ekonomskih odnosa.
26.Sonja Liht (24)
Predsednica Fonda za političku izuzetnost, predsednica Spoljnopolitičkog saveta Ministarstva spoljnih poslova i predsednica UO “Politika”, bliska saradnica predsednika Tadića koji rado sluša njene savete.
27.Danko Đunić (13)
Većinski vlasnik Ekonomskog instituta u Beogradu, biznismen koji je bio na rukovodećim mestima u mnogim preduzećima. Predsednik Sportskog društva Partizan. Jedan od osnivača Televizije “Avala”. Aktivan u moćnom srpskom poslovnom klubu “Privrednik”.
28.Toplica Spasojević (19)
Predsednik “ITM grupe” čija se poslovna imperija proteže na relaciji London-Beč-Moskva.
29.Sajmon Grej (32)
Šef Kancelarije Svetske banke koja je za pomoć budžetu Srbije u 2009. i 2010. predvidela 450 miliona dolara.
30.Aleksandar Vlahović (28)
Suvlasnik “EKI Investmenta”, stručnjak za ekonomiju, konsalting i investicije. Predsednik Skupštine Sportskog društva Crvena zvezda, član Glavnog odbora DS.
31.Darko Šarić (-)
Narko-bos iz Pljevalja, kupio je brojne kompanije, zemljište i ugostiteljske objekte širom Srbije. Uspevao je da tone kokaina prebaci iz Južne Amerike u Evropu, najčešće preko Crne Gore i Grčke. Trenutno je u toku sveobuhvatna akcija u kojoj učestvuju srpske, američke i britanske snage čiji je cilj hapšenje Šarića i njegovih pomagača.
32.Hildegard Gacek (37)
Direktorka Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD). Banka je samo za 2010. godinu najavila nove kredite u iznosu od 400 do 500 miliona evra.
33.Volfram Mas (31)
Ambasador Nemačke, najvećeg bilateralnog donatora Srbije i najznačajnijeg privrednog partnera. Srbija je u ambasadoru Masu imala čvrstog saveznika, koji je podržavao politiku korak po korak.
34.Petar Matić (27)
Vlasnik kompanije MPC, jedan od najbogatijih ljudi u Srbiji. Vlasnik je šoping centra “Ušće”. Ne pojavljuje se u javnosti.
35.Mirko Cvetković (30)
Premijer Srbije. U karikaturama “Blica” predstavljen kao ljubazan, ali ne previše uticajan. Oni koji ga poznaju kažu da u ličnom kontaktu odaje utisak sposobnog i smirenog stručnjaka.
36.Radomir Živanić (29)
Kupio nekadašnje Robne kuće “Beograd” za 360 miliona evra. Očekivalo se da će novim konceptom prodaje napraviti bum, ali su za sada rezultati osrednji.
37.Bojan Pajtić (38)
Predsednik Izvršnog veća Vojvodine i potpredsednik DS. Znao je da se usprotivi vrhu DS kada je mislio da je to potrebno, i to mu je ojačalo poziciju u Vojvodini.
38.Željko Mitrović (20)
Vlasnik najveće medijske korporacije u regionu koja obuhvata TV “Pink”, “Pink Montenegro”, “Pink BH”. Vlasnik je izdavačke kuće “Siti rekords”, fabrike za štampanje CD i DVD izdanja, filmskog grada “PFI studios” u Šimanovcima. Poseduje avio-kompaniju “Er Pink”, fabriku žvaka “Strong”, “Iva vodu”...
39.Veselin Jevrosimović (42)
Vlasnik kompanije “Komtrejd”, koja predstavlja primer kako se znanjem i radom mogu postići vrhunski rezultati.
40.Skip Bornhiter (39)
Generalni direktor kompanije DIN Fabrika duvana u Nišu koja je u vlasništvu firme “Filip Moris”. Osim toga, postavljen je na čelo Američke privredne komore u Srbiji koja ima značajan uticaj u zemlji.
41.Milka Forcan (40)
Potpredsednica “Delta holdinga” proteklu godinu provela je na relaciji Beograd-Brisel-Vašington gde je bila angažovana na ekonomskoj diplomatiji. Dobitnica brojnih priznanja.
42.Oliver Regl (36)
Predsednik izvršnog odbora “Rajfajzen banke”. Kao i većini banaka, ni “Rajfajzen banka” proteklu godinu nije završila bez kriza. Međutim, zahvaljujući visokom stepenu likvidnosti, zanimljivim kreditnim programima, kao i poverenju građana, Regl je na kraju prošle godine mogao da kaže da je 2009. pored svega bila uspešna.
43.Aleksandar Tijanić (44)
Generalni direktor RTS. Od jednog propalog i urušenog sistema on je stvorio nacionalnu televiziju koja gledaoce pokušava da pridobije sopstvenom produkcijom i uravnoteženom uređivačkom politikom.
44.Žarko Zečević (43)
Zvanično je zaposlen u “Jugorosgasu”, koji je u vlasništvu “Gasproma”. Pozicija bivšeg dugogodišnjeg generalnog sekretara Fudbalskog kluba Partizan ojačala je posle reizbora Dragana Đurića za predsednika kluba.
45.Ivica Dačić (41)
Potpredsednik Vlade Srbije i Ministar policije. Stranci često za njega znaju da kažu da je “najbolji đak u razredu”, ali u poslednje vreme trpi kritike zbog najbližih saradnika koji su u nejasnim vezama sa pojedinim kriminalcima.
46.Oliver Dulić (49)
Ministar životne sredine i prostornog planiranja. Uspešno proveo akciju “Očistimo Srbiju”.
47.Vladimir Koldin (-)
Direktor mešovite rusko-srpske kompanije “Jugorosgasa”, u kojem većinsko vlasništvo ima “Gasprom”. Kompanija od 2007. posluje u plusu i tada su imali profit od 15 miliona dolara, sledeće 30 miliona, a 2009. očekuje se profit od 15 do 18 miliona.
48.Novak Đoković (53)
Najbolji srpski teniser. Poneo titulu najboljeg promotera Srbije na godišnjoj dodeli nagrada “Najbolje iz Srbije”. Osvajač je 16 singl titula, od kojih je šest mastersa i jedna grend slem.
49.Božidar Đelić (12)
Potpredsednik Vlade Srbije za evropske integracije i ministar za nauku i tehnološki razvoj.
50.Ivana Veselinović (52)
Viši potpredsednik „Delta Holdinga“ i predsednik Luke Beograd. Kao pripravnik karijeru je započela u “Delti”, gde je od 1994. godine kao generalni direktor, više od 15 godina rukovodila rastom i razvojem “Delta M” grupe. Poslednjih pet godina je stariji potpredsednik “Delta Holdinga” Član srpskog poslovnog kluba “Privrednik” i “Italijanskog saveta”.
51.Metju Perkins (-)
Generalni direktor “Ju-Es stila Srbija”. Od 2003. do 2006. radio u “Ju-Es stilu Srbija”, posle čega se vratio u železaru u Detroitu, a odatle je 2007. premešten za potpredsednika slovačke čeličane “Košice”. Perkins je odgovoran za sve aktivnosti u pogonima u Smederevu, Šapcu i Kučevu.
52.Miloje Miletić (-)
Načelnik Generalštaba Vojske Srbije
53.Saša Vukadinović (-)
Načelnik Bezbednosno-informativne agencije BIA.
54.Svetlana Vukajlović (58)
Na čelu Republičkog zavoda za zdravstveno osiguranje sprovela teške reforme, Zavod od gubitaša prevela u održiv sistem, omogućila javnosti da proverava kako se troši državni novac. Snažno se usprotivila moćnoj farmako-mafiji.
55.Slobodan Petrović (55)
Generalni direktor “Salforda”, vlasnika najvećih mlekara u Srbiji.
56.Ružica Đinđić (56)
“Nisam političar i nikada to neću biti”, rekla je Ružica Đinđić, udovica ubijenog premijera Srbije, nakon što je primila Legiju časti. Odmah je i dodala da je, ipak, prirodno da bude deo stranke i političkog i filozofskog koncepta za koji je život dao njen suprug. Njena moć nije toliko politička. Ona je pre svega simbol dostojanstva iz koga crpi energiju.
57.Vuk Jeremić (61)
Ministar inostranih poslova Srbije. Strane diplomate zameraju mu na tvrdom stavu i nediplomatskom ponašanju, ali retultati ne izostaju. Čovek od poverenja predsednika Tadića
58.Milomir Joksimović (-)
Poznatiji kao Miša Omega. Bogataš, vlasnik nekoliko firmi, koji je u žižu javnosti došao nakon što su radnici iz njegove kompanije blokirali prugu u Lapovu.
59.Đovani de Filipis (-)
Direktor preduzeća “Fijat automobili Srbija”. Italijanski gigant je krajem decembra uplatio 98 miliona evra i time postao većinski vlasnik Fabrike automobila u Kragujevcu. Tom uplatom “Fijat” je sebi obezbedio poziciju većinskog vlasnika sa 67 odsto kapitala, dok je preostalih 33 odsto u vlasništvu Srbije. Ranije je najavljeno da će fabrika “Fijat automobili Srbija” proizvoditi 200.000 vozila godišnje, a sa proizvodnih traka već od 2011. trebalo bi da silaze dva nova modela automobila B i C klase.
60.Petrašin Jakovljević (-)
Generalni direktor “Metalca” iz Gornjeg Milanovca. Jedna od najuspešnijih kompanija u Srbiji, prisutna na inostranom tržištu.
61.Milica Delević (75)
Direktorka Kancelarije za evropske integracije Vlade Srbije mesecima je strpljivo, u saradnji sa partnerima iz Brisela, pripremala dokumenta i procedure neophodne za put Srbije ka EU. Čestitke iz EU nisu izostale.
62.Branko Radujko (65)
Generalni direktor “Telekoma Srbija”. Kompanija je zabeležila rast prihoda od oko 7%, a profita oko 18%, smanjeni troškovi poslovanja i zaduženost. Kaže da željno čekaju konkurenciju u fiksnoj telefoniji.
63.Dušan Bajatović (-)
Direktor “Srbija- gasa”. Smatra da cena gasa ne može da pojeftini, i da ako se to ipak desi, zbog socijalnih ili nekih drugih razloga, to će neko morati da plati – građani ili država.
64.Rodoljub Drašković (62)
Predsednik takovskog koncerna “Svislajon”, jedne od vodećih firmi srpske konditorske industrije.
65.Goran Ćirić (-)
Generalni direktor “PTT saobraćaja Srbije”. Godinu završili sa dobiti od oko 3,5 milijarde dinara, podigli kvalitet usluge, smanjili troškove
66.Tomica Milosavljević (48)
Ministar zdravlja u Vladi Srbije. Sproveo brojne reforme u zdravstvu, ove godine u medijima najčešće pominjan zbog novog gripa i pitanja da li je vakcinacija dobro sprovedena ili ne
67.Branislav Grujić (45)
Predsednik “PSP Farmana”, jedne od najvećih građevinskih firmi u Rusiji.
68.Ivica Todorić (64)
Vlasnik hrvatskog “Agrokora” koji u Srbiji drži brojna preduzeća, uključujući “Frikom”, “Dijamant” iz Zrenjanina, “Kikindski mlin”. Prodavnice “Idea”, čiji je vlasnik takođe Todorić, mogu se naći u gotovo svim mestima u Srbiji. “Agrokor” je danas najveća privatna kompanija u Hrvatskoj i zapošljava preko 31.000 ljudi.
69.Rasim Ljajić (46)
Ministar rada i socijalne politike, donedavno na čelu tima zaduženog za lociranje i hapšenje haških optuženika.
70.Diana Dragutinović (68)
Ministarka finansija uspela je da sklopi budžet Srbije za 2010. godinu, napisan na 500 stranica i sa ukalkulisanih 107 milijardi dinara deficita. U svojim rukama drži finansije Srbije, ali čini se da nema podršku samog državnog vrha.
71.Srđan Radovanović (-)
Drektor nacionalnog avioprevoznika “JAT Airways”. Novo rukovodstvo “Jata” započelo temeljnu rekonstrukciju kompanije, prvi rezultati već vidljivi
72.Vlade Divac (54)
Predsednik Olimpijskog komiteta Srbije, proslavljeni košarkar, veliki humanitarac.
73.Lepa Brena (77)
Koncertima u Zagrebu i Sarajevu pokazala je zbog čega je najmoćnija iz oblasti estrade. Ništa manje nije uspešna ni u biznisu.
74.Stefanos Vafidis (51)
Donedavni generalni direktor “Koka-Kole”.
75.Milija Babović (79)
Biznismen u čijim poslovno-prodajnim objektima se prodaje odeća i obuća najpoznatijih svetskih marki
77.Dragan Nikolić (71)
Predsednik korporacije “Tigar” iz Pirota, jednog od najvećih izvoznika.
78.Vladimir Čupić (-)
predsednik Izvršnog odbora, Hypo Alpe Adria Bank
79.Žan-Fransoa Teral (95)
Ambasador Francuske u Srbiji. Doveo je veliku francusku privrednu delegaciju u Beograd, bio odlučan, ali i smiren nakon ubistva navijača Brisa Tatona.
80.Slavica Đukić-Dejanović (74)
Predsednica Skupštine Srbije uvela je žestok tempo rada, ali nije uspela da u potpunosti disciplinuje poslanike. I dalje joj kao najveću zamerku navode preveliku popustljivost.
81.Zdravko Čolić (101)
Najpopularniji pevač svih vremena u bivšoj Jugoslaviji. Njegova karijera traje skoro pune četiri decenije. Jedino Čola može da napuni svaku halu ili stadion - od Vardara do Triglava.
82.Dušan Petrović (60)
Zamenik predsednika DS, bivši ministar pravde
83.Nenad Krstić (243)
Savetnik predsednika Tadića
84.Stiven Džon Vordsvort (83)
Ambasador Velike Britanije, zemlje koja je aktivno podržavala Srbiju na njenom putu ka EU, ali i vlastima u Beogradu sugerisala da sačeka sa podnošenjem molbe za kandidaturu do juna 2010. godine.
85.Olivera Božić (-)
Fond za razvoj, na čijem je čelu, proširio je ponudu kredita pre svega za početnike - mlade ljude koji bi da na taj način da reše svoje zaposlenje i zaposlenje svojih kolega, ali i starije koji su u tranziciji ostali bez posla.
86.Ljubica Simić (-)
Direktorka pančevačke Rafinerije, postavljena odlukom Kirila Kravčenka, direktora NIS-a. Prva žena na toj funkciji u poslednjih 40 godina. U Rafineriji od 1996. godine.
87.Milutin Mrkonjić (50)
Ministar za infrastrukturu. I pored brojnih obećanja, još uvek ne vidimo rezultate izgradnje kapitalnih objekata
88.Spiros Pirgidis (88)
Direktor kompanije “Sunoko Srbija”. Prilikom pljačke razbojnici ga teško ranili. Izjavio da se sad oseća kao pravi Srbin jer je primio četiri litra srpske krvi tokom transfuzije.
89.Đorđe Nicović (34)
Vlasnik preduzeća “Irva” koje je proteklih godina kupilo brojne firme i kombinate.
90.Bosa Nenadić (224)
Predsednica Ustavnog suda dala je sebi zadatak da se izbori sa najvećim problemom sudstva - predugim procesima.
91.Stanko Subotić Cane (66)
I dalje jedan od najbogatijih biznismena iz Srbije u svetu. Nije sigurno gde trenutno živi - prema jednima je u Crnoj Gori, prema drugima u Švajcarskoj. Vlasti u Beogradu raspisale su za njim poternicu zbog uloge u švercu duvana. Nekoliko poslova mu je propalo, ali i dalje važi za moćnog čoveka.
92.Radmila Dragićević (-)
Sudija Posebnog odeljenja Okružnog suda za organizovani kriminal, trebalo bi da preuzme mesto šefa Apelacionog suda. Bila je član veća koje je sudilo ubicama Zorana Đinđića. Dragoljuba Milanovića, bivšeg direktora RTS, osudila na 10 godina zatvora. Poznata po tome da ne beži od najtežih i najsloženijih postupaka
93.Radomir Antić (244)
Selektor fudbalske reprezentacije radom, ponašanjem i idejama, drastično je popravio ugled nacionalnog tima i izborio direktan plasman na Svetsko prvenstvo, vratio navijače na stadion i inicirao uvođenje niza novina u srpski fudbal. Bez predaha je držao seminare trenerima, sa svojim timom učestvovao u humanitarnim akcijama i koristio svaku priliku da ostvari direktan kontakt sa narodom.
94.Veselin Simonović (102)
Glavni urednik “Blica”, lista koji je već godinama na prvom mestu po čitanosti i prodatom tiražu.
96.Miljko Radisavljević (85)
Specijalni tužilac za borbu protiv organizovanog kriminala
97.Dragan Šutanovac (81)
Ministar odbrane Srbije, sklopio nekoliko izuzetno važnih međunarodnih ugovora
98.Manojlo Vukotić (151)
Generalni direktor i glavni urednik svih izdanja Kompanije “Novosti”. Vukotić je za glavnog urednika “Večernjih novosti” imenovan je nakon 5. oktobra 2000. godine. Uredničko iskustvo Vukotić je sticao uređivanjem “Borbe”, zatim je kratko vreme bio glavni urednik “Blica”, a potom i “Glasa javnosti”, odakle prelazi u “Novosti”.
99.Aleksandar Vučić (80)
Lider SNS, mnogi u njemu vide budućeg lidera stranke, ali i Srbije
100.Jelena Janković (93)
Bolest majke Snežane glavni je razlog zbog koga naša najbolja teniserka nije briljirala u 2009. godini. Medijsku pažnju privlačila je i zbog veze sa crnogorskim vaterpolistom Mlađanom Janovićem.
101.Nevenka Sinđić (-)
Iako su mnogi verovali da će posle propasti koncesionog ugovora za gradnju autoputa Horgoš-Požega građevinska kompanija “Alpina” biti stavljena na crnu listu, direktorka austrijskog giganta uspela je da ugovori brojne unosne poslova.
102.Zagorka Dolovac (-)
Novoizabrana javna tužiteljka imaće značajnu ulogu u reformi pravosuđa. Kolegama tužiocima poručila da mogu da očekuju njenu punu zaštitu ukoliko neko pokuša da vrši uticaj na njih.
103.Dragomir Marković (89)
Generalni direktor Elektroprivrede Srbije.
104.Goran Ješić (84)
Prvi čovek opštine Inđija, reorganizovao administraciju, privukao strane investitore.
105.Mihailo Janković (-)
Direktor kompanije “Knjaz Miloš”. U kompaniju za proizvodnju mineralne vode i sokova došao iz “Koka-Kole”, gde je do juna 2009. godine bio odgovoran za tržište Srbije, Crne Gore i Albanije.
106.Ljubica Marković (-)
Direktorka i jedan od osnivača novinske agencije Beta, koja se odavno ustalila kao vodeća i najčešće citirana agenciju u zemlji, dok je novinari smatraju veoma pouzdanom.
107.Igor Pavličić (107)
Gradonačelnik Novog Sada.
108.Velimir Radosavljević (-)
Generalni direktor Aerodroma “Nikola Tesla”. Na ovom mestu nasledio je Bojana Krišta koji je podneo ostavku zbog afere sa milionskim bonusima.
109.Filipos Karamanolis (111)
Predsednik Izvršnog odbora “Eurobank EFG”. U poslednjem tromesečju 2009. godine banka je zabeležila dobre rezultate. Dobitnici su godišnjeg priznanja Kluba privrednih novinara, kao i “Virtus” nagrade za doprinos lokalnoj zajednici.
110.Madlen Cepter (105)
Osnivač jedinog privatnog operskog teatra uspela je da od “Madlenijanuma” napravi pravu instituciju kulture. Karta više se traži za “Mačku na usijanom limenom krovu” i “Miris kiše na Balkanu”.
111.Slavko Carić (-)
Predsednik izvršnog odbora “Erste banke”.
112.Jasna Matić (132)
Ministarka za telekomunikacije.
113.Maks Vinterfeld (-)
Bivši generalni direktor “Poršea” za Srbiju i Crnu Goru, sada direktor “Stampa sistema” (WAZ Medien Group).
114.Armando Varikio (-)
Ambasador Italije u Beogradu. Dolaskom Varikija Italija postaje jedan od glavnih partnera Srbije u političkom i ekonomskom pogledu. Inicijator i organizator samita Italije i Srbije. Uz Grčku, Italija je glavni zagovornik ulaska Srbije u EU 2014. godine.
115.Nataša Kandić (97)
Predsednica Fonda za humanitarno pravo istrajna je u stavu da se u budućnost može krenuti tek kad raščistimo s prošlošću. Kao vrline joj ističu istrajnost, hrabrost i baratanje podacima. Dobitnica brojnih međunarodnih nagrada.
116.Dragan Šolak (157)
Direktor SBB, najvećeg kablovskog operatera u Srbiji. Od 2007. godine kompanija je u većinskom vlasništvu evropskog fonda “Mid Evropa” sa sedištem u Londonu i Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD).
117.Đankarlo Miranda (-)
Zamenik predsednika izvršnog borda direktora “Banke Inteza” koja nekoliko godina zaredom dobija titulu najbolje banke u Srbiji.
118.Milovan Marković (-)
Generalni direktor “Železnica Srbije”.
119.Nenad Ognjenović (113)
Direktor “Galenike”, jedinog domaćeg proizvođača lekova u državnom vlasništvu koji godišnje proizvede 71 milion tableta. Ognjenović smatra da još nije vreme za prodaju ove firme
120.Jelena Jurić (-)
Generalni direktor kompanije “Jaffa” iz Crvenke. Jurićeva je u kompaniju došla pre četiri i po godine. Počela je kao rukovodilac laboratorije. Radila je i na uvođenju evropskih standarda. Dve godine je radila kao direktor proizvodnje pre nego što je preuzela mesto generalnog direktora.
121.Milenka Jezdimirović (126)
Na čelo najvećeg srpskog osiguravajućeg društva “Dunav” došla je iz Ministarstva finansija gde je važila za vrsnog stručnjaka. Za “Dunav” kaže da to nije samo zlatna koka koju treba prodati za punjenje budžeta, nego kompanija koju bi trebalo stabilizovati i vratiti joj staru slavu.
122.Kostin Bork (120)
Generalni direktor beočinske fabrike cementa “Lafarž”. U odnosu na prošlu godinu, posao u Srbiji ove francuske kompanije je opao za 30 odsto, ali najavljuju da ipak neće biti otpuštanja radnika.

123.Jelena Drakulić- Petrović (138)
Generalna direktorka najveće medijske kuće u našoj zemlji “Ringier Srbija”, koja izdaje “Blic”, besplatni dnevnik “24 sata”, tabloid “Alo!” i tiražne nedeljnike “Blic ženu” i “Puls”, ovu godinu sigurno će pamtiti po kupovini NIN-a.
124.Vida Uzelac (-)
Predsednica i generalna direktorka Centralnog registra, depoa i kliringa došla je u žižu javnosti kada je saopšteno da je najplaćeniji menadžer u institucijama koje je osnovala Vlada (sa platom od 14.000 evra). Posle višenedeljnog odbijanja, saopštila da joj je plata oko 400.000 dinara. Ostala na čelu institucije koja vodi jedinstvenu evidenciju svih akcionara i svih hartije od vrednosti emitovanih na teritoriji Srbije.
125.Dijana Marković- Bajalović (153)
Komisija za zaštitu konkurencije, na čijem je čelu, najavljivala je mnogo, ali su rezultati skromni. Jedina ozbiljnija aktivnost bila je provera povrede konkurencije na tržištu ulja putem međusobnog dogovaranja proizvođača i trgovaca. Ona lično ocenila je da je 2009. godina bila ključna za efikasnu zaštitu konkurencije u Srbiji.
126.Zoran Sekulić (-)
Urednik novinske agencije FoNet. Osim agencijskih vesti, u ponudi ima i vrhunsku video-produkciju.
127.Smiljka Mileusnić-Adžić (-)
Direktorka “Jugohemije”, firme formirane daleke 1952. godine. Zastupnici su “Novartisa”, švajcarskog proizvođača vakcine protiv gripa.
128.Đorđe Bajec (123)
Direktor Kliničkog centra. Najavio da će ova ustanova, u kojoj se godišnje obavi oko dva miliona ambulantnih pregleda, do 2012. godine dobiti novo ruho.
129.Petar Škundrić (142)
Ministar rudarstva i energetike.
130.Goran Pitić (146)
Predsednik Upravnog odbora “Sosijete ženeral banke”.
131.Aleksandar Konuzin (133)
Ambasador Rusije, stigao u Srbiju u aprilu 2008. godine, dosadašnji rad obeležila snažna privredna aktivnost i dolazak moćnih ruskih kompanija, kao i nedavna poseta predsednika Rusije Medvedeva. Oni koji ga poznaju kažu da se radi o diplomati starog ruskog kova.
132.Maja Kovačević -Tomić (131)
Sudija i portparol Specijalnog suda.
133.Veran Matić (130)
Direktor i predsednik Upravnog odbora RTV B92, jedan od osnivača ove medijske kuće. Nakon dodele nacionalne frekvencije, TV B92 izrastao je u treću najgledaniju televiziju u zemlji. Radio stanica je u informativnom i zabavnom delu zadržala najveću slušanost, a sajt B92 je među prvima.
134.Miroljub Jevtić (127)
Načelnik VMA.
135.Brankica Stanković (-)
Autorka “Insajdera” nesumnjivo je hrabra i profesionalna novinarka koja u svojim emisijama pokreće teme koje bi drugi najradije stavili pod tepih. Zbog svoje nepotkupljivosti i istrajnosti stekla je epitet osobe autoritativnije od većine tužilaca i sudija. Od nje strepe tajkuni i pripadnici kriminalnih grupa.
136.Gustavo Navaro (134)
Generalni direktor “Holcima”, koji je vlasnik Fabrike cementa u Popovcu kod Paraćina i Fabrike za proizvodnju betona u Krnjači. Zbog krize odustali od najavljenih investicija od preko 80 miliona evra. U saradnji sa Fondom B92 učestvuju u gradnji Sigurne kuće.
137.Nemanja Vidić (141)
Fudbaler Mančester junajteda i reprezentativac Srbije ponovo je imao izuzetnu sezonu - osvojio je titulu prvaka Engleske, treći put uzastopno, uzeo je i pehar Karling kupa, stigao do finala Lige šampiona, ali mnogo značajnija su lična priznanja u 2009. On je ove sezone izabran za igrača godine Mančester junajteda, igrača godine u Premijer ligi, treći put uzastopno je u timu godine, dobitnik je velike statue “Ser Mat Bejzbi”, i na kraju je uvršćen i u tim godine u izboru FIFA.
138.Dragica Pilipović-Šefi (-)
Generalna direktorka SBB (Srpske kablovske mreže) uspela je da od lokalnog internet provajdera stvori vodeću kompaniju u regionu za kablovsku televiziju koja posluje u 28 gradova u Srbiji, kao i šest okolnih zemalja putem satelitske platforme. Ranije je bila direktorka Evropske banke za razvoj.
139.Goran Stamenković (160)
Direktor producentske kuće “Emoušn” u velikoj meri kreira ukus publike kroz proizvodnju najgledanijih rialiti šou-programa. Odskočni proizvod ove kuće bio je “Veliki brat”, a onda su usledili “48 sati svadba”, “Sve za ljubav” i “Menjam ženu”.
140.Muhamed Jusufspahić (135)
Beogradski muftija.
142.Tijana Anđelić (152)
Direktorka “Državne lutrije Srbije”. U prvih šest meseci u državni budžet je od igara na sreću uplaćeno 1,5 milijardi dinara, što je povećanje od pet odsto u odnosu na prošlu godinu.
143.Verner Herić (-)
Izvršni direktor nemačke izdavačke kuće WAZ u Srbiji od 2007. godine.
144.Zoran Papić (-)
Izvršni direktor Asocijacija medija, poslovnog udruženje izdavača koji čine “Ringijer Srbija”, “Novosti”, “Kolor pres grup”, “Politika novine i magazini”, “Pres pablišing grup”, “Adrija medija Srbija”, “Dnevnik - Vojvodina pres”, “Ekonomist”, “Vreme”, “Vojvodina-info”, NIN...
145.Kori Udovički (137)
Direktorka Regionalne kancelarije Programa UN za razvoj za Evropu i Zajednicu nezavisnih država. U svetu znaju da cene njeno znanje i odlučnost.
146.Tamara Stojčević (-)
Generalni sekretar Vlade, jedna od najupućenijih osoba u rad Vlade. Zbog iskrenog pristupa stekla poverenje premijera, ministara, ali i novinara.
147.Ljiljana Smajlović (-)
Predsednica Udruženja novinara Srbije bila je veliki protivnik usvajanja novog zakona o informisanju. Bivša urednica “Politike” nikoga ne ostavlja ravnodušnim - ima veliki broj protivnika, ali i poštovalaca.
148.Vesna Džinić (295)
Bivša direktorka Agencije za privatizaciju, sada vodeći stručnjak u “Connection Capitalu”.
149.Tomislav Karadžić (149)
Predsednik Fudbalskog saveza Srbije nikada se nije aktivno bavio sportom, ali je kao funkcioner u njega uključen duže od 35 godina. Karadžić je na čelu saveza koji će od plasmana na Mondijal zaraditi najmanje pet miliona evra, produžio je ugovor sa selektorom Radomirom Antićem do 2012. godine i sa saradnicima je obezbedio plac u Staroj Pazovi, a zatim i novac od FIFA, UEFA i Ministarstva omladine i sporta za izgradnju nacionalne kuće fudbala.
150.Goran Bregović (179)

_________________
Tiha voda, breg roni.
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1604
Points : 4714
Datum upisa : 04.06.2008

Najmoćniji u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Najmoćniji u Srbiji   Najmoćniji u Srbiji Icon_minitimeUto 22 Feb - 2:24

Nije medju najmoćnijima u Srbiji ali je Poslanik u parlamentu!
Možda će njega Dinkić da zameni?

Miljan Ranđelović - poslanik G17+ u Parlamentu Srbije !!
Datum rođenja: 4. mart 1981.

Funkcije i članstva u telima skupštine:

Zakonodavni odbor
Odbor za omladinu i sport
Mesto stanovanja: Knjaževac

Zanimanje: student

IMOVINSKA KARTA - 2010.

• Podaci o visini neto prihoda od vršenja javne funkcije: 75.000 dinara (poslanička plata), 30.000 dinara (paušal) + dnevnice (zasedanje skupštine, + za svaku sednicu 2 odbora u kojima je člam itd...)
• Podaci o izvoru i visini drugih neto prihoda: nema drugih prihoda
• Podaci o depozitima u bankama i drugim finansijskim organizacijama, u zemlji i inostranstvu: nema depozita u bankama; 70.000 dinara u gotovom novcu; 2.700 evra u gotovom novcu
• Podaci o svim nepokretnim stvarima u zemlji i inostranstvu nad kojima imate svojinsko pravo: ne poseduje
• Podaci o svim pokretnim stvarima koje podležu registraciji kod državnih organa nad kojima imate svojinsko pravo: Škoda Octavia, godina proizvodnje – 2004; motor Yamaha Virago, godina proizvodnje – 1990; motor Honda Shadow, godina proizvodnje – 1994.
• Podaci o akcijama i udelima u pravnom licu i drugim hartijama od vrednosti: ne poseduje
• Podaci o pravima po osnovu autorskih, patentnih i sličnih prava intelektualne svojine: nema takvih prava
• Podaci o pravu korišćenja stana za službene potrebe: ne koristi


Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Najmoćniji u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Najmoćniji u Srbiji   Najmoćniji u Srbiji Icon_minitimeUto 22 Feb - 2:45

Pa, i treba da ga zameni.
Student u tridesetoj?
titanik
Nazad na vrh Ići dole
Novosadjanin007
Member
Member
Novosadjanin007


Broj poruka : 690
Godina : 47
Localisation : Novi Sad
Points : 3232
Datum upisa : 06.12.2010

Najmoćniji u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Najmoćniji u Srbiji   Najmoćniji u Srbiji Icon_minitimeUto 22 Feb - 3:09

Mislim da ovo nema veze s moci, ipak je on sitna riba za ove ostale...on ce mozda da bude, jednog dana, kao neki... :non:
Mislim da ovaj decko posteno zaradjuje svoje honorare i da nije vredan pomena, osim sto ce da mu uzmu fotelju, mislim da ce se cika-dinku smiriti do izbora, da se nece gurati u skupstinu, ionako mu treba odmora....a to sto je student u 30god, pa covek se pronasao u svom poslu. Najgore je zavrsiti fakultet na vreme, pa sedeti kod kuce i cekati posao da ti neko ponudi (40000din) sa diplomom...decko se latio posla, pa vidi da u struci, nema toliko leba da se kupi od plate...ali sve sto je slatko kratko traje...

_________________
Tiha voda, breg roni.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2153
Points : 6002
Datum upisa : 25.07.2010

Najmoćniji u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Najmoćniji u Srbiji   Najmoćniji u Srbiji Icon_minitimeUto 22 Feb - 14:57

Citat :
BEOGRAD - Viorel Žura, Miroslava Pejica, Snežana Sedlar, Stevica Spajić, Šerif Hamzagić, Sava Čojčić...

Da li ste ikada čuli za ove ljude? Ukoliko niste, oni su poslanici G17 plus u Skupštini. I među njima, kao i među još 18 njihovih kolega iz parlamenta, treba tražiti dvoje koji će „svojevoljno“ podneti ostavku kako bi se u Skupštini otvorio prostor za Mlađana Dinkića i Suzanu Grubješić, ministre koji su podneli ostavku.
- Još uvek ne znamo ko će podneti ostavku, o tome će narednih dana odlučivati Predsedništvo stranke - kaže za Kurir poslanik G17 Željko Ivanji.


Ima tu još klovnova koji sede i ubiru novce.

Onaj "student" bar ima motore (Honda, Yamaha) pa ima gd eda potroši lovu!
Dečko "radi" jedno 100 dana u godini i ostatak može da se navoza po Srbija...
titanik
Nazad na vrh Ići dole
z.sundic
Just looking
Just looking



Broj poruka : 2
Points : 2
Datum upisa : 10.04.2011

Najmoćniji u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Najmoćniji u Srbiji   Najmoćniji u Srbiji Icon_minitimePon 11 Apr - 17:56

NEMOĆ MOĆNIH ? - Možda je ispravnije reći: ''trenutno su na spisku najmoćnijih''. Jer i među nabrojanima ima već onemoćalih, ii već dosta oronulih, koje je nepotrebno nabrajati; znamo ih. I među političarima i među novopečenim ''bogatašima'', sa zastrašujućim dugovima kod banaka. Ima nekih informacija, da među alavim skorojevićima vlada panika - kako održati ''s mukom stečeno''. A tu je i nedostatak sposobnosti u održavanju na santi leda koja se topi, prouzrokovan trenutačnim pogodnostima u privatizaciji i polaganju garancija na stečeno zalogom, bez jasne vizije o poslovanju u budućnosti. Drugačije rečeno, to je golo mešetarenje.
Tajkuni imaju debele dugove i nemaju keš. A u krizi profitiraju jedino oni koji su isplatili kredite i imaju gotov novac. Prava moć nije u hartijama, ona leži na računima raspoloživih tzv. ''slobodnih'' sredstava. Ko ih danas ima?
Nazad na vrh Ići dole
z.sundic
Just looking
Just looking



Broj poruka : 2
Points : 2
Datum upisa : 10.04.2011

Najmoćniji u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Najmoćniji u Srbiji   Najmoćniji u Srbiji Icon_minitimePon 2 Maj - 0:44

UPECAN JOŠ JEDAN BIVŠI MINISTAR. - Moć se stiče više uz računicu, manje koincidencijom. Postoje razne vrste računica i računaljki: u tranziciji je najviše nečasnih. Što bi narod rekao, lopovisanjem. i uz kut vlasti. Oduvek je tako i bilo. Ali, moć se i gubi, najčešće kad on, lopov, s uma smetne moguću svoju nesreću, jer se dovoljno učvrstio i zar njemu sili jednoj to može da se desi.
Ali esi se, eto, kad se najmanje nada.
Ima jedan slučaj novinarskog istraživačkog poduhvata, uz sticaj i nekih slučajnih okolnosti, da je nedavno otkriven jedan prebogati skorojević, ekonomista po profesiji, bivši ministar, sada poslanik, sa ortacima vlasnik više firmi, koje je stekao uz mnogobrojne veze, ali i uz ona obavezna ''tri odsto'' , jer je sa glavnim ortakom iz više vlada, koji ga je dobro obučio zanatu, savladao osnovno gradivo iz privatizacije i pokazao se kao izuzetno talentovan đak. Ne možemo ga zasad otkriti, mada postoje dokazi ''crno-na belo'' da je u epicentru Beograda kupio sprat, da je prodavca isplatio, da je ugovorenu cenu lažirao i tako izbegao porez. I to je ono što napred rekosmo: tip još uvek misli da je moćan, a nije. Vreme teče i pokazaće ubrzo, s padom ove vlade, da je jadnik takoreći već onemoćao, a da to sam ne zna. Dugujem čitaocima ime, prezime, datum i mesto rođenja, broj i imena firmi i adresu toga sprata u epicentru Beograda. Na žalost, dok je ova vlast na čelu države ti dokumenti su na sigurnom, tako sam obavešten od insajdera.
I nije li, kako je i pisano - sve za neko vreme. A On, taj o kojem je ovde reč, i ne sanja da je otkriven. Voli život, ima, pijucka belo, oseća se moćnim i misli, kao i sve budale, da je to večito. Glupak. Veoma mi je žao što me vezuje reč da javnosti ne odam o kojem se lopurdi radi. A osim toga i vlast je vlast.
Poznat je, ali je tip bez harizme. Uživajte malo u neizvesnosti i slatkom iščekivanju raspleta. Nadam se da neće biti dugo. Do izbora.
Moćni nisu - moćni vavek.
Nazad na vrh Ići dole
nemanjaRU
Just looking
Just looking



Broj poruka : 23
Points : 57
Datum upisa : 15.02.2011

Najmoćniji u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Najmoćniji u Srbiji   Najmoćniji u Srbiji Icon_minitimePon 2 Maj - 11:49

z.sundic ::
UPECAN JOŠ JEDAN BIVŠI MINISTAR. - Moć se stiče više uz računicu, manje koincidencijom. Postoje razne vrste računica i računaljki: u tranziciji je najviše nečasnih. Što bi narod rekao, lopovisanjem. i uz kut vlasti. Oduvek je tako i bilo. Ali, moć se i gubi, najčešće kad on, lopov, s uma smetne moguću svoju nesreću, jer se dovoljno učvrstio i zar njemu sili jednoj to može da se desi.
Ali esi se, eto, kad se najmanje nada.
Ima jedan slučaj novinarskog istraživačkog poduhvata, uz sticaj i nekih slučajnih okolnosti, da je nedavno otkriven jedan prebogati skorojević, ekonomista po profesiji, bivši ministar, sada poslanik, sa ortacima vlasnik više firmi, koje je stekao uz mnogobrojne veze, ali i uz ona obavezna ''tri odsto'' , jer je sa glavnim ortakom iz više vlada, koji ga je dobro obučio zanatu, savladao osnovno gradivo iz privatizacije i pokazao se kao izuzetno talentovan đak. Ne možemo ga zasad otkriti, mada postoje dokazi ''crno-na belo'' da je u epicentru Beograda kupio sprat, da je prodavca isplatio, da je ugovorenu cenu lažirao i tako izbegao porez. I to je ono što napred rekosmo: tip još uvek misli da je moćan, a nije. Vreme teče i pokazaće ubrzo, s padom ove vlade, da je jadnik takoreći već onemoćao, a da to sam ne zna. Dugujem čitaocima ime, prezime, datum i mesto rođenja, broj i imena firmi i adresu toga sprata u epicentru Beograda. Na žalost, dok je ova vlast na čelu države ti dokumenti su na sigurnom, tako sam obavešten od insajdera.
I nije li, kako je i pisano - sve za neko vreme. A On, taj o kojem je ovde reč, i ne sanja da je otkriven. Voli život, ima, pijucka belo, oseća se moćnim i misli, kao i sve budale, da je to večito. Glupak. Veoma mi je žao što me vezuje reč da javnosti ne odam o kojem se lopurdi radi. A osim toga i vlast je vlast.
Poznat je, ali je tip bez harizme. Uživajte malo u neizvesnosti i slatkom iščekivanju raspleta. Nadam se da neće biti dugo. Do izbora.
Moćni nisu - moćni vavek.
Ako smem reci ovo je Velja Ilic kafa
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

Najmoćniji u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Najmoćniji u Srbiji   Najmoćniji u Srbiji Icon_minitimeUto 3 Maj - 0:29

nemanjaRU ::
Ako smem reci ovo je Velja Ilic kafa

Mnogi naši bivši ministri odgovaraju ovom foto robotu

Velja nije, jer nije ekonomista armo

doduše nisam sigurna...on je magistrirao na saobraćajnom Suspect možda je diplomirao na ekonomskom?

_________________
Samo hrabri pobedjuju
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2980
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5533
Datum upisa : 22.05.2007

Najmoćniji u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Najmoćniji u Srbiji   Najmoćniji u Srbiji Icon_minitimeNed 5 Maj - 20:24

300 NAJMOĆNIJIH U SRBIJI
1. ALEKSANDAR VUČIĆ (91)
Aleksandru Vučiću je pošlo za rukom da izvrši personalizaciju političke moći koju smo za poslednjih dvadesetak godina dva puta gledali u političkom životu Srbije - za vreme Slobodana Miloševića i potom kod Borisa Tadića. Iako mu je funkcija formalno ispod premijerske i predsedničke, nije trebalo da prođe mnogo od majskih izbora 2012. da bi se Vučić etablirao kao centralna politička figura i onaj ko se pita oko najkrupnijih državnih stvari. Od Tomislava Nikolića je preuzeo rukovođenje Srpskom naprednom strankom koja je stožer vladajuće koalicije, a čvrstu poziciju je cementirao sa tri funkcije u samom vrhu vlasti: potpredsednik je Vlade, ministar odbrane i koordinator službi bezbednosti. Iako su prve dve funkcije zvučnije, moćnim ga je najviše učinilo obavljanje ove treće kojoj je pristupio sa strašću, a nije mu falilo ni hrabrosti:formirao je Antikorupcijski tim koji je iza rešetaka poslao mnoge aktere spornih srpskih privatizacija, a uhapsio je i najbogatijeg Srbina Miroslava Miškovića.

2. TOMISLAV NIKOLIĆ (9)
Pobedom nad Borisom Tadićem na prošlogodišnjim predsedničkim izborima. Tomislav Nikolić je, uz ispunjenje svog sna da iz predsedničke fotelje ode u penziju, iz temelja prekomponovao političku scenu. Srpska napredna stranka je, pre svega zahvaljujući njegovom uspehu, došla u poziciju da formira Vladu iako su joj za to nakon parlamentarnih izbora šanse bile male. On je nizom kasnijih poteza političku snagu “delegirao” svom stranačkom zameniku Aleksandru Vučiću kome je prepustio i vođenje stranke, ispunjavajući predizborno obećanje da će, ako bude izabran za šefa države, podneti ostavku na mesto stranačkog lidera. Trudi se da vlada u okviru ustavnih ovlašćenja, ali mu imidž kvari naglašena bolećivost prema bivšim stranačkim kolegama koje protežira.

3. MIODRAG KOSTIĆ (4)
Srpski “kralj šećera”, čija moć proističe koliko iz velikog poslovnog uspeha, toliko i iz veštine saradnje sa bitnim ljudima različitih političkih opcija. Najpoznatiji je kao vlasnik kompanije “Sunoko”, sa četiri fabrike šećera, što ga čini najvećim izvoznikom ove robe. Predsednik je MK Grupe, u okviru koje je više od 36 povezanih preduzeća sa 4.500 zaposlenih. Među najvećim je zemljoposednicima u Srbiji, jer u vlasništvu ima blizu 20.000 hektara. Posluje u Ukrajini, gde obrađuje oko 30.000 hektara zemlje. Predsednik je Upravnog odbora AIK banke, a od decembra 2012. godine je i predsednik Srpskog poslovnog kluba „Privrednik”. Kompanija na čijem je čelu je nekoliko puta proglašavana najuspešnijom u Srbiji i regionu.

4. KIRIL KRAVČENKO (5)
Direktor NIS-a, u poslednje četiri godine podigao je preduzeće od gubitaša do najprofitabilnije domaće kompanije sa dobiti od gotovo 50 milijardi dinara. Danas NIS doprinosi bruto domaćem proizvodu zemlje sa 8,3 odsto, gotovo koliko i strateška grana, poljoprivreda. Sa 50,8 milijardi dinara NIS je lane bio najveći investitor u zemlji, dok je u naredne dve godine plan da investicije budu još milijardu evra. Ključni pravci razvoja kompanije su geološka istraživanje nafte i gasa i širenje maloprodajne mreže u Bosni i Hercegovini, Bugarskoj i Rumuniji. Već ove godine, NIS planira izvoz vredan 400 miliona evra i prvi put će podeliti dividende građanima.

5. IVICA DAČIĆ (10)
Mada mu je pozicija predsednika Vlade poljuljana, Ivica Dačić, dvanaesti premijer od uvođenja višestranačja, za sada odoleva udaru koji je izazvalo nekoliko skandala, u kojima njega i njegove najbliže saradnike dovode u vezu sa kriminalnim krugovima. Za kratko vreme postalo mu je jasno da, iako ministar policije već šest godina, nije kontraobaveštajno pokriven i da ne zna kome u bezbednosni struktrama može da veruje. Na sebe je preuzeo odgovornost da odblokira kosovsi problem.

6. MILJKO RADISAVLJEVIĆ (58)
Tužilac za organizovani kriminal, što mnogi smatraju jednim od najopasnijih poslova u Srbiji. Do sada je optužio 1.185 osoba i nije imao ni jedan dan odmora. Čim je preuzeo novu dužnost 2007. godine odbio je da u svoj tim primi neke ljude po “preporukama” političara. Završio je postupke protiv zemunskog klana, a otvorio je slučajeve zbog kojih Srbija dobija pohvale u svetu. Međutim, to ga je koštalo privatnog života - svakih nekoliko dana seli se na drugu adresu, jer je samo klan Darka Šarića ponudio čak 10 miliona evra za njegovu likvidaciju.

7. DRAGAN ĐILAS (2)
Gradonačelnik Beograda koji je tokom prošle godine pobedio dva puta ( na lokalnim izborima za prvog čoveka prestonice i u Demokratskoj stranci gde je preuzeo kormilo od Borisa Tadića), ali mu nije prijatno ni na jednom od ta dva trona. U Beogradu mu za vratom dišu naprednjaci, a na stalnom ispitu vernosti su socijalisti kao koalicioni partner na gradskom nivou, dok uvođenje reda među demokratama opasno preti podelama u stranci. Promenio je većinu funkcionera, zatražio od svih bivših ministara da vrate poslaničke mandate, a one koji ga nisu poslušali - Dušana Petrovića i Vuka Jeremića - isključio je iz stranke. Oni mu zameraju da slabi stranku, dok su ozbiljni ekonomisti dočekali na nož njegov ekonomski program.

8. MILIJA BABOVIĆ (12)
Jedan od vlasnika Viktorija grupe, najjačeg privrednog društva u srpskom agroprerađivačkom biznisu i među top pet najuticajnijih srpskih privrednika. Gotovo da se uopšte ne pojavljue u javnosti i zbog toga ga često smatraju “moćnikom iz senke”. Viktorija grupu čini deset kompanija, sarađuje sa više od 300 zemljoradničkih zadruga i 40.000 poljoprivrednika, a glavni biznis im je otkup i prerada uljarica, suncokreta i soje. Babović je, takođe, vlasnik firme Fashion Company, zastupnika svetskih modnih brendova. Jedan je od začetnika privatnog preduzetništva u Srbiji, član je srpsko-italijanskog poslovnog kluba kao i poslovnog kluba Privrednik, koji okuplja najuspešnije predstavnike poslovne zajednice.

9. MLAĐAN DINKIĆ (32)
Ministar finansija i privrede i lider Ujedinjenih regiona Srbije koji je na prošlogodišnjim izborima ponovo dokazao svoju političku vitalnost, prelazeći izborni cenzus i vraćajući se u sedlo vlasti u kojoj je gotovo neprekidno od demokratskih promena 2000-te . Snašao se odlično i u novoj podeli karata, lavirajući između lidera naprednjaka Aleksandra Vučića i socijalista Ivice Dačića, mudro čekujući razrešenje tinjajućeg rivaliteta ova dva glavna igrača u Vladi. Pokušava da spase državne finansije, smanji javni dug, reformiše poresku upravu i pokrene privredu.

10. PATRIJARH IRINEJ (11)
Srpska pravoslavna crkva i dalje je jedna od institucija koja uživa najveće poverenje u narodu, a Patrijarh Irinej je svojim delovanjem tome doprineo. Visok nivo poverenja ostaje uprkos tome što su crkva, pa i sam patrijarh kao njen poglavar, na udaru skandala koji crkvu potresaju iznutra. Protiv pojedinih vladika dolaze ozbiljne pritužbe iz eparhija, jedan sveštenik je optužen za ubistvo štićenika u centru za odvikavanje od droga, a patrijaršijski blagajnik koji je crkvenu kasu “olakšao” za oko milion evra. Povrh svega patrijarh je u 2012. godini “ispipavao” pulsa vernika, ali pre svega vladika SPC, po pitanju eventualnog dolaska pape u Niš, na proslavu 1700. godišnjice Milanskog edikta. On sam protiv toga nema ništa, ali mu se protive pojedine vladike SPC, kao i moskovski patrijarh Krili II, koji je, praktično postavio i ultimatum SPC, uslovljavajući svoj dolazak u Niš nedolaskom pape.

11. MILAN BEKO (8)
Važi za čoveka koji je uvek bio miljenik vlasti, od Slobodana Miloševića, preko Borisa Tadića, sve do predsednika Tomislava Nikolića koga je posetio u bolnici kada je štrajkovao glađu. Poslednje poznanstvo ga, međutim, nije amnestiralo od policijske istrage vezane za privatizaciju “Luke Beograd”, oko čijeg zemljišta se godinama sudi sa Gradom Beogradom. Tim povodom je 2013. godine bio pozvan i na saslušanje. Osim Luke Beograd, Milan Beko je i većinski vlasnik “Večernjih novosti”. U javnosti je stekao status tajkuna sa ulogom “čoveka iz senke” u mnogim poslovima u Srbiji. Njegovo ime se povezuje sa poslovima uhapšenog vlasnika „Delta holdinga“ Miroslava Miškovića, pre svega kupovine „C marketa.“

12. MIROSLAV MIŠKOVIĆ (3)
Jedan od najmoćnijih srpskih biznismena, vlasnik „Delta holdinga“, kojim je i predsedavao do nedavno kada je uhapšen pod sumnjom da je učestvovao u malverzacijama pri privatizaciji putarskih preduzeća. Prema preliminarnim rezultatima, „Delta holding“ je u 2012. godini ostvarila prihod od prodaje od 630,5 miliona evra. U ovoj korporaciji radi 7.200 ljudi.

13. JORGOVANKA TABAKOVIĆ (-)
Guvernerka Narodne banke Srbije. Od avgusta 2012. do sada, uspela je da ojača domaću valutu, što je obradovalo kreditno zadužene građane i privredu Srbije. Guvernerka je postala nakon pobede šefa njene partije Tomislava Nikolića (SNS) na predsedničkim izborima. Iako joj stručnost nisu osporavali, Tabakovićeva je dočekana sa velikim podozrenjem u domaćim i stranim finansijskim krugovima. Za šest meseci, preokrenula je utisak o sebi. Pravi test za nju jeste inflacija od 13 odsto, koju pokušava da u ovoj 2013. godini sabije od 2,5 do 5,5 odsto.

14. DRAGINJA ĐURIĆ (6)
Na čelu je Banke Inteze, najuspešnije bankarske ustanove u Srbiji. Renomirane finansijske publikacije proglašavale su je sedam puta zaredom bankarkom godine, članica je brojnih finansijskih udruženja u zemlji. Po anketama i analizama domaćih medija u nekoliko navrata našla se u društvu najuspešnijih i najuticajnijih poslovnih ličnosti u Srbiji.

15. HAJNC VILHELM (-)
Ambasador Nemačke, započeo je dužnost sa formiranjem nove vlade u Srbiji i nastavio da gradi odnose sa Berlinom, što pokazuju dobri lični kontakti premijera i prvog potpredsednika vlade sa kabinetom kancelarke Angele Merkel. Nemačka je najveći donator i najveći trgovinski partner Srbije. I pored finansijske krize, interesovanje nemačkih firmi za Srbiju je veliko, a ambasador Vilhelm kao prioritet stavlja privlačenje nemačkih investicija koje bi omogućile otvaranje novih radnih mesta.

16. ANTONIO ČEZARE FERARA (31)
Direktor kompanije “Fijat automobili Srbija”. U Kragujevcu upravlja jednim od najmodernijih proizvodnih pogona u okviru “Fijata”, u koji je investirano više od jedne milijardi evra, od čega je 700 miliona uloženo u nabavku najsavremenije opreme. Tokom prošle godine FAS je proizveo 30.000 automobila „FIAT 500L“, a gotovo celukopna proizvodnja je izvezena.

17. VUK HAMOVIĆ (17)
Jedan od osnivača EFT Grupe, vodeće energetske kompanije u 20 zemalja centralne i jugoistočne Evrope, zemalja Baltika i Turske. Snabdevaju strujom državne elektroprivrede. Živi na relaciji BeogradLondon, i jedan je od osnivača uticajnog srpskog nedeljnika “Vreme”.

18. DAVID VANDER ŠUREN (18)
Generalni direktor belgijske “Delez grupe” za Srbiju, Crnu Goru i Bosnu i Hercegovinu koja je vlasnik najvećeg trgovinskog lanca u Srbiji - Delta Maksi i Tempo. U međuvremenu, ova kompanija je u Srbiji otvorila 13 novih prodavnica u 11 gradova, kompletno je renovirala 16 i otvorila 101. prodavnicu. Jedan je od najvećih poslodavaca u zemlji sa ukupno 10.753 zaposlena.

19. PREDRAG ĆULIBRK (-)
Vršilac dužnosti direktora Telekoma Srbije. Upravlja jednom od najuspešnijih domaćih kompanija. Jedan je od retkih, ako ne i jedini, koji se može pohvaliti činjenicom da na čelo za državu važne kompanije nije došao zahvaljujući partijskom članstvu. Pre Telekoma Srbije uspešno je vodio više od šest godina Telekom Srpske. Upravo on je i bio čovek koji je vodio ceo proces privatizacije “M:tela”

20. NOVAK ĐOKOVIĆ (51)
Najbolji teniser sveta je verovatno jedini Srbin koji ima mesto na svakoj listi uspešnih, bilo da su u pitanju sportisti, medijske ličnosti ili ljudi od uticaja, bilo da je taj uticaj prepoznatljiv u Srbiji ili van nje. Posle nezaboravne 2011. godine, Novak Đoković je u 2012. uspeo da postane mnogo više od najboljeg tenisera sveta. Omiljen je i rado viđen gost širom planete. Osvajanje Australijan opena, a zatim i niza važnih turnira, obezbedili su mu da i 2012. završi na prvom mestu ATP liste, što ga već svrstava u red nekoliko najboljih igrača u istoriji “belog sporta”.

21. ZORAN MITROVIĆ (108)
Suvlasnik “Viktorija grupe”, koja danas predstavlja jednu od najuspešnijih kompanija u Srbiji. Poslujući u oblasti agrara, ova kompanija danas ima preko 1.800 zaposlenih u deset kompanija članica i među najvećim je neto izvoznicima u zemlji. Član je UO Srpske asocijacije menadžera, Privredne komore Nemačke i Srpsko-britanske privredne komore.

22. NIKOLA SELAKOVIĆ (-)
Najmlađi član Vlade Srbije (rođen 1983. godine u Užicu) ministar pravde i državne samouprave . Za kratko vreme stekao je mnogo pristalica, ali protivnika. Prvi je ministar pravde koji je posetio srpske zatvorenike u Haškom tribunalu. Predstoji mu veliki posao na popravljanju propusta prethodne vlasti u reformi pravosuđa na šta je ukazala EU.

23. VENSAN DEŽER (90)
Šef delegacije Evropske unije u Srbiji, bliži se kraju mandata. Od trenutka kada je iz Zagreba, sa istog položaja šefa EU misije, u oktobru 2009. godine, stigao u Beograd, Dežer je proslavio ukidanje viza za Srbiju, početak primene Prelaznog trgovinskog sporazuma, predaju kandidature za članstvo i dodeljivanje kandidatskog statusa. Do juna bi moglo da se dogodi da, kao i u Hrvatskoj, ostavi za sobom i otvaranje pregovora o članstvu.

24. ZORANA MIHAILOVIĆ (-)
Žena koja odlučuje o energetskim resursima Srbije, o ceni struje i razvoju ove ključne grane srpske privrede. Ministarka energetike, razvoja i zaštite životne sredine, od početka rada u Vladi najavila je da će da rešava krupne probleme u energetici. Za sada je jedino izvesno novo poskupljenje struje.

25. NEBOJŠA ŠAPONJIĆ (36)
Suvlasnik je kompanije „Nelt” i predsednik Sportskog društva “Partizan“. Kompanija “Nelt“ bavi se uvozom poznatih robnih marki, njihovom distribucijom, ali i proizvodnjom hrane u „Neoplanti”. “Nelt”, u svom portfoliju ima velika imena poput “Pampersa”, “Arijela”, “Bajera”, “Hemofarma”, “Proktor i Gembla”.

26. RANKO SOČANAC (37)
Generalni direktor kompanije “Nelt”. Zajedno sa kolegom Nebojšom Šaponjićem napravio preduzeće koje uspešno posluje u regionu a prisutni su čak i u Angoli. U portfoliju kompanije nalaze se velike firme kao “Neoplanta”, “Pampers”, “Arijel”, a distributeri su “Bajera”, “Prokter i Gembla”. Sočanac je i član UO KK Partizan.

27. RODOLJUB MILOVIĆ (-)
Načelnik Uprave kriminalističke policije. U poslednjih osam godina rukovodio je najznačajnijim akcijama od hapšenja stečajne i carinske mafije do hapšenja Sretena Jocića, Željka Milovanovića Gavre i Miloša Simovića, lociranju Luke Bojovića u Španiji, i akcijama protiv klana Darka Šarića. Dokumenta njegove Uprave prikupljena u ovoj istrazi nedavno su u medijima pokrenula aferu oko kontakata premijera Ivice Dačića sa Rodoljubom Radulovićem.

28. NEBOJŠA STEFANOVIĆ (-)
Za mnoge je predstavljalo iznenađenje kada je ovaj magistar ekonomskih nauka postavljen na funkciju predsednika Narodne skupštine Srbije. Kao mana navođena je mladost (rođen 1976. godine) ali političko iskustvo mu nije nedostajalo, što potvrđuje radom u Parlamentu. Od svih čelnika SNS najjasnije i najglasnije zahteva promenu vlasti u Beogradu, pa i poziva Dragana Đilasa da podnese ostavku na mesto gradonačelnika.

29. DEJAN JEREMIĆ (-)
Potpredsednik Delta holdinga za operativne poslove, predsedavajući borda direktora i čovek koji, praktično, vodi kompaniju u odsustvu Miroslava Miškovića. Za skoro 20 godina koliko je u kompaniji, vodio je sve najvažnije Deltine biznise: agrar, maloprodaju i distribuciju. Počeo je kao direktor programa pesticidi, godinama uspešno rukovodio celokupnim agrokompleksom kao direktor Delta agrara, a bio je director Delta Maxi Grupe.

30. MIROSLAV BOGIĆEVIĆ (13)
Vlasnik koncerna “Farmakom MB”. Srpsku javnost uzburkao je priznanjem da upravo on stoji iza kupovine 50 odsto akcija “Politike” od nemačkog VAC-a. Pre ovog angažmana u medije je ušao kao osnivač nedeljnika „Novi magazin“. Bogićević je poslednjih desetak godina stvorio zavidnu poslovnu imperiju u kojoj su između ostalih Šabačka mlekara, Fabrika akumulatora u Somboru i rudnik u Zajači kod Krupnja.

31. FILIP CEPTER (7)
Osnivač i vlasnik najpoznatije kompanije „Cepter internešenel“, procenjene na četiri milijarde evra. Pravo ime mu je Milan Janković. Njegova imperija zapošljava oko 100.000 ljudi širom planete i godišnje obrće milijardu dolara. Živi u Monte Karlu. Njegova supruga Madlen Cepter je veliki mecena srpske kulture.

32. BOJAN PAJTIĆ (34)
U izbornoj 2012. godini uspeo je da sačuva deo vlasti i uticaja Demokratske stranke. Sebi je obezbedio treći mandat na čelu vojvođanske vlade, a politiku koja je dala rezultate nastavlja i sada U izboru između Borisa Tadića i Dragana Đilasa za mesto predsednika DS, opredelio se za aktuelnog gradonačelnika Beograda i tako, u velikom stepenu, odredio ishod trke za vrh stranke.

33. VOJIN LAZAREVIĆ (14)
Predsednik “Rudnap grupe”, jednog od vodećih trgovaca električnom energijom u regionu. Poslovne aktivnosti “Rudnapa” obuhvataju proizvodnju energetskih postrojenja, građevinarstvo, brodogradnju i poljoprivredu. Bio je poslanik u crnogorskom i saveznom parlamentu, ministar u Vladi Crne Gore, savetnik premijera Crne Gore Filipa Vujanovića, kao i član UO “Jugopetrola” i “Elektroprivrede” Crne Gore.

34. SLAVICA ĐUKIĆ DEJANOVIĆ (64)
Posle funkcije predsednice Narodne Skupštini Srbije, sela u vrelu fotelju ministarke zdravlja, gde su je dočekali nagomilani problemi, od kojih je najveći hronična besparica u zdravstvu. Nije bez ministarskog iskustva. U prelaznoj vladi, od oktobra 2000. do januara 2001. vodila je resor za brigu o porodici.

35. GORAN KNEŽEVIĆ (-)
Ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede. Nekad član Demokratske stranke i gradonačelnik Zrenjanina u dva mandata, uhapšen je u akciji protiv “građevinske mafije”. Optužbi je oslobođen, ali je u pritvoru proveo 13 meseci. Napustio je Demokratsku stranku i prešao u redove Srpske napredne stranke, na čijoj je listi 2012. ponovo izabiran. Ministarsko mesto preuzeo je nakon formiranja nove vlade.

36. DUŠAN BAJATOVIĆ (35)
Bajatović se češće u javnosti spominje kao generalni direktor “Srbijagasa” nego kao potpredsednik Socijalističke partije Srbije, čemu je doprinelo potpisivanje ugovora o izgradnji “Južnog toka”, ali i pozivanje na informativni razgovor u policiju gde je svedočio u aferi „Azotara“. “Srbijagas” beleži gubitke od oko 800 miliona evra.

37. MAJKL KIRBI (-)
Novi ambasador SAD u Srbiji. Ubrzo po dolasku otvorio je obnovljenu Osnovnu školu “Ivo Andrić” u Pranjanima, mestu odakle je evakuisano oko 500 američkih pilota tokom Drugog svetskog rata. Već na početku njegovog mandata, Srbiju je posetila tadašnja državna sekretarka Hilari Klinton, a potom je usledio odlazak Aleksandra Vučića, prvog potpredsednika srpske vlade, u SAD kojim je demonstrirano jače povezivanje dve vojske i dve države.

38. SRĐAN ŠAPER (21)
Osnivač i prvi čovek Meken grupe, vodeće kompanije za pružanje usluga u oblasti tržišnih komunikacija u regionu u okviru koje danas posluje više specijalizovanih agencija u osam zemalja, od Slovenije do Bugarske. Stručnjak za tržišne komunikacije, dobitnik brojnih domaćih i međunarodnih nagrada za svoj stručni i kreativni rad, među kojima je i Nagrada za životno delo UEPS-a. U svetu marketinga nalazi se više od 25 godina, a učestvovao je i u kreiranju brojnih političkih kampanja.

39. ZORAN TIRNANIĆ (98)
Vlasnik trgovinskog lanca DIS koji posluje više od 20 godina. DIS ima deset velikih marketa i mrežu pod franšizom, zapošljava 998 radnika, godišnji promet je 170 miliona evra i zauzima osam odsto tržišta.

40. SLOBODAN PETROVIĆ (-)
Generalni je direktor kompanije “Danube Foods Group” u čijem sastavu posluju najjači srpski prehrambeni brendovi “Bambi”, “Knjaz Miloš”, “Mlekara Subotica” i “Imlek”. Donedavno je bio na čelu “Imleka” koji je najveći proizvođač mleka u Srbiji.

41. UVE FREDHAJM (-)
Generalni direktor Telenora od septembra prošle godine. Telenor na tržištu u Srbiji ima učešće više od 40 odsto i preko tri miliona korisnika. Došao iz sedišta Telenor grupe gde je bio na različitim rukovodećim pozicijama, uključujući funkciju starijeg potpredsednika za proizvode i tržišta “Telenor mobajla” u Norveškoj (2001-2002), izvršnog direktora za marketing i zamenika generalnog direktora u “Kivstaru” u Ukrajini (1999-2001)...

42. IVICA TODORIĆ (84)
Vlasnik Agrokor koncerna, najveće hrvatske privatne kompanije. Bavi se proizvodnjom hrane i pića, ima maloprodaju i zapošljava 35.000 ljudi u regionu. U Srbiji poseduju “Frikom”, “Dijamant” i trgovinski lanac “Idea”. Todorić u Srbiji važi i za jednog od najvećih zemljoposednika, jer je kupovinom „Dijamanta“ i „Frikoma“ postao i vlasnik preko 5.000 hektara obradivog zemljišta. Najozbiljniji su kandidat za preuzimanje slovenačkog Merkatora.

43. TANASIS KACIRUMPAS (67)
Predsednik Upravnog odbora “Vip mobajla”, kojem se samo do kraja marta 2012. pridružilo više od 1,6 miliona korisnika. Tržišno učešće kompanije prešlo je 16 odsto. Kacirumpas je na ovoj poziciji nasledio Aleksandra Šperla u maju 2010. Petnaest godina se bavi telekomunikacijama, a ima i bogato međunarodno iskustvo u nekoliko mobilnih operatera u istočnoj i jugoistočnoj Evropi.

44. ŽELJKO MITROVIĆ (50)
Srpski medijski tajkun. Poseduje televizijske kanale, radio-stanice, satelitski i digitalni sistemi, muzičku i filmsku produkciju, avio-kompaniju... Prošle godine pokrenuo je Pink 2. Željko Mitrović zna da napravi novac u medijima. Zaradio je milione tokom 20-godišnjeg postojanja TV Pink, njegovog zaštitnog znaka.

45. VESELIN JEVROSIMOVIĆ (44)
Vlasnik i direktor “Komtrejd grupe” koja ima 16 firmi u deset zemalja sveta. Zapošljava oko 1.500 ljudi, od čega 1.200 softverskih inženjera. Posluje i na američkom tržištu, a od 2009. ova kompanija je stalni član Svetskog ekonomskog foruma. Jevrosimović je predsednik Atletskog saveza Srbije i član IO Olimpijskog komiteta Srbije.

46. BOGDAN LISOVOLIK (-)
Od 2009. godine stalni je predstavnik Međunarodnog monetarnog fonda u Srbiji. A od MMF Srbiji mnogo toga zavisi, prvo i osnovno kreditini rejting, a aranžman sa ovom međunarodnom finansijskom institucijom pozitivan je signal i za strane investitore.

47. DRAGAN ŠOLAK (29)
Direktor najjačeg telekomunikacionog operatora u Srbiji - Srpske kablovske mreže (SBB). Čak i u ovako kriznim vremenima, kompanija se širi i napreduje, pa je, prema podacima, jedna od najbrže rastućih TV i telekomunikacionih operatora sa porastom prihoda od 20 odsto na godišnjem nivou još od 2007. godine. Uspeli su da posao prošire na polje fiksne telefonije.

48. JELENA DRAKULIĆ PETROVIĆ (65)
Direktorka najveće medijske kuće u Srbiji „Ringier Axel Springer” koja izdaje dnevne novine „Blic”, „24 sata” i „Alo!”. Kompanija izdaje i tiražne nedeljnike „Blic žena” i „Puls”, kao i uticajni nedeljnik NIN, i popularni magazin “Auto Bild”. Izdanja ove kuće dnevno pročita više od dva miliona, a portal blic.rs poseti mesečno 15 miliona ljudi. U vlasništvu kompanije su i portali nekretnine.rs i superodmor.rs

49. PREDRAG RANKOVIĆ PECONI (41)
Vlasnik kompanije “Invej” koja u svom sastavu između ostalih ima fabrike ulja “Vital” i “Sunce”, zatim “Medelu” koja se bavi konditorskom proizvodnjom, “Rubin” koji je poznati proizvođač vina i fabriku cigareta “Monus”. Trenutno u poslovnom sistemu „Invej“ radi više od 3.000 zaposlenih

ITD...
http://www.mc.rs/300-najmocnijih-u-srbiji.6.html?eventId=62167
[b]

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
 
Najmoćniji u Srbiji
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Akcionarstvo u Srbiji
» Pravosudje u Srbiji !?
» Mobing u Srbiji.
» Izbori u Srbiji
» Zdravstvo u Srbiji

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Deponija-
Skoči na: