BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO

Ići dole 
+18
Popaj
Serbon
Rogy
Smile
FatCat
Nostradurus
Limited011
MYSTIC021
MORNAR
Milos86
BBrroo
BojanNS
Novosadjanin007
Boranija
HUACHUMA
Mali akcionar
Sneki
Zeleni zub
22 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2018
Points : 5439
Datum upisa : 07.05.2009

SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO   SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO - Page 2 Icon_minitime2/18/2011, 13:48

Citat :
U našoj vladi sede kriminalci, i to svi znamo. Opozicija nam je nedefinisana, nemamo pojma šta hoće (osim da prestane da bude opozicija, ako i to uopšte hoće), a građani su nam bezvoljni, apatični i čini mi se da ih baš briga za smenu Dinkića, makar se na njegovom mestu sutra našao i Tadić. Ono što DS ne razume ili se pravi da ne razume jeste da nije više bitan nijedan pojedinac, ma kako bio nepopularan, bitan je sistem. Građane Srbije ne zanima da li je pao Dinkić, oni se nadaju padu vlade. Sistem je problem, ne pojedinci.

I svako od njih ponaosob može da ode i da ga zameni neki drugi, a prema zakonitostima koje vladaju u Srbiji, pre će biti gori nego bolji, i to opet neće biti promena. Ne znam da li je promena da ode sve dođavola i da se iz tog pakla pojave neka nova lica, kao što su se onomad pojavile fizionomije poput Vesića, Bebe i sličnih mračnih duša kojih je ovde tako mnogo. Svaka promena, mada bih voleo da iscedim iz sebe više optimizma, deluje kao potencijalna promena na gore.

To je slika Srbije i to se vidi na ulici, u taksiju, u radnjama, na sedeljkama, vidi se na licima anketiranih ljudi - svejedno im je.

Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1613
Points : 4731
Datum upisa : 04.06.2008

SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO   SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO - Page 2 Icon_minitime3/4/2011, 07:06


„Fejsbuk” protesti uzdrmali Hrvatsku!!!!!!!!!

Preksinoćni protest oko 5.000 demonstranata u Zagrebu, kada su skinute i zapaljene zastave vladajuće Hrvatske demokratske zajednice (HDZ), Socijaldemokratske partije (SDP) i Evropske unije, pri čemu je opsedana i zgrada u kojoj živi premijerka Jadranka Kosor, pokazao je da nezadovoljstvo ovih ljudi nije samo usmereno na vladajuće strukture već na celu političku elitu u Hrvatskoj.

http://www.politika.rs/rubrike/region/Fejsbuk-protesti-uzdrmali-Hrvatsku.lt.html

Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1613
Points : 4731
Datum upisa : 04.06.2008

SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO   SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO - Page 2 Icon_minitime3/5/2011, 13:08

ZAGREB - Hrvatska pocrvenela!
Posle masovnih protesta u svim velikim gradovima, koji su se nastavili i juče, centrale vladajuće HDZ u Zagrebu i Karlovcu osvanule su okupane crvenom bojom!

Odgovornost za „napade“ preuzela je komunistička organizacija „Radnička borba“, uz poruku „Srušimo vladu, rešimo se lažne opozicije!“ „Radnička borba“ je, uz „Crvenu akciju“, od početka učestvovala u masovnim protestima protiv vlade HDZ, koji su u poslednjih nekoliko dana paralisali Hrvatsku.

Demonstracije i protesti se nastavljaju..... smoke

Prema procenama nekih medija, na sinoćnjem protestu organizovanom preko društvene mreže Fejsbuk na vrhuncu protesta okupilo se i do 10.000 demonstranata, dok je policija navela da ih je bilo između 3.500 i 4.000.

U petak uveče održan je najmasovniji u nizu protesta koji su počeli krajem februara, a kojima se traži ostavka vlade premijerke Jadranke Kosor.

Demonostranti su tokom višečasovne protestne šetnje gradskim ulicama protestovali ispred sedišta vladajuće Hrvatske demokratske zajednice, Hrvatske radiotelevizije, od koje su tražili objektivno izveštavanje, kao i ispred Hrvatskog fonda za privatizaciju i zgrade u kojoj živi potpredsednik Sabora Vladimir Šeks.

U dva navrata pokušali su da dođu do sedišta vlade gde su zakonom zabranjena protestna okupljanja, ali ih je policija u tome sprečila.

Grupa demonstranata napala je automobil u kojem se nalazio portparol vlade Mladen Pavić, koji se tu slučajno zatekao.

Demonstranti su bacili flašu prema automobilu, a jedan od njih je i pljunuo Pavića.

Demonstranti su vikali "HDZ lopovi", "Dole vlada" i "Izbori", a pevali su i "Jadranka, znaj, svemu je kraj".

Među trasnparentima su dominirali "Protiv privatizacije, protiv kapitalizma i EU" i "330.000 nezaposlenih, 70.000 bez plate, kapitalizam - ne hvala".

Novi protesti najavljeni su za vikend u više gradova, a u nedelju u Zagrebu.

Nazad na vrh Ići dole
HUACHUMA
VIP
VIP
HUACHUMA


Broj poruka : 523
Localisation : valjevo
Points : 1619
Datum upisa : 25.05.2009

SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO   SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO - Page 2 Icon_minitime3/5/2011, 18:16


Ovo je istorijski poznat scenario. Evo moje vizije iz buducnosti:

Protesti ce rasti sve vise i vise. Crveni ce doci na vlast u Hrvatskoj. Onda ce pozeleti da osvoje Titov grob. Ukoliko se opet ne ujedinimo sa Hrvatima nastace dugi Grobarski Ratovi. Ukolikio se ujedinimo imacemo dug peririod komunistickog prosperiteta, ujedinjenu berzu, cene akcija ce biti iste za sve emitente i uvek u blagom plusu .....'alien'

P.S. ne zamerite, moje vizije su veoma cudne neradnim danima kada nema berze. Ovo su verovatno prvi znaci adikcije.

_________________
Bolje je imati akcije na grani nego nekretnine u ruci!
Nazad na vrh Ići dole
Rogy
VIP
VIP
Rogy


Broj poruka : 517
Points : 2119
Datum upisa : 10.09.2009

SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO   SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO - Page 2 Icon_minitime3/5/2011, 21:54

HUACHUMA ::

Ovo je istorijski poznat scenario. Evo moje vizije iz buducnosti:

Protesti ce rasti sve vise i vise. Crveni ce doci na vlast u Hrvatskoj. Onda ce pozeleti da osvoje Titov grob. Ukoliko se opet ne ujedinimo sa Hrvatima nastace dugi Grobarski Ratovi. Ukolikio se ujedinimo imacemo dug peririod komunistickog prosperiteta, ujedinjenu berzu, cene akcija ce biti iste za sve emitente i uvek u blagom plusu .....'alien'

P.S. ne zamerite, moje vizije su veoma cudne neradnim danima kada nema berze. Ovo su verovatno prvi znaci adikcije.

Još samo da se istakne da Grobarske ratove najbolje da vodi GROBAR, sa ili bez stiropora. od 89

_________________
.
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1613
Points : 4731
Datum upisa : 04.06.2008

SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO   SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO - Page 2 Icon_minitime3/7/2011, 10:21

U Zagrebu je juče održan novi protest, a talas narodnog nezadovoljstva proširio se i na ostale gradove. Više od 2.000 ljudi okupilo se ispred sedišta HDZ na Trgu žrtava fašizma i još jednom pozvalo premijerku da podnese ostavku. – Ovo u čemu se sad nalazimo je tragedija. Imamo najbogatiju zemlju na svetu, a živimo u bedi kao da smo u pustinji. U našoj vladi ne sede pastiri, već čopor vukova – poručio je Ivan Pernar, organizator Fejsbuk revolucije.

Kako god, Hrvati ne popuštaju. Ustali su protiv lopova. Ništa ovi naši nisu bolji od njihovih.
Uskoro treba očekivati devalvaciju kune...
Nazad na vrh Ići dole
Serbon
Just looking
Just looking
Serbon


Broj poruka : 17
Points : 85
Datum upisa : 04.10.2009

SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO   SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO - Page 2 Icon_minitime3/7/2011, 13:39

Procitajte knjigu Naomi Klajn "Doktrina soka" u samizdatu B92
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2018
Points : 5439
Datum upisa : 07.05.2009

SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO   SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO - Page 2 Icon_minitime3/15/2011, 13:17

Vladajuća Hrvatska demokratska zajednica je svoju reputaciju čvrsto vezala za članstvo u EU, ali njena politika pod sloganom „EU po svaku cenu” služi da zamaskira zloupotrebu vlasti i nesposobnost režima.

Vašington – Arapski talas slobode sada zapljuskuje obale Evrope, i to na najneverovatnijim mestima: na Balkanu. Hrvatska, jadranska država koja opkoračuje civilizacijsku granicu između centralne Evrope i Balkana, uzdrmana je javnim neredima i protestima.

Premijerka Jadranka Kosor kaže za sebe da se razlikuje od svog prethodnika Sanadera. Ona svečano obećava da će očistiti političku kaljugu i brzo oporaviti zamrlu ekonomiju. I tvrdi da ima magično rešenje: članstvo u EU.

Premijerka Kosor greši. To je jedna podmitljiva, šuplja političarka koja očajnički pokušava da ostane na vlasti. Ona mora da raspiše nacionalne izbore do kraja ove godine ili najkasnije početkom 2012.

Hrvatska politička elita je, u svojoj pomahnitaloj žurbi da se pridruži panevropskom projektu, prodala svoju zemlju. Veliki deo hrvatske ekonomije je u rukama stranih vlasnika.

Kao i Rumuni i Bugari, Hrvati će uskoro naučiti bolnu lekciju da brzo članstvo u EU nije univerzalni lek. Umesto toga, to će im doneti trajni trećerazredni status unutar evropske superdržave.

Članstvo u EU nije spaslo Grčku i Irsku od bankrota; neće spasti ni Hrvatsku. Većina Hrvata to shvata. Ankete pokazuju da 70 odsto njih podržava proteste, dok preko 60 odsto želi prevremene izbore. Demonstranata ima u skoro svim segmentima društva: među ratnim veteranima, radnicima, vlasnicima malih preduzeća, stručnjacima iz srednje klase, studentima, ribarima i poljoprivrednicima. Drugim rečima, pobuna je zahvatila centar Hrvatske.

Neke slicnosti sa Srbijom?????????????????
http://www.politika.rs/rubrike/region/Arapske-pobune-stigle-do-Jadrana.lt.html
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1613
Points : 4731
Datum upisa : 04.06.2008

SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO   SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO - Page 2 Icon_minitime3/19/2011, 12:01

Danas D dan u Hrvatskoj!
Zakazani prosjedi u 13 gradova diljem Hrvatske!!


samuraj
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1166
Localisation : Srbija
Points : 3037
Datum upisa : 12.09.2007

SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO   SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO - Page 2 Icon_minitime3/19/2011, 17:04

Smile ::
Danas D dan u Hrvatskoj!
Zakazani prosjedi u 13 gradova diljem Hrvatske!!


samuraj
Kisa im ne ide na ruku. lale
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO   SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO - Page 2 Icon_minitime3/19/2011, 21:19

Naravno da ce biti onih koji ce prizeljkivati takav scenario i ovde. Upumpavace pare kroz razne organizacije spremnih na sve.

Uvek ima onih koji su spremni da plate, a i onih da bez pogovora to izvrsavaju. I to je Srbija. kafa
Nazad na vrh Ići dole
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO   SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO - Page 2 Icon_minitime3/22/2011, 18:10

Serbon ::
Procitajte knjigu Naomi Klajn "Doktrina soka" u samizdatu B92

Pozvan sam da nešto komentiram o neredima u HR, pa ću 1. citirati kolegu. Kad se pročita ova knjiga puno-puno stvari koje gledamo oko sebe nam postaju jasnije.

Bilo je svojevremeno pitanje dal podržavate proteste? Kod nas se i s ljeve i s desne i od strane oporbe i vladajućih i od strane seljaka i radnika i poslodavaca....u glas čulo da su prosvjedi dobrodošli, jer dokazuju demokratičnost, svijest i blablabla.

Ja ih ne podržavam, jer smo mi ovdje odavno prešli rubikon i ovi prosvjedi služe samo za izbacivanje frustracija i neće, niti mogu išta pomoći. Naravno da su potaknuti od onih kojima odgovaraju neredi u HR i naravno da se samo naivci hvataju u te povorke.
Ja svim "dušebrižnicima" koji se sada brinu što će biti s HR gospodarstvom i njima samima postavljam pitanje:
Zašto niste protestirali kad su vam povećavali plaće iznad realne produktivnosti, kad su vam davali kredite šakom i kapom, kad su vam davali poticaje bez rezona i zdravog razuma, kad su vam isplaćivali raznorazne povlastice?
Da me se krivo ne shvati nemam ja ništa protiv da ljudi žive bolje, ali ako svi počnu živjeti iznad svojih mogućnosti, onda se radi o nekom globalnom planu, gdje ćemo uskoro svi nadrapati.
Kod nas je razlog svega gore navedenog bio plan da HR postane ogroman dućan gdje će zapadnjaci plasirati svoje proizvode (automobile, brodove, namještaj i svu drugu robu široke potrošnje).
Da smo ostali na plaćama od cca 100 DM iz 1993. nebi mogli postati hiper potrošači i silno obogatiti uvoznike. Mi smo imali omjer uvoza i izvoza 4:1 i kad to sve sagledamo dugo smo se održali iznad vode.
Sad smo u problemima koje mogu rješiti samo nova zaduženja....što znači da nema izlaza. Kad bilo koji kreditor odluči HR je bankrotu i onda ćemo kao i Argentina mjenjati vlade svakih par mjeseci.

Ne znam jel ste ovo htjeli čuti, ali eto....to je moje mišljenje.
Nazad na vrh Ići dole
HUACHUMA
VIP
VIP
HUACHUMA


Broj poruka : 523
Localisation : valjevo
Points : 1619
Datum upisa : 25.05.2009

SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO   SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO - Page 2 Icon_minitime3/22/2011, 18:30

post2

_________________
Bolje je imati akcije na grani nego nekretnine u ruci!
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO   SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO - Page 2 Icon_minitime3/22/2011, 19:48

Jumbo... lepo zboriš, ALI:
Šta nam želiš reči? Da su za sve krivi drugi (tj. inozemne sile) da niko od političara (vaših ili naših - sve jedno) nije zdipio lovu, da ni za šta nije kriv, da nikoga ne treba uhititi???
Daj prosim te... to ne ide! Da nije bilo onih koji su u tome učestvovali ne bismo došli tu gde jesmo!!

OK, ne može se živeti van sveta (vidi slučaj Libije) ali da je za sve kiva teorija zavere, bez NAŠE i krivnje NAŠIH političara, u to ne mogu da poverujem...

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO   SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO - Page 2 Icon_minitime3/23/2011, 00:23

Političar koji nije zdipio lovu....ovo je dobra fora. Pa zar je ikad ijedan političar htio pomoći narodu od
Krenite od sebe, Zamislite da imate neku vlast, neku moć...što bi 1. napravili?

Pa naravno da svi na vlasti kradu, pomažu svojima, trpaju u svoje džepove i slično. Zbog toga ni nejdem na izbore...ili kad idem prekrižim sve i nadopišem svoje ime i zaokružim govor ...pa ako glasam za bilo koga drugog samo njemu omogućujem da živi bolje, zar ne?
Ono što sam htio reći da mali narodi i male države nemaju pravo na samostalan put i samoodređenje. Koliko god se mi busali u prsa i branili svoje nacionalne interse, proći će ono što nevidljiva ruka svjetske vlade u sjeni želi od nas. Svi mi imamo svoje mjesto koje su nam dodjelili i to nebi prošlo bez ovog nesretnog rata gdje su Srbi došli braniti braću koju kolju ustaše, a mi smo istjerivali četnike, koji su došli zauzeti pola HR. To je bila takva namještaljka da su se režiseri drapali od smjeha kad smo mi zakrvavljenih očiju pucali jedni po drugima.
I još nešto...zar misliš da bi nekom poštenom političaru dozvolili da bude u vladi ili na čelu vlade? Pa to bi srušilo cijeli sistem.
Zato imam predlog za sve Srbe, Hrvate i ostale:
piju
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1613
Points : 4731
Datum upisa : 04.06.2008

SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO   SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO - Page 2 Icon_minitime3/23/2011, 14:13

Bata Jumbo, lrpo je biti za bratstvo i jedinstvo, ali ja sam više za akciju i podržavam sve demonstracije po Hrvatskoj gde je raja rešila da otera krimose s vlasti. Koliko vidim imaju u planu i da osnuju nekoliko novih stranki !
Nadam se da će se i u Srbiji pojaviti nove snage, nove stranke!!

Naravno da je tvoje pravo da budeš pasivan, vidim da čak ni ne glasaš i da veruješ u "svetsku vladu" coca iz senke???
Takve likove upravo ovi naši političari obožavaju:
koji ne glasaju, koji su se predamli, jer zaboga sve je već odredjeno i zna se da se ni malo ništa ne može promeniti.... odnosno da su oni najbolji!! titanik
Nazad na vrh Ići dole
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO   SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO - Page 2 Icon_minitime3/23/2011, 15:29

Prvo za koga god da glasaš i kod nas i kod vas bit će ti isto. Ultra ljevi i ultra desni kad bi došli na vlast vodili bi toliko sličnu politiku da bi to bila smijurija.
Nemam ja ništa protiv od naivnog vjerovanja da mali čovjek nešto može promjeniti...na ovaj način kako ga upravo gazde i vode da traži promjene. Samo molim te naivce da ne traže i od mene da budem sljep kod zdravih očiju.
Drugo ja sam prvi za promjene i ako ikad narod progleda i počne sam tražiti stvarne promjene, kojima će se omogućuti pravednija raspodjela kako rada, tako i bogatstva, onda ću vrlo rado stati u prve redove. Ovo sad su potpuno manipulirani prosvjedi, koji će dovesti do promjena (koje bi se ionako dogodile) koje će nam omogućiti da živimo još lošije....puno lošije.

Nažalost ono što vidim da su 99 % naroda zabludjele ovce, koje traže pastira s dobrom batinom i sa strogim psom čuvarom. Dok god to narod traži to će i dobivati, ali ponovo molim da me se ne gura u tu masu i to samo zato što ako toliko puno ljudi misli isto, onda je to vjerojatno točno.
Nazad na vrh Ići dole
HUACHUMA
VIP
VIP
HUACHUMA


Broj poruka : 523
Localisation : valjevo
Points : 1619
Datum upisa : 25.05.2009

SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO   SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO - Page 2 Icon_minitime3/23/2011, 18:03

Citat :
Ovo sad su potpuno manipulirani prosvjedi, koji će dovesti do promjena (koje bi se ionako dogodile) koje će nam omogućiti da živimo još lošije....puno lošije.

Ovo gore pomenuto je sustina.

Sta bi mi u Srbiji dobili:
-Zaustavili bismo istragu afera kao sto je Kolubara
-Spaslili bismo Cecu cije hapsenje tek treba da usledi
-Resili bismo probleme velikim patriotama kao sto su Kostunica, Velja, Mladic....
-Vratili bismo u zemlju najveceg domacina Karica i vratili mu nepravedno oduzeti Telekom
-Stvorili bismo uslove za povratak Miloseviceve porodice
-Jos vise bismo se priblizili Rusima apogotovo Belorusima
-Jos jednom bismo dali creditibilitet crnogorskim poturicama kao sto je Krivokapic da rade to sto rade
-Napravili bismo lepu atmosferu u zemlji gde bi pijani Kusturica moga da nastavi svoj umetnicki rad .............
Mnogi bi ovo izgleda voleli. Mozda je ipak lepse kada smo zadnji u regionu. U ovakvoj situaciji vaskrsao bi neki od nasih preminulih cobana (mnogi ostri psi su jos zivi) i poveo nas pravim putem.

Ne znam kako bi se ovo odrazilo na berzu.... mozda bi neko mogao da analizira... ako moze tehnicka analiza scratch

_________________
Bolje je imati akcije na grani nego nekretnine u ruci!
Nazad na vrh Ići dole
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO   SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO - Page 2 Icon_minitime3/23/2011, 18:31

Vas sad čeka par godina "blagostanja". Zbog niske cijene rada, geopolitičke pozicije, vlade spremne sve dati što se od nje zatraži itd. ubrzo će usljediti hvaljenje Srbije kao države od razno-raznih zapadnih političara (i ne samo zapadnih), zatim rejting agencija, pa velikih investitora, koji će vas više hvaliti, nego što će para ulagati, ali sve to će donjeti dosta stranog kapitala (evo ja već došao), koji će otvoriti dosta novih radnih mjesta (dok god su plaće ovako niske)...e onda vam sljedi povećanje bankarske aktive, pa ponuda kredita, pa kupovanje strane robe, pa infrastrukturalni projekti, koje će financirati država i sve ćete se više zaduživati i sve će te više prodavati svoja javna poduzeća.
Ako uspijete održati nisku cijenu rada i lagani porast standarda, onda još ima nade za vas. Ali ja sumnjam u to. Očekujem ubrzani rast plaća, značajno povećanje standarda, drastično zaduženje države, pojedinaca i privrede....i onda ćete doći na ovo gdje smo mi sada. E onda, kad već bude debelo kasno vi ćete izaći na ulice i početi protestirati.

Ljudi otjerajte me s ove teme...kome pade na pamet da me zovne ovamo.
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1166
Localisation : Srbija
Points : 3037
Datum upisa : 12.09.2007

SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO   SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO - Page 2 Icon_minitime3/23/2011, 21:07

Jumbo ::
Vas sad čeka par godina "blagostanja". Zbog niske cijene rada, geopolitičke pozicije, vlade spremne sve dati što se od nje zatraži itd. ubrzo će usljediti hvaljenje Srbije kao države od razno-raznih zapadnih političara (i ne samo zapadnih), zatim rejting agencija, pa velikih investitora, koji će vas više hvaliti, nego što će para ulagati, ali sve to će donjeti dosta stranog kapitala (evo ja već došao), koji će otvoriti dosta novih radnih mjesta (dok god su plaće ovako niske)...e onda vam sljedi povećanje bankarske aktive, pa ponuda kredita, pa kupovanje strane robe, pa infrastrukturalni projekti, koje će financirati država i sve ćete se više zaduživati i sve će te više prodavati svoja javna poduzeća.
Ako uspijete održati nisku cijenu rada i lagani porast standarda, onda još ima nade za vas. Ali ja sumnjam u to. Očekujem ubrzani rast plaća, značajno povećanje standarda, drastično zaduženje države, pojedinaca i privrede....i onda ćete doći na ovo gdje smo mi sada. E onda, kad već bude debelo kasno vi ćete izaći na ulice i početi protestirati.

Ljudi otjerajte me s ove teme...kome pade na pamet da me zovne ovamo.

Jumbo, izgleda da si poprilicno u pravu sa takvim razmisljanjem.
Cilj nas spekulanata je da to sve ispratimo kako nama odgovara. Kada pocne oporavak berze i naduvavanje balona, mi cemo u nekom trenutku rasprodati sve ove nagomilane (jeftino kupljene) akcije. Kada imas koju stotinu hiljada evra puno lakse gledas na sve ostalo sto se desava oko tebe.
Nazad na vrh Ići dole
Prokuplje
VIP
VIP
Prokuplje


Broj poruka : 325
Points : 1202
Datum upisa : 19.10.2009

SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO   SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO - Page 2 Icon_minitime3/26/2011, 21:14

HUACHUMA ::
Citat :
Ovo sad su potpuno manipulirani prosvjedi, koji će dovesti do promjena (koje bi se ionako dogodile) koje će nam omogućiti da živimo još lošije....puno lošije.

Ovo gore pomenuto je sustina.

Sta bi mi u Srbiji dobili:
-Zaustavili bismo istragu afera kao sto je Kolubara
-Spaslili bismo Cecu cije hapsenje tek treba da usledi
-Resili bismo probleme velikim patriotama kao sto su Kostunica, Velja, Mladic....
-Vratili bismo u zemlju najveceg domacina Karica i vratili mu nepravedno oduzeti Telekom
-Stvorili bismo uslove za povratak Miloseviceve porodice
-Jos vise bismo se priblizili Rusima apogotovo Belorusima
-Jos jednom bismo dali creditibilitet crnogorskim poturicama kao sto je Krivokapic da rade to sto rade
-Napravili bismo lepu atmosferu u zemlji gde bi pijani Kusturica moga da nastavi svoj umetnicki rad .............
Mnogi bi ovo izgleda voleli. Mozda je ipak lepse kada smo zadnji u regionu. U ovakvoj situaciji vaskrsao bi neki od nasih preminulih cobana (mnogi ostri psi su jos zivi) i poveo nas pravim putem.

Ne znam kako bi se ovo odrazilo na berzu.... mozda bi neko mogao da analizira... ako moze tehnicka analiza scratch
Pratim tvoje postove, i mogu ti reći da sa tom energijom kojom braniš žute, mogao bih mnogo da napreduješ da se politički angažuješ.
Vidim da se tebi više sviđa da se u zemlju vrati jadni Radulović a ne Karić. Evo sad pomaže demokratama u kampanji protiv DSSa. od
Očekujem da ga mu Tadić ako ostane na vlast za uzvrat oprosti sve grehove!!!
Nazad na vrh Ići dole
HUACHUMA
VIP
VIP
HUACHUMA


Broj poruka : 523
Localisation : valjevo
Points : 1619
Datum upisa : 25.05.2009

SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO   SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO - Page 2 Icon_minitime3/27/2011, 01:10

Pa ja zaista verujem da je taj Radulovic manje zlo od Karica.

Lako je proveriti moje politicko angazovanje u mom gradu. Ja ne bih bio dobar vojnik ni u jednoj partiji.
A bio sam jedan od najgorih vojnika u titovoj vojsci (o tome, verujem, jos uvek postoje podatci). Sluzio sam punih 450 dana.

Neka pobedi bilo koja partija ili koalicija koja ce obezbediti sadasni (ili veci) stepen rasta i pridruzivanja.
Ali ako neredima i demonstracijama napravimo haos i dovedemo losije, onda moramo razmisljati vec sada o intrnacionalizaciji svog portfolia. Ja sam bas jarko zeleo da ovde napravim velike profite, na rastu ove zemlje.

sesir

_________________
Bolje je imati akcije na grani nego nekretnine u ruci!
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2018
Points : 5439
Datum upisa : 07.05.2009

SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO   SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO - Page 2 Icon_minitime3/27/2011, 01:34

Nazad na vrh Ići dole
Prokuplje
VIP
VIP
Prokuplje


Broj poruka : 325
Points : 1202
Datum upisa : 19.10.2009

SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO   SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO - Page 2 Icon_minitime3/27/2011, 17:22

Živim na opštini Rakovica već nekih 8 godina, na kojoj demokrate drže vlast već dva mandata.
Za tih 8 osam godina mogu mnogo više negativnih stvari da navedem nego pozitivnih.
Ali, da zanemarimo lokalnu vlast.
S obzirom, da je korupcija i privredni kriminal problem broj jedan u Srbiji, drzavna vlast je mnogo značajnija
Ja sam stvarno imao neku nadu na pocetku, naročito mi se kao svetlo u tunelu prikazalo, kada su uhapsili predsednika opštine Zrenjanin zbog malverzacija. Uhapsiti političku ličnost na takvom položaju, pa još iz sopstvene stranke u Srbiji, pa to je kod nas napredak od deset godina.
Međutim, izgleda je slučaj gospodina Kneževića mnogo komplikovaniji za ovu vlast. lale
I tako se na kraju ispostavi da jadnog, politički progonjenog Kneževića u svoje jato prihvataju prepošteni narodnjaci,
čiju kampanju, nekako mi se sve čini, finansiraju Beko ili Mišković ili možda i zajedno. Progonjeni od ove vlasti
a sa nerašćišćenim računima sa DSS-om, našim najuspešnijim biznismenima javlja se šansa za nastavak jahanja sa evrospki orjentisanim a ranije nacionalno orjentisanim Nikolićem i Vučićem....
Naravno, ovo zadnje je samo moja pretpostavka jer nemam podatke koji bi to potvrdili, ali gledajući njihovu kampanju to mi je nekako logičan zaključak. bicevanje
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2987
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5549
Datum upisa : 22.05.2007

SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO   SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO - Page 2 Icon_minitime4/3/2011, 18:13

ČETVRTOG APRILA OMLADINA UZVRAĆA UDARAC
Ni Tadić, ni Nikolić!
4. aprila svi na ulice!

Dosta je bilo! Svakog dana tonemo sve dublje i svima je jasno da je život u Srbiji postao nepodnošljiv. Posla nema. Inflacija jede plate. Guraju nas u stanje apatije i beznađa kako bi nas lakše kontrolisali. Tajkuni i njihovi političari, jedini koji u zemlji žive dobro, poručuju nam da smo neradnici koji su sami krivi za sopstveno siromaštvo.

Vlast i opozicija se utrkuju za glasove, a niko od njih ne radi ništa da nam zaista bude bolje. Umeju samo da obećavaju i krše obećanja! Rasprodaju šta stignu, preduzeća zvrje prazna, ekonomija je uništena. Preko milion ljudi je nezaposleno: starije generacije su ostale bez posla, a mladi mogu da se zaposle samo kod Miškovića i sličnih bandita, da bi za mizernu platu trpeli omalovažavanja. Zamajavali su nas pričom o belom šengenu. Ko sada ima para da ode bilo gde? Stranački podmlaci koji putuju po zemlji i inostranstvu i blamiraju se svojim izjavama u javnosti.

Srbija nije jedina zemlja u kojoj vladaju korupcija i samovolja stranačkih prevaranata i čija budućnost zavisi od interesa birokrata i krvopija iz MMF, EU, SAD, Rusije i ostalih "velikih igrača". Danas je vreme kada po celom svetu narodi ustaju protiv lopova sa vlasti, od Tunisa, preko Hrvatske do SAD. Šta mi kog đavola čekamo?!

Protesti opljačkanih radnika sve su učestaliji, protestuju i studenti i mnogi drugi koji su obespravljeni. Ipak, svi smo do sada ostali izolovani jedni od drugih. Policija nas zatvara u kordone, hapsi i prebija. Jure klince koji piju po parkovima, a narko-bosovi i ostali kriminalci su "uspešni preduzetnici". 150,000 nadzornih kamera samo u Beogradu, zabrana kupovine alkohola posle 10 uveče, komunalna policija po autobusima, žandarmerija po uličnim ćoškovima, preventivna hapšenja... Na nama je da plaćamo sve veće poreze, da se snađemo za posao, obrazovanje, zdravlje i da ĆUTIMO!

Ovakvo stanje se ne može menjati na izborima na kojima biramo između onih koji su sada na vlasti i onih koji su se na vlasti već pokazali - onih koji odgovaraju svojim finansijerima, a ne narodu! DOSTA JE BILO!

4. APRILA U 17 ČASOVA okupićemo se na Trgu republike da sa gorčinom obeležimo Dan studenata - svih nas koji ne možemo sebi da priuštimo studiranje koje sve više postaje privilegija bogatih i svih nas koji ćemo sutra svoju diplomu moći samo da okačimo o klin! Ovo više nije dan studenata - ovo je dan MLADIH I NEZAPOSLENIH KOJI USTAJU ZA SVOJA PRAVA!

https://www.facebook.com/omladina.uzvraca.udarac



_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO   SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO - Page 2 Icon_minitime4/4/2011, 18:48

Citat :
Нас сада из ове ситуације може да извади само коначно буђење оних који воле када их сви означавају као интелектуалну елиту, а који се ни на који начин не понашају тако да оправдају тај назив. И који дозвољавају да се унутар њихових професија дешавају страшне ствари. Али, пошто имају своју сопствену нишу у којој могу да удобно живе, они се не оглашавају. Ћуте зато и када су у питању „индекс афере”, не схватајући да то блати све професоре а не само оне који су ухваћени с прстима у тегли. Ћуте и када им председника и министра здравља оперишу страни лекари, а наше гледају као последње неспособњаковиће, док је чак и друга Тита лечио конзилијум састављен од домаћих лекара. Ћуте када разноразне грађевинске и друге мафије одлучују о томе шта је добро а шта не у грађевинарству. А све док ћутимо, људи ће одлазити и плашим се на да крају неће бити никога ко ће угасити светло.

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
 
SRBIJA I EGIPATSKI SCENARIO
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Srbija i MMF
» Srbija caffe
» Srbija, razno...
» Srbija & NATO
» Migranti i Srbija

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Deponija-
Skoči na: