BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Šta kupovati - Šta prodavati?

Ići dole 
+130
Delboj
Nina Zeljko
Sutra
pepermint
Aritmeticar
losmi
Gocili
Limited011
zekapeka
vladimir85
telux
Tomislav
Trade Now
Tom80
boban75
Boranija
tan
Smile
Tenerife
$
FatCat
Roman Abramovich
MMcorp
mili61
Dragan555
Frenky
Bojjan
Zeljko321
Drasko
Ars Vivendi
MORNAR
Cermet
Matans
Big Mile
Nemesis
Nauzika
Zlaxx
Zoranecc
Boby
Mivanovic
mili21
Maca
Nikola
Zmajica
Fmember
Zrimi
Taliano
Dnenad85
Jerry Springer
Ilija
Kurajber
Boza Belex
Momir
Dragan11
Drag_Mlad
GAGILILI
grubi
ILoveRoses
Aleks
C R A Z Y
Ceras
Rogy
BoS
Sheriff
Miladin
Mozartru
StM
BBrroo
Sahbaz
Non-ProfitOrganization
mr Bean
V029
Jegulja
Novosadjanin007
RobinHood
MYSTIC021
Racunarko
Mister No
Mira
MarkoJTD
Zlaxa
pepsiman
iki
Dexiv
Lilihip
Radasin
nepet
Atomski mrav
KRUSKA
Paštrović
gogloee
MilanLaki
pakodazna
Ris
StefanMR
Milica1
Teletrader
Dr Zuk
Greta
IvanV
Sasa965
ljupche
ALHEMICAR 07
mirami
Joca
Posmatrač
Stenli
JMBR
Vidovnjak
Vlada
Mala
Lurije
Slovenac1
Mima
Mc.Intosh
Milos86
Albatera
kaktusic
1jelena
BojanNS
Friz
hawk
Sneki
Maxima
Dusan
Kobe Bryant
StefanoProdi
Dragan
Dex
nokidude
134 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14
AutorPoruka
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1607
Points : 4721
Datum upisa : 04.06.2008

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 14 Icon_minitime11/20/2015, 20:09

Sneki ::

2015-05-19

Kupovari:
Luka Dunav Pančevo i Alfu...
Možda i ENHL, AIKB i egzotiku!

Tih dana je Luka DN koštala oko 8,5k a izlazak je bio na 12,5k !!

Alfa je objašnjena na temi Alfa.

Jedino je AIKB tih dana bio na 1,7k a danas je na oko 1,8k....
ali još nije gotovo.
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1607
Points : 4721
Datum upisa : 04.06.2008

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 14 Icon_minitime12/7/2015, 18:18

Pogodila je i za AIKB ! comp

Pitam se jel to iz kristalne kugle ili kako?
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 14 Icon_minitime12/7/2015, 22:50

Smile ::
Pogodila je i za AIKB ! comp

Pitam se jel to iz kristalne kugle ili kako?


ma da, ubola ga ko ja što sam pogodio kako će da se kreće cena niis-a.

te kosturi iz ormana, te vlasnik prevarant i švercer goriva, te možda nije na odmet kupovati i neku egzotiku kao što je AIKB.

jedino je Miloš ovde govorio da ne treba prodavati ni po koju cenu.

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1607
Points : 4721
Datum upisa : 04.06.2008

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 14 Icon_minitime12/8/2015, 03:10

Sneki ::
Kupovari:
Luka Dunav Pančevo i Alfu...
Možda i ENHL, AIKB i egzotiku!

Pakosna sirotinja, što bi rekla Sneki ima pravo glasa, ali ni ona a ni iko drugi nikada AIKBN nije svrstavao i egzotiku.
Pažljivije čitaj postove...
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 14 Icon_minitime12/8/2015, 13:07

Ma svaka čast Sneki...
siguran sam da je svoje znanje i prognoze kapitalizovala. nadam se i ti

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Zeljko321
VIP
VIP
Zeljko321


Broj poruka : 497
Points : 1462
Datum upisa : 19.01.2013

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 14 Icon_minitime12/8/2015, 13:49

Trebalo bi opet malo da se javi sa nekom prognozom sesir
Nazad na vrh Ići dole
Frenky
VIP
VIP
Frenky


Broj poruka : 516
Godina : 49
Localisation : Vrbas
Points : 1581
Datum upisa : 19.07.2009

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 14 Icon_minitime12/8/2015, 14:22

kupiti americki dolar on za godinu poraste 15% od prilike  kafa
Nazad na vrh Ići dole
Tom80
VIP
VIP



Broj poruka : 214
Localisation : Europe
Points : 339
Datum upisa : 04.03.2012

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 14 Icon_minitime12/9/2015, 18:26

Tom80 ::
Big Mile ::

Kolega, ako se ti ovde necem masnom nadas, onda ti imas jako pogresna saznanja o Kosticu. On se ovde lepo usidrio i nigde nezuri a ponajmanje ce dizati cenu otkupa i bacati pare pa makar i bankine ujedno i nase koje on vec smatra svojima.
Kostic je biznismen. Biznismeni ulazu da stvore vise para, to je osnovni zakon. Ako mislis da Kostic nece prodati banku, da ce je imati do sudnjeg dana, onda ce do sudnjeg dana isplacivati dobru dividendu.
Ja ulazem za barem 100-200% zarade, i mogu cekati dugo ako treba. 

Sve se odvija po planu, strong hold. 

Isto sa TGAS, puni su para, prica se po temi da bi moglo biti dividende, P/B nije 0.6 kao sta pise nego puno manje. Ako bude dividende ne vidim zasto nebi isplatili zaostatke, ako sam dobro vidio imaju nerasporedenu dobit od oko 10 000 din po akciji!
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 14 Icon_minitime12/11/2015, 12:52

Dragan555 ::
Sneki ::
Kupovari:
Luka Dunav Pančevo i Alfu...
Možda i ENHL, AIKB i egzotiku!
U tvoje savete ne sumnjam ali me zanima sta smatras pod egzotikom? I zar nisu cene akcija koje preporucujes vec dosta otisle gore?
E našao sam čije ću savete da preispitujem. Kajem se   lale Umesto da sam kupovao i super zaradio. Upravo pogledao cene na dan saveta i današnje. Sve sem ENHL u lepom plusu. udrimile Sneki da nemaš sad neki savet u šta ulagati halil
Nazad na vrh Ići dole
Tom80
VIP
VIP



Broj poruka : 214
Localisation : Europe
Points : 339
Datum upisa : 04.03.2012

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 14 Icon_minitime3/23/2016, 15:58

AIK je gotova prica, to ce Kostic uzeti, zaradilo se nesta. Cini mi se da svjetska kriza dolazi i zato sam prodao TGAS. Ne vidim nista sta bi moglo rasti osim mozda KMBNPB, zato ostajem unutra. Short sam jako US i Kanadske dionice.
Sretno svima.
Nazad na vrh Ići dole
Aritmeticar
Moderator
Aritmeticar


Broj poruka : 725
Points : 2414
Datum upisa : 01.12.2009

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 14 Icon_minitime3/23/2016, 19:08

@Tom80
Kolike dobitke i kada očekuješ na tim short pozicijama?
Nazad na vrh Ići dole
Tom80
VIP
VIP



Broj poruka : 214
Localisation : Europe
Points : 339
Datum upisa : 04.03.2012

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 14 Icon_minitime3/23/2016, 20:28

Aritmeticar ::
@Tom80
Kolike dobitke i kada očekuješ na tim short pozicijama?
Kladim se opcijama i ako burze padnu 20% zaradim oko 200-300%, ovisi koliko koje dionice ce dole. Za koji mjesec bi moglo toliko pasti. Ali nista nije sigurno, ako cijene ne padnu za nekoliko mjeseci onda sam -100%. Nema lake love.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 14 Icon_minitime3/24/2016, 11:16

Tom80 a jel moguce kladiti se da ce da padnu 10% i kolika je onda zarada? I u kom vremenskom periodu moraju da padnu 10%? I da li je moguce tako se kladiti na BB? Inace TGAS imam i ne nadaj se mnogo dividendi. Nikad do sad je nisu delili sto bi sad?
Nazad na vrh Ići dole
Tom80
VIP
VIP



Broj poruka : 214
Localisation : Europe
Points : 339
Datum upisa : 04.03.2012

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 14 Icon_minitime3/24/2016, 14:00

20% je bio primjer, glavno da padne, sto vise to bolje. Opcije mogu trajati od dan do 2 godine. Biras sta mislis da je dovoljno. 
Ovisi o cijeni opcija, neke su  jako skupe ako dionica skace gore dole, ali npr. moze se na 10% pomaka na dionici imati 100% pomaka na opciji, problem je sta opcija ima vjek trajanja. Ako netko dobro predvida velike trendove opcije su dobra stvar, ja predvidam ali nikad nisam dovoljno dugo cekao da zaradim pa sam puno puta izgubio sve.
Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2607
Points : 5919
Datum upisa : 05.02.2014

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 14 Icon_minitime5/13/2016, 10:27

Kakav li ce uticaj imati Brexit na Beogradsku berzu? Koje akcije stranci najvise preferiraju?
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2153
Points : 6002
Datum upisa : 25.07.2010

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 14 Icon_minitime8/5/2016, 19:51

Čuveni fond menadžer Bil Gros (Bill Gross), nekad neokrunjeni „kralj obveznica“, u sredu je ulagačima savetovao da se klone obveznica i deonica, a okrenu se zlatu i nekretninama.

„Ne sviđaju mi se obveznice. Ne sviđa mi se ni većina deonica“, napisao je Gros, sada menadžer Janus obvezničkog fonda s 1,5 milijardi dolara imovine.

„Realna imovina poput zemljišta i zlata favoriti su među klasama imovine“, dodao je Gros. Obrazlažući svoje stavove, Gros kaže kako rekordno niski prinosi na državne obveznice nisu vredni rizika. „Niski prinosi znače da su obveznice posebno ranjive jer malo povećanje može doneti veliki pad cene“, kaže Gros, a prenosi Blumberg (Bloomberg).

Naveo je i kako niske kamatne stope već negativno deluju na banke, osiguravajuće kuće i penzijske fondove, ali i individualne štediše. Inače, Grosov fond ove godine ima prinos od četiri posto, bolje od 69 posto konkurenata.

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1144
Points : 4391
Datum upisa : 11.12.2010

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 14 Icon_minitime8/7/2016, 17:27

Da li neko prodaje internet sajt koji donosi profit od najmanje 2-3.000 evra godisnje?
Ponude i info na PM.
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1858
Godina : 46
Localisation : Sombor
Points : 5138
Datum upisa : 28.05.2007

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 14 Icon_minitime10/14/2016, 14:30

Komšija potrošio 10 mil EUR na akcije Gorenja
Jedan od najpoznatijih hrvatskih ulagača u deonice Kristijan Floričić postao je najveći privatni akcionar Gorenja.

U deonice slovenačkog proizvođača kućnih aparata ovaj Istranin uložio je oko 10 miliona evra i postao vlasnik 5,25 odsto kompanije

“Proučavao sam poslovne rezultate, pročitao sam sve što ste napisali. Nemam drugih informacija. Većinu onoga što sam nameravao, već sam kupio”, kaže Floričić za slovenački dnevnik Finance.

Prve akcije Gorenja kupio je 2012.

“Bio sam zadivljen da je tržišna kapitalizacija tako niska za kompaniju koja ima tolike prihode. Ruska kriza zaista je uzdrmala poslovanje, ali nakon svih investicija i restrukturiranja sada je Gorenje na pravom putu”, smatra Floričić.

Veruje da će na svom dosad najvećem ulaganju dobro zaraditi. Uzda se u to da će japanski Panasonik, koji je nedavno dovršio dubinsko snimanje Gorenja, dati dobru ponudu za preuzimanje.

Panasonik je u Gorenje ušao pre tri godine kad je ulogom od deset miliona evra stekao skoro 11 odsto akcija, a lani je dokupio još jedan odsto.

Gorenje je najveća slovenačka industrijska kompanija koja je preživela tranziciju. Pre tri godine prošlo je veliku krizu tokom koje su sprovedene 3 dokapitalizacije, a strani investitori postali su većinski vlasnici.

Najveći pojedinačni vlasnik Gorenja još uvek je državni fond s udelom od 16,4 odsto, a druga dva najveća akcionara su Međunarodna finansijska korporacija (IFC) sa 11,8% i Panasonik sa 10,7 odsto akcija.

Kristijan Floričić, 41-godišnji Istranin jedan je od najbogatijih Hrvata, a svoje bogatstvo uglavnom je stekao trgujući deonicama.

Na prošlogodišnjoj listi najbogatijih Hrvata časopisa Forbes zauzeo je 30. mesto sa procenjenom imovinom od sedam miliona evra. Međutim, čini se da je Forbes znatno potcenio njegovu finansijsku snagu s obzirom na vrednost najnovijeg ulaganja u susedstvu.

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Nina Zeljko
Just looking
Just looking
Nina Zeljko


Broj poruka : 13
Points : 51
Datum upisa : 05.04.2018

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 14 Icon_minitime9/2/2019, 16:40

Vrlo konkretno pitanje.

Danas bih zeleo da kupim akciju koja donosi dividendu, stabilna je koliko toliko, likvidna makar malo.

Sta da kupujem?   Zanima me prvenstveno dividenda i ulaganje na oko 5 do 8 godina.

Unapred hvala svima, ko god mi da predlog.
Nazad na vrh Ići dole
Delboj
Our family
Our  family
Delboj


Broj poruka : 290
Godina : 38
Points : 1020
Datum upisa : 03.12.2011

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: kako   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 14 Icon_minitime9/2/2019, 16:55

DINNPB
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Cicija
Member
Member
Cicija


Broj poruka : 827
Points : 1937
Datum upisa : 10.01.2008

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 14 Icon_minitime9/2/2019, 17:09

Nazad na vrh Ići dole
MORNAR
VIP
VIP
MORNAR


Broj poruka : 704
Points : 1915
Datum upisa : 28.01.2010

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 14 Icon_minitime9/2/2019, 20:38

Luka Leget nema dividende ali bi mogla da poraste za još jedno 1000 din.

Ili Žitosrem Inđija, čisti se tabla na 3200 din - P/B = 0,40
Nazad na vrh Ići dole
boban75
VIP
VIP
boban75


Broj poruka : 782
Localisation : Vojvodina
Points : 2625
Datum upisa : 03.01.2014

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 14 Icon_minitime9/2/2019, 22:22

GMON

_________________
Loša vest je da vreme leti. Dobra vest je što ste Vi pilot. - Majkl Altšuler

A Bird in the hand, is worth two in the bush. - Ezop 600. p.n.e.

If one equity analyst its raining and the other says its sunny... yuor job as an investor is to ignore them both and instead look out the  window.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13693
Localisation : Novi Sad
Points : 51199
Datum upisa : 03.06.2009

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 14 Icon_minitime9/3/2019, 09:24

DINNPB je veoma stabilna i može se očekivati dovidenda od oko 300 dinara NETO.
GMON je relativno neizvesna, ali može biti ekstremno dobra. Ove godine su dali 425 dinara po akciji, što je baš dobro na trenutnu tržišnu cenu.
Nazad na vrh Ići dole
Nikolaj3
Our family
Our  family
Nikolaj3


Broj poruka : 247
Points : 922
Datum upisa : 24.11.2009

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 14 Icon_minitime9/3/2019, 13:46

PPVA-zadnje dve godine odlicna dividenda
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Dr.
Just looking
Just looking
Dr.


Broj poruka : 25
Points : 80
Datum upisa : 22.03.2010

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 14 Icon_minitime9/3/2019, 14:01

Nina Zeljko ::
Vrlo konkretno pitanje.

Danas bih zeleo da kupim akciju koja donosi dividendu, stabilna je koliko toliko, likvidna makar malo.

Sta da kupujem?   Zanima me prvenstveno dividenda i ulaganje na oko 5 do 8 godina.

Unapred hvala svima, ko god mi da predlog.
DINNPB ispunjava sve zadate uslove , mada je period 5-8 godina u Srbiji po meni jako dug i rizičan.
Nazad na vrh Ići dole
mili61
VIP
VIP



Broj poruka : 525
Points : 1639
Datum upisa : 28.01.2013

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 14 Icon_minitime9/22/2022, 12:19

Ubedljivo  DINNPB , ocekuje  se dividenda oko 700din.

_________________
kafa
Nazad na vrh Ići dole
 
Šta kupovati - Šta prodavati?
Nazad na vrh 
Strana 14 od 14Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14
 Similar topics
-
» Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS
» Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: BERZA, trendovi, aktuelnosti...-
Skoči na: