BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)

Ići dole 
+110
Akcionar07
Boza Belex
Milica1
Nestrpljivi
Fast
Lolita
Jovana2009
Taliano
Djavo
Bookmaker
Banaćanin
EVE
Strbac
Folio
IgorHaki
Dnenad85
Taliban
Mira
Bosanac
AlexBGD
ILoveRoses
Boki72
Jegulja
Rogy
sexy jea
Vlada BG
Big Mile
Limited011
Mistery 011
kudrinjo bg
Sneki
Boranija
Zoranecc
Greta
Aca123
Ars Vivendi
vajabaja
BoS
Djuka
SabanNonda
Infinity
Aleks
Boby
Prokuplje
Mezi
Centurion
Dusan
Nemesis
Teletrader
geogsi
BBrroo
Cincinnatus
Bidza
Dosije
bonum.mm
BojanNS
Tic
Fmember
Lord Stem
MYSTIC021
Pekoilic
Drag_Mlad
Mukli
Simče
Enron
KRUSKA
Maca
Mitar
Boj
Mr. Price
MarkoJTD
Momir
Zeljko
Aritmeticar
Brmbocla
Non-ProfitOrganization
Steve McQueen
Skrab0fix
StariHrast
C R A Z Y
JelenaS
Air
Ris
pakodazna
Vladulns
Sutra
Mali akcionar
Atomski mrav
Bista
Miladin
pepsiman
V029
Kobe Bryant
bez motike
Dax
RobinHood
Bond
Sahbaz
Sofke
HUACHUMA
Ivan2211
Sheriff
Kurajber
Slovenac1
Novosadjanin007
nepet
iki
Milos86
Sasa965
Racunarko
114 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28, 29  Sledeći
AutorPoruka
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13761
Localisation : Novi Sad
Points : 51523
Datum upisa : 03.06.2009

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Icon_minitime4/27/2011, 16:25

Inovirani prospekt:

http://www.belex.rs/trgovanje/prospekt/AIKB
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Icon_minitime4/27/2011, 16:56

@Tic
hvala na informaciji, ispala je tacna.

Jedino ne mogu da se slozim da je bila pravovremena. Posle nje je moglo da se proda po 3700 max, danas je samo 1% ispod te cene. Apsolutno NE SUMNJAM u dobre namere Tica. Bolje je ikad nego nikad, u svakom slucaju je par dana nego sto su objavljene, mada su javno izrecene na skupstini tog istog dana. Samo iznosim cinjenice da ne bude zabune. Forum ovaj put NIJE pomogao da se odradi prava stvar i da se napusti pozicija u AIKB na vreme, bar delimicno.

Nadam se da ce sledeci put biti bolje. Ne napadam nikog, niko nije obavezan da iznosi ovde podatke i da pise poruke, samo kazem da smo ovaj put OMANULI.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13761
Localisation : Novi Sad
Points : 51523
Datum upisa : 03.06.2009

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Icon_minitime4/27/2011, 17:16

Promene: 26.04. - 27.04.2011. (T-3) ili 19.04. - 20.04.2011.

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 69promene260427042011
Nazad na vrh Ići dole
V029
Still learning
Still learning



Broj poruka : 97
Points : 346
Datum upisa : 26.09.2009

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Icon_minitime4/27/2011, 18:07

sutra ::
@Tic
hvala na informaciji, ispala je tacna.

Jedino ne mogu da se slozim da je bila pravovremena. Posle nje je moglo da se proda po 3700 max, danas je samo 1% ispod te cene. Apsolutno NE SUMNJAM u dobre namere Tica. Bolje je ikad nego nikad, u svakom slucaju je par dana nego sto su objavljene, mada su javno izrecene na skupstini tog istog dana. Samo iznosim cinjenice da ne bude zabune. Forum ovaj put NIJE pomogao da se odradi prava stvar i da se napusti pozicija u AIKB na vreme, bar delimicno.

Nadam se da ce sledeci put biti bolje. Ne napadam nikog, niko nije obavezan da iznosi ovde podatke i da pise poruke, samo kazem da smo ovaj put OMANULI.

Tog dana je VWAP bio 3777, što je mnogo manje važno sada, važan je koncept.

U trenutku strmog pada, Tic nam je ponudio objašnjenje, objašnjenje na osnovu koga se moglo trgovati i oko koga se mogla postaviti strategija. U tom trenutku se nije znalo da će fondovi zaustaviti pad kupovinom na 3650, moglo je to da ide i niže na malim volumenima, samo odsustvom kupovine fondova. Može još uvek da ide naniže. Tada, u trenutku kada je trebalo postaviti strategiju, mi smo imali uzrok padu zahvaljujući Tic-u.

To što sada znamo da se najveći deo pada desio 4-5 dana ranije u tom trenutku nismo mogli da znamo. I nije ni važno. Svako je pametan kada gleda grafikon u rikverc, meni je tada, kada je trebalo da se odlučuje, kada mi je hartija na granici stop-loss-a ta informacija bila jako bitna (stop-loss+razlog=odluka). Bez obzira što je hartija stala sa padom, bez obzira na gubitak od provizija, to je moja strategija. Moje poimanje investitora ne podrazumeva predviđanje kretanja cene kao prioritet, nego upravljanje rizikom, po cenu malih gubitaka. Kasnije kada se uspostavi uočljiv trend, ponovo može da se uđe u hartiju, sa malim (ali MALIM) gubitkom možda, nasuprot velikog iz koga se ne vraća.

Disciplina u trgovanju akcijama je od presudnog značaja za profitabilnost. To je cena koju sam ja spreman da platim da bi upravljao svojim rizikom, pod mojim uslovima.
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Icon_minitime4/27/2011, 23:11

Ja smem sa svim novcima da udjem na 33xx i tu je cekam, ako doje cena na moja ocekivanja sve rasprodajem i ulazim! bice ovde lepa zarada pre leta kafa ali opet citiram Slovenca bice kako veliki fondovi zele.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Novosadjanin007
Member
Member
Novosadjanin007


Broj poruka : 690
Godina : 47
Localisation : Novi Sad
Points : 3232
Datum upisa : 06.12.2010

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Icon_minitime4/27/2011, 23:21

Ris ::
Ja smem sa svim novcima da udjem na 33xx i tu je cekam, ako doje cena na moja ocekivanja sve rasprodajem i ulazim! bice ovde lepa zarada pre leta kafa ali opet citiram Slovenca bice kako veliki fondovi zele.

mislim da ti je soja mnogo jaca da se udje...ima da poleti kao raketa...a aikb....moze samo da se taljiga...

_________________
Tiha voda, breg roni.
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Icon_minitime4/28/2011, 00:01

Postavlja se žešća brana na 3,65e po akciji.Malo ih je koji ce uci ispod toga.Inace,finansije za prvi kvartal su frizirane maksimalno,po nečijim nalozima.U fundamentu, nista nije promenjeno-akcija je bila potcenjena i na 4.300rsd.Malo me brine prisustvo Koleta i Peconija-tu su nasli crkvu u kojoj ce se moliti.Ipak,mislim da vreme netransparentnosti polako prolazi+učešće stranih ulagača nije zanemarljivo-tako da bi neka žešća brljotina bila značajno ispracena.

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Icon_minitime4/28/2011, 00:24

@Talijano
'finansije za prvi kvartal su frizirane maksimalno po necijim nalozima'
'Mislim da vreme netransparentnosti polako prolazi'

bez komentara

u poslednje vreme imam zelju da delim svoju taktiku sa vama iz ne znam kog razloga, pa cu reci i sta sam smislio za AIKB. Definitivno planiram da prodam deo po nesto vecoj ceni, ali mi je prioritet da prodam prioritetne, dividenda je pala ispod 8% i jednostavno postoje bolja resenja. Posto ih imam skoro isto u vrednosti kao i obicne, onda cu jako smanjiti rizik a istovremeno necu izlaziti iz AIKB po niskim cenama. Dividendu sam vec dobio u akcijama, samo cu u novcu sacekati verovatno jesen. Nisam jos cuo kad planiraju da isplate prioritetne za proslu godinu.

Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13761
Localisation : Novi Sad
Points : 51523
Datum upisa : 03.06.2009

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Icon_minitime4/28/2011, 18:25

Promene: 27.04. - 28.04.2011. (T-3) ili 20.04. - 21.04.2011.

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 70promene270428042011
Nazad na vrh Ići dole
Tic
Just looking
Just looking



Broj poruka : 19
Points : 23
Datum upisa : 28.05.2009

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Icon_minitime4/28/2011, 21:39

Evo jos malo osvrta na prvi kvartal. Kao sto ste svi mogli da vidite pozicija prihodi i rashodi od promene vrednosti imovine i obaveza je najvise odnela rezultat u posmatranom periodu. O cemu se zapravo ovde radi: gotovo svi plasmani se ugovaraju sa valutnom klauzulom sto znaci da ukoliko dodje do rasta kursa u tzv. valorizaciju plasmana ulazi visi kurs. Obrnuto, ukoliko dodje do pada kursa, postoji naravno zastitna klauzula da se ne moze vratiti manje od iznosa koji je inicijalno odobren. Dakle izgubljeni prihod od valorizacije plasmana po osnovu promene deviznog kursa je ogroman iz prostog razloga sto je kurs evra bio u stalnom opadanju ili stagnaciji od pocetka godine. Iz toga mozete izvuci zakljucak da je u prethodnom(im) periodima banka pravila ogroman prihod upravo na ovoj poziciji. Druga solucija je da se umesto deviznog kursa ugovara RCM, sto u ovom periodu nije cinjeno. Da je ugovarana valorizacija po osnovu rasta cena na malo, daleko bi drugaciji bio rezultat. Dakle pogresno je procenjeno kako ce se kretati devizni kurs. Ocigledno ce se daleko veca paznja posvetiti ovoj temi u narednom periodu. I dalje stoji da ce se ici na agresivnu prodaju materijalnih vrednosti (nepokretnosti) kako bi se nadomestio ovaj izgubljen prihod.
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Icon_minitime4/28/2011, 22:15

Samo kome prodati nepokretnosti?
Svedoci smo da je novogradnja pala na 1200 na novom beogradu naprimer. Stara je u minusu 2-3% svakog meseca.
Jos malo pa ce opet biti isplativo uzeti kredit od banke i kupiti stan.
Nadam se da ce potrajati tako, jer sam trenutno u manjku stambenog prostora. A i lokal pride ne bi stetio :)

Bas bih voleo da osoba odgovorna za prognozu u AIKB da ce evro biti 115 dinara dobije otkaz. Kandidujem se za njeno mesto :) Plasim se da ce tako i plan za profit od 7 bruto velikih milki greskom ispasti 5 za ovu godinu.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Icon_minitime4/28/2011, 22:32

sutra ::
Samo kome prodati nepokretnosti?
Svedoci smo da je novogradnja pala na 1200 na novom beogradu naprimer. Stara je u minusu 2-3% svakog meseca.
Jos malo pa ce opet biti isplativo uzeti kredit od banke i kupiti stan.
Nadam se da ce potrajati tako, jer sam trenutno u manjku stambenog prostora. A i lokal pride ne bi stetio :)

Bas bih voleo da osoba odgovorna za prognozu u AIKB da ce evro biti 115 dinara dobije otkaz. Kandidujem se za njeno mesto :) Plasim se da ce tako i plan za profit od 7 bruto velikih milki greskom ispasti 5 za ovu godinu.

Nemoj prebrzo da kalkulišeš za godišnji rezultat. Malo pogledajte i po svetu, inflacija naštampanih para gura zapadne indekse na nove rekorde ove godine...
Nazad na vrh Ići dole
EVE
Just looking
Just looking



Broj poruka : 32
Points : 77
Datum upisa : 02.04.2011

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Icon_minitime4/28/2011, 22:38

sutra ::
Samo kome prodati nepokretnosti?
Svedoci smo da je novogradnja pala na 1200 na novom beogradu naprimer. Stara je u minusu 2-3% svakog meseca.
Jos malo pa ce opet biti isplativo uzeti kredit od banke i kupiti stan.
Nadam se da ce potrajati tako, jer sam trenutno u manjku stambenog prostora. A i lokal pride ne bi stetio :)

Bas bih voleo da osoba odgovorna za prognozu u AIKB da ce evro biti 115 dinara dobije otkaz. Kandidujem se za njeno mesto :) Plasim se da ce tako i plan za profit od 7 bruto velikih milki greskom ispasti 5 za ovu godinu.

Kolateral koji AIK poseduje nisu zgrade ili stanovi vec poljoprivredna zemlja. Kako sam procenila na osnovu gornjeg izlaganja, namere su gdin Kostica da ''otkupi'' taj kolateral sto povoljnije. Nakon toga sledi potez drzave, nove subvencija za poljoprivredu, ulaganja u infrastrukturu itd itd Meni se cini da ce AIK postati cash cow za novi management.
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Icon_minitime4/28/2011, 22:51

EVE ::


Kolateral koji AIK poseduje nisu zgrade ili stanovi vec poljoprivredna zemlja. Kako sam procenila na osnovu gornjeg izlaganja, namere su gdin Kostica da ''otkupi'' taj kolateral sto povoljnije. Nakon toga sledi potez drzave, nove subvencija za poljoprivredu, ulaganja u infrastrukturu itd itd Meni se cini da ce AIK postati cash cow za novi management.

ok moguće, ali kako strani fondovi koji imaju većinu u AIK-u mogu da dozvole tako nešto a na štetu banke, čoveku sa manje od 2% akcija?

Ako takav plan ne bude bio na štetu banke onda ne vidim u čemu bi bio problem?
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
EVE
Just looking
Just looking



Broj poruka : 32
Points : 77
Datum upisa : 02.04.2011

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Icon_minitime4/28/2011, 22:56

sutra ::
Samo kome prodati nepokretnosti?
Svedoci smo da je novogradnja pala na 1200 na novom beogradu naprimer. Stara je u minusu 2-3% svakog meseca.
Jos malo pa ce opet biti isplativo uzeti kredit od banke i kupiti stan.
Nadam se da ce potrajati tako, jer sam trenutno u manjku stambenog prostora. A i lokal pride ne bi stetio :)

Bas bih voleo da osoba odgovorna za prognozu u AIKB da ce evro biti 115 dinara dobije otkaz. Kandidujem se za njeno mesto :) Plasim se da ce tako i plan za profit od 7 bruto velikih milki greskom ispasti 5 za ovu godinu.

I gde si video novogradnju na novom bgd za 1200???
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Icon_minitime4/28/2011, 23:06

fmember ::
EVE ::


Kolateral koji AIK poseduje nisu zgrade ili stanovi vec poljoprivredna zemlja. Kako sam procenila na osnovu gornjeg izlaganja, namere su gdin Kostica da ''otkupi'' taj kolateral sto povoljnije. Nakon toga sledi potez drzave, nove subvencija za poljoprivredu, ulaganja u infrastrukturu itd itd Meni se cini da ce AIK postati cash cow za novi management.

ok moguće, ali kako strani fondovi koji imaju većinu u AIK-u mogu da dozvole tako nešto a na štetu banke, čoveku sa manje od 2% akcija?

Ako takav plan ne bude bio na štetu banke onda ne vidim u čemu bi bio problem?

Naravno, nema šanse da to ide na štetu banke. Aka banka dobije kolateral u zemlji onda če ga prodati dalje tako da sama ne gubi. To inače rade sve banke na svetu.
Nazad na vrh Ići dole
V029
Still learning
Still learning



Broj poruka : 97
Points : 346
Datum upisa : 26.09.2009

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Icon_minitime4/29/2011, 00:12

Mislim da bi trebalo da manje diskutujemo o teorijama zavere, a više o investiranju. Postaje neozbiljno. Iz više razloga:

1. AIKB nema u svojoj istoriji poslovanja primer za tako nešto. Jeste možda tajkunska banka, ali se nije libila da te tajkune ojadi ako kasne sa ratama, čak i ako su veliki akcionari;

2. Kole nema u svojoj istoriji primer da upropasti nešto u šta ulaže, pogotovu ako to nešto već dobro posluje. Nije ni logično, da zbog male uštede na hektarima rizikuje milionske investicije u akcije ove banke;

3. ATE banka ima 20% u ovoj hartiji, mislite da nisu zainteresovani za svoju investiciju uz sve probleme koje imaju, mislite da bi pustili Koleta da radi to što tvrdite;

4. Tu su još i investicioni fondovi sa milijardama $ iza sebe i armijom advokata koji čuvaju njihove investicije;

5. Uopšteno, govorimo o jednoj od najlikvidnijih hartija na BB, tu je mnogo akcionara, ko je lud da rizikuje malverzacijama na nečemu u šta su uprte tolike oči, pogledajte koliko samo mi diskutujemo o tome. Može Kole mnogo lakše i manje uočljivo da zaradi taj novac.

Mi, Srbi smo skloni teorijama zavere, ali svet jednostavno ne funkcioniše na takav način.
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Icon_minitime4/29/2011, 00:56

Iskreno se nadam, da ce sutra isti kupac od danas, gurati cenu na gore!!!
Nazad na vrh Ići dole
V029
Still learning
Still learning



Broj poruka : 97
Points : 346
Datum upisa : 26.09.2009

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Icon_minitime4/29/2011, 08:27

Tic ::
Evo jos malo osvrta na prvi kvartal. Kao sto ste svi mogli da vidite pozicija prihodi i rashodi od promene vrednosti imovine i obaveza je najvise odnela rezultat u posmatranom periodu. O cemu se zapravo ovde radi: gotovo svi plasmani se ugovaraju sa valutnom klauzulom sto znaci da ukoliko dodje do rasta kursa u tzv. valorizaciju plasmana ulazi visi kurs. Obrnuto, ukoliko dodje do pada kursa, postoji naravno zastitna klauzula da se ne moze vratiti manje od iznosa koji je inicijalno odobren. Dakle izgubljeni prihod od valorizacije plasmana po osnovu promene deviznog kursa je ogroman iz prostog razloga sto je kurs evra bio u stalnom opadanju ili stagnaciji od pocetka godine. Iz toga mozete izvuci zakljucak da je u prethodnom(im) periodima banka pravila ogroman prihod upravo na ovoj poziciji. Druga solucija je da se umesto deviznog kursa ugovara RCM, sto u ovom periodu nije cinjeno. Da je ugovarana valorizacija po osnovu rasta cena na malo, daleko bi drugaciji bio rezultat. Dakle pogresno je procenjeno kako ce se kretati devizni kurs. Ocigledno ce se daleko veca paznja posvetiti ovoj temi u narednom periodu. I dalje stoji da ce se ici na agresivnu prodaju materijalnih vrednosti (nepokretnosti) kako bi se nadomestio ovaj izgubljen prihod.

Samo kursne razlike i izostanak zarade na njima nisu dovoljne da se objasni ovaj dvotrećinski pad profita. Nešto drugo je u pitanju...
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Icon_minitime4/29/2011, 11:11

V029 ::
Mislim da bi trebalo da manje diskutujemo o teorijama zavere, a više o investiranju. Postaje neozbiljno. Iz više razloga:

1. AIKB nema u svojoj istoriji poslovanja primer za tako nešto. Jeste možda tajkunska banka, ali se nije libila da te tajkune ojadi ako kasne sa ratama, čak i ako su veliki akcionari;

2. Kole nema u svojoj istoriji primer da upropasti nešto u šta ulaže, pogotovu ako to nešto već dobro posluje. Nije ni logično, da zbog male uštede na hektarima rizikuje milionske investicije u akcije ove banke;

3. ATE banka ima 20% u ovoj hartiji, mislite da nisu zainteresovani za svoju investiciju uz sve probleme koje imaju, mislite da bi pustili Koleta da radi to što tvrdite;

4. Tu su još i investicioni fondovi sa milijardama $ iza sebe i armijom advokata koji čuvaju njihove investicije;

5. Uopšteno, govorimo o jednoj od najlikvidnijih hartija na BB, tu je mnogo akcionara, ko je lud da rizikuje malverzacijama na nečemu u šta su uprte tolike oči, pogledajte koliko samo mi diskutujemo o tome. Može Kole mnogo lakše i manje uočljivo da zaradi taj novac.

Mi, Srbi smo skloni teorijama zavere, ali svet jednostavno ne funkcioniše na takav način.

Svaka čast za tvoje postiranje post2
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Icon_minitime4/29/2011, 16:25

Mistery 011 ::
Da li iko ima bilo kakav info kad ce biti isplacena dividenda za 2009 godinu ?
Stvarno vise nema smisla...

zar nije vec je isplacena. isti dan kad i za 2010?
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Icon_minitime4/29/2011, 16:55

V029 ::

1. AIKB nema u svojoj istoriji poslovanja primer za tako nešto. Jeste možda tajkunska banka, ali se nije libila da te tajkune ojadi ako kasne sa ratama, čak i ako su veliki akcionari;

2. Kole nema u svojoj istoriji primer da upropasti nešto u šta ulaže, pogotovu ako to nešto već dobro posluje. Nije ni logično, da zbog male uštede na hektarima rizikuje milionske investicije u akcije ove banke;
Mi, Srbi smo skloni teorijama zavere, ali svet jednostavno ne funkcioniše na takav način.
Vidim da od kada si se pojavio na ovom forumu imaš samo lepe reči za ovu banku? Što i nije bez osnova ALI:
1. Uvek postoji taj "prvi put" i nema nikakve teorije zavere, nego treba imati u vidu to o čemu su pisali Teletrader, Bond i Sneki!
Oprez nije na odmet!

2. Male uštede? Razmisli samo kolika je ušteda ako kupuješ 1500 ha sa "popustom" od 2000 evra po hektaru?
Nema tu teorije zavere, radi se o parama!
Ni ja ni ti ne znamo kakve su im namere, jedino je izvesno da Kole vole mnogo zemlju, a da AIKB ima toga na prodju - kako će se završiti, s obzirom da je Kole i direktor koji može da utiče na cenu... videćemo!

A da li im je Peconi dobar partner, videćemo i to čudo!
Mislim da ta kreatura ne zaslužuje ničije poverenje!
Možda stvarno Kole ima i veće ambicije, možda želi da se dokopa i Vitala na ovaj način??
Mnogo je tu "ali" - mada grešiš ako u ovome vidiš teorije zavere.
Ja ću se uzdržati od dokupljivanja ove akcije...
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13761
Localisation : Novi Sad
Points : 51523
Datum upisa : 03.06.2009

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Icon_minitime4/29/2011, 17:12

Promene: 28.04. - 29.04.2011. (T-3) ili 21.04. - 26.04.2011.

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 71promene280429042011
Nazad na vrh Ići dole
V029
Still learning
Still learning



Broj poruka : 97
Points : 346
Datum upisa : 26.09.2009

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Icon_minitime4/29/2011, 17:49

Maca ::

Vidim da od kada si se pojavio na ovom forumu imaš samo lepe reči za ovu banku? Što i nije bez osnova ALI:
1. Uvek postoji taj "prvi put" i nema nikakve teorije zavere, nego treba imati u vidu to o čemu su pisali Teletrader, Bond i Sneki!
Oprez nije na odmet!

2. Male uštede? Razmisli samo kolika je ušteda ako kupuješ 1500 ha sa "popustom" od 2000 evra po hektaru?
Nema tu teorije zavere, radi se o parama!
Ni ja ni ti ne znamo kakve su im namere, jedino je izvesno da Kole vole mnogo zemlju, a da AIKB ima toga na prodju - kako će se završiti, s obzirom da je Kole i direktor koji može da utiče na cenu... videćemo!

A da li im je Peconi dobar partner, videćemo i to čudo!
Mislim da ta kreatura ne zaslužuje ničije poverenje!
Možda stvarno Kole ima i veće ambicije, možda želi da se dokopa i Vitala na ovaj način??
Mnogo je tu "ali" - mada grešiš ako u ovome vidiš teorije zavere.
Ja ću se uzdržati od dokupljivanja ove akcije...
Pogrešno postavljaš stvari - odkada sam se pojavio na forumu ova hartija ide naviše. Moja priča će se brzo promeniti, ako za to bude razloga (npr. ako ponove ovakav kvartal).

Ako kupuje sa tim popustom, a to utiče na poslovanje i rezultate AIKB, njegov gubitak vezan za posledični pad cene hartije biće višestruko veći (npr. ova korekcija kad bi je računali kao gubitak ga košta višestruko više - naravno to ne funkcioniše baš tako, ali je ilustrativno kao primer).

Jedna stvar me jako zanima. Odakle te ideje šta Kole namerava? Gde to piše? Možda je neko sa njim bio na nekom prijemu ili ručku, pa mu Kole lično rekao?!
POSTAVLJENA LOGIKA JE: Kole se uspešno bavi poljoprivredom - deo je menadžmenta AIKB - AIKB ima hektare - Kole će da ih stavi i džep.
Nekom je palo na pamet kako Kole zarađuje silne pare tako što uđe u menadžment banke, banka uzme hektare kao zalogu, a Kole onda kupi te hektare po diskontnoj ceni.
Ni holivudska B produkcija ne bi udostojila takav scenario kao temu za crtani film namenjen deci do 3god.
Postavljena logika je VAŠ način razmišljanja NE KOLETOV. On ima mnogo prefinjenije i legalnije načine da pravi profit. Zato je i postigao toliko u životu.

Da postavimo stvari drugačije. Neka je scenario za crtani i logičan. Na koji način ta informacija meni kao investitoru treba da pomogne? Da prodam AIKB, na osnovu investicione strategije: "šta bi bilo" - akcije bi pale, "kad bi bilo" - Kole kupio zalogu po diskontnoj ceni i oštetio banku, smanjio joj profit i vrednost sopstvenih akcija.
Nazad na vrh Ići dole
V029
Still learning
Still learning



Broj poruka : 97
Points : 346
Datum upisa : 26.09.2009

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Icon_minitime4/29/2011, 18:51

Maca ::

A da li im je Peconi dobar partner, videćemo i to čudo!
Mislim da ta kreatura ne zaslužuje ničije poverenje!
Možda stvarno Kole ima i veće ambicije, možda želi da se dokopa i Vitala na ovaj način??
Mnogo je tu "ali" - mada grešiš ako u ovome vidiš teorije zavere.
Ja ću se uzdržati od dokupljivanja ove akcije...

Što se davanja kredita Peconiju tiče ja to vidim kao pozitivno do daljnjeg. Dobro je što su našli kome da plasiraju kapital sakupljen od štednje.

Svi ti krediti idu sa zalogom, što je Sneki i postovala pre neki dan. Ako ne vrati, biće aktivirane te zaloge kao i do sada kada su drugi tajkuni=uspešni biznismeni u pitanju.

To da li je Peconi nekom simpatičan ili ne, da li je legalno došao do kapitala, da li se slika za javnost, šta je radio u prošlosti, potpuno je nebitno u ovom slučaju. Za banku je važno da je klijent kreditno sposoban i da ima adekvatnu zalogu, ne kakav je čovek i da li je simpatičan.
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Icon_minitime4/29/2011, 19:27

Plan poslovanja za prvo polugodište 2011.

http://www.belex.rs/data/2011/04/00067453.pdf

Interesantno je da je u planu negativan efekat kursnih razlika dok će u stvarnosti biti obrnuto, pogotovo ako kurs nastavi ovako kao što je sada.

A sam plan za dobitak je 40% manje nego prošle godine. S obzirom na stanje u privredi, ovo je još i dobro.

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Icon_minitime4/29/2011, 23:03

Oni što su stali sa kupovinom jer su navodno imali inside za Q1, sad će verovatno da krenu da kupuju jer već sad imaju inside za Q2. Tako mi deluje tabla ovih dana. Sa malim obimima cena oborena, a sad se na malim obimima i podiže. Ako ostane situacija sa kursom ovakva, prema mojim očekivanjima i nezvaničnim informacijama plan za Q2 će biti ispunjen, a možda i malo premašen.
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Icon_minitime4/29/2011, 23:08

V029 ::
Jedna stvar me jako zanima. Odakle te ideje šta Kole namerava? Gde to piše? Možda je neko sa njim bio na nekom prijemu ili ručku, pa mu Kole lično rekao?!

od
Ne smeš sve tako lično da shvataš, to da hvališ AIK hvališ i ne zameram?!
Možda treba još jednom da pročitaš moj post?

A ovo oko Koleta:
Da nisi ti LIČNO s njim razgovarao pa ti rekao šta će i kako će banka da se reši silnih hipoteka?
Na prijemu, kažeš?
Pa što odmah nisi rekao, da se ne brinem... love3
Jel pomeno i da ga zanima Vital? sesir
Vidiš ja to nisam znala, ja sam se samo pitala šta će?
Ali ako je Kole tebi rekao onda ok!

A ono o crtaćima i uzrastu od 3 god. to ostavi za svoju mamu jer je
malo ispod crte za ozbiljnog investitora, a ti bi to voleo da budeš!!
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Icon_minitime4/29/2011, 23:23

V029 ::
On ima mnogo prefinjenije i legalnije načine da pravi profit.
Zato je i postigao toliko u životu.
Radi se o Koletu?
Pa da, sve je on to na perfidan način i samo pošteno stekao i stvorio.
To svi znaju...
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Icon_minitime4/29/2011, 23:45

Mnogi bi se duboko razocarali kad bi malo popricali sa Koletom...Tanka svirka -verujte.Ako pitate zašto se petlja oko AIKB-odgovor je:Da se dočepa jeftine zemlje!!I to uz diskont 3-4k e.po hektaru.Veliki komadi su pravi dragulj...i uprkos krizi u Vojv.ih NEMA.Bitno je da je tu ...kad neko poklekne...npr.Peconi(što bi me licno uveselilo)pa ce Kole(tj ljudi koji stoje iza njega) da pregovaraju+mešetare....i na kraju zavrse ono zbog čega su tu.

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Icon_minitime4/30/2011, 00:41

Svidja mi se vasa diskusija.
Postavio bih jedno pitanje koje mi se mota po glavi ovih dana:
Da li sa ovim rezultatima AIKB postaje samo jos jedna dosadna banka?
Nazad na vrh Ići dole
Akcionar07
Just looking
Just looking



Broj poruka : 12
Points : 29
Datum upisa : 21.03.2011

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Icon_minitime4/30/2011, 06:48

Mistery 011 ::
@ fmember

Sad sam tek video na AIK prospektu da su napisali da ce od 20.04. isplacivati dividendu za 2008 i 2009. Ja vise nisam akcionar al sam bio na tim presecima. Jel im neko ko je dobio dividendu slao podatke o racunima, il je stizao dopis da se posalje broj racuna?

ja dobio još 20-og aprila. Imam kod njih tr, i samo sam dobio poruke o uplatama, jednu za 2008.m i jednu za 2009. godinu.
Nazad na vrh Ići dole
BoS
VIP
VIP
BoS


Broj poruka : 479
Points : 1359
Datum upisa : 05.01.2008

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Icon_minitime4/30/2011, 08:55

V029 ::

POSTAVLJENA LOGIKA JE: Kole se uspešno bavi poljoprivredom - deo je menadžmenta AIKB - AIKB ima hektare - Kole će da ih stavi i džep.
Nekom je palo na pamet kako Kole zarađuje silne pare tako što uđe u menadžment banke, banka uzme hektare kao zalogu, a Kole onda kupi te hektare po diskontnoj ceni.
Ni holivudska B produkcija ne bi udostojila takav scenario kao temu za crtani film namenjen deci do 3god.
V029, tvoji postovi mi se uglavnom veoma dopadaju, ali mislim da izvesna doza opreza nikada nije na odmet.
1. Koga guja ujede i guštera se plaši.
2. Na Lelexu smo prečesto gledali i crtaće iz C produkcije.
3. Što se tiče kombinacije Kole-Peconi, pitanje je da li je to dvojac sa ili bez kormilara. Ako je sa kormilarom, pa još u senci - eto ti teorije mini zavere na delu, ako je bez kormilara - možda situacija može da se otme kontroli.

Nadajmo se da nije ništa od toga i da odlučujuću ulogu imaju većinski vlasnici kojima sigurno nije do ludiranja s tolikim parama.
Nazad na vrh Ići dole
V029
Still learning
Still learning



Broj poruka : 97
Points : 346
Datum upisa : 26.09.2009

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Icon_minitime4/30/2011, 11:04

BoS ::
V029 ::

POSTAVLJENA LOGIKA JE: Kole se uspešno bavi poljoprivredom - deo je menadžmenta AIKB - AIKB ima hektare - Kole će da ih stavi i džep.
Nekom je palo na pamet kako Kole zarađuje silne pare tako što uđe u menadžment banke, banka uzme hektare kao zalogu, a Kole onda kupi te hektare po diskontnoj ceni.
Ni holivudska B produkcija ne bi udostojila takav scenario kao temu za crtani film namenjen deci do 3god.
V029, tvoji postovi mi se uglavnom veoma dopadaju, ali mislim da izvesna doza opreza nikada nije na odmet.
1. Koga guja ujede i guštera se plaši.
2. Na Lelexu smo prečesto gledali i crtaće iz C produkcije.
3. Što se tiče kombinacije Kole-Peconi, pitanje je da li je to dvojac sa ili bez kormilara. Ako je sa kormilarom, pa još u senci - eto ti teorije mini zavere na delu, ako je bez kormilara - možda situacija može da se otme kontroli.

Nadajmo se da nije ništa od toga i da odlučujuću ulogu imaju većinski vlasnici kojima sigurno nije do ludiranja s tolikim parama.
U svim zamljama postoje rizici od poslovnih malverzacija. Setite se Enrona koji je kao i naš AIKB bio darling berze. Takvih primera ima u ogromnom broju širom sveta.

Kod nas je taj rizik natprosečan, jer ne spadamo u najsređenije zemlje na svetu. Nijedna kompanija nije imuna na tako nešto i naravno da postoji mogućnost da se to desi i u slučaju AIKB.

Razlog što se ja manje opterećujem time i što smatram da je gubljenje vremena pisati o tome je to što su sve kompanije tome podložne i mi ćemo za to saznati kada je već kasno. Radi se o nečemu što je univerzalno i odnosi se na sve hartije, ne samo na AIKB. Nema načina da se taj oprez ukalkuliše u investicionu strategiju. Postoje veoma uspešni tehnički analitičari u USA koji uopšte i ne znaju šta kompanija radi, ni koji su joj fundamenti, niti gledaju vesti, niti ih zanima potencijalna korupcija, već samo analiziraju grafikone. Zaštita od potencijalne korupcije je jedino u diverzifikaciji.

Posebno smatram besmislenim pisati o nečemu što se nije ni desilo nego nekome padne na pamet da postoji mogućnost da eventualno može da se desi, pa uplaši sam sebe svojom idejom, pa prekine da kupuje hartiju ili je proda.

Predmet mog interesovanja je ono čime mogu da se upravljam pri investiranju. Ono što me brine je: profit u prvom kvartalu AIKB koji će da poveća P/E i PEG, a smanji EPS. Brine me to što nemamo zvaničnog saopštenja o razlogu. Na strani pozitivnog je: fondovi ne prodaju, plasiran veliki kredit Inveju koji će sigurno da doprinese profitu u narednim kvartalima i to što veliki investitori razmišljaju o budućnosti ne o prošlosti, a prvi kvartal je prošao. Koliko vidim projekcije za drugi kvartal su već na nivou prošle godine.
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1684
Godina : 53
Points : 2978
Datum upisa : 16.12.2007

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 26 Icon_minitime4/30/2011, 12:24

V029 ::
Posebno smatram besmislenim pisati o nečemu što se nije ni desilo nego nekome padne na pamet da postoji mogućnost da eventualno može da se desi, pa uplaši sam sebe svojom idejom, pa prekine da kupuje hartiju ili je proda.

Lepo je biti optimista. A kad se desi (niko to ne želi) onda bude kasno...
Bankama kod nas generalno ne cvetaju ruže.
AIKB neće propasti ali ovako neće moći još dugo.


Broj akcija se povećava što nije uvek dobro, posebno ako se broj nekretnina povećava. Nemam lepo mišljenje o dividendi a posebno ne o dividendi u akcijama.
Scenarijo koji se tebi ne dopada sasvim je moguć u Srbiji i to nema veze sa Holivudom!
Ne znam šta si sve prošao na Lelexu ali FA i TA ovde baš i nemaju neki uticaj.
Ništa ovde nije nemoguće.

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
 
AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)
Nazad na vrh 
Strana 26 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28, 29  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: