BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)

Ići dole 
+110
Akcionar07
Boza Belex
Milica1
Nestrpljivi
Fast
Lolita
Jovana2009
Taliano
Djavo
Bookmaker
Banaćanin
EVE
Strbac
Folio
IgorHaki
Dnenad85
Taliban
Mira
Bosanac
AlexBGD
ILoveRoses
Boki72
Jegulja
Rogy
sexy jea
Vlada BG
Big Mile
Limited011
Mistery 011
kudrinjo bg
Sneki
Boranija
Zoranecc
Greta
Aca123
Ars Vivendi
vajabaja
BoS
Djuka
SabanNonda
Infinity
Aleks
Boby
Prokuplje
Mezi
Centurion
Dusan
Nemesis
Teletrader
geogsi
BBrroo
Cincinnatus
Bidza
Dosije
bonum.mm
BojanNS
Tic
Fmember
Lord Stem
MYSTIC021
Pekoilic
Drag_Mlad
Mukli
Simče
Enron
KRUSKA
Maca
Mitar
Boj
Mr. Price
MarkoJTD
Momir
Zeljko
Aritmeticar
Brmbocla
Non-ProfitOrganization
Steve McQueen
Skrab0fix
StariHrast
C R A Z Y
JelenaS
Air
Ris
pakodazna
Vladulns
Sutra
Mali akcionar
Atomski mrav
Bista
Miladin
pepsiman
V029
Kobe Bryant
bez motike
Dax
RobinHood
Bond
Sahbaz
Sofke
HUACHUMA
Ivan2211
Sheriff
Kurajber
Slovenac1
Novosadjanin007
nepet
iki
Milos86
Sasa965
Racunarko
114 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13760
Localisation : Novi Sad
Points : 51518
Datum upisa : 03.06.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Icon_minitime4/20/2011, 17:35

Promene: 19.04. - 20.04.2011. (T-3) ili 14.04. - 15.04.2011.

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 66promene190420042011
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5396
Localisation : Centar grada
Points : 6875
Datum upisa : 21.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Icon_minitime4/20/2011, 17:56

Milos86 ::
Pa kukam nemam od cega da uplatim Egipat :) Ja sam ne zaposleno lice nece niko od vas da me zaposli, narocito slovenac da mi nadje nesto u Sloveniji :)

Dragi Miloše!!!
1. Da se Slovenac1 javi i kaže da li ima neke šanse ili ideju da te zaposli u SLO!!
2. Jesi li ti Marsovče pitao šta AIKB namerava sa onim hiljadama hektara zemlje?
Kao i sa drugim zalogama?
3. Šta su rekli oko Fidelinke?? Jel će moći da se naplate?

sesir

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Icon_minitime4/20/2011, 18:03

Sneki ::
Milos86 ::
Pa kukam nemam od cega da uplatim Egipat :) Ja sam ne zaposleno lice nece niko od vas da me zaposli, narocito slovenac da mi nadje nesto u Sloveniji :)

Dragi Miloše!!!
1. Da se Slovenac1 javi i kaže da li ima neke šanse ili ideju da te zaposli u SLO!!
2. Jesi li ti Marsovče pitao šta AIKB namerava sa onim hiljadama hektara zemlje?
Kao i sa drugim zalogama?
3. Šta su rekli oko Fidelinke?? Jel će moći da se naplate?

sesir

He he, nije Slovenija ono što je nekad bila, ovde je katastrofa nači posao. Slovenija je zbog pogrešne privredne politike u poslednjih 20 godina danas u vrlo lošem stanju. Ja mislim da ima Srbija mnogo veči potencial zbog:
1. nizke cene radne snage
2. nizkih poreza
3. relativne veličine tržišta
Zbog ta tri razloga imačete u Srbiji po mome mišljenju mnogo stranih investicija.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5396
Localisation : Centar grada
Points : 6875
Datum upisa : 21.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Icon_minitime4/20/2011, 18:06

Čekaj, pa zar oni para-državni fondovi i ksenofobija prema ulagačima iz drugih država nisu dali rezultate?
Koliko pamtim država se borila da se firme ne prodaju tek tako?
I šta je bilo sa šumama i gorama koje je od SLO tražila katolička crkva?
Koliko pamtim, oni su tražili (da im se vrati) još malo pa pola Slovenije?

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Novosadjanin007
Member
Member
Novosadjanin007


Broj poruka : 690
Godina : 47
Localisation : Novi Sad
Points : 3232
Datum upisa : 06.12.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Icon_minitime4/20/2011, 18:19

Milos86 ::
Pa kukam nemam od cega da uplatim Egipat :) Ja sam ne zaposleno lice nece niko od vas da me zaposli, narocito slovenac da mi nadje nesto u Sloveniji :)

Za egipat ti ne trebaju pare... s obzirom na ponude, iskljucivo ce tamo boraviti nasi turisti...i ti bi tamo da ides da se odmoris....

Blago tebi kad mozes da uzivas od dividende, eh sto ja mastam o tom buducem vremenu!!!

_________________
Tiha voda, breg roni.
Nazad na vrh Ići dole
V029
Still learning
Still learning



Broj poruka : 97
Points : 346
Datum upisa : 26.09.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Icon_minitime4/20/2011, 18:21

Ivan2211 ::
V029 ::
... pošto nelikvidnost i štelovanje obesmišljavaju TA, te mi ne ostavljaju drugu mogućnost.

Ne mogu da okačim sada grafik AIK-a, ali je očigledan Descending Triangle, gotovo školski primer

http://www.investopedia.com/terms/d/descendingtriangle.asp

od početka februara do prošlog četvrtka kada je došlo do proboja naniže :-(

U pravu si, ali to se odnosi za prethodni pad, a za današnji rast je i moja "ofrlje" analiza ask i bid strane bila tačna. Naravno daleko od toga da tvrdim da je to pouzdano za donošenje odluka prilikom kupovine i prodaje, ali ponekad pomaže...

Gotovo školski primer Descending Triangle jeste prisutan kod AIKB, ali šta je sa ostalim hartijama koje su pretrpele sličan pad, bez te formacije? Maltene ceo belex je slično pao.

Iako sam više pristalica FA, nikako ne omalovažavam značaj TA. Međutim na belex-u likvidnost i mali broj dnevnih transakcija dovodi do distorzije i uobičajene formacije češće daju pogrešne projekcije.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Icon_minitime4/20/2011, 18:44

Sneki ::
Čekaj, pa zar oni para-državni fondovi i ksenofobija prema ulagačima iz drugih država nisu dali rezultate?
Koliko pamtim država se borila da se firme ne prodaju tek tako?
I šta je bilo sa šumama i gorama koje je od SLO tražila katolička crkva?
Koliko pamtim, oni su tražili (da im se vrati) još malo pa pola Slovenije?

Ništa nije loše ako bi firme ostale u državnom ili bar slovenskom vlasništvu ako bi uprave radile kako treba, e sad jer su u večini primera samo krali sad smo tu gde smo. A što se tiče katoličke crkve, nemoj da mi je pominješ, jer mi pada mrak na oči kad pomislim na te idiote. Govno od govana. Največa firma na svetu koji služi samo kapitalu i uz to ne plača nikakav porez je katolička crkva (dakako nemam nimalo dobro mišljenje i o ostalim crkvama koji samo truju narod svojom trulom ideologijom).
Nazad na vrh Ići dole
Mitar
VIP
VIP
Mitar


Broj poruka : 729
Points : 1976
Datum upisa : 14.11.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Icon_minitime4/20/2011, 18:58

Slovenac1 ::
Da li je bilo i nešto drugo značajnije na skupštini? Možda neki komentar prvih 3 meseca?



Neko je sapnuo da je u prva 3 meseca profit 579 mln RSD
Nazad na vrh Ići dole
Jovana2009
Still learning
Still learning
Jovana2009


Broj poruka : 76
Points : 312
Datum upisa : 09.11.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Icon_minitime4/20/2011, 19:19

Mozda je neko od silnog pica lose cuo ili namerno zaboravio ispred tih 579 mil da stavi 1(jedinicu)! tt
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Icon_minitime4/20/2011, 19:22

Ako je saptac u pravu pitanje je KOJI je razlog tako malom profitu?

Da li je neki poremecaj u poslovanju, ili je drugaciji nacin obracuna ili nova pravila NBS?

Velika je razlika. Sad sam poceo da pijem alkohol, tako da cu odluku da li smanjiti poziciju i za koliko ostaviti za sutra.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Icon_minitime4/20/2011, 21:08

sutra ::
Ako je saptac u pravu pitanje je KOJI je razlog tako malom profitu?

Da li je neki poremecaj u poslovanju, ili je drugaciji nacin obracuna ili nova pravila NBS?

Velika je razlika. Sad sam poceo da pijem alkohol, tako da cu odluku da li smanjiti poziciju i za koliko ostaviti za sutra.

I mene zanimaju sva ta pitanja.
Nazad na vrh Ići dole
V029
Still learning
Still learning



Broj poruka : 97
Points : 346
Datum upisa : 26.09.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Icon_minitime4/20/2011, 21:14

Može da se zna odakle ta informacija? Deluje mi nemoguće da naš šaptač zna više od ino fondova, koji ne prezaju od pribavljanja insider informacija po svaku cenu i na uređenijim tržištima, a kod nas mislim da nemaju nikakvih problema da ih lako dobiju. Niko od njih ne prodaje svoje akcije, ne prodaje ni Kole, a on bi trebao da zna, pa 20-ti je april... Ja lično ne planiram da samo na osnovu tic posta menjam svoje pozicije, pijan ili trezan.
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Icon_minitime4/20/2011, 21:44

ahahahahaha kakve bre insajder informacije u fondovima?
neko da rizikuje zbog tudjeg dobra?

tu si grdno decko pogresio, pogledaj sve optuznice americke komisije za hartije od vrednosti i nadji mi jednu da se odnosi na nekog menadzera uzajamnog fonda ili banke. Insajder se koristi za LICNO bogacenje i kod nas i u svetu.

Kod nas pogotovu menadzeri kupuju za fond, prodajuci u isto vreme licne akcije kada pada cena ili profit preduzeca.

Kole me otkad je prodao NIIS posle onog intervjua ne zanima ni kao investitor ni kao covek, pogubio se skroz.

Ne planiram ni ja skroz da izadjem iz AIKB, racunao sam novi PE bio bi 8.24 nije strasno, samo ipak ima mnogo jeftinijih hartija u tom slucaju.

Po meni je sramota da nisu objavili rezultate zvanicno na skupstini, ako se dobro secam prosle godine smo imali rezultate oko 15og aprila.

Ziveli :)
Nazad na vrh Ići dole
Lolita
VIP
VIP
Lolita


Broj poruka : 509
Localisation : Novi Sad
Points : 1385
Datum upisa : 10.07.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Icon_minitime4/20/2011, 21:59

Milos86 ::
Tacno emisija novih 433066 obicnih akcija nesto manje ispod 5% danas znate da je isplacena dividenda za 2008 i 2009

Da li neko zna koliko kasni uplata dividende ako leze na neki drugi namenski racun koji nije u AIK banci?
Nazad na vrh Ići dole
V029
Still learning
Still learning



Broj poruka : 97
Points : 346
Datum upisa : 26.09.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Icon_minitime4/20/2011, 22:45

sutra ::
ahahahahaha kakve bre insajder informacije u fondovima?
neko da rizikuje zbog tudjeg dobra?

tu si grdno decko pogresio, pogledaj sve optuznice americke komisije za hartije od vrednosti i nadji mi jednu da se odnosi na nekog menadzera uzajamnog fonda ili banke. Insajder se koristi za LICNO bogacenje i kod nas i u svetu.

Kod nas pogotovu menadzeri kupuju za fond, prodajuci u isto vreme licne akcije kada pada cena ili profit preduzeca.

Kole me otkad je prodao NIIS posle onog intervjua ne zanima ni kao investitor ni kao covek, pogubio se skroz.

Ne planiram ni ja skroz da izadjem iz AIKB, racunao sam novi PE bio bi 8.24 nije strasno, samo ipak ima mnogo jeftinijih hartija u tom slucaju.

Po meni je sramota da nisu objavili rezultate zvanicno na skupstini, ako se dobro secam prosle godine smo imali rezultate oko 15og aprila.

Ziveli :)

Pa da, sad mi jasno, neće niko da rizikuje zbog toga što američki SEC kod nas kontroliše neregularnosti na tržištu hartija od vrednosti. U tom slučaju, ako je u pravu za kvartalnu bruto dobit, gospodin Tic bi trebao da očekuje da mu zakucaju na vrata zbog njegovog posta, ako je istrgovao na bazi te informacije.

Ako sam te dobro razumeo fondovi ne prodaju zato što ne žele da se po Srbiji preterano informišu o kvartalnim zaradama kompanija u koje investiraju zbog rizika da ne zaglave u neki srpski zatvor, a Kole je poremetio pameću, pa njegove postupke ne treba uzimati za ozbiljno, za to vreme ti si izračunao novi PE koji nije tako loš, ali ima i bolji, pa ćeš tim dunsterima da pokažeš kako se trguje na berzi?
Živeli cyclops
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Icon_minitime4/20/2011, 22:54

Ako je kvartalna dobit samo 579miliona rsd-onda nešto gadno smrdi u državi Danskoj.Toliko su trebali da imaju da ništa nisu radili..samo deponovanjem NIISa+dobiti na kursnim razlikama(koje su gromoglasno najavljivane_daju veću cifru od gore navedene).Ipak mislim da treba sačekati zvanične rezultate-a pre njih preventivno ....prodati malo sesir

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Icon_minitime4/20/2011, 23:04

Lolita ::
Da li neko zna koliko kasni uplata dividende ako leze na neki drugi namenski racun koji nije u AIK banci?

Rekoše u Aik Banci 10-15 dana.

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Icon_minitime4/21/2011, 07:15

@vo29

pogledaj rezultate domacih fondova pa ce ti biti jasno koliko su im bitne informacije i dobrobit klijenata. I u svetu 80% fondova ima prinos manji od indexa nazalost. Nece Ticu zasad niko da kuca na vrata sem postara. Necu nikom ja da pokazem kako se trguje, zato sto sam ja jos gluplji nazalost. Nisam gluplji od fondova i indexa, ali sam gluplji nego sto bih voleo da jesam.

Za tvoju informaciju pre par meseci sam cak prestao i da uplacujem u penzione fondove. Skuplja dara nego mera. Znas kako kazu: Ko vino vecera vodu doruckuje :)
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Icon_minitime4/21/2011, 09:40

Ipak pričekajmo zvanične rezultate.
Nazad na vrh Ići dole
Lolita
VIP
VIP
Lolita


Broj poruka : 509
Localisation : Novi Sad
Points : 1385
Datum upisa : 10.07.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Icon_minitime4/21/2011, 11:00

Jovana2009 ::
Mozda je neko od silnog pica lose cuo ili namerno zaboravio ispred tih 579 mil da stavi 1(jedinicu)! tt

Po svemu sudeci izgleda da ipak ne fali 1(jedinica) lale pogledajte tabluuuu strasan uzas...... udrimile
Nazad na vrh Ići dole
V029
Still learning
Still learning



Broj poruka : 97
Points : 346
Datum upisa : 26.09.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Icon_minitime4/21/2011, 11:02

Nažalost ovaj pad danas i pogotovu odsustvo velikih kupaca ne mirišu na dobro. Nadam se da Tic nije bio u pravu. Jedino to što su i druge hartije u crvenom baca senku na njegovu insider informaciju...
Nazad na vrh Ići dole
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Icon_minitime4/21/2011, 11:10

Sve je to vec vidjeno na Lelex-u.Panika malih pod devizom "Ura,juris, svi u provaliju!" Normalno, uz obilatu pomoc hostaplera kojima je u interesu da sto vise srozaju cene. Vazi za sve hartije.
Nazad na vrh Ići dole
Zoranecc
VIP
VIP
Zoranecc


Broj poruka : 209
Points : 587
Datum upisa : 19.11.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Icon_minitime4/21/2011, 11:11

Nemam vise sumnje izgleda da je Tic bio u pravu. Pogledajte tablu i sve ce Vam biti jasno.
Nazad na vrh Ići dole
EVE
Just looking
Just looking



Broj poruka : 32
Points : 77
Datum upisa : 02.04.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Icon_minitime4/21/2011, 11:12

V029 ::
sutra ::
ahahahahaha kakve bre insajder informacije u fondovima?
neko da rizikuje zbog tudjeg dobra?

tu si grdno decko pogresio, pogledaj sve optuznice americke komisije za hartije od vrednosti i nadji mi jednu da se odnosi na nekog menadzera uzajamnog fonda ili banke. Insajder se koristi za LICNO bogacenje i kod nas i u svetu.

Kod nas pogotovu menadzeri kupuju za fond, prodajuci u isto vreme licne akcije kada pada cena ili profit preduzeca.

Kole me otkad je prodao NIIS posle onog intervjua ne zanima ni kao investitor ni kao covek, pogubio se skroz.

Ne planiram ni ja skroz da izadjem iz AIKB, racunao sam novi PE bio bi 8.24 nije strasno, samo ipak ima mnogo jeftinijih hartija u tom slucaju.

Po meni je sramota da nisu objavili rezultate zvanicno na skupstini, ako se dobro secam prosle godine smo imali rezultate oko 15og aprila.

Ziveli :)

Pa da, sad mi jasno, neće niko da rizikuje zbog toga što američki SEC kod nas kontroliše neregularnosti na tržištu hartija od vrednosti. U tom slučaju, ako je u pravu za kvartalnu bruto dobit, gospodin Tic bi trebao da očekuje da mu zakucaju na vrata zbog njegovog posta, ako je istrgovao na bazi te informacije.

Ako sam te dobro razumeo fondovi ne prodaju zato što ne žele da se po Srbiji preterano informišu o kvartalnim zaradama kompanija u koje investiraju zbog rizika da ne zaglave u neki srpski zatvor, a Kole je poremetio pameću, pa njegove postupke ne treba uzimati za ozbiljno, za to vreme ti si izračunao novi PE koji nije tako loš, ali ima i bolji, pa ćeš tim dunsterima da pokažeš kako se trguje na berzi?
Živeli cyclops

Koliko sam upoznata, Americki SEC kod nas nema ingerencije, odakle ti to? I kakve to ima veze sa AIKB ?
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Icon_minitime4/21/2011, 11:13

V029 ::
Nažalost ovaj pad danas i pogotovu odsustvo velikih kupaca ne mirišu na dobro. Nadam se da Tic nije bio u pravu. Jedino to što su i druge hartije u crvenom baca senku na njegovu insider informaciju...

Samo sto druge hartije nisu u crvenom.
ENHL+, SJPT+, NIIS 0, AERO -3din, AGBN-0.02%.....

Ostale ili rastu ili stagniraju. Jedino jos pada VZAS.
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Icon_minitime4/21/2011, 11:23

@eve
naravno da nema, vo29 i ja se malo salimo.

sad sam pogledao ranije bilanse i ovo je najgori q1 do sada. 2004 i 2005 je bila manja dobit, ali sa manjim kapitalom.

Sta li se desava u ovoj banci? vec je pocela da me boli glava.....
Nazad na vrh Ići dole
V029
Still learning
Still learning



Broj poruka : 97
Points : 346
Datum upisa : 26.09.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Icon_minitime4/21/2011, 11:27

sutra ::
@eve
naravno da nema, vo29 i ja se malo salimo.

sad sam pogledao ranije bilanse i ovo je najgori q1 do sada. 2004 i 2005 je bila manja dobit, ali sa manjim kapitalom.

Sta li se desava u ovoj banci? vec je pocela da me boli glava.....

Tako je piju
Nazad na vrh Ići dole
V029
Still learning
Still learning



Broj poruka : 97
Points : 346
Datum upisa : 26.09.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Icon_minitime4/21/2011, 11:30

Ovih 1400 akcija moglo je da se zbere od nas na forumu posle Tic posta, voleo bih da nam kaže odakle info, bar okvirno.
Nazad na vrh Ići dole
EVE
Just looking
Just looking



Broj poruka : 32
Points : 77
Datum upisa : 02.04.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Icon_minitime4/21/2011, 11:41

Zvanicni rezultati, ukoliko su zaista toliko losi, ce dodatno urusiti cenu AIKB iz razloga sto fondovi nemaju legalitet da kupuju-prodaju na bazi glasina.
Nazad na vrh Ići dole
Dnenad85
VIP
VIP
Dnenad85


Broj poruka : 410
Godina : 38
Localisation : pickovac
Points : 1545
Datum upisa : 28.01.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Icon_minitime4/21/2011, 11:52

Neko se lepo istresa, confused
Nazad na vrh Ići dole
V029
Still learning
Still learning



Broj poruka : 97
Points : 346
Datum upisa : 26.09.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Icon_minitime4/21/2011, 11:59

Evo ih kupci, najveći obim u zadnjih 11 trgovačkih dana. Ovo nisu sitni ulagači. Verovatno ne čitaju naš forum.
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Icon_minitime4/21/2011, 13:00

Kako je krenulo ovde ce tek da se desi "Fukošima" ! titanik
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Icon_minitime4/21/2011, 15:17

Spremajte lovu i nekuajte, nego zahvalite Bogi sto nam ovo omogucava kafa Vece obime ocekujte na 3500 a mi sto kupimo zrnca bice koja stotka dole sesir
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Icon_minitime4/21/2011, 15:39

V029 ::
Evo ih kupci, najveći obim u zadnjih 11 trgovačkih dana. Ovo nisu sitni ulagači. Verovatno ne čitaju naš forum.

Tako je, zanimljivo kako svi vide da neko prodaje a niko ne vidi da neko i kupuje.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 23 Icon_minitime4/21/2011, 15:41

Racunarko ::
V029 ::
Nažalost ovaj pad danas i pogotovu odsustvo velikih kupaca ne mirišu na dobro. Nadam se da Tic nije bio u pravu. Jedino to što su i druge hartije u crvenom baca senku na njegovu insider informaciju...

Samo sto druge hartije nisu u crvenom.
ENHL+, SJPT+, NIIS 0, AERO -3din, AGBN-0.02%.....

Ostale ili rastu ili stagniraju. Jedino jos pada VZAS.

A kako je bilo do danas? Ceo belex je padao
Nazad na vrh Ići dole
 
AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)
Nazad na vrh 
Strana 23 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: