BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)

Ići dole 
+110
Akcionar07
Boza Belex
Milica1
Nestrpljivi
Fast
Lolita
Jovana2009
Taliano
Djavo
Bookmaker
Banaćanin
EVE
Strbac
Folio
IgorHaki
Dnenad85
Taliban
Mira
Bosanac
AlexBGD
ILoveRoses
Boki72
Jegulja
Rogy
sexy jea
Vlada BG
Big Mile
Limited011
Mistery 011
kudrinjo bg
Sneki
Boranija
Zoranecc
Greta
Aca123
Ars Vivendi
vajabaja
BoS
Djuka
SabanNonda
Infinity
Aleks
Boby
Prokuplje
Mezi
Centurion
Dusan
Nemesis
Teletrader
geogsi
BBrroo
Cincinnatus
Bidza
Dosije
bonum.mm
BojanNS
Tic
Fmember
Lord Stem
MYSTIC021
Pekoilic
Drag_Mlad
Mukli
Simče
Enron
KRUSKA
Maca
Mitar
Boj
Mr. Price
MarkoJTD
Momir
Zeljko
Aritmeticar
Brmbocla
Non-ProfitOrganization
Steve McQueen
Skrab0fix
StariHrast
C R A Z Y
JelenaS
Air
Ris
pakodazna
Vladulns
Sutra
Mali akcionar
Atomski mrav
Bista
Miladin
pepsiman
V029
Kobe Bryant
bez motike
Dax
RobinHood
Bond
Sahbaz
Sofke
HUACHUMA
Ivan2211
Sheriff
Kurajber
Slovenac1
Novosadjanin007
nepet
iki
Milos86
Sasa965
Racunarko
114 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 18 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Mr. Price
Still learning
Still learning



Broj poruka : 137
Points : 224
Datum upisa : 22.09.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Icon_minitime2/4/2011, 09:08

Polako ljudi, budimo ljudi a ne zivotinje (ima neka reklama na tu foru)
Ne treba vredjati nikog zato sto ima drugacije misljenje. Ne bi me iznenadilo da sam pogresio, ali jos uvek mislim da moze jeftinije od ovog. Znam da to ljuti one koji imaju ovu hartiju. Ako slucajno probije otpor koji je napravila, eto mene nazad, pa cemo zajedno da navijamo za rast. A dotle Vas srdacno pozdravljam.
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Icon_minitime2/4/2011, 09:12

Mr. Price ::
Polako ljudi, budimo ljudi a ne zivotinje (ima neka reklama na tu foru)
od
Citat glasi: Budimo ljudi iako smo Srbi... izgovorio ga je pokojni patrijarh Pavle!
Nazad na vrh Ići dole
Ivan2211
VIP
VIP
Ivan2211


Broj poruka : 419
Points : 885
Datum upisa : 31.05.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Icon_minitime2/4/2011, 12:51

Okrugli nalozi (deljivi sa 100) naređani na po dinar sa kupovne strane, deluje da počinje nova vožnja.... suny
Nazad na vrh Ići dole
Novosadjanin007
Member
Member
Novosadjanin007


Broj poruka : 690
Godina : 47
Localisation : Novi Sad
Points : 3232
Datum upisa : 06.12.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Icon_minitime2/4/2011, 13:11

i meni se čini samo da uleti neki strani fond sa okruglim nalogom deljivim sa 1000, bice nova voznja uzbrdo!!!, za samo 10min pre zatvaranje danasnje berze, traznja se povecala za samo 2000kom i bilo je preskakanja cene iz minuta u minutu...Videcemo, al mislim da kupci taktiziraju, a prodaji se ne zuri da proda!!!

_________________
Tiha voda, breg roni.
Nazad na vrh Ići dole
bonum.mm
Moderator
bonum.mm


Broj poruka : 478
Points : 1232
Datum upisa : 28.11.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Icon_minitime2/4/2011, 14:10

Prođe januar a ni reci objašnjenja malim akcionarima o dividendi za obicne akcije iz 2008 i 2009g. Neozbiljno i neprofesionalno od strane AIK-banke.
Nazad na vrh Ići dole
Novosadjanin007
Member
Member
Novosadjanin007


Broj poruka : 690
Godina : 47
Localisation : Novi Sad
Points : 3232
Datum upisa : 06.12.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Icon_minitime2/4/2011, 15:26

bonum.mm ::
Prođe januar a ni reci objašnjenja malim akcionarima o dividendi za obicne akcije iz 2008 i 2009g. Neozbiljno i neprofesionalno od strane AIK-banke.

mozda zato i taktiziraju!!!

_________________
Tiha voda, breg roni.
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2222
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1308
Datum upisa : 20.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Icon_minitime2/4/2011, 15:45

Neozbiljni totalno
Nazad na vrh Ići dole
Dosije
Zuti karton
Zuti karton



Broj poruka : 184
Points : 500
Datum upisa : 22.01.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Icon_minitime2/4/2011, 15:51

Ja imam informaciju, zvao sam Aik u Nisu. Kazu, jos je na snazi uredba NBS o zastiti finansijskog sistema Srbije, dok se to ne ukine, ne mogu da isplate. Cim se ukine, isplatice.
Nazad na vrh Ići dole
Kurajber
Member
Member
Kurajber


Broj poruka : 414
Points : 1092
Datum upisa : 18.12.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Icon_minitime2/4/2011, 15:56

mozda sacekaju pa vam dodele odmah i za 2010. a kako su isplatili prioritetne? kako druge banke isplacuju dividende, samo aik ne?
Nazad na vrh Ići dole
Bidza
VIP
VIP
Bidza


Broj poruka : 64
Points : 265
Datum upisa : 03.11.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Icon_minitime2/4/2011, 16:05

Kurajber ::
mozda sacekaju pa vam dodele odmah i za 2010. a kako su isplatili prioritetne? kako druge banke isplacuju dividende, samo aik ne?

E stvarno si Kurajber sa velikim K.. mogu da te zamislim dok izgovaraš ovu rečenicu pun sebe i sa dodatnom dozom sarkazma.. Bravo !
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Icon_minitime2/4/2011, 16:15

Kurajber ::
mozda sacekaju pa vam dodele odmah i za 2010. a kako su isplatili prioritetne? kako druge banke isplacuju dividende, samo aik ne?

Koja srbska banka je isplatila dividendu u 2009 i 2010 na redovne akcije?
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13731
Localisation : Novi Sad
Points : 51381
Datum upisa : 03.06.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Icon_minitime2/4/2011, 17:34

Promene: 03.02. - 04.02.2011. (T-3) ili 31.01. - 01.02.2011.

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 19promene030204022011
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Price
Still learning
Still learning



Broj poruka : 137
Points : 224
Datum upisa : 22.09.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Icon_minitime2/5/2011, 10:05

Izmedju ostalog verovatno ih muci sto moraju isplatiti dividendu 200.000 eur vise nego u decembru zbog razlike u kursu. Dinar je sve jaci. Ma, nek daju akcije umesto toga, necemo se buniti. od
Nazad na vrh Ići dole
Miladin
Zuti karton
Zuti karton
Miladin


Broj poruka : 137
Godina : 55
Points : 530
Datum upisa : 09.12.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Icon_minitime2/5/2011, 11:45

Slovenac1 ::
Kurajber ::
mozda sacekaju pa vam dodele odmah i za 2010. a kako su isplatili prioritetne? kako druge banke isplacuju dividende, samo aik ne?

Koja srbska banka je isplatila dividendu u 2009 i 2010 na redovne akcije?

Jubmes


Nazad na vrh Ići dole
V029
Still learning
Still learning



Broj poruka : 97
Points : 346
Datum upisa : 26.09.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Icon_minitime2/6/2011, 10:09

Ris ::
Mitar ::
3300
AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 422553 ne preko 3500 moram vam nesto reci, do sada taj direktor kada je god rekao da ce da rastu akcije akcije su rasle kada je reko da ce da padju bio je upravu, inace imamo zajednickog prijatelja, i mislim da nije prodao zbog zbog toga sto nema para AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 589925 zahvaljuci njemu poznata osoba u Novom Sadu koja jakooooo mocna je dosla do jednog bitnog kredita, od te iste MM osobe zena je ubila svalerku trudnu i znate koliko je dobila robije (fali mi onaj smajli sto pokazuje srednji prst) e toliko .... I sada mislite da ce on imati problema zbog ovih udesa AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 270317 AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 270317

Mogu da pitam kojom metodologijom dolazite do ovako lepo okruglih cifara?

Već neko vreme AIKB je u konsolidaciji. Sada je vreme za kupovinu ili prodaju. Ako pogledate u rikverc Bondove tabele, iz aviona se vidi šta treba raditi sa ovom hartijom.

Biće još konsolidacija, biće još korekcija, ali dokle god leva i desna strana Bondovih tabela ovako izgledaju, ja sam na ovoj hartiji kupac.

P.S. Nisam zaboravio fundamente kojima se rukovodim prilikom odlučivanja, ali ovi levi to sigurno bolje analiziraju od svih nas. Njihovi timovi analitičara vrlo retko koriste "ofrlje" ili "što je babi milo, to joj se i snilo" metodologije.
Nazad na vrh Ići dole
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Icon_minitime2/6/2011, 10:39

V029 ::

Već neko vreme AIKB je u konsolidaciji. Sada je vreme za kupovinu ili prodaju. Ako pogledate u rikverc Bondove tabele, iz aviona se vidi šta treba raditi sa ovom hartijom.
Biće još konsolidacija, biće još korekcija, ali dokle god leva i desna strana Bondovih tabela ovako izgledaju, ja sam na ovoj hartiji kupac.

Slažem se. Konsolidacija je na nivou 3900-4000 i po meni je HOLD sve dok ne probije
ili otpor ili podršku, tj. ako u ponedeljak predje 4000 što se po tabli od petka čini da
hoće, uz eventualnu potvrdu počinje vreme za kupovinu. Isto tako, ako cena kojim
slučajem padne ispod 3900 i tamo se zadrži (što se u ovom trenutku ne čini moguće),
bilo bi vreme za prodaju. Tako ja trenutno gledam na AIKB. Pogotovo što nema više prednosti koju je ostvarila u odnosu na druge hartije po pitanju rasta u ovoj godini.
Po meni, vreme je da opet povuče Belex na gore. Kupaca ima, prodavaca malo pogotovo
na cenama ispod 4000, sve dalje je pitanje taktike stranih institucionalnih ulagača.

Rast banaka od početka godine:
UNBN 22,62 %
AIKB 20,16 %
AGBN 20,16 %
KMBN 15,20 %
PRBN 11,38 %
MTBN -0,06 %
JMBN -4,27 %
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Icon_minitime2/6/2011, 11:08

V029 ::
Ris ::
Mitar ::
3300
AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 422553 ne preko 3500 moram vam nesto reci, do sada taj direktor kada je god rekao da ce da rastu akcije akcije su rasle kada je reko da ce da padju bio je upravu, inace imamo zajednickog prijatelja, i mislim da nije prodao zbog zbog toga sto nema para AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 589925 zahvaljuci njemu poznata osoba u Novom Sadu koja jakooooo mocna je dosla do jednog bitnog kredita, od te iste MM osobe zena je ubila svalerku trudnu i znate koliko je dobila robije (fali mi onaj smajli sto pokazuje srednji prst) e toliko .... I sada mislite da ce on imati problema zbog ovih udesa AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 270317 AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 270317

Mogu da pitam kojom metodologijom dolazite do ovako lepo okruglih cifara?

Već neko vreme AIKB je u konsolidaciji. Sada je vreme za kupovinu ili prodaju. Ako pogledate u rikverc Bondove tabele, iz aviona se vidi šta treba raditi sa ovom hartijom.

Biće još konsolidacija, biće još korekcija, ali dokle god leva i desna strana Bondovih tabela ovako izgledaju, ja sam na ovoj hartiji kupac.

P.S. Nisam zaboravio fundamente kojima se rukovodim prilikom odlučivanja, ali ovi levi to sigurno bolje analiziraju od svih nas. Njihovi timovi analitičara vrlo retko koriste "ofrlje" ili "što je babi milo, to joj se i snilo" metodologije.
post2
Nazad na vrh Ići dole
Novosadjanin007
Member
Member
Novosadjanin007


Broj poruka : 690
Godina : 47
Localisation : Novi Sad
Points : 3232
Datum upisa : 06.12.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Icon_minitime2/6/2011, 11:16

sudeci po ovim jutarnjim nedeljnim postovima, izgleda da ce sutra biti otimacina na strani kupovine i da ce presisaiti onog koji je postavio 1500kom po ceni od 4099din...nesretnik sta ce kad ostane bez tih 1500kom, a cena skoci na 4300din...

_________________
Tiha voda, breg roni.
Nazad na vrh Ići dole
Cincinnatus
Still learning
Still learning
Cincinnatus


Broj poruka : 38
Localisation : Eastgate, Belgrade
Points : 184
Datum upisa : 13.01.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Icon_minitime2/6/2011, 11:46

P.S. Nisam zaboravio fundamente kojima se rukovodim prilikom odlučivanja, ali ovi levi to sigurno bolje analiziraju od svih nas. Njihovi timovi analitičara vrlo retko koriste "ofrlje" ili "što je babi milo, to joj se i snilo" metodologije.

Ovi sa leve strane trguju sa tudjim parama i na ovom rastu su zaradili ''nista'' na ovoj hartiji, a ovi sa desne koji trguju sa svojim novcem su dobri cca +20% za mesec dana i polako preusmeravaju sredstva u hartije koje imaju veci potencijal za rast.
Nazad na vrh Ići dole
V029
Still learning
Still learning



Broj poruka : 97
Points : 346
Datum upisa : 26.09.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Icon_minitime2/6/2011, 12:21

cincinnatus ::
P.S. Nisam zaboravio fundamente kojima se rukovodim prilikom odlučivanja, ali ovi levi to sigurno bolje analiziraju od svih nas. Njihovi timovi analitičara vrlo retko koriste "ofrlje" ili "što je babi milo, to joj se i snilo" metodologije.

Ovi sa leve strane trguju sa tudjim parama i na ovom rastu su zaradili ''nista'' na ovoj hartiji, a ovi sa desne koji trguju sa svojim novcem su dobri cca +20% za mesec dana i polako preusmeravaju sredstva u hartije koje imaju veci potencijal za rast.

Nikada se ne treba smejati uzimanju profita, ma koliko mali on bio. +20% je fenomenalno, samo je moj vremenski okvir drugačiji.

Ne smatram da trgovanje tudjim parama smanjuje odgovornost. Upravo suprotno, investicioni fondovi žive od tuđih para, ne bi nikako sekli granu na kojoj sede.

Što se ciljeva tiče nema razlike između velikih i malih investitora, svima je cilj da zarade što više u datom vremenskom okviru.


Poslednji izmenio V029 dana 2/6/2011, 12:23, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Miladin
Zuti karton
Zuti karton
Miladin


Broj poruka : 137
Godina : 55
Points : 530
Datum upisa : 09.12.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Icon_minitime2/6/2011, 12:22

cincinnatus ::


Ovi sa leve strane trguju sa tudjim parama i na ovom rastu su zaradili ''nista'' na ovoj hartiji, a ovi sa desne koji trguju sa svojim novcem su dobri cca +20% za mesec dana i polako preusmeravaju sredstva u hartije koje imaju veci potencijal za rast.

Banalizovano, ali prilicno tacno.
Nazad na vrh Ići dole
Miladin
Zuti karton
Zuti karton
Miladin


Broj poruka : 137
Godina : 55
Points : 530
Datum upisa : 09.12.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Icon_minitime2/6/2011, 12:26

V029 ::


Nikada se ne treba smejati uzimanju profita, ma koliko mali on bio. +20% je fenomenalno, samo je moj vremenski okvir drugačiji.


Jeste drugaciji okvir, naravno, koji je posebno evidentan kod onih koji su usli na 10.000 u aikb pa sad ponderisu i izravnavaju gubitke, cekajuci da skoci na 8500, te su hteli ne hteli postali dugorocni investitori, po receptu gazde preduzetnika Berkshire Gathawaya, koji valjda jedini propagira tu ideologiju :)
Nazad na vrh Ići dole
V029
Still learning
Still learning



Broj poruka : 97
Points : 346
Datum upisa : 26.09.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Icon_minitime2/6/2011, 13:01

Pre nego kupe neku hartiju od vrednosti investicioni fondovi (institucionalni investitori) imaju veliku količinu gotovine. Kada završe sa kupovinom imaju veliku količinu akcija. U oba slučaja, brza kupovina ili prodaja dovela bi do velikih poremećaja na tržištima, tako da oni i kupovinu i prodaju obavljaju postepeno kroz dug vremenski period i u fazama, ciklično. Postoje 4 faze koje karakterišu aktivnost institucionalnih investitora (i posledično kretanje cene), nakon što se posle analize opredele za određenu hartiju.

1. Faza akumulacije – u ovoj fazi akcije se postepeno akumuliraju tokom dugog vremenskog perioda, često godinama. Grafikon kretanja cene akcije u ovoj fazi karakteriše obično kanal, koji može biti horizontalan, blago uzlazan ili silazan. Cena fluktuira poput kretanja biča u tom kanalu. Ova faza obično nije najbolje vreme za ulaganje, jer kapital može biti vezan godinama, sa malim ili nikakvim profitom.
2. Faza strmog rasta – cena se tehnički odvaja od trenda u kome je bila - naviše. Veliki novac je ustanovio svoje pozicije i čekaju se mali investitori. Ovo je najprofitabilniji period da se investira, što se ranije prepozna ova faza, profit je veći. Dešavaju se konsolidacije i korekcije, ali posle testiranja support-a cena ide naviše. Veliki investitori i dalje kupuju mnogo manje količine akcija, podžavajući rast.
3. Faza distribucije – cena ponovo ulazi u kanal u kome se dešava suprotno od akumulacije, akcije se prodaju tokom dugog vremenskog perioda. Ovu fazu je izuzetno teško razlikovati od konsolidacije u fazi strmog rasta. Naravno mnogo je lakša retrospektivna analiza.
4. Faza strmog pada – cena se tehnički odvaja od trenda u kome je bila – naniže. Nema više velikih investitora da podrže rast, njihove pozicije su likvidirane.

Ove faze aktivnosti velikih investitora i kretanja cene akcija objašnjavaju zašto su konsolidacije najbolje mesto za opredeljivanje strategije. Faza akumulacije (njen kraj – kupovina) i faza distribucije (prodaja) obe se karakterišu konsolidacijom, koje mogu da imaju različita TA ustanovljena obeležja.

Prepoznavanje ovih faza i tačno utvrđivanje početka i završetka trenda je izuzetno teško, što razlikuje uspešne od manje uspešnih ili neuspešnih investitora. Posebno je teško zbog vremenskog okvira pojedinih faza koje mogu trajati godinama. Stop loss je preporučena (pre bih rekao neophodna) strategija da bi se smanjili potencijalni gubici od loše prepoznate faze.

Naravno postoji veliki broj institucionalnih investitora, sa različitim strategijama, te se njihove faze ne preklapaju uvek, ali praćenje ovih investitora daje određeni stepen predvidljivosti kretanja cene određene hartije od vrednosti.

Moja analiza je da smo sada još uvek u fazi akumulacije (za neke velike investitore, Templeton je izgleda završio sa ovom fazom), ali iako to nije najbolje vreme za investiranje, ja sam se ipak odlučio za aktivnost sličnu institucionalnim investitorima, zbog 3 razloga:
1. Ovi ciklusi nisu identični kod svih velikih investitora. Kod nekih je ova hartija verovatno već u fazi br.2.
2. BB kao emerging market, pokazuje veće fluktuacije cene u fazi akumulacije, a smatram da će na ovoj „blue chip“ hartiji zbog fundamenata ova faza imati uzlazni trend. Takođe smatram da je cela Srbija makroekonomski u uzlaznoj putanji.
3. Završetak hladnog rata sa posledičnim uvođenjem kapitalizma u svim državama, pa i u komunističkoj Kini, internet i globalizacija doveli su do povezanosti svetskih tržišta kakva nije viđena u istoriji čovečanstva. Smatram da će dok se ne regulišu precizni odnosi među velikim igračima u svetu (kretanje nacionalnih valuta, porast potražnje za commodities i borba za prevlast sfere uticaja u regionima bogatih njima, normalizacija ekspanzije emerging markets), globalne recesije biti mnogo češće i dublje nego dosada, što će skratiti trajanje ovih faza i otežati njihovo prepoznavanje.

Drugim rečima smatram da je, dugoročno gledano, dosadašnji rast ove hartije proporcionalno mali imajući u vidu fazu ciklusa u kojoj smatram da smo sada. Sve to ovu hartiju na sadašnjim cenama čini dobrom kupovinom (po meni, ali imajte u vidu da možda grešim).
Nazad na vrh Ići dole
Sofke
Our family
Our  family
Sofke


Broj poruka : 330
Points : 1228
Datum upisa : 13.11.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Icon_minitime2/6/2011, 13:34

Miladin ::
cincinnatus ::


Ovi sa leve strane trguju sa tudjim parama i na ovom rastu su zaradili ''nista'' na ovoj hartiji, a ovi sa desne koji trguju sa svojim novcem su dobri cca +20% za mesec dana i polako preusmeravaju sredstva u hartije koje imaju veci potencijal za rast.

Banalizovano, ali prilicno tacno.
a ko kaze da su zaradili 20%,mozda su izlazili po istim cenama samo pre2 godine ili po nizim od trnutnih ili...,znaci strani invest.fondovi su poprilicno glupavi!?e pa stvarno mozes svasta da cujes 89
Nazad na vrh Ići dole
Mitar
VIP
VIP
Mitar


Broj poruka : 729
Points : 1976
Datum upisa : 14.11.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Icon_minitime2/6/2011, 13:43

Miladine a kako si misliio da se Buffet bavi svakodnevno sa kupi prodaj sa iznosima u mlrd
Nazad na vrh Ići dole
Cincinnatus
Still learning
Still learning
Cincinnatus


Broj poruka : 38
Localisation : Eastgate, Belgrade
Points : 184
Datum upisa : 13.01.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Icon_minitime2/6/2011, 14:06

a ko kaze da su zaradili 20%,mozda su izlazili po istim cenama samo pre2 godine ili po nizim od trnutnih ili...,znaci strani invest.fondovi su poprilicno glupavi!?e pa stvarno mozes svasta da cujes 89 [/quote]

Ne smatram da su glupavi, nego nasuprot tome, sve dok naplacuju godisnju naknadu na ukupnu imovinu fonda i ulazno-izlaznu naknadu.
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Icon_minitime2/6/2011, 14:21

cincinnatus ::
a ko kaze da su zaradili 20%,mozda su izlazili po istim cenama samo pre2 godine ili po nizim od trnutnih ili...,znaci strani invest.fondovi su poprilicno glupavi!?e pa stvarno mozes svasta da cujes 89


Ne smatram da su glupavi, nego nasuprot tome, sve dok naplacuju godisnju naknadu na ukupnu imovinu fonda i ulazno-izlaznu naknadu. [/quote]

Ma, daj molim te.
Zar zaista mislis da strani fondovi rade tako plitko kao ovi nasi?
Zar zaista mislis da oni sebi mogu da dozvole da nemaju nikakav prihod za investitore i da mogu da nasankavaju investitore kao domaci fondovi? comp
Nazad na vrh Ići dole
BBrroo
VIP
VIP



Broj poruka : 585
Points : 1870
Datum upisa : 09.03.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Icon_minitime2/6/2011, 16:40


Je smo li otkrili i rekli ko je iza EBC 00001
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1750
Localisation : novi sad
Points : 6154
Datum upisa : 02.09.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Icon_minitime2/6/2011, 16:50

Kako da pocnem... Mislim da bi bilo krajnje vreme da prestanete da pumpate ovu akciju. Prosle godine, nekoliko dana pred presek, Slovenac i ja smo jedini predvidjali rast cene akcije i to odmah posle N.Godine, i velika vecina vas je smatrala da akcija sigurno ide u rikverc. Mnogi su to pricali na osnovu iskustva, pozivali se na istoriju trgovanja (sto istini za volju je imalo logike) ali je meni izgledalo da ce se upravo suprotno desiti. Ja licno sam prozvan od strane Sneki, kao kako sam bio smesan sto sumnjam da ce pasti cena, samo me tad mrzelo da joj odgovaram. Poslednjih dana sam dosta pratio trgovanje i primetio da neki veci igraci ne dozvoljavaju porast cene, a zatim verovatno neko drugi nije dozvolio znatniji pad. Meni to sve jako smrdi. Onda, akcija je stigla na obracunsku cenu i meni je to ipak znak da treba biti oprezan. Nismo u 2007. ili 2008. godinu, iako bi svi to mnogo voleli. Ja prvi. Istina je da je nasa berza i dalje potcenjena, i to stoji. Ja i dalje smatram da su slabi prometi. Tu i tamo dodje po koji inv.fond, ali isto tako i ode. Ovoga puta vecina vas misli da sledi ne znam kakav proboj, ali ja nisam siguran i verovatno cu opet biti u manjini. Imam ovu akciju i naravno da bi mi odgovaralo da raste, ali ponavljam, slaba je traznja stranih investitora. Po meni je kljucno.....
Nazad na vrh Ići dole
HUACHUMA
VIP
VIP
HUACHUMA


Broj poruka : 523
Localisation : valjevo
Points : 1619
Datum upisa : 25.05.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Icon_minitime2/6/2011, 18:02

Citat :
Slovenac i ja smo jedini predvidjali rast cene akcije i to odmah posle N.Godine.........



Pa bilo je i drugih: Huachuma 17.12. 2010
Citat :
Dinar agresivno raste jer strani investitori menjaju evre i narednih dana napadaju na AIK. Sada je vreme da kupe sto vise pre nego sto AIK ode na 5000 a evro na 95din.

Ja mislim da nebismo trebali da upotrebljavamo rec pumpa za kompaniju koja je ispod 2 buka i ciji su fundament uredu osim ako ne postoje dodatne informacije koje bi pokvarile ovu sliku.

_________________
Bolje je imati akcije na grani nego nekretnine u ruci!
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Icon_minitime2/7/2011, 10:17

Miladin ::
V029 ::


Nikada se ne treba smejati uzimanju profita, ma koliko mali on bio. +20% je fenomenalno, samo je moj vremenski okvir drugačiji.


Jeste drugaciji okvir, naravno, koji je posebno evidentan kod onih koji su usli na 10.000 u aikb pa sad ponderisu i izravnavaju gubitke, cekajuci da skoci na 8500, te su hteli ne hteli postali dugorocni investitori, po receptu gazde preduzetnika Berkshire Gathawaya, koji valjda jedini propagira tu ideologiju :)

Da, i zato je kao slučajno drugi najbogatiji čovek na svetu jer kao nema pojma je li?
Nazad na vrh Ići dole
V029
Still learning
Still learning



Broj poruka : 97
Points : 346
Datum upisa : 26.09.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Icon_minitime2/7/2011, 11:23

Slovenac1 ::
Miladin ::
V029 ::


Nikada se ne treba smejati uzimanju profita, ma koliko mali on bio. +20% je fenomenalno, samo je moj vremenski okvir drugačiji.


Jeste drugaciji okvir, naravno, koji je posebno evidentan kod onih koji su usli na 10.000 u aikb pa sad ponderisu i izravnavaju gubitke, cekajuci da skoci na 8500, te su hteli ne hteli postali dugorocni investitori, po receptu gazde preduzetnika Berkshire Gathawaya, koji valjda jedini propagira tu ideologiju :)

Da, i zato je kao slučajno drugi najbogatiji čovek na svetu jer kao nema pojma je li?

@Miladin
Kritikovati Buffeta je kao da bacaš kamenje na planinu, od čega je planina samo veća. Umesto kritike trebalo bi da se pročitaju njegova godišnja obraćanja BRK akcionarima i knjige njegovog učitelja Benjamina Grahama koji je postavio osnovne postulate za investiranje kojih se svi investitori, pa i tehnički analitičari pridržavaju.

Na BB TA nema takav značaj kao na likvidnijim berzama, tako da FA (uz konsultovanje TA prilikom ulaza i izlaza) i dugoročno ulaganje maltene nemaju alternativu.
Nazad na vrh Ići dole
geogsi
VIP
VIP
geogsi


Broj poruka : 349
Points : 867
Datum upisa : 14.12.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Icon_minitime2/7/2011, 12:05

^^^^^V029
Skidam kapu, za ovaj i prethodne postove
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13731
Localisation : Novi Sad
Points : 51381
Datum upisa : 03.06.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Icon_minitime2/7/2011, 16:32

Promene: 04.02. - 07.02.2011. (T-3) ili 01.02. - 02.02.2011.

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 20promene040207022011
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 991
Points : 2792
Datum upisa : 05.09.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VI DEO) - Page 7 Icon_minitime2/8/2011, 17:10

I sinu oduzeto preduzeće

- Jovici Stefanoviću Niniju biće oduzeto matično preduzeće „Nini", upravo preko kojeg je pribavio sebi najveću nezakonitu korist na štetu radnika „Srboleka", kao i preduzeće za usluge i holding poslove „Marko plus", čije je sedište u Novom Sadu - kaže za Press izvor blizak finansijskoj istrazi.

- Preduzeću „Nini" oduzima se 238.745 akcija preduzeća „Srbolek", čija je pojedinačna cena 420 dinara, 62.850 običnih i prioritetnih akcija AIK banke po ceni od 1.900 dinara, kao i 42.333 akcije u vrednosti od 2.300 dinara - navodi se u zahtevu tužilaštva u koji je Press imao uvid.

Pored toga, Stefanoviću će biti oduzete akcije firmi „Femid", „Milan Blagojević", „Menta", „Niške pivare", „Žitoprometa" i „Žitopeka", farmaceutske kuće „Farmakos".

http://pressonline.rs/sr/vesti/hronika/story/150265/Nini+ostaje+bez+imovine!.html
Nazad na vrh Ići dole
 
AIK banka a.d. Niš - AIKB (VI DEO)
Nazad na vrh 
Strana 7 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 18 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: