BELEX Club
BELEX Club

Ekonomski Forum

PrijemPortalliEventsPublicationsČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
Delite | 

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20
AutorPoruka
Dragan555
VIP
VIP

Broj poruka : 763
Datum upisa : 18.01.2014

PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   4/4/2018, 18:40

Ako je sad ne isplate i treba da ide cena na dole. Optimista sam i nadam se najboljem ishodu ali sve ima svoje granice.
Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP

Broj poruka : 915
Datum upisa : 05.02.2014

PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   4/4/2018, 19:39

Nece je isplatiti, dok se ne razresiovo sa EBRD-om, ali ce podeliti novu zato sto moraju.
Nazad na vrh Ići dole
Big Beast
Still learning
Still learning

Broj poruka : 74
Datum upisa : 15.11.2017

PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   4/17/2018, 16:06

Uskoro zavrsavaju razgovore sa EBRD ili sto bi Matthew rekao picvajz. Ako su pretnje od strane fondova sa tako ozbiljnim posledicama mozda ovi nasi i popuste? Nije da nisu skloni popustanjima pod pritiskom.
Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP

Broj poruka : 915
Datum upisa : 05.02.2014

PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   4/17/2018, 16:32

17.03.2018.
[You must be registered and logged in to see this link.]

N1: Imam samo još minut, ali želeo bih da vas pitam za možda najprepoznatljiviju investiciju u vašem portfoliju. Reč je o Komercijalnoj banci. Kakva je vaša izlazna strategija i kakve su vaše opcije za saradnju?
Berg: U Komercijalnoj banci smo već dugo. Od samog početka očekivala se privatizacija Komercijalne banke. To je još uvek naša preporuka i naše očekivanje. Trenutno, još uvek radimo s vladom na tome da se popravi korporativna uprava, a radimo i na strategiji za budućnost Komercijalne banke, ali nema ničeg konkretnog što bismo dodali onome što već znate. Radimo na tome da tu državnu banku pretvorimo u vrhunsku trgovačku banku.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner

Broj poruka : 1494
Datum upisa : 09.08.2007

PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   4/17/2018, 17:02

[You must be registered and logged in to see this link.] ::
17.03.2018.

N1: Imam samo još minut, ali želeo bih da vas pitam za možda najprepoznatljiviju investiciju u vašem portfoliju. Reč je o Komercijalnoj banci. Kakva je vaša izlazna strategija i kakve su vaše opcije za saradnju?
Berg: U Komercijalnoj banci smo već dugo. Od samog početka očekivala se privatizacija Komercijalne banke. To je još uvek naša preporuka i naše očekivanje. Trenutno, još uvek radimo s vladom na tome da se popravi korporativna uprava, a radimo i na strategiji za budućnost Komercijalne banke, ali nema ničeg konkretnog što bismo dodali onome što već znate. Radimo na tome da tu državnu banku pretvorimo u vrhunsku trgovačku banku.

Ovo je stara vest, od tada su izasrali ovi nasi gomilu govana u razgovorima sa strancima.

A i ovaj Berg je kompletan klovn, kojem je jednom trenutku cak bilo zabranjeno iz EBRD kancelarije u Londonu da komunicira sa bilo kim iz banke i Ministarstva finansija. Taj se pita samo da li ce za rucak pljeku sa lukom il' bez luka, i ni za sta drugo.

kafa

VIP
VIP

PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   4/18/2018, 09:37

Meni se cini da je nekoliko njih, prepoznalo trenutno povoljnu cenu prioritetnih akcija i lepo se tovare mesecima unazad na ceni od 820-870.
Nazad na vrh Ići dole
Toplica
Our family
Our  family

Broj poruka : 182
Godina : 30
Datum upisa : 17.02.2011

PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   4/18/2018, 14:49

Danas i velika ponuda za prodaju preko 7000 komada, izgleda da akcionari dizu ruke od ove price, imali su veliki optimizam sada su vidno razocarani. Gubi se strpljenje oko Kmbn sto se tice malih akcionara.
Nazad na vrh Ići dole
Big Beast
Still learning
Still learning

PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   4/18/2018, 18:49

Sve Toplicane koje sam u zivotu upoznao su bili veliki pozitivci i veseljaci. I ako je bilo ocigledno da im nije u zivotu sve potaman. Ne znam kakve su se nevolje tebi srucile na glavu ali zelim da verujem da si i ti takav. I da si samo gledajuci kroz tu tvoju crnu prizmu slucajno propustio da sagledas stvari do kraja. Upravo sam proverio. Jeste preko 7000 komada je bilo u ponudi ali od toga preko 6000 komada je nudjeno na cenama od 1099-1130. Nije bas da bi da dizu ruke, saq ovakvom ponudom pre bi da dizu cenu. 
Mislim da ce ipak drzava da popusti pred zahtevima EBRD, IFC i ostalih stranih investitora.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
VIP
VIP

PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   4/19/2018, 11:42

[size=31]Tolika zarada banaka najbolja je u poslednjih deset godina, odnosno od početka svetske ekonomske krize, i ostvarena je uprkos drastičnom padu kamata, navodi list. [/size]

[size=41]A pravo vreme za banke je tek pred nama. [/size]

Nazad na vrh Ići dole
Toplica
Our family
Our  family

PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   4/19/2018, 13:08

Moze nalog da se stavi i na 1500 ali to nece niko da kupi. Vidis da se cena zakopala na 800. Toplicani su veseljaci zato sto nemaju mnogo mozga zato su i najnerazvijeniji kraj. To sto se ti nadas to je masta a ne realnost. Ja gledam poteze koji se povlace i iste komentarisem. Kada bude nesto dobro sigurno cu reci da je dobro nemoj nista da brines. A posto konstantno nema ama bas ni jednog dobrog poteza sve je jasno.
Nazad na vrh Ići dole
Big Beast
Still learning
Still learning

PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   4/19/2018, 17:07

Cena jeste stabilna. Poslednjih 6 meseci najveci obimi su bili na cenama od 820 do 900. I juce i danas stoji nerealizovana ponuda za kupovinu na 820. Slazem se sa tobom da sam nalog nista ne znaci. Sta vise moze to da bude i namerno. Moze bilo ko, ko ima malo vise akcija, a zeli jos da dokupi, da ih stavi sve na prodaju, po ceni za koju zna da mu niko nece platiti. A u stvari samo hoce da izvrsi pritisak na ostale koji prodaju, da spuste cenu. Istovremeno stavi nalog kupovine, po ceni po kojoj mu odgovara da kupi i ceka da li ce neko od onih koji vec nude akcije da se upeca i obori cenu. Meni to izgleda kao vrlo moguce. Evo danas je bilo samo 1120 u ponudi. Ima tu neceg, ozbiljni su to igraci i na sve su spremni.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
VIP
VIP

PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Juče u 12:15

Mogao bi već sutra ulaz da bude mnogo skuplji.
Nazad na vrh Ići dole
Toplica
Our family
Our  family

PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Juče u 12:16

Sutra tipa za par meseci ili ovih dana?
Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP