BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB

Ići dole 
+100
Stane Dolanc
Limited011
Ceras
Neki
FatCat
Cicija
Teletrader
Dragivoje
marjanovicgane
Jegulja
cukicezar
Boranija
Dejansss
real_finanza
Gocili
Zile
Alonisos
MightyZ
Big Beast
C R A Z Y
Nisimo23
BBrroo
pepermint
boban75
Medax
bsbane
gogloee
NewStar
MORNAR
Aca kurbla
Frenky
Popaj
Varta
Toplica
Nikolaj3
Bezimena
Dragan555
Tenerife
Bobo011
Polos
Gashi
Milos86
Maca
Kobe Bryant
Sir Oliver 69
Goast
Joca
Al Kapone
Zeljko321
Von Misha
Sneki
goxi
Cucla
Tom80
Beli
JelenaS
Fmember
Momir
Matthew Greenburgh
Drag65
Prokuplje
Kupi akcije
Nenadnenad67
Matans
Ivan002
Ars Vivendi
Bjekam23
mile2012
Sahbaz
Taliban
Ris
Aritmeticar
Sasuolo
stock
Mitar
Big Mile
Mistery 011
Aleks
Sutra
bozasine
fantas
Berza011
Boby
Lolita
Miladin
Zmark
Dnenad85
Slovenac1
Dmitar
MatejaR
Kurajber
Vladulns
MarkoJTD
Banaćanin
Steve McQueen
Maynard
Joe_Allamo
Dragot
Nemesis
Bond
104 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 22 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Bezimena
Still learning
Still learning



Broj poruka : 61
Points : 233
Datum upisa : 24.07.2014

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Icon_minitime12/3/2015, 13:35

mislim da je KMBN vrlo rizicna. Prvo, ne mora kupac da ide na 100%. Zasto bi? Da odmah iskesira velike pare, zbog cega kad iovako ima upravljanje bankom? Drugo, nema obavezu da da ponudu. Trece, banka je u problemima do guse, morace nekoliko godina da ispegla poslovanje novih vlasnik da bi bilo pristojne dividende, ako je uopste i bude. Slazem se da je treba kupovati, ali je jos uvek skupa za taj rizik i mislim da ce jos dole...
Nazad na vrh Ići dole
Bezimena
Still learning
Still learning



Broj poruka : 61
Points : 233
Datum upisa : 24.07.2014

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Icon_minitime12/3/2015, 13:36

jesu li isplatili div za KMBNPB?
Nazad na vrh Ići dole
boban75
VIP
VIP
boban75


Broj poruka : 784
Localisation : Vojvodina
Points : 2635
Datum upisa : 03.01.2014

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Icon_minitime12/3/2015, 13:51

Ne. Dividenda nije isplaćena ni za KMBN ni za KMBNPB. Mogu da isplate do 31.12.2015.

_________________
Loša vest je da vreme leti. Dobra vest je što ste Vi pilot. - Majkl Altšuler

A Bird in the hand, is worth two in the bush. - Ezop 600. p.n.e.

If one equity analyst its raining and the other says its sunny... yuor job as an investor is to ignore them both and instead look out the  window.
Nazad na vrh Ići dole
Nikolaj3
Our family
Our  family
Nikolaj3


Broj poruka : 268
Points : 996
Datum upisa : 24.11.2009

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Icon_minitime12/3/2015, 13:59

Bezimena ::
mislim da je KMBN vrlo rizicna. Prvo, ne mora kupac da ide na 100%. Zasto bi? Da odmah iskesira velike pare, zbog cega kad iovako ima upravljanje bankom? Drugo, nema obavezu da da ponudu. Trece, banka je u problemima do guse, morace nekoliko godina da ispegla poslovanje novih vlasnik da bi bilo pristojne dividende, ako je uopste i bude. Slazem se da je treba kupovati, ali je jos uvek skupa za taj rizik i mislim da ce jos dole...
Ako kupi samo drzavni deo nece moci da upravlja,nema 51%
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Icon_minitime12/3/2015, 18:28

A ko da kupi? Jel se bar zna ko će da je kupi?
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko321
VIP
VIP
Zeljko321


Broj poruka : 497
Points : 1462
Datum upisa : 19.01.2013

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Icon_minitime12/3/2015, 19:39

Nikolaj3 ::
Bezimena ::
mislim da je KMBN vrlo rizicna. Prvo, ne mora kupac da ide na 100%. Zasto bi? Da odmah iskesira velike pare, zbog cega kad iovako ima upravljanje bankom? Drugo, nema obavezu da da ponudu. Trece, banka je u problemima do guse, morace nekoliko godina da ispegla poslovanje novih vlasnik da bi bilo pristojne dividende, ako je uopste i bude. Slazem se da je treba kupovati, ali je jos uvek skupa za taj rizik i mislim da ce jos dole...
Ako kupi samo drzavni deo nece moci da upravlja,nema 51%
Naravno da nece kupiti samo drzavni deo. Ide paket od 70 i neki procenat, mrzi me da proveravam, sto je sasvim dovoljno. i vise puta je ponovljeno da kupac nece morati da daje ponudu za preuzimanje. A kada se uzmu u obzir i  NPL-ovi , jasno je zasto je cena tu gde jeste.Treba obratiti paznju i na vlasnicku strukturu. Gomila njih jedva cekaju da izadju.
Nazad na vrh Ići dole
Nikolaj3
Our family
Our  family
Nikolaj3


Broj poruka : 268
Points : 996
Datum upisa : 24.11.2009

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Icon_minitime12/3/2015, 20:58

O.K.Samo mi nije jasno zasto dva velika akcionara(koji sa drzavom imaju taj paket od 70%) imaju veca prava od ostalih akcionara?
Nazad na vrh Ići dole
Tenerife
VIP
VIP
Tenerife


Broj poruka : 739
Points : 2460
Datum upisa : 02.10.2013

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Icon_minitime12/3/2015, 21:45


_________________
Folk je narod, turbo je sistem ubrizgavanja goriva
pod pritiskom u cilindar motora sa unutrašnjim sagorevanjem

Turbo folk je gorenje naroda, svako pospešivanje tog sagorevanja
je turbo folk, razbuktavanje najnižih strasti kod homo sapiensa

Glasački listić koji omogućuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Icon_minitime12/3/2015, 23:58

Zeljko321 ::
Nikolaj3 ::

Ako kupi samo drzavni deo nece moci da upravlja,nema 51%
Naravno da nece kupiti samo drzavni deo. Ide paket od 70 i neki procenat, mrzi me da proveravam, sto je sasvim dovoljno. i vise puta je ponovljeno da kupac nece morati da daje ponudu za preuzimanje. A kada se uzmu u obzir i  NPL-ovi , jasno je zasto je cena tu gde jeste.Treba obratiti paznju i na vlasnicku strukturu. Gomila njih jedva cekaju da izadju.
Nije bas gomila njih. U stvari sasvim suprotno. Trenutno na KMBN samo jedna ponuda za prodaju 292 akcije. A na KMBNPB samo dve 126 i 235 akcija i to traze dosta vise od trenutne cene.
Nazad na vrh Ići dole
Toplica
VIP
VIP



Broj poruka : 274
Godina : 36
Localisation : Mauricijus
Points : 657
Datum upisa : 17.02.2011

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Icon_minitime12/4/2015, 15:42

Vama bas ali bas nije jasno ko je i sta KMBN, radi se drzavnom resursu, privatizacija komercijalne je u rangu privatizacije telekoma po znacaju. Nije to posao koji se radi preko noci. Ona je jednim dobrim delom krvotok finansijskog sistema Srbije. Nomura je privatizacioni savetnik. Trenutnu cenu akcija vi gledate preko dnevnog trgovanja od par stotina ili hiljada hartija, jedna sacica odredjuje cenu strateskog resursa. Naravno da to nije realno stanje. I na kraju kupci komercijalne ce biti veliki igraci  kojih na nasem trzistu nema, tako da ce preuzimanje biti 100 procentno jer danas mogu za duplo manje pare da imaju ono sto je pre krize vredelo preko milijardu evra.
Nazad na vrh Ići dole
Varta
Still learning
Still learning



Broj poruka : 48
Points : 149
Datum upisa : 29.11.2013

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Icon_minitime12/5/2015, 02:39

Toplica ::
Vama bas ali bas nije jasno ko je i sta KMBN, radi se drzavnom resursu, privatizacija komercijalne je u rangu privatizacije telekoma po znacaju. Nije to posao koji se radi preko noci. Ona je jednim dobrim delom krvotok finansijskog sistema Srbije. Nomura je privatizacioni savetnik. Trenutnu cenu akcija vi gledate preko dnevnog trgovanja od par stotina ili hiljada hartija, jedna sacica odredjuje cenu strateskog resursa. Naravno da to nije realno stanje. I na kraju kupci komercijalne ce biti veliki igraci  kojih na nasem trzistu nema, tako da ce preuzimanje biti 100 procentno jer danas mogu za duplo manje pare da imaju ono sto je pre krize vredelo preko milijardu evra.
Potpisujem post2
Nazad na vrh Ići dole
Al Kapone
VIP
VIP



Broj poruka : 1154
Points : 2806
Datum upisa : 06.12.2011

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Icon_minitime2/8/2016, 15:23

Odbrana i poslednji dani...

Zar nije bolje pustiti da cena padne, pa nakupovati i uproseciti cenu i zaraditi vise prilikom buduce prodaje banke, nego ovako braniti cenu?

Izvinjavam se na glasnom razmisljanju...

_________________
NAJNOVIJE VESTI
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Icon_minitime2/10/2016, 22:35

Ovde dok su delili dividendu samo za proritetne bila redovna isplata, sada podelili i za obicne pa stalo znanje. Meni se sve cini da dividendu za 2014 možemo otpisati.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Icon_minitime3/11/2016, 16:22

Da li neko zna razlog za ovoliki pad?
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Icon_minitime3/11/2016, 16:29

Bice da je neko ukapirao kolika ce im biti dividenda (ako je i bude, jer ni prošlogodišnju nisu podelili) pa rešio da traži bolju hartiju sa vecim prinosom. kafa
Nazad na vrh Ići dole
Toplica
VIP
VIP



Broj poruka : 274
Godina : 36
Localisation : Mauricijus
Points : 657
Datum upisa : 17.02.2011

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Icon_minitime3/11/2016, 17:59

Koji idioti ovo prodaju za 600. Stvarno nikada necu raumeti plasljivce i debile koji hoce nesto u zivotu a nemaju pojma sta hoce...
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1166
Localisation : Srbija
Points : 3037
Datum upisa : 12.09.2007

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Icon_minitime3/11/2016, 18:06

Toplica ::
Koji idioti ovo prodaju za 600. Stvarno nikada necu raumeti plasljivce i debile koji hoce nesto u zivotu a nemaju pojma sta hoce...
E ti Toplice lepo da se isprsiš, pa pokupuj od tih kako ih već nazivaš. Nemoj da žališ i čuvaš pare. Kupuj brate.
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Icon_minitime3/11/2016, 19:04

Toplica ::
Koji idioti ovo prodaju za 600. Stvarno nikada necu raumeti plasljivce i debile koji hoce nesto u zivotu a nemaju pojma sta hoce...
Da, da, isto su neki tako razmišljali kada je sa 1800 pala na 1300-1400, tacno pre godinu dana. Ja mislim da ne vredi ni toliko, s obzirom na visinu dividende koju ce nositi ove godine. kafa
Nazad na vrh Ići dole
Toplica
VIP
VIP



Broj poruka : 274
Godina : 36
Localisation : Mauricijus
Points : 657
Datum upisa : 17.02.2011

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Icon_minitime3/11/2016, 19:11

Big Mile ::
Toplica ::
Koji idioti ovo prodaju za 600. Stvarno nikada necu raumeti plasljivce i debile koji hoce nesto u zivotu a nemaju pojma sta hoce...
Da, da, isto su neki tako razmišljali kada je sa 1800 pala na 1300-1400, tacno pre godinu dana. Ja mislim da ne vredi ni toliko, s obzirom na visinu dividende koju ce nositi ove godine. kafa
Sta si se uhvatio za tu dividendu, ko jos normalan kupuje akcije u Srbiji zbog dividende..  Ovo je bedan promet i cena je cisto za medije van svake realnosti. Mene to ne pogadja ja cu sve to da pocistim kada bude vreme. Samo hocu da kazem kakav amaterizam i neznanje.
Nazad na vrh Ići dole
Frenky
VIP
VIP
Frenky


Broj poruka : 516
Godina : 49
Localisation : Vrbas
Points : 1581
Datum upisa : 19.07.2009

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Icon_minitime3/11/2016, 20:05

Ja se secam da je  odnos kmbn prema kmbnpb bio 3 prema 1  nekada a ako je sada kmbn 1500 onda me nebi cudilo ni da kmbnpb bude 500 din . kafa
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Icon_minitime3/12/2016, 07:29

Toplice, ja zmam mnoge koju kupuju akcije zbog dividende, a neznam zbog cega bi drugog kupovao prioritetnu akciju ako ne zbog dividende.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Icon_minitime3/12/2016, 09:41

Toplica ::
Trenutnu cenu akcija vi gledate preko dnevnog trgovanja od par stotina ili hiljada hartija, jedna sacica odredjuje cenu strateskog resursa. Naravno da to nije realno stanje. I na kraju kupci komercijalne ce biti veliki igraci  kojih na nasem trzistu nema, tako da ce preuzimanje biti 100 procentno jer danas mogu za duplo manje pare da imaju ono sto je pre krize vredelo preko milijardu evra.
Kolega mi je lepo objasnio. Nije stvarna cena kad neko kupi za 1000 evra. Meni se cini da jako mali broj ljudi u opste trguje na BB. E sad da li je to sjajna prilika za kupovinu akcija ili ce se cela berza dodatno urusiti? Jer koliko znam kad nema potraznje jedini nacin da nesto prodas (bilo auto, stan ili akcije) jeste da oboris cenu. Sto se cini mi se na ovoj i ne samo na ovoj akciji i dogadja. Nekom zatrebaju pare i sta drugo moze nego da proda za sumu koja je ponudjena?
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Icon_minitime3/12/2016, 11:11

Slažem se da je BB teški plicak, slabo likvidan, ali je cinjenica da se na nekim hartijama kupuje iskljucivo tržišnim nalozima ili da na aktuelnoj ceni ima mnogo tražnje a slaba ponuda. Eto cak su neke hartije u fazi laganog rasta, dakle tu nije problem tražnja zato što to malo investitora što kupuju smatraju da to toliko vredi. Ova hartija ima konstantan problem tražnje na ceni oko 700 i cim se pojavio jaci nalog na prodajnoj strani po toj ceni, cena ja pala. Eto na 600 odmah ima i tražnje, normalno je da ljudi hoce da kupe jeftinije, možda to i vredi više, ali u ovim okolnostima kada su prakticno sve hartije na belex-u debelo potcenjene mislim da ne.
Još da dodam, tih prica o prodaji i preuzimanju smo se bar naslušali, jako se retko ostvaruju a pogotovo po nekoj super ceni bar za male investitore. Ako vlada, kada reši da proda,zacrta neku cenu kao za Telekom i ne dobije je može i odustati od prodaje. Iskustvo mi kaže da je to sve na vrlo,vrlo dugom štapu. kafa
Nazad na vrh Ići dole
Aca kurbla
VIP
VIP
Aca kurbla


Broj poruka : 522
Points : 1402
Datum upisa : 17.02.2014

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Icon_minitime3/12/2016, 20:44

Pa s obzirom da je G,Dragi najavio nove mere ECB, u vidu stampanja eura i labavljenja monetarne politike u EU, ne mogu da zamislim situaciju u kojoj Komercijalna nece naci kupca,a za razliku od telekoma.KMB je vec na berzi,dakle cak i da ne bude prodata,cena ce ici ka maximumu cim pocne spekulacija o datumu
Nazad na vrh Ići dole
Toplica
VIP
VIP



Broj poruka : 274
Godina : 36
Localisation : Mauricijus
Points : 657
Datum upisa : 17.02.2011

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Icon_minitime3/15/2016, 18:35

Dragan555 ::
Toplica ::
Trenutnu cenu akcija vi gledate preko dnevnog trgovanja od par stotina ili hiljada hartija, jedna sacica odredjuje cenu strateskog resursa. Naravno da to nije realno stanje. I na kraju kupci komercijalne ce biti veliki igraci  kojih na nasem trzistu nema, tako da ce preuzimanje biti 100 procentno jer danas mogu za duplo manje pare da imaju ono sto je pre krize vredelo preko milijardu evra.
Kolega mi je lepo objasnio. Nije stvarna cena kad neko kupi za 1000 evra. Meni se cini da jako mali broj ljudi u opste trguje na BB. E sad da li je to sjajna prilika za kupovinu akcija ili ce se cela berza dodatno urusiti? Jer koliko znam kad nema potraznje jedini nacin da nesto prodas (bilo auto, stan ili akcije) jeste da oboris cenu. Sto se cini mi se na ovoj i ne samo na ovoj akciji i dogadja. Nekom zatrebaju pare i sta drugo moze nego da proda za sumu koja je ponudjena?

Donekle si u pravu, ali trgovina na berzi nije za emotivne, plasljive i one sa plitkim dzepom. Svaka akcija (svake firme) je prica za sebe. Postoje razni aspekti necijeg ulaganja.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13741
Localisation : Novi Sad
Points : 51427
Datum upisa : 03.06.2009

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Icon_minitime3/15/2016, 21:58

Promene: 19.11.2015. - 15.03.2016. (T-2) ili 16.11.2015. - 11.03.2016.


[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
MORNAR
VIP
VIP
MORNAR


Broj poruka : 705
Points : 1916
Datum upisa : 28.01.2010

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Icon_minitime3/20/2016, 14:27

direktor EBRD-a u Srbiju Daniel Berg:
EBRD ima 25 odsto vlasništva u Komercijalnoj banci i da zajedno sa drugim akcionarima radi na unapređenju upravljanja tom bankom i planu privatizacije, planirane za 2017. godinu.

Berg je kazao da rešavanje problema visokog nivoa nenaplativih kredita u Srbiji zahteva uklanjanje regulatornih prepreka i pronalaženje pravih investitora.

"Unapređenje sudske prakse i povećanje efikasnosti sudskih procesa su veoma važni kako bi banke i potencijalni kupci loših kredita znali koje korake mogu da preduzimaju. Takođe, veća regulatorna rezervisanja u bankarskom sektoru mogu da ohrabre banke da očiste svoje bilanse, a važno je i naći investitore koji imaju iskustva u korporativnom restrukturisanju i mogu da oporave kompanije koje trenutno nisu u stanju da otplaćuju kredite. U tome EBRD može dosta da pomogne", rekao je Berg.
Nazad na vrh Ići dole
Mitar
VIP
VIP
Mitar


Broj poruka : 729
Points : 1976
Datum upisa : 14.11.2007

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Icon_minitime5/23/2016, 10:03

Jel bila dividenda ovde - ako nije to znaci da je KMBN u teskom bunaru kada nema da iskesira ovu sicu od dividende - to drugim recima znaci da nema ni ponude za preuzimanje ako uopste bude prodata KMBN...bice to neka CCNB broj 2
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Icon_minitime5/23/2016, 13:33

Koja crna dividenda??? Pa nisu je isplatili ni za 2014 i to imaju obavezu za prioritetne ali i za obicne, bar je tako usvojeno na skupštini. Prvo moraju to da isplate, pa tek potom ostalo, jer ce ih u protivnom neko tužiti.
Nazad na vrh Ići dole
Mitar
VIP
VIP
Mitar


Broj poruka : 729
Points : 1976
Datum upisa : 14.11.2007

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Icon_minitime5/23/2016, 20:04

Pa to onda znaci da je KMBN dubioza samo takva - na 700 RSD ce da padnu i obicne
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Icon_minitime5/24/2016, 08:40

Mitar ::
Pa to onda znaci da je KMBN dubioza samo takva - na 700 RSD ce da padnu i obicne


Bio je email pre neki dan da pocinju sa isplatom dividende za '14.

Nije dubioza Komb, to je jos akcija sa najboljom perspektivom u Srbistanu,...ako su namere da se privatizuje banka iskrene, naravno.




kafa

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
NewStar
Still learning
Still learning



Broj poruka : 56
Points : 94
Datum upisa : 27.02.2014

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Icon_minitime5/24/2016, 13:27

Zna li neko ko izlazi iz KMBN....?
Nazad na vrh Ići dole
gogloee
VIP
VIP
gogloee


Broj poruka : 1024
Points : 2865
Datum upisa : 10.01.2008

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Icon_minitime5/24/2016, 14:33

načuo sam da ima neki paket od oko 40-50000kom KMBN na prodaji
Info od pre mesec dana ....

_________________
"Ko izgubi dobitak dobije gubitak."
Nazad na vrh Ići dole
bsbane
Still learning
Still learning



Broj poruka : 75
Points : 75
Datum upisa : 29.12.2015

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Icon_minitime5/26/2016, 13:46

Nova odluka o dividendi za prioritetne akcije.
http://www.belex.rs/data/2016/05/00099354.pdf 
Oko 62 RSD po akciji koliko sam ja na brzinu izračunao.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 15 Icon_minitime5/26/2016, 23:45

http://gdeinvestirati.com/2016/05/26/skupstina-komercijalne-banke-usvojila-dividendu-za-prioritetne-akcije/ Ovo je daleko iznad očekivanja.
Nazad na vrh Ići dole
 
Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB
Nazad na vrh 
Strana 15 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 22 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB
» Komercijalna banka - KMBN
» Komercijalna banka - KMBN 2. DEO
» Komercijalna banka - KMBN 3. deo
» Komercijalna banka - KMBN 3. deo

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Banke fun club-
Skoči na: