BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE??

Ići dole 
+54
Floxed
FatCat
philips1
Plejade
Cicija
marjanovicgane
pepermint
Goast
Gocili
Stane Dolanc
Dalaj Lama
milosmiljkovic
Drasko
Medax
Voiceoflaw
Limited011
Aritmeticar
Smile
MORNAR
Maca
Aca kurbla
Tenerife
ingglick
Sneki
Pripravnik
Boza Belex
Teletrader
shunjalo
Bojjan
Nauzika
Petar Pan
Ris
Vujke
forexas
Ceras
Ars Vivendi
Bookmaker
C R A Z Y
Sasa965
Boby
Fmember
Astana
Vladulns
Drag65
Dusan
Dejansss
Milica1
Luka Denić
JelenaS
Kobe Bryant
hvala
pepsiman
Friz
Boranija
58 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE??
- DA
DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Vote_lcap73%DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Vote_rcap
 73% [ 141 ]
- NE
DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Vote_lcap27%DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Vote_rcap
 27% [ 52 ]
Ukupno Glasova : 193
 
Zatvoreno sondiranje

AutorPoruka
Astana
Still learning
Still learning



Broj poruka : 134
Points : 623
Datum upisa : 17.07.2011

DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE??   DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Icon_minitime8/23/2011, 09:39

Svi zlatnici osim Franca Jozefa koji je 999.99 ali se racuna kao 956k ostali zlatnici koje mi imamo su 900k finoce pa ih racunas gramaza * finoca i delis sa karatazom u kojoj je izneta cena. Glupo je gledati cene u u unci. mozete da vidite u kilogramu lepo ovde http://www.zlatarna.com/ trenutnu cenu u euurima. Turci trenutno su naj informisaniji oko cene, obustavili su kupovinu fajna. Na forexu kupujete cene a ne robu i kladitese o njenoj putanji. Ja savetujem one koji zele da kupe zlato realno. C R A Z Y dukate nemoj vise da placas od 120-9e hristovo rodjenje koje naj vise ima kod nas imaju 3,5gr. Ja radim za forumasa Ris-a skupljam zlato za njega i njemu prodajem mene ili njega mozes sve slobodno da pitas vezno za zlato ako zelis da kupis ispod berzanske cene javise slobodno. kafa i moram samo ovo jos da dodam ako kupujes franca jozefa cuvaj se ima falsa mor da moze da se savija ako nemozes da ga savijes fals je! nemoj da kupujes belo zlato ako se nerazumes pogotovo polugice.
Nazad na vrh Ići dole
C R A Z Y
VIP
VIP
C R A Z Y


Broj poruka : 536
Points : 1938
Datum upisa : 19.03.2010

DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE??   DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Icon_minitime8/23/2011, 17:30

Zahvaljujem za odgovor sesir
Za sada me zanima samo informativno, još uvek sam u kešu i akcijama :)
Ali ako prigusti da znam

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Milica1
VIP
VIP
Milica1


Broj poruka : 885
Points : 1909
Datum upisa : 29.04.2008

DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE??   DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Icon_minitime8/23/2011, 21:04

Veceras je palo skoro 3% cyclops
Nazad na vrh Ići dole
Astana
Still learning
Still learning



Broj poruka : 134
Points : 623
Datum upisa : 17.07.2011

DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE??   DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Icon_minitime8/23/2011, 21:18

Fmember ::
Astana ::
Da se kladimo da ce dolar da raste a zlato da pada?!

i ja mogu da se kladim u to. pre neki dan zlato palo sa 1880 na 1870 od

trenutna cena je 1,899.8 kladm se da ce u toku dana moci da se kupi i po 1,890
M?
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE??   DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Icon_minitime8/23/2011, 23:14

Astana ::
Fmember ::
Astana ::
Da se kladimo da ce dolar da raste a zlato da pada?!

i ja mogu da se kladim u to. pre neki dan zlato palo sa 1880 na 1870 od

trenutna cena je 1,899.8 kladm se da ce u toku dana moci da se kupi i po 1,890
M?
izvini ako nisam bio jasan.
Rekla si da ce zlato da pada ali ne i kada i koliko :) meni to izgledalo kao vremenska prognoza da ce kisa sigurno da pada samo neznamo da li sutra ili za mesec dana. sto moras priznati i nije neka prognoza. viljuska
da si barem rekla, padsce cena sutra, sto se danas i desilo, ili padace do kraja godine i bice ispod 1600, to bi vec bila konkretna prognoza.

a ove cene koje sam pominjao su cene gold fjucersa sa http://www.bloomberg.com/ i trenutno su na 1831$, sto bi znacilo da si pogodila ako si mislila da ce cena zlata bas danas da padne. cena se krece u oba pravca cas raste cas pada. i ko ume da predvidi kakva ce cena biti na kraju dana tome svaka cast. sesir

A moja "opklada" je da ce cena u toku dana biti bar na trenutak ispod 1890$ za uncu, sto kod ovakvih oscilacija i nije bilo tesko pogoditi. a o tome da ce danas pasti na 1830 nisam mogao ni da sanjam.

ps
nisiam dobio odgovor na poslednji PM
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE??   DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Icon_minitime8/24/2011, 16:42

da preformulisem pitanje...
sta mislite:
DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA PADA??

mozda da otvorimo novu temu na forumu? :)

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Bookmaker
Still learning
Still learning
Bookmaker


Broj poruka : 149
Points : 398
Datum upisa : 23.09.2009

DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE??   DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Icon_minitime8/24/2011, 17:11

Fmember ::
da preformulisem pitanje...
sta mislite:
DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA PADA??

mozda da otvorimo novu temu na forumu? :)



Gold 1,785 -76 -4.08%


Gold 1,784 -77 -4.16%


Gold 1,778 -84 -4.50%
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1747
Localisation : novi sad
Points : 6151
Datum upisa : 02.09.2009

DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE??   DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Icon_minitime8/24/2011, 17:27

Kupovina zlata u Srbiji samo preko posrednika

Kako raste cena zlata na svetskim tržištima, povećava se i interesovanje za njegovu kupovinu. U Srbiji nije moguće kupiti zlato na berzi.zlato12

Cena zlata probija sve rekorde, pa je vrednost unce (31,3 grama) juče dostigla neverovatnih 1.910 dolara. Ko je ovakav rast predvideo 2006. i ulagao u ovaj plemeniti metal kada je unca koštala 543 dolara, danas je bogatiji skoro četiri puta. U Srbiji takvih nema mnogo, jer se broj građana koji ulažu u zlato grubo procenjuje na oko 1.000.

Naš Zakon o hartijama od vrednosti ne predviđa trgovinu zlatom na berzi, a nema ni opcije da se kupuju zlatne poluge. Od vrtoglavog rasta cene, građani mogu da se okoriste jedino ako trguju cenom na Forex platformi ili ulaganjem u investicione fondove koji kupuju akcije stranih kompanija proizvođača i prerađivača zlata.

"Na Forexu se trguje vanberzanski, ne fizičkim sredstvima već sertifikatima. Zapravo, kupujete pravo da kasnije prodate sertifikate i da na taj način zaradite", kaže Nikola Bulajić iz brokerske kuće FXLider.

Investicioni fond Ilirika Gold ulaže u akcije proizvođača i prerađivača zlata. Vladimir Nikolić iz brokerske kuće Wise Broker kaže da je i u inostranstvu teško dostuno da se trguje zlatom na robnim berzama. To je priča za velike igrače. Malim investitorima se, prema njegovim rečima, najviše isplati da ulažu u investicione fondove.

http://www.gdeinvestirati.com/berza/forex-and-commodities/5465-kupovina-zlata-u-srbiji-samo-preko-posrednika
Nazad na vrh Ići dole
Bookmaker
Still learning
Still learning
Bookmaker


Broj poruka : 149
Points : 398
Datum upisa : 23.09.2009

DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE??   DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Icon_minitime8/24/2011, 21:45


Gold 1,755 -107 -5.75%
Nazad na vrh Ići dole
Astana
Still learning
Still learning



Broj poruka : 134
Points : 623
Datum upisa : 17.07.2011

DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE??   DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Icon_minitime8/24/2011, 22:14

Astana ::
Da se kladimo da ce dolar da raste a zlato da pada?!
kafa sada dolar treba da se kupuje!!!
Nazad na vrh Ići dole
C R A Z Y
VIP
VIP
C R A Z Y


Broj poruka : 536
Points : 1938
Datum upisa : 19.03.2010

DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE??   DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Icon_minitime8/27/2011, 13:15

Interesantan mi je ovaj nagli pad zlata ... Obično su tako drastični padovi prva naznaka mehura i njegovog pucanja ... Da li je moguće da je to to što se tiče rasta cene zlata. scratch

Situacija i fundamenti su takvi da mi prirodna logika govori da dolar ne može biti vredniji već samo sve manje vredan, a samim tim i zlato sve više vredno (pošto se kotira u odnosu na dolar)... A opet pak, kad bi se bavio samo analizom cene bez osvrta na ostalo rekao bih da imamo zlatni mehur i da bi uskoro moglo da krene ispumpavanje. heng

Ima li neko mudriji da da komentar ?? Voleo bih da čujem kako vi vidite ovu situaciju .. govor
Nazad na vrh Ići dole
Bookmaker
Still learning
Still learning
Bookmaker


Broj poruka : 149
Points : 398
Datum upisa : 23.09.2009

DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE??   DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Icon_minitime8/27/2011, 15:25

C R A Z Y ::
Interesantan mi je ovaj nagli pad zlata ... Obično su tako drastični padovi prva naznaka mehura i njegovog pucanja ... Da li je moguće da je to to što se tiče rasta cene zlata. scratch

Situacija i fundamenti su takvi da mi prirodna logika govori da dolar ne može biti vredniji već samo sve manje vredan, a samim tim i zlato sve više vredno (pošto se kotira u odnosu na dolar)... A opet pak, kad bi se bavio samo analizom cene bez osvrta na ostalo rekao bih da imamo zlatni mehur i da bi uskoro moglo da krene ispumpavanje. heng

Ima li neko mudriji da da komentar ?? Voleo bih da čujem kako vi vidite ovu situaciju .. govor

Bookmaker

Naslov: Re: USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO Pon Avg 08 2011, 21:09

-------------------------------------------------------------------------------

Može lako da se desi da i na ovom ¨zlatnom balonu¨ bude velikog pucanja!?

Napravljena je lepa priča da to može lako da ode na 2100$
( bile su i hartije x3 , x4 pa i x6 )

Bog Sveti zna šta se ona bratija dogovorila u Sent Moritz-u ???

( Glupo je citirati samog sebe ali ovo sam napisao 8.avgusta i ostalo je nekako neprimećeno jer su svi bili ošamućeni skokom na 1910 $ za uncu i čekao se proboj na 2 k$ )
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE??   DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Icon_minitime8/27/2011, 20:19

Nije bilo neprimeceno,crazy,odavno slutim na ispumpavanje..ali ako svet krene u recesiju,ovo bi bila samo kratkorocna korekcija...licno mislim da ce se pad berzi u svetu ,onaj kAo 2008,desiti ,mada ce svi mocnici sveta gledati da to bude sto je moguce kasnije,znaci pitanje je kada a ne da li...,zlato nece dugorocno pasti,samo kratkorocno...pod kratkorocno mislim godina dana,ako opet krenemo dole,eto ga na 2000 za cas...LICNO SMATRAM DA TREBA RAZMATRATI VELIKU TRAZNJU preko toga sto su zemlje pocele da povecavaju svoje rezerve,pa neko vracanje na nivo ispod 1000 ne vidim kao soluciju...mnogi igraci su materijalizovali svoje dobitke pa cekaju da ulete po nizim cenama..licno se nadam da cu moci uci po nekim nizim cenama jer mi je ovo preskupo,ali to sam rekao i na 1300 sesir
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE??   DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Icon_minitime8/27/2011, 23:52

Boby ::
Nije bilo neprimeceno,crazy,odavno slutim na ispumpavanje..ali ako svet krene u recesiju,ovo bi bila samo kratkorocna korekcija...licno mislim da ce se pad berzi u svetu ,onaj kAo 2008,desiti ,mada ce svi mocnici sveta gledati da to bude sto je moguce kasnije,znaci pitanje je kada a ne da li...,zlato nece dugorocno pasti,samo kratkorocno...pod kratkorocno mislim godina dana,ako opet krenemo dole,eto ga na 2000 za cas...LICNO SMATRAM DA TREBA RAZMATRATI VELIKU TRAZNJU preko toga sto su zemlje pocele da povecavaju svoje rezerve,pa neko vracanje na nivo ispod 1000 ne vidim kao soluciju...mnogi igraci su materijalizovali svoje dobitke pa cekaju da ulete po nizim cenama..licno se nadam da cu moci uci po nekim nizim cenama jer mi je ovo preskupo,ali to sam rekao i na 1300 sesir

Resenje je u diverzifikaciji. malo u akcije, malo u zlato, malo u franak, malo u ćurke... viljuska sesir
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2776
Points : 7917
Datum upisa : 21.01.2009

DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE??   DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Icon_minitime9/6/2011, 11:45

PEKING - Zlatom protiv dolara i evra!
Kinezi manijački kupuju zlato i po ceni od 1.850 dolara po unci, a kupovaće ga i kad mu cena bude viša!

Kupovaće ga po bilo kojoj ceni, sve dok ga ima, tvrde analitičari posle otkrića iz depeše američke ambasade u Pekingu, koju je objavio Vikiliks.

U depeši je objavljen kineski plan da okončaju dominaciju dolara i onemoguće uspostavljanje evra kao rezervne globalne valute.

„Kina će povećati svoje rezerve zlata kako bi ubila dve muve jednim udarcem. Evropa i SAD su uvek cenu zlata držale niskom. Oni su uvek imali nameru da oslabe funkciju zlata kao međunarodne rezervne valute. Oni ne žele da se druge države okrenu rezervama zlata umesto dolaru ili evru. Zato će povećane zlatne rezerve Kine biti model ponašanja, i druge zemlje će kupovati sve više zlata. Zato je sputavanje cene ključno za održavanje statusa dolara kao globalne rezervne valute“, piše u depeši. Dolar bi, ukoliko bi države širom sveta pratile kineski model i pokupovale sve zlato na tržištu, postao veoma skupa i nepraktična rezervna valuta, piše u komentaru na tekst depeše.

Nazad na vrh Ići dole
Ceras
VIP
VIP
Ceras


Broj poruka : 485
Localisation : Bg
Points : 1499
Datum upisa : 29.03.2011

DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE??   DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Icon_minitime9/24/2011, 12:58

Mozemo li da vidimo ko je sve glasao i kako ili koje glasao NE ?
Nazad na vrh Ići dole
Astana
Still learning
Still learning



Broj poruka : 134
Points : 623
Datum upisa : 17.07.2011

DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE??   DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Icon_minitime9/26/2011, 09:36

Astana ::
Na kratorocan rok cena zlata ce da pada, ali na dugorocan mora da raste a postoji i obajsnjenje za to!
Resursi zlata su ispraznjeni u prirodi i zna se od prilike koliko ga jos ima, kao i srebra. Nase beke i deke kupovalesu za dva tri dukata velike kuce a danas se za tri dukata moze kupiti jedno bolje odelo. Zlato je obezvredjeno i gledano na neki duzi rok samo ce da raste. Sada je cena na oko 40000e kg po meni vrlo brzo se vraca na 37000-8e.
kafa Jos treba sacekati pa u kupovinu.
Nazad na vrh Ići dole
forexas
Just looking
Just looking



Broj poruka : 4
Points : 4
Datum upisa : 22.09.2011

DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE??   DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Icon_minitime9/27/2011, 09:40

Zlato, naravno investiciono, propisno oznaceno i kojim se trguje na Londonskoj berzi a koje se moze dobiti i u Srbiji ce sigurno da raste. NIkada kao prethodnih 3 godine nisu postojali razlozi koji bi doveli do rasta cijene investicionog zlata.

Treba imati u vidu da u zlato treba investirati samo ako covjek ima slobodan novac na ne krace od 3 godine. Isto tako, mislim i da je veoma dobro transferisati odredjenu imovinu kako bi se ulagalo u zlato. Ko ima stanove viska mislim da ce im samo padati realna cijena a isto tako i najamnine, sto se sigurno nece desiti sa investicionim zlatom.

Za razliku od stanova zlato covjek lakse unovci u slucaju ekonomske krize a u slucaju da se problemi iz 1990-1995. ponove (sto nije iskljuceno) os stanova i kuca mala je korist a zlato svi cijene.
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2980
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5533
Datum upisa : 22.05.2007

DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE??   DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Icon_minitime11/18/2011, 11:37

Centralne banke su u trećem tormesečju ove godine kupile 148,4 tona zlata, rekordnu količinu u poslednjih 40 godina, piše "Fajnenšl Tajms" pozivajući se na tajno istraživanje Svetskog saveta za zlato.




Od početka godine centralne banke su kupile 350 tona zlata, a do kraja godine ova količina bi mogla da se uveća na 450 tona.

Svetska tražnja zlata je u trećem tromesečju, kako navodi agencija Blumberg, porasla za šest procenata na godisnjem nivou. Investitrori su za tri meseca kupili 1.093 tona plemenitog metala za 57,7 milijardi dolara.
Najaktivnija kupovina zabležena je u Evropi (468,1 tona).
Tražnja zlata je među evropskim investitorima porasla za 33 procenata.
Indija je kupila samo 78 tona, Kina 62,2 tone.



_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2042
Points : 5674
Datum upisa : 06.12.2008

DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE??   DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Icon_minitime11/26/2011, 14:33

Potpredsednik Sakso banke Ole Hansen:

"Verujem da će u 2012. godini vrednost zlata doživeti novi maksimum".


_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Vujke
Just looking
Just looking



Broj poruka : 3
Points : 4
Datum upisa : 08.12.2011

DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE??   DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Icon_minitime12/8/2011, 18:42

"Astana", posto ja ne mogu da saljem privatne poruke, zamolio bih te da mi posaljes mejl na koji bih mogao da te kontaktiram.
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE??   DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Icon_minitime12/21/2011, 11:35

http://www.zlatnapoluga.eu/zlato-i-trziste/razvoj-cene-zlata
Vrlo interesantno, sto nam govori da cena zlata neraste, samo slabe valute kafa
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Bookmaker
Still learning
Still learning
Bookmaker


Broj poruka : 149
Points : 398
Datum upisa : 23.09.2009

DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE??   DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Icon_minitime2/29/2012, 20:59

Gold drops as much as $80 on Bernanke comments

Gold1,712-76-4.25%

OVERVIEW CHARTS HISTORICAL QUOTES
Countdown to close
$1,712.80
Change
-75.60 -4.23%
Volume
293,352
Feb 29, 2012 2:56 p.m.

_________________
Tempus et meum jus
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE??   DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Icon_minitime2/29/2012, 21:40

Zasto ovako pada zlato zna li neko ovo je strasno lale
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Bookmaker
Still learning
Still learning
Bookmaker


Broj poruka : 149
Points : 398
Datum upisa : 23.09.2009

DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE??   DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Icon_minitime2/29/2012, 21:53

Ris ::
Zasto ovako pada zlato zna li neko ovo je strasno lale

Od onih 80 $ došlo se do skoro 100 $ minusa ???
$1,691.70
Change
-96.70 -5.41%

_________________
Tempus et meum jus
Nazad na vrh Ići dole
Bookmaker
Still learning
Still learning
Bookmaker


Broj poruka : 149
Points : 398
Datum upisa : 23.09.2009

DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE??   DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Icon_minitime2/29/2012, 21:58

@ Ris
Ris ti voliš te hartije sa NYSE a ova se pokazala lepo ( od 27.02. do danas lep plus od 12% , sa 46,70 na 53,1 $ )
Valeant Pharmceutical Internati (VRX) -NYSE
53.02 1.94(3.80%)

_________________
Tempus et meum jus
Nazad na vrh Ići dole
Petar Pan
Just looking
Just looking



Broj poruka : 27
Points : 108
Datum upisa : 29.07.2011

DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE??   DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Icon_minitime3/1/2012, 00:14

Ris ::
Zasto ovako pada zlato zna li neko ovo je strasno lale

Svaki balončić eventualno pukne.

Za sirovine je normalno da imaju divlje fluktuacije.
Nazad na vrh Ići dole
Nauzika
Still learning
Still learning
Nauzika


Broj poruka : 52
Points : 251
Datum upisa : 17.01.2011

DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE??   DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Icon_minitime3/1/2012, 13:54

Obzirom da je Bernanke razočarao ulagače izjavom da u skorije vreme neće biti monetarnih olakšica, logično je da od rasta zlata u narednom periodu nema ništa, čak naprotiv... No, videćemo, ovo je okretna igra...

Pošto je zlato s dolarom u negativnoj koleraciji za očekivati je da će dolar u narednom periodu nastaviti postepeno da jača, tim pre što je ECB upumpala preko 529 milijardi evra u evropske banke...
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE??   DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Icon_minitime3/13/2012, 21:54

Meni je ovo zlato nejasno skroz!!!!!! lale udrimile
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Bojjan
VIP
VIP
Bojjan


Broj poruka : 348
Points : 869
Datum upisa : 18.04.2012

DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE??   DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Icon_minitime4/29/2012, 11:03

nepisano pravilo u foreksu -- je da nema pravila. samo mi je zao malih ugraca sto su ostali bez dobrog dela svojih uloga [ kupuj kada je nisko prodaj kada je visoko a ne obrnuto]
Nazad na vrh Ići dole
shunjalo
Still learning
Still learning



Broj poruka : 71
Points : 71
Datum upisa : 29.12.2011

DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE??   DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Icon_minitime6/2/2012, 11:32

Moguce da ce zlato sad da raste. Juce je skocilo +4%. Pogotovo ako se FED odluci za QE3
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2042
Points : 5674
Datum upisa : 06.12.2008

DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE??   DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Icon_minitime9/12/2012, 01:17

http://www.blacklistednews.com/Why_Are_George_Soros_and_John_Paulson_Buying_Up_So_Much_Gold%3F/21073/0/38/38/Y/M.html


Why Are George Soros and John Paulson Buying Up So Much Gold?
August 17, 2012
Print Version
Source: Michael Snyder, BLN Contributing Writer
If you want to figure out what is going to happen next in the financial markets, carefully watch what the insiders are doing. Those that are “connected” have access to far better sources of information than the rest of us have, and if they hear that something big is coming up they will often make very significant moves with their money in anticipation of what is about to happen. Right now, Wall Street insiders and central banks all around the globe are making some very unusual moves. In fact, they appear to be rapidly preparing for something really big. So exactly what are they up to? In a previous article entitled “Are The Government And The Big Banks Quietly Preparing For An Imminent Financial Collapse?“, I speculated that they may be preparing for a financial meltdown of some sort. As I noted in that article, more than 600 banking executives have resigned from their positions over the past 12 months, and I have been personally told that a substantial number of Wall Street bankers have been shopping for “prepper properties” this summer. But now even more evidence has emerged that quiet preparations are being made for an imminent financial collapse. That doesn’t guarantee that something will happen or won’t happen. Like any good detective, we are gathering clues and trying to figure out what the evidence is telling us.
Why Is George Soros Selling So Much Stock And Buying So Much Gold?
I am certainly not a fan of George Soros. He has funneled millions upon millions of dollars into organizations that are trying to take America in the exact wrong direction.
However, I do recognize that he is extremely well connected in the financial world. Soros is almost always ahead of the curve on financial matters, and if something big is going to go down George Soros is probably going to know about it ahead of time.
That is why it is very alarming that he has dumped all of his banking stocks and that he is massively hoarding gold. The following is from shtfplan.com….
In a harbinger of what may be coming our way in the Fall of 2012, billionaire financier George Soros has sold all of his equity positions in major financial stocks according to a 13-F report filedwith the SEC for the quarter ending June 30, 2012.
Soros, who manages funds through various accounts in the US and the Cayman Islands, has reportedly unloaded over one million shares of stock in financial companies and banks that include Citigroup (420,000 shares), JP Morgan (701,400 shares) and Goldman Sachs (120,000 shares). The total value of the stock sales amounts to nearly $50 million.
What’s equally as interesting as his sale of major financials is where Soros has shifted his money. At the same time he was selling bank stocks, he was acquiring some 884,000 shares (approx. $130 million) of Gold via the SPDR Gold Trust.
Why would you dump over a million shares of stock in major banks and purchase more than 100 million dollars worth of gold?
Well, it would make perfect sense if you believed that a collapse of the financial system was about to happen.
Earlier this year, George Soros told the following to Newsweek….
“I am not here to cheer you up. The situation is about as serious and difficult as I’ve experienced in my career,” Soros tells Newsweek. “We are facing an extremely difficult time, comparable in many ways to the 1930s, the Great Depression. We are facing now a general retrenchment in the developed world, which threatens to put us in a decade of more stagnation, or worse. The best-case scenario is a deflationary environment. The worst-case scenario is a collapse of the financial system.”
It looks like he is putting his money where his mouth is.
Perhaps even more disturbing is what he believes is coming after the financial collapse….
As anger rises, riots on the streets of American cities are inevitable. “Yes, yes, yes,” he says, almost gleefully. The response to the unrest could be more damaging than the violence itself. “It will be an excuse for cracking down and using strong-arm tactics to maintain law and order, which, carried to an extreme, could bring about a repressive political system, a society where individual liberty is much more constrained, which would be a break with the tradition of the United States.”
That doesn’t sound good.
George Soros has told us what he believes is going to happen, and now he is making moves with his money that indicate that he is convinced that it is actually about to start happening.
But he is not the only one that has been busy accumulating gold.
Billionaire John Paulson (the one that made 20 billion dollars on the subprime mortgage meltdown) has been buying gold like crazy and his company now “has 44 percent of its $24 billion fund exposed to bullion.”
So why are Soros and Paulson buying up so much gold?
Central Banks Are Also Hoarding Gold
According to the World Gold Council, the amount of gold bought by the central banks of the world absolutely soared during the second quarter of 2012. The 157.5 metric tons of gold bought by the central banks of the world last quarter was an increase of 62.9 percent from the first quarter of 2012 and a 137.9 percent increase from the second quarter of 2011.
Prior to 2009, the central banks of the world had been net sellers of gold for about two decades. But now that has totally changed, and last quarter central banks stocked up on gold in quantities that we have not seen before….
At 157.5 metric tons, gold buying among central banks came in at its highest quarterly level since the sector became a net buyer of the precious metal in the second quarter of 2009, data in the organization’s quarterly Gold Demand Trends report show.
So why have the central banks of the world become such gold bugs?
Is there something they aren’t telling us?
Rampant Insider Selling
Wall Street insiders have been dumping a whole lot of stock this year.
In my previous article, I linked to a CNN article from back in April….
First quarter earnings have been decent, if not spectacular. And many corporate executives are issuing cautiously optimistic guidance for the rest of the year.
But while insiders’ lips are saying one thing, their wallets are saying another. The level of insider selling among S&P 500 (SPX) companies is the highest in nearly 10 years. That is not good.
A lot of insiders appear to be getting out at the top of the market while the getting is still good.
Other insiders appear to be bailing out before the bottom falls out from beneath them.
Just check out what has been happening to Facebook stock. It hit another new record low on Thursday as insiders dumped stock. The following is from a CNN article….
Facebook’s life as a public company has been a nightmare from day one, and the pain continued on Thursday as some company insiders got their first chance to dump shares.
Facebook stock hit a new intra-day low of $19.69 Thursday morning, and ended the day 6.3% lower at $19.87.
Sadly, Facebook has now lost close to half of its value since the IPO.
Will Facebook end up being the poster child for the irrational stock market bubble that we have seen over the past couple of years?
Overall, retail investors have been very busy pulling money out of stocks in recent weeks.
The following are the net inflows to equity funds over the past five weeks (in millions of dollars) according to ICI….
7/11/2012: -537
7/18/2012: 637
7/25/2012: -2,999
8/1/2012: -6,866
8/8/2012: -3,684
According to the figures above, more than 10 billion dollars has been pulled out of equity funds over the past two weeks alone.
So does this mean anything?
Maybe.
Maybe not.
But it is very interesting and it bears watching.
Why Does The U.S. Government Need So Much Ammunition?
In my previous article, I also noted that the U.S. government appears to be very rapidly making preparations for something really big.
This week, it was revealed that the Social Security Administration plans to buy 174,000 hollow point bullets which will be delivered to 41 different locations all over America.
Now why in the world does the Social Security Administration need 174,000 bullets?
And why do they need hollow point bullets? Those bullets are designed to cause as much damage to internal organs as possible.
But of course this is only the latest in a series of very large purchases of ammunition by U.S. government agencies. The following is from a recent article by Paul Joseph Watson….
Back in March, Homeland Security purchased 450 million rounds of .40-caliber hollow point bullets that are designed to expand upon entry and cause maximum organ damage, prompting questions as to why the DHS needed such a large amount of powerful bullets merely for training purposes.
This was followed by another DHS solicitation asking for a further 750 million rounds of assorted bullets, including 357 mag rounds that are able to penetrate walls.
Now why in the world would the government need over a billion rounds of ammunition?
If it was the U.S. military I could understand this. You can burn through a whole lot of ammunition fighting wars.
But this makes no sense – unless they believe that big trouble is coming.
Personally, I wouldn’t blame them for getting prepared. Our economy continues to fall apart and there are signs of social decay everywhere around us.
The American people are more frustrated and more angry than at any other time in modern history. This upcoming election is only going to cause Americans to become even more angry and even more divided.
All it would take is just the right “spark” to cause this country to erupt.
It could be the upcoming election.
It could be the collapse of the financial system.
Or it might be something else.
But the conditions are definitely there for it to happen.
Unfortunately, the American public is never told to prepare because authorities never want “to panic” the general population.
We are always the last to know, and that stinks.
So don’t wait for someone to come on the television and announce that a crisis is happening.
If you wait that long, it will be too late.
Instead, open up your eyes and think for yourself.
We all need to work hard to get prepared for the coming crisis while we still can.
As you can see, Wall Street insiders, the U.S. government and the central banks of the world are busy getting prepared.

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2042
Points : 5674
Datum upisa : 06.12.2008

DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE??   DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Icon_minitime10/15/2012, 13:54

Srbija šteka najviše
zlata na Balkanu!
Prema podacima Svetskog udruženja za zlato, Amerikanci su svetski lideri, dok Srbija dominira rezervama zlata u regionu.
Na novoj rang listi Svetskog udruženja za zlato Srbija se nalazi na 59. mestu na planeti po količini zlatnih rezervi, sa 14,8 tona ovog resursa.
Iza nas je Slovenija sa 3,2 tone, kao i Bosna i Hercegovina sa 2 tone zlata.
Hrvatska se ne nalazi ni u prvih sto, jer je pre više od deceniju prodala svoje rezerve!
Najviše zlatnih rezervi imaju Amerika (8,133 tone), Nemačka (3,395 tona), Italija (2,451 tona).
Francuska ima 2,435 tone, Kina 1,054, Švajcarska ima oko 14 tona zlata manje, dok Rusija ima 936,7 tona zlatnih rezervi.
Banke su u drugom kvartalu ove godine kupile čak 137, 9 odsto više zlata nego u 2011.

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 990
Points : 2791
Datum upisa : 05.09.2008

DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE??   DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Icon_minitime12/8/2012, 12:01

Cene zlata, srebra, platine i paladijum će naglo porasti u 2013., pri čemu cena zlata može narasti preko 2.000 dolara po unci, prognoziraju u najnovijem izveštaju o istraživanju tržišnih kretanja analitičari Commerzbank.

Centralne banke će verovatno i u 2013. biti neto kupci zlata, četvrtu godinu zaredom, dok će u nerazvijenim ekonomijama ono i dalje činiti mali procenat deviznih rezervi.

Proizvodnja zlata bi takođe trebala da poraste. Za očekivati je da će se proizvodnja najviše povećati u zemljama sa najvećom tražnjom, Rusiji i Kini, pa je malo verovatno da će ono stići na globalno tržište.

"Sve u svemu, mi smo prilično uvereni da će naredne godine cena zlata, bar privremeno, preći 2.000 dolara po unci" zaključuje Commerzbank.

Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE??   DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Icon_minitime12/9/2012, 02:50

DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE?? - Page 2 Zlato

dugorocni mesecni grafikon
test na 1678, ako probije ide u delimican dow trend, ako padne preko 1610 bice dalji down trend.
RSI neki znacajniji rast iznad 70, ako probije RSI 55 nastavice sa daljim padom koji bi trebalo da predje u malo duzi trend koji moze da ima prvi test na 1400!!!

malo bi sacekao ako padne ispod 1610 pa neko ukrcavanje ukoliko hocete finu zaradu!


Nazad na vrh Ići dole
 
DA LI ĆE ZLATO JOŠ DA RASTE??
Nazad na vrh 
Strana 2 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-
» Gold Rush in Serbia!
» AIKB vs AGBN

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: FOREX & Gold u Srbiji-
Skoči na: