BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo

Ići dole 
+98
BoS
DI
Lilihip
Steve McQueen
Sofke
Ceras
RobinHood
Bombica
Nestrpljivi
Dejansss
Dosije
MYSTIC021
Polos
ingglick
Sutra
geogsi
dzagera
Spejs
Fast
Limited011
Joe_Allamo
C R A Z Y
Dusan
Boza Belex
Cincinnatus
Fmember
Ars Vivendi
Djavo
Zalad
Nisimo23
Boranija
Popaj
Brmbocla
DelBoy
Mistery 011
Drasko
VorenBafet
Vlada BG
vajabaja
Ilija
Zugskl
Big Mile
Boby
Mirkodz
Atomski mrav
Sheriff
V029
Banaćanin
Blabla
Sahbaz
Boki72
Vladulns
Novosadjanin007
Mitar
SabanNonda
Dragot
Milica1
Josip
Sasa965
Jovana2009
gogloee
ILoveRoses
MilanLaki
Maca
Momir
Bista
Strbac
pakodazna
Ivan2211
Nemesis
bonum.mm
Zeljko
Tamanend
BBrroo
StM
Friz
Drag_Mlad
Aleks
Greta
Teletrader
Slovenac1
Igor-NS
pepsiman
Bond
Dnenad85
StariHrast
Racunarko
Sneki
Aritmeticar
JelenaS
MarkoJTD
nepet
Dax
iki
Ris
interista
Mali akcionar
Kobe Bryant
102 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Novosadjanin007
Member
Member
Novosadjanin007


Broj poruka : 690
Godina : 47
Localisation : Novi Sad
Points : 3232
Datum upisa : 06.12.2010

Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Icon_minitime6/4/2011, 12:28

Sneki ::
East West, EGP, Citadel... delovi iste ekipe.
Čuveni po inside inf. ako oni izlaze sve postaje jasno...


Još se samo čeka na Čvoro Zorana!
kafa

A sta kazes na ovu masu zednih preko vode sto ulaze svi novi igraci njih 25kom??? Pitanje samo kad ce poceti da izlaze!!!

_________________
Tiha voda, breg roni.
Nazad na vrh Ići dole
Dejansss
Moderator
Dejansss


Broj poruka : 632
Points : 835
Datum upisa : 21.05.2007

Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Icon_minitime6/4/2011, 15:13

Ilija ::
Mozda ce biti neki manji pad, ali globalno to je to (+50%) - hteli da priznamo ili ne.

Da li si mozda uporedjivao cene SJPT pre objave da ce deliti "dividendu", na dan preseka i posle dana preseka? Mislim na ranije godine 2007-...
Ovo je obican split akcija i nista drugo.

Ja sam isto kod KMBN, umesto jedne dobio 10 akcija. Na moju veliku zalost tih 10 komada vrede isto kao 1 akcija ranije.

_________________
Nije tesko biti fin...
Nazad na vrh Ići dole
BBrroo
VIP
VIP



Broj poruka : 585
Points : 1870
Datum upisa : 09.03.2010

Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Icon_minitime6/4/2011, 16:15

Sneki ::
East West, EGP, Citadel... delovi iste ekipe.
Čuveni po inside inf. ako oni izlaze sve postaje jasno...

Još se samo čeka na Čvoro Zorana!
kafa

Obrati paznju na PROZONE , kada su usli i izasli (pravo vreme).

Mozda NS 007 zna nesto vise o zemljacima, pa prijteljski da kaze.
Nazad na vrh Ići dole
Ilija
Member
Member
Ilija


Broj poruka : 480
Points : 1261
Datum upisa : 30.09.2009

Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Icon_minitime6/4/2011, 16:34

Za poslednjih godinu dana, ukljucujuci proslogodisnju dividendu od 0.3 na SJPT je dobar trend, u ceni se dobilo 30% i isto toliko u akcijama.
Ako je neko usao sada u maju na 1k, na ceni je vec dobio 20% (a mozda ce i vise do kraja meseca) i u akcijama jos 50% - sto 28.06. u odnosu na pocetak cini povecanje od 80%, odnosno na 1k ima 1,8 k.
Jos jednom: proslogodisnji poz. efekti su ostali i do sada nisu ponisteni.

Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Icon_minitime6/4/2011, 17:33

Novosadjanin007 ::
Sneki ::
East West, EGP, Citadel... delovi iste ekipe.
Čuveni po inside inf. ako oni izlaze sve postaje jasno...


Još se samo čeka na Čvoro Zorana!
kafa

A sta kazes na ovu masu zednih preko vode sto ulaze svi novi igraci njih 25kom??? Pitanje samo kad ce poceti da izlaze!!!

Pa kad je i Ris ovde ušao, onda nema zime! bom
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2990
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5556
Datum upisa : 22.05.2007

Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Icon_minitime6/4/2011, 17:53

Ilija ::
Za poslednjih godinu dana, ukljucujuci proslogodisnju dividendu od 0.3 na SJPT je dobar trend, u ceni se dobilo 30% i isto toliko u akcijama.
Ako je neko usao sada u maju na 1k, na ceni je vec dobio 20% (a mozda ce i vise do kraja meseca) i u akcijama jos 50% - sto 28.06. u odnosu na pocetak cini povecanje od 80%, odnosno na 1k ima 1,8 k.
Jos jednom: proslogodisnji poz. efekti su ostali i do sada nisu ponisteni.


Nešto se ne uklapa u tvojoj računici?
1. akcija je prošle godine počela sa padom baš nekako s početka juna sa 975 završila je sa padom negde sredinom oktobra (oko 600 din) a onda se vratila na oko 1000 din
2. Ne možeš da računaš i na trenutni rast cene i na dividendu - ili jedno ili drugo. Logično je da posle podele dividende cena padne (kao i uvek).
3. Ako se cena na pr. vrati na 1000 din, (što biblio lepo) onda si sa dodatih 50% u akcijama bogatiji za 50% u novcu, ako uspeš da prodaš tih 50% po ceni od 1000 din. Mada mislim da će biti dosta ljudi koji će želeti da prodaju po toj a možda i nižoj ceni...

To bi bilo to! Može da se zaradi, niko ne spori!
Ali treba biti vidra sesir

EGP i Citadel su se zadovoljili sa skokom u ceni i dividendu neće čekati, možda je to bio boliji potez?
Videćemo...

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2990
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5556
Datum upisa : 22.05.2007

Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Icon_minitime6/4/2011, 18:00

I da dodam:
najveći problem s cenom posle dokapa nastaje, kada Viktorija krene da se rešava svojih akcija iz dividende (a vrlo vole keš koji nisu do sada nikad delili sa malim akcionarima) i da ih po nekoj cenu uvaljuje malim akcionarima, to je do sada uvek bilo tako i to je ono na šta drugi forumaši misle kada upozoravaju da će cena dole...
Vrlo je to klizav teren...

A kada cena dovoljno padne, onda krenu da kupuju Sojinim parama jer je keš od prodaje pripao njima.
I tako u krig.... armo

Poništavanje akcija ne dolazi u obzir, jer u tome i jeste štos, dobijanjem dividende, pa rasprodajom iste, oni dolaze do zarade... U KEŠU, a mali akcionari kako se snadu, njihov problem!

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
BBrroo
VIP
VIP



Broj poruka : 585
Points : 1870
Datum upisa : 09.03.2010

Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Icon_minitime6/4/2011, 19:00

Kobe Bryant ::
I da dodam:
najveći problem s cenom posle dokapa nastaje, kada Viktorija krene da se rešava svojih akcija iz dividende (a vrlo vole keš koji nisu do sada nikad delili sa malim akcionarima) i da ih po nekoj cenu uvaljuje malim akcionarima, to je do sada uvek bilo tako i to je ono na šta drugi forumaši misle kada upozoravaju da će cena dole...
Vrlo je to klizav teren...

A kada cena dovoljno padne, onda krenu da kupuju Sojinim parama jer je keš od prodaje pripao njima.
I tako u krig.... armo

Poništavanje akcija ne dolazi u obzir, jer u tome i jeste štos, dobijanjem dividende, pa rasprodajom iste, oni dolaze do zarade... U KEŠU, a mali akcionari kako se snadu, njihov problem!
post2

Ranijih godina pokazalo se da je najbolje bilo ne cekati dan dividende,
vec prodati uoci njega.

Jedino je Vic, razigravao akciju i razne ideje,
a sustinu najbolje izrazava gornji post Kobe Brayanta.
Zato sam uvek isticao da Soja nije za pocetnike i
manje iskusne male akcionare.

Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Icon_minitime6/4/2011, 20:04

E, ovo je na zalost istina od reci do reci
Nazad na vrh Ići dole
Ilija
Member
Member
Ilija


Broj poruka : 480
Points : 1261
Datum upisa : 30.09.2009

Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Icon_minitime6/4/2011, 21:39

A da li je bilo koja akcija na berzi i uopšte cela berza za "pocetnike i
manje iskusne male akcionare"? Ja mislim da nije, eh da sam to nekad znao...
Na SJPT bar ima nade, nešto se dešava, likvidna je, za razliku od vecine drugih akcija koje su odumrle, koje su se ugasile kao "zvezde repatice".
Moja računica (gore) je tačna, ako se uzme precizno period u kojem je postavljena.
Inače slažem se da je KB dobro opisao scenario koji globalno funkcioniše.
Nazad na vrh Ići dole
Nestrpljivi
Still learning
Still learning



Broj poruka : 63
Points : 248
Datum upisa : 22.04.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Icon_minitime6/4/2011, 23:43

BBrroo ::
Sneki ::
East West, EGP, Citadel... delovi iste ekipe.
Čuveni po inside inf. ako oni izlaze sve postaje jasno...

Još se samo čeka na Čvoro Zorana!
kafa

Obrati paznju na PROZONE , kada su usli i izasli (pravo vreme).

Mozda NS 007 zna nesto vise o zemljacima, pa prijteljski da kaze.

Evo i ja da kažem neku informaciju o kupcima sa poslednje tabele. Treći po redu sa 1500 kom. je generalni direktor MK Commerca iz Novog Sada. Mislim da on ima sigurno dobre informacije.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Icon_minitime6/5/2011, 08:50

Kobe Bryant ::
I da dodam:
najveći problem s cenom posle dokapa nastaje, kada Viktorija krene da se rešava svojih akcija iz dividende (a vrlo vole keš koji nisu do sada nikad delili sa malim akcionarima) i da ih po nekoj cenu uvaljuje malim akcionarima, to je do sada uvek bilo tako i to je ono na šta drugi forumaši misle kada upozoravaju da će cena dole...
Vrlo je to klizav teren...

A kada cena dovoljno padne, onda krenu da kupuju Sojinim parama jer je keš od prodaje pripao njima.
I tako u krig.... armo

Poništavanje akcija ne dolazi u obzir, jer u tome i jeste štos, dobijanjem dividende, pa rasprodajom iste, oni dolaze do zarade... U KEŠU, a mali akcionari kako se snadu, njihov problem!

Viktorija na ovakvom marketu kakav je sad ne bi prodala ni 1000 akcija jer nema dovoljno likvidnosti. Oni su napravili jedan krug prodaje več ali to je bila 2007, drugačije je stanje danas.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Icon_minitime6/5/2011, 08:54

BBrroo ::
Kobe Bryant ::
I da dodam:
najveći problem s cenom posle dokapa nastaje, kada Viktorija krene da se rešava svojih akcija iz dividende (a vrlo vole keš koji nisu do sada nikad delili sa malim akcionarima) i da ih po nekoj cenu uvaljuje malim akcionarima, to je do sada uvek bilo tako i to je ono na šta drugi forumaši misle kada upozoravaju da će cena dole...
Vrlo je to klizav teren...

A kada cena dovoljno padne, onda krenu da kupuju Sojinim parama jer je keš od prodaje pripao njima.
I tako u krig.... armo

Poništavanje akcija ne dolazi u obzir, jer u tome i jeste štos, dobijanjem dividende, pa rasprodajom iste, oni dolaze do zarade... U KEŠU, a mali akcionari kako se snadu, njihov problem!
post2

Ranijih godina pokazalo se da je najbolje bilo ne cekati dan dividende,
vec prodati uoci njega.

Jedino je Vic, razigravao akciju i razne ideje,
a sustinu najbolje izrazava gornji post Kobe Brayanta.
Zato sam uvek isticao da Soja nije za pocetnike i
manje iskusne male akcionare.


Za prošlu godinu to ne važi ako gledamo akciju danas, mogao si kupiti po 1000, dobio si 30% novih akcija i cena je opet bila na 1000 do pre par dana kad je čak počela da raste. Cena jeste pala odmah posle dividende ali se kasnije vratila. I ja mislim da če ovaj put biti isto zbog boljeg poslovanja Soje u 2011.
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Icon_minitime6/5/2011, 13:36

@Cena jeste pala odmah posle dividende ali se kasnije vratila.

Tačno, ali je cenu na nivo od 1000 din značajno pogurala odluka o sticanju sopstvenih akcija. Do tog trenutka je konstantno išla korekcija. Dobri rezultati koji su kasnije objavljeni su samo podržali trend, ali nisu značajno podigli cenu.

Pre objave o dividendi cena je dosta dugo bila na nivou 1000-1020 dinara i nije išla preko, čak je i neposredno pre objave neznatno pala ispod 1000 dinara, bez obzira na dobre rezultate za Q1 i mogućnost još boljih polugodišnjih.
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Icon_minitime6/5/2011, 14:12

fast ::
@Cena jeste pala odmah posle dividende ali se kasnije vratila.

Tačno, ali je cenu na nivo od 1000 din značajno pogurala odluka o sticanju sopstvenih akcija. Do tog trenutka je konstantno išla korekcija.

@A kada cena dovoljno padne, onda krenu da kupuju Sojinim parama jer je keš od prodaje pripao njima.

Kobe je bas to i rekao koliko ja shvatam. Otkup sopstvenih je deo slagalice.

comp
Nazad na vrh Ići dole
SabanNonda
Still learning
Still learning



Broj poruka : 49
Points : 297
Datum upisa : 21.09.2010

Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Icon_minitime6/5/2011, 14:31

Ne znam zašto toliko forsirate priču o otkupu sopstvenih akcij kada je sama Soja stekla prilično mali broj akcija, to je više bio psihološki potez.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Icon_minitime6/5/2011, 16:28

SabanNonda ::
Ne znam zašto toliko forsirate priču o otkupu sopstvenih akcij kada je sama Soja stekla prilično mali broj akcija, to je više bio psihološki potez.

Tako je
Nazad na vrh Ići dole
Mitar
VIP
VIP
Mitar


Broj poruka : 729
Points : 1976
Datum upisa : 14.11.2007

Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Icon_minitime6/5/2011, 18:33

Nebitne su tehnikalije oko SJPT - cinjenica je da na ovoj ceni SJPT nije bas toliko potcenjena akcija a imajuci u vidu da globalno opet krece prica o blagom usporavanju privreda plus kraj QE 2 za ocekivati je blagu globalnu korekciju tako da mislim da cemo SJPT gledati i na nizim nivoima...
Nazad na vrh Ići dole
BBrroo
VIP
VIP



Broj poruka : 585
Points : 1870
Datum upisa : 09.03.2010

Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Icon_minitime6/5/2011, 19:33

Slovenac1 ::


Za prošlu godinu to ne važi ako gledamo akciju danas, mogao si kupiti po 1000, dobio si 30% novih akcija i cena je opet bila na 1000 do pre par dana kad je čak počela da raste. Cena jeste pala odmah posle dividende ali se kasnije vratila. I ja mislim da če ovaj put biti isto zbog boljeg poslovanja Soje u 2011.

Pa ne znam, sta je uslovno sigurnija strategija.
Prodaja i kesiranje zarade pre dana dividende,
zatim cekanje pada i daljnje osmatranje situcije
za ponovni ulazak, ili pasivno cekanje turbulencije i cekanje
stabilizacije. Pri tom ma koliko bilo znacajno za
izbore, svima je jasno da ovaj kurs na dug rok nije odrziv.

Po meni ovoga puta nece toliko uticati bolji ili losiji rezultati,
vec opsta klima na belexu koja ce biti posledica
pre svega dobijanja ili nedobijanja statusa kandidata
i eventualnog utvrdjivanja datuma otpocinjanja pregovora. Rekao bih
da je izvesno dobijanje statusa kandidta,
ali ce paralelno od EU ici pritisak na
datilji tok pregovora sa Kosovom i strategija
primoravanja puzajuceg priznavanja sto mislim da nece
naci plodno tlo za sada.

Generalno sa SJPT uvek je neizvesno, a uvek bude ono sto victorijanci oce,
to je ono sto kao papagaj pricam. I ako si u sinhronizmu sa njima
sve je OK, a ako ne propratis, izleces sa staze, kao sto neko rece
za one male akcionare.
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Icon_minitime6/5/2011, 23:06

Slovenac1 ::
SabanNonda ::
Ne znam zašto toliko forsirate priču o otkupu sopstvenih akcij kada je sama Soja stekla prilično mali broj akcija, to je više bio psihološki potez.

Tako je

Cela berza je psihologija. Potez o sticanju sopstvenih akcija je služio da privremeno da podršku uzlaznom trendu, pre objave dobrih rezultata za Q1. Lično, ne verujem da će cena preko 1300 do kraja juna tj. ulaska u presek. Videćemo šta će se dešavati.

@BBrroo u potpunosti se slažem sa iznetim. Jedina razlika je u tome što mislim da ni dobijanje statusa kandidata neće pomeriti Belex jer će to značiti raspisivanje izbora ili će oni doći nekako baš u to vreme.

Generalno, moje mišljenje je da nas očekuje tavorenje do proleća 2012 tj. do formiranja nove Vlade ili bar do kraja izbora pod uslovom da se nakon izbora vidi nova većina za novu Vladu. Biće moguće napraviti po par procenata na dobrim hartijama na brzom ulasku i izlasku, ali očekujem i dalje korekciju cena za hartije koje budu imale loše kvartalne pokazatelje, bez obzira na to koliko sad deluju jeftino. Te korekcije će u manjoj ili većoj meri korigovati rast hartija sa dobrim performansama i bićemo na onome što sam rekao - tavorenje. Tome treba dodati i prepakivanje portfolija od strane fondova i opet dolazimo do - tavorenja.

Može se desiti da indeks pređe neke psihološke granice, npr. 1000, ali će to pre svega biti posledica promene sastava indeksne korpe tj. ulaska u njen sastav "narodnih hartija" koje od polovine leta planiraju da izbace na berzu.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Icon_minitime6/5/2011, 23:22

BBrroo ::
Slovenac1 ::


Za prošlu godinu to ne važi ako gledamo akciju danas, mogao si kupiti po 1000, dobio si 30% novih akcija i cena je opet bila na 1000 do pre par dana kad je čak počela da raste. Cena jeste pala odmah posle dividende ali se kasnije vratila. I ja mislim da če ovaj put biti isto zbog boljeg poslovanja Soje u 2011.


Pa ne znam, sta je uslovno sigurnija strategija.
Prodaja i kesiranje zarade pre dana dividende,
zatim cekanje pada i daljnje osmatranje situcije
za ponovni ulazak, ili pasivno cekanje turbulencije i cekanje
stabilizacije. Pri tom ma koliko bilo znacajno za
izbore, svima je jasno da ovaj kurs na dug rok nije odrziv.

Po meni ovoga puta nece toliko uticati bolji ili losiji rezultati,
vec opsta klima na belexu koja ce biti posledica
pre svega dobijanja ili nedobijanja statusa kandidata
i eventualnog utvrdjivanja datuma otpocinjanja pregovora. Rekao bih
da je izvesno dobijanje statusa kandidta,
ali ce paralelno od EU ici pritisak na
datilji tok pregovora sa Kosovom i strategija
primoravanja puzajuceg priznavanja sto mislim da nece
naci plodno tlo za sada.

Generalno sa SJPT uvek je neizvesno, a uvek bude ono sto victorijanci oce,
to je ono sto kao papagaj pricam. I ako si u sinhronizmu sa njima
sve je OK, a ako ne propratis, izleces sa staze, kao sto neko rece
za one male akcionare.

Pa to je to šta ja pričam, mislim da je u ovom trenutku ideja Viktorije, da se pumpa Soja na gore.
Nazad na vrh Ići dole
BBrroo
VIP
VIP



Broj poruka : 585
Points : 1870
Datum upisa : 09.03.2010

Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Icon_minitime6/5/2011, 23:56

Slovenac1 ::

Pa to je to šta ja pričam, mislim da je u ovom trenutku ideja Viktorije, da se pumpa Soja na gore.

Prijatelju, kada se ovako "brzo" razumemo oko ociglednih stvari
na marketu, sta mislis kako bi se razumeli oko politike.

Veliki pozdrav !
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Icon_minitime6/6/2011, 03:26

Ok, koliko vidim, viktorija pre dividende dize cenu gore, posle dividende prodaje veliki broj akcija pa cena ide dole.
Ne vidim neki veliki slalom u ovome, i cini mi se prilicno predvidljivo.
Ili sam nešto propustio?

Ko je ušao na vreme, pre samo par nedelja moglo je da se uđe po 1000, a pre 6 meseci po 650din već sad im dobru zaradu, koja će verovatno i da se u veća do isplate "dividende".

Ako cena i ovaj put krene dole posle tog datuma, eto još jedne prilike za ponovni ulazak po diskontnim cenama.

ono u šta nisam siguran je da li prodati pre ili posle podele dividende, jer se bojim da jutro posle, ne osvane par miliona tržišnih naloga za prodaju.
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Icon_minitime6/6/2011, 07:35

Fmember ::
Ok, koliko vidim, viktorija pre dividende dize cenu gore, posle dividende prodaje veliki broj akcija pa cena ide dole.
Ne vidim neki veliki slalom u ovome, i cini mi se prilicno predvidljivo.
Ili sam nešto propustio?

Ko je ušao na vreme, pre samo par nedelja moglo je da se uđe po 1000, a pre 6 meseci po 650din već sad im dobru zaradu, koja će verovatno i da se u veća do isplate "dividende".

Ako cena i ovaj put krene dole posle tog datuma, eto još jedne prilike za ponovni ulazak po diskontnim cenama.

ono u šta nisam siguran je da li prodati pre ili posle podele dividende, jer se bojim da jutro posle, ne osvane par miliona tržišnih naloga za prodaju.

Fora i jeste u tome što ništa nije predvidivo
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2785
Points : 7943
Datum upisa : 21.01.2009

Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Icon_minitime6/6/2011, 09:50

Nepredvidivo jeste jer nije jasno šta Viktorija radi?
1) Oni su monopolisti u uvozu djubriva
2) Bave se preradom soje što je vrlo profitabilno (najveći proizvodjac u ovom delu evrope)
3) Svake godine izvrte silne novce otkupom žita od seljaka kada je cena povoljna i kasnije ka skupo preprodaju

A i pred svega duguju oko 200 miliona evra?

Citat :
Iza Delte je visinom dugova Victoria grupa s 204,5 milijuna eura, u čijem sastavu posluje Soja protein.
Nazad na vrh Ići dole
Zalad
Just looking
Just looking
Zalad


Broj poruka : 26
Points : 116
Datum upisa : 01.06.2009

Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Icon_minitime6/6/2011, 09:53

Ja mislim da će Viktorija da izlazi na oko 1250 din. To će im biti lepa
zarada s obzirom da su ulazili na 850 -900 din. od kada su odlučili da
brane cenu, ako se dobro sećam.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Icon_minitime6/6/2011, 10:57

Zalad ::
Ja mislim da će Viktorija da izlazi na oko 1250 din. To će im biti lepa
zarada s obzirom da su ulazili na 850 -900 din. od kada su odlučili da
brane cenu, ako se dobro sećam.

Viktorija da izlazi? A kome če oni prodavati na ovako plitkom tržištu?
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Icon_minitime6/6/2011, 10:59

Zalad ::
Ja mislim da će Viktorija da izlazi na oko 1250 din. To će im biti lepa
zarada s obzirom da su ulazili na 850 -900 din. od kada su odlučili da
brane cenu, ako se dobro sećam.

Ulazili su na nivoima od 670 do 800 din
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Icon_minitime6/6/2011, 11:06

Slovenac1 ::
Zalad ::
Ja mislim da će Viktorija da izlazi na oko 1250 din. To će im biti lepa
zarada s obzirom da su ulazili na 850 -900 din. od kada su odlučili da
brane cenu, ako se dobro sećam.

Viktorija da izlazi? A kome če oni prodavati na ovako plitkom tržištu?

Kao i prošle godine: Sintezi, a onda Sinteza na sitno uvalja uglavnom malim akcionarima. Ne mogu sada da prodaju jer Skupštna treba da donese odluku o otuđivanju, a to znači da prodaja ide posle 30 juna.

Ispašće da samo kudim ovaj papir, ali mi je namera drugačija. Oprez i samo oprez. Ja sam ušao po prosečnoj ceni od 805 i izašao u proseku na 1015. Volim ovu hartiju, ali oprez uvek maksimalan.
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Icon_minitime6/6/2011, 11:12

Slovenac1 ::
Zalad ::
Ja mislim da će Viktorija da izlazi na oko 1250 din. To će im biti lepa
zarada s obzirom da su ulazili na 850 -900 din. od kada su odlučili da
brane cenu, ako se dobro sećam.

Viktorija da izlazi? A kome če oni prodavati na ovako plitkom tržištu?

Zalad je verovatno mislio na one akcije koje je soja stekla na berzi, a cini mi se obavezala odlukom skupstine da ih otudji.

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Icon_minitime6/6/2011, 11:24

Fmember ::
Slovenac1 ::
Zalad ::
Ja mislim da će Viktorija da izlazi na oko 1250 din. To će im biti lepa
zarada s obzirom da su ulazili na 850 -900 din. od kada su odlučili da
brane cenu, ako se dobro sećam.

Viktorija da izlazi? A kome če oni prodavati na ovako plitkom tržištu?

Zalad je verovatno mislio na one akcije koje je soja stekla na berzi, a cini mi se obavezala odlukom skupstine da ih otudji.

Ja sam mislio da sticanje sopstvenih akcija. Ne bukvalno VG već VG u prenešenom značenju
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Icon_minitime6/6/2011, 11:32

Fmember ::
Slovenac1 ::
Zalad ::
Ja mislim da će Viktorija da izlazi na oko 1250 din. To će im biti lepa
zarada s obzirom da su ulazili na 850 -900 din. od kada su odlučili da
brane cenu, ako se dobro sećam.

Viktorija da izlazi? A kome če oni prodavati na ovako plitkom tržištu?

Zalad je verovatno mislio na one akcije koje je soja stekla na berzi, a cini mi se obavezala odlukom skupstine da ih otudji.

4. Izveštaj Upravnog odbora o sticanju sopstvenih akcija “Sojaprotein”A.D. i Predlog Odluke o otuđenju sosptvenih akcija

Ne može bez odluke skupštine. Kao po običaju ide pro rata ponuda i onda prespu Sintezi. Već viđeno. Ne mora do kraja da se čita tačka dnevnog reda police
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Icon_minitime6/6/2011, 13:16

Pošto nema likvidnosti, pošto danas nije 2007 godina, oni mogu te akcije prodati samo ako zbiju cenu akcije za polovinu, tamo če se nači neki fondovi da to pokupe. Ali nije njima to u intresu (njima je u interesu da je cena akcije što viša) zato ne verujem da če biti prodavanja tih akcija malim akcionarima.
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Icon_minitime6/6/2011, 13:21

Slovenac1 ::
Pošto nema likvidnosti, pošto danas nije 2007 godina, oni mogu te akcije prodati samo ako zbiju cenu akcije za polovinu, tamo če se nači neki fondovi da to pokupe. Ali nije njima to u intresu (njima je u interesu da je cena akcije što viša) zato ne verujem da če biti prodavanja tih akcija malim akcionarima.

Ne pratiš fabulu
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13775
Localisation : Novi Sad
Points : 51589
Datum upisa : 03.06.2009

Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 Icon_minitime6/6/2011, 17:32

Promene: 03.06. - 06.06.2011. (T-3) ili 31.05. - 01.06.2011.

Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo - Page 23 45promene030606062011
Nazad na vrh Ići dole
 
Soja protein a.d. Bečej - SJPT II deo
Nazad na vrh 
Strana 23 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Belex Freaks Cafe ("Kod Stefana")

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: