BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Telekom Srbija akcije

Ići dole 
+162
Boranija
Jegulja
JU500
Smile
Draganvi
Polos
Big Brle
jcapelja@gmail.com
marjanovicgane
Huls
BorisB
Dejan2106
Dr.
GorZora
BBrroo
draguljcebg
jovan.89
Zexx
MHE kila(H)WATacina
Toplica
bonum.mm
Gashi
losmi
Dragan555
Matthew Greenburgh
Trade Now
Montegorac
Zwiebel
mushoke
Gocili
philips1
gorda
pepermint
Tenerife
Jerry Springer
boban75
Stane Dolanc
Ilija
Dejansss
Aca kurbla
Poštar
boxxi
Zeljko321
Sasuolo
Ceras
JMBR
MMcorp
Roman Abramovich
Dalaj Lama
Pera Zdera
Zmark
Delboj
Nenadnenad67
Vuksat
Dragan
GlasRazuma
Al Kapone
TomaS41
Voiceoflaw
hey-ho
geogsi
Drag65
Zak10
Djavo
sirGagy
Lolita
Sahbaz
Rasa
kolins
Light
Jumbo
Bjekam23
ivan45
BojanNS
Zrimi
Fmember
Fast
Grom
Dmitar
ILoveRoses
Cucla
Taliban
Boraa
Boza Belex
Toplica 1
Momir
Nauzika
Nikola
Zoranecc
Maca
Steve McQueen
KRUSKA
C R A Z Y
Dragan11
Vladimirmitr
Nestrpljivi
J_stojan
Racunarko
StariHrast
Bookmaker
Boby
Taliano
Sasa965
JA
Pekoilic
Popaj
Big Mile
AlexBGD
Rogy
RobinHood
Serbon
Dragot
nemanjaRU
BoS
Nemesis
Borodino
Slovenac1
pakodazna
MYSTIC021
Novosadjanin007
Lord Stem
Mali akcionar
Sutra
Djuka
MarkoJTD
Bond
Sofke
Dnenad85
Drag_Mlad
Kurajber
Ars Vivendi
Kenzo
pepsiman
FatCat
Berza011
Greta
Limited011
prevarant
MORNAR
Vladulns
HUACHUMA
Lilihip
Milica1
gogloee
Teletrader
Kupi akcije
StefanMR
Bmarko
Ris
Aleks
Dexiv
akcionar
Dusan
StefanoProdi
Goca
Friz
Sneki
Mc.Intosh
NIKOLAG
Kobe Bryant
Milos86
Admin
166 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 20 ... 28  Sledeći
AutorPoruka
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Telekom Srbija akcije - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 13 Icon_minitime5/7/2012, 09:05

Postoji i drugi krug izbora

[You must be registered and logged in to see this link.]

Ccc...Samo nisu napisali kada...
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

Telekom Srbija akcije - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 13 Icon_minitime5/9/2012, 12:37

22,3din dobit po hartiji.

P/E 11,4

sto znaci da je preskupa za investiranje u odnosu na sve ostale hartije na beogradskoj berzi!
Nazad na vrh Ići dole
geogsi
VIP
VIP
geogsi


Broj poruka : 346
Points : 864
Datum upisa : 14.12.2007

Telekom Srbija akcije - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 13 Icon_minitime5/9/2012, 17:07

@Boza Belex
Ta dobit je nekonsolidovana. Treba gledati konsolidovane racie, ali sa forwardom za ovu godinu.
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1607
Points : 4721
Datum upisa : 04.06.2008

Telekom Srbija akcije - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 13 Icon_minitime5/11/2012, 01:07

Mobilni operater Vip mobajl u Srbiji je u prvom kvartalu ove godine imao prihod od 37,3 miliona evra, što je za 23 odsto više nego u istom periodu 2011.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Telekom Srbija akcije - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 13 Icon_minitime5/11/2012, 01:53

Kada će naši novinari naučiti da razlikuju prihod od profita?

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Telekom Srbija akcije - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 13 Icon_minitime5/11/2012, 02:25

[You must be registered and logged in to see this link.]

Prijatelj mi je skrenuo paznju: kratkorocne obaveze 60.300.000.000 RSD, od toga 28.300.000.000 RSD kratkorocne finansijske!
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Telekom Srbija akcije - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 13 Icon_minitime5/11/2012, 09:53

Pinto ::
[You must be registered and logged in to see this link.]

Prijatelj mi je skrenuo paznju: kratkorocne obaveze 60.300.000.000 RSD, od toga 28.300.000.000 RSD kratkorocne finansijske!

Opšte poznata stvar da je Telekom rezervni budžet Srbije. Ne bih se iznenadio nekih kombinacija koje bi mogle da objasne ovo
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 502
Points : 1853
Datum upisa : 06.12.2011

Telekom Srbija akcije - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 13 Icon_minitime5/11/2012, 21:58

Pre bih reko da je budzet nekih partija. Sav prihod bi ionako u trenutnoj situaciji trebao da ide drzavi pa tu nema potrebe ni za kakvim manipulacijama.

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Telekom Srbija akcije - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 13 Icon_minitime5/11/2012, 22:03

Nikola ::
Pre bih reko da je budzet nekih partija. Sav prihod bi ionako u trenutnoj situaciji trebao da ide drzavi pa tu nema potrebe ni za kakvim manipulacijama.

Manje - vise tacno, ali postoji nesto sto se zove vremenska asinhronizacija izmedju trenutka kad imas pare i kad ti pare trebaju. Povezi sa izborima i dobices matematiku
Nazad na vrh Ići dole
Zak10
Our family
Our  family



Broj poruka : 284
Points : 1266
Datum upisa : 15.04.2010

Telekom Srbija akcije - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 13 Icon_minitime5/12/2012, 13:00

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Boraa
Still learning
Still learning



Broj poruka : 56
Points : 244
Datum upisa : 28.02.2012

Telekom Srbija akcije - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 13 Icon_minitime5/13/2012, 11:04

Ako se ispostavi da je ova informacija Blica pouzdana i tacna onda je to vrlo lose za mnoge bivse i sadasnje radnike Telekoma koji su se nadali brzom unovcavanju akcija lale
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1683
Godina : 53
Points : 2976
Datum upisa : 16.12.2007

Telekom Srbija akcije - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 13 Icon_minitime5/13/2012, 12:24

Boraa ::
Ako se ispostavi da je ova informacija Blica pouzdana i tacna onda je to vrlo lose za mnoge bivse i sadasnje radnike Telekoma koji su se nadali brzom unovcavanju akcija lale

Ako ti se toliko žuri, ove akcije možeš da ponudiš na prodaju i ovde, na forumu.
Koliko shvatam ima dovoljno forumaša koji bi ih rado kupili.
I sve će biti po zakonu, a ti pare dobijaš odmah i u kešu!

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Boraa
Still learning
Still learning



Broj poruka : 56
Points : 244
Datum upisa : 28.02.2012

Telekom Srbija akcije - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 13 Icon_minitime5/15/2012, 17:40

@Friz
Nije losa ideja samo sto nazalost ja nisam vlasnik akcija nego moja mater. A ona jadna, nije ni sanjala kroz kakvu ce golgotu informacija i dezinformacija proci kad je prosle nedelje u Vojvodjanskoj banci dobila obavestenje o izvrsenju naloga za prenos HOV. Prvo je pre nekoliko dana dobila informaciju da je Telekom izdejstvovao da se pre zvanicnog izlaska na berzu akcije ne mogu otudjiti i da je Vojvodjanska banka jedini broker zaduzen za bilo koje poslove oko njihovih akcija. Naime majka je meni i mladjem bratu od svojih akcija htela da pokloni po 500 akcija. Kad je pokusala da napravi ugovor na osnovu ustupanja akcija na ime navodnog duga prema meni i bratu e tek to su joj onda u banci rekli da je nemoguce i da je i to Telekom stopirao!?! E tek juce je navodno stiglo obavestenje u banku da se mogu preko ugovora u sudu pokloniti akcije nekom (ali nikako i napraviti ugovor o ustupanju akcija na na ime duga sto je navodno kao sigurnija varijanta) ali prethodno navodno ja moram da nadjem svog brokera zbog akcija koje ce biti prepisane na moje ime. Ko je ovde lud a ko zbunjen nisam bas sigurna... Mozda je moja majka zbunjena i pre svega u maloj konfuziji pa je nesto i pogresno shvatila ali luda sigurno nije... Ja sad neznam bas puno detalja oko ovoga sa poklonjenim akcijama i overom u sudu (takse, iznos, brokerske kuce itd) tako da cu se tek raspitati. A ako hoce neko sa foruma nek da slobodno neki savet oko ovoga. A i mater je nasla nekog kolegu koji bi rado odkupio od nje oko 1000 akcija (a nema brokera) pa ni on ne zna sta sve treba uraditi da bi to zavrsili
thanx in advance
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1683
Godina : 53
Points : 2976
Datum upisa : 16.12.2007

Telekom Srbija akcije - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 13 Icon_minitime5/15/2012, 18:12

Banka moze da prica sta hoce. Akcije pripadaju tvojoj majci i to je privatna svojina s kojom ona po zakonu moze da radi sta joj je volja.
Privatna svojina je neprikoslovena.
Poklon ili na drugi nacin, to je stvar dogovora, a banka nema sta tuda se pita, pita se Komisija za HOV. A ona ne moze da ima nikakve zamerke.

Banci je naravno u interesu i sve ce pokusati da vas zadrzi kao klijente, jer joj se tu smeska lepa provizija!
Raspitaj se kolika je kod njih provizija ako zelis da prodas svoje ili mamine akcije?
Sve preko 0,6% je pljačka!

Naravno da treba da otvoris racun kod nekog brokera, kako bi kasnije mogla da trgujes, a i majka moze da trazi da se njene akcije prebace kod nekog drugog brokera, to nije obavezno da ona ostane kod Vojvodjanske banke.
Dovoljno je da sklopi ugovor s drugim brokerom *500 din i da s tom potvrdom ode u banku i trazi da se njene akcije prebace tamo gde ona hoce.
Evo teme o poklanjanju
[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
hey-ho
VIP
VIP



Broj poruka : 26
Points : 114
Datum upisa : 19.02.2011

Telekom Srbija akcije - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 13 Icon_minitime5/22/2012, 21:05

Boraa ::
@Friz
Nije losa ideja samo sto nazalost ja nisam vlasnik akcija nego moja mater. A ona jadna, nije ni sanjala kroz kakvu ce golgotu informacija i dezinformacija proci kad je prosle nedelje u Vojvodjanskoj banci dobila obavestenje o izvrsenju naloga za prenos HOV. Prvo je pre nekoliko dana dobila informaciju da je Telekom izdejstvovao da se pre zvanicnog izlaska na berzu akcije ne mogu otudjiti i da je Vojvodjanska banka jedini broker zaduzen za bilo koje poslove oko njihovih akcija. Naime majka je meni i mladjem bratu od svojih akcija htela da pokloni po 500 akcija. Kad je pokusala da napravi ugovor na osnovu ustupanja akcija na ime navodnog duga prema meni i bratu e tek to su joj onda u banci rekli da je nemoguce i da je i to Telekom stopirao!?! E tek juce je navodno stiglo obavestenje u banku da se mogu preko ugovora u sudu pokloniti akcije nekom (ali nikako i napraviti ugovor o ustupanju akcija na na ime duga sto je navodno kao sigurnija varijanta) ali prethodno navodno ja moram da nadjem svog brokera zbog akcija koje ce biti prepisane na moje ime. Ko je ovde lud a ko zbunjen nisam bas sigurna... Mozda je moja majka zbunjena i pre svega u maloj konfuziji pa je nesto i pogresno shvatila ali luda sigurno nije... Ja sad neznam bas puno detalja oko ovoga sa poklonjenim akcijama i overom u sudu (takse, iznos, brokerske kuce itd) tako da cu se tek raspitati. A ako hoce neko sa foruma nek da slobodno neki savet oko ovoga. A i mater je nasla nekog kolegu koji bi rado odkupio od nje oko 1000 akcija (a nema brokera) pa ni on ne zna sta sve treba uraditi da bi to zavrsili
thanx in advance

Malo više znam od prosečnog akcionara u vezi ovog pa mi je žao da vidim kad neko ne zna šta i kako će.
Najeftinije je odraditi preko Punomoćja overenog u opštini/sudu. U Vojvođanskoj banci tražiti blanko punomoćje, ako imaju svoje, kako bi bili sigurni da će ga priznat i da je adekvatno sročeno.
Ustupanje akcija radi namire duga je moguće, ali imajući u vidu da je kupoprodaja van berze ovih akcija tehnički onemogućena od strane Centralnog registra, pravno je diskutabilno da li bi banka smela da unese u sistem CR-a ovakvu transakciju kojom se plaća neki dug.
Ko ne veruje neka pozove CR.

Drugo rešenje je overeni ugovor o poklonu u sudu. To znači da jedan poklanja, a drugi prima poklon bez naknade. Ako je majka bila dužna, neka poklonoprimci overe izjavu u sudu da nakon prijema poklona nema više duga. Poklonom se takođe mogu prodati akcije, tako što će neko na ruke isplatiti prodavca, a ovaj "pokloniti" akcije kupcu.
Odlučite se za ponuđene varijante i idite u banku da realizujete svoj zahtev, ali bez "ustupanja akcija radi namirenja duga".
Nazad na vrh Ići dole
Aleks
Old member
Old member
Aleks


Broj poruka : 1305
Godina : 70
Localisation : Bezanijska kosa
Points : 3867
Datum upisa : 15.05.2009

Telekom Srbija akcije - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 13 Icon_minitime5/25/2012, 12:05

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.slobodnajugoslavija.com/drugTito.html
Voiceoflaw
VIP
VIP
Voiceoflaw


Broj poruka : 541
Points : 1212
Datum upisa : 20.05.2011

Telekom Srbija akcije - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 13 Icon_minitime5/31/2012, 09:02

[You must be registered and logged in to see this link.]



No no ovo nije dozvoljeno od




police
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2008
Points : 5417
Datum upisa : 07.05.2009

Telekom Srbija akcije - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 13 Icon_minitime6/5/2012, 15:52

BEOGRAD - Komisija za hartije od vrednosti obavestila je male akcionare kompanije "Telekom Srbija" da su u potpunosti samostalni i slobodni u izboru brokersko-dilerskog društva ili ovlašćene banke kod koje će otvoriti vlasnički račun i preko kojih će, kada se za to stvore uslovi, trgovati svojim akcijama.

U obaveštenju na veb sajtu, Komisija je navela da ima saznanje da pojedine banke i konsultanti nude svoje usluge koje promovišu na raznim predavanjima, dostavom pamfleta, telefonskom pozivima i sličnim aktivnostima, sami ili u saradnji sa udruženjima akcionara i sindikatima "Telekoma Srbije".

Napominjući da su ovakve aktivnosti dozvoljene samo ukoliko su jasno označene kao promotivne, a njihov sadržaj u skladu sa propisima koje ovlašćene banke moraju da poštuju, Komisija je naglasila da je već ovlašćenim bankama uputila pismene opomene.

"Takođe, pojedina udruženja ili sindikati traže od članova da zaključe ugovore sa tačno određenim bankama radi predstojećeg trgovanja akcijama, ne otkrivajući pri tom prirodu svog odnosa sa preporučenom bankom, niti kriterijume po kojima je izabrana banke, što je suprotno propisima. Imajući u vidu navedeno, Komisija za hartije od vrednosti je uputila ovlašćenim bankama pismene opomene", precizira se u saopštenju.

U ovom trenutku licencu Komisije za obavljanje delatnosti ima 39 brokersko dilerskih društava i osamnaest ovlašćenih banaka.

Komisija preporučuje da se akcionari pre donošenja odluke o zaključenju ugovora, upoznaju sa tarifom društva kad kog žele da otvore vlasnički račun i da kasnije ispostavljaju naloge za trgovanje, odnosno, sa visinom naknade koja se naplaćuje za usluge otvaranja i vođenja računa hartija od vrednosti i provizije investicionog društva ili ovlašćene banke za trgovanje predmetnim akcijama.

Spisak svih licenciranih brokersko dilerskih društava i ovlašćenih banaka se može videti na glavnom meniju internet stranice Komisije za hartije od vrednosti [You must be registered and logged in to see this link.] u delu ''Akteri na finansijskom tržištu", a konkretni, pojedinačni podaci, sa internet stranica svakog brokersko dilerskog društva ili ovlašćene banke.

Njima se može pristupiti takođe preko internet stranice Komisije, odnosno preko linka koji se nalazi u osnovnim podacima za svakog aktera na finansijskom tržištu.

Građani i zaposleni u "Telekomu Srbija" dobili su akcije, ali još ne mogu da trguju dok se ne završe organizacione i administracione pripreme za izlazak srpskog telekom operatera na berzu.

Vlada Srbije usvojila je 20. aprila Zaključak o besplatnoj podeli akcija Telekoma Srbija, odredila tržišnu vrednost kapitala u iznosu od 2,27 milijardi evra, a svaki građanin će dobiti po 31 akciju, čija je početna cena 2,27 evra po jednoj akciji Prema tom Zaključku, zaposleni i bivši zaposleni dobiće 6,94 odsto besplatnih akcija "Telekoma" , a građani 15 odsto od ukupno jedne milijarde akcija.



_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2008
Points : 5417
Datum upisa : 07.05.2009

Telekom Srbija akcije - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 13 Icon_minitime6/8/2012, 13:33

SBB: Čekamo dogovor s Telekomom
Izvor: Beta
Beograd -- Kompanija SBB će najkasnjije do kraja godine početi da pruža uslugu fiksne telefonije, kaže direktorka tog distributera medijskih usluga Dragica Pilipović-Čefi.


[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

Telekom Srbija akcije - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 13 Icon_minitime6/19/2012, 01:01

TELEKOM SRBIJA
FULL YEAR RESULTS THROUGH 2011

[You must be registered and logged in to see this link.]

Nazad na vrh Ići dole
TomaS41
Just looking
Just looking



Broj poruka : 6
Points : 30
Datum upisa : 30.06.2012

Telekom Srbija akcije - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 13 Icon_minitime6/30/2012, 13:41

pozdrav svima sesir
nadam se da sam na pravom mestu. Listajuci malo ovaj forum mislim da je ovo prava tema da postavim pitanje;
brat i ja imamo nesto preko pet hiljada akcija koje smo dobili na osnovu naseg rada u posti tj. Telekomu. Pre desetak dana moj brat je prodao putem ugovora o poklonu 600 akcija po 2.03e i 250 akcija po 239 din ali mi bismo pokusali da prodamo sve preostale akcije interesuje me da li mogu ponuditi na prodaju nase akcije na ovom forumu? Da li ako je dozvoljeno mogu to uraditi na ovoj temi pa molim nekog od moderatora da mi to potvrdi - ili odbije.
Ako je pitanje glupo onda oprostite jednom neupucenom penzioneru
pozdrav sesir
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Telekom Srbija akcije - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 13 Icon_minitime7/1/2012, 11:56

@TomaS41

A kome ste prodali? To nesto organizovano ili fizicko lice?
Nazad na vrh Ići dole
Aleks
Old member
Old member
Aleks


Broj poruka : 1305
Godina : 70
Localisation : Bezanijska kosa
Points : 3867
Datum upisa : 15.05.2009

Telekom Srbija akcije - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 13 Icon_minitime7/1/2012, 20:28

Ne upucen.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.slobodnajugoslavija.com/drugTito.html
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Telekom Srbija akcije - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 13 Icon_minitime7/2/2012, 08:40

Aleks ::
Ne upucen.

Elokventno i gramatički katastrofalno. Btw koje je svrha ovog tvog posta
Nazad na vrh Ići dole
Lilihip
Member
Member
Lilihip


Broj poruka : 838
Godina : 48
Localisation : Bugojno
Points : 2807
Datum upisa : 14.05.2009

Telekom Srbija akcije - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 13 Icon_minitime7/2/2012, 09:33

TomaS41 ::
pozdrav svima sesir
nadam se da sam na pravom mestu. Listajuci malo ovaj forum mislim da je ovo prava tema da postavim pitanje;
brat i ja imamo nesto preko pet hiljada akcija koje smo dobili na osnovu naseg rada u posti tj. Telekomu. Pre desetak dana moj brat je prodao putem ugovora o poklonu 600 akcija po 2.03e i 250 akcija po 239 din ali mi bismo pokusali da prodamo sve preostale akcije interesuje me da li mogu ponuditi na prodaju nase akcije na ovom forumu? Da li ako je dozvoljeno mogu to uraditi na ovoj temi pa molim nekog od moderatora da mi to potvrdi - ili odbije.
Ako je pitanje glupo onda oprostite jednom neupucenom penzioneru
pozdrav sesir

Probajte u lokalnom PRC-u i lepljenjem oglasa po banderama, ali sam negde cuo da je to poprilicno kaznjivo (ne znam po kom zakonu, ko to kontrolise i sl.), pogotovo ako uzme maha, jer se u normalnom svetu to zove meshetarenje mimo organizovanog trzista. Inace, bilo bi zanimljivo videti negde koliko je do sada takvih ugovora zakljuceno, odnosno, koliko zaposlenih i bivsih je u privatnim aranzmanima prodalo akcije.

E sad ako je toga bilo puno, onda treba da odgovaraju i oni sto su pod firmom "izbora, krize i loseg stanja na berzi" prikocili izlazak na berzu, a ako je to neka beznacajna cifra onda sa PUPS-om cekamo oporavak armo
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1683
Godina : 53
Points : 2976
Datum upisa : 16.12.2007

Telekom Srbija akcije - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 13 Icon_minitime7/2/2012, 09:37

Nije kažnjivo, više puta naglašeno na forumu da svojom privatnom svojinom (a akcije to jesu) imaš pravo da slobodno raspolažeš.
Da stvar ne bi bila komplikovana najlakše je sačiniti ugovor o poklonu.

Seti se samo koliko je akcija NIS Kole "pokupovao" na taj način pre izlaska na berzu...

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1683
Godina : 53
Points : 2976
Datum upisa : 16.12.2007

Telekom Srbija akcije - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 13 Icon_minitime7/2/2012, 10:13

Kole je tako "kupio" ako se dobro sećam, preko 20.000 akcija NIS.
A osim toga dozvoljeno je i trgovanje akcijama "preko tezge" kao što je to dozvoljenu i u USA i drugde.
Privatna svojima je privatna svojina, zagarantovana Ustavom!

Citat :
On ističe da akcijama nije moglo da se trguje dok su bile u formi prava, ali kada su podeljene to se promenilo.


– Ne možemo da zabranimo nekome da proda akcije, to bi bilo ograničavanje njihovih prava. Govorimo stalno da se građani raspitaju i da ne trguju pre pojavljivanja deonica na Beogradskoj berzi – objašnjava Belanović.

[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Telekom Srbija akcije - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 13 Icon_minitime7/2/2012, 10:28

Ma to je sve OK, ali se secam da su naki tako kupovali i akcije JGRM po 500 din. kao vredece 20 eur. pa se sad cešu i gde ih ne svrbi. udrimile Svi smo nedavno ocenili da ce to dobrano da tresne dole, tako da nevidim ni jedan razlog za hitnu kupovinu, pogotovo ne na tim cenama. kafa
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1683
Godina : 53
Points : 2976
Datum upisa : 16.12.2007

Telekom Srbija akcije - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 13 Icon_minitime7/2/2012, 10:35

E, sad kolika će cena biti to ne može niko da ti garantuje.
To svako za sebe odlučuje. Možda cena padne, a možda i skoči!
Jasno je samo da neko kome trebaju hitno pare - ne pita za cenu.

Kole je NIS plaćao po 550 din. pre izlaska na berzu.

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Vladimirmitr
Still learning
Still learning



Broj poruka : 39
Godina : 57
Localisation : Beograd
Points : 183
Datum upisa : 01.06.2010

Telekom Srbija akcije - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 13 Icon_minitime7/2/2012, 11:43

Telekom srbija je sada otvoreno AD
Na sajtu Agencije za privatizaciju svaki bivsi ili sadasnji zaposleni ,posle unosenja licnih podataka moze da vidi broj akcija koji je dobio.
Koliko sam ja obavesten kompletan spisak imaju i Postanska stedionica i Vojvodjanska banka i potvrdu o broju akcija svako od njih ,moze dobiti na licni zahtev uz placanje odredjene nadoknade,
Bas me zanima da li neko kupuje akcije Telekoma,tako da ako neko ima neku konkretnu informaciju neka je podeli sa nama.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2155
Points : 6004
Datum upisa : 25.07.2010

Telekom Srbija akcije - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 13 Icon_minitime7/2/2012, 12:20

Po novom zakonu su otvoreno ili zatvoreno AD izjednačeni.

Sačekajte da se akcije rasknjiže, biće trgovine i van berze koliko vam duša ište!!
Za sada samo zaposleni i penzioneri imaju nekakve potvrde da su dobili xy akcija i time se trguje....


_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
TomaS41
Just looking
Just looking



Broj poruka : 6
Points : 30
Datum upisa : 30.06.2012

Telekom Srbija akcije - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 13 Icon_minitime7/2/2012, 15:07

Fast ::
@TomaS41

A kome ste prodali? To nesto organizovano ili fizicko lice?
hvala za interesovanje sesir
600 akcija coveku koji drzi dve menjacnice a 250 jednom daljem rodjaku, i jedan i drugi misle da su napravili dobar posao. Inace probali smo brat i ja u Beogradu kod nekih brokerskih kuca ali nam je u jednoj od njih vlasnik ponudio da ih -poklonimo- njemu licno po 1.55e. Kad smo se brat i ja belo pogledali medjusobno on je rekao, sta,pa cena je FULL to vam niko nece platiti a ja cu vam cak platiti i sudske troskove i ostalo oko papirologije
Nazad na vrh Ići dole
TomaS41
Just looking
Just looking



Broj poruka : 6
Points : 30
Datum upisa : 30.06.2012

Telekom Srbija akcije - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 13 Icon_minitime7/2/2012, 15:16

Bas sam izazvao raspravu svojim pitanjem i zao mi je zbog toga. Nisam imao lose namere ali nisam se nadao ni zluradim komentarima tipa -lepite po banderama oglase- ali pazite to je kaznjivo!

Pa ja nisam izasao sa ponudom da otkupim akcije nego da ih prodam. Sta onda treba biti sa mojim kolegom koji radi terenski po Sumadiji i koji je njegovih 2000 akcija -prodao poklonom- za nepunu radnu nedelju i to sve po 260 din u proseku jos pre mesec dana i pre ovog zadnjeg skoka eura.
Ko ce tu da se hapsi;on,oni kojima je prodao ili i jedni drugi po vasoj logici???

Brat i ja smo samo hteli da sto pre prodamo akcije jer bratanica ima kancer i treba nam novac sto pre za lecenje. Vidim da moj post moderatori nisu obrisali pa to nisam uradio ni ja. Ne razumem cemu onda upozorenje od doticnog. Nego hvala Bogu jutros brat naso -kupca kome ce da pokloni- jos 1400 akcija po 2e i tako cemo napokon zapoceti lecenje.

Sutra ce ili ovih dana nadam se njih dvojica sve zavrsiti i u sudu oko papira sa poklonom i to doduse jeste dosta manje od gore pomenut 260 dinara ali i priznacete dosta vise od ponudjenih 1.55 od onog -FULL brokera-

A vi ostala omladino izvinite jos jednom ako sam uneo pometnju u ovaj forum tojest temu. Kunem se jos jednom da nisam imao lose namere nego sam u ocajanju pokusao da sto pre pomognem bratanici. Hvala svima koji su pokusali da mi pomognu i daju mi dobronamerni savet a pogotovu onima koji su to ucinili u privatnim porukama.
Hvala i onima koji su mi ponudili svoje usluge i dogovor ali hvala i -onom- koji mi je poslao kratku poruku sa jednom recenicom da sam provokator. Obrisacu sve vase poruke i necu vise ucestvovati na ovom forumu - ovo je luda zemlja
pozdrav i najlepse zelje

Edit: Nemaš razloga da napuštaš forum ovde si DOBRO DOŠAO!!
Naravno da i ovde možeš da nudiš svoje akcije,
jer to nije protivzakonito.
Uvek ima drskih i bezobraznih!
Ako ti nije teško napiši na forumu ko ti je slao uvredljive
poruke...
Admin
Nazad na vrh Ići dole
Lilihip
Member
Member
Lilihip


Broj poruka : 838
Godina : 48
Localisation : Bugojno
Points : 2807
Datum upisa : 14.05.2009

Telekom Srbija akcije - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 13 Icon_minitime7/2/2012, 16:05

@Toma PUPS, pitao si kome da prodas i ja sam ti dao dva kanala prodaje lokalni PRC i autobuske stanice, pa se mozda neko javi sa adekvatnom cenom (ako nisi zadovoljan zovi Dragijanu). Taman posla provokator, a i bilo nam je lepse kad ste Vi bili mali, bar se znalo za sta se akcijasilo sesir


obrisane budalaštine i gluposti...

Edit: Ne znam ko je "prokuvao" a ko nije,
ali vidim da je tebi neophodan odmor od 7 dana!
Ne znam ni ko je Toma ni ko PUPS.
Do tada se priberi i potrudi se da tvoji postovi budu suvisli.
Admin

Edit (2): Tek sad sam ukapirao o čemu pišeš!
Za to još 10 dana, vredjanje i omalovažavanje člana foruma
Nazad na vrh Ići dole
Zrimi
Still learning
Still learning



Broj poruka : 35
Godina : 39
Localisation : Niš
Points : 95
Datum upisa : 26.01.2012

Telekom Srbija akcije - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 13 Icon_minitime7/12/2012, 01:32

Sta se čeka da telekom izađe na berzu da sneg padne?
Nazad na vrh Ići dole
 
Telekom Srbija akcije
Nazad na vrh 
Strana 13 od 28Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 20 ... 28  Sledeći
 Similar topics
-
» Prodajem paket akcija Telekom Srbija
» Telekom box 3 box4
» Kada ce se telekom ukljuciti na berzu? Imam 1580 akcija koje zelim da
» Srbija i MMF
» Srbija, razno...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Akcije fun club-
Skoči na: