BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Žitko - ZTKO

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1683
Godina : 53
Points : 2976
Datum upisa : 16.12.2007

Žitko - ZTKO Empty
PočaljiNaslov: Žitko - ZTKO   Žitko - ZTKO Icon_minitime8/13/2010, 15:34

Vidim da ovo slabo pratimo?


EPS 1.155,37
Tržišna kapitalizacija 383.091.800
PE 8,4
PB 0,31
ROE 3,74

Odluka o raspolaganju imovinom velike vrednosti-zaključenje Ugovora sa IM MATIJEVIĆ DOO Novi Sad o kupoprodaji 1231 ha zemljišta sa objektima od 1-31 sagrađenih na kat.parc. 3099 k.o.Pačir i poljoprivrednom mehanizacijom za kupoprodajnu cenu od 4.000.000,00 EUR.

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Dragot
VIP
VIP
Dragot


Broj poruka : 655
Points : 2873
Datum upisa : 16.10.2010

Žitko - ZTKO Empty
PočaljiNaslov: Re: Žitko - ZTKO   Žitko - ZTKO Icon_minitime6/2/2014, 20:48

Nešto čitam i vagam ovaj poziv za skupštinu akcionara. Jedna od tačaka na dnevnom redu je raspolaganje imovinom velike vrednosti. Danima postavljam pitanje:"Ući ili ne?!" Nisam ni pokušao. Prevagnuo je oprez. Razlika u ceni na berzi i knjigovodstvene vrednosti bijaše i preko 12.000 dinara. Danas je oko 8000 dinara. Baš primamljivo. Proračunam stepen zaduženosti-64%. Uđem na sajt NBS. Firma u blokadi u trajanju dužem od godinu dana. Iznos blokade 138,932,244.15 dinara. Onda se setim jedne druge firme gde sam neoprezno kupio akcije poveden najavom raspolaganja imovinom vel.vrednosti. Kada sam došao na skupštinu i izrazio nesaglasnost direktor mi reče:"Naši računi su u blokadi i mi vam ne možemo isplatiti utvrđenu vrednost akcija." Šok! Stvarno, kako da mi legalno isplate navedenu vrednost kada ni plate zaposlenima ne isplaćuju. Onda sam se ponovo zeznuo na IPMB. Sve je bilo u redu do momenta isplate. Baš tada firma ode u blokadu. Tako ja od februara čekam pozitivne vesti u vezi isplate nesaglasnih. Od tada se ponašam kao u onoj narodnoj:"Koga zmija ujede i guštera se plaši!" Ispričah ovo čisto da mi bude lakše što nisam uskakao u voz za ŽITKO.
Nazad na vrh Ići dole
trind
Still learning
Still learning
trind


Broj poruka : 111
Points : 540
Datum upisa : 01.09.2013

Žitko - ZTKO Empty
PočaljiNaslov: Re: Žitko - ZTKO   Žitko - ZTKO Icon_minitime6/3/2014, 14:31

Dragot, nije kraj tvojim mukama, jos mozes da uskocis. Salim se, naravno.

Procitah i ja ovaj veoma raznovrstan materijal za skupstinu. Zanimljivo je, moze se videti i sta su radili i sta nameravaju. 

Danas nije bilo interesovanja za kupovinu.

Dakle, veliki oprez.
Nazad na vrh Ići dole
Dragot
VIP
VIP
Dragot


Broj poruka : 655
Points : 2873
Datum upisa : 16.10.2010

Žitko - ZTKO Empty
PočaljiNaslov: Re: Žitko - ZTKO   Žitko - ZTKO Icon_minitime6/3/2014, 18:23

Da, da, Trind. Video sam danas ponudu. Razlika između knjigovodstvene i cene na berzi je preko 8000 dinara. Ali, no međutim...
Nazad na vrh Ići dole
trind
Still learning
Still learning
trind


Broj poruka : 111
Points : 540
Datum upisa : 01.09.2013

Žitko - ZTKO Empty
PočaljiNaslov: Re: Žitko - ZTKO   Žitko - ZTKO Icon_minitime7/22/2015, 00:57

Dragot, ispravno smo upozoravali. Mrtva firma, i primer da se ne zalece na svaku nesaglasnost.
Nazad na vrh Ići dole
 
Žitko - ZTKO
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Akcije fun club-
Skoči na: