BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)

Ići dole 
+87
Sheriff
Miladin
Mukli
BojanNS
Novosadjanin007
MYSTIC021
Lilihip
Bista
Dragan
Milica1
Zeljko
ILoveRoses
Drasko
MIzdrak
Popaj
SabanNonda
Ars Vivendi
V029
DelBoy
Jovana2009
Pekoilic
MarkoJTD
IgorHaki
Strbac
Jegulja
Djede
Atomski mrav
Sasa965
pakodazna
Mr. Price
Vladulns
kaktusic
Kupi akcije
Putnik
bez motike
BoS
Bombica
Maca
Mira
Sofke
Josh
Mozartru
Friz
Ris
Lolita
bonum.mm
Aleks
Teletrader
Dusan
Djuka
Drag65
Mitar
Joe_Allamo
gogloee
DuleT
Limited011
BBrroo
Momir
Sahbaz
Božo
KRUSKA
pepsiman
Brmbocla
FatCat
JelenaS
sniper74
Kobe Bryant
Racunarko
Steve McQueen
Igor-NS
Greta
HUACHUMA
Sneki
Kurajber
Ivan2211
nepet
Milos86
Drag_Mlad
Dnenad85
RobinHood
Bond
Aritmeticar
Dexiv
Slovenac1
iki
MilanLaki
Dax
91 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28, 29  Sledeći
AutorPoruka
Miladin
Zuti karton
Zuti karton
Miladin


Broj poruka : 137
Godina : 54
Points : 530
Datum upisa : 09.12.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Icon_minitimePon Dec 20, 2010 6:25 pm

V029 ::
Bulls Raring to Go in 2011, as Stocks Drift Higher Into Year-End
http://www.cnbc.com/id/40725902
Deutsche Bank predviđa gornju granicu S&P na 1550; Goldman Sachs na 1450; J.P. Morgan na 1425; Barclay's is at 1420; a Bank of America Merrill Lynch i Citigroup su na 1400.
Odavno nije viđen ovakav konsenzus velikih investicionih banaka oko projekcije rasta berze kao za narednu godinu.

Goldman Sachs 2011 Forecast: Stocks, Gold, Oil Higher
http://www.cnbc.com/id/40530212
Projekcije GS za 2010 su bile najtačnije od svih analitičara. Predviđa rast S&P od 16% za 2011.

Pimco's Buying Preferred Stock; Should Investors Be, Too?
http://www.cnbc.com/id/40719837
Pimco je najveći svetski investicioni fond koji investira u obveznice (1T$). U zadnjem kvartalu 2,5B$ je izašlo iz obveznica u akcije, pri gubitku za ovaj vid ulaganja od 3,8%, najvećem u dekadi prema Bank of America Merrill Lynch. Polako prska bond bubble, odakle novac ide ka rizičnijim vidovima ulaganja. Kad Pimco izlazi iz obveznica drugi to pomno prate.

Emerging Market Stocks are a 'Great Place to Be'
http://www.cnbc.com/id/40718802
Uglavnom govori o Aziji, mi smo isuviše sitni da bi nas pomenuli. Kina međutim ima veliki problem sa inflacijom koji će morati da reši kočenjem rasta, Brazil je vezan za Kinu, a i sam je u bubble, tako da od BRIC zemalja najveći potencijal imaju Indija i Rusija (posebno zbog rasta cene nafte koji se predviđa za iduću godinu). Mi se često poredimo u investicionim krugovima kao zemlja istočne Evrope, pomalo još uvek vezane za Rusiju.

Pričam o berzi u USA jer ona uglavnom pokreće ostale berze zadnjih godina. Belex je ne prati uvek rastom, ali pad nepogrešivo prati (maj ove god. npr.). Ako tu ne dođe do premećaja mislim da će ovaj uzlazni trend belexa i aikb da se nastavi i u 2011, jer nema šta da ga vuče naniže, a akcije su vrlo podcenjene. Jedina velika briga je evropska dužnička kriza, ali mislim da će FED i njih da povadi ako zagusti zbog povezanosti tržišta. Amerikanci su i najveći svetski investitori u druge zemlje (Templeton npr.) koje prate i fondovi drugih zemalja, tako da to što se dosad nismo oporavili kao druge zemlje njima signalizira veliki profit. Na kraju Srbija geopolitički davno bolje nije stajala (Tači nam je nagrada), infrastrukturno se pojčala, investitori poput Fiata dolaze privučeni niskim platama, čeka nas sporazum o strateškom partnerstvu sa Rusijom, potencijalna kupovina BB od austrijske, prodaja Telekoma, tako da mislim da mi i naša berza čekamo lepše dane u 2011 uz božju pomoć.

Iako zvuci utopisticki, i ja licno verujem da ce donekle tako biti, medjutim, iskustvo amerike, londona, frankfurta, hong konga i tokija se ne prenosi na srbiju i balkan tek tako. To su zemlje odakle potice proizvodnja, a mi smo trziste usluga, uvozno orijentisani i potrosacko drustvo. A tu ima odredjenih razlika, slozices se.
Navedimo i rizike:
Ekonomski najteza godina u Srbiji, zanemari najavljeni rast BDP, realni sektor je prezaduzen i tesko da ce se oporaviti;
Predizorna godina (da ne kazem da je izborna godina, jer se najavljuju prevremeni izbori za novembar 2011)
Nereseno pitanje Kosova i novi momenti u pregovorima sa vladom Kosova;
Los diplomatski rejting;

Svetski rizici:
Severna i Juzna Koreja
Amerika - Iran
Energetska kriza
Nazad na vrh Ići dole
MilanLaki
never learning



Broj poruka : 1047
Godina : 39
Localisation : Haifa Street, Baghdad, Iraq
Points : 2437
Datum upisa : 23.06.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Icon_minitimePon Dec 20, 2010 6:33 pm

Sve je to OK Miladine, ali iovako jeftina AIKB ce biti jos jeftinija sa rezultatima koje je postigla ove godine. Slicno je i sa AGBN.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Icon_minitimePon Dec 20, 2010 6:57 pm

Miladin ::
V029 ::
Bulls Raring to Go in 2011, as Stocks Drift Higher Into Year-End
http://www.cnbc.com/id/40725902
Deutsche Bank predviđa gornju granicu S&P na 1550; Goldman Sachs na 1450; J.P. Morgan na 1425; Barclay's is at 1420; a Bank of America Merrill Lynch i Citigroup su na 1400.
Odavno nije viđen ovakav konsenzus velikih investicionih banaka oko projekcije rasta berze kao za narednu godinu.

Goldman Sachs 2011 Forecast: Stocks, Gold, Oil Higher
http://www.cnbc.com/id/40530212
Projekcije GS za 2010 su bile najtačnije od svih analitičara. Predviđa rast S&P od 16% za 2011.

Pimco's Buying Preferred Stock; Should Investors Be, Too?
http://www.cnbc.com/id/40719837
Pimco je najveći svetski investicioni fond koji investira u obveznice (1T$). U zadnjem kvartalu 2,5B$ je izašlo iz obveznica u akcije, pri gubitku za ovaj vid ulaganja od 3,8%, najvećem u dekadi prema Bank of America Merrill Lynch. Polako prska bond bubble, odakle novac ide ka rizičnijim vidovima ulaganja. Kad Pimco izlazi iz obveznica drugi to pomno prate.

Emerging Market Stocks are a 'Great Place to Be'
http://www.cnbc.com/id/40718802
Uglavnom govori o Aziji, mi smo isuviše sitni da bi nas pomenuli. Kina međutim ima veliki problem sa inflacijom koji će morati da reši kočenjem rasta, Brazil je vezan za Kinu, a i sam je u bubble, tako da od BRIC zemalja najveći potencijal imaju Indija i Rusija (posebno zbog rasta cene nafte koji se predviđa za iduću godinu). Mi se često poredimo u investicionim krugovima kao zemlja istočne Evrope, pomalo još uvek vezane za Rusiju.

Pričam o berzi u USA jer ona uglavnom pokreće ostale berze zadnjih godina. Belex je ne prati uvek rastom, ali pad nepogrešivo prati (maj ove god. npr.). Ako tu ne dođe do premećaja mislim da će ovaj uzlazni trend belexa i aikb da se nastavi i u 2011, jer nema šta da ga vuče naniže, a akcije su vrlo podcenjene. Jedina velika briga je evropska dužnička kriza, ali mislim da će FED i njih da povadi ako zagusti zbog povezanosti tržišta. Amerikanci su i najveći svetski investitori u druge zemlje (Templeton npr.) koje prate i fondovi drugih zemalja, tako da to što se dosad nismo oporavili kao druge zemlje njima signalizira veliki profit. Na kraju Srbija geopolitički davno bolje nije stajala (Tači nam je nagrada), infrastrukturno se pojčala, investitori poput Fiata dolaze privučeni niskim platama, čeka nas sporazum o strateškom partnerstvu sa Rusijom, potencijalna kupovina BB od austrijske, prodaja Telekoma, tako da mislim da mi i naša berza čekamo lepše dane u 2011 uz božju pomoć.

Iako zvuci utopisticki, i ja licno verujem da ce donekle tako biti, medjutim, iskustvo amerike, londona, frankfurta, hong konga i tokija se ne prenosi na srbiju i balkan tek tako. To su zemlje odakle potice proizvodnja, a mi smo trziste usluga, uvozno orijentisani i potrosacko drustvo. A tu ima odredjenih razlika, slozices se.
Navedimo i rizike:
Ekonomski najteza godina u Srbiji, zanemari najavljeni rast BDP, realni sektor je prezaduzen i tesko da ce se oporaviti;
Predizorna godina (da ne kazem da je izborna godina, jer se najavljuju prevremeni izbori za novembar 2011)
Nereseno pitanje Kosova i novi momenti u pregovorima sa vladom Kosova;
Los diplomatski rejting;

Svetski rizici:
Severna i Juzna Koreja
Amerika - Iran
Energetska kriza

A kakvo je bilo stanje u Srbiji 2004-2008, pa se svejedno prelilo ogromno para u Srbiju izvana? U mnogočemu još gore. U svemu ostalom slažem se sa VO29. Živi bili pa videli suny
Nazad na vrh Ići dole
Miladin
Zuti karton
Zuti karton
Miladin


Broj poruka : 137
Godina : 54
Points : 530
Datum upisa : 09.12.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Icon_minitimePon Dec 20, 2010 7:05 pm

Prognoze tipa zivi bili... verovatno pale kod nekih kojima su odstranjene obe hemisfere mozga.
Nezaposlenost, javni dug, zaduzenost stanovnistva, kreditni rejting, nestabilan kurs i MMF su nam omca oko vrata. A toga nije bilo 2006. godine. Te godine ste prodali Mobtel Norvezanima i imali na neki nacin suficit od 1,5 mlrd Eur, a sada kad se proda Telekom, tih 1,5 mlrd ce sluziti da se pokrpi onaj budzetski deficit od 121 milijarde dinara. Taman pred izbore.
Nagazice fondovi Srbiju, kako da ne, i velike investicione banke i konzorcijumi, tu zurka tek predstoji, ali olako shvatas ekonomiju zemlje i regiona decko.
Banke su prve na redu za konsolidaciju, pa onda osiguravajuca drustva, to je redosled bio i kod slovenaca, i kod hrvata i rumuna itd., pa ce osiguranja da ocerupaju, pa onda ide realni sektor, kod nekog prvi investicioni ciklus, kod nekog treci. zivi bii pa videli
Nazad na vrh Ići dole
Novosadjanin007
Member
Member
Novosadjanin007


Broj poruka : 690
Godina : 47
Localisation : Novi Sad
Points : 3232
Datum upisa : 06.12.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Icon_minitimePon Dec 20, 2010 8:59 pm

ja sutra kupujem ovu akciju, po kojoj ceni da je kupim?

_________________
Tiha voda, breg roni.
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Icon_minitimePon Dec 20, 2010 9:07 pm

Pa po najnizoj kojoj mozes.
Ali, zasto sutra? Blizu je 31.12.
Da li ce ti se isplatiti comp
Nazad na vrh Ići dole
Novosadjanin007
Member
Member
Novosadjanin007


Broj poruka : 690
Godina : 47
Localisation : Novi Sad
Points : 3232
Datum upisa : 06.12.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Icon_minitimePon Dec 20, 2010 9:23 pm

znaci po 3700, jel tako?

_________________
Tiha voda, breg roni.
Nazad na vrh Ići dole
Novosadjanin007
Member
Member
Novosadjanin007


Broj poruka : 690
Godina : 47
Localisation : Novi Sad
Points : 3232
Datum upisa : 06.12.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Icon_minitimePon Dec 20, 2010 9:29 pm

Racunarko ::
Pa po najnizoj kojoj mozes.
Ali, zasto sutra? Blizu je 31.12.
Da li ce ti se isplatiti comp
pa vidi po mojoj nekoj racunici, mislim da hoce!!! U pitanju je kosticeva racunica da se udje sa puno para!!!

_________________
Tiha voda, breg roni.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Icon_minitimePon Dec 20, 2010 10:12 pm

Novosadjanin007 ::
Racunarko ::
Pa po najnizoj kojoj mozes.
Ali, zasto sutra? Blizu je 31.12.
Da li ce ti se isplatiti comp
pa vidi po mojoj nekoj racunici, mislim da hoce!!! U pitanju je kosticeva racunica da se udje sa puno para!!!

Čekaj malo pa kakav Kole sad, ti si pre par dana govorio, da sledi golemi pad ove akcije, da ne vredi ni 3000.
Nazad na vrh Ići dole
Novosadjanin007
Member
Member
Novosadjanin007


Broj poruka : 690
Godina : 47
Localisation : Novi Sad
Points : 3232
Datum upisa : 06.12.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Icon_minitimePon Dec 20, 2010 10:40 pm

Slovenac1 ::
Novosadjanin007 ::
Racunarko ::
Pa po najnizoj kojoj mozes.
Ali, zasto sutra? Blizu je 31.12.
Da li ce ti se isplatiti comp
pa vidi po mojoj nekoj racunici, mislim da hoce!!! U pitanju je kosticeva racunica da se udje sa puno para!!!

Čekaj malo pa kakav Kole sad, ti si pre par dana govorio, da sledi golemi pad ove akcije, da ne vredi ni 3000.
Hocu da vidim koliko ce sutra pasti cena pa cu da je kupim...to mi je tu negde blizu 3000, to mi je ok...

_________________
Tiha voda, breg roni.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Icon_minitimePon Dec 20, 2010 10:44 pm

Novosadjanin007 ::
Slovenac1 ::
Novosadjanin007 ::

pa vidi po mojoj nekoj racunici, mislim da hoce!!! U pitanju je kosticeva racunica da se udje sa puno para!!!

Čekaj malo pa kakav Kole sad, ti si pre par dana govorio, da sledi golemi pad ove akcije, da ne vredi ni 3000.
Hocu da vidim koliko ce sutra pasti cena pa cu da je kupim...to mi je tu negde blizu 3000, to mi je ok...

A kupiti češ jer znaš da če Kole još mnogo da kupuje?
Nazad na vrh Ići dole
Novosadjanin007
Member
Member
Novosadjanin007


Broj poruka : 690
Godina : 47
Localisation : Novi Sad
Points : 3232
Datum upisa : 06.12.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Icon_minitimePon Dec 20, 2010 11:20 pm

Sad sam bas poredio grafikone naspram ostalih banaka, i vidim da je ovde dosta napumpano pri kraju...to mi se svidja, jel mnogo bolje stoji nego u drugim firmama i bankama (osim CCHS-gde je CCHS u mnogo boljem polozaju), za Koleta ne znam da li kupuje, to se ja salim malo, al ulazim u fun klub AIKB , za sada od 5 kupljenih u 4 sam na dobitku...ovo ce mi bude 6 akcija, a to mi je srecan broj...neka mi neko da samo jedan-dobar razlog zasto da investiram u ovu akciju, a neka mi neko da samo jedan-los razlog zasto da ne investiram u ....osim tih fora 31.12 i sl...

_________________
Tiha voda, breg roni.
Nazad na vrh Ići dole
bez motike
Still learning
Still learning



Broj poruka : 60
Points : 217
Datum upisa : 26.06.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Icon_minitimePon Dec 20, 2010 11:52 pm

1. Ne znas de ide ova cena
2. Ne znas da li kupuje Kole
3. Ne znas ko kupuje
4. Ne znas do koje cene ide sa kupovinom ako uopste postoji neko ko misli da kupuje
5. Ne znas kako da izadjes i ko ce to da ti kupi
6. Niko ko je investiro u ovo nije zaradio, samo relativno brz ulaz i izlaz
7. Ne zanas da li je trenutak za ulaz ili izlaz
Eto samo sedam, budi pametan stavi pare sutra na Barselonu i uzmi 20% za jedan dan.
Samo proveri u sutra u toku dana sa kojim sastavima izlaze, jer je kup utakmica......
Nazad na vrh Ići dole
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Icon_minitimeUto Dec 21, 2010 12:35 am

Ko na AIK-u i IMLEK-u ove godine nije uzeo keš, taj zaista bolje da proba sreću u kladionici.
Nazad na vrh Ići dole
BBrroo
VIP
VIP



Broj poruka : 585
Points : 1870
Datum upisa : 09.03.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Icon_minitimeUto Dec 21, 2010 7:56 am

Novosadjanin007 ::
Sad sam bas poredio grafikone naspram ostalih banaka,
....

Koje grafikone, ako moze vise detalja.
Nazad na vrh Ići dole
Novosadjanin007
Member
Member
Novosadjanin007


Broj poruka : 690
Godina : 47
Localisation : Novi Sad
Points : 3232
Datum upisa : 06.12.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Icon_minitimeUto Dec 21, 2010 9:07 am

BBrroo ::
Novosadjanin007 ::
Sad sam bas poredio grafikone naspram ostalih banaka,
....

Koje grafikone, ako moze vise detalja.
Pa imas na belex da poredis grafikone...sve sami govore ko je bolje stojeci...u ovom slucaju aikb i cchs i jos neki idu u zeleno, dok ovi ostali u bunar...

_________________
Tiha voda, breg roni.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Icon_minitimeUto Dec 21, 2010 9:19 am

Novosadjanin007 ::
BBrroo ::
Novosadjanin007 ::
Sad sam bas poredio grafikone naspram ostalih banaka,
....

Koje grafikone, ako moze vise detalja.
Pa imas na belex da poredis grafikone...sve sami govore ko je bolje stojeci...u ovom slucaju aikb i cchs i jos neki idu u zeleno, dok ovi ostali u bunar...

Nekako ti je čudna argumentacija iako sam ja ljubitelj ove akcije. Kupovati samo na usporedbi grafikona tržišne cene akcija u ovoj godini malo je naivno.
Nazad na vrh Ići dole
Novosadjanin007
Member
Member
Novosadjanin007


Broj poruka : 690
Godina : 47
Localisation : Novi Sad
Points : 3232
Datum upisa : 06.12.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Icon_minitimeUto Dec 21, 2010 9:37 am

Slovenac1 ::
Novosadjanin007 ::
BBrroo ::


Koje grafikone, ako moze vise detalja.
Pa imas na belex da poredis grafikone...sve sami govore ko je bolje stojeci...u ovom slucaju aikb i cchs i jos neki idu u zeleno, dok ovi ostali u bunar...

Nekako ti je čudna argumentacija iako sam ja ljubitelj ove akcije. Kupovati samo na usporedbi grafikona tržišne cene akcija u ovoj godini malo je naivno.
Slovenac ja ne idem na 10% do 20% zarade kao neki da udjem i izdajem...Ja sam usao da bi izasao za par godina...nisam samo poredio grafikone, to je samo jedan od argumenata...a ima ih 7-10 zasto kupiti aik...

_________________
Tiha voda, breg roni.
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Icon_minitimeUto Dec 21, 2010 9:41 am

Izgleda da cu kupovati aikb ispod cene nakojoj sam izasao, mislio sam da je to nemoguce ali mi deluje da ce biti vrlo moguce. Na ovoj akciji bice jos jedna lepa zarada do nove godine AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 202786
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Novosadjanin007
Member
Member
Novosadjanin007


Broj poruka : 690
Godina : 47
Localisation : Novi Sad
Points : 3232
Datum upisa : 06.12.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Icon_minitimeUto Dec 21, 2010 9:45 am

Ris ::
Izgleda da cu kupovati aikb ispod cene nakojoj sam izasao, mislio sam da je to nemoguce ali mi deluje da ce biti vrlo moguce. Na ovoj akciji bice jos jedna lepa zarada do nove godine AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 202786

Bice u svakom slucaju...i pre i posle nove...i u martu...i nadalje...

_________________
Tiha voda, breg roni.
Nazad na vrh Ići dole
Sofke
Our family
Our  family
Sofke


Broj poruka : 330
Points : 1228
Datum upisa : 13.11.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Icon_minitimeUto Dec 21, 2010 10:04 am

Ris ::
Izgleda da cu kupovati aikb ispod cene nakojoj sam izasao, mislio sam da je to nemoguce ali mi deluje da ce biti vrlo moguce. Na ovoj akciji bice jos jedna lepa zarada do nove godine AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 202786
izasao si na 3145 mislim ako odbijes 3 % to znaci da treba da udjes oopet na 3050,mislis li da ce da padne toliko ??
Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Icon_minitimeUto Dec 21, 2010 10:04 am

Novosadjanin007 ::
Slovenac1 ::
Novosadjanin007 ::

Pa imas na belex da poredis grafikone...sve sami govore ko je bolje stojeci...u ovom slucaju aikb i cchs i jos neki idu u zeleno, dok ovi ostali u bunar...

Nekako ti je čudna argumentacija iako sam ja ljubitelj ove akcije. Kupovati samo na usporedbi grafikona tržišne cene akcija u ovoj godini malo je naivno.
Slovenac ja ne idem na 10% do 20% zarade kao neki da udjem i izdajem...Ja sam usao da bi izasao za par godina...nisam samo poredio grafikone, to je samo jedan od argumenata...a ima ih 7-10 zasto kupiti aik...

Investitori koji ulazu na duze ne gledaju grafikone, vec potencijal firme,...
Investitori na krace staze gledaju grafikone,...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
Sofke
Our family
Our  family
Sofke


Broj poruka : 330
Points : 1228
Datum upisa : 13.11.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Icon_minitimeUto Dec 21, 2010 10:07 am

Novosadjanin007 ::
Ris ::
Izgleda da cu kupovati aikb ispod cene nakojoj sam izasao, mislio sam da je to nemoguce ali mi deluje da ce biti vrlo moguce. Na ovoj akciji bice jos jedna lepa zarada do nove godine AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 202786

Bice u svakom slucaju...i pre i posle nove...i u martu...i nadalje...
da padace cena samo mislim na gore ne na dole od
Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Icon_minitimeUto Dec 21, 2010 10:07 am

Sofke ::
Ris ::
Izgleda da cu kupovati aikb ispod cene nakojoj sam izasao, mislio sam da je to nemoguce ali mi deluje da ce biti vrlo moguce. Na ovoj akciji bice jos jedna lepa zarada do nove godine AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 202786
izasao si na 3145 mislim ako odbijes 3 % to znaci da treba da udjes oopet na 3050,mislis li da ce da padne toliko ??

Misleo sam da sam imao los izlaz 3410,... vidim ima i losijih,..
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Icon_minitimeUto Dec 21, 2010 12:30 pm

nisam izasao sam na 3300 ako se secam dobro izaso sam na 3145 pa se vratio na ispod 3000. ali nisam 100% siguran samo znam da sam na 3300 izaso zadnji put. Moje su zelje da se po iste bar pare dokupim ali videcemo, mozda bar prvog radnog dana posle nove godine. Ali moglo bi i pre toga ali videcemo. Imam u planu ovde da ostanem i malo duze posle sledeceg ulaska pa cak i da cuvam na duze staze vreme je za investiranje. Nema price EXTRA hartija za ivestiranje, mozda i jedina kod nas!
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Icon_minitimeUto Dec 21, 2010 1:08 pm

Ala su raspalili na dole.
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Icon_minitimeUto Dec 21, 2010 1:27 pm

Sofke ::
Novosadjanin007 ::
Ris ::
Izgleda da cu kupovati aikb ispod cene nakojoj sam izasao, mislio sam da je to nemoguce ali mi deluje da ce biti vrlo moguce. Na ovoj akciji bice jos jedna lepa zarada do nove godine AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 202786

Bice u svakom slucaju...i pre i posle nove...i u martu...i nadalje...
da padace cena samo mislim na gore ne na dole AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 270317
? do kraja nedelje kupovina"!
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Icon_minitimeUto Dec 21, 2010 1:47 pm

Ja mislim da je ovaj tajac sve navlakuša da če ponovo da na veliko kupuju fondovi. Bilo bi stvarno neverovatno da od svih koji su kupovali baš sad svi najedanput prestanu kupovati. Samo je pitanja dana kad če ponovo da udare
Nazad na vrh Ići dole
ILoveRoses
VIP
VIP
ILoveRoses


Broj poruka : 178
Points : 377
Datum upisa : 08.02.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Icon_minitimeUto Dec 21, 2010 2:20 pm

Ovo je bilo za očekivati. Cena AIKB se vrlo brzo vraća na nivoe ispod 3000 RSD. Žao mi malih investitora koji su naseli pumpi, i podlegli predprazničnoj euforiji.
Nazad na vrh Ići dole
nepet
VIP
VIP
nepet


Broj poruka : 413
Points : 1029
Datum upisa : 03.06.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Icon_minitimeUto Dec 21, 2010 2:27 pm

PB

aikb 0.85
agbn 0.35
kmbn 0.91
Nazad na vrh Ići dole
Sheriff
Still learning
Still learning
Sheriff


Broj poruka : 74
Points : 233
Datum upisa : 15.12.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Icon_minitimeUto Dec 21, 2010 2:50 pm

Od oktobra 2008 pa do danas istrgovano je preko 4 mil. kom akcija aik banke u rasponu 1150 rsd-3000 rsd.

Pale su jos neke dividende u akcijama u medjuvremenu i ovi kupci su u extra plusu. Neki su prodavali, neki jos imaju, oni mogu biti krivci jos koje sede u mojoj kosi.

Inace papir za respekt, ja sam i pored svetske krize veshtica na Aik banci kao sto sam vec rekao skoro u plusu. Na ostalim hartijama u bunaru, treba mi skok od vise puta po 100% da bih stao na noge.
Nazad na vrh Ići dole
V029
Still learning
Still learning



Broj poruka : 97
Points : 346
Datum upisa : 26.09.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Icon_minitimeUto Dec 21, 2010 3:18 pm

Na mom radaru ovo je samo noise.

Iako se vrednost opasno približila mom procentualno determinisanom stop loss-u postoje situacije kada treba modifkovati strategiju.

1. Likvidnost mi je prvi kriterijum. Današnji i jučerašnji volumeni zajedno su samo frakcija trgovanja u petak i ako bi to ponderisali ne bi značajno uticalo na cenu. Sve i da nije tako sumnjam da, ako bi neko želeo da kupi veću količinu ove akcije, to može da ostvari na ovim cenama. Iako je disciplina i dosledno pridržavanje strategije esencijalno za svakog investitora, kao faktor koji predeterminisanjem ukida emotivnost koji je glavni problem kod svih nas, slabo likvidno tržište BB nameće oprez pri implementaciji standarno upražnjavanih strategija.

2. Odsustvo značajnijeg makroekonomskog razloga ili događaja vezanog za samu firmu ukazuje na špekulativnu prirodu pada. Mogući razlozi su:

- profit taking manjih akcionara uplašenih da bi nakon naglog rasta zadnjih nedelja trend mogao da se okrene.

- štelovanje cene špekulativnih igrača srednje veličine da bi se dokupila akcija po nižim cenama. Ako bi to pokušali da rade veliki kupci ne bi mogli da je kupe u dovoljnoj količini, iz prostog razloga što su i veliki prodavci iskusni u štelovanju malih i slabo likvidnih tržišta.

Bondove tabele bi trebale da nam to makar delimično razjasne narednih dana.

Fundamentalno ovo je dobra hartija. Makroekonomska situacija u svetu i u Srbiji, lagani oporavak svetskih ekonomija me čine dugoročno optimističnim. Dnevne fluktuacije su priroda svih berzi odvajkada i treba ih razlikovati od trenda. Jedna lasta ne čini proleće i nekoliko medveda ne čini čopor.
Nazad na vrh Ići dole
nepet
VIP
VIP
nepet


Broj poruka : 413
Points : 1029
Datum upisa : 03.06.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Icon_minitimeUto Dec 21, 2010 3:37 pm

Makroekonomska situacija u svetu i u Srbiji, lagani oporavak svetskih ekonomija me čine dugoročno optimističnim

mene to najvise i brine!
Nazad na vrh Ići dole
Aca123
Our family
Our  family
Aca123


Broj poruka : 237
Points : 1014
Datum upisa : 13.05.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Icon_minitimeUto Dec 21, 2010 3:37 pm

post2
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2008
Points : 5417
Datum upisa : 07.05.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 26 Icon_minitimeUto Dec 21, 2010 3:41 pm

Ne zaboravite da za 2 dana stranci (a i Slovenci i Hrvati) prestaju da trguju - božićni praznici, obimi će pasti, a i cena.
Nije ovo ni FA ni TA ali je bitan faktor, na ovoj i ovakvoj berzi!

Ima i puno vlasnika ove akcije koji žele da naplate dobitak, ceo Belex jedva da je živ, nema hrabrosti za ulazak ni u jednu akciju, strah je to... zato daj šta daš!
Nazad na vrh Ići dole
 
AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)
Nazad na vrh 
Strana 26 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28, 29  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: