BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)

Ići dole 
+87
Sheriff
Miladin
Mukli
BojanNS
Novosadjanin007
MYSTIC021
Lilihip
Bista
Dragan
Milica1
Zeljko
ILoveRoses
Drasko
MIzdrak
Popaj
SabanNonda
Ars Vivendi
V029
DelBoy
Jovana2009
Pekoilic
MarkoJTD
IgorHaki
Strbac
Jegulja
Djede
Atomski mrav
Sasa965
pakodazna
Mr. Price
Vladulns
kaktusic
Kupi akcije
Putnik
bez motike
BoS
Bombica
Maca
Mira
Sofke
Josh
Mozartru
Friz
Ris
Lolita
bonum.mm
Aleks
Teletrader
Dusan
Djuka
Drag65
Mitar
Joe_Allamo
gogloee
DuleT
Limited011
BBrroo
Momir
Sahbaz
Božo
KRUSKA
pepsiman
Brmbocla
FatCat
JelenaS
sniper74
Kobe Bryant
Racunarko
Steve McQueen
Igor-NS
Greta
HUACHUMA
Sneki
Kurajber
Ivan2211
nepet
Milos86
Drag_Mlad
Dnenad85
RobinHood
Bond
Aritmeticar
Dexiv
Slovenac1
iki
MilanLaki
Dax
91 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 14 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29  Sledeći
AutorPoruka
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1747
Localisation : novi sad
Points : 6151
Datum upisa : 02.09.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Icon_minitimePet Dec 17, 2010 12:20 pm

Akcije najprofitabilnije domaće banke, AIK-a, stigle su juče pred kraj trgovanja do nivoa od 3.600 dinara gde su se poslednji put nalazile sredinom oktobra 2008. godine. Ako bi se ukalkulisale i raspodeljene akcije iz dobiti koje je ova bankarska ustanova emitovala tokom protekle gdoine, jučerašnji maksimum je rekordna vrednost i u dužem vremenskom periodu. Na strani tražnje i dalje dominiraju inostrani investicioni fondovi, a u poslednjih nekoliko nedelja najveći kupac akcija niške banke bio je malo poznati investicioni fond Claycroft Limited koji je skrenuo pažnju javnosti velikom kupovinom akcija slovenačkog Triglava, a u AIK-u je stigao do 19. mesta u vlasničkoj strukturi sa udelom od 1,2 odsto. Zanimljivo je da ovaj portfeljni investitor, koji deluje na domaćem tržištu kapitala od jeseni tekuće godine, isključivo kupovao akcije AIK-a i nema nijednu drugu poziciju na Beogradskoj berzi. AIK banka je u tekućoj godini na Beogradskoj berzi zabeležila prilično dobar prinos koji od početka godine iznosi skoro 44 procenta. Na jučerašnjoj ceni zatvaranja od 3.557 dinara, tržišna kapitalizacija ove bankarske ustanove iznosi 29,7 milijardi dinara (284,3 miliona evra).
http://www.sinteza.net/vesti/belex/aik_na_26-omesecnom_maksimumu_claycroft_najveci_kupac.html
Nazad na vrh Ići dole
NEBOJSAe
Member
Member
NEBOJSAe


Broj poruka : 583
Godina : 43
Localisation : NOVA PAZOVA
Points : 971
Datum upisa : 20.08.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Icon_minitimePet Dec 17, 2010 12:24 pm

znaci li rast i nastavak rasta AIKB , pocetak oporavka svih likvidnijuh akcija?
Nazad na vrh Ići dole
Sheriff
Still learning
Still learning
Sheriff


Broj poruka : 74
Points : 233
Datum upisa : 15.12.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Icon_minitimePet Dec 17, 2010 2:17 pm

NEBOJSAe ::
znaci li rast i nastavak rasta AIKB , pocetak oporavka svih likvidnijuh akcija?

Dobro nam je Aik skocio u zadnje vreme. Molimo se i za ostale confused

Ja sam svuda u ogromnom minusu. :non:
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Icon_minitimePet Dec 17, 2010 3:02 pm

Mr. Price ::
Jos malo pa ce vatromet kalas 84

Hajde prosvetli i nas neupučene na šta si mislio?
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13693
Localisation : Novi Sad
Points : 51199
Datum upisa : 03.06.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Icon_minitimePet Dec 17, 2010 4:44 pm

Promene: 16.12. - 17.12.2010. (T-3) ili 13.12. - 14.12.2010.

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 153promene161217122010
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2222
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1308
Datum upisa : 20.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Icon_minitimePet Dec 17, 2010 7:58 pm

Posle mnogo godina i leta danas sam u zelenom :)
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Icon_minitimePet Dec 17, 2010 10:19 pm

Bravo Miloše! aplauz halil

daješ mi nadu da to ipak nije nemoguća misija

_________________
Samo hrabri pobedjuju
Nazad na vrh Ići dole
V029
Still learning
Still learning



Broj poruka : 97
Points : 346
Datum upisa : 26.09.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Icon_minitimeSub Dec 18, 2010 9:50 am

Milos86 ::
Posle mnogo godina i leta danas sam u zelenom :)

Pošto si rešio da podeliš sa nama svoju strategiju ulaganja, daću sebi slobodu da prokomentarišem. Nadam se da se ne ljutiš.

Ako sam dobro shvatio tvoje postove (a ti me ispravi ako nisam), ti još uvek nisi u plusu. Treba ti još cca 1500din na ovu cenu da bi bio u plusu. Treba da uračunaš još 3 stvari u kalkulaciju profita:
1. devalvaciju dinara (mada to sudeći po kretanju kursa zadnjih dana, daće bog, možda i ne moraš);
2. izmaklu dobit koju si mogao da stekneš konzervativnijim vidovima ulaganja (devizna ili dinarska štednja npr.), u periodu dok ti je novac bio vezan za ovu hartiju;
3. godišnju inflaciju u periodu držanja ove hartije.

Nije mi ovde cilj da budem negativan i rušim ti entuzijazam, nadam se da shvataš. Ovde ima puno ljudi koji su prošli kao i ti. Mislim da se iz grešaka najviše uči, zato mislim da sledeći put treba da upotrerbiš neku stop-loss strategiju, jer na berzi jedno što treba da sprečiš je gubitak novca (ako izgubiš 50% samo da se vratiš na nulu treba ti 100% rasta, bez ova gore tri pomenuta faktora, to ni Buffet ni Soros ne mogu za kratko vreme).
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2222
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1308
Datum upisa : 20.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Icon_minitimeSub Dec 18, 2010 10:33 am

V029 ::
Milos86 ::
Posle mnogo godina i leta danas sam u zelenom :)

Pošto si rešio da podeliš sa nama svoju strategiju ulaganja, daću sebi slobodu da prokomentarišem. Nadam se da se ne ljutiš.

Ako sam dobro shvatio tvoje postove (a ti me ispravi ako nisam), ti još uvek nisi u plusu. Treba ti još cca 1500din na ovu cenu da bi bio u plusu. Treba da uračunaš još 3 stvari u kalkulaciju profita:
1. devalvaciju dinara (mada to sudeći po kretanju kursa zadnjih dana, daće bog, možda i ne moraš);
2. izmaklu dobit koju si mogao da stekneš konzervativnijim vidovima ulaganja (devizna ili dinarska štednja npr.), u periodu dok ti je novac bio vezan za ovu hartiju;
3. godišnju inflaciju u periodu držanja ove hartije.

Nije mi ovde cilj da budem negativan i rušim ti entuzijazam, nadam se da shvataš. Ovde ima puno ljudi koji su prošli kao i ti. Mislim da se iz grešaka najviše uči, zato mislim da sledeći put treba da upotrerbiš neku stop-loss strategiju, jer na berzi jedno što treba da sprečiš je gubitak novca (ako izgubiš 50% samo da se vratiš na nulu treba ti 100% rasta, bez ova gore tri pomenuta faktora, to ni Buffet ni Soros ne mogu za kratko vreme).


Naravno potpuno si u pravu. Mada realnu cenu ulaganja je tesko odrediti, sa druge strane da nisam kupovao ne bih imao onu dividendu u akcijama :) stop-loss podrzavam pametno je i korisno, ali nije za tvrdoglave :) A ovo za negativan i entuzijazam, ja davno nemam vise osecaj, ni dobar ni los, kad akcija skace ili pada. Entuzijazam imas kada hoces na brzinu da uspes, a meni nije bitno kada.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2155
Points : 6004
Datum upisa : 25.07.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Icon_minitimeSub Dec 18, 2010 10:39 am

Ovo pod 3. ne vredi ni pominjati.
To je teško izbeći, skoro nemoguće.
Kako misliš da se "odbraniš" od toga?
I da si držao pare u evrima na oročenoj štednji to ti ne gine...

Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Icon_minitimeSub Dec 18, 2010 10:58 am

Boranija ::
Ovo pod 3. ne vredi ni pominjati.
To je teško izbeći, skoro nemoguće.
Kako misliš da se "odbraniš" od toga?
I da si držao pare u evrima na oročenoj štednji to ti ne gine...


Tako je ili 1) ili 3), ne može oboje zajedno da računaš. Recimo mi stranci računamo samo 1).
Nazad na vrh Ići dole
Sofke
Our family
Our  family
Sofke


Broj poruka : 330
Points : 1228
Datum upisa : 13.11.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Icon_minitimeSub Dec 18, 2010 11:16 am

Slovenac1 ::
Boranija ::
Ovo pod 3. ne vredi ni pominjati.
To je teško izbeći, skoro nemoguće.
Kako misliš da se "odbraniš" od toga?
I da si držao pare u evrima na oročenoj štednji to ti ne gine...


Tako je ili 1) ili 3), ne može oboje zajedno da računaš. Recimo mi stranci računamo samo 1).
otkada si stranac, ti slobodno mozes da se racunas kao nas koliko si na belex-clubu,mozda bi i nas pasos mogao da trazis Like a Star @ heaven
Nazad na vrh Ići dole
V029
Still learning
Still learning



Broj poruka : 97
Points : 346
Datum upisa : 26.09.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Icon_minitimeSub Dec 18, 2010 11:30 am

Boranija ::
Ovo pod 3. ne vredi ni pominjati.
To je teško izbeći, skoro nemoguće.
Kako misliš da se "odbraniš" od toga?
I da si držao pare u evrima na oročenoj štednji to ti ne gine...

U pravu si uglavnom, za našu berzu. Kod nas postoje 2 inflacije u odnosu na evro (naša prava valuta) i u odnosu na dinar (obračunsko sredstvo). Možda bi mogla da se napravi neka kalkulacija kako se zaštititi od inflacije bazirano na kursnim razlikama dinara prema drugim valutama, ja je nisam radio...

Na zapadu imaš npr. TIP ETF i druge hedge-ove kojima dobro možeš da se boriš protiv inflacije (bolje je reći koji prosperiraju za vreme visoke inflacije). I akcije (i commodities) su na zapadu dobar hedge protiv inflacije...

Mislim da sada i neki naši brokeri omogućavaju trgovinu na ino berzama (barem su meni neki tako obećavali) što bi moglo da proširi opcije za zaštitu od inflacije. Mada to nosi svoje probleme sa sobom, kao valutni rizik i sl. Voleo bih da diskutujemo o tome ako neko ima iskustva sa time.

Moj stav je da je za sada bolje biti na našoj berzi, jer obično emerging markets brže rastu od sređenijih tržišta (i brže padaju!), a pored toga naša berza se nije oporavila u istom procentu kao druge što znači da ima veći potencijal rasta.
Nazad na vrh Ići dole
V029
Still learning
Still learning



Broj poruka : 97
Points : 346
Datum upisa : 26.09.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Icon_minitimeSub Dec 18, 2010 11:32 am

Slovenac1 ::
Boranija ::
Ovo pod 3. ne vredi ni pominjati.
To je teško izbeći, skoro nemoguće.
Kako misliš da se "odbraniš" od toga?
I da si držao pare u evrima na oročenoj štednji to ti ne gine...


Tako je ili 1) ili 3), ne može oboje zajedno da računaš. Recimo mi stranci računamo samo 1).

Inflacija i devalvacija nije isto. Mada se slažem, što se praktičnosti tvog stava tiče.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Icon_minitimeSub Dec 18, 2010 12:33 pm

Apsolutno samo pod 1.

Pod 2. je čisto hipotetičko pitanje. Ili retoričko - tipa šta bi bilo da nisam u akcijama, a da sam u dolaru i sl.
Ili: koliko sam "uštedeo" zato što nisam kupio akcije ili dolar?
Ili šta bi bilo da baba ima točkove...

Bilo koja odluka nosi svoj rizik (potencijalni dobitak-gubitak) i to je to, zato ljudi i ulažu... ili drže pare u slamarici!
Ko ne sme ili želi da "razmotri" sve moguće opcije, taj nikada neće nigde uložiti pare...

Pod 3. je Slovenac1 objasnio.

Teoretski: ako računaš pad dinara u odnosu na evro (zašto baš na evro?) onda moraš na to da dodaš i inflaciju u evrozoni, a to je onda suluda priča - vidi pod 2.
Inflacia (iz evrozone) te kači i ako držiš sve pare u evrima (u banci ili slamarici).

Edit: A ni to sabiranje inflacija nije uvek OK, nekad je u našoj inflaciji uračunata i EU inflacija, a nekad nije...(nekad je samo delimično uračunata u našu).
Pa onda možeš da se upitaš: zašto evrozona? Zašto ne inflacija korpe valuta itd... Dakle - jalova rasprava!
Koliko vidim ti voliš tako da se baviš hpotetičkim pitanjima, budi praktičan.
Ta vrsta razmišljanja samo će da te sputa i obeshrabri da uložiš u nešto.
Sve ima svoj rizik i nikada ne može skroz da se izbegne ... samo je smrt izvesna!

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...


Poslednji izmenio Sneki dana Sub Dec 18, 2010 1:12 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Icon_minitimeSub Dec 18, 2010 1:05 pm

Sofke ::
Slovenac1 ::
Boranija ::
Ovo pod 3. ne vredi ni pominjati.
To je teško izbeći, skoro nemoguće.
Kako misliš da se "odbraniš" od toga?
I da si držao pare u evrima na oročenoj štednji to ti ne gine...


Tako je ili 1) ili 3), ne može oboje zajedno da računaš. Recimo mi stranci računamo samo 1).
otkada si stranac, ti slobodno mozes da se racunas kao nas koliko si na belex-clubu,mozda bi i nas pasos mogao da trazis Like a Star @ heaven

armo
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Icon_minitimeSub Dec 18, 2010 1:06 pm

Ma Slovenca1 ću ja da upoznam s nekom mojom drugaricom, pa lepo da ga oženimo ovde i da postane srpski zet !!

Arrow


_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Icon_minitimeSub Dec 18, 2010 2:42 pm

Sneki ::
Ma Slovenca1 ću ja da upoznam s nekom mojom drugaricom, pa lepo da ga oženimo ovde i da postane srpski zet !!

Arrow


ljubav
Nazad na vrh Ići dole
V029
Still learning
Still learning



Broj poruka : 97
Points : 346
Datum upisa : 26.09.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Icon_minitimeSub Dec 18, 2010 2:43 pm

Sneki ::
Apsolutno samo pod 1.

Pod 2. je čisto hipotetičko pitanje. Ili retoričko - tipa šta bi bilo da nisam u akcijama, a da sam u dolaru i sl.
Ili: koliko sam "uštedeo" zato što nisam kupio akcije ili dolar?
Ili šta bi bilo da baba ima točkove...

Bilo koja odluka nosi svoj rizik (potencijalni dobitak-gubitak) i to je to, zato ljudi i ulažu... ili drže pare u slamarici!
Ko ne sme ili želi da "razmotri" sve moguće opcije, taj nikada neće nigde uložiti pare...

Pod 3. je Slovenac1 objasnio.

Teoretski: ako računaš pad dinara u odnosu na evro (zašto baš na evro?) onda moraš na to da dodaš i inflaciju u evrozoni, a to je onda suluda priča - vidi pod 2.
Inflacia (iz evrozone) te kači i ako držiš sve pare u evrima (u banci ili slamarici).

Edit: A ni to sabiranje inflacija nije uvek OK, nekad je u našoj inflaciji uračunata i EU inflacija, a nekad nije...(nekad je samo delimično uračunata u našu).
Pa onda možeš da se upitaš: zašto evrozona? Zašto ne inflacija korpe valuta itd... Dakle - jalova rasprava!
Koliko vidim ti voliš tako da se baviš hpotetičkim pitanjima, budi praktičan.
Ta vrsta razmišljanja samo će da te sputa i obeshrabri da uložiš u nešto.
Sve ima svoj rizik i nikada ne može skroz da se izbegne ... samo je smrt izvesna!

Ništa me ne sputava da trenutno 100% mog portfolia držim u akcijama. Pre toga sam dobro zaradio na fluktuacijama u kursu (EUR-din-$-din-akcije), pošto je sve relativno.

Ako krenemo tvojom logikom, čemu obračunavati procenat zarade kada ga ne možemo uporediti ni sa čim, jer je sve relativno. I jeste relativno, ali je vremenski zavisno. Upravo na tome se i bazira zarada na tržištu kapitala, na toj promeni odnosa među parametrima i biranju pravog trenutka kada treba da budeš u novcu (i u kojoj valuti), kada u akcijama, kada u nekretninama, kada u televizorima, kada u ovcama...

Nekad mi procena bude dobra, nekada ne, npr. sa ovcama uvek promašim (jedem im decu), bolji sam u ružama'love3'

Inače i ja imam problem sa obračunavanjem svega što sam naveo i prema čemu da poredim zaradu (kad i u šta ući, a kad izaći), tako da mi je drago što se razvila diskusija na tu temu. To me neće sprečiti da obračunavam i dalje... Prilikom postavljanja posta debelo sam se razmišljao da li da napišem 3. ili ne, pa ga napisah, jer svi ozbiljni investitori na zapadu vode računa o tome (Benjamin Graham-otac fundamentalne analize u "Inteligent Investor" ima celo poglavlje o inflaciji...).
Nazad na vrh Ići dole
HUACHUMA
VIP
VIP
HUACHUMA


Broj poruka : 523
Localisation : valjevo
Points : 1619
Datum upisa : 25.05.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Icon_minitimeSub Dec 18, 2010 7:00 pm

Ja mislim da je od svega najvaznije da je Milos, za razliku od mnogih drugih, i dalje vlasnik kompanije koja raste, izbacuje dobre rezultate i pored krize i postaje sve atraktivnija za strance. Konkurencija je u ovoj oblasti veoma jaka ali i profit ce biti veliki za pobednike.
Dakle do sada je sve bez greske sto se kompanije tice. Na zalost mnoge druge kompanije za nase berze se vise nece povratiti.
Trenutno crvenilo i zelenilo i nije mnogo vazno (mada ovo drugo leci nasu dugogodisnju depresiju).
Kapitalna dobit i dividende ce za nekoliko godina uciniti stavke kao sto su inflacija i kurs prilicno beznacajnim.


Slovenac ako se vec selis i zenis u Srbiji mozda je najbolje da posao potrazis u Gorenju a to je u Valjevu.
Vidimo se.

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 145841

_________________
Bolje je imati akcije na grani nego nekretnine u ruci!
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2779
Points : 7928
Datum upisa : 21.01.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Icon_minitimeNed Dec 19, 2010 9:41 am

Ja kada kupum neku akciju ukupnu sumu koju sam utrošio pretvorim u evre na dan kupovine.
Kada prodam opet isto uradim i razlika je ili zarada ili dobit u evrima.

Jasno mi je da za neki % moja računica ima grešku ali mislim da je to zanemarljivo.
Nazad na vrh Ići dole
Mitar
VIP
VIP
Mitar


Broj poruka : 729
Points : 1976
Datum upisa : 14.11.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Icon_minitimeNed Dec 19, 2010 10:06 am


Ko investira na BELEXu a razmislja o inflaciji bolje odmah da se kane corava posla...na zapadu je inflacija jako niska da ne kazem da muku muce kako da je naprave sa svim ovim stampanjima i QEizinzima....plase se deflacije trenutno ko djavo krsta...

Na Belexu kao malom i neefikasnom trzistu ili ces sa lakocom pobediti inflaciju ili ces se zakopati i nista te nece izvuci...

Edit:
Nema potrebe za citirnajem (ogromnih) prethodnih postova!
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Icon_minitimeNed Dec 19, 2010 12:20 pm

Računajte sa padom cene (pred) ili posle 31.12. !!!

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
V029
Still learning
Still learning



Broj poruka : 97
Points : 346
Datum upisa : 26.09.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Icon_minitimeNed Dec 19, 2010 12:46 pm

Sneki ::
Računajte sa padom cene (pred) ili posle 31.12. !!!

Verovatno će Kole ili ovi investicioni fondovi sve da rasprodaju posle obračunate dividende od 30din...
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1747
Localisation : novi sad
Points : 6151
Datum upisa : 02.09.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Icon_minitimeNed Dec 19, 2010 12:50 pm

V029 ::
Sneki ::
Računajte sa padom cene (pred) ili posle 31.12. !!!

Verovatno će Kole ili ovi investicioni fondovi sve da rasprodaju posle obračunate dividende od 30din...
Ja licno sumnjam da ce se to tako odigrati, no vreme ce pokazati....
Nazad na vrh Ići dole
V029
Still learning
Still learning



Broj poruka : 97
Points : 346
Datum upisa : 26.09.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Icon_minitimeNed Dec 19, 2010 12:57 pm

Vladulns ::
V029 ::
Sneki ::
Računajte sa padom cene (pred) ili posle 31.12. !!!

Verovatno će Kole ili ovi investicioni fondovi sve da rasprodaju posle obračunate dividende od 30din...
Ja licno sumnjam da ce se to tako odigrati, no vreme ce pokazati....

Bio sam ironičan. Sada smo u bull marketu na belexu, sumnjam u takav scenario. Kao i sve ostalo u vezi sa ovom kompanijom i datum preseka dividende je genijalno odabran. Kada pred kraj godine investicioni fondovi prave presek i prodaju akcije koje su im donele zaradu da bi im finansijski izveštaji što bolje izgledali, moraće da se odreknu dividende ako to rade sa ovom hartijom.
Nazad na vrh Ići dole
V029
Still learning
Still learning



Broj poruka : 97
Points : 346
Datum upisa : 26.09.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Icon_minitimeNed Dec 19, 2010 2:26 pm

Bulls Raring to Go in 2011, as Stocks Drift Higher Into Year-End
http://www.cnbc.com/id/40725902
Deutsche Bank predviđa gornju granicu S&P na 1550; Goldman Sachs na 1450; J.P. Morgan na 1425; Barclay's is at 1420; a Bank of America Merrill Lynch i Citigroup su na 1400.
Odavno nije viđen ovakav konsenzus velikih investicionih banaka oko projekcije rasta berze kao za narednu godinu.

Goldman Sachs 2011 Forecast: Stocks, Gold, Oil Higher
http://www.cnbc.com/id/40530212
Projekcije GS za 2010 su bile najtačnije od svih analitičara. Predviđa rast S&P od 16% za 2011.

Pimco's Buying Preferred Stock; Should Investors Be, Too?
http://www.cnbc.com/id/40719837
Pimco je najveći svetski investicioni fond koji investira u obveznice (1T$). U zadnjem kvartalu 2,5B$ je izašlo iz obveznica u akcije, pri gubitku za ovaj vid ulaganja od 3,8%, najvećem u dekadi prema Bank of America Merrill Lynch. Polako prska bond bubble, odakle novac ide ka rizičnijim vidovima ulaganja. Kad Pimco izlazi iz obveznica drugi to pomno prate.

Emerging Market Stocks are a 'Great Place to Be'
http://www.cnbc.com/id/40718802
Uglavnom govori o Aziji, mi smo isuviše sitni da bi nas pomenuli. Kina međutim ima veliki problem sa inflacijom koji će morati da reši kočenjem rasta, Brazil je vezan za Kinu, a i sam je u bubble, tako da od BRIC zemalja najveći potencijal imaju Indija i Rusija (posebno zbog rasta cene nafte koji se predviđa za iduću godinu). Mi se često poredimo u investicionim krugovima kao zemlja istočne Evrope, pomalo još uvek vezane za Rusiju.

Pričam o berzi u USA jer ona uglavnom pokreće ostale berze zadnjih godina. Belex je ne prati uvek rastom, ali pad nepogrešivo prati (maj ove god. npr.). Ako tu ne dođe do premećaja mislim da će ovaj uzlazni trend belexa i aikb da se nastavi i u 2011, jer nema šta da ga vuče naniže, a akcije su vrlo podcenjene. Jedina velika briga je evropska dužnička kriza, ali mislim da će FED i njih da povadi ako zagusti zbog povezanosti tržišta. Amerikanci su i najveći svetski investitori u druge zemlje (Templeton npr.) koje prate i fondovi drugih zemalja, tako da to što se dosad nismo oporavili kao druge zemlje njima signalizira veliki profit. Na kraju Srbija geopolitički davno bolje nije stajala (Tači nam je nagrada), infrastrukturno se pojčala, investitori poput Fiata dolaze privučeni niskim platama, čeka nas sporazum o strateškom partnerstvu sa Rusijom, potencijalna kupovina BB od austrijske, prodaja Telekoma, tako da mislim da mi i naša berza čekamo lepše dane u 2011 uz božju pomoć.
Nazad na vrh Ići dole
Dax
VIP
VIP
Dax


Broj poruka : 414
Points : 1325
Datum upisa : 25.11.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Icon_minitimeNed Dec 19, 2010 3:39 pm

VO29 post2
Nazad na vrh Ići dole
HUACHUMA
VIP
VIP
HUACHUMA


Broj poruka : 523
Localisation : valjevo
Points : 1619
Datum upisa : 25.05.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Icon_minitimeNed Dec 19, 2010 6:39 pm

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 422553
Takodje

Nadam se da ce Srbija biti jedna od atraktivnijih zemalja u Eremging Marekets sektoru. Na nama je da se otarasimo losih tajkuna i propalih partizanskih firmi i sredimo zakone. Mislim da vise nece biti korekcije za AIK.

_________________
Bolje je imati akcije na grani nego nekretnine u ruci!
Nazad na vrh Ići dole
RobinHood
VIP
VIP
RobinHood


Broj poruka : 185
Points : 809
Datum upisa : 20.02.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Icon_minitimeNed Dec 19, 2010 7:04 pm

uvek bude neka korekcija. jer neko hoce da se naplati. hoce da realizuje dobitak. korekcija ce sigurno biti oko nove godine. oko dana dividende ili par dana kasnije videcemo. ko pogodi, zaradice.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Icon_minitimeNed Dec 19, 2010 11:15 pm

V029 ::
Sneki ::
Računajte sa padom cene (pred) ili posle 31.12. !!!

Verovatno će Kole ili ovi investicioni fondovi sve da rasprodaju posle obračunate dividende od 30din...

Da, tako je, prvo če sve pokupovati do 4000, a onda posle nove godine sve prodati do 2000. Ali zaraditi če dividendu od 30, možda 50 ili možda 100 RSD. od
Nazad na vrh Ići dole
Sheriff
Still learning
Still learning
Sheriff


Broj poruka : 74
Points : 233
Datum upisa : 15.12.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Icon_minitimeNed Dec 19, 2010 11:15 pm

Milos86 ::
Posle mnogo godina i leta danas sam u zelenom :)

I ja sam jedino na Aiku blizu pozitive ostalo je mrtvo more.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Icon_minitimeNed Dec 19, 2010 11:17 pm

V029 ::
Bulls Raring to Go in 2011, as Stocks Drift Higher Into Year-End
http://www.cnbc.com/id/40725902
Deutsche Bank predviđa gornju granicu S&P na 1550; Goldman Sachs na 1450; J.P. Morgan na 1425; Barclay's is at 1420; a Bank of America Merrill Lynch i Citigroup su na 1400.
Odavno nije viđen ovakav konsenzus velikih investicionih banaka oko projekcije rasta berze kao za narednu godinu.

Goldman Sachs 2011 Forecast: Stocks, Gold, Oil Higher
http://www.cnbc.com/id/40530212
Projekcije GS za 2010 su bile najtačnije od svih analitičara. Predviđa rast S&P od 16% za 2011.

Pimco's Buying Preferred Stock; Should Investors Be, Too?
http://www.cnbc.com/id/40719837
Pimco je najveći svetski investicioni fond koji investira u obveznice (1T$). U zadnjem kvartalu 2,5B$ je izašlo iz obveznica u akcije, pri gubitku za ovaj vid ulaganja od 3,8%, najvećem u dekadi prema Bank of America Merrill Lynch. Polako prska bond bubble, odakle novac ide ka rizičnijim vidovima ulaganja. Kad Pimco izlazi iz obveznica drugi to pomno prate.

Emerging Market Stocks are a 'Great Place to Be'
http://www.cnbc.com/id/40718802
Uglavnom govori o Aziji, mi smo isuviše sitni da bi nas pomenuli. Kina međutim ima veliki problem sa inflacijom koji će morati da reši kočenjem rasta, Brazil je vezan za Kinu, a i sam je u bubble, tako da od BRIC zemalja najveći potencijal imaju Indija i Rusija (posebno zbog rasta cene nafte koji se predviđa za iduću godinu). Mi se često poredimo u investicionim krugovima kao zemlja istočne Evrope, pomalo još uvek vezane za Rusiju.

Pričam o berzi u USA jer ona uglavnom pokreće ostale berze zadnjih godina. Belex je ne prati uvek rastom, ali pad nepogrešivo prati (maj ove god. npr.). Ako tu ne dođe do premećaja mislim da će ovaj uzlazni trend belexa i aikb da se nastavi i u 2011, jer nema šta da ga vuče naniže, a akcije su vrlo podcenjene. Jedina velika briga je evropska dužnička kriza, ali mislim da će FED i njih da povadi ako zagusti zbog povezanosti tržišta. Amerikanci su i najveći svetski investitori u druge zemlje (Templeton npr.) koje prate i fondovi drugih zemalja, tako da to što se dosad nismo oporavili kao druge zemlje njima signalizira veliki profit. Na kraju Srbija geopolitički davno bolje nije stajala (Tači nam je nagrada), infrastrukturno se pojčala, investitori poput Fiata dolaze privučeni niskim platama, čeka nas sporazum o strateškom partnerstvu sa Rusijom, potencijalna kupovina BB od austrijske, prodaja Telekoma, tako da mislim da mi i naša berza čekamo lepše dane u 2011 uz božju pomoć.

post2
Nazad na vrh Ići dole
BBrroo
VIP
VIP



Broj poruka : 585
Points : 1870
Datum upisa : 09.03.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Icon_minitimeNed Dec 19, 2010 11:30 pm


V029
post2
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13693
Localisation : Novi Sad
Points : 51199
Datum upisa : 03.06.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 Icon_minitimePon Dec 20, 2010 4:33 pm

Promene: 17.12. - 20.12.2010. (T-3) ili 14.12. - 15.12.2010.

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 25 154promene171220122010
Nazad na vrh Ići dole
 
AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)
Nazad na vrh 
Strana 25 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 14 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: