BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)

Ići dole 
+87
Sheriff
Miladin
Mukli
BojanNS
Novosadjanin007
MYSTIC021
Lilihip
Bista
Dragan
Milica1
Zeljko
ILoveRoses
Drasko
MIzdrak
Popaj
SabanNonda
Ars Vivendi
V029
DelBoy
Jovana2009
Pekoilic
MarkoJTD
IgorHaki
Strbac
Jegulja
Djede
Atomski mrav
Sasa965
pakodazna
Mr. Price
Vladulns
kaktusic
Kupi akcije
Putnik
bez motike
BoS
Bombica
Maca
Mira
Sofke
Josh
Mozartru
Friz
Ris
Lolita
bonum.mm
Aleks
Teletrader
Dusan
Djuka
Drag65
Mitar
Joe_Allamo
gogloee
DuleT
Limited011
BBrroo
Momir
Sahbaz
Božo
KRUSKA
pepsiman
Brmbocla
FatCat
JelenaS
sniper74
Kobe Bryant
Racunarko
Steve McQueen
Igor-NS
Greta
HUACHUMA
Sneki
Kurajber
Ivan2211
nepet
Milos86
Drag_Mlad
Dnenad85
RobinHood
Bond
Aritmeticar
Dexiv
Slovenac1
iki
MilanLaki
Dax
91 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 22 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Icon_minitime11/2/2010, 11:31

Ris koristi usluge najeminentnijih strucnjaka za Belex, u prvom redu je sledeca grupacija :
http://www.vidovitadzemila.com/cms_new/
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Icon_minitime11/2/2010, 13:37

V029 ::
@Ris

swing trading je rizičan i retko uspešan i kod berzi koje su mnogo bolje regulisane, likvidnije i samim tim manje podložne špekulacijama, tačnije podrebni su mnogo veći iznosi da bi se pomerila cena u željenom pravcu. Ti to pokušavaš sa ovom hartijom, ako sam dobro razumeo tvoje postove. Mogu da pitam na osnovu čega baziraš predpostavku da će ova hartija ići naniže? To je špekulantima na ovoj berzi lako da učine, pa možda imaš neku insider info... Po meni kretanje akcija na belex-u, pa i najlikvidnije hartije, narednih nedelja zavise od 2 stvari koje će se rešiti preko bare danas i sutra:
1. Danas - midterm elections, gde ako (i ubedljivo) pobede republikanci za posledicu bi trebalo da ima skok akcija;
2. Sutra - FED treba da saopšti da li će i u kojoj meri QE2 da se desi. Ako bude 1T$ biće dobro, ako bude 500Bn$ po 100Bn/mesečno sa mogućnošću produžetka kasnije, opet možda dobro. U suprotnom volatility!

Svi investitori u svetu, pa i ovi kod nas to čekaju, pogledaj volumene ovih dana. Možda na tome baziraš predpostavku, da će ovi mali volumeni da poteraju AIKB naniže kod nervoznih, zadovoljnih sićom?

Nemojte opet o Americi molim vas, pa koliko je trgovanje u USA imalo veze sa belexom u ovoj godini? Gde je belex danas a gde su zapadna tržišta. Ako bi gledali usporedbe sa zapadom belex bi danas trebao da bude puno viši nego što jeste, ali izgleda da nema puno veze sa zapadom. A naravno može se dogoditi i kontra scenario, da zapad stoji na mestu još godinu dana, a belex krene na gore za 100% zbog prodaje Telekoma, ruskog preuzimanja NISa, novih investicija, dobrih dividendi,...
Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Icon_minitime11/2/2010, 13:48

iki ::
Ris koristi usluge najeminentnijih strucnjaka za Belex, u prvom redu je sledeca grupacija :
http://www.vidovitadzemila.com/cms_new/

Nisam znao za ovaj sajt,... bas je vrhunski,... godinama sam trazio da nedjem ovako nesto,...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
Mitar
VIP
VIP
Mitar


Broj poruka : 729
Points : 1976
Datum upisa : 14.11.2007

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Icon_minitime11/2/2010, 16:46

http://www.aikbanka.rs/izvestaji


bilansi bilansi @
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Icon_minitime11/2/2010, 18:31

Mitar ::
http://www.aikbanka.rs/izvestaji


bilansi bilansi @

Rastur, svaka čast cyclops
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13768
Localisation : Novi Sad
Points : 51554
Datum upisa : 03.06.2009

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Icon_minitime11/2/2010, 20:55

Promene: 01.11. - 02.11.2010. (T-3) ili 27.10. - 28.10.2010.

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 125promene011102112010
Nazad na vrh Ići dole
V029
Still learning
Still learning



Broj poruka : 97
Points : 346
Datum upisa : 26.09.2009

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Icon_minitime11/2/2010, 20:58

Slovenac1 ::
V029 ::
@Ris

swing trading je rizičan i retko uspešan i kod berzi koje su mnogo bolje regulisane, likvidnije i samim tim manje podložne špekulacijama, tačnije podrebni su mnogo veći iznosi da bi se pomerila cena u željenom pravcu. Ti to pokušavaš sa ovom hartijom, ako sam dobro razumeo tvoje postove. Mogu da pitam na osnovu čega baziraš predpostavku da će ova hartija ići naniže? To je špekulantima na ovoj berzi lako da učine, pa možda imaš neku insider info... Po meni kretanje akcija na belex-u, pa i najlikvidnije hartije, narednih nedelja zavise od 2 stvari koje će se rešiti preko bare danas i sutra:
1. Danas - midterm elections, gde ako (i ubedljivo) pobede republikanci za posledicu bi trebalo da ima skok akcija;
2. Sutra - FED treba da saopšti da li će i u kojoj meri QE2 da se desi. Ako bude 1T$ biće dobro, ako bude 500Bn$ po 100Bn/mesečno sa mogućnošću produžetka kasnije, opet možda dobro. U suprotnom volatility!

Svi investitori u svetu, pa i ovi kod nas to čekaju, pogledaj volumene ovih dana. Možda na tome baziraš predpostavku, da će ovi mali volumeni da poteraju AIKB naniže kod nervoznih, zadovoljnih sićom?

Nemojte opet o Americi molim vas, pa koliko je trgovanje u USA imalo veze sa belexom u ovoj godini? Gde je belex danas a gde su zapadna tržišta. Ako bi gledali usporedbe sa zapadom belex bi danas trebao da bude puno viši nego što jeste, ali izgleda da nema puno veze sa zapadom. A naravno može se dogoditi i kontra scenario, da zapad stoji na mestu još godinu dana, a belex krene na gore za 100% zbog prodaje Telekoma, ruskog preuzimanja NISa, novih investicija, dobrih dividendi,...

Pratim tvoje postove i znam za tvoj stav o korelaciji BB i NYSE, ali ona postoji i to dosta jaka sa betom većom od 1, ALI SAMO NANIŽE! Onda tu stoji do sledećeg pada američke... Malo karikiram, ali činjenica je da su svetske berze zadnje 2 godine izuzetno i statistički korelirane, imajući u vidu i da su investitori u sve većoj meri globalno orjentisani. Za BB i ostale "emerging market" berze to je u ovom trenutku od posebnog značaja, jer ako novac u SAD ode iz obveznica u akcije to neće biti preusmereno samo na NYSE već i na "emerging market" berze zbog veće bete. Pogledaj strukturu investitora koji u poslednje vreme kupuju AIKB... A ovi novi bilansi samo dodatno razvedravaju sliku na ovoj hartiji.
Kada se špekulanti smire i štelovanje cene stiša, kad se slegne prašina, ova hartija će pokazati svoj pravi potencijal, pitanje je vremena, jer su fundamenti sjajni. Samo što to vreme može biti mnogo duže nego što mnogi očekuju... "Berze mogu mnogo duže da ostanu iracionalne nego mi solventni", jer je nestrpljivost i potreba da se reaguje u ljudskoj porirodi. Mnogi bi da budu traderi i stalno šteluju svoj portfolio, ali malo takvih je i na zapadu uspešno, sa sve krdima matematičara, fizičara i komplikovanim algoritmima na superkompjuterima... Buffet: "nisam se obogatio razmišljajući, nego čekajući". Poenta je znati na kojoj hartiji vredi čekati. AIKB mi se čini takvom.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Icon_minitime11/2/2010, 22:01

V029 ::
Slovenac1 ::
V029 ::
@Ris

swing trading je rizičan i retko uspešan i kod berzi koje su mnogo bolje regulisane, likvidnije i samim tim manje podložne špekulacijama, tačnije podrebni su mnogo veći iznosi da bi se pomerila cena u željenom pravcu. Ti to pokušavaš sa ovom hartijom, ako sam dobro razumeo tvoje postove. Mogu da pitam na osnovu čega baziraš predpostavku da će ova hartija ići naniže? To je špekulantima na ovoj berzi lako da učine, pa možda imaš neku insider info... Po meni kretanje akcija na belex-u, pa i najlikvidnije hartije, narednih nedelja zavise od 2 stvari koje će se rešiti preko bare danas i sutra:
1. Danas - midterm elections, gde ako (i ubedljivo) pobede republikanci za posledicu bi trebalo da ima skok akcija;
2. Sutra - FED treba da saopšti da li će i u kojoj meri QE2 da se desi. Ako bude 1T$ biće dobro, ako bude 500Bn$ po 100Bn/mesečno sa mogućnošću produžetka kasnije, opet možda dobro. U suprotnom volatility!

Svi investitori u svetu, pa i ovi kod nas to čekaju, pogledaj volumene ovih dana. Možda na tome baziraš predpostavku, da će ovi mali volumeni da poteraju AIKB naniže kod nervoznih, zadovoljnih sićom?

Nemojte opet o Americi molim vas, pa koliko je trgovanje u USA imalo veze sa belexom u ovoj godini? Gde je belex danas a gde su zapadna tržišta. Ako bi gledali usporedbe sa zapadom belex bi danas trebao da bude puno viši nego što jeste, ali izgleda da nema puno veze sa zapadom. A naravno može se dogoditi i kontra scenario, da zapad stoji na mestu još godinu dana, a belex krene na gore za 100% zbog prodaje Telekoma, ruskog preuzimanja NISa, novih investicija, dobrih dividendi,...

Pratim tvoje postove i znam za tvoj stav o korelaciji BB i NYSE, ali ona postoji i to dosta jaka sa betom većom od 1, ALI SAMO NANIŽE! Onda tu stoji do sledećeg pada američke... Malo karikiram, ali činjenica je da su svetske berze zadnje 2 godine izuzetno i statistički korelirane, imajući u vidu i da su investitori u sve većoj meri globalno orjentisani. Za BB i ostale "emerging market" berze to je u ovom trenutku od posebnog značaja, jer ako novac u SAD ode iz obveznica u akcije to neće biti preusmereno samo na NYSE već i na "emerging market" berze zbog veće bete. Pogledaj strukturu investitora koji u poslednje vreme kupuju AIKB... A ovi novi bilansi samo dodatno razvedravaju sliku na ovoj hartiji.
Kada se špekulanti smire i štelovanje cene stiša, kad se slegne prašina, ova hartija će pokazati svoj pravi potencijal, pitanje je vremena, jer su fundamenti sjajni. Samo što to vreme može biti mnogo duže nego što mnogi očekuju... "Berze mogu mnogo duže da ostanu iracionalne nego mi solventni", jer je nestrpljivost i potreba da se reaguje u ljudskoj porirodi. Mnogi bi da budu traderi i stalno šteluju svoj portfolio, ali malo takvih je i na zapadu uspešno, sa sve krdima matematičara, fizičara i komplikovanim algoritmima na superkompjuterima... Buffet: "nisam se obogatio razmišljajući, nego čekajući". Poenta je znati na kojoj hartiji vredi čekati. AIKB mi se čini takvom.

Ma dobro postoji ta daljna korelacija što se tiče upsida zbog prelivanja para na emerging i frontier markete, ali ja govorim da je bez veze gledati dnevnu korelaciju jer te u biti nema pa iako neko od investitora odreagira samo zbog dnevnog rasti ili pada američkih tržišta. Recimo u Sloveniji je bio totalni bum sa akcijama u 2002 i 2003 zbog prodaje Leka Novartisu a u to isto vreme bio je bear market na zapadu. Tako da na takvim tržištima kakva su tržišta bivše Juge bez veze je gledati dnevno šta se dogadja sa zapadnim tržištima.
Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Icon_minitime11/2/2010, 22:36

V029 ::
@Ris

swing trading je rizičan i retko uspešan i kod berzi koje su mnogo bolje regulisane, likvidnije i samim tim manje podložne špekulacijama, tačnije podrebni su mnogo veći iznosi da bi se pomerila cena u željenom pravcu. Ti to pokušavaš sa ovom hartijom, ako sam dobro razumeo tvoje postove.


Po meni trejdovanje moze biti jako uspesno kada je berza u usponu i kada je likvidna,... takodje mogu da se prate sezonske oscilacije pojedinih hartija,...Kriza je sve poremetila, ostaje nam samo intuicija,...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Icon_minitime11/2/2010, 22:43

Baš me zanima šta se krije u 100 milijardi RSD vanbilansnih pozicija?
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Icon_minitime11/2/2010, 22:51

Inače 86% celokupnog profita dolazi iz prihoda od promene vrednosti imovine i obaveza što i nije baš tako super.
Nazad na vrh Ići dole
V029
Still learning
Still learning



Broj poruka : 97
Points : 346
Datum upisa : 26.09.2009

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Icon_minitime11/2/2010, 22:59

@Slovenac1

Apsolutno smo na istoj liniji kada govoriš o dnevnoj korelaciji među berzama, i ja smatram da ne postoji, pa to se lako vidi uporedjivanjem chartova. Ali ove dve stvari: midterm elections i QE2, su isuviše velike da se ne bi prelile i na BB. Anticipacija najavljenog QE2 i pobede republikanaca (+ good earnings) su dovele do dvomesečnog rasta američke i posledično EU berzi, što je posle kašnjenja od mesec i po (zahvaljujući i Nicoviću na AIKB konkretno) zahvatilo i BB. Ako bi se ta iščekivanja izneverila došlo bi do velike korekcije američkih i svetskih berzi što BB (za razliku od upside-a) nepogrešivo prati.

@Drag_Mlad
Swing tradeing je legitimna strategija i vrlo lukrativna za onoga ko ume da je efikasno sprovede. Ali je nivo profita proporcionalan nivou rizika koji je isto tako visok, što na nelikvidnim berzama kao BB posebno dobija na težini. Poštujem one koji zaradjuju na takav način, samo ja nisam takav tip investitora, jer nisam uočio pravilne oscilacije na hartijama BB (izuzetak je GLOS u jednom periodu). Mogli bi o tome da više diskutujemo ovde ubuduće...
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Icon_minitime11/2/2010, 23:03

V029 ::
@Slovenac1

Apsolutno smo na istoj liniji kada govoriš o dnevnoj korelaciji među berzama, i ja smatram da ne postoji, pa to se lako vidi uporedjivanjem chartova. Ali ove dve stvari: midterm elections i QE2, su isuviše velike da se ne bi prelile i na BB. Anticipacija najavljenog QE2 i pobede republikanaca su dovele do dvomesečnog rasta američke i posledično EU berzi, što je posle kašnjenja od mesec i po (zahvaljujući i Nicoviću na AIKB konkretno) zahvatilo i BB. Ako bi se ta iščekivanja izneverila došlo bi do velike korekcije američkih i svetskih berzi što BB (za razliku od upside-a) nepogrešivo prati.


Ja mislim, da može doči do velikog upsida na belexu u prvoj polovini 2011 zbog razloga u samoj Srbiji (privatizacija Telekoma, preuzimanje NISa,...), a u to isto vreme mogu stajati zapadni indeksi tu gde su danas, dovoljno su visoki.
Nazad na vrh Ići dole
BBrroo
VIP
VIP



Broj poruka : 585
Points : 1870
Datum upisa : 09.03.2010

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Icon_minitime11/2/2010, 23:33

VO29,
interesovalo me oko bete
pa sam ti pisao na PM,
da ne davim detaljima ovde.
Nazad na vrh Ići dole
V029
Still learning
Still learning



Broj poruka : 97
Points : 346
Datum upisa : 26.09.2009

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Icon_minitime11/2/2010, 23:37

Slovenac1 ::
V029 ::
@Slovenac1

Apsolutno smo na istoj liniji kada govoriš o dnevnoj korelaciji među berzama, i ja smatram da ne postoji, pa to se lako vidi uporedjivanjem chartova. Ali ove dve stvari: midterm elections i QE2, su isuviše velike da se ne bi prelile i na BB. Anticipacija najavljenog QE2 i pobede republikanaca su dovele do dvomesečnog rasta američke i posledično EU berzi, što je posle kašnjenja od mesec i po (zahvaljujući i Nicoviću na AIKB konkretno) zahvatilo i BB. Ako bi se ta iščekivanja izneverila došlo bi do velike korekcije američkih i svetskih berzi što BB (za razliku od upside-a) nepogrešivo prati.


Ja mislim, da može doči do velikog upsida na belexu u prvoj polovini 2011 zbog razloga u samoj Srbiji (privatizacija Telekoma, preuzimanje NISa,...), a u to isto vreme mogu stajati zapadni indeksi tu gde su danas, dovoljno su visoki.

I ja sam izuzetno bullish kada su 2011 i 2012 u pitanju, mislim da je najgore iza nas 99
Pored onoga što si naveo Srbija se infrastrukturno pojačava, približava se sve više EU, raste broj stranih investicija, a stagnacija i slab oporavak BB počeće da bude sve primamljiviji stranim investitorima zbog velikog upside potencijala...
Brine me jedino valutni rizik zbog kursa evra koji je teško predvidljiv u Srbiji...
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1750
Localisation : novi sad
Points : 6154
Datum upisa : 02.09.2009

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Icon_minitime11/3/2010, 07:57

Rast prihoda AIK-a 12,4%, dobit 4,3 mlrd dinara
http://www.sinteza.net/vesti/rast_prihoda_aik-a_12_4_dobit_4_3_mlrd_dinara.html
Nazad na vrh Ići dole
MilanLaki
never learning



Broj poruka : 1047
Godina : 39
Localisation : Haifa Street, Baghdad, Iraq
Points : 2437
Datum upisa : 23.06.2009

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Icon_minitime11/3/2010, 10:06

Sigurno je da je srpsko trziste najponejecnije od svih u Evropi,a mozda i sire. Patinje je samo vremena kada ce se neki deo novca preneti sa razvijenih trzista i na nas. Stoga, kome god novac nijer preko potreban, nek drzi akcije - dobrih firmi, naravno.
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 992
Points : 2793
Datum upisa : 05.09.2008

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Icon_minitime11/3/2010, 10:15

Već 3 god. traje ova apatija, i ja želim da se pomerimo s mesta bar krajem 2012.
Nazad na vrh Ići dole
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Icon_minitime11/3/2010, 10:35

Cuvari cene ponovo jasu! Like a Star @ heaven
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13768
Localisation : Novi Sad
Points : 51554
Datum upisa : 03.06.2009

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Icon_minitime11/3/2010, 18:09

Promene: 02.11. - 03.11.2010. (T-3) ili 28.10. - 29.10.2010.

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 166itf7
Nazad na vrh Ići dole
Jegulja
VIP
VIP



Broj poruka : 540
Points : 1139
Datum upisa : 18.12.2007

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Icon_minitime11/3/2010, 18:26

Jedan kupac! Mozda gresim, ali ovo mi deluje kao da pokusavaju da podignu cenu. Videcemo sad na koju ce stranu. Iz ovog mi se cini da su kupci vise nego uzdrzani.
Nazad na vrh Ići dole
Mitar
VIP
VIP
Mitar


Broj poruka : 729
Points : 1976
Datum upisa : 14.11.2007

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Icon_minitime11/3/2010, 18:58

Prodavci su visoko....to se i danas videlo
Nazad na vrh Ići dole
MilanLaki
never learning



Broj poruka : 1047
Godina : 39
Localisation : Haifa Street, Baghdad, Iraq
Points : 2437
Datum upisa : 23.06.2009

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Icon_minitime11/3/2010, 19:22

Kako god da je, siguran sam da su trenuci apatije odbrojani na beleksu. Videcete uskoro na aikb o cemu pricam. Prodavaca je sve manje i manje. Akcije iz zaloge se polako tope na svim hartijama. Ocekujem aktivnije ucesce Kuvajcana, ali i americkih fondova u regionu. Kinezi takodje mogu biti ocekivani gosti na beleksu. Videcemo sve, ali telekom ce da bude nesto sto ce usmeriti austrijske ulagace na beleks jos vise. Drzite te akcije ljudi i ne nervirajte se zbog deviznog kursa, jer sledi jak prosperitet na beleksu koji ce predvoditi niis, aikb, agbn, kmbn, vzas, telekom, unbn - ocekujem da bude spajanje uz rast cene, fito ...
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Icon_minitime11/3/2010, 19:22

Jegulja ::
Jedan kupac! Mozda gresim, ali ovo mi deluje kao da pokusavaju da podignu cenu. Videcemo sad na koju ce stranu. Iz ovog mi se cini da su kupci vise nego uzdrzani.

Pa normalno, zašto dizati cenu kad bi hteli tu još da kupe. Kad če videti, da tu nema više količine akcije za kupovinu krenuče na više. Ja još uvek mislim da če biti cena za novo godinu oko 4000.
Nazad na vrh Ići dole
V029
Still learning
Still learning



Broj poruka : 97
Points : 346
Datum upisa : 26.09.2009

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Icon_minitime11/3/2010, 19:30

1. Pobedili republikanci - ubedljivo
2. FED najavio otkup obveznica za 600Bn$; 75Bn/mesečno
Na Zapadu deluje dobro, da vidimo kako će berza odreagovati (ili je to već uračunato u cenu pa će sellovati news) i da li će se BB priključiti...
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Icon_minitime11/3/2010, 19:36

Slovenac1 ::
Jegulja ::
Jedan kupac! Mozda gresim, ali ovo mi deluje kao da pokusavaju da podignu cenu. Videcemo sad na koju ce stranu. Iz ovog mi se cini da su kupci vise nego uzdrzani.

Pa normalno, zašto dizati cenu kad bi hteli tu još da kupe. Kad če videti, da tu nema više količine akcije za kupovinu krenuče na više. Ja još uvek mislim da če biti cena za novo godinu oko 4000.


Au :) Nema sanse na 4000 vidis pritisak na dinar sada, a tek od 28 novembra kad stizu naplate kredita, nece ni ovaj do veka da intervenise sa po 50 miliona.
Nazad na vrh Ići dole
Mitar
VIP
VIP
Mitar


Broj poruka : 729
Points : 1976
Datum upisa : 14.11.2007

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Icon_minitime11/3/2010, 19:42

Dogodine je predizborna godina

stizu pare i trose se od Telekoma

belgijanci preuzimaju Maxi

ENHL Kanadjani

Mlekare verovatno idu


Nazad na vrh Ići dole
Sofke
Our family
Our  family
Sofke


Broj poruka : 330
Points : 1228
Datum upisa : 13.11.2009

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Icon_minitime11/3/2010, 19:52

V029 ::
1. Pobedili republikanci - ubedljivo
2. FED najavio otkup obveznica za 600Bn$; 75Bn/mesečno
Na Zapadu deluje dobro, da vidimo kako će berza odreagovati (ili je to već uračunato u cenu pa će sellovati news) i da li će se BB priključiti...
veoma sam brokerski nepismen,ali godinama unazad videsmo da belex i svet ne razmisljaju isto,opet ce amere da zezne slab porast zaposlenosti i pa te nekretnine,opet imaju kolaps,pusti fed rezerve ,one su u opticaju samo kao moralna podrska da se ne surva americka privreda ili mislis da se ameri oporavil??
Nazad na vrh Ići dole
RobinHood
VIP
VIP
RobinHood


Broj poruka : 185
Points : 809
Datum upisa : 20.02.2010

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Icon_minitime11/3/2010, 20:09

Mitar ::
Dogodine je predizborna godina

stizu pare i trose se od Telekoma

belgijanci preuzimaju Maxi

ENHL Kanadjani

Mlekare verovatno idu




daj boze (deda mraze) santa

aplauz
Nazad na vrh Ići dole
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Icon_minitime11/3/2010, 20:20

Previse euforije u zemlji koja je na ivici ekonmskog kolapsa, budimo realni.
Nazad na vrh Ići dole
Sofke
Our family
Our  family
Sofke


Broj poruka : 330
Points : 1228
Datum upisa : 13.11.2009

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Icon_minitime11/3/2010, 20:21

na znam da li je stiglo ali upravo to sledece godine moze da obori belex
Nazad na vrh Ići dole
Sofke
Our family
Our  family
Sofke


Broj poruka : 330
Points : 1228
Datum upisa : 13.11.2009

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Icon_minitime11/3/2010, 20:47

momci vi ste super momci ali,koliko vidim uvek zaobilazite osnovni faktor,politicki,mislio sam da odradim malko to ali moram da idem i necu biti tu nedelju dana,politika je pupcana veza u srbiji sa ekonomijom,kako mislite da radite posao bez toga ,eee to je misao svih inestitora,kako da radim bez parazita,e moj oidgovor je tesko .......ajd pa se cujemo ,i bez unutrasnjih uvreda ipak smo mi izgleda postali porodica a to je i cilj foruma,
veliki -pozdrav svima i adminu piju
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Icon_minitime11/3/2010, 21:01

Sofke ::
momci vi ste super momci ali,koliko vidim uvek zaobilazite osnovni faktor,politicki,mislio sam da odradim malko to ali moram da idem i necu biti tu nedelju dana,politika je pupcana veza u srbiji sa ekonomijom,kako mislite da radite posao bez toga ,eee to je misao svih inestitora,kako da radim bez parazita,e moj oidgovor je tesko .......ajd pa se cujemo ,i bez unutrasnjih uvreda ipak smo mi izgleda postali porodica a to je i cilj foruma,
veliki -pozdrav svima i adminu piju

Politika je svugde na svetu u braku sa ekonomijom, ko misli drugačije grdno se vara.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Icon_minitime11/3/2010, 21:03

Milos86 ::
Slovenac1 ::
Jegulja ::
Jedan kupac! Mozda gresim, ali ovo mi deluje kao da pokusavaju da podignu cenu. Videcemo sad na koju ce stranu. Iz ovog mi se cini da su kupci vise nego uzdrzani.

Pa normalno, zašto dizati cenu kad bi hteli tu još da kupe. Kad če videti, da tu nema više količine akcije za kupovinu krenuče na više. Ja još uvek mislim da če biti cena za novo godinu oko 4000.


Au :) Nema sanse na 4000 vidis pritisak na dinar sada, a tek od 28 novembra kad stizu naplate kredita, nece ni ovaj do veka da intervenise sa po 50 miliona.

Hm šta zapravo ima direktne veze tečaj akcije AIK na berzi i kurs EUR/RSD do kraja godine?
Nazad na vrh Ići dole
Mitar
VIP
VIP
Mitar


Broj poruka : 729
Points : 1976
Datum upisa : 14.11.2007

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 16 Icon_minitime11/3/2010, 21:11

iki ::
Previse euforije u zemlji koja je na ivici ekonmskog kolapsa, budimo realni.

Nije to euforija nego verovatne transakcije tokom 2011... veshtica
Nazad na vrh Ići dole
 
AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)
Nazad na vrh 
Strana 16 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 22 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: