BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)

Ići dole 
+87
Sheriff
Miladin
Mukli
BojanNS
Novosadjanin007
MYSTIC021
Lilihip
Bista
Dragan
Milica1
Zeljko
ILoveRoses
Drasko
MIzdrak
Popaj
SabanNonda
Ars Vivendi
V029
DelBoy
Jovana2009
Pekoilic
MarkoJTD
IgorHaki
Strbac
Jegulja
Djede
Atomski mrav
Sasa965
pakodazna
Mr. Price
Vladulns
kaktusic
Kupi akcije
Putnik
bez motike
BoS
Bombica
Maca
Mira
Sofke
Josh
Mozartru
Friz
Ris
Lolita
bonum.mm
Aleks
Teletrader
Dusan
Djuka
Drag65
Mitar
Joe_Allamo
gogloee
DuleT
Limited011
BBrroo
Momir
Sahbaz
Božo
KRUSKA
pepsiman
Brmbocla
FatCat
JelenaS
sniper74
Kobe Bryant
Racunarko
Steve McQueen
Igor-NS
Greta
HUACHUMA
Sneki
Kurajber
Ivan2211
nepet
Milos86
Drag_Mlad
Dnenad85
RobinHood
Bond
Aritmeticar
Dexiv
Slovenac1
iki
MilanLaki
Dax
91 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 15 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Gost
Gost




AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Icon_minitime7/24/2010, 13:51

Dexiv ::
Pinto ::


5 iz Spanije?
Znaci, lose se pise celoj Evropi...

Pinto, zaista je neverovatno da Mod moze sebi da dozvoli ovako panican ton (na stranu cinjenica da je konstatacija potpuno besmislena). Da li uopste znas koje spanske banke su pale na testu? I sta to znaci? Stres test je bio ozbiljan, test scenario je podrazumevao dvogodisnju double-dip recesiju, 20% pada na berzama, kao i dodatni sok u double-dip recesiji u vidu eksplozije duznicke krize u pojedinim zemljama EU.

Dexiv,
Ja drzim do tvog misljenja.
Ako sam se posluzio panicnim tonom, nije mi bila namera.

Medjutim, kada govorimo o ozbiljnosti stres-testa, misljenja nam se razilaze. Nocas su na CNN-u i BBC-u satima pricali o tome. Testom nije predvidjen default suverenog duga. Nije uzeto u obzir koliko je banaka prezivelo ovu krizu zahvaljujuci nekoj vrsti drzavne pomoci. Pad GDP-a koji je uzet u obzir moze da se dogodi svakoj od clanica eurozone.
Meni to vise izgleda kao da je European Central Bank resila da uveri sve da treba verovati u buducnost eurozone, pa je smisljen neki test koji svi mogu da prodju.
Nazad na vrh Ići dole
Ivan2211
VIP
VIP
Ivan2211


Broj poruka : 419
Points : 885
Datum upisa : 31.05.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Icon_minitime7/24/2010, 14:19

Ma OK, u pravu ste.
Sve je ružičasto, samo ovi ludi investitori neće da pljunu pare...eto ti Slovenačke berze koja je blizu decembarsko-martovskog dna, ili NKB Maribor koja je izgubila 35% od prošlog oktobra. Sve na krilima optimizma...
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Icon_minitime7/24/2010, 18:02

Slovenac1 ::
U normalnim okolnostima banku su prošle stres testove, normalno ako bi se dogodila nova recesija u smislu pada GDP za recimo 3%, onda bi bile potrebne nove evaluacije.

Ah ne, nije uopste tako, smisao stres testa nije da testira banke kad je lepo i suncano vreme, nego pod pretpostavkom da pada teska kisa mesecima, u smislu biblijskog potopa. Dakle, bira se teski adverse scenario, i banka testira u smislu rezilijentnosti. I dalje mislim da je stres test bio ozbiljan, u pogledu jacine zahteva u adverse scenariju, mada ekonofizicki modeli procenjuju verovatnocu istog na svega oko 4%.
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2222
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1308
Datum upisa : 20.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Icon_minitime7/24/2010, 19:11

Lopovi slagali za dividendu !!!!
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Icon_minitime7/24/2010, 19:15

Milos86 ::
Lopovi slagali za dividendu !!!!

Kako to mislis? Po mojim (pouzdanim) informacijama, dividenda za 2009. godinu je vise nego bedna, 23,78 dinara bruto po akciji (isplata od jeseni, Djekna jos nije, a kad ce ne znamo...)
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Icon_minitime7/24/2010, 19:29

Kurajber ::
kad ce divienda u keshu za dve godine koliko duguju?

Najprofitabilnija kompanija iz sastava indeksa Belex 15, niška AIK banka (BSE:AIKB), protekle godine je podelila dividendu u akcijama (na 7 postojećih 1 nova akcija) dok manji deo dobiti koji su akcionari trebali dobiti u novcu nije odobrila Narodna banka kako se ne bi ugrozila likvidnost ove bankarske ustanove. Ove godine, od ukupne prošlogodišnje dobiti u visini od 5,6 milijardi dinara tek 341 milion dinara je namenjen akcionarima ali i ta isplata je pod znakom pitanja.
https://www.aikb.net/info-f5/dividende-t941-21.htm#56728

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Icon_minitime7/24/2010, 19:30

Ivan2211 ::
Ma OK, u pravu ste.
Sve je ružičasto, samo ovi ludi investitori neće da pljunu pare...eto ti Slovenačke berze koja je blizu decembarsko-martovskog dna, ili NKB Maribor koja je izgubila 35% od prošlog oktobra. Sve na krilima optimizma...

Pogledaj ozibljne berze a ne našu ili vašu koje nemaju nikakve posebne veze sa normalnim berzama.
Nazad na vrh Ići dole
HUACHUMA
VIP
VIP
HUACHUMA


Broj poruka : 523
Localisation : valjevo
Points : 1619
Datum upisa : 25.05.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Icon_minitime7/24/2010, 19:42

Ne znam zasto se uopste trude i sebi prave nepotrebne administrativne troskove. Dividenda treba da bude oko
200din. i da se blago uvecava svake godine proporcionalno sa rastom profita. U suprotnom akcija ce izgledati kao lutrija a dokapitalizaciji ce biti nemoguca. Da ne pominjem da cena nikada ne bila na ovako bednim nivoima a berza na dnu dna.
Ipak ima mnogo teoreticara koji kazu da dividende nisu vazne. :valjanje:

_________________
Bolje je imati akcije na grani nego nekretnine u ruci!
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Icon_minitime7/28/2010, 12:47

Izgleda mi da predstoji opasan pad AIKB... lale

ATE banka prikuplja kapital, moguća prodaja udela u AIK-u
28/07/2010 10:19:00 WSJ, GRReporter

Grčka banka prikuplja kapital kako bi ojačala tržišnu poziciju Grčka ATE banka, koja predstavlja najvećeg akcionara domaće AIK banke sa vlasničkim udelom u 20,3 odsto, objavila je da namerava da prikupi između 243 i 500 miliona evra kako bi podigla nivo kapitalne adekvatnosti i mogla da izdrži krizne udare u slučaju oštrijeg pogoršanja ekonomskog stanja.

Zajednička misija MMF-a, Evropske komisije i Evropske centralne banke (ECB) odobrili su grčkoj državi, koja poseduje 77 odsto akcija ATE banke, da učestvuje u dokapitalizaciji koja bi, u slučaju minimalne emisije akcija vredne 243 miliona evra, morala obezbediti sredstva u visini 185 miliona evra. Takođe, eksperti ECB-a predložili su ATE banci da proda svoje udele u bankama u Srbiji (AIK Banka 20,6%), Rumuniji (74,1%) i u grčkoj First Busines banci (49%) dok je menadžment izjavio da će uraditi sve što je potrebno kako bi ojačao tržišnu poziciju. Ranije, sredinom meseca, grčka banka u privatnom vlasništvu Piraeus dostavila je Vladi Grčke predlog da preuzme njen udeo u ATE banci dok turski mediji špekulišu da bi se u preuzimanje grčke poljoprivredne banke mogla uključiti i turska Ziraat banka koja se takođe nalazi pod kontrolom svoje države.

ATE banka je ušla na domaće tržište krajem 2006. godine na nivoima od oko 5.200 dinara po akciji. kupila 20,6 odsto običnih akcija niške AIK banke. Takođe, u istom periodu, grčka banka je kupila i 24,9 odsto prioritetnih akcija AIK banke. Na trenutnim cenama, paket akcija grčke banke u Srbiji vredi oko 50-ak miliona evra.

http://www.sinteza.net/vesti/ate_banka_prikuplja_kapital_moguca_prodaja_udela_u_aik-u.html

_________________
Samo hrabri pobedjuju
Nazad na vrh Ići dole
nepet
VIP
VIP
nepet


Broj poruka : 413
Points : 1029
Datum upisa : 03.06.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Icon_minitime7/28/2010, 12:52

pad? scratch
Nazad na vrh Ići dole
Igor-NS
Still learning
Still learning
Igor-NS


Broj poruka : 36
Localisation : Mala Bara
Points : 200
Datum upisa : 30.05.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Icon_minitime7/28/2010, 12:57

Ako budu prodavali verovatno će prodati poznatom kupcu u jednom paketu, mislim da nema smisla izlaziti sa tolikim paketom akcija i prodavati na kašičicu.
Ovo bi moglo biti pozitivno za AIK pogotovo ako prodaju ozbiljnijem igraču.
Nazad na vrh Ići dole
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Icon_minitime7/28/2010, 13:25

Greta ::
Izgleda mi da predstoji opasan pad AIKB... lale

Moze li neko obrazlozenje ove vase pretpostavke?
Hocu reci da ako su price oko izlaska Danube foodsa iz Imleka snazno pogurale ovu hartiju
za preko 30%, ako je neizvesna prodaja njihovog udela u MLSU podigla cenu ovoj
akciji za 80%, ako je moguca prodaja drzavnog dela u ENHL takodje proizvela vece
interesovanje i konstantan rast ove hartije, ne znam zasto bi eventualna prodaja
najveceg paketa na najprofitabilnijoj domacoj banci prouzrokovala bilo kakav, a
kamoli "opasan" pad!? I bez pada, prodajom na ovoj ceni, Grci bi izgubili 50% od
novca koji su dali pri kupovini svog udela u AIKB. Naprotiv, ja mislim da bi ova moguca
prodaja prouzrokovala upravo suprotno, jer niko ne moze racunati da bi do 20%
ove banke mogao doci na ovako niskom nivou, i zato bih molio pojasnjenje vase
izjave i vaseg razmisljanja. Zahvaljujem.
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Icon_minitime7/28/2010, 13:48

Steve McQueen ::
Greta ::
Izgleda mi da predstoji opasan pad AIKB... lale

Moze li neko obrazlozenje ove vase pretpostavke?
Hocu reci da ako su price oko izlaska Danube foodsa iz Imleka snazno pogurale ovu hartiju
za preko 30%, ako je neizvesna prodaja njihovog udela u MLSU podigla cenu ovoj
akciji za 80%, ako je moguca prodaja drzavnog dela u ENHL takodje proizvela vece
interesovanje i konstantan rast ove hartije, ne znam zasto bi eventualna prodaja
najveceg paketa na najprofitabilnijoj domacoj banci prouzrokovala bilo kakav, a
kamoli "opasan" pad!? I bez pada, prodajom na ovoj ceni, Grci bi izgubili 50% od
novca koji su dali pri kupovini svog udela u AIKB. Naprotiv, ja mislim da bi ova moguca
prodaja prouzrokovala upravo suprotno, jer niko ne moze racunati da bi do 20%
ove banke mogao doci na ovako niskom nivou, i zato bih molio pojasnjenje vase
izjave i vaseg razmisljanja. Zahvaljujem.

bez ljutnje Steve McQueen! Ja sam samo iznela svoj strah da to može da se desi.
Ni meni to ne odgovara, niti to želim.
Mesecima u nazad gledali smo kako naši tajkuni polako izlaze iz aika jer se vodilo
računa da cena ne padne previše. Sada imamo situaciju da Grci gase požar kod svoje kuće i rasprodaju sve što imaju...20% udela je jako velika suma! Ko će to da kupi?
Gde je veliki kupac i koliko je on spreman da plati? Daj bože da se pojavi.
Ali i ako se i ne pojavi ...Grci moraju da prodaju 20% udela i šta ćemo onda?
Eto toga se plašim.

_________________
Samo hrabri pobedjuju
Nazad na vrh Ići dole
nepet
VIP
VIP
nepet


Broj poruka : 413
Points : 1029
Datum upisa : 03.06.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Icon_minitime7/28/2010, 14:49

greto, budi sigurna da grci nece prodavati po danasnjoj ceni. nije aikb jedino sto mogu (moraju) da prodaju.

mozemo malo da licitiramo ko ce biti eventualni kupac. mislim da to nece biti nikakav fond, vec banka. mozda neka koje vec posluje u srbiji? priznaces u srbiji ima previse banaka. ocekujem ukrupnjavanje ucesnika na trzistu.
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Icon_minitime7/28/2010, 15:11

Mislim da je prejaka ta rec "moraju" da prodaju.
Osim toga pricalo se da je zainteresovana Pireus banka, koja inace dobro posluje u Grckoj. Pa ako vec moraju, mislim da ce naci bratski dogovor, tj kupca u njihovoj zemlji.
A i nije mi jasno kako neko moze da planira da izadje iz krize ako rasprodaje imovinu koja ima perspektivu rasta?
Dakle mislim da nece biti lomova i jakih pritisaka na dole.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Icon_minitime7/28/2010, 15:34

Greta ::
Steve McQueen ::
Greta ::
Izgleda mi da predstoji opasan pad AIKB... lale

Moze li neko obrazlozenje ove vase pretpostavke?
Hocu reci da ako su price oko izlaska Danube foodsa iz Imleka snazno pogurale ovu hartiju
za preko 30%, ako je neizvesna prodaja njihovog udela u MLSU podigla cenu ovoj
akciji za 80%, ako je moguca prodaja drzavnog dela u ENHL takodje proizvela vece
interesovanje i konstantan rast ove hartije, ne znam zasto bi eventualna prodaja
najveceg paketa na najprofitabilnijoj domacoj banci prouzrokovala bilo kakav, a
kamoli "opasan" pad!? I bez pada, prodajom na ovoj ceni, Grci bi izgubili 50% od
novca koji su dali pri kupovini svog udela u AIKB. Naprotiv, ja mislim da bi ova moguca
prodaja prouzrokovala upravo suprotno, jer niko ne moze racunati da bi do 20%
ove banke mogao doci na ovako niskom nivou, i zato bih molio pojasnjenje vase
izjave i vaseg razmisljanja. Zahvaljujem.

bez ljutnje Steve McQueen! Ja sam samo iznela svoj strah da to može da se desi.
Ni meni to ne odgovara, niti to želim.
Mesecima u nazad gledali smo kako naši tajkuni polako izlaze iz aika jer se vodilo
računa da cena ne padne previše. Sada imamo situaciju da Grci gase požar kod svoje kuće i rasprodaju sve što imaju...20% udela je jako velika suma! Ko će to da kupi?
Gde je veliki kupac i koliko je on spreman da plati? Daj bože da se pojavi.
Ali i ako se i ne pojavi ...Grci moraju da prodaju 20% udela i šta ćemo onda?
Eto toga se plašim.

I naravno ATE če prodavati 20% na marketu po 1000 akcija dnevno je li? Ma molim vas lepo, potpuno je jasno da taj udio ide ili u paketu ili uopšte ne ide nikamo.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Icon_minitime7/28/2010, 15:36

Taj udio ATE banke danas vredi oko 45 mio EUR, uopšte mi se ne da pisati kako je to malo para za takav paket akcija. To mogu prodati u trenu nekoj drugoj stranoj banci
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Icon_minitime7/28/2010, 19:47

Naravno, price o padu cene AIKB na berzi su potpuno proizvoljne. Dobro je da Grci izadju, nema ni najmanje sumnje da ce se pojaviti bar 2 (i slovima: dve) velike banke koje ce biti zainteresovane da otkupe grcki paket u AIKB.

A strah da ce Grci sa preko milion akcija hraniti pecarose na bidu je urnebesan.
Nazad na vrh Ići dole
Dax
VIP
VIP
Dax


Broj poruka : 414
Points : 1325
Datum upisa : 25.11.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Icon_minitime7/28/2010, 20:31

Grci se i do sad nisu nista pitali.
Nazad na vrh Ići dole
RobinHood
VIP
VIP
RobinHood


Broj poruka : 185
Points : 809
Datum upisa : 20.02.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Icon_minitime7/28/2010, 21:16

mozda sad dodje neko ko ce morati da se pita :) mozda se ne zaustavi na ovih 20%
Nazad na vrh Ići dole
Dax
VIP
VIP
Dax


Broj poruka : 414
Points : 1325
Datum upisa : 25.11.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Icon_minitime7/28/2010, 21:38

Ivica Iliev i Saša Ilić. 99
Nazad na vrh Ići dole
RobinHood
VIP
VIP
RobinHood


Broj poruka : 185
Points : 809
Datum upisa : 20.02.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Icon_minitime7/28/2010, 21:49

aplauz

pored terena reklama agrobanke
Nazad na vrh Ići dole
nepet
VIP
VIP
nepet


Broj poruka : 413
Points : 1029
Datum upisa : 03.06.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Icon_minitime7/29/2010, 10:50

kako tumacite danasnje jutarnje crvenilo? samo AIKB u debelom plusu!
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Icon_minitime7/29/2010, 11:07

nepet ::
kako tumacite danasnje jutarnje crvenilo? samo AIKB u debelom plusu!

Pa naravno da je u plusu, kao prvo posle deset dana euforije na zapadnim berzama banke su u Srbiji još više jeftine nego što su bile, a kao drugo eventuelna prodaja paketa AIKa bi sigurno išla po višoj ceni od tržišne.
Nazad na vrh Ići dole
Dax
VIP
VIP
Dax


Broj poruka : 414
Points : 1325
Datum upisa : 25.11.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Icon_minitime7/29/2010, 11:20

Još kad se naplate od Fidelinke ....
Nazad na vrh Ići dole
MilanLaki
never learning



Broj poruka : 1047
Godina : 39
Localisation : Haifa Street, Baghdad, Iraq
Points : 2437
Datum upisa : 23.06.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Icon_minitime7/29/2010, 12:13

Eventualna prodaja AIKB nece ici sigurno ispod jedno 0.8-0.9 p/b. I sa tom cenom Grci su u minusu! Ne znam, ne vidim ja koja banka iz Srbije je spremna da preuzme AIKB. Ja ne bih iskljucio i neki fond da kupi neki deo od tih 20%, jer hartija ima perspektivu rasta ako se transakcija izvrsi ispod p/b.
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2982
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5539
Datum upisa : 22.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Icon_minitime7/29/2010, 12:23

AIKB nema NIKAKVU perspektivu za OPSTANAK na duže staze!!
Skoro NI JEDNA banka u Srbiji neće još dugo (osim možda Komercijalne) moći sama
da opstane. Ili spajanje ili "strateški" partner.
Imajte to u vidu!!

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Aritmeticar
Moderator
Aritmeticar


Broj poruka : 725
Points : 2414
Datum upisa : 01.12.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Icon_minitime7/29/2010, 12:53

Zašto?
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2982
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5539
Datum upisa : 22.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Icon_minitime7/29/2010, 12:57

Zato što su suviše male... i slabe.

Ne sećam se tačnog podatka ali možeš negde na netu da nadješ: SVE SRPSKE BANKE ZAJEDNO ne mogu da se mere sa najvećom hrvatskom bankom po snazi!!
Dakle, ne mislim na bankrot, već na sve manji udeo na tržištu.
PRBN to jasno pokazuje - očekujte tu pokušaj dokama na jesen!

A Srpskoj banci da ne govorim...

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
sniper74
Just looking
Just looking



Broj poruka : 12
Points : 52
Datum upisa : 26.07.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Icon_minitime7/29/2010, 13:45

Kobe Bryant ::
Zato što su suviše male... i slabe.

Ne sećam se tačnog podatka ali možeš negde na netu da nadješ: SVE SRPSKE BANKE ZAJEDNO ne mogu da se mere sa najvećom hrvatskom bankom po snazi!!
Dakle, ne mislim na bankrot, već na sve manji udeo na tržištu.
PRBN to jasno pokazuje - očekujte tu pokušaj dokama na jesen!

A Srpskoj banci da ne govorim...
Uuuu baš nisi u pravu ,sve banke u Srbiji su prekapitalizovane, a i stres testovi koje je sprovodila NBS su to jasno pokazali, a inače sa 31.03.2010. AIKB je na sedmom mesto po učešću u ukupnoj bilansnoj sumi sa učešćem od 5,17%. Što se tiče odnosa jačine bankarskog sektora Srbije i Hrvatske uporedi GDP pa onda donosi zaključke. Ukupna bilansna suma bankarskog sektora Hrv je 51 mlrd EUR, a Srbije 21 mlrd EUR. Inače najveća hrv. banka je Zagrebačka sa aktivom od 12 mlrd EUR i učešćem od 25%, a kod nas je Intesa sa 2mlrd eur i učešćem od 13,70%. U srbiji 7 banaka od 34 ima učešće preko 5%, a u Hrvatskoj 5 banaka od 32. Situacija je manje više ista u skladu sa razvijenošću privreda.
Tvoje mišljenje ima smisla samo kod Banaka u kojima Srbija ima većinsko vlasništvo: Srpska, Credy i Poštanska.
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2982
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5539
Datum upisa : 22.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Icon_minitime7/29/2010, 13:58

Lepo sam rekao: DOMAĆE banke (znam da se i Volks itd... vode kao domaće ali imaju negde vani centralu!)

Saberi sad SVE te domaće (koje nemaju centralu van zemlje) pa mi reci koliko je ZB banka jaća od svih njih zajedno....


_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
sniper74
Just looking
Just looking



Broj poruka : 12
Points : 52
Datum upisa : 26.07.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Icon_minitime7/29/2010, 14:18

Kobe Bryant ::
Lepo sam rekao: DOMAĆE banke (znam da se i Volks itd... vode kao domaće ali imaju negde vani centralu!)

Saberi sad SVE te domaće (koje nemaju centralu van zemlje) pa mi reci koliko je ZB banka jaća od svih njih zajedno....

Zagrebačka banka nije domaća ona je UniCredit:)
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2982
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5539
Datum upisa : 22.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Icon_minitime7/29/2010, 14:20

Kako god, banke su nam male i bez spajanja itd... nema im na duge staze neke velike perspektive...

Možežeš da sabareš sve i "strane" i domaće pa uporedi sve sa ZG bankom!
Sa samo JEDNOM Hrvatskom bankom!!
Eto, ako je to lakše?

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
sniper74
Just looking
Just looking



Broj poruka : 12
Points : 52
Datum upisa : 26.07.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Icon_minitime7/29/2010, 15:32

Kobe Bryant ::
Kako god, banke su nam male i bez spajanja itd... nema im na duge staze neke velike perspektive...

Možežeš da sabareš sve i "strane" i domaće pa uporedi sve sa ZG bankom!
Sa samo JEDNOM Hrvatskom bankom!!
Eto, ako je to lakše?
Slažem se da bez jačanja kapitalne baze i kresanja u domaćim Bankama nema puno perspektive za izbacivanje nekih rezultata, pogotovo kod Banka moje su se zg...le otvaranjem neproduktivnih ekspozitura, ali ne možeš ko iz topa da odvališ da banka koja godinama izbacuje profite od 50-60 mil EUR godišnje i konstantno povećava svoje učešće na tržištu nema perspektivu
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (V DEO) - Page 2 Icon_minitime7/29/2010, 18:27

Kod nas banke imaju perspektivu i imace je sve dok lobiraju u vlasti ( i domace i strane ), i dok se kompletna ekeonomska politika svodi na njihovu vodenicu.
E sada, ako duzi rok smatras to dok Srbija ne postane normalna drzava, onda si verovatno u pravu.
Nazad na vrh Ići dole
 
AIK banka a.d. Niš - AIKB (V DEO)
Nazad na vrh 
Strana 2 od 29Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 15 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: