BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN

Ići dole 
+125
Plejade
NewStar
Pera Božić
Cicija
Bulat
Stane Dolanc
Zwiebel
bokixxl
Toulouse Lautrec
direktor84
Enron
Frenky
Facts&Figures
Jaca
Smile
EVE
Malimis
Dax
Dragot
Drag65
Voiceoflaw
philips1
Mitar
Dmitar
Folio
Stefanakuv
Boza Belex
MORNAR
Toplica 1
sexy jea
Teletrader
Nikolaj3
Sasuolo
Radoznalac
Spejs
Mendo
Ceras
Zoranecc
Dalaj Lama
Aritmeticar
Bookmaker
Big Mile
Sahbaz
Prokuplje
C R A Z Y
Rogy
Sutra
Bombica
goxi
vajabaja
Mali akcionar
Boby
Steve McQueen
Bidza
Nemesis
Novosadjanin007
Dnenad85
BBrroo
SabanNonda
Sofke
Boranija
Sasa965
Momir
MYSTIC021
Mukli
Miladin
Ars Vivendi
Popaj
nezadovoljansvojimzivotom
Berza011
Djuka
eko.royal
Igor-NS
JelenaS
Igi-bg
Limited011
StariHrast
Kurajber
Maca
MilanLaki
Mozartru
Racunarko
Drag_Mlad
Mrvica
Joe_Allamo
Kupi akcije
Magi2
Lilihip
Vladulns
Mozart
Milica1
Aleks
Zane
pepsiman
Ris
BoS
Bond
Magi
Cope
Atomski mrav
Dusan
Greta
iki
StefanoProdi
Posmatrač
Friz
kaktusic
geogsi
Jegulja
gogloee
Kobe Bryant
genijeurazvoju
Sneki
Taliban
BojanNS
Matthew Greenburgh
pogled
jutro
shajone
neznalica
IN&ON
Rade
Milos86
slalic
selena
129 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 21 ... 30  Sledeći
AutorPoruka
Miladin
Zuti karton
Zuti karton
Miladin


Broj poruka : 137
Godina : 55
Points : 530
Datum upisa : 09.12.2010

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Icon_minitime2/19/2011, 12:22

O-ho, i Ananije prodaje, sigurno ima insajd info da je banka na rubu propasti
Nazad na vrh Ići dole
vajabaja
Still learning
Still learning



Broj poruka : 128
Localisation : Na putu za jug
Points : 489
Datum upisa : 08.02.2011

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Icon_minitime2/19/2011, 12:29

Kod berzanske cene banaka se nikad ne zna, ali ova banka nema uslova za neku višu cenu sama od sebe. Jedino da njena cena isprati rast drugih banaka, ako ga bude.
MTBN služi za projekte stvaranja države i kao takva peglaće ranije promašene investicije, privatizacije i buduće projekte kojima se peru ili bacaju pare.
Banka jednostavno nije usmerena ka maksimizaciji profita, ni sad ni u perspektivi i ne vidim ko bi od većih investitora značajno investirao u njene akcije.

_________________
Sve će ovo krenuti na bolje, čim izgubimo i poslednju nadu    [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13741
Localisation : Novi Sad
Points : 51427
Datum upisa : 03.06.2009

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Icon_minitime2/25/2011, 18:00

Promene: 18.02. - 25.02.2011. (T-3) ili 14.02. - 22.02.2011.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
goxi
Our family
Our  family



Broj poruka : 216
Points : 816
Datum upisa : 03.03.2011

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Icon_minitime3/7/2011, 12:26

Ima li ovde novih promena? Jel Artio konacno sve prodao? Ako jeste krajnje je vreme da ova akcija krene da raste jer mi izgleda ocigledno potcenjena.
Ima li nekih najava rezultata?
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13741
Localisation : Novi Sad
Points : 51427
Datum upisa : 03.06.2009

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Icon_minitime3/8/2011, 19:09

Promene: 25.02. - 08.03.2011. (T-3) ili 22.02. - 03.03.2011.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
MYSTIC021
Our family
Our  family
MYSTIC021


Broj poruka : 210
Points : 745
Datum upisa : 29.06.2010

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Icon_minitime3/9/2011, 23:34

http://www.rbv.rs/index.php?option=com_wrapper&Itemid=77&lang=cs
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Icon_minitime3/9/2011, 23:47

MYSTIC021 ::
http://www.rbv.rs/index.php?option=com_wrapper&Itemid=77&lang=cs

Imajuci u vidu dokapitalizaciju, svi su se nadali boljem, ali znajuci stvarno stanje - plasili smo se goreg... 89
Nazad na vrh Ići dole
Bombica
Still learning
Still learning
Bombica


Broj poruka : 64
Points : 273
Datum upisa : 14.04.2010

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Icon_minitime3/10/2011, 00:00

Ubi me ova hartija, njih nisam prodao na vreme i imam veliki gubitak zbog 10 kom na preko 37k 89
Znam da su mnogi protiv ove hartije, ali mislim da ce i ona uskoro da dostigne ostale u skoku. To bi mogao da bude lep skok, bar se nadam i uzdam u krdo. Gde svi turci tu i mali MTBN bom jedino ona debelo zaostaje za lelexom.

Pozz
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Icon_minitime3/10/2011, 01:03

Ne bih da mracim trenutne ulagace, ali MTBN i PRBN nece se u skorije vreme pridruziti skoku zato sto nemaju PROFIT. Jedino sto bih ja radio sa MTBN je stedeo kod njih i to ako vrate kamate na pristojnije nivoe.

Bolje se uzdajte u bilanse i u profit koje imaju AGBN i AIKB, pa delom i UNBN i KMBN nego sto se uzdate u logiku krda.

Posebna otezavajuca okolnost je sto ova banka nije trenutno na prodaju, pa nece biti ni premije prilikom sledece promene vecinskog vlasnika.

Knjigovodstvena im je dodatno pala zbog ovakve dokapitalizacije. Sta reci. Ako naprave profit neke godine u ovom milenijumu bice vremena da se posle objave uskoci, ali cekati profit na MTBN je meni trenutno slicno kao cekati Deda Mraza. Isto vazi i za PRBN da ne smaram s istim tekstom i tamo.
Nazad na vrh Ići dole
Bidza
VIP
VIP
Bidza


Broj poruka : 64
Points : 265
Datum upisa : 03.11.2010

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Icon_minitime3/10/2011, 07:59

@Bombica

Nemoj da te to obeshrabruje.. Ja imam ulaz na ca. 20k, i gledam na nju kao na duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuugoročnu investiciju.. Prosto ne gledaj je.. A leba ne traži tako da jednog dana, možda bude nešto..
Nazad na vrh Ići dole
Novosadjanin007
Member
Member
Novosadjanin007


Broj poruka : 690
Godina : 47
Localisation : Novi Sad
Points : 3232
Datum upisa : 06.12.2010

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Icon_minitime3/10/2011, 09:57

Bidza ::
@Bombica

Nemoj da te to obeshrabruje.. Ja imam ulaz na ca. 20k, i gledam na nju kao na duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuugoročnu investiciju.. Prosto ne gledaj je.. A leba ne traži tako da jednog dana, možda bude nešto..

Jesi dokupljivao sad dok je oko 3000din?

_________________
Tiha voda, breg roni.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13741
Localisation : Novi Sad
Points : 51427
Datum upisa : 03.06.2009

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Icon_minitime3/10/2011, 17:17

Promene: 08.03. - 10.03.2011. (T-3) ili 03.03. - 07.03.2011.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Bombica
Still learning
Still learning
Bombica


Broj poruka : 64
Points : 273
Datum upisa : 14.04.2010

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Icon_minitime3/11/2011, 00:07

Ma jesam nesto na 3100-3200, ali me i to sad nervira zatvor
Mozda je bolje da prodam i upisem kapitalni gubitak, a kes investiram u neku perspektivniju hartiju.
Nikako da se nateram da izvucem lovu iz zakopanih hartija i prebacim je dalje.
Vidim da ovde (na forumu) mnogi tako cekaju, posto su u minusu, a druge hartije skacu za to vreme. Mislim da tako duplo gubimo, kroz vremenski period, ali niko ne voli da vidi minus za svoje uloge.
Tako se postaje duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuugoročni heng (sto rece Bidza), a moze gubitak brze da se izvuce bicevanje

Pozz
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5396
Localisation : Centar grada
Points : 6875
Datum upisa : 21.05.2007

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Icon_minitime3/11/2011, 00:16

Bombisce, prijatelju, znam da je bolno... beži, prodaj i šta znam... recimo CRNX ili RDJZ pa ako bude, biće za sve nas!!
Evo, da si prodao MTBN i za sve pare pazario PKBT (po 900 ili 1.500) dans bi bio tamo gde treba....
Ne bih da ti stajem na žulj, ali ima još MPC akcije gde bar postoji šansa za nekih 200%... bez garancije!!
veshtica

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Bidza
VIP
VIP
Bidza


Broj poruka : 64
Points : 265
Datum upisa : 03.11.2010

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Icon_minitime3/11/2011, 08:00

@ Bomb

100% si u pravu za ovaj dupli gubitak.. Priznajem, ja imam i dalje glup rezon "navatao sam se kada je išlo, pa sam ih kad to uzmes u obzir u stvari kupio dzabe".. Logicno pitanje je sto ne prodam sada po bilo kojoj ceni i sto rece Sneki kupim koliko god interesantnijih na kratak rok..

Odgovor je ljudska prokleština i emocije umesto zdravorazumskog razmisljanja i samo udrimile

mada sam ja dao sam sebi rok da rasprodaja bez obzira na cenu krece 1.9. bar kada sam ja u pitanju (naravno na ovakvim i sličnim..)
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13741
Localisation : Novi Sad
Points : 51427
Datum upisa : 03.06.2009

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Icon_minitime3/11/2011, 09:41

Snažan rast prihoda RB Vojvodine, dobit 1,3 miliona evra

10/03/2011 20:43:00 RB Vojvodine, Sinteza

Novosadska Razvojna banka Vojvodine (RBV) koja funkcioniše pod kontrolom pokrajinske vlasti objavila je finansijski izveštaj za 2010. godinu u kojoj je nastavljen oporavak ove bankarske ustanove nakon velike krize likvidnosti u periodu 2008-2009. godina. Ova banka povećala je prihode od kamata za 51,7 odsto na 3,9 milijardi dinara dok su prihodi od naknada i provizija uvećani 28,3 odsto na 737,7 miliona dinara. RBV je zabeležila rashode od kursnih razlika od 366,8 miliona dinara (skok od 3,2 puta) dok su rashodi po osnovu indirektnih otpisa plasmana i rezervisanja povećani 2,4 puta na 792,5 miliona dinara. Neto dobit ove bankarske ustanove u protekloj godini bila je 131,2 miliona dinara, dok je u 2009. godini ostvaren pozitivan finansijski rezultat od 25,2 miliona dinara. Aktiva RBV povećana je tokom 2010. godine 34,4 odsto i poslednjeg dana decembra iznosila je 36,4 milijarde dinara. Krajem protekle godine, RBV je sprovela novu zatvorenu dokapitalizaciju kojom je ojačana kapitalna baza ove banke za 2 milijarde dinara, emisijama običnih i prioritetnih akcija u korist Fonda za razvoj Vojvodine.
Nazad na vrh Ići dole
Rogy
VIP
VIP
Rogy


Broj poruka : 517
Points : 2119
Datum upisa : 10.09.2009

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Icon_minitime3/11/2011, 10:29

Preko 400% veća dobit? Jel to tačno?
Al, ipak EPS nešto oko 24 din, a kada se uporedi sa jučerašnjom cenom je još smešniji: dobit oko 0,80% od aktuelne cene.

_________________
.
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Icon_minitime3/11/2011, 10:55

Rogy ::
Preko 400% veća dobit? Jel to tačno?
Al, ipak EPS nešto oko 24 din, a kada se uporedi sa jučerašnjom cenom je još smešniji: dobit oko 0,80% od aktuelne cene.

EPS jeste smesan, ali je ipak negde oko 110-120 dindzi da ne racunam tacno
Nazad na vrh Ići dole
Taliban
Our family
Our  family
Taliban


Broj poruka : 325
Points : 779
Datum upisa : 26.09.2007

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Icon_minitime3/21/2011, 18:52

Da li mogu ovde da se prikazu promene za prethodni period?
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13741
Localisation : Novi Sad
Points : 51427
Datum upisa : 03.06.2009

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Icon_minitime3/21/2011, 20:46

Promene: 10.03. - 21.03.2011. (T-3) ili 07.03. - 16.03.2011.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5396
Localisation : Centar grada
Points : 6875
Datum upisa : 21.05.2007

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Icon_minitime3/22/2011, 19:11

http://www.belex.rs/trgovanje/prospekt/MTBN

Gledam ovaj prospekt i čudom se čudim. udrimile

Izgleda da nekad ni pare ne pomažu...

Gde li je sada član Miladin koji se ovde frljao nekakvim (izmišljenim) analizama i sl.?
Da nije uhapšen? Na vreme smo ga upozoravali, al ne vredi...
titanik

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Icon_minitime3/23/2011, 00:32

Sneki ::
http://www.belex.rs/trgovanje/prospekt/MTBN

Gledam ovaj prospekt i čudom se čudim. udrimile

Izgleda da nekad ni pare ne pomažu...

Gde li je sada član Miladin koji se ovde frljao nekakvim (izmišljenim) analizama i sl.?
Da nije uhapšen? Na vreme smo ga upozoravali, al ne vredi...
titanik

Ne znam za Miladina, ali ozbiljni problemi se naziru...
Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Icon_minitime3/23/2011, 08:58

Dobit je 5 puta veca nego prosle godine
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
Taliban
Our family
Our  family
Taliban


Broj poruka : 325
Points : 779
Datum upisa : 26.09.2007

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Icon_minitime3/25/2011, 08:20

zanima me kako ce da uposle sveze pare iz dokapa, da li je ova nova linija kredita za poljoprivredu to-to, 50tak miliona€?
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2988
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5550
Datum upisa : 22.05.2007

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Icon_minitime3/25/2011, 19:07

Friz ::
Pitanje: Šta danas predstavlja najveći problem u radu MTBN?

Biljana Jovanović, preds. IO :
Poseban problem je što je ova banka bila dosta izložena ka firmama kod kojih je poništena privatizacija, koje su u restruktuiranju i gde taj proces nije ispraćen adekvatnim rešenjima. Banka nije u mogućnosti da naplati svoja potraživanja, ni prinudnim ni redovnim putem...
Poništavanje privatizacije automatski znači da je ta firma u vrlo lošoj finansijskoj situaciji i da ne može da izmiruje svoje obaveze....
Ova banka je dosta poslovala sa takvim firmama što veoma opterećuje njeno poslovanje u sadašnjem trenutku.
Taliban ::
zanima me kako ce da uposle sveze pare iz dokapa, da li je ova nova linija kredita za poljoprivredu to-to, 50tak miliona€?

Pokrivace gubitke i lose plasmane...

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Taliban
Our family
Our  family
Taliban


Broj poruka : 325
Points : 779
Datum upisa : 26.09.2007

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Icon_minitime3/26/2011, 11:03

koje gubitke kad su napravili profit i to sa 2 milijarde manjom aktivom?
Nazad na vrh Ići dole
C R A Z Y
VIP
VIP
C R A Z Y


Broj poruka : 536
Points : 1938
Datum upisa : 19.03.2010

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Icon_minitime3/26/2011, 11:52

Taliban ::
koje gubitke kad su napravili profit i to sa 2 milijarde manjom aktivom?

Imaju gubitak u pasivi...
Nazad na vrh Ići dole
Taliban
Our family
Our  family
Taliban


Broj poruka : 325
Points : 779
Datum upisa : 26.09.2007

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Icon_minitime3/27/2011, 16:15

Sta znaci gubitak izrazen u pasivi? Mislite na gubitak do nivoa kapitala? zar to nije samo vezano za naplatu poveriocima?

A sto cena raste kad su jaki obimi, ako je vec banka pred kolapsom?
Nazad na vrh Ići dole
Prokuplje
VIP
VIP
Prokuplje


Broj poruka : 325
Points : 1202
Datum upisa : 19.10.2009

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Icon_minitime3/27/2011, 18:04

Taliban ::
Sta znaci gubitak izrazen u pasivi? Mislite na gubitak do nivoa kapitala? zar to nije samo vezano za naplatu poveriocima?

A sto cena raste kad su jaki obimi, ako je vec banka pred kolapsom?
Investitori ulažu na osnovu očekivanja u budućem periodu, tako da prošlogodišnji rezultati jesu važni ali nisu najbitniji. Nemam ovu akciju, ali moj savet ti je da ispratiš ko kupuje u tim većimm obimima. kafa
Nazad na vrh Ići dole
Sofke
Our family
Our  family
Sofke


Broj poruka : 330
Points : 1228
Datum upisa : 13.11.2009

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Icon_minitime3/27/2011, 19:25

Prokuplje ::
Taliban ::
Sta znaci gubitak izrazen u pasivi? Mislite na gubitak do nivoa kapitala? zar to nije samo vezano za naplatu poveriocima?

A sto cena raste kad su jaki obimi, ako je vec banka pred kolapsom?
Investitori ulažu na osnovu očekivanja u budućem periodu, tako da prošlogodišnji rezultati jesu važni ali nisu najbitniji. Nemam ovu
akciju, ali moj savet ti je da ispratiš ko kupuje u tim većimm obimima. kafa
ajd razjasni sta si hteo da kazes,znaci rast od prosle godine nije bitan ali moze biti i da jeste bitan?!Kazes investitori ulazu na osnovu ocekivanja!Pa kako da ocekuju ako firma nema dobre poslovne rezultate! 89
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2161
Points : 6015
Datum upisa : 25.07.2010

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Icon_minitime3/27/2011, 19:37

Sve vam je lepo objašnjeno na strani 9-10 ove teme, i zašto je prospek "lep" posle silnih dokapa itd...
Ali ako vas dvojica mislite da je to dobra investicije, nema razloga da ne dokupite.
Srećno!
Nazad na vrh Ići dole
Taliban
Our family
Our  family
Taliban


Broj poruka : 325
Points : 779
Datum upisa : 26.09.2007

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Icon_minitime3/27/2011, 21:20

je l može ovde tabla, kao i za PSBN?
Nazad na vrh Ići dole
Milica1
VIP
VIP
Milica1


Broj poruka : 885
Points : 1909
Datum upisa : 29.04.2008

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Icon_minitime3/28/2011, 09:10

Tržišna kapitalizacija 3.333.176.769
EPS 121,26
P/E 25,41
P/B 0,49
ROE 1,5

Nominalna vrednost hartije 5.500
Obračunska vrednost akcije 6.259,78
DOBITAK :131.183
sesir
Nazad na vrh Ići dole
Taliban
Our family
Our  family
Taliban


Broj poruka : 325
Points : 779
Datum upisa : 26.09.2007

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Icon_minitime3/29/2011, 17:34

jel mogu promene ovde?
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13741
Localisation : Novi Sad
Points : 51427
Datum upisa : 03.06.2009

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 12 Icon_minitime3/29/2011, 17:49

Promene: 21.03. - 29.03.2011. (T-3) ili 16.03. - 24.03.2011.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
 
Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN
Nazad na vrh 
Strana 12 od 30Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 21 ... 30  Sledeći
 Similar topics
-
» Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo
» Razvojna banka Vojvodine (Metals banka)
» Da li Srbiji treba Razvojna Banka?
» Stefanakuv - MTBN i ostalo...
» OTP Banka Srbija a.d.

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Banke fun club-
Skoči na: