BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Podrum Palić - POPL

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 992
Points : 2793
Datum upisa : 05.09.2008

Podrum Palić - POPL Empty
PočaljiNaslov: Podrum Palić - POPL   Podrum Palić - POPL Icon_minitime7/29/2010, 03:32

Bankrotirao „Podrum Palić”
Neizmirene obaveze vinarije i fabrike sokova, u vlasništvu Vojina Đorđevića, iz predstečajnog perioda iznose milijardu dinara...


Stečaj u fabrici koja je bila vlasništvo Vojina Đorđevića proglašen je 18. aprila 2008. godine, a prema nezvaničnim informacijama neizmirene obaveze „Podruma Palić” iz predstečajnog perioda iznose milijardu dinara, od čega su oko 700 miliona prema Poreskoj upravi, a ostalo se odnosi na kredit podignut kod Komercijalne banke.

http://www.politika.rs/rubrike/Ekonomija/Bankrotirao-Podrum-Palic.lt.html
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 992
Points : 2793
Datum upisa : 05.09.2008

Podrum Palić - POPL Empty
PočaljiNaslov: Re: Podrum Palić - POPL   Podrum Palić - POPL Icon_minitime8/3/2010, 15:44

Kako je isisan „Podrum Palić”

http://www.politika.rs/rubrike/Ekonomija/Kako-je-isisan-Podrum-Palic.lt.html

Vrlo poucno!
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 992
Points : 2793
Datum upisa : 05.09.2008

Podrum Palić - POPL Empty
PočaljiNaslov: Re: Podrum Palić - POPL   Podrum Palić - POPL Icon_minitime8/8/2010, 02:43

Demanti Vojina Đorđevića
U listu „Politika” je 29. jula 2010. godine na 13. strani objavljen tekst pod naslovom „Bankrotirao Podrum Palić“, potpisano od novinarke Aleksandre Isakov. Povodom ovog teksta dajem ovaj demanti i tražim da se na istoj strani objavi sledeće:

Objavljeni tekst je napisan ne u cilju informisanja javnosti o ekonomskoj sudbini još jednog preduzeća, nekada nadaleko poznatog „Podruma Palić”, već tekst ima za cilj da se iznošenjem neistina i paušalnih ocena, ja prikažem u javnosti u najnegativnijem smislu. Tako je u tom tekstu dat netačan podatakda sam ja vlasnik „Podruma Palić“. Da je potpisnik novinskog teksta izvršila uvidom u vlasničku strukturu „Podruma Palić”, utvrdila bi da ja nisam vlasnik.

Vaš novinar u ovom tekstu samo selektivno daje informacije, pa tako navodi kako je „Podrum Palić” podigao kredit kod Komercijalne banke, a da pri tom ne objavljuje ko je podigao kredit kod Komercijalne banke. Ako ima smelosti da objavljuje netačne podatke i selektivne informacije, onda je za očekivati i da zarad profesionalne i ljudske hrabrosti, objavi ime i funkciju onoga ko je podigao kredit u iznosu od četiri miliona evra kod Komercijalne banke, kada ga je podigao i kako je taj kredit potrošen.

Ako je Vaš list imao smelosti da objavi tekst sa toliko neistina, insinuacija i krajnje neprofesionalnog pristupa, onda bi trebao da ima i smelosti da objavi ime i prezime tajnog sagovornika („izvor vašeg lista”) koji izgleda da o meni raspolaže sa više podataka od mene samog. Ili, imajte smelosti da proverite da li je Vaš novinar pravio konstrukcije u nečijem interesu (verovatno Vašem novinaru poznato) na bazi netačnih podataka i insinuacija.

Da ste malo ozbiljnije istražili celu stvar uočili biste i neobičnost da navodni poverioci ulaze u poslove imajući u vidu da bi se u slučaju eventualnog neizmirenja navodnih obaveza mogli naplatiti iz zamišljene vrednosti brenda. Prvi put čujem, a tako verovatno i svako ko ima iole poslovne pameti, da kada se sa nekim zaključuje posao, da se ima u vidu vrednost brenda. Vaš novinar ima mogućnost da proveri, sa svojim tajnim sagovornikom, da li je sagovornik upoznat i sa sporom Vojin Đorđević i Vlade Divac i da bi trebalo da usledi veštačenje koje će ustanoviti ko je kome šta dužan i ko je šta platio i čijim novcem. Ako sagovornik Politike uopšte postoji i nije izmišljen, dajte mu onda šansu da se javno suoči samnom, a ako to ne želi onda bar objavite razloge zašto to ne želi.

Ja sam Vama ljubazno ponudio odgovarajuću dokumentaciju i ista ta dokumentacija postoji i kod nadležnih državnih organa i institucija u Srbiji ali se Vi niste nikada meni obratili, već ste nastavili da iznosite razne konstrukcije i neistine kojima ustvari pozivate na javni linč. Interesantno je da do sada niste proverili šta se dešava sa krivičnim prijavama koje sam ja podneo.

To što vam nedostaje profesionalna hrabrost za pisanje o stvarima koji bi pokazali da se ustvari radi o pokušaju organizovane pljačke najvrednijeg što je stvorio Vojin Đorđević, nije razlog da iznosite neistine o meni.

Hvala Bogu postoje ljudi koji na zakon i istinu gledaju drugačije, pa im je ceo slučaj više nego interesantan, a sa svakim vašim napisom još interesantniji.

Uveravam Vas da ću nastaviti sa iznošenjem celog slučaja, u koji se i Politika uključila sakrivena iza tajnih sagovornika, kako u institucijama koje imaju sposobnosti da jasno razluče istinu i neistinu i gde su zakon, pravo i država svetinja, a ne sredstvo za ostvarenje ličnih interesa, tako i putem nadležnih institucija u inostranstvu.

Ističem da se sa onim što sam stvorio – dva vodeća srpska brenda „vodavoda” i „gorki list”, i svojom vizijom da od njih napravim dva svetska brenda i kreiram mnoge nove, ja nemam razlog da se krijem, već sam naprotiv ponosan, pa da li se očigledno krije Vaš sagovornik.

Na svom stvaralačkom i vizionarskom putu sam se sreo sa nezakonitostima upisa i preuzimanja 100 odsto vlasništva nad mojim preduzećem, pokušajima otimačine, pritisaka, u situaciji da gledam kako drugi nezakonito i više od tri godine upravljaju sa dva nekada izuzetno profitabilna i perspektivna preduzeća koja su čujem danas u stečaju, a na žalost radi se o preduzećima „Voda voda” doo i „Gorki List” doo.

Sve što mi se dešavalo, kao i ono kroz šta prolazim, uključujući i objavljivanje Vaših tekstova, može me usporiti, ali ne i obeshrabriti, jer imam i suviše mnogo lepog što treba da pretvorim od ideje u realnost.

Vojin Đorđević

(Sutra: odgovor „Politike”)
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 992
Points : 2793
Datum upisa : 05.09.2008

Podrum Palić - POPL Empty
PočaljiNaslov: Re: Podrum Palić - POPL   Podrum Palić - POPL Icon_minitime8/8/2010, 02:46

Не видим шта Ђорђевић демантује
Војин Ђорђевић обратио се „Политици” подужим писмом које је насловио као деманти. Узалуд смо у оценама о раду новинара тражили шта је оно што се демантује у тексту „Банкротирао Подрум Палић”, и шта је оно што није тачно наведено. Нисмо пронашли.

Ђорђевић тврди да је нетачан податак да је он власник „Подрума Палић”. С обзиром да је овај суботички предузетник познат по оснивању великог броја повезаних предузећа можда му је промакло да су четири предузећа чији је он већински власник била власници „Подрумa Палић” пре него што је то предузеће отерано у стечај.

Тако, на пример, у Јединственој евиденцији акционара Централног регистра хартија од вредности пише да су власници 89,55744 одсто акција следећа предузећа: „Си енд Си компани”, „Си енд Си промет”, „Си енд Си сервис” и „Си енд Си шпедиција”. Власник тих предузећа је пре стечаја „Подрума Палић” био Војин Ђорђевић.

Саветујемо да убудуће о подацима објављеним у „Политици” господин Ђорђевић полемише с надлежним државним институцијама од којих смо преузимали и добијали званичне податке, доступне сваком писменом грађанину Србије.

Александра Исаков


I ovo je KRIMINALAC koga treba hapsiti, bez pardona!!
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Podrum Palić - POPL Empty
PočaljiNaslov: Re: Podrum Palić - POPL   Podrum Palić - POPL Icon_minitime8/8/2010, 09:26

Ne samo on, nego svi oni koji su se prilepili uz vlast i finansiraju politicke stranke. Takvih je mnogo u ovoj drzavi. Istrazni organi odavno su morali cesljati sva sumnjiva prodaja preduzeca. A i vrapci na grani znaju odakle im poreklo para. Sama Verica Barac ne moze nista, jer ju je kao komisija osnovala sama drzava a i ujedno placa. Nece drzava dozvoliti da preispita tajkunima odakle im pare da li su crne ili bele. Jesu li oprane sa ovog ili onog ostrva.
Sve vise i vise ce biti takvih firmi, koje ce isplivati na povrsinu. A vlast kao da nije znala za njih ili je namerno okrecala glavu zarad mira u kuci.

Ovo je Balkan. Ovo je Srbija. Brdoviti Balkan.

samuraj Ajde spusti tu sablju prosla je opasnost. :smh:
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 992
Points : 2793
Datum upisa : 05.09.2008

Podrum Palić - POPL Empty
PočaljiNaslov: Re: Podrum Palić - POPL   Podrum Palić - POPL Icon_minitime8/8/2010, 21:54

Porodična kuća poznatih subotičkih biznismena braće Vojina i Živojina Đorđevića u subotičkom naselju Malom Bajmoku naći će se 12. avgusta na licitaciji po osnovu zaključka Osnovnog suda u Subotici.

Odluka je usledila posle aktiviranja hipoteka banaka „Inteza” i „Kredi agrikol”.
aplauz

Narodna banka Srbije je u aprilu pokrenula prinudni stečaj nad osam preduzeća u vlasništvu Vojina Đorđevića.
aplauz

Trenutno milionske blokade su i na preduzećima „WOW Vinery” i „Medoproduktu” u vlasništvu Živojina Đorđevića.
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2019
Points : 5440
Datum upisa : 07.05.2009

Podrum Palić - POPL Empty
PočaljiNaslov: Re: Podrum Palić - POPL   Podrum Palić - POPL Icon_minitime8/10/2010, 12:18

Пола милиона евра за станчић од 90 квадрата са 5 ари окућнице, такорећи место за један кокошарник и три леје лука? Дакле НЕ за стан који би се евентуално налазио у кули у Дубаију или у Монаку?

А зашто не 486 милијарди евра? Или 38 квинтилиона?

Заиста, тај што је то одредио има интелектуалну и емотивну зрелост петнаестомесечног детета...

Kuca procenjena na pola miliona evra u nekom subotickom zapecku!?. Bas bih voleo da je vidim. Ocigledno banka nece da je proda iz nekog nama nepoznatog razloga.

Nazad na vrh Ići dole
gogloee
VIP
VIP
gogloee


Broj poruka : 1024
Points : 2865
Datum upisa : 10.01.2008

Podrum Palić - POPL Empty
PočaljiNaslov: Re: Podrum Palić - POPL   Podrum Palić - POPL Icon_minitime8/10/2010, 13:10

@Limited011

Ja sam je video.
Sigurno vredi toliko, ako ne i vise.
A da li ce se prodati...
P.S. SIGURNO ima mnogo vise od 90 kvm.

Elem jednom prilikom sam prolazio tuda, i samo vozni park ispred kuce je bio cca 2-3 miliona maraka (odokativno).
Vozni park je i dalje tu ali je na stranim tablicama...

Nazad na vrh Ići dole
 
Podrum Palić - POPL
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: