BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Jankone Strategija

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Skywalker
Just looking
Just looking



Broj poruka : 13
Points : 17
Datum upisa : 30.04.2010

Jankone Strategija  Empty
PočaljiNaslov: Jankone Strategija    Jankone Strategija  Icon_minitime7/20/2010, 20:10

Posto citam duze vreme forum resio sam malo da se ukljucim i dam mali doprinos, predstavicu vam jednu dosta jednostavnu strategiju ali takodje efektivnu.

U pitanju je Jankone strategija osnovni parametri strategije su Bolinger bands period 18 devijacija 2 Moving average 21 i RSI vrednost 6.

U sustini jankone strategija lici na korito reke u sredistu su candlestick-ovi koji povremeno ispadnu iz tog korita tad je trenutak da se udje u trejd i moze se uzeti 20-30 pa i do 40 pipova i tako vise puta dnevno.

Pogledajte sliku bice vam jasnije
Jankone Strategija  Jankone

Za sve koji koriste MetaTrader 4 platformu strategiju u vidu template-a posaljite mi privatnu poruku ja cu vam poslati template.

pec Srecno pecanje pipova
Nazad na vrh Ići dole
Plesac
Still learning
Still learning
Plesac


Broj poruka : 137
Godina : 49
Localisation : Beograd
Points : 139
Datum upisa : 27.12.2007

Jankone Strategija  Empty
PočaljiNaslov: Re: Jankone Strategija    Jankone Strategija  Icon_minitime7/20/2010, 20:58

A kako ulaz odredjujem?Cim zatvori svecu van bolingera ili ...cemu sluze 6RSI i 21 moving average.Kako njih koristimo za ulaz i izlaz.

Koji TF preporucujes i koji par.
Nazad na vrh Ići dole
Skywalker
Just looking
Just looking



Broj poruka : 13
Points : 17
Datum upisa : 30.04.2010

Jankone Strategija  Empty
PočaljiNaslov: Re: Jankone Strategija    Jankone Strategija  Icon_minitime7/20/2010, 21:04

moving average je linija trenda a sto se tice RSI on cesto potvrdjuje gornju sliku znaci kad skoci iznad 30 obicno pozicija za buy kad se spusti ispod 70 pozicija za sell naravno to sluzi kao pomocno sredstvo za potvrdu :)

Valutni par za ovu strategiju najbolji ispao je GBP/USD mada radim i na EUR/USD i EUR/JPY

Time Frame 15 minutni chart a moze se gledati i 5 minutni
Nazad na vrh Ići dole
Plesac
Still learning
Still learning
Plesac


Broj poruka : 137
Godina : 49
Localisation : Beograd
Points : 139
Datum upisa : 27.12.2007

Jankone Strategija  Empty
PočaljiNaslov: Re: Jankone Strategija    Jankone Strategija  Icon_minitime7/20/2010, 21:07

A bolinger kako citamo
Nazad na vrh Ići dole
Plesac
Still learning
Still learning
Plesac


Broj poruka : 137
Godina : 49
Localisation : Beograd
Points : 139
Datum upisa : 27.12.2007

Jankone Strategija  Empty
PočaljiNaslov: Re: Jankone Strategija    Jankone Strategija  Icon_minitime7/20/2010, 21:09

Jos jedno pitanjce jer ima jedan uslov za ulaz ili svi zajedno moraju da budu ispunjeni
Nazad na vrh Ići dole
Skywalker
Just looking
Just looking



Broj poruka : 13
Points : 17
Datum upisa : 30.04.2010

Jankone Strategija  Empty
PočaljiNaslov: Re: Jankone Strategija    Jankone Strategija  Icon_minitime7/20/2010, 21:22

Znaci Boolinger bands su kao korito reke ili na slici one isprekidane bele linije,
ulaz je onda kada cela svecica ili barem deo tela svecice ispadne iz boolingera takodje se gleda RSI.

Primer br 1 iz gornje slike (levo na slici) ne jedna nego 3-4 svecice ili tela svecice izasli su iz boolingera na sledecu crvenu (sell) se ulazi u trade takodje na tom mestu i RSI je bio ispod 70 vrednosti pouzdan znak za sell na prvoj crvenoj svecici izlaz iz trejda je nakon 20-30 pipa ili do sredisnje moving average linije.

Nadam se da je sad malo jasnije to je jedna jednostavna strategija a cilj je uzeti 20-30 pipova nekad to moze biti trend sella nekad moze biti samo korekcija trenda u svakom slucaju ja sam dosta pipova uzeo uz pomoc te strategije :)

Nazad na vrh Ići dole
Plesac
Still learning
Still learning
Plesac


Broj poruka : 137
Godina : 49
Localisation : Beograd
Points : 139
Datum upisa : 27.12.2007

Jankone Strategija  Empty
PočaljiNaslov: Re: Jankone Strategija    Jankone Strategija  Icon_minitime7/20/2010, 21:36

Ok sad skapirao.Tp shvatam gde je a SL?Po nasem nahodjenju ili...
Nazad na vrh Ići dole
Skywalker
Just looking
Just looking



Broj poruka : 13
Points : 17
Datum upisa : 30.04.2010

Jankone Strategija  Empty
PočaljiNaslov: Re: Jankone Strategija    Jankone Strategija  Icon_minitime7/20/2010, 21:47

Stop Loss ja obicno stavljam 25 pipa a svako moze po svom nahodjenju
Nazad na vrh Ići dole
Plesac
Still learning
Still learning
Plesac


Broj poruka : 137
Godina : 49
Localisation : Beograd
Points : 139
Datum upisa : 27.12.2007

Jankone Strategija  Empty
PočaljiNaslov: Re: Jankone Strategija    Jankone Strategija  Icon_minitime7/29/2010, 17:33

Jel Moze neki radni primer naprimer kad udjes u sell ili buy napises post i chart okacis da vidimo sta i kako to radi.Neznam koliko cesto trgujes ali ako imas vremena ajde da ovo malo ozivimo.
Nazad na vrh Ići dole
Skywalker
Just looking
Just looking



Broj poruka : 13
Points : 17
Datum upisa : 30.04.2010

Jankone Strategija  Empty
PočaljiNaslov: Re: Jankone Strategija    Jankone Strategija  Icon_minitime7/30/2010, 09:50

Slazem se evo jednog primera svezeg, konkretno na ovom primeru je rec o 30 minutnom chartu zbog toga sto ja preferiram taj vremenski interval.

Jankone Strategija  Jankoneprimer

Vidi se trenutak kada svecica izlazi van bolinger bands i ulazak u trejd na sell kad sam ja usao takodje RSI je dao potvrdu sella time sto se spustio ispod vrednosti 70 posle par sati kasnije i par manjih korekcija doslo do mog Take Profita 40 pipa odnosno 40$.

U sustini to je jedna jako jednostavna strategija bez previse indikatora ali sa kojom morate biti strpljivi i disciplinovani da sacekate pravi momenat za ulazak u trejd.

Evo jedna mala knjiga u stvari to je pdf u kome su objasnjeni jankone chartovi na 5 minuta TF koga zanima moze da preuzme.

Kod:
http://rapidshare.com/files/409951667/Jankone_s_charts.pdf


Pozdrav do sledeceg posta i srecno pecanje pipova pec sesir

Nazad na vrh Ići dole
Plesac
Still learning
Still learning
Plesac


Broj poruka : 137
Godina : 49
Localisation : Beograd
Points : 139
Datum upisa : 27.12.2007

Jankone Strategija  Empty
PočaljiNaslov: Re: Jankone Strategija    Jankone Strategija  Icon_minitime7/31/2010, 10:13

sta sam ovde prvideo.Cena izasla iz bolindzera,dve svecice se zatvorile unutar bolindzera i to negativno.Na otvaranju trece otvorio sell,rsi na otvaranju te svece 64,5.Cena ode nagore 40 pipsa.4 naredna sata se vratila tek toliko da izadjem na BE i to jedva.Posle je samo isla jos gore.
Jankone Strategija  36369203

Uploaded with ImageShack.us
Nazad na vrh Ići dole
Plesac
Still learning
Still learning
Plesac


Broj poruka : 137
Godina : 49
Localisation : Beograd
Points : 139
Datum upisa : 27.12.2007

Jankone Strategija  Empty
PočaljiNaslov: Re: Jankone Strategija    Jankone Strategija  Icon_minitime7/31/2010, 10:20

cak sta vise ceo dan je uvek cena isla kontra.Uvek rsi ispod 70,uvek se vratila u bolindzer i bila negativna sveca.Sta propustam

Jankone Strategija  99216331

Uploaded with ImageShack.us
Nazad na vrh Ići dole
Plesac
Still learning
Still learning
Plesac


Broj poruka : 137
Godina : 49
Localisation : Beograd
Points : 139
Datum upisa : 27.12.2007

Jankone Strategija  Empty
PočaljiNaslov: Re: Jankone Strategija    Jankone Strategija  Icon_minitime7/31/2010, 10:24

Dan pre toga. Ista stvar.Sve sam ovo pokusavao dan dva posle pisanja sistema.Ocigledno nesto negledam kako treba

Jankone Strategija  99426746

Uploaded with ImageShack.us
Nazad na vrh Ići dole
Plesac
Still learning
Still learning
Plesac


Broj poruka : 137
Godina : 49
Localisation : Beograd
Points : 139
Datum upisa : 27.12.2007

Jankone Strategija  Empty
PočaljiNaslov: Re: Jankone Strategija    Jankone Strategija  Icon_minitime7/31/2010, 10:29

Evo ga isti valutni par iz tvog primera samo 10 sati kasnije.Zasto ovde ne uci u sell.40 pipsa otislo kontra da bi nasledecem set up-u ispalo kako treba.

Hvala na trudu i vremenu za t objasnjenja.Nadam se da ces nastaviti sa zivim primerima.Nadam se da i drugi imaju koristi
Jankone Strategija  52697802

Uploaded with ImageShack.us
Nazad na vrh Ići dole
Plesac
Still learning
Still learning
Plesac


Broj poruka : 137
Godina : 49
Localisation : Beograd
Points : 139
Datum upisa : 27.12.2007

Jankone Strategija  Empty
PočaljiNaslov: Re: Jankone Strategija    Jankone Strategija  Icon_minitime8/2/2010, 11:49

Danasnji primeri.cable 5 minuta chartr.Na oba mesta cena izasla iz bolindzera,vratila se,zatvorila lepe negativne svece,rsi ispod 70 i ama bas nista??!! udrimile

Skywalker ?
Jankone Strategija  32140584

Uploaded with ImageShack.us
Nazad na vrh Ići dole
Skywalker
Just looking
Just looking



Broj poruka : 13
Points : 17
Datum upisa : 30.04.2010

Jankone Strategija  Empty
PočaljiNaslov: Re: Jankone Strategija    Jankone Strategija  Icon_minitime8/2/2010, 12:15

Ja stvarno se izvinjavam Plesacu ako ste izgubili neki novac na ovoj strategiji, ne postoji ni jedna strategija koja uvek daje samo plus, ja sam samo dao svoje iskustvo i vidjenje i ja sam imao minuseva a i funta jos od petka je u jakom buy trendu.

Jos jednom nije mi bila namera da nikoga navedem da trguje ovom strategijom da bi izgubio, cisto sam podelio iskustvo jedno i jednu jednostavnu strategiju.

Nazad na vrh Ići dole
Plesac
Still learning
Still learning
Plesac


Broj poruka : 137
Godina : 49
Localisation : Beograd
Points : 139
Datum upisa : 27.12.2007

Jankone Strategija  Empty
PočaljiNaslov: Re: Jankone Strategija    Jankone Strategija  Icon_minitime8/2/2010, 15:18

Oh covece,pa jasam davno prosao tu skolu da trgujem zbog drugih.Neko cisto diskutujem sistem koji mi za sada daje na 7 primera 7 losih trejdova.Nerazumem kako filtriras kad ici u trejd a kad ne,posto mi za sada daje los rezultat na DEMO naravno.Sledim pravila sistema.Ako negde gresim na primerima kazi da ispravim a i ostali bi verovatno to volelei da vide.Neznam da li jos neko ovo testira i sta radi.Ako neko drugi vidi gde mi je greska neka kaze.
Sigurno bi i drugima dobro dosla pomoc.Za sada mi ovo daje klimave porazavajuce rezultate.Imam utisak da nekad oce a nekad nece samo sto je mnogo verovatnoca da nece.Na forexu nista nije sigurno ali ako sistem od 7 pokusaja daje 7 losih ili je do mene ili do njega.

Zato sam ti pisao da napises kad udjes u trejd da vidim sto bas tada i sta se razlikuje tu od postavke koja kod mene daje lose rezultate.
Nazad na vrh Ići dole
Plesac
Still learning
Still learning
Plesac


Broj poruka : 137
Godina : 49
Localisation : Beograd
Points : 139
Datum upisa : 27.12.2007

Jankone Strategija  Empty
PočaljiNaslov: Re: Jankone Strategija    Jankone Strategija  Icon_minitime8/2/2010, 15:48

Evo ga najskoriji primer evro na 5 m.izasla iz bolindzera,vratila se unutra,rsi ispod 70 i opet divlja nagore.nekazem da nece dole ali 25 pipsa vec otisla gore znaci moj eventualni SL opet aktiviran.
Jankone Strategija  58714514

Uploaded with ImageShack.us
Nazad na vrh Ići dole
Plesac
Still learning
Still learning
Plesac


Broj poruka : 137
Godina : 49
Localisation : Beograd
Points : 139
Datum upisa : 27.12.2007

Jankone Strategija  Empty
PočaljiNaslov: Re: Jankone Strategija    Jankone Strategija  Icon_minitime8/3/2010, 15:07

Evo cable danas .Barem kod mene.na prvom mestu bi uzeo 20 pipsa,na drugom bi uzeo vise pd uslovom da mi je SL bio veci od 25 pipsa, na trecem bi sve bilo kako treba ponovo a cetvrto mesto mi je diskutabilno da li bi usao u trejd pa bi zamolio autora teme da oceni jeli dobro mesto ili nije posto i nije bilo bas neko zatvaranje van bolindzera.U sustini danas radi.Zasto danas da a naprimer juce i prethodnih dana nije?!

Koliko ja vidim ovo radi kad je par u rangu,kad je dan ni tamo ni amo.Kad je dan u trendu onda vec ovo nepije vodu po meni,pogotovu sto je bolindzer trend indicator.Ja licno se trudim da trgujem kad ima trenda a kad smo u rangu jako jako izbegavam.A i parovi su po meni mnogo mnogo cesce u trendu nego u rangu.Neznam kako ostali prolaze sa ovim i kakvi su rezultati i na kom paru.
Jankone Strategija  E15

Uploaded with ImageShack.us
Nazad na vrh Ići dole
Skywalker
Just looking
Just looking



Broj poruka : 13
Points : 17
Datum upisa : 30.04.2010

Jankone Strategija  Empty
PočaljiNaslov: Re: Jankone Strategija    Jankone Strategija  Icon_minitime8/3/2010, 17:18

Plesac ja sam ipak relativno nov trejder nekih par meseci na live racunu i nekih 6 meseci na demo, mozda ova strategija nije najbolja mozda je losa mozda sam je ja lose shvatio, ali ona meni donosi pipove na sitno 10 15 20 30 pipa maksimalno.

Ono sto ja mogu da zapazim da 3 slucaj je bio dosta dobar kolko vidim odavde 3 strelica po redu je dala sigurno bar 20 pipa ali mislim da je tu bilo i vise pa takodje i kod prvog primera prva strelica takodje je sigurno bilo barem 20 pipa.

Kod drugog primera 2 strelice nije bio pravi ulaz jel nije izasla cela svecica van bolingera ili barem deo tela, samo su vrhovi pinova izlazili jako malo van i nije bio pravi momenat.

Uskoro cu postaviti jos ulaza nisam stigao ovih dana malo sam u nekim obavezama ali eto mene vec sutra sa novim primerima.

Zamolio bih da ako jos neko prati da nam se pridruzi i postavi svoje rezultate dotle moj pozdrav. sesir
Nazad na vrh Ići dole
Plesac
Still learning
Still learning
Plesac


Broj poruka : 137
Godina : 49
Localisation : Beograd
Points : 139
Datum upisa : 27.12.2007

Jankone Strategija  Empty
PočaljiNaslov: Re: Jankone Strategija    Jankone Strategija  Icon_minitime8/3/2010, 21:23


A kako ti se cine svi oniu ulazi na prethodnim chartovima sa onim losim rezultatima.Na jednom sam video isto da nije izasla cel asveca cak ni deo tela vec samo vrhovi sto je bio propust, ali ovi ostali su mislim bili ok
Nazad na vrh Ići dole
Skywalker
Just looking
Just looking



Broj poruka : 13
Points : 17
Datum upisa : 30.04.2010

Jankone Strategija  Empty
PočaljiNaslov: Re: Jankone Strategija    Jankone Strategija  Icon_minitime8/4/2010, 09:59

Evo svezeg primera jutros na GBPUSD (cable) Sell ulaz na ceni 1.5955 izlaz 1.5927 25 pipa u plusu i 3 spreada.

Jankone Strategija  Jankoneno2

sesir

Nazad na vrh Ići dole
Plesac
Still learning
Still learning
Plesac


Broj poruka : 137
Godina : 49
Localisation : Beograd
Points : 139
Datum upisa : 27.12.2007

Jankone Strategija  Empty
PočaljiNaslov: Re: Jankone Strategija    Jankone Strategija  Icon_minitime8/4/2010, 10:08

a sto ne uci u sell dve svece posle prve plave koja je izasla van bolindzera.Rsi takodje ispod 70. Druga koja izlazi iz bolindzera takodje.
Nazad na vrh Ići dole
Skywalker
Just looking
Just looking



Broj poruka : 13
Points : 17
Datum upisa : 30.04.2010

Jankone Strategija  Empty
PočaljiNaslov: Re: Jankone Strategija    Jankone Strategija  Icon_minitime8/4/2010, 10:28

Ovako ja trgujem kada je bolinger sirok odnosno kada se bolinger trake dosta odvoje to je obicno posle veceg skoka buy/sell nevazno, zato ne bi usao na prvu plavu, odnosno ja sam cekao da prodju vesti za funtu koje su proizvele skok u buy i kad je crvena svecica pocela lepo da se crta ja sam usao tu posle se ispostavilo da je to bilo na polovini, TP mi je bio 25 pipa SL 20 pipa sto je u skladu sa Money menagment.

Jos nesto kad dostignem moj dnevni cilj 50 pipa ja zatvaram platformu i bavim se nekim drugim stvarima, na mesecnom nivou je to 1000 pipa sto je za mene fantasticno barem kao pocetnika, mada nije bas uvek sve med i mleko imao sam i minuseva ali oni su sastavni deo ovog posla.

Moj cilj je da u sto kracem roku (ako se osecam dobro i u skladu sa prirodom) uzmem 50 pipa nekad to odradim za sat vremena nekad za 2 a ima dana kad ne trejdujem uopste, medjutim jako sam zadovoljan jel sam podigao bas juce prvih 500$ posle 3 meseca neko ce reci pa i nije neka lova ali s obzirom da sam pocetnik a da 95% trejdera gubi novac ja sam jako zadovoljan svojim uspehom i disciplinom, najtezi deo u forexu je savladati svoje emocije biti disciplinovan i strpljiv.

Toliko od mene za danas sesir
Nazad na vrh Ići dole
Plesac
Still learning
Still learning
Plesac


Broj poruka : 137
Godina : 49
Localisation : Beograd
Points : 139
Datum upisa : 27.12.2007

Jankone Strategija  Empty
PočaljiNaslov: Re: Jankone Strategija    Jankone Strategija  Icon_minitime8/4/2010, 10:39

Ako dobro kapiram sad cekam da se RSI vrati iznad 30 posto svece rade van bolindzera bas jako.
Jankone Strategija  E15

Uploaded with ImageShack.us
Nazad na vrh Ići dole
Plesac
Still learning
Still learning
Plesac


Broj poruka : 137
Godina : 49
Localisation : Beograd
Points : 139
Datum upisa : 27.12.2007

Jankone Strategija  Empty
PočaljiNaslov: Re: Jankone Strategija    Jankone Strategija  Icon_minitime8/4/2010, 10:58

evo ga ulaz na crveboj strelici.Jel?
Jankone Strategija  E15

Uploaded with ImageShack.us
Nazad na vrh Ići dole
Skywalker
Just looking
Just looking



Broj poruka : 13
Points : 17
Datum upisa : 30.04.2010

Jankone Strategija  Empty
PočaljiNaslov: Re: Jankone Strategija    Jankone Strategija  Icon_minitime8/4/2010, 11:19

Da si sacekao i istrpeo korekciju bilo bi tu pipova ;-)
Nazad na vrh Ići dole
Plesac
Still learning
Still learning
Plesac


Broj poruka : 137
Godina : 49
Localisation : Beograd
Points : 139
Datum upisa : 27.12.2007

Jankone Strategija  Empty
PočaljiNaslov: Re: Jankone Strategija    Jankone Strategija  Icon_minitime8/4/2010, 11:22

e a sad mi kazi sto na tvom primeru ti nisi sacekao korekciju i kako si znao da nece da bude korekcije.OI o vde se sveca jako lepo crtala.
Nazad na vrh Ići dole
Skywalker
Just looking
Just looking



Broj poruka : 13
Points : 17
Datum upisa : 30.04.2010

Jankone Strategija  Empty
PočaljiNaslov: Re: Jankone Strategija    Jankone Strategija  Icon_minitime8/4/2010, 11:38

Jedan dodatak koristim uz tu strategiju a to su pivot linije podrske i otpora u mom danasnjem slucaju kad je presekla pivot liniju i nakon presecanja sam usao u trejd, nisam mogao znati dal ce biti korekcije samo sam postavio TP i SL i sacekao.

U vasem primeru jeste bilo sve kako treba ali desilo se to sto se desilo korekcija je bila velika nazalost :)

Pivot linije se izracunavaju matematicki i na bazi jucerasnjih kretanja valute e sad ja ih dobijam od jednog druga ali ne bih mogao da ih podelim sa vama.

sesir

Nazad na vrh Ići dole
Plesac
Still learning
Still learning
Plesac


Broj poruka : 137
Godina : 49
Localisation : Beograd
Points : 139
Datum upisa : 27.12.2007

Jankone Strategija  Empty
PočaljiNaslov: Re: Jankone Strategija    Jankone Strategija  Icon_minitime8/4/2010, 11:47

situacija ista ali mislim ista po pitanju pivot linija u oba slucaja.U Vasem prvom slucaju cena izasla i bolindzera i iznad pivot linije kao sto se vidi na slici.Zatim je uradila obrnuto i RSI se slozio.

U mom slucaju koji sam posmatrao cena je izasla izvan bolindzera i ispod pivot linije i vratila se konta i RSI se slozio.Kao sto se vidi na slici takodje.


Mnogo hvala sto nemozete da podelite pivot linije sa njima .Evo ih nacrtane i na 1 hr u celini.
Jankone Strategija  E15

Uploaded with ImageShack.us
Jankone Strategija  70858368

Uploaded with ImageShack.us
Nazad na vrh Ići dole
Plesac
Still learning
Still learning
Plesac


Broj poruka : 137
Godina : 49
Localisation : Beograd
Points : 139
Datum upisa : 27.12.2007

Jankone Strategija  Empty
PočaljiNaslov: Re: Jankone Strategija    Jankone Strategija  Icon_minitime8/4/2010, 11:55

Evo da , Vas ne bi molili za pivot linije koje nemozete da podelite sa nama, dva indikatora koji ih sami racunaju a jedan je po meni mnogo bolji jer moze i da se namesti da se vidi samo na TF 1hr i manje jer inace na veci TF nema svrhe da se gleda(barem po brokerima i bankama, i trgovcima koji pricaju o tome na CNBC news tv-u),Takodje se neuzimaju bas puno u obzir i na TF manje od 1hr ali sad vec kako ko zeli.
http://hotfile.com/dl/59693389/dd080c6/Pivot_Diplay_Values.ex4.html
http://hotfile.com/dl/59693536/c8eb38b/DailyPivotPoints.mq4.html
Nazad na vrh Ići dole
Plesac
Still learning
Still learning
Plesac


Broj poruka : 137
Godina : 49
Localisation : Beograd
Points : 139
Datum upisa : 27.12.2007

Jankone Strategija  Empty
PočaljiNaslov: Re: Jankone Strategija    Jankone Strategija  Icon_minitime8/5/2010, 09:27

Evo novih i svezih primera koji su aktuekni u trenutku kad pisem ovo.Ovde bi trebalo da budu ulazi ako sam bolj sad shavtio stvar.Ako udjemo u range bice kako treba a ako nastavi trend na manjem TF koji je nadole nista opet od cele price.
Jankone Strategija  26321985

Uploaded with ImageShack.us
Jankone Strategija  99756502

Uploaded with ImageShack.us
Nazad na vrh Ići dole
Skywalker
Just looking
Just looking



Broj poruka : 13
Points : 17
Datum upisa : 30.04.2010

Jankone Strategija  Empty
PočaljiNaslov: Re: Jankone Strategija    Jankone Strategija  Icon_minitime8/5/2010, 10:20

Ja bih voleo da vidim vasu strategiju po kojoj vi radite, procitao sve vase postove i cenim da ste dosta iskusni znalac forexa.

Jankone je strategija koja ima svojih mana nema puno indikatora dosta je jednostavna i mislim da je ona prilagodjena skalpiranju uzmes 10-20 pipa i izadjes.

Danas ne trejdujem jer me malo boli glava a i nisam fokusiran (a i juce sam uzeo 100 pipa pa sad mogu malo da odmaram) toliko od mene danas moj naklon i Plesac voleo bi da vidim vasu strategiju javno ili privatno ali voleo bih pozdrav za sve sesir pec

Nazad na vrh Ići dole
Plesac
Still learning
Still learning
Plesac


Broj poruka : 137
Godina : 49
Localisation : Beograd
Points : 139
Datum upisa : 27.12.2007

Jankone Strategija  Empty
PočaljiNaslov: Re: Jankone Strategija    Jankone Strategija  Icon_minitime8/5/2010, 11:13

Nema trgovca ili sistema koj ima mana i gresaka.Samo sam na primerima testirao sistem.Mnogo vise puta sam imao SL hit nego TP.Barem za sada.naravno ima mesta gde nisam ulazio verovatno kako treba.Ipak je ovo novo razmisljanje za mene i moram priznati malo cudno(bolindzer je ipak trend indikator i navikao sam da ga vidim kao nesto sto mi govori da li se trend pravi ili ne i u kom pravcu), a ovaj sistem meni lici (napominjem meni,sto neznaci da je tako) malo kao sculpiranje u kontra smeru.

Zao mi je smao sto na sve one primere sa losim ulazima nerece nista onda kad sam ih postovao nego mnogo mnogo kasnije.
Zao mi je sto nevideh Vase postove juce.Telo jucerasnje svece je 70 pipsa a od vrha do dna 100.Pa sta ste uspeli da idete na sell na samom vrhu i zatvorite na dnu kad ste uzeli 100 pipsa.Ili imate neki velemajstorski slalom tehniku pa ste vozili po krivinama bez greske.Ja bi a verujem i svi ostali koji samo citaju i inace nikako nedoprinose razvitku foruma hteli da nauce isto.

Ima strani sajt cija je skracenica FF pa vidite kako se pise.kad se udje u trejd napise se.Ali tad a ne pola sta kasnije.Pa koji je SL.Pa posle nekog vremena ljudi vide kako neko trguje.I nacin na koji trguje.Chart je precutno pravilo.

A ne ja kacim chartove sa pitanjima a VI necete da podelite sa nama ni pivot linije koje uzimate u obzir ocigledno a u sistemu ih nespominjete ni sitnim slovima pod tackom razno.Ni jedan chart okacen a danas uzeli ste 100 pipsa.Lepo po vas ali ako nekacite chartove,ne postujete,sta cete na forumu.

A sto se tice mog sistema vidite temu Edukacija.vise od 30 strana postova i tabela,sa mnogo momentum i RSI klasicnih i skrivenih divergencija,overbought stanja,zatvaranja iznad ili ispod oblaka,pa ako vam to nije dovoljno da shvatite kako ja razmisljam...

Kad napravite barem 10-inu strana i postova od mojih shvaticu ozbiljno razmisljanje kojim radite dotle je to isto ko i onaj momak sto je poceo temu Moj sculping sistem ,napisao 5 postova i digo ruke od pisanja.Neznam sto ali ako nesto pocinjes radi ga barem mesc dana aktivno.A ako radis iz prodavnice gde prodajes telefone i radis na platu ili sl. onda bi trebalo barem po meni ozbiljno o ovome razmisliti.Ovo pisanje nije hobi.Ovaj forex nije hobi.

Jako me obraduje kad vidim da je neko zapoceo neko novo razmisljanje o ovome, ali onda vidim da je i on to samo negde procitao,preveo na srpski i napisao svojim recima i okacio chart koji to jako dobro potvrdjuje.Nikakvo testiranje u realnom vremenu na demoili live racunu.Lako je to testirati u istoriji ali uzivo..To rade i ovi sto prodaju super "profitabilne" robote.Nikad oni nece krenuti od mesta gde im sistem nije upalio.Nikad nece reci u aktuelnom tenutku zasto tada odustaju od naloga, vec posle 5 do 10 sveca kad nadju neki razlog koji posle deluje logicno, ali u tom trenutku tog razloga nije bilo.Sve se iz sistema ili robota ispunilo,nije bilo razloga za neici na nalog.Ako mi se to ponovi 6 puta u danu onda mi taj sistem ili taj robot ili taj covek deluju sumnjivo.

Jako cenim trud sto ste uopste nesto zapoceli(mislim na temu),jer vidim po ostalima da je i to veliki napor, a privatno pisu kako mlate silne pipseve.Ka dje tako podelite vase ulaze sa ostalima.I kad ih toliko mlatite do kad mislite da radite u prodavnici,do kad mislite da odrzavate racunarske sisteme i sajtove po firmama.Niko nikad negubi pare na ovom forumu,neverovatno.

I dok ovo pisem buy signal na EU zadnja 1 hr sveca se zatvorila iznad one velike down svece.Apsorgovali smo je. cena ulaza 3165 a SL 4140.Kad napravimo 20pipsa Pola pozicije zatvoriti a na drugoj staviti SL na BE.
Nazad na vrh Ići dole
Plesac
Still learning
Still learning
Plesac


Broj poruka : 137
Godina : 49
Localisation : Beograd
Points : 139
Datum upisa : 27.12.2007

Jankone Strategija  Empty
PočaljiNaslov: Re: Jankone Strategija    Jankone Strategija  Icon_minitime8/5/2010, 17:04

Evo malo doprinosa temi.da nebi sedeli pored kompa i cekali da vidite kad ce cena da probile liniju bolindzera, aktivirajte ovo i kad se to desi zvuk se oglasi.Ako neko nadje negde bolindzer sa email notifikacijom neka javi ili postuje ga ovde.Pozz.
http://hotfile.com/dl/59997464/ae6c010/Bands-soundalert.ex4.html
Nazad na vrh Ići dole
 
Jankone Strategija
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: FOREX & Gold u Srbiji-
Skoči na: