BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja!

Ići dole 
+16
Teletrader
Sneki
Friz
Greta
HUACHUMA
Mikans
Dusan
iki
Kupi akcije
Lilihip
Non-ProfitOrganization
Dnenad85
MarkoJTD
Polos
pepsiman
Drag_Mlad
20 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Empty
PočaljiNaslov: Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja!   Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Icon_minitime6/2/2010, 21:20

Dnenad85 ::
ako se sad budes vadio na SJPT u gubitku si min.3 puta, plus kurs.

Stara izreka kaze da tamo gde si izgubio tu treba da se vadis.
Pa moze da se izvadi, vec je smanjio ponder 29500 / 1.29 = 22868
plus kupovina na 820, nek je kupio koliko je imao to (22868+ (820 / 1.29))/2 = 11750
Ako bi jos kupio 40 puta vise nego sto ima na 950, ((40 X 950/1.29)+11750)/41 = 1005
Znaci ponder bi mu bio 1005 dinara, saceka cenu i izadje na 1050.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja!   Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Icon_minitime6/2/2010, 21:36

Drag_Mlad ::
Dnenad85 ::
ako se sad budes vadio u gubitku si min.3 puta, plus kurs.

Stara izreka kaze da tamo gde si izgubio tu treba da se vadis.
Pa moze da se izvadi, vec je smanjio ponder 29500 / 1.29 = 22868
plus kupovina na 820, nek je kupio koliko je imao to (22868+ (820 / 1.29))/2 = 11750
Ako bi jos kupio 40 puta vise nego sto ima na 950, ((40 X 950/1.29)+11750)/41 = 1005
Znaci ponder bi mu bio 1005 dinara, saceka cenu i izadje na 1050.

A gde su brokerske usluge, pa kursna razlike itd. :idea:
Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja!   Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Icon_minitime6/3/2010, 15:36

Dnenad85 ::
Polos ::
Ulazio sam u SJPT ispod 10000 te 2007 god,ali se jos nisam izvadio.
Treba cena biti 2000 da bih bio na svome.
svi smo tu negde,treba docekati 2000rsd,valjda ce i to doci jednoga dana....

Pa mozete da se povadite vrlo lako.
Samo treba da kupite tri puta vise nego sto imate po ceni od 950
((3 X 950 /1.29) + 2000) / 4 = 1052
Smanjite ponder na oko 1050 i onda uzivate.
Mnogo je bolje nego da cekata 2000 rsd
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
Polos
Our family
Our  family
Polos


Broj poruka : 242
Points : 1013
Datum upisa : 31.05.2010

Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja!   Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Icon_minitime6/8/2010, 18:24

Sta je sa ovim Imlekom,ne kapiram zasto ovako propada.
Ulazio sam na 1400-1500 racunajuci da sam uradio pravu stvar,a ja puko ko lajsna.
Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja!   Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Icon_minitime6/8/2010, 19:32

Polos ::
Sta je sa ovim Imlekom,ne kapiram zasto ovako propada.
Ulazio sam na 1400-1500 racunajuci da sam uradio pravu stvar,a ja puko ko lajsna.

Pa zar ne vidis da cela berza ide dole, a i P/B je solidan
Ono sto treba da uradis da kupis jos toliko na 1100 i da smanjis ponderna na 1250
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
MarkoJTD
VIP
VIP
MarkoJTD


Broj poruka : 1164
Godina : 35
Points : 3673
Datum upisa : 19.10.2009

Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja!   Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Icon_minitime6/8/2010, 19:41

Ili da izadjes kad dodirne tvoj stop loss ukoliko si ga uopste i postavio i udjes kada se sentiment preokrene.

Ko ti garantuje da ce ovo ici samo do 1100, 1000 ili mozda 800...Sve sto mozes da uradis je da pokusas da pratis trendove.
Nazad na vrh Ići dole
Polos
Our family
Our  family
Polos


Broj poruka : 242
Points : 1013
Datum upisa : 31.05.2010

Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja!   Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Icon_minitime6/8/2010, 20:43

Ima jedan mali problem,nemam vise novaca na raspolaganju.Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! 99941
Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja!   Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Icon_minitime6/8/2010, 23:22

MarkoJTD ::
Ili da izadjes kad dodirne tvoj stop loss ukoliko si ga uopste i postavio i udjes kada se sentiment preokrene.

Ko ti garantuje da ce ovo ici samo do 1100, 1000 ili mozda 800...Sve sto mozes da uradis je da pokusas da pratis trendove.

Da bas tako moze da izadje ako nema kinte na 1100 i da udje na 800 i na taj nacin je smanjio ponder za 300, ili ako ima para da udje na 1100, pa ponovo da se pojaca sa istim brojem akcija na 800 i na taj nacin smnji ponder na (1250+800) / 2 = 1025
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
Dnenad85
VIP
VIP
Dnenad85


Broj poruka : 410
Godina : 38
Localisation : pickovac
Points : 1545
Datum upisa : 28.01.2010

Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja!   Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Icon_minitime6/8/2010, 23:42

ko kaze da ce biti 800rsd.........ja cisto sumljam!
Nazad na vrh Ići dole
Non-ProfitOrganization
VIP
VIP
Non-ProfitOrganization


Broj poruka : 210
Points : 600
Datum upisa : 20.08.2007

Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja!   Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Icon_minitime6/9/2010, 02:09

ponderisanje je majka propasti! ako nesto ne valja prodajte, ma koliki gubitak bio, a ne puniti se time do besvesti.

da li bi bilo pametno ponderisati gubitak na Bipu sa onih maksimalnih 900 rsd ili koliko vec, pa na 700, 600, 200 i sve do 30!?
Nazad na vrh Ići dole
Lilihip
Member
Member
Lilihip


Broj poruka : 838
Godina : 48
Localisation : Bugojno
Points : 2807
Datum upisa : 14.05.2009

Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja!   Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Icon_minitime6/9/2010, 09:29

Non-ProfitOrganization ::
ponderisanje je majka propasti! ako nesto ne valja prodajte, ma koliki gubitak bio, a ne puniti se time do besvesti.

Moze biti, ali ako se trend na lelex-u preokrene moze biti izuzetno jer ces na mnogo nizoj ceni ostvariti dobit. Govorim iz perspektive nekoga ko je visak novca ulozio poodavno, nije izasao kad je trebalo, pa je sada nominalno na gubitku, ali posto nisam prodao nista jos uvek nisam u efektivnom gubitku i sa jos jednim skokom berze cu biti na nuli, a da nisam dokupljivao bio bi i tada u minusu
Nazad na vrh Ići dole
Kupi akcije
VIP
VIP
Kupi akcije


Broj poruka : 427
Localisation : Belgrade
Points : 752
Datum upisa : 09.06.2009

Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja!   Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Icon_minitime6/9/2010, 11:51

@lilihip
po meni, stvar je u perspektivi, ti verujes da ce Belex ponovo skociti, ali nemas akcije Belex-a, nego neke pojedine kompanije, ko garantuje da ona u medjuvremenu nece propasti, zato neke kompanije treba ponderisati, a nekih se otarasiti..
ja sam neke akcije prodao u minusu, ulozio te pare u neke druge akcije i na njima zaradio, umesto da jos uvek ponderisem tu prvu, koja nije porasla, a kad ce, pa ja iskreno i ne verujem da hoce uopste (necu da navodim koja je akcija, nije tema o njoj, nego uopsteno)...
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja!   Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Icon_minitime6/9/2010, 12:01

Evo ja sam dva puta ponderiso UNVR, dok je jos bio na KT. I sta sad pao je na MPC Sad ni da maknem iz nje. :zid:


:zid:
Nazad na vrh Ići dole
Polos
Our family
Our  family
Polos


Broj poruka : 242
Points : 1013
Datum upisa : 31.05.2010

Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja!   Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Icon_minitime6/9/2010, 15:29

Ima raznih prica ali ne verujem da je neko od malih zaradio neku kintu na berzi.
Nazad na vrh Ići dole
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja!   Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Icon_minitime6/9/2010, 15:40

Polos ::
Ima raznih prica ali ne verujem da je neko od malih zaradio neku kintu na berzi.

U pravu si, vecina malih investitora su dokoni ljudi koji imaju dosta para koje im uopste ne trebaju i za koje kupuju bezvredne papirice.

:twisted:
Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja!   Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Icon_minitime6/9/2010, 16:02

Kupi akcije ::
@lilihip
po meni, stvar je u perspektivi, ti verujes da ce Belex ponovo skociti, ali nemas akcije Belex-a, nego neke pojedine kompanije, ko garantuje da ona u medjuvremenu nece propasti, zato neke kompanije treba ponderisati, a nekih se otarasiti..
ja sam neke akcije prodao u minusu, ulozio te pare u neke druge akcije i na njima zaradio, umesto da jos uvek ponderisem tu prvu, koja nije porasla, a kad ce, pa ja iskreno i ne verujem da hoce uopste (necu da navodim koja je akcija, nije tema o njoj, nego uopsteno)...

U potunosti se slazem sa tobom da neke treba ponderisati a neke ne, pogotovo treba ponderisati BLUE CHIP akcije. One akcije koje su visikog rizika, njih treba prodavati sa gubitkom i prepakovati se na sigurnije.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja!   Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Icon_minitime6/9/2010, 16:10

Drag_Mlad

Da ponderišemo BIPB? samuraj Jel ga možemo klasifikovati kao pravi srpski BLUE CHIP? halil

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
Polos
Our family
Our  family
Polos


Broj poruka : 242
Points : 1013
Datum upisa : 31.05.2010

Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja!   Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Icon_minitime6/9/2010, 16:59

A Fidelinku,Iritel,Agrocoop itd ...
Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja!   Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Icon_minitime6/9/2010, 17:28

Dušan ::
Drag_Mlad

Da ponderišemo BIPB? samuraj Jel ga možemo klasifikovati kao pravi srpski BLUE CHIP? halil

Mozda jednog dana i bude BLUE CHIP, za sada je akcija rizika, u svakom slucaju cu ponderisati ovu akciju, jer imam osecaj da ce ona imati pozitivan ishod. Mada kada je ponder nizak, lakse se izadje, nekako manje boli kada je manji gubitak.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja!   Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Icon_minitime6/9/2010, 17:58

Non-ProfitOrganization ::
ponderisanje je majka propasti! ako nesto ne valja prodajte, ma koliki gubitak bio, a ne puniti se time do besvesti.

da li bi bilo pametno ponderisati gubitak na Bipu sa onih maksimalnih 900 rsd ili koliko vec, pa na 700, 600, 200 i sve do 30!?

Nebih se bas slozio sa tobom, malo je besmisleno ponderisati pri manjim padovima (700, 600) ako akcije padnu -10% ili - -20%, ako kupite koliko imate, ponder vam je respektivno -5% ili -10%.
Ja ponderisam kada padne preko 30% posto, recimo skoro sam ponderisao kredi banku, usao sam bio na 3500, a onda sam se pojacao na 2500 i smanjio ponder na oko 2950, sad je ona na 3000, tako i pored ovog pada na berzi ja sam na kredi banci u plusu.
Mnogi ce reci da se tesko izlazi iz ove akcije, jer nije likvidna. Ali mogu uvek da izedjem ako to zelim. Ono sto mogu da uradim je da kupim jednu akciju na 3600, u 12:59:59 podignem je za +20% i onda da sledeceg dana izadjem na -12%.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
Mikans
VIP
VIP
Mikans


Broj poruka : 66
Localisation : Novi Sad
Points : 105
Datum upisa : 06.07.2009

Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja!   Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Icon_minitime6/9/2010, 19:25

Naravno, sledeći dan ćeš izaći sa -12%, ali samo sa jednom akcijom. :?:
Nazad na vrh Ići dole
HUACHUMA
VIP
VIP
HUACHUMA


Broj poruka : 523
Localisation : valjevo
Points : 1619
Datum upisa : 25.05.2009

Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja!   Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Icon_minitime6/9/2010, 20:29

Polos :
Ima raznih prica ali ne verujem da je neko od malih zaradio neku kintu na berzi.


Ja bih jos dodao, ne verujem da je neka zena zaradila na berzi. To mogu samo muskarci. :valjanje:
bom

_________________
Bolje je imati akcije na grani nego nekretnine u ruci!
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja!   Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Icon_minitime6/9/2010, 20:45

HUACHUMA ::

Ja bih jos dodao, ne verujem da je neka zena zaradila na berzi. To mogu samo muskarci. :valjanje:
bom

polako HUACHUMA, svi mi imamao neke svoje predrasude...

vreme će pokazati svoje, videćemo ko će od nas za par godina lezati ispod svoje
palme na Mauricijusu i ispijati koktele... Arrow

_________________
Samo hrabri pobedjuju
Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja!   Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Icon_minitime6/9/2010, 21:51

Mikans ::
Naravno, sledeći dan ćeš izaći sa -12%, ali samo sa jednom akcijom. :?:

Kako mislis samo sa jednom akcijom, ponudim na -12% sve sto imam. Mislis d nebi niko pazario, mogu da sacekam i korekciju pa da izadjem sa manjim minusom.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1683
Godina : 53
Points : 2976
Datum upisa : 16.12.2007

Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja!   Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Icon_minitime6/10/2010, 11:40

Rekao si Credy, hajde probaj to da uradiš.

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Mikans
VIP
VIP
Mikans


Broj poruka : 66
Localisation : Novi Sad
Points : 105
Datum upisa : 06.07.2009

Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja!   Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Icon_minitime6/10/2010, 13:52

Drag_Mlad ::
Mikans ::
Naravno, sledeći dan ćeš izaći sa -12%, ali samo sa jednom akcijom. :?:

Kako mislis samo sa jednom akcijom, ponudim na -12% sve sto imam. Mislis d nebi niko pazario, mogu da sacekam i korekciju pa da izadjem sa manjim minusom.

Tvoja priča glasi približno ovako:
Akcija je danas 100 din i niko neće da kupi (credy banka). Ti imaš "plan" i kupiš jednu akciju po 120 din (rast 20%) i sutra dan ponudiš sve svoje akcije po 105,6 din (pad 12%). Tada nastaje otimačina da kupe sve tvoje akcije po 105,6 din, a pre dva dana niko nije hteo da kupi po 100 din. :twisted:
Mislim da ti treba neki malo ozbiljniji plan da nasankaš nekog. Da bi nekog prevario treba ti plan koji on ne može da skonta, a ovaj tvoj baš ne može time da se pohvali.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja!   Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Icon_minitime6/10/2010, 17:21

Mikans

Ima još... cat šta ako je na ponudi, recimo, ako ima 50 komada (ili 1000) po 100 din, i ne može da se digne cena samo s jednom akciom??
Šta onda?? :pirat:
Možda: coca

A ima još... to ću drugi put!
love3

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja!   Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Icon_minitime6/10/2010, 18:04

Sneki ::
Mikans

Ima još... cat šta ako je na ponudi, recimo, ako ima 50 komada (ili 1000) po 100 din, i ne može da se digne cena samo s jednom akciom??
Šta onda?? :pirat:
Možda: coca

A ima još... to ću drugi put!
love3

S ozirom da je mala ponuda malo je verovatno da je bas tako, mislim konkretno na kredi, takodje ne moram bas tog tana da kupim, vec da sacekam kada je sva ponuda na maksimumu. Kredi je otilsla vec +20% sa 2500 na 3000, traznja postoji, znaci neko bi kupio na -12%.
Prost primer je unibverzal banka, ko zeli da izadje on je podigne za +20%, a onda izadje na nekoj korekciji. Ne kazem da to svima polazi za rukom, ali to ljudi rade.
Ako neko zna bolji stos za izlazak neka kaze.
http://www.belex.rs/trgovanje/istorijski/UNBN/m
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja!   Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Icon_minitime6/10/2010, 18:08

Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! 50208612

Imaš idealne uslove na Credy, cena je dignuta za +20% samo JEDNOM akcijom!!
Davno, 28.5.2010!!

Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Cr2u

Dakle... pokaži se!!
Arrow

OK, može i UNBN, hajde digni cenu sutra za +20%, ali tako da to bude konačna cena na zatvaranju!!
Like a Star @ heaven

Drag_Mlad ::

Ne kazem da to svima polazi za rukom, ali to ljudi rade.
;)
Koliko shvatam ti ovde predaješ teoriju!!???
A nas zanima praksa, pa ako bi moglo...
Mislim... Suspect

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 991
Points : 2792
Datum upisa : 05.09.2008

Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja!   Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Icon_minitime6/10/2010, 22:28

Smešna ideja.
Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja!   Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Icon_minitime6/11/2010, 12:26

Sneki ::
Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! 50208612

Imaš idealne uslove na Credy, cena je dignuta za +20% samo JEDNOM akcijom!!
Davno, 28.5.2010!!

Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Cr2u

Dakle... pokaži se!!
Arrow

OK, može i UNBN, hajde digni cenu sutra za +20%, ali tako da to bude konačna cena na zatvaranju!!
Like a Star @ heaven

Drag_Mlad ::

Ne kazem da to svima polazi za rukom, ali to ljudi rade.
;)
Koliko shvatam ti ovde predaješ teoriju!!???
A nas zanima praksa, pa ako bi moglo...
Mislim... Suspect

Necu izlaziti na kredi dok ne predje 5000, usao sam dugorocno u tu akciju.
Sto se tice UNBN, tu treba da uradim ponderisanje, jer mi je trenutnoi ponder 7050.
Trenutno sam u fazi pojacavanja i ulazenja, jer je berza na dnu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja!   Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Icon_minitime6/28/2010, 17:09

Ja sad planiram da udjem.
Da li neko zna kolko Kostic ima udeo u Aik-u, zna li neko, cuo sam od drugara koji je na berzi da se suska da se on sada pojacava preko drugih i da ce biti predsednik izvrsnog odbora AIK banke.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1858
Godina : 46
Localisation : Sombor
Points : 5138
Datum upisa : 28.05.2007

Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja!   Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Icon_minitime6/28/2010, 21:30

Dobar ti je taj drugar. Gde li radi?
Da si živ i zdrav (i da čitaš postove na AIKB) znao bi da je Kole već predšjednik u AIKB!
explod
Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja!   Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Icon_minitime7/1/2010, 23:22

Maca ::
Dobar ti je taj drugar. Gde li radi?
Da si živ i zdrav (i da čitaš postove na AIKB) znao bi da je Kole već predšjednik u AIKB!
explod

Drugar radi uglavnom u trecoj smeni, pa se retko vidjamo ali mi dojavi uvek kad ima nesto novo,..on je inace stari pregoreli akcionar aik-a, jos iz perioda mehura,..
Aik nisam pratio tako da bas i nisam upucen u tu akciju, rece mi drugar da ne ulazim jos, jer ce pasti na 2500.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja!   Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja! Icon_minitime8/7/2010, 22:10

Ko ulaze na berzu treba da bude spreman da prihvati izazov, kao sto je ovaj:
https://www.youtube.com/watch?v=Fpu2ApeeFuw&feature=related
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
 
Drag_Mlad: Mala škola ulaganja i špekulisanja!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» STRANA ULAGANJA U BALKAN

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Bar street-
Skoči na: