BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)

Ići dole 
+74
đubretarac
StM
Kurajber
Carlo Ponti
Kupi akcije
Racunarko
JelenaS
Gagi
Aris
Djakon
Mozartru
Igor-NS
sniper74
Julija
BoS
Limited011
Dusan
Aleks
Božo
Jegulja
Mr. Price
Dragan
Bookmaker
FatCat
Niche
Igi-bg
MORNAR
KRUSKA
Friz
Kibicer
Ris
Non-ProfitOrganization
Drag_Mlad
bonum.mm
Nils
Steve McQueen
Dax
Sara
Jovana2009
Greta
Josh
Pekoilic
Mitar
Ivan2211
geogsi
RobinHood
Sofke
Magi2
Sneki
Kenzo
Maca
Momir
pepsiman
Teletrader
gogloee
Dnenad85
Dexiv
Milica1
Sasa965
MarkoJTD
ILoveRoses
NEBOJSAe
nepet
HUACHUMA
Lilihip
iki
MilanLaki
Atomski mrav
Goast
Ilija
Aritmeticar
Bond
Vladulns
Slovenac1
78 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 22 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Icon_minitime6/4/2010, 15:03

Ilija ::
E ne znam šta smo na kraju dobili, nećemo dokapitalizaciju po 10.000, ali hoćemo rasprodaju po 8.400 din! Katastrofa...

Mislim da je bilo na ovoj temi več najmanje sto puta objašnjeno zašto nam ne treba dokap sad po nominalnoj vrednosti.
Nazad na vrh Ići dole
Božo
Just looking
Just looking
Božo


Broj poruka : 22
Points : 78
Datum upisa : 01.06.2010

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Icon_minitime6/4/2010, 16:03

mislim da je bitnije u ovom poslu ko je bio kupac. Morate znate da ima mnogo slovenačkih preduzeča momentalno velike probleme sa likvidnostjo/poslovanjem i blokiranimi računi, tako da ova prodaja verovatno nema veze sa "aferom" Agrobanka.
A koliko znam i nije bilo prepakuvanje jer su ove akcije danas telefonom nudili naokolo. Mislim da je to čak pozitivan signal, da se je u veoma kratko vrijeme pronašao kupac za toliki paket.


Poslednji izmenio Božo dana 6/4/2010, 16:37, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Atomski mrav
Moderator
Atomski mrav


Broj poruka : 1071
Godina : 46
Points : 1232
Datum upisa : 19.11.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Icon_minitime6/4/2010, 16:18

b-FIS 2,42%???

Neko domaci je kupio paket?
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13732
Localisation : Novi Sad
Points : 51386
Datum upisa : 03.06.2009

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Icon_minitime6/4/2010, 16:18

Promene: 03.06. - 04.06.2010. (T-3) ili 31.05. - 01.06.2010.

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 A1prls
Nazad na vrh Ići dole
nepet
VIP
VIP
nepet


Broj poruka : 413
Points : 1029
Datum upisa : 03.06.2009

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Icon_minitime6/4/2010, 16:24

atomski mrav ::
b-FIS 2,42%???

Neko domaci je kupio paket?


neko je pazario preko tezoro brokera
Nazad na vrh Ići dole
Ilija
Member
Member
Ilija


Broj poruka : 480
Points : 1261
Datum upisa : 30.09.2009

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Icon_minitime6/4/2010, 17:45

@Slovenac 1
Nemam toliko mašte, može i svih 500.000 akcija da se proda/kupi ispod 10.000 pa smo onda opet na istom, šta piše u knjigama i poverenje investitora... bla bla... ne znači ništa ako nema kupaca koji su spremni da plate fer cenu. Ako neko sada uzme sve te akcije po ovoj ceni u povoljnijoj je situaciji (ima mnogo veći % udeo) nego da je objavljena dokapitalizacija, a banka je u nepovoljnijem položaju jer je izgubila priliv kapitala. Ovo mi dosta liči na prevaru!
Nazad na vrh Ići dole
Mitar
VIP
VIP
Mitar


Broj poruka : 729
Points : 1976
Datum upisa : 14.11.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Icon_minitime6/4/2010, 18:29

Prodali Slovenci
Nazad na vrh Ići dole
Aleks
Old member
Old member
Aleks


Broj poruka : 1305
Godina : 70
Localisation : Bezanijska kosa
Points : 3867
Datum upisa : 15.05.2009

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Icon_minitime6/4/2010, 18:55

Mozda ce da kupuju akcije Credi banke.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.slobodnajugoslavija.com/drugTito.html
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Icon_minitime6/5/2010, 01:13

Ilija ::
@Slovenac 1
Nemam toliko mašte, može i svih 500.000 akcija da se proda/kupi ispod 10.000 pa smo onda opet na istom, šta piše u knjigama i poverenje investitora... bla bla... ne znači ništa ako nema kupaca koji su spremni da plate fer cenu. Ako neko sada uzme sve te akcije po ovoj ceni u povoljnijoj je situaciji (ima mnogo veći % udeo) nego da je objavljena dokapitalizacija, a banka je u nepovoljnijem položaju jer je izgubila priliv kapitala. Ovo mi dosta liči na prevaru!

Nema kupaca da plate fer cenu nizajednu firmu na belexu, tako da je bez veze da pričaš samo o AGBN. Problem je da nema kupaca uopšte na tržištu.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Icon_minitime6/5/2010, 01:25

Znaci skupstina je bila Pirova pobeda? :?:
Nazad na vrh Ići dole
geogsi
VIP
VIP
geogsi


Broj poruka : 349
Points : 867
Datum upisa : 14.12.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Icon_minitime6/5/2010, 07:55

Za ulagače na kraće staze, ovo je bio nepovoljan razvoj događaja. Mnogi bi bili jako zadovoljni cenom od 11k u ovom trenutku (preko ponude za preuzimanje). Ali dugoročno bi trebalo svi da dobijamo. Da je prošao dokap, AGBN bi bila obezvređena jedno 30 do 40%, plus što bi menadžment tek tada imao punu kontrolu nad bankom i potencijalne mahinacije. Tada bi mogli da rade nove dokape po bagatelnim cenama, a za "poznatog" kupca i da efektivno isključe akciju sa berze. Primer MTBN
Nazad na vrh Ići dole
Ilija
Member
Member
Ilija


Broj poruka : 480
Points : 1261
Datum upisa : 30.09.2009

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Icon_minitime6/5/2010, 09:00

Zašto bi neko držao dugoročno novac u akcijama, mislite da će dugoročno AGBN doći na > 20.000 din? A koliki će tada biti kurs din/evro. Dugoročno u akcijama je samo da se dugoročno zaglibiš i da čekaš trenutak da izadješ sa što manjim gubicima. Dala baba paru da udje u kolo, a 5 da izadje.
Nazad na vrh Ići dole
Mitar
VIP
VIP
Mitar


Broj poruka : 729
Points : 1976
Datum upisa : 14.11.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Icon_minitime6/5/2010, 10:26

Dugorocni investitori iz 2004 su lepo prosli
Nazad na vrh Ići dole
Ilija
Member
Member
Ilija


Broj poruka : 480
Points : 1261
Datum upisa : 30.09.2009

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Icon_minitime6/5/2010, 10:59

to se ne ponavlja, to je bila akumulacija kapitala i privatizacija...
Nazad na vrh Ići dole
Mitar
VIP
VIP
Mitar


Broj poruka : 729
Points : 1976
Datum upisa : 14.11.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Icon_minitime6/5/2010, 11:58

Nije tacno...to su bile niske cene akcija a preprodaja kompanija je neprekidan proces
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Icon_minitime6/5/2010, 14:13

Ilija ::
Zašto bi neko držao dugoročno novac u akcijama, mislite da će dugoročno AGBN doći na > 20.000 din? A koliki će tada biti kurs din/evro. Dugoročno u akcijama je samo da se dugoročno zaglibiš i da čekaš trenutak da izadješ sa što manjim gubicima. Dala baba paru da udje u kolo, a 5 da izadje.

Ovakve izjave su mi uvek simpatične.

Neću posebno komentarisati, samo neka ostane zapisano, koliko je negativan sentiment ljudi, a vreme će pokazati koliko nisu bili u pravu.

Ne mislim konkretno na AGBN, nego na celokupni berzanski sistem.

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
HUACHUMA
VIP
VIP
HUACHUMA


Broj poruka : 523
Localisation : valjevo
Points : 1619
Datum upisa : 25.05.2009

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Icon_minitime6/5/2010, 14:43

Ovakve izjave su svojstvene Spekulativnim Ulagacima koji prate Tehnicku Analizu. Ja mislim da je takvih ba 90% na forumu. Problem nastaje kada ih pitas u sta treba dugorocno ulagati.

AGBN mi je totalno odbojna zbog svih svojih primitivnih elemenata.
Ipak ova banka bi uz promenu managementa mogla u bliskoj buducnosti da postane meta mnogih ozbiljnih dugorocnih ulagaca.
Nadam se da ce tako i biti i u tom smislu mi je zao sto su slovenci juce izasli. Banka treba upravo takve investitore.

_________________
Bolje je imati akcije na grani nego nekretnine u ruci!
Nazad na vrh Ići dole
Ilija
Member
Member
Ilija


Broj poruka : 480
Points : 1261
Datum upisa : 30.09.2009

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Icon_minitime6/5/2010, 18:08

Dušane, vidim da imaš dosta iskustva na forumu, a pretpostavljam i na berzi. Najviše bih voleo da je ovo što si rekao tako, da je istina - da si u pravu, ali nije tako (videćemo). Berza ne može da se posmatra van vremena, trebaš shvatiti istorijske procese. Mi smo u tom vremenu ulazili u kapitalizam, bilo je puno nelegalnog novca (novca za pranje, "biznis", ratovi, mafija, droga...), bilo je puno firmi za privatizaciju, bilo je puno državne propagande od ljudi koji su smislili tu igru: privatizaciju (zaslužuju procesuiranje kao prevaranti - sada se berza više i ne pominje) bilo je puno naivčina koji nisu znali šta će sa novcem (i ja sam taj), igra je počela - balon se naduvao do pucanja.

Sada toga više nema i neće ga biti, isto kao ni "berze sa holandskim lalama". Ko je iskočio sa berze na vreme (1997. god) profitirao je, ali na račun onih koji su ušli i ostali, svi koji su ostali a nisu većinski vlasnici su pukli. Danas tu više vatre nema - samo je pepeo. Još uvek ima pokušaja da se navuku naivčine. Neko zaluta ali ga brzo opleve, jedino brokeri "brzi prsti" (ali to nismo mi) mogu na sitno da dobijaju neke mrvice, na dnevnim fluktuacijama, ali to niko spolja, ko nije unutra ne može.

Berza na dalje može samo nizbrdo. Investiranje na dugi rok je anestezija za najveće budalčine, da spavaju dok ne shvate šta se dešava. Veća je šansa da dobiju na "šibici" nego na berzi, a u konačnom i jedno i drugo je kriminal smišljen da oplevi naivčine. Poslednje što mi je prekipelo je igra sa AGBN gde sam se ponadao da će se nešto promeniti, ali izigrani smo opet, promenilo se na gore, nekad je bilo priča da banke idu na 3 booka, a sada mogu i na 0,3 i tako će i ostati još dugo - da se ne zavaravamo. I tvoj post mi liči da ne veruješ u to što si napisao, ali neka ostane sve tako zapisano.


Poslednji put izmenio Ilija dana 6/5/2010, 18:22, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
Ilija
Member
Member
Ilija


Broj poruka : 480
Points : 1261
Datum upisa : 30.09.2009

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Icon_minitime6/5/2010, 18:16

HUACHUMA: Jasno je da na berzi ne treba dugoročno ulagati, to je nerazumno gubljenje novca. Ne znam koja su tvoja iskustva na berzi, ali mogu da te pitam na kojem si to poslu, na kojim akcijama i na koji način zaradio na dugoročnom ulaganju? Ili ako nisi, šta očekuješ od toga?
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Icon_minitime6/5/2010, 18:36

Ilija,

Naša berza prekratko radi da bi se videli efekti dugoročnog ulaganja. Ja verujem u ono što sam rekao, osim u slučaju propasti kapitalizma :) To ne mislim da će se desiti u dogledno vreme.

Nisam imao nameru da te uvredim, samo iznosim svoje mišljenje, kao što rekoh, vreme će pokazati. A moje viđenje je da će za 5-10 godina, situacija da se normalizuje i da ćemo imati te više vrednosti akcija.

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
Ilija
Member
Member
Ilija


Broj poruka : 480
Points : 1261
Datum upisa : 30.09.2009

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Icon_minitime6/5/2010, 20:58

Ne mislim da će propasti kapitalizam. Mislim da su motivi za ulaganje sada manji nego pre par godina, odnosno da nema više toliko svežeg novca. Ne vredjam se... 5-10 godina je mnogo dug period.
Nazad na vrh Ići dole
HUACHUMA
VIP
VIP
HUACHUMA


Broj poruka : 523
Localisation : valjevo
Points : 1619
Datum upisa : 25.05.2009

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Icon_minitime6/5/2010, 22:48

Prva akcija koju sam kupio (1997) vredela je A$4.1 a sada vredi oko A$27 gde je korigovana sa A$34 zbog krize.
O dividendama da nepricamo. Ona trenutno daje A$1.2 sto je 29% u odnosu na prvobitnu cenu ili 4.4% na sadasnju cenu. Isplata div. je dva puta godisnje.

Nemojte misliti da sam nesto posebno imao srece ili pameti. Mogao sam da kupim mnege druge Blue Chip Australiske akcije na kojima bih prosao jos bolje.

1990 Privatizovana je Commonwealth Bank. I ja sam kao vlasnik racuna koji je tek dosao u Australiju dobio ponudu da kupim 1000 akcija za A$2000. Dakle 2 dolara po akciji. Sada je Korigovana na oko A$50 i tu daje oko 5% dividende. Da ne pominjem BHP i Rio Tinto. Sve ove akcije nisam kupio. Tada nisam snao mnogo o tome.

Kada se poredi ulaganje u nekretnine i ulaganje u akcije, svakako se gleda dug rok. U svim analizama na svim zapandim trzistima akcije su imale daleko veci performans nego nekretnine.

Ja nisam nikada bio vlasnik dobrih papira. JA JESAM I NADAM SE DA CU OSTATI VLASNIK DOBRIH KOMPANIJA.

U Srbiji takodje kupujem akcije nekoliko kompanija koje dobro zaradjuju i koje ce nadam se jos mnogo vise zaradjivati. Poceo sam pocetkom 2005 i cak ni pored ove neverovatne krize nisam u minusu. Ovo vidim kao priliku da kompletiram kupovinu.

Imajte na umu da na primer, stanoviti Nik koji se javljao na Coca Coli ima oko 2400 akcija i on nemora da ide na posao.
To me inspirise kod ulaganja u akcije. SLOBODA.

P.S. Brokeri, Brzi prsti ..... to ja nerazumem. U mom slucaju to su samo ljudi koji su posteno i korektno radili za mene i izvrsavali moje naloge. U Sbiji mi je najvece zadovoljstvo bilo da radim sa brokerima i sa bankama. Tu je sve islo lako. Sve ostale delatnosti se nisu mnogo promenile od titovog vremena.

Nadam se da ce AGRO napraviti isti rast u buducnosti kao Commonwealth Bank. Treba samo malo vise regulacija i drugi normalan menagement.

Pozdrav

_________________
Bolje je imati akcije na grani nego nekretnine u ruci!
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Icon_minitime6/5/2010, 23:30

Pinto ::
Znaci skupstina je bila Pirova pobeda? :?:

Bila je to veoma značajna pobeda jer taj dokap je bio prljav. E sad to što akcija ne raste nema sad veze sa dokapom nego sa cjelokupnim stanjem na belexu.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Icon_minitime6/5/2010, 23:33

Ilija ::
to se ne ponavlja, to je bila akumulacija kapitala i privatizacija...

E to čemo tek videti da li se to ne ponavlja, ja sam uveren da onaj ko kupuje po tim cenama danas če se dobro omastiti za godinu dvije.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Icon_minitime6/5/2010, 23:34

Slovenac1 ::
Pinto ::
Znaci skupstina je bila Pirova pobeda? :?:

Bila je to veoma značajna pobeda jer taj dokap je bio prljav. E sad to što akcija ne raste nema sad veze sa dokapom nego sa cjelokupnim stanjem na belexu.

Kad kazes da je dokap bio prljav, na sta mislis?
Ko je trebalo da udje sa prljavim novcem?
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2018
Points : 5439
Datum upisa : 07.05.2009

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Icon_minitime6/5/2010, 23:47

Pobeda jeste bila značajan!
Nema zbora!
Dokap je bio sulud, i nije bio prvi, akcija AGBN ne raste jer je situacija OČAJNA!!
Nema stranaca, skoro da ih nema, a sve pare su se "zaglavile" na Miškoviću, Beku, ekipi na ENHL-u, DaNku Djuniću itd...

Dakle neko ko ima 900 miliona evra duga i ko ne plaća dobavlajćima 200 dana, taj vuće srpsku privredu u ponor..
A vlada ne preduzima ništa!??
Beko je skoro "mrtav" čovek, igrom slučaja sam bio u društvu (širem) s njim, čovek deluje ubijeno, zabrinuto...
i ja bih bio da sam od nekoga uzeo, recimo 30 miliona evra i obečao da ću vratiti 90, uz dobru proviziju za sebe, a da ne mogu da vratim ni 10 miliona evra!!

Tu leži naš problem, svi ti "tajkuni" su u govn... i dok neko ne proda nešto ozbiljno, ali ispod "zamišljene" cene, tipa IMLEK = 220 miliona evar, nema nam spasa!
Od države nema nade...
Potrajaće ovo, ko bude preživeo, kao što Slovenac1 reće, pevaće!!

A špekulanti nek rade svoj posao...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Icon_minitime6/5/2010, 23:53

Limited011 ::
Pobeda jeste bila značajan!
Nema zbora!
Dokap je bio sulud, i nije bio prvi, akcija AGBN ne raste jer je situacija OČAJNA!!
Nema stranaca, skoro da ih nema, a sve pare su se "zaglavile" na Miškoviću, Beku, ekipi na ENHL-u, DaNku Djuniću itd...

Dakle neko ko ima 900 miliona evra duga i ko ne plaća dobavlajćima 200 dana, taj vuće srpsku privredu u ponor..
A vlada ne preduzima ništa!??
Beko je skoro "mrtav" čovek, igrom slučaja sam bio u društvu (širem) s njim, čovek deluje ubijeno, zabrinuto...
i ja bih bio da sam od nekoga uzeo, recimo 30 miliona evra i obečao da ću vratiti 90, uz dobru proviziju za sebe, a da ne mogu da vratim ni 10 miliona evra!!

Tu leži naš problem, svi ti "tajkuni" su u govn... i dok neko ne proda nešto ozbiljno, ali ispod "zamišljene" cene, tipa IMLEK = 220 miliona evar, nema nam spasa!
Od države nema nade...
Potrajaće ovo, ko bude preživeo, kao što Slovenac1 reće, pevaće!!

A špekulanti nek rade svoj posao...

Dobro, sad znamo da se nas Limited druzi sa Bekom, i da on nije stajao iza dokapa.
Pitanje ostaje ko je imao EUR 50 Mil za ulaz u AGBN na velika vrata.
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2018
Points : 5439
Datum upisa : 07.05.2009

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Icon_minitime6/6/2010, 00:07

Pinto@
Niko!!
Niko odrdejen i ne za sve akcije, Antonić je to iz ludila predložio... njega i onako
ne zanima sudbina AGBN! Veruj mi. Njega interesuje samo njegovo d.!!
I ništa više.
I ako ne bi uspeo dokap, a ja milim da ne bi, njega to ne bi potreslo...

Njemu je lepo, ovaki, ili onako!
:pirat:
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Icon_minitime6/6/2010, 00:11

Hocete da kazete da je Antonicu palo na pamet da moze da privuce EUR 50 Mil svezeg kapitala tako sto ce svi dati pomalo u situaciji kada svetska trzista kapitala klize na dole? Pa, je l' on vodi banku ili igraonicu?
@
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2018
Points : 5439
Datum upisa : 07.05.2009

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Icon_minitime6/6/2010, 00:13

On ništa ne vodi... on ne zna ni šta je banka u tržišnoj privredi.
On samo zna da mu trba podrška države, CK ili nekoga, sam ne zna ništa.

A da mu za banku trebaju pare, trebaju mu!!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Icon_minitime6/6/2010, 00:24

Limited011 ::
On ništa ne vodi... on ne zna ni šta je banka u tržišnoj privredi.
On samo zna da mu trba podrška države, CK ili nekoga, sam ne zna ništa.

A da mu za banku trebaju pare, trebaju mu!!

A ja bas mislio da kupim par akcija, tek da mi bude zanimljivije da pratim...
Nazad na vrh Ići dole
Mitar
VIP
VIP
Mitar


Broj poruka : 729
Points : 1976
Datum upisa : 14.11.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Icon_minitime6/6/2010, 07:52

Antonic je hteo da se izglasa dokap pa da onda putuje svetom i trazi nekoga da mu uplati 50 milki JURA i da se on tu lepo utali....zato je i receno da ce da procene kada ce da puste dokap, tj dok se ne napravi za njega i ostale dobar dil.... e sada posto je to spreceno sto je pozitivno naravno jer je ipak pobedilo akcionarstvo i zakon on se verovatno okrece alternativnim planovima.....

a to je kako da se nakupi dovoljan broj akcija za neku sledecu skupstinu na kojoj ce se glasati za dokap...fali oko 13%...

u tom kontekstu je i ona kupovina u petak...znaci za ocekivati je da ce da se javi traznja sada za akcijama od Antonicevih firmi a nije iskljuceno ni pustanje nekih losijih vesti sa ciljem da se zastrase postojeci akcionari i da jeftinije prodaju svoje akcije...
Nazad na vrh Ići dole
MilanLaki
never learning



Broj poruka : 1047
Godina : 39
Localisation : Haifa Street, Baghdad, Iraq
Points : 2437
Datum upisa : 23.06.2009

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Icon_minitime6/6/2010, 13:49

Ja bih dodao jos jednu stvar, koju cini mi se svi prelecemo, bez posebne zadrske. To je da se od DOKAP-a nije odustalo, vec je odlozen za drugi trenutak! Taj trenutak moze, a i ne mora biti bolji od ovog sada. To je ono sto izaziva skepsu! Mislite li da smo dobili godinu dana do novog pokusaja DOKAP-a? Ja ne bih bio siguran! Zasto? Pa ne zato sto sam postao jako sumnjicav, vec zato sto bi u slucaju da se ovaj DOKAP odlaze za narednu godinu, AGBN morala da izadje sa malo realnijim planom poslovanja za '10! Stoga, mislim, a i na zalos, ocekujem da ce ovde uskoro biti jos ovakvih pokusaja i ovo sto Slovenci rade mi ne uliva dodatnu sigurnost, vec mi se cini da je cela ova prica montirana da se odlozi dokap i da izadju oni koji nisu za DOKAP, pre naredne skupstine akcionara, pa da se onda opet pokusa i uspe! Jedno je sigurno, ovde neko nije iskren!
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Icon_minitime6/6/2010, 14:50

Pinto ::
Slovenac1 ::
Pinto ::
Znaci skupstina je bila Pirova pobeda? :?:

Bila je to veoma značajna pobeda jer taj dokap je bio prljav. E sad to što akcija ne raste nema sad veze sa dokapom nego sa cjelokupnim stanjem na belexu.

Kad kazes da je dokap bio prljav, na sta mislis?
Ko je trebalo da udje sa prljavim novcem?

Zar ti je tako mrsko malo pročitati postove na ovom forumu što smo jih pisali oko ove skupštine?
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 15 Icon_minitime6/6/2010, 14:53

MilanLaki ::
Ja bih dodao jos jednu stvar, koju cini mi se svi prelecemo, bez posebne zadrske. To je da se od DOKAP-a nije odustalo, vec je odlozen za drugi trenutak! Taj trenutak moze, a i ne mora biti bolji od ovog sada. To je ono sto izaziva skepsu! Mislite li da smo dobili godinu dana do novog pokusaja DOKAP-a? Ja ne bih bio siguran! Zasto? Pa ne zato sto sam postao jako sumnjicav, vec zato sto bi u slucaju da se ovaj DOKAP odlaze za narednu godinu, AGBN morala da izadje sa malo realnijim planom poslovanja za '10! Stoga, mislim, a i na zalos, ocekujem da ce ovde uskoro biti jos ovakvih pokusaja i ovo sto Slovenci rade mi ne uliva dodatnu sigurnost, vec mi se cini da je cela ova prica montirana da se odlozi dokap i da izadju oni koji nisu za DOKAP, pre naredne skupstine akcionara, pa da se onda opet pokusa i uspe! Jedno je sigurno, ovde neko nije iskren!

Ne verujem u novi pokušaj dokapa ove godine, a sledeče videčemo po kakvim cenama če biti akcije.
Nazad na vrh Ići dole
 
Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)
Nazad na vrh 
Strana 15 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 22 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)
» Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO)
» Agrobanka - AGBN (III DEO)
» Agrobanka - AGBN (IV DEO)
» Agrobanka - AGBN (5. DEO)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: