BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO

Ići dole 
+118
Cicija
AkiTaki
Big Brle
Dalaj Lama
HUACHUMA
Stane Dolanc
starter
marjanovicgane
BorisB
Cope
Delboj
pepermint
Jegulja
Zile
Alonisos
Orient
goxi
Medax
capriolo
Cucla
Dragot
zekapeka
FatCat
Zak10
trind
MIlanNoviSad
gaggii
Jovan I
boban75
Tenerife
Zexx
Nikolaj3
Nikola
Roman Abramovich
Zeljko321
Cermet
Maxx
Bojjan
Voiceoflaw
Dragan
Gocili
ingglick
Bochek
Sasuolo
BojanNS
Nemesis
Boby
Zoranecc
Aleks
Lolita
Frenky
Drasko
Taliano
Bookmaker
JMBR
Astana
Rogy
Yudejavu
Ceras
Dejansss
Dibesto
Slovenac1
Mitar
Fast
Lilihip
Kobe Bryant
Boranija
Boza Belex
Fmember
Big Mile
Sheriff
C R A Z Y
Novosadjanin007
RobinHood
Prokuplje
Steve McQueen
BoS
Popaj
BBrroo
Racunarko
vatreni
MYSTIC021
JelenaS
Maca
Friz
Zeljko
Kupi akcije
Mozartru
Milica1
NEBOJSAe
Ilija
kaktusic
Kenzo
Drag65
Limited011
Atomski mrav
Berza011
MilanLaki
Sasa965
Jovan04
Non-ProfitOrganization
Sneki
Teletrader
pepsiman
Bond
MarkoJTD
KRUSKA
Ivan2211
nepet
interista
Aritmeticar
Vladulns
Dusan
Greta
Dexiv
Ris
iki
StefanMR
122 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 17 ... 27  Sledeći
AutorPoruka
MilanLaki
never learning



Broj poruka : 1047
Godina : 39
Localisation : Haifa Street, Baghdad, Iraq
Points : 2437
Datum upisa : 23.06.2009

CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO   CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Icon_minitime1/16/2011, 16:14

Berza je morala da pocne rast. AIK je po mojim saznanjima oslobodjen od ovih biznismena koji su davali zaloge na akcije aikb. Ostaju mozda neke sitne zaloge od nekih firmica koje imaju nekih sitnih paketica aikb. Stranci drze preko 65% banke. Kole takodje drzi puno u svojim rukama. Mislim da ovde nema jos puno akcija koje bi neko prodao po ovim cenama. Svi veliki to osecaju i zato ide snazno navise. Po mojim procenama AIK moze jos dosta dosta navise. Ne bi me iznenadilo da aikb ovu godinu zavrsi sa cenom medju 6500 i 7k dinara za akciju. Aik ce verovatno biti pokretac celog beleksa, ali je kljucni problem/ pitanje, da li ima neko jos da pogura trziste? Enhl po mojoj proceni tesko da vredi vise od 1100 dinara po akciji. Ova firma ima dosta znakova neizvesnosti i to se reflektuje na ceni. Ne delim misljenje ersteovih analiticara za enhl. Tesko da enhl moze doprineti jacem rastu trzista.
Imlek i bmbi su prilicno istrosene i ne ocekujem spektakl. Ako dodje do preuzimanja, jako tesko imlk moze preko 250 M eura. Mozda je realno malo iznad 200 M. Tako da ni ove dve firme ne mogu puno da povuku beleks navise.
AGBN - jeste potcenjena. Ja licno verujem u cenu oko 200 eura kao realnu za 1 akciju. Trziste me za sada demantuje. Banka radi dobro, privlacna je stedisama, ulazi na novo trziste, raste joj bilansna suma, ima dobre pokazatelje. Menadzment je kupovao cele prosle godine. Kupovali su i Ersteovi fondovi, Unicredit je takodje stigao na 4. poziciju u banci. Raiffeisen je prestao prodaju. Pojavili su se i domaci kupci. Najveci su bili Dobanovcani, kupovinom iznad 8k i Sapcani iznad 7k. Ove dve firme su iz sektora poljoprivrede, sto je dobro. Da sumiram, agbn moze veoma dosta pogurati beleks navise, ako to bude velikim odgovaralo.
UNBN mi deluje zanimljivo, za sada je pod mojom lupom, ali mi deluje da ovde ima i Caneta i Beka i Miska. Nemam preporuku za ovu hartiju niti dobru niti losu. Ako bi i ona krenula kako treba povukla bi beleks dosta navise.
Sto se credy banke i mtbn tice, na zalost one su izgubljene. Verovatno kupci credy banke se nadaju nekoj novoj dokapitalizaciji, tj. ponudi za preuzimanje i racunaju na fer ponudu Slovenaca po 5,5k za akciju. Razvojna banka je obicna partijska kasica i nista vise.
Soja i vzas su dobre firme i ocekujem da soja poskupi na oko 1000 dinara, a vzas iznad 700 dinara. Obe hartije ce pratiti dobro trziste tokom cele godine.
Tigr je dobra hartija. Investira, jaca izvoz, ali je muci mala profitabilnost. Verujem u management ove firme, a i politicki lobi koji je gura. Verovatno ce je neki od eu fondova dokapitalizovati i smanjiti udeo drzave srb u njemu. Kada se to desi, eto jos trzista i skocice i profitabilnost. Ovde sam za akumulaciju i drzanje hartije.

Licno mislim da ako beleks15 skoci na 1000 da ce to biti pocetak velike berzanske euforije i da tek tada sledi ludilo. Naravno, ocekuje se i usvajanje novog zakona o hov u prvoj polovini godine, sto ce dovesti do pojave vecih fondova. Takodje ulazak cro u eu je jos jedan dobar znak za region. Postojeci fondovi koji su kupovali 09, 10 podizu lestvicu polako jer znaju da se sprema dolazak velikih investitora u 11, a posebno 12 i 13. Licno, ocekujem jako puno od beleksa u narednim godinama i nemojte da se iznenadite da beleks 15 bude tamo 13 godine na 4000 poena.
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO   CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Icon_minitime1/16/2011, 16:32

MilanLaki ::
Naravno, ocekuje se i usvajanje novog zakona o hov u prvoj polovini godine, sto ce dovesti do pojave vecih fondova. Takodje ulazak cro u eu je jos jedan dobar znak za region.

Sve ostalo iz poruke je moguće, ali ne verujem da veliki fondovi čekaju novi zakon. Malo i plitko smo mi tržište za velike igrače. Pre bih rekao da bi ih privukle kompanije veće kapitalizacije, kao Telekom, EPS...

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
MilanLaki
never learning



Broj poruka : 1047
Godina : 39
Localisation : Haifa Street, Baghdad, Iraq
Points : 2437
Datum upisa : 23.06.2009

CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO   CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Icon_minitime1/16/2011, 16:53

Jeste, naravno. Ali uslov bilo kakve investicije je dobar zakon koji stiti investitora od kriminalnih lobija iz srb. Veliki fondovi i danas imaju sta da kupuju, niis, aikb, kmbn, enhl, bice tu i telekom, aerodrom, mozda jednog dana i srbija gas itd. Ja problem ili gro problema vidim u zakonu o hov.

Nazad na vrh Ići dole
Prokuplje
VIP
VIP
Prokuplje


Broj poruka : 325
Points : 1202
Datum upisa : 19.10.2009

CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO   CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Icon_minitime1/16/2011, 22:16

MilanLaki ::
Jeste, naravno. Ali uslov bilo kakve investicije je dobar zakon koji stiti investitora od kriminalnih lobija iz srb. Veliki fondovi i danas imaju sta da kupuju, niis, aikb, kmbn, enhl, bice tu i telekom, aerodrom, mozda jednog dana i srbija gas itd. Ja problem ili gro problema vidim u zakonu o hov.


A ja vidim problem u primeni zakona a ne u samom zakonu. Problem su ljudi koji bi trebalo da ga primenjuju. Isto vazi i za druge zakone kod nas. CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 516777
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO   CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Icon_minitime1/17/2011, 11:21

I probijena psiholoska granica.

Vrednost 703,77
Promena 13,69
% 1,98%
Nazad na vrh Ići dole
NEBOJSAe
Member
Member
NEBOJSAe


Broj poruka : 583
Godina : 43
Localisation : NOVA PAZOVA
Points : 971
Datum upisa : 20.08.2009

CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO   CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Icon_minitime1/17/2011, 11:37

ZNACI IDEMO DALJE A KOJA JE SLEDECA GRANICA BELEXA?
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1747
Localisation : novi sad
Points : 6151
Datum upisa : 02.09.2009

CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO   CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Icon_minitime1/17/2011, 16:23

pepsiman ::
I probijena psiholoska granica.

Vrednost 703,77
Promena 13,69
% 1,98%
Beogradska berza: Belex 15 nakon 8 meseci probio psiholosku granicu od 700 poena
http://seebiz.eu/sr/closing-bell/bse/beogradska-berza-belex-15-nakon-8-meseci-probio-psiholosku-granicu-od-700-poena,103246.html
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1747
Localisation : novi sad
Points : 6151
Datum upisa : 02.09.2009

CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO   CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Icon_minitime1/19/2011, 09:03

JuceUčešće stranih investitora
FIS 75,86%
b-FIS 82,58%
s-FIS 69,14%
FIB 27,91%
FIT 75,48%
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO   CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Icon_minitime1/19/2011, 11:08

Imamo 87 korisnika na forumu: 61 Registrovanih, 0 Skrivenih i 26 Gosta kafa
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO   CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Icon_minitime1/19/2011, 12:09

Vrednost 730,30
Promena 18,20
% 2,56%
19.01.2011. 12:07:59

Lepo sesir
Nazad na vrh Ići dole
RobinHood
VIP
VIP
RobinHood


Broj poruka : 185
Points : 809
Datum upisa : 20.02.2010

CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO   CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Icon_minitime1/19/2011, 16:35

do sada smo svi imali dovoljno vremena da naucimo da treba kupovati dok je jeftino, sad treba znati kad izaci.

Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO   CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Icon_minitime1/20/2011, 08:41

Za koliko procenata idemo danas gore??? kafa
Nazad na vrh Ići dole
Novosadjanin007
Member
Member
Novosadjanin007


Broj poruka : 690
Godina : 47
Localisation : Novi Sad
Points : 3232
Datum upisa : 06.12.2010

CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO   CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Icon_minitime1/20/2011, 09:16

pepsiman ::
Za koliko procenata idemo danas gore??? kafa

6% pošto juče nisu istrgovani silni milioni...

_________________
Tiha voda, breg roni.
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO   CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Icon_minitime1/20/2011, 09:54

danas bi mogli da rastemo do 11h pa onda idemo malo u nazad CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 589925 -1,5%
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
NEBOJSAe
Member
Member
NEBOJSAe


Broj poruka : 583
Godina : 43
Localisation : NOVA PAZOVA
Points : 971
Datum upisa : 20.08.2009

CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO   CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Icon_minitime1/20/2011, 10:11

sto znaci rast od 4,5% ih al rasturam matematiku :non:
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1747
Localisation : novi sad
Points : 6151
Datum upisa : 02.09.2009

CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO   CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Icon_minitime1/22/2011, 16:28

Najbolja sedmica na Belexu u zadnjih 9 meseci
http://www.sinteza.net/vesti/najbolja_sedmica_na_belexu_u_zadnjih_9_meseci.html
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO   CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Icon_minitime1/22/2011, 20:07

Ne bih da mracim, ali ne bih se iznenadio da naredna sedmica bude medju najgorima.
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO   CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Icon_minitime1/23/2011, 00:13

Claycroft i East Capital napravili gro prometa

22/01/2011 22:19:00 CRHoV, Sinteza

Investicioni fondovi Claycroft Limited i East Capital napravili su najveći deo prometa na Beogradskoj berzi protekle sedmice kada je zabeležena velika realizacija od 8,5 miliona evra. Švedski fond je Claycroft-u preprodao 20.000 akcija niške AIK banke i 1,3 procenta akcija Bambija (5.000 komada) po nižim cenama od aktuelnih, što u snažnom uzlaznom trendu može indicirati da se ovi fondovi nalaze pod kontrolom jednog upravljača. Takođe, protekle sedmice je East Capital “prepakovao” celu poziciju u novosadskoj punionici Minaqua (2,5 odsto akcija) i beogradskoj veledrogeriji Velefarm (1,5 odsto akcija) na kastodi račune austrijske Raiffeisen banke. Claycroft Limited je fond koji se na domaćem tržištu kapitala pojavio u drugoj polovini protekle godine, snažno kupujući akcije AIK banke koje čine glavnu poziciju u njegovom portfelju. Ovaj portfeljni ulagač skrenuo je pažnju regionalne javnosti na sebe kada je tokom decembra stekao značajnu količinu ljubljanskog Triglav osiguranja za sumu od oko 2 miliona evra.


_________________
Samo hrabri pobedjuju
Nazad na vrh Ići dole
HUACHUMA
VIP
VIP
HUACHUMA


Broj poruka : 523
Localisation : valjevo
Points : 1619
Datum upisa : 25.05.2009

CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO   CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Icon_minitime1/23/2011, 00:29

Bilo bi lepo kada bi neko od brokera ili verziranih clanova mogao da nam da par ideja zasto to East Capital prebacuje, tj. sta time dobijaju. Cisto edukacije radi.

Pozdrav

_________________
Bolje je imati akcije na grani nego nekretnine u ruci!
Nazad na vrh Ići dole
NEBOJSAe
Member
Member
NEBOJSAe


Broj poruka : 583
Godina : 43
Localisation : NOVA PAZOVA
Points : 971
Datum upisa : 20.08.2009

CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO   CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Icon_minitime1/24/2011, 09:50

sta li nas danas ceka? stagnacija a? tongue
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO   CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Icon_minitime1/28/2011, 17:10

Mislim da ulazimo u februaru jednu korekciju aikb mogla bi da klizne na nekih 3300-3500 i tu ce biti extra za kupovinu, Mtbn mi je delovala jako dobro za kupovinu ali sam zakocio imam informaciju da ce zatvarti filijale i da nisu bas u naj sjajnijem polozaju, TIGR bi mogao uz pomoc spekulanata da se kupuje opet na 700. A korekciju ocekujem i u svetu Sand P500 se odbio vec par puta od 1300. Sve u svemu feb bice los, ali dobar za kupovinu vec u prvim toplim danima krecemo opet gore.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Novosadjanin007
Member
Member
Novosadjanin007


Broj poruka : 690
Godina : 47
Localisation : Novi Sad
Points : 3232
Datum upisa : 06.12.2010

CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO   CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Icon_minitime1/28/2011, 18:06

za AIKB ti bi zeleo da ona klizne, al mislim da samo mozes da mastas o tome!!!

_________________
Tiha voda, breg roni.
Nazad na vrh Ići dole
C R A Z Y
VIP
VIP
C R A Z Y


Broj poruka : 536
Points : 1938
Datum upisa : 19.03.2010

CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO   CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Icon_minitime1/28/2011, 18:31

Novosadjanin007 ::
za AIKB ti bi zeleo da ona klizne, al mislim da samo mozes da mastas o tome!!!

Полако пријатељу. Много ти је тврд став. Ништа на овом свету није сигурно, а поготово не на нашој берзи.

И ја ценим да овде предстоји хлађење. Е сад да ли ће много да се охлади, као што РИС каже, то је већ друго питање на које нико живи не може да одговори..
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO   CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Icon_minitime1/28/2011, 18:36

Ris ::
Mislim da ulazimo u februaru jednu korekciju aikb mogla bi da klizne na nekih 3300-3500 i tu ce biti extra za kupovinu, Mtbn mi je delovala jako dobro za kupovinu ali sam zakocio imam informaciju da ce zatvarti filijale i da nisu bas u naj sjajnijem polozaju, TIGR bi mogao uz pomoc spekulanata da se kupuje opet na 700. A korekciju ocekujem i u svetu Sand P500 se odbio vec par puta od 1300. Sve u svemu feb bice los, ali dobar za kupovinu vec u prvim toplim danima krecemo opet gore.

Zar mislite da novac iz NIS-a nece uticati.
Kada je NIS usao na berzu bio je pritisak na mnogim akcijama.
Aerodrom ni blizu nema kapacitet da apsorbuje taj novac. comp
Nazad na vrh Ići dole
Novosadjanin007
Member
Member
Novosadjanin007


Broj poruka : 690
Godina : 47
Localisation : Novi Sad
Points : 3232
Datum upisa : 06.12.2010

CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO   CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Icon_minitime1/28/2011, 21:49

C R A Z Y ::
Novosadjanin007 ::
za AIKB ti bi zeleo da ona klizne, al mislim da samo mozes da mastas o tome!!!

Полако пријатељу. Много ти је тврд став. Ништа на овом свету није сигурно, а поготово не на нашој берзи.

И ја ценим да овде предстоји хлађење. Е сад да ли ће много да се охлади, као што РИС каже, то је већ друго питање на које нико живи не може да одговори..

Tako sam se i ja nadao, da ce da bude 3000, pa sam kupovao po 3400 i 3450...moguce da padne to se vidi, al dok ne krene ponuda i traznja u pon do tada mozemo ovako da mastamo...tako sam i ja predvideo pad NIS-a za ovu nedelju na 480, pa su se pojavili jaki igraci i pocistili 100000kom u pola sata...

_________________
Tiha voda, breg roni.
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO   CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Icon_minitime1/28/2011, 22:45

C R A Z Y ::
Novosadjanin007 ::
za AIKB ti bi zeleo da ona klizne, al mislim da samo mozes da mastas o tome!!!

Полако пријатељу. Много ти је тврд став. Ништа на овом свету није сигурно, а поготово не на нашој берзи.

И ја ценим да овде предстоји хлађење. Е сад да ли ће много да се охлади, као што РИС каже, то је већ друго питање на које нико живи не може да одговори..
Tacno ovo je berza i moze samo da se nagadja! Ali kada pogledamo kako se zatvorila Amerika sve je moguce, Mislim da hladjenje prestoji i siguran sam da AIKB ide dole 3500 minimum!
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Novosadjanin007
Member
Member
Novosadjanin007


Broj poruka : 690
Godina : 47
Localisation : Novi Sad
Points : 3232
Datum upisa : 06.12.2010

CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO   CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Icon_minitime1/28/2011, 23:00

Ris ::
C R A Z Y ::
Novosadjanin007 ::
za AIKB ti bi zeleo da ona klizne, al mislim da samo mozes da mastas o tome!!!

Полако пријатељу. Много ти је тврд став. Ништа на овом свету није сигурно, а поготово не на нашој берзи.

И ја ценим да овде предстоји хлађење. Е сад да ли ће много да се охлади, као што РИС каже, то је већ друго питање на које нико живи не може да одговори..
Tacno ovo je berza i moze samo da se nagadja! Ali kada pogledamo kako se zatvorila Amerika sve je moguce, Mislim da hladjenje prestoji i siguran sam da AIKB ide dole 3500 minimum!
To sto se Amerika zatvorila, zato sto dolar slabi u odnosu na evro...a kod nas, dinar je ojacao u odnosu na evro...

_________________
Tiha voda, breg roni.
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1747
Localisation : novi sad
Points : 6151
Datum upisa : 02.09.2009

CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO   CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Icon_minitime1/29/2011, 08:52

Americki indeksi su u padu zbog dogadjanja u Egiptu, tamo se opasno kuva.. Egipcani su najveci saveznici Amerikanaca na B.Istoku, zato su indeksi pali a i nafta je porasla....
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO   CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Icon_minitime1/29/2011, 09:13

A berzanski spekulanti kazu: Kadsa je krv na ulici kupuj" CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 963551
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Sheriff
Still learning
Still learning
Sheriff


Broj poruka : 74
Points : 233
Datum upisa : 15.12.2010

CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO   CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Icon_minitime1/29/2011, 14:10

Ris ::
siguran sam da AIKB ide dole 3500 minimum!

Nadam se da smo zavrsili sa tim minimumom, ova godiina je za maximume sesir
Nazad na vrh Ići dole
NEBOJSAe
Member
Member
NEBOJSAe


Broj poruka : 583
Godina : 43
Localisation : NOVA PAZOVA
Points : 971
Datum upisa : 20.08.2009

CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO   CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Icon_minitime1/31/2011, 09:46

dal ce danas rasti akcije zbog predaje upitnika?
Nazad na vrh Ići dole
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO   CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Icon_minitime1/31/2011, 10:03

Nece! kafa
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO   CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Icon_minitime1/31/2011, 10:12

CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 963551i kao sto reekoh korekcija pocinje, mudre glave cekajte kada i gde uci u narednom preiodu CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 589925
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1747
Localisation : novi sad
Points : 6151
Datum upisa : 02.09.2009

CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO   CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Icon_minitime1/31/2011, 11:01

Ris ::
CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 963551i kao sto reekoh korekcija pocinje, mudre glave cekajte kada i gde uci u narednom preiodu CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 589925
Izgleda da si u pravu.
Evropa je otvorila minusom, takodje i Azija, Egipat je ucinio svoje, a izgleda da to ipak ima uticaja i na nasu berzu...
Jedno je sigurno, cim se resi situacija u Egiptu, strane berze ce pozitivno reagovati... Mada jedan deo clanova ovog foruma smatra da kretanja na berzama u svetu nemaju nekog prevelikog uticaja na nasu...
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO   CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 Icon_minitime1/31/2011, 11:06

Nemaju, ali samo kada velikim spekulantima to nema interesa. CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 145841 ovde se vidi na veci hartija namerno rusenje cena. Samo me malo buni ovo jacanje eura trenutno CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO - Page 9 800295
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
 
CLOSING BELL BELEX Dnevni komentari 2. DEO
Nazad na vrh 
Strana 8 od 27Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 17 ... 27  Sledeći
 Similar topics
-
» WEB sajtovi za pracenje stranih berzi, analiza akcija
» Belex15
» IPO Belex

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: BERZA, trendovi, aktuelnosti...-
Skoči na: