BELEX Club

Ekonomski Forum
 
Prijem­Portalli­FAQ - Često Postavljana Pitanja­Traži­Registruj se­Pristupi
Napiši novu temu   Odgovori na porukuDelite | 
 

 AUTOMOBILI

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
pepsiman
VIP
VIP


Broj poruka: 894
Godina: 56
Localisation: Melenci_Banja Rusanda
Datum upisa: 05.01.2008

PočaljiNaslov: AUTOMOBILI   Sub 31 Jan - 11:14

Zastava u Kragujevcu predvidja se proizvodnja 15.000 punta 188 vec ove godine.

Osnovni model 7.300 a najopremljeniji 9.150 evra

Kredit ce biti na 7 godina,kamata 4,5 godisnje.Rata 90 evra sa ucescem od 10%

Sta vozite,a sta preferirate(ljubimca na cetiri tocka)?
Nazad na vrh Ići dole
Friz
Member
Member


Broj poruka: 945
Godina: 39
Datum upisa: 16.12.2007

PočaljiNaslov: Re: AUTOMOBILI   Ned 1 Feb - 13:55

Legenda o jurnjavi na beogradskim ulicama
Nekadašnja Jugoslavija. Beograd, 1979. godina. Dok je tadašnji predsednik Josip Broz Tito bio na Kubi rešavajući politička pitanja, na beogradskim ulicama pojavio se misteriozni dečko u ukradenom belom poršeu. Vozio je ulicama po centru grada, neverovatnim brzinama od po 200 kilometara na sat, jurcao u suprotnom smeru, prolazio kroz crveno svetlo, a da pri tom nikog nije povredio. Svake večeri, policija je pokušavala na sve moguće načine da ga uhvati, ali svaki put je bilo bezuspešno. Sva pažnja tadašnjeg veoma organizovanog društva bila je usresređena na njega, Vladu Vlasiljevića, kojeg su Beograđani nazvali Fantom. Svake noći, pre nego što bi seo za volan ukradenog luksuznog vozila, Vlada se javljao u program Radija „Studio B“ i najavljivao kuda će te večeri protutnjati u belom poršeu. Deset večeri zaredom. Hiljade ljudi bi se potom okupljalo po centru grada i nestrpljivo čekalo da vidi Fantoma sa beogradskih ulica. Svi su pričali samo o njemu. Postao je heroj grada. Njegove vratolomne vožnje bile su prvi buntovnički događaj u Beogradu. Prkos režimu. Od tada se, kako pričaju mnogi očevici Vladinih vožnji, „nešto“ u našem glavnom gradu promenilo…
http://www.blic.rs/zabava.php?id=76868

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP


Broj poruka: 1362
Localisation: N.BGD
Datum upisa: 22.05.2007

PočaljiNaslov: Re: AUTOMOBILI   Sre 4 Feb - 16:54

Opet poklanja hiljadarku

Ko Dinkiću još veruje? Celoj Srbiji je jasno da je on veliki prevarant, a uskoro će zbog svojih nedela morati da odgovara i pred sudom. Najavljuje da će milion Srba uz doplatu moći da zameni svoj stari automobil, a pri tom hvali najavljenu proizvodnju od 15.000 automobila godišnje. Pa koliko godina će trajati ta zamena? - pita se Feman.

Ekonomista Danijel Cvjetićanin bio je iskreno iznenađen kad smo mu citirali izjavu Mlađana Dinkića o dotaciji 1.000 evra za milion građana Srbije.

- Ne verujem da je Dinkić nešto tako izjavio. Zaista ne verujem. To je sasvim nesuvislo. To je bolest. Ne znam šta drugo da kažem. Zapanjen sam. To je već pitanje za psihijatra, ne za mene - rekao je Cvjetićanin.
Dinkić je najavio da će građani bilo koji stari automobil koji nema ekološki motor euro-3 moći da zamene za novi "punto" uz doplatu, a da će država subvencionisati tu zamenu u vrednosti od 1.000 evra. Uz dotaciju, "punto" će koštati 5.999 evra, na kredit od sedam godina. Inače, osnovni model koštaće oko 7.300 evra.

http://www.kurir-info.rs/clanak/politika/kurir-04-02-2009/opet-poklanja-hiljadarku

_________________
Samo mafija će živeti zauvek!
Nazad na vrh Ići dole
Friz
Member
Member


Broj poruka: 945
Godina: 39
Datum upisa: 16.12.2007

PočaljiNaslov: Re: AUTOMOBILI   Pon 23 Feb - 17:44

Nezapamćene gužve za "Zastavu 10"
Beograd
U prodajnim salonima "Zastave" nezapamćene gužve. Preko 300 vozila "Zastave 10" rezervisano je već do podneva.

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Dušan
VIP
VIP


Broj poruka: 4991
Datum upisa: 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: AUTOMOBILI   Čet 26 Feb - 15:39

pepsiman ::
Sta vozite,a sta preferirate(ljubimca na cetiri tocka)?


Fiat - Mercedes, Tojota, Mazda

Pepsi, pokrenuo si temu a nisi se izjasnio? Very Happy

____________________________________________

Kako do punta za 50 evra?


_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP


Broj poruka: 894
Godina: 56
Localisation: Melenci_Banja Rusanda
Datum upisa: 05.01.2008

PočaljiNaslov: Re: AUTOMOBILI   Čet 26 Feb - 16:34

Ma vozio sam sve sam krs,fica,jugo,reno4,dijana i kad je nafta pocela nenormalno da skace

prodo sam floridu.Sad se vozim na pedale.Preferiram mnoge,ali je ogromna kriza u

autoidustriji.Tako da cekam,kad bude ponude da u ceni jednog dobijes dva. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP


Broj poruka: 1362
Localisation: N.BGD
Datum upisa: 22.05.2007

PočaljiNaslov: Re: AUTOMOBILI   Pet 6 Mar - 17:41

Državni programi otkupa starih automobila radi podsticanja prodaje novih opasano je sredstvo koje može da izazove obrnut efekat, upozorio je danas šef “Pežo-Sitroena” Kristijan Štrajf.

“Bonus za stare automobile je opasno sredstvo. Kada se program okonča, vremena neće biti laka za proizvođače”, rekao je Štrajf “Zidojče cajtungu” na marginama Sajma automobila u Ženevi.

Štrajf je rekao da strahuje od “obrnutog efekta” na prodaju automobila kada u nekoliko evropskih zemalja prestane isplata bonusa.

U Francuskoj ovaj plan funkcioniše od decembra i omogućava kupcima novih automobila da dobiju do 1 000 evra za automobil stariji od deset godina.

“Premije za stare automobile korisne su za stabilizovanje tržišta i to dobro funkcioniše u Francuskoj, Nemačkoj i Italiji, gdje prodaja nije opala toliko mnogo, kao u Španiji”, priznao je direktor “Pežo-Sitroena”.

U Nemačkoj, gde građani za staro vozilo dobijaju 2 500 evra, prodaja “Pežoovih” automobila je udvostručena.

_________________
Samo mafija će živeti zauvek!
Nazad na vrh Ići dole
Friz
Member
Member


Broj poruka: 945
Godina: 39
Datum upisa: 16.12.2007

PočaljiNaslov: Re: AUTOMOBILI   Sub 25 Apr - 23:39

KRAGUJEVAC - U fabrici Fiat Srbija je, zaključno sa prošlim utorkom, montirano 305 „punta“, od čega su Fiatovi inženjeri odobrili – 54 vozila. Posle ovako poražavajućih podataka o kvalitetu radne snage, u toj fabrici automobila se već šale da „punto“ prave na o-ruk.
Delovi koji stižu iz Italije ili nisu dobro presovani, ili radnici ne umeju da ih montiraju kako treba. Zazori između haube i blatobrana teško se šteluju. S jedne strane, hauba je milimetar ispod, a sa druge dva iznad i prelazi preko fara. Međutim, Italijani traže da prati liniju.

:bangbang:

„Fijat” preti tužbom „Politici”
„Fijat automobili Srbija” juče je našem listu poslao dopis reagujući na tekst o problemima koji prate proizvodnju novog „punta” u Kragujevcu, o čemu je „Politika” izvestila javnost u subotu, 25. aprila.

„Fijat” tvrdi da su informacije našeg novinara Braneta Kartalovića dobijene „od izvora nepouzdanog porekla” i navodi da je on uz „aferaški pristup” izneo „potpuno neosnovane tehničke detalje o navodnim problemima” u proizvodnji„punto klasika”.

„U nekom drugom trenutku i udrugom kontekstu, sličnagomila dezinformacija ne bi ni zasluživala odgovor, ali činjenica da se ovakav tekst pojavio u jednomtakouglednom listu, baš u trenutku lansiranja ovog vozila, obavezuje nas da Vam izrazimo svu našu začuđenost”, pišeu „Fijatovom” dopisu.
lol!

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Dušan
VIP
VIP


Broj poruka: 4991
Datum upisa: 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: AUTOMOBILI   Sre 6 Maj - 11:27

Električni automobili? :joint:

http://rapidshare.com/files/229754625/Elektricni_auto.pps.html

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
Friz
Member
Member


Broj poruka: 945
Godina: 39
Datum upisa: 16.12.2007

PočaljiNaslov: Re: AUTOMOBILI   Sre 3 Jun - 9:14

VELINGTON, Predstavništvo “Micubišija” na Novom Zelandu svjetskoj ekonomskoj krizi se suprotstavlja tako što svakom kupcu modela s pogonom na sva četiri točka daje kozu.
Umjesto koze kupac može da dobije i dodatke za automobil u vrijednosti od 360 evra.

Tokom ove promotivne akcije, koja će trajati do avgusta 2009, svako ko kupi Triton L200 dobiće kozu na poklon.

Po riječima Pitera Vilkinsa, generalnog direktora prodaje i marketinga ove japanske kompanije, poljoprivredni sekor drži ključ rješenja ekonomske krize koja pritiska zemlju.

Koze će poboljšati poljoprivrednu proizvodnju, tvrdi on, dodajući da se ove životinje efikasno bore protiv korova i ne predstavljaju nikakvu opasnost u vidu gripa koji bi mogao negativno da utiče na turizam.

Ukoliko, međutim, kupca ne interesuje da dobije kozu, Micubiši nudi u zamjenu “specijalni paket” koji podrazumjeva produženje garancije na dodatnih pet godina, petogodišnji tehnički pregled, plaćene putarine za 5.000 kilometara i dodatke za automobil u vrijednosti od 360 evra.

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Friz
Member
Member


Broj poruka: 945
Godina: 39
Datum upisa: 16.12.2007

PočaljiNaslov: Re: AUTOMOBILI   Sre 3 Jun - 11:53

DETROIT, Posrnuli automobilski gigant General Motors danas je objavio da je sklopio preliminarni sporazum o prodaji svoje divizije Hummer.
Međutim, kako piše Reuters, vrijednost transakcije niti ime kupca nije objavljeno. General Motors, koji je juče predao zahtjev za zaštićenim stečajem, tvrdi da će prodaja divizije biti zaključena do trećeg tromjesečja ove godine te da je time spašeno više od 3.000 radnih mjesta. Prema uvjetima transakcije, nepoznati investitor bi takođe trebao uložiti znatna sredstva u Hummerove buduće proizvodne programe. Inače, General Motors je lani u SAD-u prodao 27.485 vozila tipa Hummer, što je 51 posto manje nego prethodne godine.

ZNA SE KO SU KUPCI: KINEZI !!!

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Friz
Member
Member


Broj poruka: 945
Godina: 39
Datum upisa: 16.12.2007

PočaljiNaslov: Re: AUTOMOBILI   Pet 12 Jun - 8:30

PEKING, Kineski holding “Peking auto” (BAIC) zainteresovan je za preuzimanje švedske kompanije “Volvo automobili”, jedne od filijala američkog “Forda”, koji pokušava da izađe iz krize prodajom imovine i bez državne finansijske pomoći, koju su primili njegovi konkurenti “Dženeral motors” i “Krajlser”, prenijele su agencije.

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Friz
Member
Member


Broj poruka: 945
Godina: 39
Datum upisa: 16.12.2007

PočaljiNaslov: Re: AUTOMOBILI   Čet 18 Jun - 9:24

BERLIN, Nemački “Opel”, koji je bio u sastavu bankrotiranog “General Motorsa”, moraće sniziti cijene svojih automobila i do 40 odsto kako bi realizovao planiranu prodaju potrebnu za očuvanje svih radnih mjesta u Nemačkoj.
Novi vlasnik “Opela”, kanadsko-austrijski proizvođač auto-dijelova “Magna”, pristao je da sačuva radna mjesta u “Opelu”, a njemačka vlada će mu zauzvrat obezbijediti kratkoročni kredit od 1,5 milijardi evra.
Ukoliko “Opel” snizi cijene svojih modela za četrdesetak odsto to će sigurno natjerati i konkurenciju poput “Forda” i “PSA Peugeot Citroena” da se upusti u rat cijenama. I “Magnin” plan da proizvodnju proširi na Rusiju dodatno podgrijava spekulacije da će cijena automobila morati biti znatno manja.

RASPRODAJA ??
lol!

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Milica1
VIP
VIP


Broj poruka: 551
Datum upisa: 29.04.2008

PočaljiNaslov: Re: AUTOMOBILI   Čet 2 Jul - 21:26

SAMARA | 02.07.2009.
Prodaja ruskih "lada" u Nemačkoj porasla 127 odsto
(Tanjug-Ekos)
U prvih pet meseci ove godine u Nemačkoj je prodato 2.158 automobila marke "lada", što je za 127 odsto više nego u istom periodu prošle godine, saopštila je informativna služba ruske automobilske kompanije "Avtovaz".
Tempo rasta prodaje automobila "Avtovaza" u Nemačkoj značajno premašuje ukupan rast prodaje na nemačkom tržištu vozila. Od januara do maja park automobila je uvećan za oko 23 odsto, navodi informativna služba "Avtovaza", prenosi Itar Tas.
Mere nemačke vlade za podsticaj auto-industrije uticale su uglavnom na aktiviranje prodaje automabila u cenovnom rasponu do 15.000 evra, u kojem je tradicionalno predstavljen i brend "lada".
Ruski automobilski gigant na nemačko tržište plasira modele "lada 4x4", "lada 1117", "lada 1118", "lada 1119", "lada 2170" i "lada 2172". Stabilno visoku popularnost na tržištu Nemačke održava terenska "lada 4x4", koja u izvozu Avtovaza u ovu zemlju učestvuje sa 50 odsto.
Ostali modeli "Avtovaza" pružaju isti nivo udobnosti i bezbednosti kao i druge marke automobila u istoj klasi ponuđene nemačkom tržištu, ali za prilično nižu cenu.
Kriza................ Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Dmitar
VIP
VIP


Broj poruka: 29
Datum upisa: 19.12.2007

PočaljiNaslov: Re: AUTOMOBILI   Pet 3 Jul - 11:32

Veliki sam fan Lade nive,cestitam Avtovazu na impresivnom rastu na probirljivom nemackom trzistu.
U 2009. godini ocekuje se ukupan broj od oko 3.500.000 prodatih novih automobila na istom.
Nazad na vrh Ići dole
Friz
Member
Member


Broj poruka: 945
Godina: 39
Datum upisa: 16.12.2007

PočaljiNaslov: Re: AUTOMOBILI   Pet 24 Jul - 9:29

Uprava carina Srbije saopštila je u četvrtak da je do sada ocarinila 41.716 automobila prema Uredbi o obaveznoj preregistraciji vozila sa stranim tablicama u vlasništvu stanovnika Srbije, a u toku je carinjenje jos 33.229 vozila.

Kako se navodi u saopštenju, od vozila ocarinjenih do 22. jula naplaćeno je 1,8 milijardi dinara carina i poreza na dodatu vrednost.
Stanovnici Srbije od 25. jula neće smeti u Srbiji da voze vozila sa stranim registarskim tablicama.
Policija će građanima koji prekrše taj propis oduzeti registarske tablice i pokrenuti prekršajni postupak, za koji je popisana je novčana kazna od 15.000 do 30.000 dinara ili kazna zatvora do 30 dana.

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
 

AUTOMOBILI

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: INFO-
Napiši novu temu   Odgovori na poruku